Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Ja, egy kép a Firepower-ről:
nékem tetszik ...
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Nem a nagy számok teszik a jó autót.
Neked most nem, nekem most igen. De hát erről már beszéltem a hozzászólásomban.
Nekem is volt Ford Fiesta 1.6D-m (nagyon szerettem), meg Opel Kadett 1.6D-m (nagyon nem szerettem). Akkoriban az volt az elérhető álom, amit megvalósíthattam. Egy hengerfej-repedéses Opel Omega 2.3 TD után jött a Pontiac Trans Sport (egy másik álmom) és már 10 éve megvan. Sejtheted, hogy ezekben az autókban sem az őrült nagy számok dominálnak. :box: Viszont van egy tendencia, amit nem nagyon szeretnék megtörni. Legalábbis lefelé.
 
"Nem a nagy számok teszik a jó autót." - akár Suzuki szlogen is lehetne. De minenkinek mást jelentene. Nekem a "nem nagy számok" ugrana be róla, másnak a "jó autó".
Szerintem pályázz vele Suzukiéknál. De tényleg. "A mi autónk" már olyan unalmas.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


- tegnap reggel a hidegben belefejeltem a belso visszapillantoba, kapasbol levallt a ragasztas az uvegrol.
- otlet? allitolag specko ragasztoval kell/szabad felrakni..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »

Nem a nagy számok teszik a jó autót.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Az SRT8 sajnos 60000 euró, de egy 5.7-es RT már feleennyiből is kijön...
Vagy SRT8 vagy semmi(lyen Magnum).
Úgy imádom, mikor az autógyárak az amúgy brutál modelljeiket villanyborotvába való motorokkal is kínálják (lásd Magnum 2.7-es V6-ossal). Van aki megelégszik (mert pl. anyagilag meg kell, hogy elégedjen) a legkisebb motorú verzióval is. De ez innen már csak önámítás. Akkor az illető csak a kocsi formájáért adott ki annyi pénzt? Végülis ahány ember, annyi ok és megoldás, aláírom. De én nem ilyen vagyok. Ha nem tehetem meg, hogy a szívemnek legkedvesebb modellt válasszam, akkor maradjon csak háttérképen vagy a képernyőkímélő egy darabjaként. Az ingyen is van.
 
Amúgy az 5.7-es RT tényleg jó moci. Pláne, hogy pl. terheléstől függően le/fel kapcsol hengereket, így 5-20% kaját is tud spórolni a dög.
 
De ha már lúd, röfögjön! :8)
Utána olvasgattam amcsi fórumokon és nagyon be vannak izgulva az SRT8 tuningon. Valaki egy síma kompresszorral megelégedett, van aki dupla turbót fejleszt(et) rá, van, aki egy síma átprogramozástól+kipuff okosságtól várja a póvert.
Sokan rebesgették, hogy a gyári erőátvitel minimum 700 lovat lenne képes megjeleníteni a kerekeknél, szóval "hely" van a paciknak bőven. Meg hogy ezt a 6.1-es hemi motort direkt "butították" le 425 LE-re, mert a jelenleg használt ESP nem tudna többet üzemszerűen kezelni. Szóval egyesek szerint egy "egyszerű" chiptuning ez esetben "sokat" nyomna a teljesítményen. Persze hogy ez 20-30 LE-t vagy mondjuk 70-80-at jelentene, azt nem tudni. De sokkal többet nem hiszem.
 
Egy nagy gond viszont van vele. :box:
Barátnőmnek nem tetszik...
 
Viszont jön 2007-ben a Chrysler Firepower! Szintén a 6.1-es hemi lesz benne és Viper alapokra épül az egész. ( http://www.chrysler.com/autoshow/firepower/index.html )
 
Talán visszatér egy új muscle car-korszak? Jó lenne, mert az előzőt kihagytam (általános iskolás voltam... )
 
Ja, közben meglettek a pontosabb adatok a Magnumról:
0-60 mph: 5 másodperc(hez közel)
max.speed: 165-170 mph (264-272)
0-100 mph: 17 másodperc (a Pontim is ennyi alatt gyorsul, de kilométerre)
60-0 mph: 35 méteren belül (mondjuk gyárilag Brembo a fékrendszer)
 
Némi SRT-infó: http://www.drivesrt.com/
 
Ja, egy kép a Firepower-ről:


Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Illetve tegnap kicsit körbenéztem és találtam egy Dodge Magnum STR8 -et.
Elég bitang a gép
 
Itt már európai árakat találsz, erre már "csak" regadó jön.
Az SRT8 sajnos 60000 euró, de egy 5.7-es RT már feleennyiből is kijön...

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Balha »


a szüleim tavaly lecserélték az avensisüket egy mazda 6 -ra, és a kereskedésben az átadáskor derült ki, hogy az avensis oldala újra lett fényezve (tök újjan lett vásárolva 4 éve)
 
tehát mindenhová festékmérő kötelező!!!
...

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


- hoppaa suzuki! 
http://www.origo.hu/auto/20060111fesz.html     :box:

Kiloptak a kerekeket amig allt a vagon.
cumi.
 
Lesz sok ocso kerek +felni suzuki logoval.

a legdurvább, hogy lesznek akik ezekt fogják megvenni új autóként, kijavítva a megroggyant küszöböket És még reklamálni sem lehet majd.... Szóval új suzuki vásárlók, festékmérő kötelező....
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: balagee »


- hoppaa suzuki! 
http://www.origo.hu/auto/20060111fesz.html :box:

Kiloptak a kerekeket amig allt a vagon.
cumi.
 
Lesz sok ocso kerek +felni suzuki logoval.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


- hoppaa suzuki! 
http://www.origo.hu/auto/20060111fesz.html :box:

ez vad ...
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Na, a gyorsulási adat megvan: 0-60 mph "5 másodperc körül"...
Most vadászok valami végsebességet, de mintha 180 mph-t (288) olvastam volna valahol.

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Nos, mivel a kicsikém (Pontiac Trans Sport) lassan nyugdíjas korú lesz (most lép a tizenhatodikba), ezért mindent felemésztő rosszindulatú daganatként fejlődött ki bennem a bűnös gondolat, hogy venni kéne egy autót. (Nyugi Ponti, te is megmaradsz! )
Természetesen maradnék az amerikai típusoknál, de sajnos mostanában úgy eljapánosodtak meg eleurópaiasodtak szegények, hogy nem is tudom, mi legyen?
Illetve tegnap kicsit körbenéztem és találtam egy Dodge Magnum STR8 -et. Igen, ez az amúgy kissé butácskára (vagy inkább csúnyácskára) sikerült Chrysler 300 sedan Dodge megfelelője, ami a kis konverzió után egy eléggé vaddisznó kinézetű kombivá fejlődött (és nagyon mellesleg megkapta a szerintem dögösebb Dodge hűtőmaszkot).
Szóval nekem valahogy tetszik, pedig eleinte nem is. Illetve csak tetszett, tegnap. Ma viszont már szerelmes vagyok. Belé. Is. (Persze a barátnőm az első. )
 
A 6.1 literes 90 fokos V8 425 LE-t (6200 rpm) meg néha 570 Nm-t (4800 rpm) pakol az 1,9 tonna vas alá, a 20"-os kerekekre szerelt Good Year F1 gumikra. Nyilván ez okból kifolyólag átlag olyan 15,6 lityi a fogyasztása. Ha én vezetném, akkor +60%, azaz úgy 25 liter körül jönne ki 100 gyors kilométer. :punk: (de ez kit is érdekel tul.képpen? :box: )
Gyorsulásról, végsebességről nincs még infóm, most túrom a netet.
A dodge.com-on ki is választottam a nekem megfelelő kiegészítőket és ki is jött egy könnyed kis 40.675 dolláros végösszeg. Ja, az olyan 8,8 mFt. Nem is olyan rossz érte. Ott kint. De amíg ideér....... Talán 15? Vagy esetleg olyan EU-országban kéne megvenni, ahol kedvezőbb vámmal lehetne behozni? A reg.adót ugye nem lehet kerülgetni. Na mindegy. 15.
Természetesen a magyar Chrysler nem forgalmazza, pedig annak idején volt náluk Viper is. Vagy csak külön kérésre? Nemtom.
 
Ha meg már kiélvezkedtem magam, akkor jöhet egy kis motortuning. Kompresszor, esetleg némi nitróval nyakonöntve. Vagy kár 6-700 lóerő egy sz*r kombiba?
 
Itt egy pdf: http://www.dodge.com/pdf/magnum/complete.pdf
 
Itt meg egy kép:


Avatar
mym@c
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 16:56
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: mym@c »

Ez nagyon durva!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


- hoppaa suzuki!
 
http://www.origo.hu/auto/20060111fesz.html :box:
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


Csak be kell menned a Standox-hoz, és kérned egyet a 13 fajta "exclusive line" fényezés közül, az enyém a catalunya splash

Ha legközelebb tk-ra töröm a kocsit és úgyis telibe kell fújni akkor biztos választok egyet a színek közül. :punk:
 
Mennyibe jött ki cakk-pakk a fényezés, a festék + munkadíj?
Az a bajom, hogy atomjaira kell szedni hozzá a kocsit, arra nincs szivem

Ha standoxot akarsz kb egy guriga. Máshol másfajták vannak olcsóbban. A festék literje 100-140e, az enyém a legdrágább (na nem azééé )
 
Mielőtt még azt hinnétek, hogy közvetlen leszármaszottja vagyok Károly hercegnek, pertnercégem a Standox és barterbe fújták le az autómat, ráadásul az oktatóműhelyükben, ahol külső munkát nem vállalnak. Józan ésszel nem adtam volna ki ennyi pénzt. Gondban is vagyok, mert át lesz szabva (illetve kicsit már átszabtam én ) az eleje, és fényezni kell majd. De csak maradt még a jó kapcsolatból valami :box:
 
a fényezés szétszedéssel egyetértek, itt egy-két kép .... Fényezés előtt nem voltam hajlandó ránézni az autómra, sokkoló...
 


JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Csak be kell menned a Standox-hoz, és kérned egyet a 13 fajta "exclusive line" fényezés közül, az enyém a catalunya splash

Ha legközelebb tk-ra töröm a kocsit és úgyis telibe kell fújni akkor biztos választok egyet a színek közül.
 
Mennyibe jött ki cakk-pakk a fényezés, a festék + munkadíj?
Az a bajom, hogy atomjaira kell szedni hozzá a kocsit, arra nincs szivem :box:

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sirály ez a Rover... Ilyen fényezést én is akarok!
Csak be kell menned a Standox-hoz, és kérned egyet a 13 fajta "exclusive line" fényezés közül, az enyém a catalunya splash :box:
 
A Rover tönkremenetele teljesen kiszámítható volt sajnos, ellenben most hihetetlenül alacsony áron lehet hozzájutni a használt modellekhez. Ha regadó nem lenne akkor meg azt mondanám kintről ajándék áron.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »

Sirály ez a Rover... Ilyen fényezést én is akarok!

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


MG-ROVER Klub - Rover fanatikus vagyok

Akkor neked szomorú év volt a tavalyi.... vagy 2004-ben zárta be a cég végleg a kapuit?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


RCTiv ( vazze, de hülye egy nick    ), 
kicsit zavaros volt, amit revivel dumáltatok, most akkor neked van Rover Coupe Turbo-d? Meg volt ott szó valami másik gépről is, csak nem revi Renault 5 Turbojáról? 

Jah, Rover Coupe Tiv = RCTiv
 
itt a verda
 
Revi a pözsó 206 RC-ről beszélt, de csak azért mert nem ismeri az enyémet, mondjuk anélkül, hogy bárki lelkivilágába belegázoljak, a p206 nálam éppenhogy a Dacia Logan előtt van, tehát utolsó előtti Ki nem állhatom azt az autót, RC ide vagy oda :punk:
 
MG-ROVER Klub - Rover fanatikus vagyok :box:
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


RCTiv ( vazze, de hülye egy nick ),
 
kicsit zavaros volt, amit revivel dumáltatok, most akkor neked van Rover Coupe Turbo-d? Meg volt ott szó valami másik gépről is, csak nem revi Renault 5 Turbojáról?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


A Sports Activity Vehicle (SAV) koncepcióautó láttán a nézők képet alkothatnak a Ford-járműfejlesztés jövőbeli tervezett irányairól. A lenyűgöző, sportos karosszéria a Ford történetének eddigi legfejlettebb belsőjét takarja, ami minden szempontból tökéletesen alkalmazkodik a jövő emberének életmódjához.
 
 
A Mondi terv az biztos,de ha ilyenek a tervek az add némi irányvonalat azért.
Ő már létező egyterű,7 személyes mi ez ha nem sportos?

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »

Én voltam.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Látom a földi halandó márkák nem annyira szerepelnek,de azért itt egy Mondi terv.
Szép-szép, de hát ez még nagyon koncepció autó, a "kész termék" azért ennél nyílván sokkal póriasabban fog kinézni.
 
Egyrészt ilyen illesztési réseket csak számítógéppel lehet kreálni, sorozatban legyártani képtelenség. Másrészt a képen látható modell 18"-os ( vagy talán 19-es? ) felnije is ritka madár lesz, a tömegeknek marad a 16"-os kerék ballonos gumival. Nem gondolnám, hogy meghagyják ezt a rendkívül sportos, meredeken emelkedő övvonalat, meg a coupe szerűen tömzsi hátsó traktust. Nem lenne egyszerű mutatvány bejutni a hátsó ülésekre azokon az aprócska, alul-felül erősen szűkülő ajtókon, ahol nyílván igen kevéske hely fogadná az utasokat, különösen ami a fejteret illeti ( csapott tetővonal ). Csomagtartó dettó. Ne feledjük, hogy tőlünk nyugatra a Mondeo klasszikus, hétköznapi családi autónak számít, ahol a praktikum előbbre való a sportosságnál.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

A Multipla az nem koppintás az biztos! Vajon mennyit kell rajzolgatni,hogy teljessen egyedi semmihez sem hasonlitó új autót csináljon bárki,és azt sorozatgyártásba is tegye?Na meg persze el is tudja adni.Ennyivel könnyebb a prémium márkáknak,mert veszik az előző modelt kicsit nyújtunk kicsit vaditunk kicsit alakitunk,ozt kész a jellegzetes messziről megimerhető kocsi,ami persze gyönyörű.De a kockázat minimális eladás szempontjából.A normál márkáktól meg elvárjuk hogy mindig egyedi legyen,nem sántít ez egy picit?
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”