Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Golfot és egyáltzalán VW-t NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE  

why?

Mert Sysco japán ótó fan

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Golfot és egyáltzalán VW-t NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

why?

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Kombi témához:

Kösz,
hát igen. az én kategóriám már az 1600-tól 2000-ig (most az 1.8-ra fizetek 6000 huf/negyedév) tart. Nem azért, mert rábeszéltetek, hanem mert igazatok van.
már nézegettem dízeleket is...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Éppen most mostuk le a Legend -et.  
Különben mostanában arra a megállapításra jöttem rá ,hogy
nem is ésszerű új autót venni, mert irtóra elszálltak az új autók árai,
és haszánltból is annyi-de -annyi van....
Csak egy jó állopotú használt kocsit kell keresni.
Ez a LEgend is 12 éves, de belül nagyon újszerű, és
az egész autó is.

Ha nem a legendet veszitek hanem valami "gagyi" mercit akkor most más megállapításra jutottál volna...
Király a gép

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Akkor 1.6, focus, golf esetleg astra.
Csak leszavazok én is:
Golfot és egyáltzalán VW-t NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
A háromból a ford a nyerő.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Kombi témához:
Azt írtad ugye hogy bejáráshoz kellene az autó, napi 70km, az durván 210 munkanappal évi kb 15e km + az egyéb autózások. Ha csak az évi 15e km-t veszem, az durva számításaim szerint egy 8literes benzines fogyasztás és egy 6literes dízel között éves szinten kb. 100e Ft a dízel javára. A kötelező besorolások közti difi meg ahogy Tsc is írta kb 20e Ft éves szinten. Szóval sztem érdemesebb venni egy kicsit nagyobb ccm-es dízelt mint egy kisebb benzinest.
1.4es motorral egy kombi szenvedne. Ez a motor egy Poloba, Corsaba elég de nem egy kombiba. Sztem a fogyasztáson sem nyernél semmit de legalább szarul menne
Egy 1.6os benzines az alsó határ sztem. Viszont egy hasonló ccm-es dízel lóerőben hasonló viszont nyomatékban elvileg jobb, és a fogyasztása sokkal kedvezőbb.
 
Focusokat nem ismerem, ott ugye 90 lovas az 1.8TDi
G Astra 1.7 ill. 2.0 dízelek vannak 75-100 LE-vel.
A VW dízel kínálatát DOMI leírta, abból sztem az 1.9-es 110 lovas (AFN motorkódú, ez a lényeg) paripákkal érdemes foglalkozni. Ezekről rosszat még nem hallottam. Ezek még ha jól tudom sima TDi-k nem PDTDi-k, ez utóbbiak sajnos messze nem olyan tartósak mint a régebbi technika.
 
Szóval én valószínűleg egy 110 lovas Góóf IV-est vennék esetleg egy ilyen motorú Octaviát. Ami tkp. tiszta fócvágen, de talán nem olyan "kelendő"....
 
Ja és Tsc gondolatmenetével az örömautózásról maximálisan egyetértek!!!
az ismerősöd meg 2x is gondolja meg hogy milyen 2.5TDi A6-ost vesz (a gömbölyűekből a 2.5TDi mocinak van vagy 4féle verziója), mert könnyen nagyot szívhat vele és a gatyáját is ráköltheti egy elsőre olcsónak tűnő autóra
Mondom ezt nagy Audi fanként.

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »

Én voltam.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Se Golf-ban, se Focus-ban nincs 1,6 dízel.

A Focusban már azért van egy ideje... 1.6-os, amit a PSA-val közösen csináltak, 90 és 110 Le-vel.

De azt úgy rémlik, csak a Focus II-be kezdték beletenni, mintha az I-esben nem lett volna. Norbi meg min. 4 éves használtat akar venni.


Így van, csak a második generációtól kínálják, és csak egy teljesítmény változatban (110 LE).

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: norbi31 »

Akkor 1.6, focus, golf esetleg astra.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: momba »


Magas fordulaton jobban húz mint a régi 8 szelepes.
Ez igaz, de alacsonyan meg rosszabbul. Relatív kis motorral szerelt autóba, szerintem városi használatra jobb a 2 szelepes, sokkal kevésbé van kihegyezve.
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Se Golf-ban, se Focus-ban nincs 1,6 dízel.

A Focusban már azért van egy ideje... 1.6-os, amit a PSA-val közösen csináltak, 90 és 110 Le-vel.

De azt úgy rémlik, csak a Focus II-be kezdték beletenni, mintha az I-esben nem lett volna. Norbi meg min. 4 éves használtat akar venni.
Amúgy ez az 1,6-os dízel lehet jó, de én csak 407-es Peugeot-ban vezettem, abba viszont nagyon kevés. Autópályán 130 oké, de onnan nincs gyorsulás. Érdi emelkedő is szenvedés. Kisebb kocsiba (pl. Focus II) jó lehet.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Se Golf-ban, se Focus-ban nincs 1,6 dízel.

A Focusban már azért van egy ideje... 1.6-os, amit a PSA-val közösen csináltak, 90 és 110 Le-vel.

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Akkor Golf és Focus tekintetében pontosítsunk! Milyen motorral? Mert, ha már 1.6, akkor lehet dízel is...Azt hallottam egy VW neppertől, hogy az 1.6-os vagy 1.4-es 8 szelepes jobb mint a 16 szelepes több tekintetben is...
Mi van a focusnál? Milyet? Vagy milyet ne!
Tipus hibák esetleg? Mindkettőnél.

Se Golf-ban, se Focus-ban nincs 1,6 dízel. Focus-t csak 1,8-assal csináltak, ami elég halovány volt. VW meg 1,9-essel dolgozott. Abból Golf-ban lehet 90-100-105-110-115-130 LE-s verziókkal találkozni. Valamint a 69 LE-s szívó dízel, de azt végképp nem ajánlom. Ezek közül akkor vagy a 100-as, vagy a 105-ös.
 
Ami meg a 8 szelep Vs. 16 szelepet illeti:
Nekünk 16 szelepes van, és elégedett vagyok. Fogyaztása lábfüggő. 7 alá sose ment, de volt már 11 is. (Nem pillanatnyi, hanem tankoláskor kiszámított). Magas fordulaton jobban húz mint a régi 8 szelepes. Nekünk amúgy 1,6-os van.
De erről egy cikk részletesen (itt eléggé lehúzza a 16 szelepest, de szerintem abszolút nem rossz)
 
Golf 16 szelepes motorral
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Van nekünk egy '98-as 1,8-as turbó nélküli Passat-unk, aminek most a 8 éves kötelezője 28.000 volt, és az előző éves szervíz óta semmi baja. A 8 év alatt asszem 2 égő égett ki, és egyszer biztonságból cseréltünk fékbetétet rajta, ennyi.
Miért van egy olyan érzésem, hogy nem a márkaszervízbe hordjátok?
Akkor lehet, hogy nem 28e lett volna a kötelezője
(Egyébként azért azt nem írtad, mennyit mentek vele évente, vagy összesen, mert mindezen infoknak csak azzal együtt van értelme.)

CSAK márkaszervízbe hordjuk, sosem volt máshol, csak Porsche Pestnél.
Amúgy 8 év alatt van benne 70.000 km.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Akkor Golf és Focus tekintetében pontosítsunk! Milyen motorral? Mert, ha már 1.6, akkor lehet dízel is...Azt hallottam egy VW neppertől, hogy az 1.6-os vagy 1.4-es 8 szelepes jobb mint a 16 szelepes több tekintetben is...
Mi van a focusnál? Milyet? Vagy milyet ne!
Tipus hibák esetleg? Mindkettőnél.

Focusból 1.6 benzines a javallott. Az 1.4 elég gyenge, főleg ha klíma is van a kocsiban. Az előző szériában dízelből csak 1.8-as létezett, ami nem volt egy túl nagy durranás, szóval azt nem ajánlom.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Akkor Golf és Focus tekintetében pontosítsunk! Milyen motorral? Mert, ha már 1.6, akkor lehet dízel is...
Azt hallottam egy VW neppertől, hogy az 1.6-os vagy 1.4-es 8 szelepes jobb mint a 16 szelepes több tekintetben is...
Mi van a focusnál? Milyet? Vagy milyet ne!
Tipus hibák esetleg? Mindkettőnél.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


a VW-t dícsérik még nagyon...
A tolvajok is nagyon szeretik sajnos. Ezért (se) nem vennék Golfot, soha, pedig van mélygarázsunk, de annyi horror sztorit hallottam már.

talán a kombikat kevésbé...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Van nekünk egy '98-as 1,8-as turbó nélküli Passat-unk, aminek most a 8 éves kötelezője 28.000 volt, és az előző éves szervíz óta semmi baja. A 8 év alatt asszem 2 égő égett ki, és egyszer biztonságból cseréltünk fékbetétet rajta, ennyi.
Miért van egy olyan érzésem, hogy nem a márkaszervízbe hordjátok?
 
Akkor lehet, hogy nem 28e lett volna a kötelezője
 
(Egyébként azért azt nem írtad, mennyit mentek vele évente, vagy összesen, mert mindezen infoknak csak azzal együtt van értelme.)

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Van nekünk egy '98-as 1,8-as turbó nélküli Passat-unk, aminek most a 8 éves kötelezője 28.000 volt, és az előző éves szervíz óta semmi baja. A 8 év alatt asszem 2 égő égett ki, és egyszer biztonságból cseréltünk fékbetétet rajta, ennyi.
hmm gratula
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Amúgy a "Milyen kombit?" kérdésre szerintem meg van a válasz, ha figyelmesen olvasta az ember az előző hozzászólásokat: Ford Focus   
Valaki dícsérte az Astrát is. Én most a harmadk Focus-t koptatom, azt megelőzően három különböző Astra volt a seggem alatt. Szvsz sokkal jobb a Focus 

csak egy probléma van még, hogy nem új autórol van szó, hanem 5-6 évesről!
a VW-t dícsérik még nagyon...

A lopás statisztikában tényleg "előkelő" helyen van a Golf, nekünk viszont 3 éve az utcán áll (sajnos, de nem tudjuk hová tenni a belvérosban), és nem is próbálkoztak vele. Focus lopásokról nem nagyon tudok semmit. Az Astra-t meg baromira nem lopják, tudomásom szerint. Meg annyi van belőle, hogy ha lopják is, akkor is kisebb a vaslószínűsége, hogy a tiedet viszik el (jó, tudom ez baromira nem vígasztal, ha épp a tied tűnik el)
 
Én szeretem a Golf-ot, valószínű azt vennék. Viszont az nagyon tarta az árát, azaz még használtan is elég drága. Astra-hoz olcsón jutsz hozzá, viszont hamarabb is megy tönkre. Fokának meg drága a szervíze. Ha egy jól karbantartott Golf-ot fogsz ki, akkor arra a kötelezőn kívül semmire nem kell költeni, és azt is megúszod relítave olcsón.
 
Van nekünk egy '98-as 1,8-as turbó nélküli Passat-unk, aminek most a 8 éves kötelezője 28.000 volt, és az előző éves szervíz óta semmi baja. A 8 év alatt asszem 2 égő égett ki, és egyszer biztonságból cseréltünk fékbetétet rajta, ennyi.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


a VW-t dícsérik még nagyon...
A tolvajok is nagyon szeretik sajnos. Ezért (se) nem vennék Golfot, soha, pedig van mélygarázsunk, de annyi horror sztorit hallottam már.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Amúgy a "Milyen kombit?" kérdésre szerintem meg van a válasz, ha figyelmesen olvasta az ember az előző hozzászólásokat: Ford Focus  
Valaki dícsérte az Astrát is. Én most a harmadk Focus-t koptatom, azt megelőzően három különböző Astra volt a seggem alatt. Szvsz sokkal jobb a Focus

csak egy probléma van még, hogy nem új autórol van szó, hanem 5-6 évesről!
a VW-t dícsérik még nagyon...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Mondjuk én most szembekerültem a kérdéssel, hogy a Volvot kérjem el a nyári 7000 km-es útra

Kínába mentek vagy mi? Feltalálták ám már a repülőt!

Hát ennyiből megvan már oda+vissza. Gibraltár a célpont.
De tudod nem az az érdekes, hogy hova megyünk, hanem hogy hogyan jutunk oda.

Abszolút egyetértek! Én imádok kocsival külföldre menni
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Sőt, igazából ha újra döntenem kéne, hogy milyen autót vegyek, tuti, hogy még izmosabbat vennék, nagyobb hengerűrtartalommal, hátsó kerékkel és sor6 motorral
Hát, ez eléggé leszűkíti a válsztási lehetőségeket, de mindenesetre jó ízlésre vall
 
Bayerische power rulez!
 
(Meg esetleg az előző generáviós Lexus IS, de az azért koránt sem annyira karakteres és sportos )
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Amúgy a "Milyen kombit?" kérdésre szerintem meg van a válasz, ha figyelmesen olvasta az ember az előző hozzászólásokat: Ford Focus
 
Valaki dícsérte az Astrát is. Én most a harmadk Focus-t koptatom, azt megelőzően három különböző Astra volt a seggem alatt. Szvsz sokkal jobb a Focus
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”