Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2020.06.11., csüt. 11:17
avl2 írta:
2020.06.11., csüt. 10:31
egy korabbiban irta Vinkler: Ö mar nem ad tanácsot ilyenben - ez is erthetö !
latjuk hanyféle vélemény jött, mindenkinek a maga vélménye, szempontjai, gondolatai a jók, így az ismerösödnek is !
Bocsi, tényleg az utolsó hsz, csak nagyon beindult ez a tanácsadás :D

Szóval elég autóbuzi vagyok, így meg szoktak kérdezni barátok/ismerősök hogy mit kéne venni. Megkérdem, mennyit szánna rá és mennyit menne vele, ez alapján ajánlok valamit. Általában a végén vesz az ember 1,5x annyiért valami tök mást, mert annak pl. tetszett a színe... :rolleyes:
Vagy beleteszel rengeteg munkaórát és vesz egy gyökeresen más autót, amit aztán segíts eladni 6 hónap múlva, mert mégsem jött be és mi is volt az amit ajánlottál?!...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szalon írta:
2020.06.11., csüt. 12:21
avl2 írta:
2020.06.11., csüt. 10:31
...Igaz Avantgardo Duo ..., márpedig, ha valakinek elfogadhatatlan lemondas azt nem elvinnie magaval, akkor lehet kamion kell :smile29:
Az Avantgarde Duo gyári dobozával csak kisbusznyi méretű kocsiba fér be, én a sajátomat egy S-max-al hoztam, de nem volt gyári doboza... viszont se eddig és szerintem ezután se viszem magammal nyaralni :rolleyes: ...
hallatlan ez az igénytelenség ! :smile29:
Szalon írta:
2020.06.11., csüt. 12:21
..Én az autóval is úgy lennék, mint lakással... Éppen akkorát, mint amekkora szükséges a vásárlás időpontjában és max 3-5 év múlva. Elég sok ismerősöm építkezik, lakást vásárol... és 90%-ban jóval a szükségesnél nagyobbat...
:smile32:
Szalon írta:
2020.06.11., csüt. 12:21
...Tippnek esetleg még egy Renault Megane...
nekem is van ismerösi körben öreg Megane is, eddigi 18 eve alatt nem sok hibával (statisztika vs. egyedi tapasztalás különbsegei)

Online
Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

avl2 írta:
2020.06.11., csüt. 10:31
a ma még csak tervezett jövöre venni ? hosszutavra ? ugy, hogy nincs gyerek felkészülni automérettel ? ...én nem tenném.
ma még csak tervezett gyerekekre rögtön nagy autot ? magam reszeröl ZolaBa velemenyet élem és osztom (nem azert, hogy kevesebb maradjon Neki :-) sosem akartam volna cuccok miatt Honda Jazz-nel nagyobb autot, pedig volt benne 2felnött+1 gyerek mellett Balaton fele etetöszek, babakocsi, stb.
Igaz Avantgardo Duo nem, márpedig, ha valakinek elfogadhatatlan lemondas azt nem elvinnie magaval, akkor lehet kamion kell :smile29:
Az Avantgarde Duo gyári dobozával csak kisbusznyi méretű kocsiba fér be, én a sajátomat egy S-max-al hoztam, de nem volt gyári doboza... viszont se eddig és szerintem ezután se viszem magammal nyaralni :rolleyes:
Én az autóval is úgy lennék, mint lakással... Éppen akkorát, mint amekkora szükséges a vásárlás időpontjában és max 3-5 év múlva. Elég sok ismerősöm építkezik, lakást vásárol... és 90%-ban jóval a szükségesnél nagyobbat... olyan anyagi körülmények mellet, ahol a szükségest sem engethetnék meg... pl: 0 gyerek, 1 éves kapcsolat, építkezés, 3 gyerekre szóval 4 szoba kell legalább... mindent hitelre... nem is tudják, hogy lehet-e gyerekük... de a legfőbb indok a hölgy részéről 25 évesen, hogy ők már nem akarnak költözni többet... de hogy meddig fog a 3 plusz szoba üresen állni vajon? meddig fogják fűteni feleslegesen, mennyi kamatot fizetnek a felesleges szobákra... ahhoz semmi közöm... :D
Szóval viszatérve, szerintem felesleges nagy autó, hogy minden vacokt cipelhessenek magukkal, inkább kis ésszerű szervezés és programválasztás! Tippnek esetleg még egy Renault Megane, azokból is lehet bőven alkudni, szerintem olcsóbbra le lehet vinni, mint az említett Astrát.
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2020.06.11., csüt. 11:04
AAttila írta:
2020.06.11., csüt. 10:06
Csak egy érdekesség, hátha valakinek ez újdonság ;)
Én a gazdasági válságig eredetiség vizsgálattal foglalkoztam, így láttam ezt-azt. Olyan is előfordult (sajnos 2-3x), hogy odahoztak egy autót, amit 1-2 napja vettek át a szalonban, de valami "nem ok". Átnéztük, megmértük, az autó telibe volt fújva, visszamentek és ott azt mondták: az autó 0 kilométeres, csak a szállítás során megsérült, ezért telibe fújták, hogy mindenhol egyforma legyen. Mondjuk a magyarázat hihető is lehet, de tájékoztatni kellene a vevőt erről a tényről és neki dönteni, hogy így is kell-e az autó. Pár év múlva, amikor eladná, nyilván nem tudná hihetően előadni, hogy ez még a traileren sérült meg, nem pedig nekicsapta valaminek :rolleyes:
Ezt csak azért írtam, hogy ilyen is van, de nyilván nem ez az általános az új autóknál :smile32:
Nekem a Skodánál úgy adták át az új autót, hogy szó nélkül hozta az értékesítő a rétegvastagság mérőt és körbemértük az autót. ;)
Ez tuti, hogy kereskedés-függő. Én a Porsche Budába mentem be egyszer Octaviáért, és jöttem ki (képletesen persze, mert meg kellett várnom a forgalombahelyezést) egy szalonos 5-ös Golf Variant-tal (felb...ta az agyam a skodás, és kifelé menet megállítottak a VW részlegen... khm... a vége mégis csak egy megvett autó lett). Ez 12 évvel ezelőtt volt, de átvételkor eszébe sem jutott senkinek körbemérni a festékvastagságot (bevallom férfiasan: nekem sem, újautó-átvételkor azóta is minden alkalommal /még 3 alkalom volt, de azok már nem szalonosak, hanem saját konfigok/ mindig túl lámpalázas voltam). A BMW-nél sem emlékszem, hogy lett volna rétegvastagság-mérőzés.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

avl2 írta:
2020.06.11., csüt. 10:31
egy korabbiban irta Vinkler: Ö mar nem ad tanácsot ilyenben - ez is erthetö !
latjuk hanyféle vélemény jött, mindenkinek a maga vélménye, szempontjai, gondolatai a jók, így az ismerösödnek is !
Bocsi, tényleg az utolsó hsz, csak nagyon beindult ez a tanácsadás :D

Szóval elég autóbuzi vagyok, így meg szoktak kérdezni barátok/ismerősök hogy mit kéne venni. Megkérdem, mennyit szánna rá és mennyit menne vele, ez alapján ajánlok valamit. Általában a végén vesz az ember 1,5x annyiért valami tök mást, mert annak pl. tetszett a színe... :rolleyes:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

ZolaBA írta:
2020.06.11., csüt. 05:16
Félig off nosztalgiázás ;)
Ez a babakocsihoz autóvásárlás számomra mindig fura volt. Kicsit az 'olcsójános' nagyképű dumájának hangzik, de a "jó módnak" pláne a gyerek jó dolgának többféle jellege lehet... és ebből csak az egyik, amikor valaki hatalmas babakocsihoz hatalmas autót vehet.
bocs az offért! Csak Aszpirin autóválasztós kérdéséről jutott eszembe.
Nagyon igaz!

Régenmindenjobbvolt:

Egy gyerek- Kispolszki
Két gyerek - Lada
Három gyerek - Wartburg kombi

Ma:
Egy gyerek - kombi
Két gyerek - SUV
Három gyerek - busz

:smile29:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.06.11., csüt. 09:28
Köszi a tippet!

Sajnos náluk egy új autónak nem alternatívája egy 14 éves használtautó (mint pl. az általad linkelt).

Henry Ford is megmondta: a legjobb autó az új autó. Ha valaki megengedheti magának, azt kell venni.
Az értékvesztés persze nem kellemes, de egy azonos áron vett használtnak is van ám értékvesztése, és ott benne van a zsákbamacska is vastagon. Ettől még vannak szuper vételek, de sokkal kompromisszum készebbnek kell lenni a vásárlónak, mint egy új autónál.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

AAttila írta:
2020.06.11., csüt. 10:06
Csak egy érdekesség, hátha valakinek ez újdonság ;)
Én a gazdasági válságig eredetiség vizsgálattal foglalkoztam, így láttam ezt-azt. Olyan is előfordult (sajnos 2-3x), hogy odahoztak egy autót, amit 1-2 napja vettek át a szalonban, de valami "nem ok". Átnéztük, megmértük, az autó telibe volt fújva, visszamentek és ott azt mondták: az autó 0 kilométeres, csak a szállítás során megsérült, ezért telibe fújták, hogy mindenhol egyforma legyen. Mondjuk a magyarázat hihető is lehet, de tájékoztatni kellene a vevőt erről a tényről és neki dönteni, hogy így is kell-e az autó. Pár év múlva, amikor eladná, nyilván nem tudná hihetően előadni, hogy ez még a traileren sérült meg, nem pedig nekicsapta valaminek :rolleyes:
Ezt csak azért írtam, hogy ilyen is van, de nyilván nem ez az általános az új autóknál :smile32:
Nekem a Skodánál úgy adták át az új autót, hogy szó nélkül hozta az értékesítő a rétegvastagság mérőt és körbemértük. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Acme 2020.06.11., csüt. 11:13-kor.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

MGMART írta:
2020.06.11., csüt. 10:21
Saját példa okán említettem a Versot. Mi egy idősebb pesti házaspártól vettük meg az autót. Ők szalonból vették , egygazdás kocsi volt. Az úriember olyan szinten vigyázott rá, hogy minden téli vezetés után ha kellett akkor naponta elment a nem messze lévő mosóba lecsapatni a kocsi kerékíveit és az alját mielőtt beállt a garázsba. Kívül belül ápolva volt minden felület. Amikor átadta a kulcsokat majdnem sírva fakadt. 2004-es modell kb. 220.000 km-el 1.200.000 ft volt és teljesen hibátlan. 3 éve használjuk minden nap gond nélkül. Csak azért írtam le mert ilyen sztori is létezik.
Persze hogy létezik, ezt nem is kétlem. Tavaly vettünk a(z akkor még 17 éves) keresztfiamnak egy 2004-es, tehát 15 éves VW Polót (elég ritka változatban, 1.9 PDTDI motorral, gyárilag "ültetetve", szépen felszerelt, még elektromos napfénytető is van rajta, szóval nem lehetett egy olcsó darab újkorában...), motorikusan tökéletes állapotban, igazolt 134ezer kilométerrel. Egy kolléganőmtől, tehát a forrás is megbízható volt, de a hölgy minden szerviz/javítás stb számlátját is átadta (azért egyszer-kétzer rendesen átverték szakszervizekben, olyanokat számláztak, hogy égnek állta a hajam - soha ne hagyjátok, hogy a assszony vigye az autóját a szervizbe). Nem volt tökéletes a karosszéria állapota, de jól felmérhető volt, hogy mennyit kell rákölteni... és lőn. 320ezerből ki lett tökéletesen lakatoltatva, minpőségi fényezéssel, meg ami még kellett... és most a srácnak van egy autója, ami 10 évig még igen nagy eséllyel autó. A sors fintora, hogy közben felvették egy amerikai egyetemre, és ha sikerül neki beutaznia a vírushelyzet miatt (ez az egyetlen kérdéses pont már), akkor augusztus közepétől legalább 4 évig csak látogatóba jön haza... az apja azt mondta, inkább a saját munkábajárós Fiestáját adja el (ami fiatalabb, de sokkal több benne a kilométer), és a fia Polóját használja tovább...

Szóval én is konkrétan tudom, hogy létezik néhány valódi gyöngyszem a tengerben, de sajnos ezeket nagyon nehéz megtalálni, és leginkább ismerősök között kelnek el. Viszont amilyen mennyiségben hirdetnek tizenéves autókat évi 5ezres futásteljesítményekkel, az már vicc... 5%-uk ha igaz, az már egy a húszból esély, de sajnos szerintem annál kevesebb. És úgy tűnik, ez az intézményesült átverés nagyon nehezen akar kikopni a magyar használtautó-piacról - hiába az egyre jobb publikus előtörténet-adatbázisok, ha csak a 4-5 éves autók vanna bennük, és az importtal nem tudnak mit kezdeni - vagy tévedek? Ha ez volt a szakmád, akkor Te biztosan jobban tudod, én csak spekulálok.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.06.11., csüt. 09:28
...Aha. Mindegyikhez tartozik egy megható történet ...
...Az ő döntésük, ami ellen rendkívül rizikós érvelni (mert igen, belefuthatnak jó eséllyel egy rosz vételbe, és utána a "tanácsadó" lesz a hibás - én ezt a jövőbeli bűnbak szerepet nem akarom felvállalni, ahhoz túl közel áll hozzám a srác...)...
igy is van. a valóságában is elökerültek ezek, amiket írtam
ha nem uj, akkor igen sok eset után találhatnak elfogadhatot - belefér ez (idöbe, kedvbe) ?
az Ö döntésük ...más csak szempontokat adhat

mondjuk komolyan gondolkodó ember és jó "tanácsadó" - ez meg ebben az esetben ugye nem is kérdéses !! :-) - esetén a tanácsadó nem azt mondja: ez es ez a tutti, most es itt, hanem a szempontokat sorolja, sulyoztatja a tanacsot kapóval, és segíti a sajat döntését, de nem Ö dönt. így meg a tanacsot kapó nem bünbakolhatja ...illetve igen: hogy jááj, miért bonyolítod én csák fülig érö mosolyt ákártám ! ...na de milyen (idö)távon ??

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.06.10., szer. 19:00
...kíváncsi lennék a véleményetekre.
...hosszú távban gondolkodnak /2 gyerekkel számolnak, ha jól értettem/, sportosság nem szempont, és az új autók felé terelődött a figyelem.
...a srác egy ugyaolyan demóautóval, meghajtotta, és fülig érő mosollyal szállt ki belőle. 5 év garancia lenne rá és teljes Európára kiterjedő, szintén ötéves assistance, ez benne van az árban...
egy korabbiban irta Vinkler: Ö mar nem ad tanácsot ilyenben - ez is erthetö !
latjuk hanyféle vélemény jött, mindenkinek a maga vélménye, szempontjai, gondolatai a jók, így az ismerösödnek is !

sokféle szempont lehet, amiket Ö tud csak magának megválaszolni. pl.:
- tudatosan, racionalisan igyekszik dönteni, vagy érzelmileg ? ("fülig érö" mennyire fontos Neki ?)
- mennyire latja elöre a jövöjüket ? biztos a 2 gyerek ? (meddö vs. 2x4-es iker) anyagi lehetösegek valtozasa ? (munka, örököl, lotto, ...)
- ha szamit: mi a racionalis szempontja ? gazdasagos ? megbizhato ? tetszik Neki, csaladnak, ... ?
- mennyit akar/tud szánni a kiválasztásra ?

a ma még csak tervezett jövöre venni ? hosszutavra ? ugy, hogy nincs gyerek felkészülni automérettel ? ...én nem tenném.
ma még csak tervezett gyerekekre rögtön nagy autot ? magam reszeröl ZolaBa velemenyet élem és osztom (nem azert, hogy kevesebb maradjon Neki :-) sosem akartam volna cuccok miatt Honda Jazz-nel nagyobb autot, pedig volt benne 2felnött+1 gyerek mellett Balaton fele etetöszek, babakocsi, stb.
Igaz Avantgardo Duo nem, márpedig, ha valakinek elfogadhatatlan lemondas azt nem elvinnie magaval, akkor lehet kamion kell :smile29:

Opel: stat.: https://www.adac.de/infotestrat/unfall- ... pstatid=11
2019: https://assets.adac.de/image/upload/v15 ... ty5xg0.pdf
2018: https://www.adac.de/-/media/pdf/motorwe ... E9110EB584
2017: https://www.adac.de/-/media/pdf/motorwe ... A7DF2660B6
2016: https://www.adac.de/-/media/pdf/motorwe ... 462A8FFE80
2015: https://www.adac.de/-/media/pdf/motorwe ... A07BC6C9D9

nem a legzöldebb az Opel. ki mennyire tekinti ezt hitelesnek és relevansnak, ismet csak sajat döntés.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Saját példa okán említettem a Versot. Mi egy idősebb pesti házaspártól vettük meg az autót. Ők szalonból vették , egygazdás kocsi volt. Az úriember olyan szinten vigyázott rá, hogy minden téli vezetés után ha kellett akkor naponta elment a nem messze lévő mosóba lecsapatni a kocsi kerékíveit és az alját mielőtt beállt a garázsba. Kívül belül ápolva volt minden felület. Amikor átadta a kulcsokat majdnem sírva fakadt. 2004-es modell kb. 220.000 km-el 1.200.000 ft volt és teljesen hibátlan. 3 éve használjuk minden nap gond nélkül. Csak azért írtam le mert ilyen sztori is létezik.

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5227
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3174

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Csak egy érdekesség, hátha valakinek ez újdonság ;)
Én a gazdasági válságig eredetiség vizsgálattal foglalkoztam, így láttam ezt-azt. Olyan is előfordult (sajnos 2-3x), hogy odahoztak egy autót, amit 1-2 napja vettek át a szalonban, de valami "nem ok". Átnéztük, megmértük, az autó telibe volt fújva, visszamentek és ott azt mondták: az autó 0 kilométeres, csak a szállítás során megsérült, ezért telibe fújták, hogy mindenhol egyforma legyen. Mondjuk a magyarázat hihető is lehet, de tájékoztatni kellene a vevőt erről a tényről és neki dönteni, hogy így is kell-e az autó. Pár év múlva, amikor eladná, nyilván nem tudná hihetően előadni, hogy ez még a traileren sérült meg, nem pedig nekicsapta valaminek :rolleyes:
Ezt csak azért írtam, hogy ilyen is van, de nyilván nem ez az általános az új autóknál :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Köszönöm szépen mindenkinek, aki eddig hozzászólt leborulok.gif és persze várom a további véleményeket.
Ezt a "túl kicsi lesz majd 2 gyerekkel" dolgot, mint lehetséges problémát, felvetem nekik, talán még ma - és megjegyzem nagyon tetszett ZolaBA hozzáállása is a dologhoz, eléggé ésszerű, szóval azt is megmutatom nekik.
A használt autó lehet, hogy nem reménytelen még náluk, de jelenleg nagyon kevés motivációt érzek a srácban a használtautóra... pedig azzal vágtunk neki alapból. Már túl beleélték magukat az asszonnyal az újautó melletti döntésbe. De azt sem szeretném, ha túlköltekeznének... gondolkodik.gif Egyelőre ezzel az Opellal nincs túlköltekezés (mindketten diplomás, jól kereső huszonéves fiatalok stabil anyagi háttérrel, előttük a jövő, a kicsit idősebb feleségnek doktorija is van már), de ha van újautóban, hasonló árban életképes alternatíva, azt hiszem azt is szívesen fogadnám.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

MGMART írta:
2020.06.11., csüt. 08:36
Ha családi autó kell, akkor Toyota Corolla Verso 1,6 vagy 1.8 benzines . Nagy és kényelmes beltér, kötelezőkön kívül költeni nem kell semmire, abszolút megbízható a világból kimehetsz vele.Nincs semmi csicsa de legalább van puritán belső. Amíg felnőnek a gyerekek úgy is lelakják :D Használtpiacon is lehet szépeket venni a maradék pénzen meg utazni kell és sokat kirándulni.
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... s-15835967
Köszi a tippet!

Sajnos náluk egy új autónak nem alternatívája egy 14 éves használtautó (mint pl. az általad linkelt).
Túl vagyunk már néhány használtautó-körön, és egyelőre mindegyik kiábrándító volt. Kezdve azzal, hogy el kellene hinned, hogy egy 14 éves családi autóban 74ezer kilométer van. Aha. Mindegyikhez tartozik egy megható történet arról, hogy hölgytulajdonos aki csak bevásárlásra használta (egyébként a motor szempontjából szerintem a legrosszabb használati eset, amikor napi 5-10 km-t mennek vele részletekben, főleg télen), csak hétvégi autó, mert igazából mással jártak, vagy idős nyugdíjasé, aki már évek óta csak hébe-hóba megy vele 20-25 km-t. És ez nem egyedi eset, szinte alig akad reális, és az állapotának megfelelő futásteljesítménnyel hirdetett autó.

A legutolsó, amit néztünk (és azt hiszem valahol itt telt be a pohár), egy alig 2 éves, közepesen felszerelt Renault Clio volt, 2,95 milláért, állítólag 10ezer kilométerrel, magánszemélytől. Már ez gyanús kellene legyen. Vesz valaki egy autót, hogy évi 5ezret mentjen vele, majd eladja 2 évesen. Az autó látszólag nagyon szép állapotban kívül belől) amennyire tudtam alá is feküdtem, egy érdekes apróságtól eltekintve semmi.
Aztán... A motortér és utastér közötti szigetelőanyag darabjait megtaláltuk a motortérben a szélvédő előtti részbe becsúszva, az eladó meg volt rökönyödve ("ezt most rághatta ki valami állat" - jó, akár tényleg úgy is lehetett) Aztán nekem tűnt fel (pedig nem is jó a szemem tul.képpen, ill. festékvastagságmérő nem volt nálunk, mert az volt, hogy ha mi mindent rendben találunk, akkor úgyis elvisszük egy független szakértői állapotfelmérésre.), hogy az első sárhányókon a fényezés minősége/szemcsézettsége (és érzésre a színe is) nagyon kicsit kicsit eltér a többi lemez-elem fényezésétől. Rövid úton kiderült, a kocsi orra törött volt, még motorháztető is cserélve volt.
Oké, de ez még nem ésszerű indok, hogy egy 2 éves autót 10 ezer kilométerrel eladjon valaki... meg lehet javíttatni Cascora márkaszervizben, és mindenki heppi... HACSAK nem volt gazdasági totálkáros. Persze ezt is ki lehet deríteni, és ennek fényében tovább lehet gondolni a dolgot, de addigra már annyira lecsökkent az eladó-vevő bizalom, hogy a srác arcán láttam: ezt nem. És hogy megkönnyebbülés volt nekik eljönni. Akkor még a felesége is ott volt velünk...
Azt hiszem, ez volt az a pont, ami után megtárgyalták otthon a dolgot, és arra jutottak, hogy nem kell a használtatutós stressz, megengedhetik maguknak, többet költenek, és vesznek egy újat. Az ő döntésük, ami ellen rendkívül rizikós érvelni (mert igen, belefuthatnak jó eséllyel egy rosz vételbe, és utána a "tanácsadó" lesz a hibás - én ezt a jövőbeli bűnbak szerepet nem akarom felvállalni, ahhoz túl közel áll hozzám a srác...)
Így működik ez. Emberi pszichológia. Egy idő után a rossz tapasztalat és az ismeretlentől való félelem ledominál minden anyagi és egyéb ésszerűségi megfontolást. De ennek is van haszna, ne feledjük, használt autó akkor van, ha akadnak olyanok, akik újan is hajlandók autót venni.
Szóval ez van, most egyelőre új autó jöhet szóba. Aztán ha mégis szembejön valami tényleg jó vásár, akkor ki tudja (ha addig nem veszik meg az újat). De a 14 éves - az bizony teljesen kizárt náluk. Amikor még használtban gondolkodtak, akkor is max 3-4 éves kor volt a kritérium.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Ha családi autó kell, akkor Toyota Corolla Verso 1,6 vagy 1.8 benzines . Nagy és kényelmes beltér, kötelezőkön kívül költeni nem kell semmire, abszolút megbízható a világból kimehetsz vele.Nincs semmi csicsa de legalább van puritán belső. Amíg felnőnek a gyerekek úgy is lelakják :D Használtpiacon is lehet szépeket venni a maradék pénzen meg utazni kell és sokat kirándulni.
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... s-15835967

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Félig off nosztalgiázás ;)
Ez a babakocsihoz autóvásárlás számomra mindig fura volt. Kicsit az 'olcsójános' nagyképű dumájának hangzik, de a "jó módnak" pláne a gyerek jó dolgának többféle jellege lehet... és ebből csak az egyik, amikor valaki hatalmas babakocsihoz hatalmas autót vehet. Egy másabb "jó lét", amikor nem kell a babát rángatni, hurcolászni, pláne nem babakocsival. Nálunk szóba se jött, hogy autót cseréljünk (volt egy Ford escort és egy Ford Ka) ellenben amíg az első 8-10 hónap volt és a nagy babakocsi kellett talán ha 3x tettük a babakocsit kocsiba (escortba amúgy simán befért). A gyerek irányította az életet, nem cibáltuk nyaralni, flancolni, vagy vidéki nagyszülőkhöz vagy a városból ki sétálni, mert amire a gyereknek szüksége volt az adott volt helyben, kert, vidék, séta, a nagyszülők meg jöttek ;) Aztán a második babakocsit meg úgy vettük (tudom, ciki), hogy autóhoz a babakocsit és nem babakocsihoz az autót :D Konkrétan a Ford Ka ülése mögé állva könnyedén befért az esernyő kocsi ... ezzel könnyedén bármerre lemehettünk a térképről. Viszont ez sem kellett túl sokáig, aktívan fél évig és tartaléknak talán két - két és fél éves koráig. Egyszerűen nem volt olyan programunk, hogy a gyereket erőből mindenképp kelljen tologatni babakocsival. Tipegett, vittük, csak ami neki jó és kényelmes. (most 13 éves, kábé azóta is ő diktálja a programot:D). Néha elszörnyedek, hogy mekkora gyerekeket cibálnak wellnesszelni meg erőltetett neki nem való programokra, kirándulásra, shoppingolásra, stb. stb. lehet, hogy XC90-ből vagy Q7-esből veszik elő, de az a gyerek nem attól boldog :)

bocs az offért! Csak Aszpirin autóválasztós kérdéséről jutott eszembe.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.06.10., szer. 22:00
Acme írta:
2020.06.10., szer. 21:04
Aszpirin írta:
2020.06.10., szer. 19:00
Sziasztok, kíváncsi lennék a véleményetekre.
Nekem így elmondás alapján tetszik. Ha még egy gyerek sincs teljesen felesleges a nagyobb szerintem. Mire kinövik, lecserélik. Nem ismerem az Opeleket, én anno Octaviát vettem inkább, de az eléggé megdrágult. (Nem tudom ez mennyi "kedvezmény" de Opelék nekem anno kapásból adtak 30%-ot mert bementem a szalonba. Igaz, más idők voltak, 5 éve volt).
Tök mindegy mennyire megbízható, 5 év után el kell adni és venni egy másikat. :D
Itt is bejátszik a 30% kapásból (7,6 lenne a listaára, vagyis ha nekiállsz ezt konfigurálni, akkor ennyire jönk ki az “irányára” - de ezt ugye remélhetőleg senki nem veszi komolyan :D )
Az Opel legendásan "alkuképes". Bementem a Toyotához, ott 10%-ot akartak adni a szalonautóból. Rendelt autónál annyit se. Mazdánál annyit fizetsz, ami az árcédulán van, egy fillérrel sem kevesebbet. (Legalábbis az MX-5 nél így volt. Ismerősöm vette.)
Nem tudom mi értelme van ennek az alkudozós dolognak, ha eleve a valós áron hirdetnék, többen bemennének a szalonba, nem? gondolkodik.gif Vagy pont ez a lényeg, hogy elmondhatod a szomszédnak, hogy 7,5 millás autót vettél? :smile29:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Aszpirin írta:
2020.06.10., szer. 22:00
Acme írta:
2020.06.10., szer. 21:04
Aszpirin írta:
2020.06.10., szer. 19:00
Sziasztok, kíváncsi lennék a véleményetekre.
Nekem így elmondás alapján tetszik. Ha még egy gyerek sincs teljesen felesleges a nagyobb szerintem. Mire kinövik, lecserélik. Nem ismerem az Opeleket, én anno Octaviát vettem inkább, de az eléggé megdrágult. (Nem tudom ez mennyi "kedvezmény" de Opelék nekem anno kapásból adtak 30%-ot mert bementem a szalonba. Igaz, más idők voltak, 5 éve volt).
Tök mindegy mennyire megbízható, 5 év után el kell adni és venni egy másikat. :D
Itt is bejátszik a 30% kapásból (7,6 lenne a listaára, vagyis ha nekiállsz ezt konfigurálni, akkor ennyire jönk ki az “irányára” - de ezt ugye remélhetőleg senki nem veszi komolyan :D )

Az a baj, hogy brutálisan túl van árazva mint minden autó legyen az hagyományos vagy elektromos de hát ez a valóság 😂😂
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2020.06.10., szer. 21:04
Aszpirin írta:
2020.06.10., szer. 19:00
Sziasztok, kíváncsi lennék a véleményetekre.
Nekem így elmondás alapján tetszik. Ha még egy gyerek sincs teljesen felesleges a nagyobb szerintem. Mire kinövik, lecserélik. Nem ismerem az Opeleket, én anno Octaviát vettem inkább, de az eléggé megdrágult. (Nem tudom ez mennyi "kedvezmény" de Opelék nekem anno kapásból adtak 30%-ot mert bementem a szalonba. Igaz, más idők voltak, 5 éve volt).
Tök mindegy mennyire megbízható, 5 év után el kell adni és venni egy másikat. :D
Itt is bejátszik a 30% kapásból (7,6 lenne a listaára, vagyis ha nekiállsz ezt konfigurálni, akkor ennyire jönk ki az “irányára” - de ezt ugye remélhetőleg senki nem veszi komolyan :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Acme írta:
2020.06.10., szer. 21:24
nemtomm írta:
2020.06.10., szer. 21:08
Nagyon egyetértek ötajtost semennyire se, inkább kombi vagy valami egyeterű ráadásul (volt opelem igaz több mint húsz éve ) ez a kicsi motor nem igazán nyerő szerintem hosszú távon ... Lehet körbe néznék 1-2 éves nagyobb kategóriában ami még garis és jó vétel lehet hosszabb távon is megközelítőleg ugyanennyiért. ..Sok sikert hozzá :D
Jelenleg 0 db gyerekük van ;)
Az a baj a használt, 1-2 éves, garis, keveset futott, olcsó autóval hogy nem létezik. Az Octit 1 évesen többért hirdették használtan, mint amennyiért újonnan vettem. Én az enyémet 4 évesen 45.000 km-rel adtam el 1,2 millával olcsóbban mint az újkori ára. Nem hirdettem, barátom vette át. Ilyen jó vételek ritkán kerülnek ki a HaHu-ra.
De létezik csak ahogy írod de nagyon ritka olyan mint a fehér holló, pl most adtunk el egy 3 éves yarist (igaz automata volt ami ritka ) sokan érdeklődtek az ismerőseim köréből de nem akartuk ár alatt eladni (sajna ez a magyar valóság ) de így is elvitték bő két hónap alatt pedig most rendesen beleszólok a covid ...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

AAttila írta:
2020.06.10., szer. 21:36
Acme írta:
2020.06.10., szer. 21:24

Jelenleg 0 db gyerekük van ;)
Így van,de azt mondta hosszabb távban gondolkoznak és gyerekekben. Tuti kicsi lesz az autó,de azért írtam én is,hogy most még ok, legfeljebb könnyebben eladják később a sok extra miatt. Persze bukóval.
Nem látjuk a jövőt. Az autó használati tárgy: olyat kell venni, ami most megfelel (és telik rá). Lehet előre tervezni, de felesleges olyan autót/házat/hifit/bármit venni, amire talán 10 év múlva lesz szükség. Nekünk 2 gyerekig bőven elég volt az Ocativa, az se sokkal nagyobb mint az Astra.
Lehet hogy 5 év múlva már csak Teslában fognak gondolkozni, mert sikerül előre lépniük anyagilag. Úgy legyen. :smile32:
És igen, bukóval lehet majd eladni, mert az autó nem befektetés (általában).
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5227
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3174

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Acme írta:
2020.06.10., szer. 21:24



Jelenleg 0 db gyerekük van ;)
Így van,de azt mondta hosszabb távban gondolkoznak és gyerekekben. Tuti kicsi lesz az autó,de azért írtam én is,hogy most még ok, legfeljebb könnyebben eladják később a sok extra miatt. Persze bukóval.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

nemtomm írta:
2020.06.10., szer. 21:08
Nagyon egyetértek ötajtost semennyire se, inkább kombi vagy valami egyeterű ráadásul (volt opelem igaz több mint húsz éve ) ez a kicsi motor nem igazán nyerő szerintem hosszú távon ... Lehet körbe néznék 1-2 éves nagyobb kategóriában ami még garis és jó vétel lehet hosszabb távon is megközelítőleg ugyanennyiért. ..Sok sikert hozzá :D
Jelenleg 0 db gyerekük van ;)
Az a baj a használt, 1-2 éves, garis, keveset futott, olcsó autóval hogy nem létezik. Az Octit 1 évesen többért hirdették használtan, mint amennyiért újonnan vettem. Én az enyémet 4 évesen 45.000 km-rel adtam el 1,2 millával olcsóbban mint az újkori ára. Nem hirdettem, barátom vette át. Ilyen jó vételek ritkán kerülnek ki a HaHu-ra.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

AAttila írta:
2020.06.10., szer. 19:29
Aszpirin írta:
2020.06.10., szer. 19:00
Sziasztok, kíváncsi lennék a véleményetekre.
Én nem karok műszakilag belemenni. Azt írtad hosszabb távra gondolkodnak és gyerekeket szeretnének. Ez nem lesz elég egy családnak, persze szvsz. Nekünk az A6 is kicsi lett a második gyerkőc után, hogy megint előkerült a babakocsi. Szerintem minimum kombi, de inkább egyterű. Tudom sokan enélkül is elvannak (én sem ilyenben nőttem fel a húgommal,pedig minden évben még nyaralni is jártunk), de számomra fontos, hogy legyen hely.
Ámde ha ennyire extrás autót vesznek, talán könnyebben el tudják majd adni, persze tuti bukóval, mert kicsi lesz. :rolleyes:
Nagyon egyetértek ötajtost semennyire se, inkább kombi vagy valami egyeterű ráadásul (volt opelem igaz több mint húsz éve ) ez a kicsi motor nem igazán nyerő szerintem hosszú távon ... Lehet körbe néznék 1-2 éves nagyobb kategóriában ami még garis és jó vétel lehet hosszabb távon is megközelítőleg ugyanennyiért. ..Sok sikert hozzá :D
"Az igazi barát szemből támad."

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”