Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: irishcream »

nQwc6YM.jpg
Acme írta:
2019.04.19., pén. 08:06
https://index.hu/gazdasag/2019/04/18/ne ... az_e-auto/

Azért a világ nem mindenhol zöld: Németországban pl kimondottan sok fosszilis erőmű van, az elektromos autózás náluk "füstöl" rendesen.

Az ilyen cikkeknél azért több kell, hogy az emberek szemében menő legyen a CNG autó... például Lambo-verő gyorsulás, esetleg űrbe kilőtt CNG Golf... :fekverohog:
Ha már Golf, két nem utcai változat:
nQwc6YM.jpg

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

https://index.hu/gazdasag/2019/04/18/ne ... az_e-auto/

Azért a világ nem mindenhol zöld: Németországban pl kimondottan sok fosszilis erőmű van, az elektromos autózás náluk "füstöl" rendesen.

Az ilyen cikkeknél azért több kell, hogy az emberek szemében menő legyen a CNG autó... például Lambo-verő gyorsulás, esetleg űrbe kilőtt CNG Golf... :fekverohog:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Az új Speedster! ;peace;
A2CC661A-9A21-45AD-A5DE-5D4E34ED716C.jpeg
A2CC661A-9A21-45AD-A5DE-5D4E34ED716C.jpeg (1.17 MiB) Megtekintve 2156 alkalommal
7ADC7DA7-0AC2-4FC9-8E03-337314B19C29.jpeg
7ADC7DA7-0AC2-4FC9-8E03-337314B19C29.jpeg (1.42 MiB) Megtekintve 2156 alkalommal
Érdekes, ahogy a Porsche egyre bátrabban használja a Ferrari vörös szinét (és jól is áll neki), a Ferrari addig egyre jobban elfordul tőle és új színeket alkalmaz, mint a kék, fehér, fekete...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

irishcream írta:
2019.04.18., csüt. 22:59
Porsche 356 Carrera Speedster Zagato 36_3_1.gif
Érdekesség: A Porsche és a Ferrari embléma egyaránt Stuttgart város címeréből származik.

Kép

"They are essentially the same horse, the horse on Porsche emblem is from the coat of arms for Porsche’s home town of Stuttgart in Germany. Interestingly, Ferrari borrowed the same horse from the coat of arms when he established, after the Countess Paolina Barracca suggested Ferrari adopt the prancing horse on their logo in honour of their sons success in WW1 as a pilot with Stuttgart's rampant horse painted on the side of the plane."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Acme 2019.04.19., pén. 07:37-kor.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Porsche 356 Carrera Speedster Zagato 36_3_1.gif


[/quote]
4984813a45565eaf6f37b202399db3d8.jpg

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.04.16., kedd 21:51

Végül arra jutottam, hogy jól jártam... Igaz a modellfrissítés miatt a szokásos 3 hónap helyett több, mint 5 hónapot vártam az átvételre, de összességében jobb autót kaptam, ráadásul olcsóbban, mintha már a júliusi árlista szerint rendeltem volna ugyanazt.
Látod: úgyis mindig emelik az árat, simán belefér nekik, hogy egy-két dolgot "ingyen" kaptál. Nem hiszem, hogy buktak volna a te autódon. :smile53:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.04.16., kedd 21:51
...Én meg úgy jártam az autómmal
...Nem kicsit voltam felb@szódva
...ugyanabból az alapárból kiindulva drágább lett az autó a konfigurátorban, mint amit az áprilisi konfigurátor adott
...áprilisban még alap többzónás automata klímaberendezés a júliusi modellben már nem volt alap
...Végül arra jutottam, hogy jól jártam... Igaz a modellfrissítés miatt a szokásos 3 hónap helyett több, mint 5 hónapot vártam az átvételre, de összességében jobb autót kaptam, ráadásul olcsóbban, mintha már a júliusi árlista szerint rendeltem volna ugyanazt.
várjál ! ez a "premium" autogyartotol igaz ? :-)))
mi a helyzet az indexkapcsoloval ? az ujakban van ? :smile29:

az eddigiek persze csak hülyüles (ha szabad). ami komoly: érdemes vegigolvasni, illetve egy szep pelda arra, hogy alapos helyzetelemzes utan lehet velemenyt alkotni, nem erdemes ripsz-ropsz sem felb@szodni, sem örülni

ugyanakkor erdekes kerdesek ezek: szerzödök valamire, aztan mast kapok ???? elkepzelem ingatlan eseten hogy mas helyisegekkel kapja valaki, vagy venne egy ruhat, de a penztarnal masikat kap.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Porsche 356 Carrera Speedster Zagato 36_3_1.gif


youtu.be/BVXlN1AG064
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
2019.04.16., kedd 15:20
"egyebek mellett kötelezővé teszik majd az intelligens sebességszabályozást, a tolatásbiztonságot növelő kamerákat, érzékelőket, az indításgátló alkoholszonda beszerelésének megkönnyítését, a fejlett vészfékező rendszert, a baleseti adatrögzítőt, illetve az olyan eszközöket, amelyek figyelmeztetik a járművezetőt, ha lankad a figyelme
...
Ezek a technológiák az új modellekben már 2022 májusától, 2024-től pedig az összes típusban kötelezőek lesznek
"

Remélem újabb csipogó zizegő dörömbölő hangjelzések is lesznek. Én már a biztonsági öv csipogótól is idegbajt kapok :D

Izlandon amikor mentünk volt a mazdában sávelhagyás jelző, gratulálok "hatalmas" találmány. Gyakorlatilag a keskeny szerpentines utakon állandóan ment, pedig nem mentünk gyorsan (olyan dübörgést ad a hangszórókból mint az autópályák oldalsó felfestése). Komplett idegbaj. Na most egy ilyennek a kikapcsolása menet közben nyolc menüpont mélységben felér 10 telefonon megírt sms figyelem elvonásával... az idegesítő faktor miatti figyelem vesztésről ne is beszéljünk.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2019.04.16., kedd 20:50
Drágább lesz, de valószínűleg nem annyival, mintha most ikszelgetnéd be. Egyrészt ezeken most pofátlan haszon van - 130.000 egy tolatókameráért? nooormáális? - másrészt olcsóbb is gyártani, ha nem kell ilyen-olyan változat belőle. Benne van és kész. Én pl. nem kértem az érintőképernyős rádiót, amikor rendeltem anno a Style Octimat, de mégis megkaptam, mert közben alapfelszereltség lett. Ugyanígy jártam a 3-küllős kormánnyal is. (Naná, az árat is emelték, de szerencsére rám már nem vonatkozott, mert be volt fizetve a kocsi).
Egyet is értek, meg nem is.
Ami a tolatókamera arát illeti: nyilván itt nem csak a kamerákról van szó, a lökhárító gyártását is drágítja valamivel, plusz beszerelés, plus bekábelezés, és végül tuti, hogy be kell szállnod a hozzátartozó szoftver fejlesztési költségébe is... ez az a pont, mi a nagy mennyiség miatt fejlegosan kisebb lehet. Ennek ellenére igaz, hogy az extrákon pofátlan extraprofitot realizálnak a gyártók (nem véletlen, hogy nagyon sok akció ezekből néhanynak “ingyenes” hozzáadásáról szól, illetve az alkutégyét is sok esetben ezek képezik), ennek ellenére a kérdés, hogy a gyártók a kötelezőség miatt lemondanak-e az eddigi extraprofitról...
Ami az “olcsóbb is gyártani” dolgot illeti: a mai automatizált egyedi gyartástechnológia mellett ez szerintem elhanyagolható.

Én meg úgy jártam az autómmal, hogy 2017 áprilisában rendeltem, és - sok-sok egyéb mellett - nem kis felarért kértem hozzá a LED-fényszórókat. Aztán 2017 július elején modellfrissítés volt, az enyémet meg július végén gyártották, tehat az új modell lett... amiben a LED fényszóró már alap (ergo: elvileg kár volt megrendelnem). Áprilisban rendelt modellnél az RFT abroncsok még az alapfelszereltséghez tartoztak, a júliusi modellváltással ez kikerült az alapból, feláras lett, és én nem-RFT abroncsokkal kaptam meg az autót, mert ugye azokat külön nem rendeltem meg.
Nem kicsit voltam felb@szódva, amikor átvettem (LED-fényszóróért nem kellett volna elvileg fizetnem, de fizettem, viszont még RFT gumákat sem kaptam). Az alapár lényegében nem változott. Naszóval, mielőtt a saját kéretlen stílusomban nekiálltam volna reklamálni, próbából összekonfiguráltam magamnak egy autót PONTOSAN azzal a felszereltséggel, amit megkaptam. És nem kis meglepetésemre ugyanabból az alapárból kiindulva drágább lett az autó a konfigurátorban, mint amit az áprilisi konfigurátor adott (direkt nem a kifizetett árat írom, mert ugyan ki az, aki a konfigurátorbeli árat fizeti ki egy autóra, alku nélkül?).
Aztán megtaláltam a az okot is: az áprilisban még alap többzónás automata klímaberendezés a júliusi modellben már nem volt alap, sőt brutális felárat kértek el érte, viszont ezt nem “merték” nálam kivenni, szóval megkaptam. És még volt egy pár hasonló extra (tavolsági fényszóróasszisztens, ezüstözött integrált tetősínek, stb, hirtelen ezek jutottak eszembe), amit én áprilisban még csomagban rendeltem, de a júliusi modellhez megváltozott az a csomag (kikerültek belőle ezek az extrák, és egyesével sokkal drágábbak lettek). Viszont megkaptam a júliusi modellel érkező 6-os iDrive fejegységet, ami nem kicsit jobb, mint a korábbi 5-ös (pl már tartalmazza az egyik korábbi hozzászólásomban emlegetett teljes iPhone-integrációt bluetooth-on, áprilisban ezt még felárért kellett volna megrendelnem, és azt is csak kábeles kapcsolattal kaptam volna), meg egy halom egyéb fejlesztést...
Végül arra jutottam, hogy jól jártam... Igaz a modellfrissítés miatt a szokásos 3 hónap helyett több, mint 5 hónapot vártam az átvételre, de összességében jobb autót kaptam, ráadásul olcsóbban, mintha már a júliusi árlista szerint rendeltem volna ugyanazt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.04.16., kedd 20:27
Csak játszásiból, egy Skoda Octavia Style esetében jelenleg ezek az extrák (mindegyikből a legalapabb, tehát az adaptív tempomat csak a 160km/h-ig működő változat) az alábbi konfigurációs listát igénylik (a Smartlink és a Bolero rádió hozzáadása kötelező volt a tolatókamera miatt)

Érdekesség, hogy a Skoda Superb Style esetében összességében olcsóbban meg lehet úzsni ezeket a (2024-től kötelező) extrákat:

Direkt nem prémium autót választottam...

A lényeg, hogy egy középkategóriás autó esetében ez ma egy durván félmilliós extracsomag.
Szerintem ennyivel (kb félmillióval) várható majd az alapárak növekedése a kötelezőség miatt. Persze ez egy kisautónál lehet valamivel kevesebb, egy prémiumnál meg “valamivel” több is.

Ha esetleg a sávkövetőt, gyalogosvédelmet, meg a táblafelismerőt is kötelezővé teszik, az újabb legalább negyedmilliós tétel a Skodáknál...

Alternatívaként kiszedhetnek majd a szériafelszereltségből néhány dolgot, hogy csökkentsék az alapárat (csak éppen ne tudom, mit, mert egy Octavia alapfelszereltsége már tényleg eléggé az alap, ami már mindenhol elvárt, szóval ha ebből tesznek extrává néhány dolgot, azokat amúgy is hozzáadják majd az emberek)
Drágább lesz, de valószínűleg nem annyival, mintha most ikszelgetnéd be. Egyrészt ezeken most pofátlan haszon van - 130.000 egy tolatókameráért? nooormáális? - másrészt olcsóbb is gyártani, ha nem kell ilyen-olyan változat belőle. Benne van és kész. Én pl. nem kértem az érintőképernyős rádiót, amikor rendeltem anno a Style Octimat, de mégis megkaptam, mert közben alapfelszereltség lett. Ugyanígy jártam a 3-küllős kormánnyal is. (Naná, az árat is emelték, de szerencsére rám már nem vonatkozott, mert be volt fizetve a kocsi).
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Csak játszásiból, egy Skoda Octavia Style esetében jelenleg ezek az extrák (mindegyikből a legalapabb, tehát az adaptív tempomat csak a 160km/h-ig működő változat) az alábbi konfigurációs listát igénylik (a Smartlink és a Bolero rádió hozzáadása kötelező volt a tolatókamera miatt)
E7EB7BAD-D7DE-46A5-972F-E05ED5133F13.png
E7EB7BAD-D7DE-46A5-972F-E05ED5133F13.png (212.44 KiB) Megtekintve 2272 alkalommal

Érdekesség, hogy a Skoda Superb Style esetében összességében olcsóbban meg lehet úzsni ezeket a (2024-től kötelező) extrákat:
FCD4E6BD-1169-4FFD-A7FE-A98759F45868.png
FCD4E6BD-1169-4FFD-A7FE-A98759F45868.png (264.35 KiB) Megtekintve 2272 alkalommal
Direkt nem prémium autót választottam...

A lényeg, hogy egy középkategóriás autó esetében ez ma egy durván félmilliós extracsomag.
Szerintem ennyivel (kb félmillióval) várható majd az alapárak növekedése a kötelezőség miatt. Persze ez egy kisautónál lehet valamivel kevesebb, egy prémiumnál meg “valamivel” több is.

Ha esetleg a sávkövetőt, gyalogosvédelmet, meg a táblafelismerőt is kötelezővé teszik, az újabb legalább negyedmilliós tétel a Skodáknál...

Alternatívaként kiszedhetnek majd a szériafelszereltségből néhány dolgot, hogy csökkentsék az alapárat (csak éppen ne tudom, mit, mert egy Octavia alapfelszereltsége már tényleg eléggé az alap, ami már mindenhol elvárt, szóval ha ebből tesznek extrává néhány dolgot, azokat amúgy is hozzáadják majd az emberek)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.04.16., kedd 19:37
Acme írta:
2019.04.16., kedd 15:47
avl2 írta:
2019.04.16., kedd 15:20
egy ujabb hir:
https://www.portfolio.hu/vallalatok/ceg ... 21211.html

"egyebek mellett kötelezővé teszik majd az intelligens sebességszabályozást, a tolatásbiztonságot növelő kamerákat, érzékelőket, az indításgátló alkoholszonda beszerelésének megkönnyítését, a fejlett vészfékező rendszert, a baleseti adatrögzítőt, illetve az olyan eszközöket, amelyek figyelmeztetik a járművezetőt, ha lankad a figyelme
...
Ezek a technológiák az új modellekben már 2022 májusától, 2024-től pedig az összes típusban kötelezőek lesznek
"

nyilvan ezek jelentös resze tenyleg biztonsagnövelö, de a 2024-töl az összes tipusban kötelezö-t, ha ugy ertenek, hogy azokban is, amiket mar nem forgalmaznak, akkor annak realizalasa húzós dolog lenne. inkabb ugy erthetik: az összes 2024 utan árusított uj autoban lesz kötelezö
Én is úgy értem: az újonnan árusított, régebbi modellekbe is alapáron kell majd adni. (Mint pl. anno a légzsákot és az ESP-t).
... aminek következtében az alapár mejd megnő ezen (jelenleg) extrák felárával. Naivak azért ne legyünk
Inkább úgy fogalmaznék: ezentúl nem spórolhat a vásárló ezeken az extrákon. Elég szépen emelkedtek az újautó-árak az utóbbi években, mégis úgy veszik a népek, mintha muszáj volna. 2007-ben érzem magam újra... sad.gif
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2019.04.16., kedd 15:47
avl2 írta:
2019.04.16., kedd 15:20
egy ujabb hir:
https://www.portfolio.hu/vallalatok/ceg ... 21211.html

"egyebek mellett kötelezővé teszik majd az intelligens sebességszabályozást, a tolatásbiztonságot növelő kamerákat, érzékelőket, az indításgátló alkoholszonda beszerelésének megkönnyítését, a fejlett vészfékező rendszert, a baleseti adatrögzítőt, illetve az olyan eszközöket, amelyek figyelmeztetik a járművezetőt, ha lankad a figyelme
...
Ezek a technológiák az új modellekben már 2022 májusától, 2024-től pedig az összes típusban kötelezőek lesznek
"

nyilvan ezek jelentös resze tenyleg biztonsagnövelö, de a 2024-töl az összes tipusban kötelezö-t, ha ugy ertenek, hogy azokban is, amiket mar nem forgalmaznak, akkor annak realizalasa húzós dolog lenne. inkabb ugy erthetik: az összes 2024 utan árusított uj autoban lesz kötelezö
Én is úgy értem: az újonnan árusított, régebbi modellekbe is alapáron kell majd adni. (Mint pl. anno a légzsákot és az ESP-t).
... aminek következtében az alapár mejd megnő ezen (jelenleg) extrák felárával. Naivak azért ne legyünk
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

avl2 írta:
2019.04.16., kedd 15:20
egy ujabb hir:
https://www.portfolio.hu/vallalatok/ceg ... 21211.html

"egyebek mellett kötelezővé teszik majd az intelligens sebességszabályozást, a tolatásbiztonságot növelő kamerákat, érzékelőket, az indításgátló alkoholszonda beszerelésének megkönnyítését, a fejlett vészfékező rendszert, a baleseti adatrögzítőt, illetve az olyan eszközöket, amelyek figyelmeztetik a járművezetőt, ha lankad a figyelme
...
Ezek a technológiák az új modellekben már 2022 májusától, 2024-től pedig az összes típusban kötelezőek lesznek
"

nyilvan ezek jelentös resze tenyleg biztonsagnövelö, de a 2024-töl az összes tipusban kötelezö-t, ha ugy ertenek, hogy azokban is, amiket mar nem forgalmaznak, akkor annak realizalasa húzós dolog lenne. inkabb ugy erthetik: az összes 2024 utan árusított uj autoban lesz kötelezö
Én is úgy értem: az újonnan árusított, régebbi modellekbe is alapáron kell majd adni. (Mint pl. anno a légzsákot és az ESP-t).
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

egy ujabb hir:
https://www.portfolio.hu/vallalatok/ceg ... 21211.html

"egyebek mellett kötelezővé teszik majd az intelligens sebességszabályozást, a tolatásbiztonságot növelő kamerákat, érzékelőket, az indításgátló alkoholszonda beszerelésének megkönnyítését, a fejlett vészfékező rendszert, a baleseti adatrögzítőt, illetve az olyan eszközöket, amelyek figyelmeztetik a járművezetőt, ha lankad a figyelme
...
Ezek a technológiák az új modellekben már 2022 májusától, 2024-től pedig az összes típusban kötelezőek lesznek
"

nyilvan ezek jelentös resze tenyleg biztonsagnövelö, de a 2024-töl az összes tipusban kötelezö-t, ha ugy ertenek, hogy azokban is, amiket mar nem forgalmaznak, akkor annak realizalasa húzós dolog lenne. inkabb ugy erthetik: az összes 2024 utan árusított uj autoban lesz kötelezö

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

avl2 írta:
2019.04.16., kedd 11:03
ez azonban csak részben igaz."

Részben igaz, de ennek nem azt kell jelentenie, ha van más is, akkor semmit nem kell tenni. Bármelyik okozót veszed ki a képletből, az embernek az csak jó, annyival is kevesebb, legyen is az bármennyi. Ha holnaptól csettintésre eltűnnének a hagyományos autók a nagyvárosokból. Vitán felül csendesebbek, és tisztább levegőjűek lennének, főképp így nyáron.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tonyka írta:
2019.04.16., kedd 08:12
Nem premium, Budapest te csodas. Miert izgat? Mert napi tucat ilyen gyokeret latok.

4ECA74FE-9272-427B-BEEA-EF2F58AC2964.jpeg
10,000 Bonus for artistic impression 31_1_21.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

https://www.portfolio.hu/ingatlan/varos ... 21037.html
"Az Európai Számvevőszék (ECA) jelentése szerint Bulgária, Csehország, Lettország és Magyarország lakossága még a kínai és indiai embereknél is több évet veszít életéből a légszennyezettség miatt. Magyarország esetében ez 1,8 évet jelent száz lakosra vetítve, ami több mint kétszerese az EU átlagának, és magasabb, mint a kínai vagy indiai értékek. A magyar kormány is készített méréseket, bár ez csak a kisméretű szállóporra vonatkozik: ennek a határérték feletti mennyisége miatt évente 1500-1800 ember hal meg korábban csak Budapesten. Bár a légszennyezésnek számos természetes és az emberi tevékenységre visszavezethető oka van, Budapesten hajlamosak az autók számlájára írni a problémát, ez azonban csak részben igaz."

persze csak ovatosan a mediaban megjelenö dolgokkal !!...minden irányban !
2018-bol: https://www.marketwatch.com/story/elon- ... 2018-04-26
"Tesla Motors Inc. TSLA, +0.53% Chief Executive Elon Musk made less than the median Tesla employee in 2017"

vs. 2019, mostani
https://www.bloomberg.com/graphics/ceo-pay-ratio/ "Tesla’s CEO Pay Ratio Hits Stratosphere With $2.28 Billion Grant"
Tesla Inc. can add another superlative to its collection: The carmaker’s reported CEO-to-worker pay ratio is the biggest on record.
Elon Musk’s billion-dollar moonshot pay deal that shareholders approved last year resulted in a staggering 40,668-to-1 ratio, which compares the CEO’s $2.28 billion of stock options to the pay of the median worker, who received $56,163 in 2018.
Of course, Musk’s compensation remains mostly hypothetical. Stock options ..

vs. Warren Buffett, akinek éves kompenzációs csomagja már több mint 25 éve 100 ezer dollár.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Nem premium, Budapest te csodas. Miert izgat? Mert napi tucat ilyen gyokeret latok.
4ECA74FE-9272-427B-BEEA-EF2F58AC2964.jpeg
4ECA74FE-9272-427B-BEEA-EF2F58AC2964.jpeg (2.2 MiB) Megtekintve 2289 alkalommal
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Drón!
IMG-5104.JPG
IMG-5104.JPG (337.76 KiB) Megtekintve 2342 alkalommal
IMG-5103.JPG
IMG-5103.JPG (354.08 KiB) Megtekintve 2342 alkalommal
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: irishcream »

f3f0e41ebe659ab828e41e84d4c9874f.jpg

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Elindult az idei Porsche-szezon :D
DSC_0286.jpg
DSC_0286.jpg (295.8 KiB) Megtekintve 2381 alkalommal
DSC_0226.jpg
DSC_0226.jpg (500.03 KiB) Megtekintve 2381 alkalommal
DSC_0206.jpg
DSC_0206.jpg (495.48 KiB) Megtekintve 2381 alkalommal
DSC_0187.jpg
DSC_0187.jpg (462.3 KiB) Megtekintve 2381 alkalommal
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”