Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertélmények

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Nem tudtam, hova passzolna leginkább, azt sem tudom igaz-e...
 
"Hideg januári reggel volt, mikor egy ember megállt egy Washington DC-i metróállomáson és hegedülni kezdett. Hat Bach darabot játszott összesen negyvenöt percen keresztül. Ezalatt az idő alatt több mint ezer ember fordult meg az állomáson, legtöbben a munkahelyükre igyekeztek a csúcsforgalomban.
 
Három perc múlva egy középkorú férfi észrevette a zenészt. Lelassított, és egy pillanatra meg is állt, majd továbbsietett. Egy perccel később a hegedűs megkapta az első egydollárosát, egy nő dobta bele a hegedűtokba anélkül, hogy megállt volna. Néhány perccel később valaki a falhoz támaszkodva kezdte el a zenét hallgatni, de kis idő múlva az órájára nézett, és továbbsietett.
 
Legjobban egy hároméves kisfiú figyelt fel a zenére. Anyukája kézen fogva vezette, de a fiú megállt a hegedűst nézni. Nemsokára az anyuka továbbhúzta, de a kisfiú közben végig hátrafelé kukucskált. Ugyanez más gyerekkel is megtörtént, kivétel nélkül mindegyik szülő továbbvezette őket.
 
A 45 perces előadás alatt csak 6 ember állt meg zenét hallgatni. Nagyjából 20-an adtak pénzt, de közben le sem lassítottak. Összesen $32 gyűlt össze. Amikor vége lett a zenének, és elcsendesedett az állomás, senki sem vette észre a változást. Senki sem tapsolt, senki sem gratulált.
 
A járókelők nem tudták, hogy a világ egyik leghíresebb hegedűművésze, Joshua Bell játszotta a zenetörténelem legnehezebb darabjait 3.5 millió dollár értékű Stradivari-ján. Két nappal a metróállomásbeli előadás előtt egy teltházas bostoni színházban lépett fel, ahol a jegyek átlagosan $100-ba kerültek.
 
A kísérlet eredményének egyik lehetséges következtetése: ha nincs időnk arra, hogy megálljunk és hallgassuk a világ egyik legjobb zenészét a zenetörténelem legvirtuózabb darabjait játszani, vajon mi minden más mellett megyünk el észrevétlenül ugyanígy nap mint nap? ..... gondolkozzunk kicsit."

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
freestate
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 01:00
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: freestate »


poulsen tesója állítólag focista vmillen első osztályú csapatban de ez csak bulvár megjegyzés volt :lol!:
tavaly szigeten láttam őket, kegyetlen jó bulit csaptak

Ezt más fórumon is olvastam, de max rokonok, vagy csak névrokonok. Legalábbis Wikipedia szerint Michaelnek 3 lánytesója van (1 ikerhuga, és a másik két lány is ikerpár:)). Amúgy a (név)rokon az Christian Poulsen és a Juventusban játszik.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: mishow »


Tegnap Blackmore's Night koncert volt a Kongresszusi központban, aholis volt alkalmam ott lenni
Köszi az élvezetes beszámolót! :lol!:
 
A parkolási baromsághoz-szemétséghet meg no comment! :lol!:

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


Üdv! 
Én egy múlt heti koncertről írnék pár szót:
 
Volbeat, Diesel club (volt E-Club)
 
A zenekar utóbbi évek egyik legnagyobb európai dobása a metal színtéren, Dániából indultak. Az énekes, Michael Poulsen hatalmas Elvis és Johnny Cash rajongó (micsoda Elvis tetkói vannak:)), így énekstílusában a nagy rockabilly Királyokat követi, kemény, modern metallal keverve.
 
A koncert frenetikus hangulatú volt, eddigi 3 lemezükről játszottak kb. másfél órányit. A számok közötti konferálások sem voltak hétköznapiak, volt, hogy két dal között megfésülködött Michael, volt, hogy 1 rajongónak adott pénzt, hogy vegyen pólót a Merch. pultnál, a koncert végefelé pedig 2 lány és 2 fiú rajongót hívott fel a színpadra 1 kis közös szereplésre.
 
Egyik legjobb dalát (Sad Man's Tongue) a 7 hónappal ezelőt elhunyt édesapjának ajánlotta az énekes (a szám Johnny Cash Folsom Prison Blues-ára emlékeztet, a szöveg pedig Michael zenei gyökereiről is említést tesz), és megkérte a közönséget, hogy jó hangos tapsolással és HEY-HEY kiáltással üdvözöljük a papát, akinek szelleme biztos a teremben volt aznap este.
 
Képeket nem csináltam, de különböző rock webzine-ken talál, akit érdekel.
Akinek eddig ismeretlen volt az együttes, de talán felkeltettem az érdeklődését, pár youtube link:
 



 



 



 



poulsen tesója állítólag focista vmillen első osztályú csapatban
de ez csak bulvár megjegyzés volt :lol!:
tavaly szigeten láttam őket, kegyetlen jó bulit csaptak

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
freestate
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 01:00
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: freestate »


Üdv!
 
Én egy múlt heti koncertről írnék pár szót:
 
Volbeat, Diesel club (volt E-Club)
 
A zenekar utóbbi évek egyik legnagyobb európai dobása a metal színtéren, Dániából indultak. Az énekes, Michael Poulsen hatalmas Elvis és Johnny Cash rajongó (micsoda Elvis tetkói vannak:)), így énekstílusában a nagy rockabilly Királyokat követi, kemény, modern metallal keverve.
 
A koncert frenetikus hangulatú volt, eddigi 3 lemezükről játszottak kb. másfél órányit. A számok közötti konferálások sem voltak hétköznapiak, volt, hogy két dal között megfésülködött Michael, volt, hogy 1 rajongónak adott pénzt, hogy vegyen pólót a Merch. pultnál, a koncert végefelé pedig 2 lány és 2 fiú rajongót hívott fel a színpadra 1 kis közös szereplésre.
 
Egyik legjobb dalát (Sad Man's Tongue) a 7 hónappal ezelőt elhunyt édesapjának ajánlotta az énekes (a szám Johnny Cash Folsom Prison Blues-ára emlékeztet, a szöveg pedig Michael zenei gyökereiről is említést tesz), és megkérte a közönséget, hogy jó hangos tapsolással és HEY-HEY kiáltással üdvözöljük a papát, akinek szelleme biztos a teremben volt aznap este.
 
Képeket nem csináltam, de különböző rock webzine-ken talál, akit érdekel.
Akinek eddig ismeretlen volt az együttes, de talán felkeltettem az érdeklődését, pár youtube link:
 



 



 



 




Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


jó buli lehetett... gondolom semmi purple, v. rainbow
 
annak örülök, h végre valaki, aki szintén osztja abbéli meggyőződésemet, h nem kell 1000-el szólni a zenekarnak, mert élvezhetetlen lesz

Netudd :lol!: :kiraly:
Neoton koncert a Népstadionban...
Olyan hangos volt, hogy fájt a fülem 2 napig, és az énekből semmit sem lehetett érteni, csak onnan tudtam hogy mikor mi, mert ismertem a szövegeket...
le kellett volna a hangmérnököket?? lőni azonnal :lol!:

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


jó buli lehetett... :lol!:
gondolom semmi purple, v. rainbow :lol!:
 
annak örülök, h végre valaki, aki szintén osztja abbéli meggyőződésemet, h nem kell 1000-el szólni a zenekarnak, mert élvezhetetlen lesz

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Rég nem írt ide senki
Annó én indítottam ezt a topicot, pont a Blackmore's Night koncert kapcsán, és most vissza a kezdetekhez, mivel
 
Tegnap Blackmore's Night koncert volt a Kongresszusi központban, aholis volt alkalmam ott lenni.
 
:lol!:
 
Tulajdonképpen copyright lehetne az első beszámolóm, csak a helyszín és a műsoranyag terén kellene apró változásokat megírni, de azért mégiscsak
 
Kezdjük a már már szokásos magyar bunkóságokkal.
A 7-re írt kezdésből annyi volt igaz (persze 5-kor indulva is az összes rejtek és kerülőutat bevetve sikerült fél7-re odaérni) szóval kb akkor nyitották ki az ajtókat, de abból is csak kettőt, úgyhogy szörnyű és lassú volt a beengedés. Ruhatári tolongás stb. Ja parkoló szerencsére nagy és fizetős
már befelé gyanús volt, hogy kifelé kell fizetni, ez majd a végén..
Természetesen hang és képrögzítés tilos, de az egész műsor alatt elemlámpával rohangáltak a securitysek, hogyha valakinél egy telefont megláttak, már rá is rontottak...
 
A koncert előzenekarra egy 4 tagú magyar csapat volt, eléggé gyászos ír beütésű zenét szolgáltattak, halovány és feledhető módon. A Geyers-nek sokkal jobban örültem volna.
5 számig cibálták az idegeinket. Aztán szünet kb fél óra, ujra átszereltek, most már a fő attrakcióra. Ami úgy 9-re el is kezdődött.
A koncert az új lemez kapcsán a Secret Voyage tour néven futott,

ami annyiból volt érdekes és furcsa, hogy erről a lemezről mindössze 4 azaz négy számot játszottak el, a többi a régebbi lemezekről szép vegyesen, egy sem maradt ki. mármint a lemezekből mindről játszottak számokat.
Persze a nagy nagy sikerek kimaradhatatlanok voltak, mint a Home again, amit állva tapsolt (ismét) végig szinte a közönség. Az is már szokásos, hogy ebbe a számba improvizálták? bele az 5-ik magyar táncot ( a németeknél DVD- verzióból tudva itt a német himnusz van belegyártva )
A koncert alatt hihetetlenül jó volt a hangulat nem csak a nézőtéren, de a színpadon is.
Candice elmondta, hogy örül, hogy újra Pesten lépnek fel, majd eldicsekedett a jegygyűrűjével, 19 év után végül tavaly vette el Blackmore.
Volt egy mandolinon játszott szám, aminek a végén Blackmore Candice nyakába akasztotta a mandolint, Ő meg levette és tréfás ütlegelő mozdulatokat tett Blackmore hátsója irányába, amire Ő csendesen csak annyit mondott: megyünk mi még haza is :lol!:
Ez a vidám és humoros előadási stílus végig megvolt, én nagyon élveztem azt a humort amit a zenébe (is) belecsempésztek.
A legfontosabb dolog, a minőség.
A zene nem volt túl hangos, sőőt, néha én még elviseltem volna egy pici kakaót.
DEEEEE
A hangok kristálytisztán szólaltak meg, egy apró torzítás, gerjedés, vagy brumm sem hallatszott.
Nem szeretnék példálózni a magyar előadók és hangosítás kapcsán, de a tapasztalataim szerint élvezhetetlenül nagy hangot csinálnak, olyan torz énekhanggal, hogy nem ismerni fel a szöveget.
Na ilyen nem volt.
A gitárok minden húrja külön külön hallható volt, és gyönyörű szép hangon szólt az egész rendszer.
A képi világ teljesen egyszerű színes reflektorokkal megvilágítva a színpad, és az előadók, egy kis háttérvetítéssel, ami kapcsolódott az éppen előadott számhoz, de semmi cicoma, kivetítő, vagy köd, hó, csillogó papírfeknik..
Egy ráadás erejéig tértek vissza, de az legalább jó hosszú volt :kiraly:
Így is 11 után lett vége a koncertnek, és kezdődhetett a tolongás a ruhatárban és a kijáratnál.
 
És akkor még egy szar ügy magyaros mentalitással színezve.
Kifelé kellett idő alapján fizetni a parkolásért, 200/óra. ami amúgy kb jó, csakhogy így kifelé majd 30 percbe tellett, hogy a sorompóig eljusson az ember, legalábbis az a vége, aki nem egészen elöl parkolt.
A BS-ben az a szokás, hogy befelé vesz az autós egy jegyet, ami fix összeg, és azért a koncert végéig, de ott amúgy reggel 6-ig állhat az autóval.
Meg is említettem a pénzszedő srácnak, aki azt mondta hogy az egyik kollégája meg akarta ezt csinálni, és majdnem kirúgták. Merthogy mivan ha pl 5 órányi parkolásért elkérik azt az 1000-t de valaki 20 perccel később megy ki? Most komolyan nooormális az ilyen?
 
Mindettől eltekintve életem nagy élményei közé ezt is eltehetem, és ha bármikor valamikor újra jönnek, én csak ajánlani tudom mindenkinek hogy élőben is megnézze őket.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Doky »


Remélem nem off...
 
Az eddigi bulik nagyon jók voltak, szerintem ez is jó lesz.
 
VII. Idill Nemzetközi Jazz és Blues Napok
BAJA, Szentháromság tér - sátor
 
Október 3. Péntek Baja, Szentháromság tér
 
19:00 Fekete-Kovács Kvintet
 
-jazz- (HUN)
 
21:00 Amit Friedman Quartet
 
-jazz- (IZRAEL)
 
Az Izraeli Nagykövetség támogatásával
 
22:30 Jam Session
 
Cornelio Tutu
Oláh Zoltán
 
valamint a nap fellépőivel
 
 
Október 4. Szombat Baja, Szentháromság tér
 
14:00 hajókirándulás
élő jazz zenével
Freemen
- dixieland -
 
19:00 No Logo Quartet
 
- jazz- (ITA)
 
20:30 Tommy Víg & Fritz Jazz Band
 
- swing - jazz - (USA - HUN)
 
22:00 Big John &Vienna Soul Society
 
- soul-funk - (USA - A)
A belépés díjtalan!
 
De itt az oldal is.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: alfa »


még egy...

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: alfa »


Tegnap este voltam a Seal koncerten.
Sajnos az esős idő miatt a Syma csarnokban tartották, így a hangzás, a gyér akusztika miatt, eléggé gyenge volt. A hangulat és az előadás azonban jó volt. Három zenész kisérte, így elég sok alap konzerv volt.
Összességében megérte elmenni.
A képért bocs, csak telefon volt nálam.

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Itt járt Wooten a Palmystery album turnéval az A38-on.
A zenekar tagjai voltak.:
 
Victor Wooten: basszusgitár, ének, rap
Regi Wooten: gitár, vokál
Joseph Wooten: billentyűsök, vokál
Anthony Wellington: basszusgitár, ének
Saundra Williams: ének
Derico Watson: dob, vokál

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


a második rész nekem jobban tetszett.
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Hááát... nagyon enyhe volt a katarzis a tegnapi Return to Forever koncert közben. Az, hogy hangosítási bajok is voltak, már csak részletkérdés. 
Azért egy nagyon tisztességes 2,5 órát lejátszottak, kis szünettel félúton, úgy kb. 3000 ember előtt. Én úgy éreztem, hogy a félidőben új stratégiát beszéltek meg az öltözőben a Mesterek, mert a 2. rész jobban tetszett nekem. Talán az, hogy di Meola kevésbé akarta magáévá tenni az egészet, mint az első felvonásban, segített a kohéziónak.
 
Set list nincs a fejembe, annyira azért nem ismerem lemezeiket, de pár hete azért felkészültem belőlük, volt Sorceress, Romantic Warrior, Beyond the 7th Galaxy, No Mystery és Stanley Clarke már-már klasszikus solo nagybőgő show-ja, amit minden alakommal lead (kár, hogy kurwára torzított a PA, hangmérnök vagy valaki monnyon' le )
 
És hát a végén, Coreának a Duel of the Jester and the Tyrant előadás tényleg fergeteges lett...ezzel kellet volna kezdeni!
 
Amúgy tényleg fantasztikus zenészek ezek, ez legyen a legrosszabb koncert, amit valaha is láttam
 
És külön piros pont, hogy a koncert végén engedték, hogy előremenjen a közönség a színpadig, pár percig pacsiztak és dedikáltak a zenészek. Na jah, ez a közönség bezony alacsony stage diving rizikó faktorral bírt
 
PS: A végén benéztem a brand shopba is, a klasszikus pólón (5 rongy) sapkán (3 rongy) és új CD-n (3 rongy, egész korrekt ár, a körülményeket figyelembe véve) kívül volt még…eszemmegáll...Return to Forever kulcstartó is 
 
A képek nem a tegnapi koncerten készültek (ezek Austinban készültek, Májusban), de nagyon hasonló volt

azéé csak megtaláltam....
tényleg az utolsó szám volt a csúcs-ott már minden összeállt,hangminőség-basszus-
keverés,minden hangszer nagyon ütősen ,jól szólalt meg a, kiállások szólók is,ez volt a hab a tortán, a második rész nekem jobban tetszett.
HIGH-END.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


az első rész meg virbli a virbli hátán,jó kis "tehnikai csihi puhi" volt(zeneileg (is))
Azért ezt nem mondanám! Szerintem világszínvonalú koncert volt, igaz, különösen Chickre voltam tekintettel, ő szerintem a megszokot színvonalon tette a dolgot és játszott, a többiek is hasonlóan jók voltak.
A Song to the Pharaoh Kings új felfogásban eljátszva nagyon tetszett (gondolom így szerepelhet az új lemezen is), pedig az ahogy régen játszották szinte az első számú kedvencem volt.
 
Azt elismerem, hogy az a sok digtális villogó vacak szúrta a szemem, szerintem agyon volt kompresszorozva a hang, ami nem a legjobb.

@frankie:figyi,RTF vasárnap Belgádban játszott,függetlenül hogy itt mi volt sztem ,gyakorlatilag a vélemény ugyanez volt ott(is) amit leirtam,a zenei program is az RTF részéröl..és lehet(?) hogy ugyanazon emberek voltak (ott is) a koncerten akik voltak RTF koncerten a '70 évek közepe/vége fele..
 
Bp-i teremben is volt olyan ember aki látszólag élvezte az RTF koncertet ,én személyszerint fülmosást végeztem odahaza 2 napon keresztül koncert útán,más régebbi Corea CD-kel (Crysatl silence,return to forever(ECM1022))
 
Nem vagyunk egyformák,szerencsére,ettöl szép az élet (meg az internet is )
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: frankie- »


az első rész meg virbli a virbli hátán,jó kis "tehnikai csihi puhi" volt(zeneileg (is))
Azért ezt nem mondanám! Szerintem világszínvonalú koncert volt, igaz, különösen Chickre voltam tekintettel, ő szerintem a megszokot színvonalon tette a dolgot és játszott, a többiek is hasonlóan jók voltak.
A Song to the Pharaoh Kings új felfogásban eljátszva nagyon tetszett (gondolom így szerepelhet az új lemezen is), pedig az ahogy régen játszották szinte az első számú kedvencem volt.
 
Azt elismerem, hogy az a sok digtális villogó vacak szúrta a szemem, szerintem agyon volt kompresszorozva a hang, ami nem a legjobb.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Én úgy éreztem, hogy a félidőben új stratégiát beszéltek meg az öltözőben a Mesterek, mert a 2. rész jobban tetszett nekem. Talán az, hogy di Meola kevésbé akarta magáévá tenni az egészet, mint az első felvonásban, segített a kohéziónak.
 

 
esetleg Al az öltözőben is maradhatott volna a második részben ,még jobb lehetett volna ..felesleges dob+bögőszoló..
 
az első rész meg virbli a virbli hátán,jó kis "tehnikai csihi puhi" volt(zeneileg (is))
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Már csak 5 óra a kezdetig  



ezt nagyon nagyon bánom,hogy kihagytam.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Cheeeese
Stanley Clarke

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Al Di Meola, Lenny White

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Al Di Meola, Chick Corea, Stanley Clarke

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Hááát... nagyon enyhe volt a katarzis a tegnapi Return to Forever koncert közben. Az, hogy hangosítási bajok is voltak, már csak részletkérdés.
 
Azért egy nagyon tisztességes 2,5 órát lejátszottak, kis szünettel félúton, úgy kb. 3000 ember előtt. Én úgy éreztem, hogy a félidőben új stratégiát beszéltek meg az öltözőben a Mesterek, mert a 2. rész jobban tetszett nekem. Talán az, hogy di Meola kevésbé akarta magáévá tenni az egészet, mint az első felvonásban, segített a kohéziónak.
 
Set list nincs a fejembe, annyira azért nem ismerem lemezeiket, de pár hete azért felkészültem belőlük, volt Sorceress, Romantic Warrior, Beyond the 7th Galaxy, No Mystery és Stanley Clarke már-már klasszikus solo nagybőgő show-ja, amit minden alakommal lead (kár, hogy kurwára torzított a PA, hangmérnök vagy valaki monnyon' le )
 
És hát a végén, Coreának a Duel of the Jester and the Tyrant előadás tényleg fergeteges lett...ezzel kellet volna kezdeni!
 
Amúgy tényleg fantasztikus zenészek ezek, ez legyen a legrosszabb koncert, amit valaha is láttam
 
És külön piros pont, hogy a koncert végén engedték, hogy előremenjen a közönség a színpadig, pár percig pacsiztak és dedikáltak a zenészek. Na jah, ez a közönség bezony alacsony stage diving rizikó faktorral bírt
 
PS: A végén benéztem a brand shopba is, a klasszikus pólón (5 rongy) sapkán (3 rongy) és új CD-n (3 rongy, egész korrekt ár, a körülményeket figyelembe véve) kívül volt még…eszemmegáll...Return to Forever kulcstartó is
 
A képek nem a tegnapi koncerten készültek (ezek Austinban készültek, Májusban), de nagyon hasonló volt

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Már csak 5 óra a kezdetig
 




"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: alfa »


..és egy utolsó

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: alfa »


még egy..

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”