Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertélmények

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: alfa »


Tegnap este nagyszerű koncertet adott a Morcheeba a PeCsa-ban.
Íme néhány (mobilos) kép.

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Ronin »

én voltam. fasza volt

Avatar
Billie Joe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2005.08.16., kedd 22:54
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Billie Joe »


MUSE OKTÓBER 10 PAPP LÁSZLÓ BUDAPEST SPORTARÉNA
 
Volt még valaki rajtam kívül? Nagy buli volt, nekem nagyon tetszett.
blogom

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: close652 »


sajnos nem voltam
 
http://www.3121.com/joy/
system

Avatar
Croft
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2007.05.10., csüt. 10:44
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Croft »


Egy igazán finomnak ígérkező könnyed "vacsora" ínyenceknek:
 
NOX - Csendes
 
2007.10.03. 19:00
Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
 
"2007. október 3-án minden a zenéről szól! Michael Jackson dalok is felcsendülnek a Nox rendhagyó koncertjén! A Nox, történetében először, minden show-elemet mellőz, helyette rendhagyó koncerttel lép a közönség elé. Péter Szabó Szilvia többféle stílusban énekli majd a jól ismert Nox dalokat, melyek felcsendülnek jazz, reggie, world music és hagyományos népzenei stílusban is. A koncert különlegessége, hogy Szilvi előadja kedvenc külföldi dalait is, az esemény fényét pedig 8 fős vokalista kórus, vonós négyes, konga szekció és egy hagyományos népi zenekar emeli.
Az előkészületek már tavasszal elkezdődtek a nagyszabású koncertre, ahol a régi dalok, új hangszerelésben csendülnek fel. A Nox ezzel a felejthetetlen koncerttel zárja a hazai, nagyszabású turnéját, mielőtt elindulnának külföldi koncertjeikre. "
 

 



Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Ebből nem sokat értek.    De a hiba az én készülékemben van, tudom... 
Hmm, igazad van, asszem én se érteném, ha nem lettem volna ott
Sajna nem találtam semmi videót a neten, ami segíthetett volna
 
Köszi Fapaci a pontosításért
 
OFF: egy hete elmentem a Műcsarnokba, a Music Forum Expo kiállításra. Nos ott is volt egy olyan kütyü, a "Reactable" zaj-zene generátor, amit hiába is próbáltam elmesélni a haveroknak, egyszerűen nem állt össze a kép.
 
Aztán megmutattam nekik ezt a linket, ami már sokkal érthetőbb volt
 



"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: frankie- »


A csütörtöki közraktárbeli koncertek közül a The Ploctones koncertje volt a legjobb véleményem szerint!
Hm... rájuk is kiváncsi lettem volna, de már nem tudtuk kivárni. Hideg is volt, késő is volt...

Hát, sajnálhatod.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A csütörtöki közraktárbeli koncertek közül a The Ploctones koncertje volt a legjobb véleményem szerint!
Hm... rájuk is kiváncsi lettem volna, de már nem tudtuk kivárni. Hideg is volt, késő is volt...

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: frankie- »


A csütörtöki közraktárbeli koncertek közül a The Ploctones koncertje volt a legjobb véleményem szerint! Olyannyira, hogy még talán soha ekkora élményt nem jelentett koncert, mint ez. Nagyon tudnak ezek a hollandok. Nem alibizttek, csak játszottak, szívből, nekünk. Néha elnémult az alapzaj, és odaszegezett minket a székbe a zene. Volt valami pezsgés a levegőben, jó hangszereken játszottak jó zenészek. Volt humoruk is, néha bohóckodtak, ki-kinéztek a közönségre. Ja, és görcsölésnek, magamutogatásnak nyoma sem volt, talán a gitáros volt eg kicsit keményebb néha a kelleténél, de lehet hogy pont így akarta.
A végén kellett jópár perc amíg magunkhoz tértünk.
Még a rossz hangosítás se tudta elrontani a hanulatot, a mélyek zúgtak-búgtak, alig lehetett kivenni a basszer játékát.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Egy szál szekvenszerrel jött ki a színpadra, saját maga énekelte, dúdolta fel az alapokat (beatbox), majd némi loopolással és pitch állítással szépen össze is állt az egész szám   

Ebből nem sokat értek. De a hiba az én készülékemben van, tudom...

Hm... ez kb úgy néz ki, hogy az énekes hangját rögzíti egy gép, mindenféle módosításokat (torzítás, zengetés, pitch, azaz hangmagasság eltolás, ...) eszközöl rajta, majd akár több szólamban is loopolva (egy zenei sort folyamatosan ismételve) visszajátsza és arra énekel rá élőben, mint egy egyszemélyes zenekar.

Így más. Köszönöm a magyarázatot.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egy szál szekvenszerrel jött ki a színpadra, saját maga énekelte, dúdolta fel az alapokat (beatbox), majd némi loopolással és pitch állítással szépen össze is állt az egész szám   

Ebből nem sokat értek. De a hiba az én készülékemben van, tudom...

Hm... ez kb úgy néz ki, hogy az énekes hangját rögzíti egy gép, mindenféle módosításokat (torzítás, zengetés, pitch, azaz hangmagasság eltolás, ...) eszközöl rajta, majd akár több szólamban is loopolva (egy zenei sort folyamatosan ismételve) visszajátsza és arra énekel rá élőben, mint egy egyszemélyes zenekar.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Egy szál szekvenszerrel jött ki a színpadra, saját maga énekelte, dúdolta fel az alapokat (beatbox), majd némi loopolással és pitch állítással szépen össze is állt az egész szám

Ebből nem sokat értek. De a hiba az én készülékemben van, tudom...
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Koncertajánló:
 
2007. szeptember 26. szerda, 20.00
 
ANDREAS VOLLENWEIDER koncert
 
Andreas Vollenweider a "CAVERNA MAGICA CONTINUUM 2007" keretén belül szeptember 26-án este 8 órakor a Petőfi Csarnokban koncertezik.
 
Andreas Vollenweider - elektromos hárfa, ének
Daniel Küfer - sax, keyboards
Walter Kaiser - dob
Andi Pupato - percussion
 
Jegyvásárlás: XVI. kerület, Rákosi út 110.
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

Ja, és mindez a MUPA-ban volt, és a hangosítás tényleg kiváló volt
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Hozzá jött még a pimaszul fiatal énekes, Michael Schiefel
Én a szerdai nyitó koncerten voltam, és ez a srác ott, mint solo performer lépett fel.
Egy szál szekvenszerrel jött ki a színpadra, saját maga énekelte, dúdolta fel az alapokat (beatbox), majd némi loopolással és pitch állítással szépen össze is állt az egész szám
 
Igen mókás jelenség volt, úgy a fickó, mint a zenéje.
 
Ja, és bár tényleg fiatal, első lemezét 10 (!) évvel ezelőtt adta ki, és a Weimári Liszt Ferenc Egyetemen jazzének tanár 2001 óta
 
http://www.michaelschiefel.com/index.html
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szerda óta zajlik a Mol Jazznapok programja Budapesten, de csak tegnap tudtam először elmenni a koncertek egyikére. Mégpedig a szürreális helyszínen felállított Közraktár sátorba, ahol tegnap Babos, a Dresh Quartet és a Tharicens Tentett lépett fel.
 
Babost simán lekéstem, erről nincs mit írni.
 
Dresh Mihály zenekarát néhány éve már nem láttam élőben. Régi emlékeim meglehetősen más zenéről szóltak, mint amit tegnap élvezhettem tőlük. Nagyon kimunkált, mégis laza, érzésekkel erősen átitatott ethnojazzt sikerült játszaniuk 1 órán át. Számomra új volt tőlük a ma divatos világzenei elemek erőteljes használata, de nem haragudtam érte. A hangosítás hibájaiért már inkább, de látszólag ez csak engem zavart a nézőtéren. A zenészek mindegyike simán nevezhető a saját hangszere mesterének, de engem Kovács Ferenc hegedűjátéka különösen megfogott. Stílusában a standard és modern jazz elemei szólalnak meg a magyar népzenészektől megszokott hangszerkezeléssel és az így létrejött elegy nekem nagyon bejött. Dresh Mihály szerénysége és nem elhanyagolható kisugárzása tette teljessé az élményt, köszönet érte!
 
Utánuk következett a német zenekar, akiket világsztárként sikerült felkonferálni, majd a zenekar vezetőjétől néhány perc múlva megtudhattuk, hogy még soha nem játszottak hazájukon kívül. Ezen jót derültünk. Este 11kor az erősen kihült sátorban a söröskorsóra fagyott kézzel nem volt könnyű élvezni a produkciójukat, pláne hogy a hangmérnök is érezhetően most találkozott a berlini zenekar muzsikájával először, de mindenképpen érdekes élmény volt. Zenéjük Zappától Sinatráig felölelte a jazz minden stílustát és ezeket félpercenként váltogatták. Hozzá jött még a pimaszul fiatal énekes, Michael Schiefel polgárpukkasztó megjeléne és mozgása, ami nagy tetszést aratott az erősen nemzetközi nézősereg köreiben. Összességében a bátor jelző jutott eszembe róluk. Néhány év múlva sokat fogunk hallani róluk szerintem, bár nekem nem lesznek a kedvenceim.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ezek a kezdő fórumosok csak ígérgetnek!!!
Egyre kevesebb van a holnapból!

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


holnap van
...még jó pár óráig

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Sysco »

Ezek a kezdő fórumosok csak ígérgetnek!!!

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: close652 »

holnap van
system

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mats Gustafsson - bariton szaxofon solo 
 
...Egy szám erejéig elővett egy furcsa, biciklipumpára emlékeztető hangszert is, ami állítólag valami tradicionális svéd cucc. Az vicces volt. 

Nagyon jó tudósítás, hálás kösz.

Holnap még folytatom, de most megyek alunni...

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mats Gustafsson - bariton szaxofon solo 
 
...Egy szám erejéig elővett egy furcsa, biciklipumpára emlékeztető hangszert is, ami állítólag valami tradicionális svéd cucc. Az vicces volt.

Nagyon jó tudósítás, hálás kösz. Legközelebb ha mész szólj és esetleg adok egy Korg digitális DSD rögzítőt, most láttam Amszterdamban egy kiállításon olyan kiváló minőségű DPA mikrofon párt hozzá, amit a fülbe lehet dugni... Jó csak vicceltem, de tényleg létezik ilyen mikrofon.
 

 
Binaural mikrofonos felvétel, műfej nélkül, saját füllel :-)

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Íme a "biciklipumpa"


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mats Gustafsson - bariton szaxofon solo
 
A modern jazz svéd fenegyereke már jócskán elmúlt 40, de élőben úgy néz ki, mint egy harmincas évei közepén járó középsúlyú boxoló. Vibrál körülötte a levegő, szinte szétveti az energia
 
Ezúttal nem zenekarával, a power jazzt játszó The Thinggel lépett fel, hanem egymaga adott elő szabad improvizációkat. Egészen döbbenetes volt a produkció, aminek szem- és fültanúi voltunk. Gustafsson teljesen átadta magát a zenének, elképesztő dinamikai skálán mozgott az egész koncert alatt: az egyik pillanatban csak a szelepek kopogása hallatszott, a következőben pedig már T-rexet megszégyenítő hanegrővel üvöltött a bariton szaxofon. Tiszta lúdbőr volt, komolyan. Közben folyamtos mozgásban volt, mintha valami furcsa, szabálytalan táncot járna. Szemmel láthatóan fizikai értelemben is kemény erőpróba jelentett az előadás, a végén szakadt róla a víz. Egyébként a pali olyan vadul fújja, hogy minden szám után nádat kellett cserélnie. Egy alkalommal egy percet sem bírt ki a friss nád
 
Egy szám erejéig elővett egy furcsa, biciklipumpára emlékeztető hangszert is, ami állítólag valami tradicionális svéd cucc. Az vicces volt.


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A múlt héten került megrendezésre a 3. Újbuda Jazz Fesztivál, szeptember 6. és 8. között. A koncertek minden este 20 órakor kezdődtek, (sajnos) 3 különböző helyszínen: Fonó, MU Színház, A38. A különböző helyszínek miatt választásra kényszerült az ember, hogy mely zenekarokat részesít előnyben, így én sem tudtam megnézni pl. Szelevényi Ákos koncertjét. A jegyárak röhejesen alacsonyak voltak, 1.500,- Ft a helyszínen, 1.200,- Ft elővételben. Az így megvásárolt belépő az adott helyszínen aznap fellépő összes zenész előadására érvényes volt, tehát legjobb esetben 3 fellépővel és előre megvásárolt jeggyel 400,- Ft/koncert áron lehetett élvezkedni
 
Én péntek és szombat este látogattam el az A38 hajóra, mind a két este három, azaz összesen 6 előadást tekintve meg. Ebből 4 egészen kíváló volt, 2 pedig egészen nem.
 
Nézzük szépen sorban:

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”