Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertélmények

Avatar
Ferry
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 01:02
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Ferry »


A SZIN-en volt valaki? Esetleg vki fotózott? 
Szerdán (Neo, Yonderboi és egy rész Ákos) és Szombaton (Anima Sound System, Apollo 440) kint voltam, nagyon jó hangulatú rendezvény volt, leszámítva a szerdai sorbanállásos balhét. Biztos, hogy jövőre még több nap kinézek.
 
Aki nem ismeri, ez olyasmi rendezvény, mint a Sziget, csak Szegeden, a Tisza parton. (Szegedi Ifjúsági Napok)

Hi!
Én voltam kinn. Sztem az eddigi legjobb volt az előadók tekintetében.
A sorbanállás, no comment, ez nem fog változni :S
De megemelem a süvegem az Anima Sound System, Ákos, Kosheen és a Freestylers előtt. Kegyetlen volt, de tényleg...
 
Néhány fotó ízelítőként, akik nem jutottak ki:





Megjelenítő: Acer K335, LG 50PS3000, Samsung LE32B530
Műsor- és hangulatfelelősök: Panasonic DMP-BD60 Bluray, Dune Base 3D, Bluesound Node 2
Filmes részleg: Pioneer SC-LX71 + Yamaha NS8900 + Yamaha NS-P50 + Monitor Audio W10
Zenei tagozat: Audiolab M DAC + Tannoy Reveal 601a + Audeze EL8 Open back

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Balha »


... 
Ákos szerencsétlen kb. 3-4x játszott le egy számot, amikor szarakodott a hangtechnikája, legdurvább az volt, mikor 2 percig fel sem tűnt nekik, hogy nincs hang! (közönség: "nem-hal-lunk, nem-hal-lunk!" )  Elve másfél órás késéssel indult... Aztán jött a vihar... Sajnáltam a rajongóit.
Később azért olajozottabban mentek a dolgok.
 
...

a késésért/szünetekért annyira nem haragudtunk, mert legalább el tudtunk menni pis@lni, meg sörért ...
 
utánna jöhetett az ének az esőben ... körbe villámokkal
 
kb, mintha a 7-8 évvel ezelőtti szigeten lettünk volna : viszonylag kis tömeg, és olcsó italok
...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: tsc »


a sorbaállást megúsztuk, de volt olyan ismerős, aki majdnem 3 órát várt...
 
Mi szerdán megúsztuk egy röpke órával, igaz, volt elővételes jegyünk... Ugyanez szombaton kb. 2 perc volt.
Ismerek olyanokat akik két óra várakozás után hazamentek.
 
Ákos szerencsétlen kb. 3-4x játszott le egy számot, amikor szarakodott a hangtechnikája, legdurvább az volt, mikor 2 percig fel sem tűnt nekik, hogy nincs hang! (közönség: "nem-hal-lunk, nem-hal-lunk!" ) Elve másfél órás késéssel indult... Aztán jött a vihar... Sajnáltam a rajongóit.
Később azért olajozottabban mentek a dolgok.
 
Az Apollo 440 most nem volt túl szimpi nekem, a hangminőség főleg nem, a harmadik sorból is gyorsan kijöttünk, miután az ugrabugrálók borzalmas port vertek fel. A tiszapartról sörözve jobban tetszett már.
 
A Red Lounge jó hely volt, jó előadókkal, csak kicsit izzasztó.
 
nem is tudom, hogy miért nem mentem eddig ki 
 
No ezt kérdeztem én is magamtól.
 
Az italok olcsóak voltak (előtte a grillfesztiválon csúnyán drágán mérték), a kaja meg csak néha ehetetlen Buli all around... Tiszta jó hely.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Balha »


...
jaja!
 
szerdán (ákos) és csütörtökön (depresszió, tankcsapda) ... szvsz, a depresszió nekem jobban bejött ... talán azért, mert jobban zúztak
 
a sorbaállást megúsztuk, de volt olyan ismerős, aki majdnem 3 órát várt...
 
 
finom csapolt borsodikat hörpölgetve, élveztük a zenét
 
nem is tudom, hogy miért nem mentem eddig ki
...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: tsc »


A SZIN-en volt valaki? Esetleg vki fotózott?
 
Szerdán (Neo, Yonderboi és egy rész Ákos) és Szombaton (Anima Sound System, Apollo 440) kint voltam, nagyon jó hangulatú rendezvény volt, leszámítva a szerdai sorbanállásos balhét. Biztos, hogy jövőre még több nap kinézek.
 
Aki nem ismeri, ez olyasmi rendezvény, mint a Sziget, csak Szegeden, a Tisza parton. (Szegedi Ifjúsági Napok)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15227
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Loksi 2007 Sziget

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15227
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Loksi 2007 Sziget

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: cisco »


Filmzenei Gálakoncert John Williams emlékére
 
A szervezőségnek, sikerült az összes létező hibát elkövetnie, amit csak lehetett.
 
Ott kezdődött hogy fél 9-re írták a koncert kezdetét. A tömeget sikerült kb 20:20 körül elkezdeni beengedni "A nem bejárat" feliratú kifeszített kötél ALATT. A következő gond abból adódott, hogy 2 féle jegy volt, és a székekből volt egy rakás bordó, ami úgy logikailag pont a jobb helyet jelölték VOLNA. Erre akkor derült fény, amikor jöttek az emberek, hogy nekik drágább jegyük van, de hely már nem volt. Ezt hosszas huza-vona és átültetések után vhogy sikerült korrigálnia a szervezőknek. A 3. nagyon durva hiba, hogy a két kivetítőt siekrült kb 1,5m magasra elhelyezniük, innentől kezdve a dvd-kről John Williams feliratos beharangozójaiból csak az tudott vmit befogadni, aki vagy elöl ült vagy beszélt angolul.
 
Ennyit a bajokról.
 
A koncert zeneileg viszont rendben volt. Mind a zenészek, mind pedig a zenék kiválasztását megfelelőnek tartottam. Ebből adódóan sikerült feledtetni a kellemetlenségekből. A koncertet tarkították, kisebb produkciók is, mint pl Indiana Jones belovagolt a karmesterrel, akit előtte megtámadtak, Supermen megmentett egy lányt az ablakból, és voltak vmi, talán boszorkányok is a Harry Potter-ből, de nem láttam a filmeket, így csak tipp. Volt még egy Cápa lézershow is, ami olyan egyszerű volt amilyen lehetett, de legalább volt.
 
Volt még egy kis apróság, a technikával kapcsolatban, hogy a koncert második felére a bal oldali hangszorókra egy erős alapzaj került rá, ami igen zavaró volt a csendesebb részeknél, és a koncert elején szerintem nem volt iylen.
 
De mindent összevetve élmény volt a koncert.
 
7/10
 
ui. Elvileg egy hagyományt szerettek volna létrehozni a szervezők, meglátjuk mi lesz jövőre.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Egyedül a végén a kijutás volt kicsit gázos, mert csak kevés kijárat volt nyitva. Egész egyszerűen zárva volt a többi - ezt nem igazán értették.

Az Arénában is ezt csinálják. Baromira nem értem, hogy miért
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: AteeG »


Snoop Dogg nagyot alakított múlt csütörtökön.
Részlet egy kritikából:
 
"A hiphop-események mindig olyanok, mint az általános iskolai farsangok, csak itt több ezer wannabe-fekete van egyszerre: G-Unit bőgatya, hatalmas G-Unit póló, fejkendő és baseballsapka, kiegészítőnek csuklószorító. Az egész olyan, mint egy utcai kosárlabdatorna, minden harmadik fiún kosármez (Webber, Ginobili, Bryant), de a quaterbackek közül itt van Favre és Vick is, valamint egy eltévedt lengyel focidrukker is. Ki is merne lejönni egy kéken csillogó Illés Béla-mezben? Senki, mert a rap minden macsósága ellenére végtelenül nárcisztikus műfaj. Mi más lehetne, ha az előadó folyamatosan saját farkáról, a kurvákról, fegyverekről és a sikereiről énekel?"


Volt ott fonott hajú műmájer "Dzsekszon táncos" is

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Rolling Stones-ról semmi reakció? Aki volt, írjon róla valamit!
igen, ez engem is érdekelne...
 
Nővéremék voltak. Az Ő elmondása szerint k. jó volt, sokkal jobb, mint amire számított.
Nagyon jól szólt, a show-elemek ütöttek, Jagger rendesen kitett magáért, hibátlanul énekelt és sokat mozgott a szinpadon.
Keith kevésbé 2 számot énekelt, amiből az első még elment, de a másiknál már "gondjai" voltak és gyorsan felnyomták a vokál hangerejét, hogy azért élvezhető legyen Mutattak róla közelit is, de csak dűlöngélt előre-hátra és a szólói alatt is a mögötte levő feka gitáros volt bekeverve - az volt az érzésük. Attól féltek bármikor eleshet a jó öreg Keith.
Összességében azonban felejthetetlen élmény volt.
 
A szervezés is jó volt, tényleg osztogattak hideg vizet (a büfések legnagyobb bánatára ) és profi volt az egész.
A meleg sem volt annyira vészes, mint gondolták - persze lehet, hogy csak a koncert közben ez eszükbe sem jutott.
Egyedül a végén a kijutás volt kicsit gázos, mert csak kevés kijárat volt nyitva. Egész egyszerűen zárva volt a többi - ezt nem igazán értették.
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
nagyas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.04.27., szer. 10:53
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: nagyas »

Rolling Stones-ról semmi reakció? Aki volt, írjon róla valamit!

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Tegnapelött volt szerencsém kinnt lenni a Sportarénában és megnézni a Buena Vista Social Klub koncertjét.
Ez biztos nagyon jó lehetett
 
Sajna erre már nem jutottam ki.
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: forgi »


Tegnapelött volt szerencsém kinnt lenni a Sportarénában és megnézni a Buena Vista Social Klub koncertjét. Valami hihetetlen élmény volt számomra. Egyrészt öröm volt nézni az előadók tudását és virtuózitását. Másrészt azt, hogy szinte nem fog az idő az együttes tagjain. (Mondom ezt annak ellenére, hogy 2 tagjuk is meghalt az elmúlt esztendőkben). Harmadrészt azt látni, hogy mennyi életörömmel játszottak a zenészek. A dalok tele voltak jó kis ritmusokkal, és finom dallamokkal.
A közönség is vevő volt az előadásra, a "zenekarnak" sikerült magával ragadni az ottlevőket. Gyakorlatilag az ülőhelyeken is alig alig volt olyan ember, akinek ne mozgott volna a keze vagy a lába a dalok alatt.
A koncert 3/4 8-kor kezdődött és kb. 2 órán át tartott. Volt olyan szám, ahol amiben egy szál zongora szerepelt, de a jellemzőek a teljes zenekari művek voltak (zongora, dob, bőgő, gitár, fúvósok). Szólót többször is kaptunk a számok alatt, mindenfajta hangszeren. A közönséget háromszor sikerült megénekeltetni.
Mikor kijöttem a koncertről egyszerre voltam boldog, hogy ott voltam, és közben a másik szemem sírt mert ki tudja, hogy ott tudok-e még másik BVSC koncerten lenni.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
Santangelo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.07.20., pén. 19:28
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Santangelo »


Snoop Dogg nagyot alakított múlt csütörtökön.
Részlet egy kritikából:
 
"A hiphop-események mindig olyanok, mint az általános iskolai farsangok, csak itt több ezer wannabe-fekete van egyszerre: G-Unit bőgatya, hatalmas G-Unit póló, fejkendő és baseballsapka, kiegészítőnek csuklószorító. Az egész olyan, mint egy utcai kosárlabdatorna, minden harmadik fiún kosármez (Webber, Ginobili, Bryant), de a quaterbackek közül itt van Favre és Vick is, valamint egy eltévedt lengyel focidrukker is. Ki is merne lejönni egy kéken csillogó Illés Béla-mezben? Senki, mert a rap minden macsósága ellenére végtelenül nárcisztikus műfaj. Mi más lehetne, ha az előadó folyamatosan saját farkáról, a kurvákról, fegyverekről és a sikereiről énekel?"


Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: AteeG »


Snoop Dogg nagyot alakított múlt csütörtökön.
6-kor nyitották a kapukat, felvezetőnek jött MC Gőz + Kápé Jancsi Utána egy csajokból álló tánccsoport, valamint a beatbox világbajnokság második helyezettje szórakoztatták a népet. Fél 10 körül már kezdtünk kissé unatkozni, mert mindenki a 9 órára meghirdetett Snoopot várta, de csak nem jött még a színpadra.
Fél 11 felé felrepültek az első sörösüvegek az ittas rajongóktól és páran fujjogni is elkezdtek, de szerencsére lecsillapodtak időben. 10:45 körül elkezdett hangolni a zenekar és 11 előtt picivel színpadra lépett Snoop Dogg, hogy egy bő másfél órás "gengszter rap adagot" nyomjon az arcunkba.
Természetesen sok "mádá fáká Budápészt" elhangzott azon az éjszakán
A koncert vége után feljött a menedzser a színpadra és kb 20-25 alulöltözött cicát választott ki az első sorokból, akik aztán testőri kísérettel Snoop öltözőjébe mehettek...
Jó buli volt!

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Nos, tegnap voltam George Benson és Al Jarreau koncerten az Arénában.

Megint lecsúsztam egy jó kis koncertről bár a legutolsó albumuk nem is tetszett. Köszi a beszámolót!

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Nos, tegnap voltam George Benson és Al Jarreau koncerten az Arénában.
 
Sajnos ülőhely volt a koncerten csak, és mivel utolsó pillanatban (tegnap) kaptam észbe, hogy kéne jegy, már csak az első "emeleten" kaptam helyet, az Aréna közepén. Így az Aréna hozta a formáját, mert csengett-bongott, meg visszhangzott.
Nem nagyon értem, hogy miért kell egy Benson koncertet ültetni. Mindenki tűkön ült lenn is, sőt az elején néhányan felálltak és odamentek a színpadhoz, mire a biztonsági őrök visszavezényelték őket a helyükre. Persze a végén már senki nem állhatta útjukat, mindenki felállt és előrement és állva tomboltak.
 
Én általában mindig állójegyet veszek, mert ennek sok előnye van, többek között az is, hogy nem kell foglalkoznom azzal, hogy már fél órája megy a koncert, de még akkor is ide-oda szállingóznak az emberek. Miért nem lehet a kezdésre beülni? Szerintem ez abszolút tiszteletlenség a művészekkel (és a többi nézővel) szemben is.
Ráadásul mögöttünk pont olyanok ültek, akik mindennel foglalkoztak (ettek, ittak, dumáltak végig), csak a koncerttel nem
 
Ennyit a körülményekről.
 
Nos, a koncert picit döcögősen indult, Jarreau se nagyon találta a hangját először. De persze, mint ahogy az lenni szokott, egyre inkább belemelegedtek. Először volt egy közös éneklés, majd Jarreau pillanatai következtek néhány szám erejéig. Köztük volt egy Elton John feldolgozás is, a Your Song.
 
Aztán jött Benson, aki - mint mindig - zseniális. Az énekhangjától libabőrös leszek. Egyszerűen fantasztikus. És hát páratlan hangszertudását is demonstrálta Volt néhány lassú szám, aztán beindult az úthenger, egymásutánban jöttek a jobbnál jobb zenék. Na ekkor kezdett mindenki felállni és előre menni, aki tudott.
Na, ezt bármeddig elhallgattam volna. Valószínűleg kicsit későn rázódtak bele a gyerkőcök, jobb lett volna, ha az elejétől ilyen az egész. Ezért kicsit rövidnek éreztem az utolsó hajrát.
 
Összességében egy igen jó koncert volt, de azt hozzá kell tennem, hogy a pár évvel ezelőtti szegedi George Benson koncert nekem jobban bejött, de így is, ez egy nagyon értékes zenei élmény volt.
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: AteeG »

Hármat kell már csak aludnom és itt lesz Snoop Dogg

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Igc »


Tagnap este Győrben voltunk Omega koncerten a győri nyár rendezvénysorozat megnyitóján. Kb. 30.000 ember. Naygon jó volt a hangulat, hihetetlen, hogy ezek a f@szik még túl a 60-on is milyen energiával rendelkeznek.

TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


Hétvégén Gyöngyösön "Szevasz nyár" rendezvény volt, már sokadik alkalommal.
Ez egy kicsit rockos rendezvénynek indult, de mostanra sikerült leamortizálni. Az egyre színvonaltalanabb előadók (most Dorina és még egy megasztáros kiafrancvoltez sipákolása ) után üdítőleg hatott a KFT.
Eszméletlenül jó, majd 2 órás élő koncertet adtak, megalázóan kevés kb 200-250 ember előtt. Nem vagyok KFT rajongó, de olyan hangulatot csináltak és olyan színvonalasan, hogy le a kalappal.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15227
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Itt nem framekről van szó, hanem másodpercekről.
Az bizony durva, akkor ott keményen spóroltak. Egyébként a képet kicsit nehezebb késleltetni, mint a hangot, de persze nem lehetetlen.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: cisco »


A másik ami viszont nagyon még zavart engem az a "lipsync". Könyörgöm miért nem lehet a kivetítőt hozzáigazítani a hanghoz. Tudom hogy a hang van eltolva a visszhang miatt, ekkor uazt a delay-t hozzá kéne tenni a képhez. Kötve hiszem túl bonyolult lenne.
Felmerül a kérdés, hogy kihez/mihez szinkronizálják? Ahhoz, aki 5 méterre, vagy ahhoz, aki 100 méterre van a kivetítőtől? Mert a kettő között már van 8-10 frame különbség és bizony 1 frame is észrevehető már.

Itt nem framekről van szó, hanem másodpercekről. Hogy mihez időzítsék hát úgy kéne hogy a köv kivetítőig kb középre belőni. kivetítő között mondjuk van 100-150 méter akkor olyan 70m-re kéne és akkor +- lenne kb max 1 másodperc.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15227
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A másik ami viszont nagyon még zavart engem az a "lipsync". Könyörgöm miért nem lehet a kivetítőt hozzáigazítani a hanghoz. Tudom hogy a hang van eltolva a visszhang miatt, ekkor uazt a delay-t hozzá kéne tenni a képhez. Kötve hiszem túl bonyolult lenne.
Felmerül a kérdés, hogy kihez/mihez szinkronizálják? Ahhoz, aki 5 méterre, vagy ahhoz, aki 100 méterre van a kivetítőtől? Mert a kettő között már van 8-10 frame különbség és bizony 1 frame is észrevehető már.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15227
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Azoknak ott nincs hallásuk, akiknek ezt kéne belőni? 
De van, csak nem olyan. A spórolás nem csak a cuccra, hanem a stábra is értendő.
 
Azt bizonyára Te is tudod, hogy nagyon nem mindegy, hol vagy a nézőtéren. Célszerű a hangálláshoz közel lenni, ha a minőség és a normális arányok is számítanak.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”