Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertélmények

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


4. a repülős szám


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


3.


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


2.


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Találtam képeket a budapesti koncertről, teszek fel párat


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Cisco jóvoltából (tipp)
a budapesti koncert menüje:
 
Kama Sutra
 
Harem (Cancao do Mar)
 
Beautiful
 
It's A Beautiful Day
 
Dust In The Wind
 
Who Wants To Live Forever
 
Anytime, Anywhere Interlude
 
Anytime, Anywhere
 
Nella Fantasia
 
Stranger In Paradise
 
La Luna
 
Nessun Dorma
 
No One Like You
 
Arabian Nights
 
The War Is Over
 
Free
 
What A Wonderful World
 
A Whiter Shade Of Pale
 
Phantom Of The Opera Suite
 
Wishing You Were Somehow Here Again
 
Time To Say Goodbye
 
The Journey Home
 
Question Of Honour

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sarah Brightman koncert Bp. Sportcsarnok, ma este:
 
Pontosan kezdték, ami már jó, mert volt hogy 1 órát is vártunk már kezdésre.
6 kamion hozta a cuccot, saját színpadot állítottak fel. Egy hátul félköríves színpad, elöl egyenes, amiből előre mint egy kifutó jön be a közönség közé, aminek a végén egy nagyobb átmérőjű csillag alakú dobogó.
Az első számok az új Hárem albumból vannak, aztán kis köszöntő a közönségnek, és Budapestnek, majd régebbi nagy slágerek, mint a Dust in the wind, vagy a Who want live forever.
Utána még egy kis Hárem album, majd a Nessum Dorma ésutána 9-kor 20 perc szünet.
Szünet után ismét Háremről majd ismét régebbi nagy sikerek, majd a vége felé Az operaház fantomjából részletek, egy kis ráadás, a Háremről. És a legeslegvégén az elmaradhatatlan hintázós forgolódos Question of honnor, amit a közönség ütemesen tapsol végig.
 
Ismét elmondhatom, életem egyik legnagyobb élménye volt ez a koncert,
ami teljesen élőben 12 profi zenész kíséretével ment le, hibátlanul!!!
És még ne feledkezzek meg a kiváló táncosokról, akik szintén emelték az előadás színvonalát.
 
Sajnos véget ért, de ha karácsonyra visszajönne, én ismét mennék, mit mennék rohannék.

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Igc »


Bővebben???
A koncert 80%-át az új (Szenzáció) album tette ki, aztáb volt 2-3 az előző (Kánaán) albumról és szintén 2-3 nóta az első (Mesét, álmot, mámort) c. albumról. + egy kis improvizáció (Süsü a sárkány, Doors, Queen). Csipa nagyon jól tud bánni a közönséggel, látszik a fiúkon, hogy élvezik amit csinálnak. Igazai huligánok.. :vazeg:
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tegap este voltam életem első Hooligans koncertjén, kár volt őket eddig kihagyni, akkora bulit csináltak a fiúk.. Nagyon :vazeg: volt..
Bővebben???

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Igc »

Tegap este voltam életem első Hooligans koncertjén, kár volt őket eddig kihagyni, akkora bulit csináltak a fiúk.. Nagyon volt..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: vtb »


akkor ne csak Blackmore's nighttal legyen tele a topik  
gyülekezés a Slayerre:

ezt észre sem vettem. lehet hogy előtte egymás mellett álltunk jo kis koncert volt, csak az erősítés volt egy kicsit silány.

hát sajna az egészre jellemző volt a kritikán aluli hangosítás :vazeg:

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: gemini »


akkor ne csak Blackmore's nighttal legyen tele a topik :vazeg: 
gyülekezés a Slayerre:

ezt észre sem vettem. lehet hogy előtte egymás mellett álltunk jo kis koncert volt, csak az erősítés volt egy kicsit silány.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


De a jószándék megvolt bennem....
Olvastam hogy tisztázódott a dolog csak gondoltam megerősítem a történteket

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy emlékeztem, mintha az audis avataros lett volna. Az is Te voltál, csak cseréltél?Mostanában annyian cseréltek, már nem győzöm követni.

Én vagyok az "audis avataros " és ez az első avatarom és valószínüleg ez marad még egy ideig
Egyébként nem vagyok Bowie rajongó
 
Hogy koncertélményemről is meséljek (bár nem vagyok egy koncertfaló tipus) szóval néhány hete a nyári fesztivál keretében volt itt nálunk (Kecskemét) a főtéren Boban Markovic koncert és klassz volt. Jól nyomták a srácok. :vazeg:
Ma azthiszem Dés lesz, vasárnap pedig Cotton Club Singers amire megincsak jó lenne kimenni...

Mán kiderült én tévedtem, de tényleg annyian cseréltek, volt aki többször is, hogy a fene bírta követni
close652 viszont (mert Őrá utaltam) erre betette alternatívba a régi és új avatarát, nehogymá mégegyszer valaki összekeverje.
De a jószándék megvolt bennem....

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Úgy emlékeztem, mintha az audis avataros lett volna. Az is Te voltál, csak cseréltél?Mostanában annyian cseréltek, már nem győzöm követni.

Én vagyok az "audis avataros " és ez az első avatarom és valószínüleg ez marad még egy ideig :vazeg:
Egyébként nem vagyok Bowie rajongó
 
Hogy koncertélményemről is meséljek (bár nem vagyok egy koncertfaló tipus) szóval néhány hete a nyári fesztivál keretében volt itt nálunk (Kecskemét) a főtéren Boban Markovic koncert és klassz volt. Jól nyomták a srácok.
Ma azthiszem Dés lesz, vasárnap pedig Cotton Club Singers amire megincsak jó lenne kimenni...

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
Pink Panther
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2003.07.13., vas. 18:24
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Pink Panther »


A HS7-re már túl fáradtak voltunk, nem is néztük végig.

Sajnálhatod! Mondjuk én meg a végére értem oda. Megvolt a staféta.
 
De amit még inkább sajnálhatsz, az a Toy Division koncertje a HS7 után!
Szenzációs zene, hihetetlen hangulat!
Csak azért sajnálom őket, hogy a Freestylers csúszásai miatt az egyébként is nagyon késői kezdés (2.15) fél négyes kezdésre tolódott, ilyenkorra pedig a hazajárók többsége már elhagyja a szigetet.
Így is az eddigi legnagyobb közönségük előtt játszottak (valószínűleg), de az eredeti kezdési idővel még teltsátor is lehetett volna, amit nagyon megérdemelnének, arról nem is szólva, hogy így még többen megismerhették volna a zenéjüket... Szóval a Freestylers monnyon le!
 
Ismerkedésileg kötelező darab a Personal Jesus feldolgozásuk (a RadioCafé elég gyakran játssza), de az egész lemezük nagyon jó, hallgassatok bele, címe: Budapest Resonance.
 
Ma a Fun Lovin' Criminals a kihagyhatatlan, meg persze a Softcellre is kíváncsi vagyok! A kettő között pedig Sziámi helyett találtam magamnak jobbat: a Nagyszínpadtól 100m-re a Dreher-nél a The Perfect Name játszik! :vazeg:

PP
Víg kedély, jó egészség!

Avatar
pepemint
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2004.01.06., kedd 13:17
Értékelés: 6

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: pepemint »


A nap talán egyik csúcspontja a Pet Shop Boys volt. Jók voltak, megbízhatóan hozták a nagy slágereiket, gerjedés is sokkal kevesebb volt. Tetszett a színpadkép is ezekkel a nagy fényoszlopokkal. Profi műsort adtak! Szerintem a PSP is jól érezte magát, többször megdícsérte a fantasztikus közönséget, nekem nem úgy tűnt, hogy csak illendőségből! Nagyon értékeltem, hogy Neil Tennant S-sel mondta a Budapestet (ki nem állahatom, amikor Budapesztnek mondják...  ), és kitűnő kiejtéssel magyar "köszönöm"-mel köszönte meg a számok végén az ünneplést!    Kicsit negatív volt a közönség egy része, egy kövér német fazon majdnem végig a lábamon ugrált.  :smile19: Aztán meg jött két magyar bájgúnár, akik nem foglalkoztak a koncerttel, csak jobbra-balra-előre-hátra nézelődtek, és a lányokat fotózgatták, és egymásnak mutogatták a képeket... ja, és néha telefonáltak (!) kb. 20 méterre a színpadtól!
De erről nem a PSP tehet persze...

Ha valaki olvasta szabózé szemetét azt teljesen meg van vezettve. Én csak csatlakoznék Torzonborz-hoz. A hang korrekt volt, a számok jól összeválogatottak. PSB fanoknak kötelező program volt. De ahogy én láttam, a keverőpult mellől, azért sokan ismérik és szeretik még öket.
 
A szinpadkép a max volt, amit itt ki lehettet hozni, kissé gagyi, de a mienk.
Aki kint volt a Kapcsolat koncerten 2-3 éve, az láthatta, mi a PSB standard szinpadképe. Itt sajnos nem lehettet videofalat felállítani mögöttük. A dobos csaj nagyon ott volt a szeren. Volt még két gitáros is. Nagyon jól nyomták. Ahhoz képest, hogy pár éve bejelentették, hogy nincs több turné/koncert, rövöd időn belül másodszor látni öket, nagy élmény volt. :vazeg:

Bizony jó volt a PSB! Igaz én a honlapjukon megtaláltam a dalok listáját, úgyhogy tudtam, mire számítsak, s ez a slágerparádés összeálítás rendben volt, különösen a Go West piano-intrója!

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


OFF:
A többi napirendi pont már csak levezetés volt. A vizespólóversenyt nehéz überelni, mert a végére már gyakorlatlag vizesmellversennyé alakult, miután lekerült egy-két póló!
ON:
A CS.É.-V.Á. duó fergeteges bulit csinált, óriási volt a tombolás! Bár szerintem a jelenlévők a két fellépő kivételével nem vették komolyan az egészet... :vazeg: Nagggyon fílinges volt! Egy kis Sandokán, meg 220 felett, és a többi Neoton-gyöngyszem! Tizenéves koromat idézte...
A HS7-re már túl fáradtak voltunk, nem is néztük végig.
A Children of Bodomot is beterveztük, de annyira messze van a metálszínpad...

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Na, akkor a koncertekről:
A Zanzibar jó volt, csak egy kicsit rövidke, kb. 50 perces lehetett ráadással együtt... Nekem bejön a zenéjük, ellentétben az Index-újságírójával! Jó kis dallamos rockzene, amit a Bahnhof árnyékos padjairól néztünk végig, sör és egyebek mellett... :vazeg:
A Bloodhound Gang nem jött be, nem tudott nagyon feldobni. Erre már átmentünk a Zen Caféba.
A Kispál viszont szerintem kicsit talán hosszúra sikerült, és mintha kicsit kevés lett volna a régi szám. (bár igaz, hogy nem ismerem őket olyan nagyon...) De jó hangulatú volt a koncert, 99%-ban magyar közönséggel. Vendégként fellépett Varga Livius, és az Anima SS-ből egy énekesnő, nem tom a nevét... Feltűnő volt, hogy mennyire fújnak Ákosra, Kispál többször is tett rá nem túl hízelgő megjegyzéseket...
Nagyon szuper volt az Omara Portuondo-koncert! Többnyire akusztikus hangszereken játszott a kb. 18 fős együttes. A sok elektronikus zene után jólesett a fülünknek ez a nyugodt zene! A gitárosuk igazi Jimi Hendrixes fej fölötti gitárjátékkal nagy sikert aratott és hihetetlen, hogy ez a 70 fölötti hölgy milyen agilis még mindig!

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: close652 »


Nem írok egyenként beszámolót a koncertekről,
a kispál érdekelne 2-3 mondatban
hangulat jó vagy hakni / régi vagy uj számok / a dobos hogy bírta ?
system

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Nem írok egyenként beszámolót a koncertekről, meg nem érdemes elemezgetni sem a színvonalat, hiszen az egész Sziget-fesztivál valójában a "fíling"-ről szól, nem a hang- és fénytechnikáról, vagy a koncert high-tech megoldásairól. Hiszen sokkal jobb színvonalú koncerteket lehetne rendezni a megfelelő helyen: sportcsarnok, stadion; persze egyenként, nem így tömegesen... Itt sokkal homogénebb a közönség is, nemcsak az aktuális fellépők elvakult rajongói vannak jelen, így az a lényeg, hogy jól érezze magát a népes Szigetelő-had!
Szóval azt írom le, hogy milyen benyomásaink voltak, hogy hogy' éreztük magunkat!

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


offvalszeg az a bajuk, hogy nem ők találták ki a szigetet

Az könnyen lehet! Vagy benne van a munkaköri leírásukban, hogy a Szigettel kapcsolatban muszáj fanyalogniuk!

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


A tegnapi program:
Zanzibar
Bloodhound Gang
Kispál és a (Torzon)Borz
Omara Portuondo
Vizespólóverseny a Táncdalfesztiválsátorban :vazeg:
Csepregi Éva és Végvári Ádám félplayback-show-ja
Heaven Street Seven

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: close652 »


off
valszeg az a bajuk, hogy nem ők találták ki a szigetet
system

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Beleolvastam ezekbe az indexes irományokba, de amit írnak, arról süt a lenézés, hogy na, most akkor jól lehúzzuk az X.Y.-t, a Szigetről egy-egy elcsípett életképet emelnek ki, lehetőleg jó negatívot, amin fel lehet háborodni, hogy milyen szellemi szintű emberek vannak ott, mecsoda erölcsi fertő, stb.... úgyhogy folytatja a sajtó a elmúlt 11 évben már megszokott szintet.
Mintha szándékosan akarnák mindenki kedvét elvenni a Sziget-eléstől.

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »



Ha valaki olvasta szabózé szemetét azt teljesen meg van vezettve. Én csak csatlakoznék Torzonborz-hoz. A hang korrekt volt, a számok jól összeválogatottak. PSB fanoknak kötelező program volt. De ahogy én láttam, a keverőpult mellől, azért sokan ismérik és szeretik még öket.
 
A szinpadkép a max volt, amit itt ki lehettet hozni, kissé gagyi, de a mienk.
Aki kint volt a Kapcsolat koncerten 2-3 éve, az láthatta, mi a PSB standard szinpadképe. Itt sajnos nem lehettet videofalat felállítani mögöttük. A dobos csaj nagyon ott volt a szeren. Volt még két gitáros is. Nagyon jól nyomták. Ahhoz képest, hogy pár éve bejelentették, hogy nincs több turné/koncert, rövöd időn belül másodszor látni öket, nagy élmény volt.

Igen, én is a Szigethez mérten írtam a színpadra vonatkozó dolgokat! És a lehetőségekhez képest jó volt a színpad is!

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”