Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kerékpározás

CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: CsepiZs » 2009.06.05., pén. 19:16

Igen, így már világos.

Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 22

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palkó » 2009.06.05., pén. 19:08

Forgalmazók, a Mali vázakat sem ők gyártják :foto:

A prosi elején van pár fotó, az egyiken a Máli testvérek 1989 ben, egy másik alá pedig ez van írva: 1990 Budapesten a X. kerületben kezdtük meg a kerékpárvázak gyártását.

A képen egy fickó épp egy vázat bűvöl, ebből gondoltam.

Csináltak tesztpéldányokat, odaadták tesztelésre versenyzőknek.Majd amikor sorozatgyártásra érett a váz ment a rendelés...na hova....Kínába.

Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Panasonic TX-58EX700E

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.05., pén. 19:05

Forgalmazók, de lehetett legalábbis voltak vázaik saját készítésűek is...

Azért mert van egy Mali matrica a vázon nem azt jelenti, hogy ők gyártják.Beszélgethetünk erről mert a csepeli nagykerek közül szinte mindegyikben dolgozik/zott jó haverom.Sőt a Schwinn-Csepel egyik volt igazgatója is jó ismerősöm.

Én nem tudom a pontos menetét a dolgoknak...De mindig azt hajtogatták az üzletben , h a Malinál csinálták ez a Malinal azt...Ennyire benfentes nem voltam, és nem is igazán érdekelt :foto:

Palkó
V.I.P.
V.I.P.

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palkó » 2009.06.05., pén. 18:58

Azért mert van egy Mali matrica a vázon nem azt jelenti, hogy ők gyártják.Beszélgethetünk erről mert a csepeli nagykerek közül szinte mindegyikben dolgozik/zott jó haverom.Sőt a Schwinn-Csepel egyik volt igazgatója is jó ismerősöm.

Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Panasonic TX-58EX700E

CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: CsepiZs » 2009.06.05., pén. 18:57

A prosi elején van pár fotó, az egyiken a Máli testvérek 1989 ben, egy másik alá pedig ez van írva: 1990 Budapesten a X. kerületben kezdtük meg a kerékpárvázak gyártását.

A képen egy fickó épp egy vázat bűvöl, ebből gondoltam.

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.05., pén. 18:53

Palkó
V.I.P.
V.I.P.

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palkó » 2009.06.05., pén. 18:52

Most nézem az idei mali katalógust, nem is tudtam, hogy a mali Magyar cég, a mongoose -t is ők gyártják vagy azt csak importálják?

CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: CsepiZs » 2009.06.05., pén. 18:51

Most nézem az idei mali katalógust, nem is tudtam, hogy a mali Magyar cég, a mongoose -t is ők gyártják vagy azt csak importálják?

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.05., pén. 18:49

Nekem egy alu meridát karbon villával, ultegra 600 szettel, és valami űber kerekekkel 370 -ben tesznek össze...Ez a bringa 600 ezer minimum a netes üzletekben...Érdemes a kerékpáros üzletekben keresni, és ha nincs akkor ismerősöket is :foto: Sokkal jobban járnál mint egy fix áras bringával.

CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: CsepiZs » 2009.06.05., pén. 18:48

Vasárnap este küldj rám egy PÜ-t, hogy ne felejtsem el, és hétfőn rákérdezek van-e még ismerős a Mali-ban.nagykerár+1 piciért szoktak kijönni a cuccok.

:kiraly: remek előre is köszönöm :kiraly: :foto:

Palkó
V.I.P.
V.I.P.

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palkó » 2009.06.05., pén. 18:46

Ez nem is olyan drága...És egész normális cuccok vannak rajta, sportolgatni, tekerészni teljesen jó...De neked is csak azt tudom mondani, h kerékpáros üzletben ha bejársz ott jobb áron összedobnak neked, mint a neten ezek a fix áras bringák...

Csak akkor lesz olcsóbb összerakatni ha valahol spórol valamin.Az egybe bringák mindig olcsóbbak ha tök ua. akarod összerakni.Ezek nem netes árak, bemész a Maliba és ennyiért kapod meg.Miért lenne a neten drágább? :foto:

CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: CsepiZs » 2009.06.05., pén. 18:46

Ma voltam a "boltomba" de ez pont kiment a fejemből, viszont kapnék rá 10% kedvezményt. Ahhoz képest drága, ahonnan indultam, hogy veszek egy használt régebbi outit 40-50 körül csak a feeling kedvéért.

Palkó
V.I.P.
V.I.P.

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palkó » 2009.06.05., pén. 18:43

Nézelődtem bringa ügyileg és ide jutottam: http://www.mali.hu/index.php/hu/orszaguti/...ocross-kerekpar

kicsit személyiségzavaros, de nekem pont ilyenre van szükségem, van rajta jó nagy áttétel aszfalton is lehet neki tolni, az erős felni + gumi miatt enyhébb terepen (rossz aszfalt elsősorban) is el lehet vele gurulni, csak hát az ára :foto:

Vasárnap este küldj rám egy PÜ-t, hogy ne felejtsem el, és hétfőn rákérdezek van-e még ismerős a Mali-ban.nagykerár+1 piciért szoktak kijönni a cuccok.

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.05., pén. 18:41

Ez nem is olyan drága...És egész normális cuccok vannak rajta, sportolgatni, tekerészni teljesen jó...De neked is csak azt tudom mondani, h kerékpáros üzletben ha bejársz ott jobb áron összedobnak neked, mint a neten ezek a fix áras bringák...

CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: CsepiZs » 2009.06.05., pén. 18:36

Nézelődtem bringa ügyileg és ide jutottam: http://www.mali.hu/index.php/hu/orszaguti/...ocross-kerekpar

kicsit személyiségzavaros, de nekem pont ilyenre van szükségem, van rajta jó nagy áttétel aszfalton is lehet neki tolni, az erős felni + gumi miatt enyhébb terepen (rossz aszfalt elsősorban) is el lehet vele gurulni, csak hát az ára :foto:

post-15-1244219763.jpg

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.05., pén. 14:57

Én nem tartom értelmét drága binyiglinek, hacsak nem minden nap nyomatja az ember és sportol, versenyez vele...

köszi! :kiraly:

én sem látom értelmét amúgy, meg ezt fatertól kaptam "A Papír"-ért :vazeg:

ezt leszámítva nagyon örülök neki, bár így ugrott a drágább sztereó erőlködő, mondván hogy félév után azt úgyis továbbadom (és milyen igaz :foto: ) , így maradt a jó canga és egy occsó kínai ja66c, ami egyébként teljesen megfelel!

:kiraly:

Ja hát úgy könnyű...Rendes egy faterod van...Nem akar örökbe fogadni, adok én is neki papirt ;peace;:cry:

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1864

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: earforce » 2009.06.05., pén. 14:24

Én nem tartom értelmét drága binyiglinek, hacsak nem minden nap nyomatja az ember és sportol, versenyez vele...

köszi! :kiraly:

én sem látom értelmét amúgy, meg ezt fatertól kaptam "A Papír"-ért :cry:

ezt leszámítva nagyon örülök neki, bár így ugrott a drágább sztereó erőlködő, mondván hogy félév után azt úgyis továbbadom (és milyen igaz :foto: ) , így maradt a jó canga és egy occsó kínai ja66c, ami egyébként teljesen megfelel!

:kiraly:

SYNOLOGY|DUNE|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.05., pén. 13:57

egy ilyenre tettem szert:

eddig nagyon tetszik.

Hát ez már egy komolyabb gép...Én nem tartom értelmét drága binyiglinek, hacsak nem minden nap nyomatja az ember és sportol, versenyez vele...Ez sem volt olcsó gép...Szép darab gratula...

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1864

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: earforce » 2009.06.05., pén. 13:55

egy ilyenre tettem szert:

eddig nagyon tetszik.

post-15-1244202934.jpg

SYNOLOGY|DUNE|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.05., pén. 13:40

Országúti után nekem is nagyon szokatlan az MTB....Az egyik a sebesség, az istenbe nem akar menni hiába tekerem :foto: Azért egy országútinak odapörköltem 53/12-ben az szakított 50-60 , igaz nem hosszú távon de lehetett neki nyomatni rendesen.Ezt meg aztán tekerhetem az istenért nem akar.A másik a bringa súlya, hát jóval nehezebb, és azok a vastag rücskös kerekek...A teleszkópokról nem is beszélve, na azok is pattognak ám mint a veszett fene.

De ma kitoltam, vele , vettem, rá városi MTB gumikat, sokkal keskenyebbek , jobban lehet vele haladni is.Meg nem az a nagyon rücskös gumi.Viszont ezzel meg aztán mindenen átmegyek, nem gond a patka, kavics, homok, vagy erdei út.Öregembernek ez való...De azért fáj a fogam egy országútira ismét, csak nem tudnám hol tekerni.Olyan retek utak vannak itt, mire kiérnék a városból, vagy t..köm nem lenne, vagy a kerekeit verném szét. :kiraly:

sanci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: sanci » 2009.06.05., pén. 13:06

Én 2002ben kezdtem a Szilva marcival. Pár évembe nekem is beletelt, míg megszoktam a sebességet/üléspozíciót/fékkezelést stb. Szárazon helye közel már jól megyek, de hétvégén a sárban rendesen lealázott a középtáv eleje. Számomra felfoghatatlan volt, hogy merték úgy ereszteni az agyagos, keréknyomos csúszós úton.

Voltam kint 2 éve egy osztrák versenyen, ott a pálya széléről üvöltöztek, hogy ne fékezzek, de én iszonyat paráztam a csúszós sziklákon, olyan táncot járt a kerék :foto:

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.05., pén. 12:33

Hétvégén volt az első Montis Maraton kupafutam Szilvásváradon.

Sajna iszonyat szar idő kerekedett direkt arra a napra. Bánkúton 5 fok volt és esett, ami május végén azért elég durva. Erre nem igazán készültem, ott ki is szálltam a versenyből, hisz a java még igencsak hátra lett volna. Sokan így is derekasan helyt álltak.

Pár jobban sikerült, jó szemű fotós által készített kép itt nézhető meg:

Képek

Csak, hogy érezzétek a montizás feelingjét :kiraly:

Bizony jó dolog a montizás, pár éve én is letekertem a Bükkön meg a Mátrán a rövid távot, de mostanra úgy érzem kiöregedtem belőle (főleg a nagy zakókból, ami nálam rendszeres volt :kiraly: ). Le is cseréltem a montimat egy jó kis Merida Crossway drótszamárra. Mostantól csak túrázás Kimber barátommal. :foto:

Csak az idő lenne már egy kicsit jobb. :cry:

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.04., csüt. 18:15

Ejha, jó buli lehetett...De ganaj idő volt...Jók a képek köszi... :foto:

sanci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: sanci » 2009.06.04., csüt. 18:01

Hétvégén volt az első Montis Maraton kupafutam Szilvásváradon.

Sajna iszonyat szar idő kerekedett direkt arra a napra. Bánkúton 5 fok volt és esett, ami május végén azért elég durva. Erre nem igazán készültem, ott ki is szálltam a versenyből, hisz a java még igencsak hátra lett volna. Sokan így is derekasan helyt álltak.

Pár jobban sikerült, jó szemű fotós által készített kép itt nézhető meg:

Képek

Csak, hogy érezzétek a montizás feelingjét :foto:

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.06.01., hétf. 20:41

Ha csak sportolásra akarod használni és tekergetni akkor teljesen jó...Az alapja alu váz, dupla falú felnik megvannak...Fejleszteni ezt is lehet ha szükséged lenne rá...Ennyiért jó vétel...De azért a helyedben , ha van a környéketekben kerékpáros üzlet ott rákérdeznék mennyiért tudnának összedobni egy bringát, mert valszeg , h ennyiért lehet komolyabbat csinálnának ha komoly vevő vagy...Látod nekem is a webes ár közel feléért tudnak csinálni..

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”