Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Egy gépész napja a moziban!

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »

Simon is vette az adast!
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »


Egy kep tobbszori fellvillanasahoz.
 
 
pl:
 
http://www.kinotonamerica.com/fp30d.htm
 
"...For speeds of less than 24 fps, we recommend the use of a 3-blade shutter."
 
Azaz 3x felvillantast ajanl. Az en kerdesem arra iranyul, hogy 24fpsnel 2x vagy 3x villan fel egy kepkocka manapsag?
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sozs! 
Lenne egy technikai jellegu kerdesem.
 
48hz vagy 72hz blade shutterrel nyomjatok a 24 fps filmeket?
 
Koszi!

Lehet, hogy én vagyok hülye, de ez mit jelent: blade shutterrel ?

A mozifilm 24 kockát tartalmaz 1 másodpercben. Ezt így nem lehetne lejátszani mert annyira villogna, hogy kiégne az ember szeme. Ezért minden kockát többször játszanak le a moziban. Illetve egészen pontosan azt történik, hogy egy lemezzel minden kockát többször kitakarnak. A kérdés arra vonatkozott, hogy minden kockát kétszer mutatnak-e (48hz) vagy háromszor (72Hz).

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Nekem nem annyira technikai jellegű kérdésem volna. A Camponában lévő multiplexben csak effekt jelleggel rohangásztak patkányok a teremben a Gangs of New York alatt vagy szimplán ott laknak? Mennyire jellemző ez a többi multiplexre?
Ahogyan leírtam, a filmtől nagy mértékben függ, ide tartozik még a film celluloid minősége is, ha nincs digit jel, akkor a hang analóg (Dolby SR), recseghet, tompán szól, illetve az effektek (surrond) nem szólnak, illetve a Dolby proci "áll" SRD-t hoz létre (Dolby digital 5.1)!
A hangrendszerek megkülönböztetése nálunk a követketzőképpen van:

Dolby monó az monó 1.0
Dolby A tipe az a régi stereo 2.0
Dolby SR az a 3.1
Dolby SRD az a 5.1
Dolby EX az a 7.1
DTS lehet 5.1
DTS lehet még az új 7.1


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Sozs! 
Lenne egy technikai jellegu kerdesem.
 
48hz vagy 72hz blade shutterrel nyomjatok a 24 fps filmeket?
 
Koszi!

Lehet, hogy én vagyok hülye, de ez mit jelent: blade shutterrel ?

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »

Koszi! Bocsi!
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Sozs! 
Felteszem megegyszer a kerdest mert ugy latom elkerulte a figyelmed:
 
"Sozs!
 
Lenne egy technikai jellegu kerdesem.
 
48hz vagy 72hz blade shutterrel nyomjatok a 24 fps filmeket?
 
Koszi! "

Nem kerülte el a figyelmmemet, de ehez nem értek, és mint írtam amit nem tudok, (főleg ilyen technikai kérdések) azokat meg kell kérdeznem az illetékesektől! Ha válasz megjön, rögtön tudatom!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »


Sozs!
 
Felteszem megegyszer a kerdest mert ugy latom elkerulte a figyelmed:
 
"Sozs!
 
Lenne egy technikai jellegu kerdesem.
 
48hz vagy 72hz blade shutterrel nyomjatok a 24 fps filmeket?
 
Koszi! "
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Dolby csak az 5.1 és a 7.1-et ismeri, ha 6.1-röl beszélünk a SDDS rendszer a Sonytól, ami abban különbözik a Dolbytól, hogy a jobb oldalat, és a bal oldalat külön szétszették még két részre, egy jobb középre, meg egy bal középre is.
Az SDDS 8 csatornás (7.1).
5 elől, 2 hátul plusz a sub.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Ebreszto!  
Nincs mindegyikhez kulon cstorna.
 
Csatornak szama ugyanugy 5.1/6.1 (stb)
Mint az otthoni rendszereknel.
 
Nem IMAX mozi ez

Pedig majdnem elaludtam.
 
...vagy akár 7.1 a Kossuth-ban. Nyami.
 
Talán még egy rövid kiegészítés, hogy a Dolby Digital ráadául 320kbps bitsebességű a moziban, szemben a DVD 384/448-as átvitelével.
 
Meg hát ugye a patkányok...

Adatátviteli sebességről nem tudok, de a csatornák, nem a hangszorók darabszámának fügvénye, az a helyiség nagyságának fügvénye! A Dolby csak az 5.1 és a 7.1-et ismeri, ha 6.1-röl beszélünk a SDDS rendszer a Sonytól, ami abban különbözik a Dolbytól, hogy a jobb oldalat, és a bal oldalat külön szétszették még két részre, egy jobb középre, meg egy bal középre is.
A hangleolvasásról egy két szó! Képzeljetek magatokelé egy negatívot!
A Dolby jelek a pozitív képen a kép mellet találhatóak. Az analóg hangcsík (ez van a kép melett) feket-fehér mennyiségénből álítja elő a hangot átvilágítással.
Digitális jelek a perforácíók közötti kockába vannak, ezeket is átvilágítással olvassa le külön fejegység.
SDDS (Sony6.1) a film két szélén csík van, ezt olvassa külön fejegység.
DTS a analóg hangcsík és a kép között vannak time cod jelek amit egy külön fejegység olvas le, maj a DTS lejátszó hozzárendeli a hangot!
Holnap bővebben!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Érdekes, amit írtál. Jó tudni, hogy mi megy a háttérben. Úgy mellesleg megtennéd, hogy ejtesz egy pár szót arról is, hogy ebben a bizonyos moziban a nyereményeket hogy szokták kisorsolni? Tehát legutoljára pl ki nyerte az Új-zélandi utat (LOTR)? Csak mert ez így elég érdekes, hogy a nyertes neve ismeretlen. Mondjuk így van a Palaceban is, szóval nem azért mondom, csak gondoltam ha már itt van egy ott dolgozó, akkor megkérdezem... 
 
MÁS. Tud valaki esetleg olyan helyet, ahol lehet nézni DVD/Divx/SVCD/stb filmeket? Tehát olyan mozi, ahol nem filmtekercs van, hanem cd/dvd? Létezik ilyen???

Helyi sorsolások itt helyben történnek, ha fősorsolás van, tehát az összes vidéki és Pesti mozik egy játékban vannak, nincs helyszinenként külön nyeremény, akkor az Pesten történik, amiről a tájékoztatás levélben történik, ez biztos, hogy kiírják e valahova, erről nem tudok! Ha van helyi nyeremény az a mozi irodályában történik a sorsolás, nálunk a mozi vezetőlye, (ha van az illetőnek telefonja, és meg is adta) felhívja személyesen, nincs kiírva sehova!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lejjebb van meg kerdes amit koarbban tettem fel... 
Koszi!

Nekem is volt 1-2: Létrehozva: 2003-5-18, 12:06
 
Köszi!

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »


Bővebbet holnap, addig ha van kérdés írjátok, én ha tudok válaszolok, vagy a választ megpróbálom megtudni!
Lejjebb van meg kerdes amit koarbban tettem fel...
 
Koszi!
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Ja a patkányok!!!!!
A filmek válogatják, pl.: volt olyan film, ahol a szél fújt, azt hittem huzatos a terem, de a filmen volt ilyen jól megcsinálva az efekt!!! :smile19:
Sajna nem minden film ilyen jó!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Sziasztok!
Szóval, én gépész vagyok nem műszerész, de amit meg tudok azt elárulom nektek!
Csatornák:
1. jobb oldal
2. central, mellete a
3. sub bass
4. bal oldal
5.jobb surrond
6. bal surrond
Termek kialakításánál, hogy mindenhol egyformán hallható legyen a surrond hangzás, (a hátsó sorokban is) ezért a hátsó falra is szerelnek jobb, illetve bal surrondokat, ezek az oldalsókkal eggyüt szólnak! Ez azért lényeg, mert az EX ezeket különválasztja, így lessz 8 csatorna!
A Dolby meghatározhatja, és meg is határozza, hogy a processzorai JBL-es hangszórókon üzemeljenek! A termek nagyságától függ pl az, hogy egy, vagy kettő sub van elől, illetve hány darab oldalsó, hátsó surrond kell, az első hangszórókon irányított magas van.
Duna volt az első, ott még nem jártam (...) (Kaposvári moziról van szó), az a jelenlegi "elosztó" (alkatrészek, stb...) központ, ott még a "régi" 500-asokat használják JBL-es falakkal!
(...)
Bővebbet holnap, addig ha van kérdés írjátok, én ha tudok válaszolok, vagy a választ megpróbálom megtudni!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Oldalt szól a surround. Ami neked hátul van az ott oldalt. Hátul vannak a surround centerek. Ezt persze mozija válogatja...
Mostmár mindent érdek!

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nesze Simon Azért kérdeztem, mert vmi ilyesmit véltem én is felfedezni, h oldalt szólt egy kis plussz is! Bár lehet, h "ProLogic" jellegű, nem teljesen különálló csatorna, de akkor is szólt más is oldalt...

Már mihez képest oldalt. Oldalt szól a surround. Ami neked hátul van az ott oldalt. Hátul vannak a surround centerek. Ezt persze mozija válogatja, de általában (amiket én megnéztem) azok így voltak.

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nemtom itthon hogy van, de valamit olvastam arrol, hogy szamolnak valamit a hangprocik a kinti mozikban hasonloan a 7.1(5.1) hazimozi erositokhoz hasonloan az oldalcsatornakhoz...
Nesze Simon
Azért kérdeztem, mert vmi ilyesmit véltem én is felfedezni, h oldalt szólt egy kis plussz is! Bár lehet, h "ProLogic" jellegű, nem teljesen különálló csatorna, de akkor is szólt más is oldalt...

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »

nemtom itthon hogy van, de valamit olvastam arrol, hogy szamolnak valamit a hangprocik a kinti mozikban hasonloan a 7.1(5.1) hazimozi erositokhoz hasonloan az oldalcsatornakhoz...
o v e r p o w e r e d

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebreszto!  
Nincs mindegyikhez kulon cstorna.
 
Csatornak szama ugyanugy 5.1/6.1 (stb)
Mint az otthoni rendszereknel.
 
Nem IMAX mozi ez

Pedig majdnem elaludtam.
 
...vagy akár 7.1 a Kossuth-ban. Nyami.
 
Talán még egy rövid kiegészítés, hogy a Dolby Digital ráadául 320kbps bitsebességű a moziban, szemben a DVD 384/448-as átvitelével.
 
Meg hát ugye a patkányok...

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »


,, és mindengyik hangfalból "más szól"? Úgyértem tegyük fel van kb. 15, eddig még nem számoltam meg , akkor mindegyik külön csatornaként kezelt?
Ebreszto!
 
Nincs mindegyikhez kulon cstorna.
 
Csatornak szama ugyanugy 5.1/6.1 (stb)
Mint az otthoni rendszereknel.
 
Nem IMAX mozi ez
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
paTKany
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:14
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: paTKany »


Nekem nem annyira technikai jellegű kérdésem volna. A Camponában lévő multiplexben csak effekt jelleggel rohangásztak patkányok a teremben a Gangs of New York alatt vagy szimplán ott laknak? Mennyire jellemző ez a többi multiplexre?
Utoljára 2000-ben jártam a Camponában és akkor sem a multiplexben, hanem csak a nagy kivetítőn néztem meg az Olaszo-Franciao foci EB döntőt. Idén eddig két multiplexben jártam, Alba Plaza - Gyűrűk Ura, Két Torony és a Mammut - Chihiro Szellemországban. Arra várok, hogy végre felépüljön Veszprémben is egy...
 
Tehát válaszolva a kérdesedre: nem jellemző.



 
Samsung LE27-S71, Panasonic TX-32PS11P, Marantz DV4200, Samsung DVD-HR720, ONKYO TX-SR501E, 2x Wharfedale Dmnd-8.4, 2x Wharfedale Dmnd-8C, 2x Jamo Studio 180

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem nem annyira technikai jellegű kérdésem volna. A Camponában lévő multiplexben csak effekt jelleggel rohangásztak patkányok a teremben a Gangs of New York alatt vagy szimplán ott laknak? Mennyire jellemző ez a többi multiplexre?

Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sozs!
 
Komyolan, a ********* a kedvenc mozim, (off: a matrix2-re természetesen felmegyünk Pestre, és idevannal foglalva a jegyek is)
Mindig is érdekelt a technikai háttér (és pont kifogtam egy olyat, aki az egyik legnívosabbról írhat mo-n), de a "dárga" ****** sosem válaszolt ilyen jellegű kérdésemre (pedig mintha lenne vmi köze a *****, nem?) Szóval néhány kérdés: (amire előre is köszi a válaszokat)
1. Milyen különbségek vannak a termek között?
2. Melyik a legnagyobb/legjobb technikaiag? (terem)
3. 2-re vonatkozóan, mennyi hangfal van a teremben? Ill. hány SUB ez nagyon fontos lenne és mindengyik hangfalból "más szól"? Úgyértem tegyük fel van kb. 15, eddig még nem számoltam meg , akkor mindegyik külön csatornaként kezelt? THX!
 
ui.: majd még jelentekezek!

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »


Sozs!
 
Lenne egy technikai jellegu kerdesem.
 
48hz vagy 72hz blade shutterrel nyomjatok a 24 fps filmeket?
 
Koszi!
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”