Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Egy gépész napja a moziban!

Avatar
Moro
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 18:17
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Moro »


Igen, a cikket én is olvastam a MomParkról, de én olyan mozira értettem a kérdést, ahová mondjuk ÉN viszem a filmet. Tehát egy kis terem, ahol azt raknak be, amit te viszel, felszerelve 5.1-el, kb ennyi. Létezik ilyen hely?
A MOM-ba is viheted a filmet, ha van sok pénzed

Avatar
gabbacsi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2003.04.25., pén. 15:12
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: gabbacsi »


Igen, a cikket én is olvastam a MomParkról, de én olyan mozira értettem a kérdést, ahová mondjuk ÉN viszem a filmet. Tehát egy kis terem, ahol azt raknak be, amit te viszel, felszerelve 5.1-el, kb ennyi. Létezik ilyen hely?
Van egy bérleményem ami pont alkalmas lenne ilyen célra. Kedvem volna csinálni úgyhogy osztottam szorzottam és az jött ki hogy még ha szerelemből is csinálom bitang sokat kéne kérni érte
DVD: Onkyo DV-S535, Receiver: Onkyo TX-SV353, Front: JAMO Studio 180, Center: JAMO E 4CEN, Rear: JAMO A 500

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tehát egy kis terem, ahol azt raknak be, amit te viszel, felszerelve 5.1-el, kb ennyi. Létezik ilyen hely?
Azt hiszem délután itthon vagyunk szóval jöhetsz.

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Slash »


egy film 6-7 DVD lemezen van, es vinyorol megy

episode 2
14 lemezen jött + 4 lemez előzetessel

jonapot kivanok
akkor engem felrevezettek
 


Igen, a cikket én is olvastam a MomParkról, de én olyan mozira értettem a kérdést, ahová mondjuk ÉN viszem a filmet. Tehát egy kis terem, ahol azt raknak be, amit te viszel, felszerelve 5.1-el, kb ennyi. Létezik ilyen hely?

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


egy film 6-7 DVD lemezen van, es vinyorol megy

episode 2
14 lemezen jött + 4 lemez előzetessel

jonapot kivanok
akkor engem felrevezettek
 

o v e r p o w e r e d

Avatar
Moro
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 18:17
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Moro »


egy film 6-7 DVD lemezen van, es vinyorol megy

episode 2
14 lemezen jött + 4 lemez előzetessel

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


MÁS. Tud valaki esetleg olyan helyet, ahol lehet nézni DVD/Divx/SVCD/stb filmeket? Tehát olyan mozi, ahol nem filmtekercs van, hanem cd/dvd? Létezik ilyen???
van
itt olvashatsz rola: DVDcenter hir - MOM Palace, a digitalis mozi
 
egy film 6-7 DVD lemezen van, es vinyorol megy
o v e r p o w e r e d

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Slash »


A vetitő gépek, a platterek, a prések a visszacsévélő, mind a Cinemeccanica cég (Made in Italy) gyártmányai, Dolby CP 650 digitális processzort használun (Made in UK.), egyik teremben (a legnagyobban) a processzor ismeri az EX-es hangformátumot, hangszorók JBL-ek, az erősítők Caudio-k, a keverők (teremből érkező mikrofonok, illetve a teremzne hangjának keverésére szolgálnak) Ágota, illetve 6 csatornás kontrolszett, illetve DTS-6 D lejátszót használunk. Na megyek mert nem végzek soha!
Ja és ilyen a vetítő gép:
De a géptestben nincs semmi, külön van a Dolby proci, az erősítővel!

Érdekes, amit írtál. Jó tudni, hogy mi megy a háttérben. Úgy mellesleg megtennéd, hogy ejtesz egy pár szót arról is, hogy ebben a bizonyos moziban a nyereményeket hogy szokták kisorsolni? Tehát legutoljára pl ki nyerte az Új-zélandi utat (LOTR)? Csak mert ez így elég érdekes, hogy a nyertes neve ismeretlen. Mondjuk így van a Palaceban is, szóval nem azért mondom, csak gondoltam ha már itt van egy ott dolgozó, akkor megkérdezem...
 
 
MÁS. Tud valaki esetleg olyan helyet, ahol lehet nézni DVD/Divx/SVCD/stb filmeket? Tehát olyan mozi, ahol nem filmtekercs van, hanem cd/dvd? Létezik ilyen???

Avatar
paTKany
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:14
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: paTKany »


Hétköznapokon 12-24- ig dolgozunk, munkaszüneti és hétvégi napokon 9-24-ig, de két ember, egyik 9-13-ig a másik 12-24.


Ezt a részét azért irigylem a dolognak, hogy elvben soha nem kell korán kelnetek.

A halálom a koránkelés, tkp. a gyakorlatban is gyakran képtelen vagyok pontosan érkezni a munkahelyemre.



 
Samsung LE27-S71, Panasonic TX-32PS11P, Marantz DV4200, Samsung DVD-HR720, ONKYO TX-SR501E, 2x Wharfedale Dmnd-8.4, 2x Wharfedale Dmnd-8C, 2x Jamo Studio 180

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Előszó!
Hárman vagyunk gépészek, felváltva naponta 12 órát dolgozunk, de a havi átlag óraszám nem haladhatja meg a havi 176 órát, vagy ami a hónapban a naptári napokra kijön! (30 óra/hét=1 nap 8 óra)
Hétköznapokon 12-24- ig dolgozunk, munkaszüneti és hétvégi napokon 9-24-ig, de két ember, egyik 9-13-ig a másik 12-24.
Kiemelt napok: szerda, előkészülés a másnapi új hétre, papírok elkészítése, ha raktárról jön a film, behozni (ha meg is érkezik), összerakni, ha Nagykanizsának filmet küldünk, akkor film szétszedése, este ha kiment a film (kb.:23-24 óra között), ha minden film kiment, kivinni a filmet a pályaudvarra (kb.:0-01-között)! Természetesen az átlag napi munka mellet kell ezeket a dolgokat csinálni (filmek fűzése, ellenörzése, gépek felügyelete, a mozi területén az esetleges hibák elhárítása, vagy elháritatása).
Csütörtök, reklámok cseréje, előzetesek cserélye, nem sürgős filmek feladása, a későn érkező filmek összerakása, plussz napi tehendők!
Ezek után a mai napom!
 
Munkaidő kezdete (szabály szerint):12-24
Reggel 9 órakor kezdtem, a reklámokkal, csere a filmekben. Ez úgy történik, hogy egy 360 mm átmérőjű fém filmtároló doboz aljára csavarjuk fel (szűkitjük) a film közepéből kivett előzetes+reklámblokkot, illetve ilyet készítünk a már összerakot, de új filmekhez! Persze ez azért van így, mivel mi fekvőtányéros adagoló szerkezetet (plattert) használunk, ezen egybe van az egész film. Közepéről szedi fel, közepére rakja le, így az elej mindíg középen van, nem kell a filmet visszacsévélni!

Kanizsáról 13 órakor érkezett meg a film, kimenni érte a Pályaudvarra, behozzni, összerakni, na itt a szivatás, kiderül a filmhez más előzetesek jöttek (ezek a csatolt előzetesek, amik a film részét képezik, a filmmel tovább kell küldeni, illetve a filmmel kell együtt vetíteni), az előre elkészített semire se jó, ezt szét kell szedni, és újjat csinálni, ez a szívás amikor a másik gépész nem tudja milyen előzeteseket vetít a filmhez!!! A filmnek pedig 45 perc múlva indulnia kell (15:30), tehát az előre elkészített előzetessel raktam össze! A film 5 perc csúszással kezdődőtt el! A filmből menetközben kivettem a rossz előzetes blokkot, kijavítottam, a következő indulás elött beleraktam a jót, közben indultak a filmek, meg kellet nézni, jó e benne a reklámblokk, az egyik filmbe sajnos bennmarat egy nem odaillő reklám, az most fogom kivenni! Ja a kaja, ma még nem is ettem!!!
Ezekután az új előzetesek, reklámok elejéről, végéről levágott filmvégeket összekell még tekernem (jó sok), a régi, kicserélt előzeteseket kicsire összeszűkíteni, eltenni, elpakolni a segédezközöket, stb... !
A ragasztásról még nem beszéltem. Ez egy "prés" nevü szerkezettel történik, lényege, hogy a celluxal átragasztott film szélein levágja a ragasztót, a filmen a leragasztott perforációt kilyukasztja.
A vetitő gépek, a platterek, a prések a visszacsévélő, mind a Cinemeccanica cég (Made in Italy) gyártmányai, Dolby CP 650 digitális processzort használun (Made in UK.), egyik teremben (a legnagyobban) a processzor ismeri az EX-es hangformátumot, hangszorók JBL-ek, az erősítők Caudio-k, a keverők (teremből érkező mikrofonok, illetve a teremzne hangjának keverésére szolgálnak) Ágota, illetve 6 csatornás kontrolszett, illetve DTS-6 D lejátszót használunk.
Na megyek mert nem végzek soha!
Ja és ilyen a vetítő gép:
De a géptestben nincs semmi, külön van a Dolby proci, az erősítővel!


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”