Kerékpározás

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.26., vas. 15:43

Ha meg igazán komoly cangit szeretnél akkor azok 600 ezer felett kezdődnek...Az árat rendszerint a váz nagyban befolyásolhatja, én a magyar utakra carbont nem biztos, h vennék :) De nyilván függ attól, hol és merre teker az ember.

http://www.canga.hu/?p=productsMore&iProduct=1542&sName=Kellys-URC-9.9-2011--Verseny-ker%E9kp%E1r

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.26., vas. 15:40

Komolyabb versenyekre meg az Ultegrától felfele érdemes gondolkodni...

http://www.canga.hu/?p=productsMore&iProduct=1482&sName=Kellys-IRC-5.9-2011--Verseny-ker%E9kp%E1r

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.26., vas. 15:37

Én tulajdonképpen váltanék, versenybringára. Város+nagyobb távok városon kívük is. Kérdés több is van... Úthálózat: ma itthon hol tud az ember ilyen bringával közlekedni? Milyen abroncsvastagságok vannak? Mi az az összeg ami még emberi és egy elsô versenynek megteszi? Egyenes kormánnyal gondoltam.

Versenyről vagy csak túrázásról, hobbiról van szó? Én valamikor évekig versenyeztem, én is szeretnék visszaállni montiról országútira..

Ez a képen alkalmas hobbi és egy amatőr versenyre is...A dupla falú felni kibír elég sok mindent, én macskakövet töltést is megjártam a Campgnolo Atlanta felnikkel DT küllőkkel..

http://www.canga.hu/?p=productsMore&iProduct=1392&sName=Gepida-Bandon-410--Gepida-2010--24-verseny-ker%E9kp%E1r

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 334

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: venomer » 2011.06.26., vas. 15:09

Én tulajdonképpen váltanék, versenybringára. Város+nagyobb távok városon kívük is. Kérdés több is van... Úthálózat: ma itthon hol tud az ember ilyen bringával közlekedni? Milyen abroncsvastagságok vannak? Mi az az összeg ami még emberi és egy elsô versenynek megteszi? Egyenes kormánnyal gondoltam.

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 326

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Jester » 2011.06.26., vas. 12:39

Az. De maradjunk annyiban, hogy nincs alapja annak amit írsz (utcai sportot pályán).

Az összes (na jó, a legtöbb) ilyen bmx-es védőfelszerelés és fék (!) nélkül megy. Ez mondhatni hozzá tartozik a sportjukhoz. Ő életük, ők tudják...

Azért kontrafék csak van rajtuk :)

Egyébként nekem a trial bringások mutatványai jobban bejönnek. Szerintem látványosabb, sokszínűbb.

http://www.youtube.com/watch?v=Z19zFlPah-o

Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

KMT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 80

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: KMT » 2011.06.26., vas. 12:27

Az. De maradjunk annyiban, hogy nincs alapja annak amit írsz (utcai sportot pályán).

Az összes (na jó, a legtöbb) ilyen bmx-es védőfelszerelés és fék (!) nélkül megy. Ez mondhatni hozzá tartozik a sportjukhoz. Ő életük, ők tudják...

Esetleg melyik vírusirtó progit ajánljátok (tapasztalat alapján) , ami a legkevésbé szól bele a hangzásba ?

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.26., vas. 07:25

Így kell bmx-ezni!

És így kell ronggyá törni magad, és így lehet akár bele is halni...Ezeket csakis olyan pályán gyakorolnám ahol ennyire nincs kitéve ekkora veszélynek. Nagyon durva amiket esett, és ettől lehetett volna sokkal komolyabb is..Se egy védőfelszerelés rajta semmi, ez felelőtlenség.. :ohnoohnoohno:

KMT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 80

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: KMT » 2011.06.25., szomb. 22:48

Esetleg melyik vírusirtó progit ajánljátok (tapasztalat alapján) , ami a legkevésbé szól bele a hangzásba ?

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.23., csüt. 07:51

Ok, köszi utána járok. A típus egyébként Cateye Mity 2 . Neten annyit találtam róla, hogy alkatrészeket a mai napig kapni hozzá, illetve hogy nagyon jó véleménnyel írnak róla.

Mity 2 nekem is volt, én csak a kis 2 soros kijelző miatt nem szerettem, de sokáig bírja, strapabíró..Az a baj leginkább csak a pillanatnyi sebesség ami rendesen látszik.

L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K » 2011.06.22., szer. 21:05

Elméletileg csak egy "sima" mágnes van a küllőn, már én is volt hogy elhagytam. Bringaboltban kapsz (valószínűleg). Azért nézd meg majd a boltban, hogy veszi-e a jelet rendesen.

Ok, köszi utána járok. A típus egyébként Cateye Mity 2 . Neten annyit találtam róla, hogy alkatrészeket a mai napig kapni hozzá, illetve hogy nagyon jó véleménnyel írnak róla.

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."

Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

sanci
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: sanci » 2011.06.22., szer. 16:12

Elméletileg csak egy "sima" mágnes van a küllőn, már én is volt hogy elhagytam. Bringaboltban kapsz (valószínűleg). Azért nézd meg majd a boltban, hogy veszi-e a jelet rendesen.

L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K » 2011.06.21., kedd 23:33

Holnap végre lesz időm körbenézni óra ügyben, bár lehet a régi órát is sikerül üzembe helyezni. A küllőre szerelhető jeladót elhagytam anno, nem tudom, hogy esetleg ezek kompatibilisek e egymással? Vagyis ha a régi órám üzemképes, vehetek hozzá vmi univerzális jeladót vagy csak az eredetivel működhetne?

Filatorigátnál az egyik graffitis csapat kitett magáért:

oroszln.jpg

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3386

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2011.06.20., hétf. 07:49

Nekem a Cyclo CM4.1 van,eddig nem volt vele bajom.Az általa felsoroltak közül az átlag és a pillanytnyi sebesség közti különbség kijelzését nem tudja.Alap óra én a szezonban megtett km-ek miatt vettem.Menet közben kijelzi az átlagsebességet,az aktuális sebességet és az aktuálisan megtett távot.Ha leveszed a tartóról akkor az időt mutatja és az ODO-t.Arra kell vele csak vigyázni,hogy ha nem tekersz (előre láthatóan 1-2 napig)akkor vedd le mert az elemeket állítólag gyorsan leszívja ha állandóan keresi a jelet.

Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.19., vas. 08:57

Nekem volt már elég sokfajta, mikor versenyeztem megfordult nálam jó pár darab...Most a Montin egy szentségtörésnek nevezhető, de csodával határos módon egy eddig nagyon megbízható neve nincs vezeték nélkülit használok amit a Tescoban vettem 4 ezer ft-ban...Nagyon sokat tud, és eddig teljesen elégedett vagyok vele....Szóval nem feltétlen kell 8-10 ezreket költeni, h az igényeid kiszolgálja...Nálam ez 3-éve megy semmi baj nincs vele....Amit negetívumként feltudnék hozni, h nincs háttérvilágítás, és napfényben a rálátási szög miatt nem olyan jól látszik, de ha magam fele forditom akkor lehet látni.

post-13217-022322900 1308466630.jpg

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.19., vas. 08:49

http://ebike.hu/termekek/kiegeszitok/computer/vezetek-nelkuli/12728+ciclosport+cm+42/

Ez is egy jó alternatíva, s később ha igény van rá továbbfejleszthető pulzusméréssel, s pedálfordulatszámméréssel..

Ciclosport 4.2 15% akcióban...

Ciclosport-CM-4-2HR-drahtlos-54610_b_0.JPG

Üdv.

Imi

Na igen ez is jó, ez bővítető de kb ugyan azt tudja mint a 4.1 ...Sztem jó kis órák...

petimre
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 482

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: petimre » 2011.06.18., szomb. 22:16

http://ebike.hu/termekek/kiegeszitok/computer/vezetek-nelkuli/12728+ciclosport+cm+42/

Ez is egy jó alternatíva, s később ha igény van rá továbbfejleszthető pulzusméréssel, s pedálfordulatszámméréssel..

Ciclosport 4.2 15% akcióban...

Ciclosport-CM-4-2HR-drahtlos-54610_b_0.JPG

Üdv.

Imi

Rendszerem:

Cd futómű: Ethosz Reference PRO II,  Dac: Ethosz LXS, Előfok: Ethosz LXS, Végfok: Ethosz LXXS Biamp, Állvány: Valhalla, Kábelek: Valhalla AgPt-R, Aura V2/2, Aura Ref, Aurora HC, Hangsugárzó: Ethosz Tercet Plasma Line
Analóg: Gyrophon Fb. Ref. - SME 309 - Ethosz LXS Tube Phono

L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K » 2011.06.18., szomb. 21:52

Köszi szépen, még körbenézek. Amire nekem az óra kell az kb a pillanatnyi/átlag/max sebesség, megtett/napi km, illetve az átlag és a pillanatnyi sebesség különbségét mutassa. Eddig megvoltam nélküle, de mivel a régi órám behalt és ezért nem került át az új gépre, hiányzik vmi kijelző.

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.18., szomb. 20:59

Vagy az olcsóbbak közül nagyon jó, a Cateye MITY 8..Jómagam a 3 soros kijelzőket jobban szeretem, vagy 4...Több az infó egy időben, nem kell mindig nyomkorászni.

post-13217-045054600 1308423580.jpg

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.06.18., szomb. 20:53

Tudnátok esetleg ajánlani nekem egy megbízható de egyszerű bicikli órát(computer-t), ami vezeték nélküli és lehetőleg 10e alatt van? Ilyet nézegettem mostanában: VDO A8+

Ez a VDO elég jo, vagy van a Ciclosportnak is...Vagy a Sigma Sport BC1106... Én a Sigmát vinném, vagy a Ciclo CM4.1

post-13217-042712700 1308423404.jpg

L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K » 2011.06.18., szomb. 20:21

Tudnátok esetleg ajánlani nekem egy megbízható de egyszerű bicikli órát(computer-t), ami vezeték nélküli és lehetőleg 10e alatt van? Ilyet nézegettem mostanában: VDO A8+

Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda » 2011.06.16., csüt. 19:22

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda » 2011.06.15., szer. 11:00

A szívlapátos sztori egy régi történet, úgy kezdődött, hogy Pilisszentlászlót elárasztották a bringások, minden talpalatnyi helyet elfoglaltak, ezzel együtt a kocsibeállókat is. Így indult a szkanderozás. Ezután a helyiek közül néhányan bevették magukat az erdőbe, egy jó meredek emelkedő tetején, lesből támadva lecsapkodták a bringáról a srácokat.

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

sanci
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: sanci » 2011.06.15., szer. 09:43

Bringaút EGY SZÓ! Köszönöm. Egyébként összeraktam a kétkerekűm, kezdődhet a szezon. Mi volt a leghosszabb táv amit tekeréssel hidaltatok át? Egyszer volt egy ilyen őrült ötlet haveri körben, hogy Párizs. De ezt mai fejjel is meglehetősen vadnak érzem.:)

Bringaúton törtem ripityára a könyököm, egy váratlan szituáció miatt, igaz én is hülye voltam, siettem egy leeresztett telójú bringával. Aztán egy hónapig nem kellett sietnem sehova. Nagyon veszélyes üzem a girbe gurba keskeny járdával kombinált autósok által nem mindig belátható bringajárda kombó. Nem szeretem. Minden járműnek az úton a helye, ezt verték belénk gyerekkorunkba, nehezen változnak az emberek.

Egy nap alatt ~370km volt Tiszavasvári Csopak távon. De a legkeményebb a Salzkammergut trophy volt 220km ~14,5 óra alatt 6000m szinttel.

Többnapos útra szívesen elmennék, de a munkám+a család még nem teszi lehetővé. De majd ha megöregszem, csak tekerni fogok reggeltől estig, mint ő :)

Ez a szívlapátos legenda tetszett, nem hallottam :)

venomer
V.I.P.
V.I.P.

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: venomer » 2011.06.15., szer. 07:53

Igazából elég ritkán fordul elő olyan izomerő + jól összerakott, jó minőségű bringa együttállása mely veszélyes sebességet eredményezne városban. Azonban ez a mai akkus-motoros bizgentyűknél másként van. Egynémelyik robogónak álcázva, mások csak kapnak egy áramforrást a vázra csúfítás gyanánt, de csomagtartóba is kerülhet az akku. UFO-t megszégyenítő földöntúlisággal surrognak, suhannak, felvett sebességükhöz képest bizony igen halkan, hangtalanul. Nem tudom megszokni sehogy sem vagy a szépet látni ebben, ti? Azért érzem problémának a jelenséget, mert a bringás lelkület és tapasztalat nem feltétlenül tud bánni ekkora hajtóerővel. Nem tudom a statisztikákat, nem tudom hány baleset volt már ebből és így, de én határozottan veszélyesnek élem meg ezt. Meséljetek minderről, véleményeket, tapasztalatokat. Nekem nincs ilyenem egyébként. Néha azért csábulok kicsit.

venomer
V.I.P.
V.I.P.

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: venomer » 2011.06.15., szer. 07:28

Bringaút EGY SZÓ! Köszönöm. Egyébként összeraktam a kétkerekűm, kezdődhet a szezon. Mi volt a leghosszabb táv amit tekeréssel hidaltatok át? Egyszer volt egy ilyen őrült ötlet haveri körben, hogy Párizs. De ezt mai fejjel is meglehetősen vadnak érzem.:)

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”