Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Audi R8: Exclusive Track Test with Video
 
 
 
http://www.popularmechanics.com/blogs/a ... 12257.html

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Szlalom és gyorsulás Dodge Viper SRT10 Coupe Porsche 911 Turbo Chevrolet Corvette Z06 Audi R8!
 
http://www.popularmechanics.com/automot ... 17681.html

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


Másodszor az R8 (...) Sokkal kevésbé van kihegyezve, mint a te sportkombid, mégis ad nagyjából annyi élvezetet, és sokkal többen figyelnek fel rá - ez is fontos szempont.
Ezzel nem értek egyet. Szvsz az R8 sokkal nagyobb élvezetet ad értő kezekben, és sokkal jobban ki van hegyezve.
- 21.-el ertek egyet, el kell olvasni par tesztet, megnezni par musort akik vezettek..., nem veletlen, hogy a porsche mellett a bmw es mercik is kenytelenek 'lepni'...
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Másodszor az R8 (...) Sokkal kevésbé van kihegyezve, mint a te sportkombid, mégis ad nagyjából annyi élvezetet, és sokkal többen figyelnek fel rá - ez is fontos szempont.

Ezzel nem értek egyet. Szvsz az R8 sokkal nagyobb élvezetet ad értő kezekben, és sokkal jobban ki van hegyezve.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Egy kicsit megint vitatkozni fogok.A vevők akiknek van ezekre pénzük  egy kicsit másként gondolkodnak,mint akik csak áhitoznak ezekről.
Az R8 nem olcsó autó,mert kevesebb mint 20000 euróval olcsóbb csak mint a Porshe turbó.Az akinek van annyi pénze,hogy jó kocsit vegyen az lazán kifizeti a + árat és megveszi a Porschét,mert az fényévekkel többet tud,mint az audi R8.
Ha majd kijön a 10 hengeres tipus akkor már gond lehet.
Az én kocsim kb így megy mint az R8.Majd szerdán beszámolok,hogy mi a külömbség a két kocsi között.Az enyém is megy 300-at és a gyursulása is ugyan annyi,viyzont a nagy előnye,hogy sokkal komfortosabb és nem feltünő.

Ezzel meg én vitatkoznék. Az Audi R8-ak nagyjából két évre előre el vannak adva, és Neckarsulmban most azon legóznak, hogy tudnák egy kicsit növelni a gyártáskapacitást.
 
Másodszor az R 8 nem egy kőkemény sportautó. Gyors, nagyon jól vezethető, bámulatosan dekoratív, és van benne egy csomó technikai finomság - de közben megmaradt a mindennapi használhatóság is. Sokkal kevésbé van kihegyezve, mint a te sportkombid, mégis ad nagyjából annyi élvezetet, és sokkal többen figyelnek fel rá - ez is fontos szempont.
 
Azon kívül a Porsche Turbo egy más kategória. Egy alapvetően nehezen kezelhető farmotoros kocsi okosan visszaszelidített változatát, egy nagyon könnyű karosszériás, középmotoros, összkerékhajtásúnak tervezett kocsihoz hasonlítani lehet, de ez kicsit körte-alma dolog.

Hát barátom nem akarlak megsérteni,de a Porsche Turbó az 4 kerék hajtású.


És Ear ennek hol állította az ellenkezőjét?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Csak Alfát ne. Nagyon rosszul vannak összeszerelve. Persze ha szerencséd van akkor jó.
Tiltakozom! A 3. Alfámat nyúzom és egyik sem esett szét eddig. Az árukat hamar eldobják, de így legalább meg tudok venni emberi áron egy csúcsmodellt is 2-3 évesen. Volt közben BMW-m is, semmivel sem volt jobban összerakva, csak másként.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Csak Alfát ne.Nagyon rosszul vannak összeszerelve.
Persze ha szerencséd van akkor jó.

Persze ez a kockázat ott van. De másik oldalról meg mondjuk egy 159 Sportwagon-nál szebb kombi nem nagyon van most a piacon.

Az alfák nagyon szép autókat tudnak tervezni.
Nekem a Brera tetszik

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Egy kicsit megint vitatkozni fogok.A vevők akiknek van ezekre pénzük  egy kicsit másként gondolkodnak,mint akik csak áhitoznak ezekről.
Az R8 nem olcsó autó,mert kevesebb mint 20000 euróval olcsóbb csak mint a Porshe turbó.Az akinek van annyi pénze,hogy jó kocsit vegyen az lazán kifizeti a + árat és megveszi a Porschét,mert az fényévekkel többet tud,mint az audi R8.
Ha majd kijön a 10 hengeres tipus akkor már gond lehet.
Az én kocsim kb így megy mint az R8.Majd szerdán beszámolok,hogy mi a külömbség a két kocsi között.Az enyém is megy 300-at és a gyursulása is ugyan annyi,viyzont a nagy előnye,hogy sokkal komfortosabb és nem feltünő.

Ezzel meg én vitatkoznék. Az Audi R8-ak nagyjából két évre előre el vannak adva, és Neckarsulmban most azon legóznak, hogy tudnák egy kicsit növelni a gyártáskapacitást.
 
Másodszor az R 8 nem egy kőkemény sportautó. Gyors, nagyon jól vezethető, bámulatosan dekoratív, és van benne egy csomó technikai finomság - de közben megmaradt a mindennapi használhatóság is. Sokkal kevésbé van kihegyezve, mint a te sportkombid, mégis ad nagyjából annyi élvezetet, és sokkal többen figyelnek fel rá - ez is fontos szempont.
 
Azon kívül a Porsche Turbo egy más kategória. Egy alapvetően nehezen kezelhető farmotoros kocsi okosan visszaszelidített változatát, egy nagyon könnyű karosszériás, középmotoros, összkerékhajtásúnak tervezett kocsihoz hasonlítani lehet, de ez kicsit körte-alma dolog.

Hát barátom nem akarlak megsérteni,de a Porsche Turbó az 4 kerék hajtású.
Ezt csak onnan tudom,hogy vezettem egy ideig.
Az R8-at meg holnap fogom.
Szóval mi van azzal az almával,meg körtével?
Abban viszont igazad van,hogy jelenleg elég sok a megrendelés az R8-ra,de ez így volt a Porsche terepjárókkal is egy darabig,most meg a felére csökkent a kereslet.
Majd holnap este beszámolok a tesztről.
R8,S5,S8 tesztvezetés lesz a hungaroringen.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Csak Alfát ne.Nagyon rosszul vannak összeszerelve.


Majdnem annyira mint a mercik!!!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az én kocsim kb így megy mint az R8.Majd szerdán beszámolok,hogy mi a külömbség a két kocsi között.Az enyém is megy 300-at és a gyursulása is ugyan annyi,viyzont a nagy előnye,hogy sokkal komfortosabb és nem feltünő.

 
Bocsi, de milyen kocsid is van?

Egy öreg tragacs kombi ami a cégemé.
Nekem semmilyen nincs.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »


Az én kocsim kb így megy mint az R8.Majd szerdán beszámolok,hogy mi a külömbség a két kocsi között.Az enyém is megy 300-at és a gyursulása is ugyan annyi,viyzont a nagy előnye,hogy sokkal komfortosabb és nem feltünő.

 
Bocsi, de milyen kocsid is van?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Csak Alfát ne.Nagyon rosszul vannak összeszerelve.
Persze ha szerencséd van akkor jó.

Persze ez a kockázat ott van. De másik oldalról meg mondjuk egy 159 Sportwagon-nál szebb kombi nem nagyon van most a piacon.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Hamár Merci, ez sokkal cukibb . Igaz csak a motor származik a Mercitől (pontosabban 7.3 V12 AMG).
Ez Pagani?

Igen az.
 
SL Merciknek nagyon durva értéktartásuk van. Ilyen szempontból szerintem az egyik legjobb autó a piacon. Persze így kizárja a lehetőséget, hogy nekem valaha ilyenem legyen . Ezért jó az Alfa, két évesen már féláron megvehető..

Csak Alfát ne.
Nagyon rosszul vannak összeszerelve.
Persze ha szerencséd van akkor jó.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Hamár Merci, ez sokkal cukibb . Igaz csak a motor származik a Mercitől (pontosabban 7.3 V12 AMG).
Ez Pagani?

Igen az.
 
SL Merciknek nagyon durva értéktartásuk van. Ilyen szempontból szerintem az egyik legjobb autó a piacon. Persze így kizárja a lehetőséget, hogy nekem valaha ilyenem legyen . Ezért jó az Alfa, két évesen már féláron megvehető..

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Amúgy sport autók közül egy SL merci sem lehet rossz. Egyrészt nem annyira feltűnő, mint mondjuk egy R8, ami szerintem jó tulajdonság. Belülről iszonyat jól össze van rakva. És abból is lehet válogatni teljesítményre. 270-től 620 lóig van választék.
és hát coupé/rodsterként is használható
 
ezüstben és feketében is jól néz ki
 
használtan már kb 12 Mért lehetne venni 500ast

Van egy SL 65 is eladó,de az pont a háromszorosa és 3 éves.
Az SL 500 csak 300 LE.Alig tud többet,mint az uj TT.

akkor ajánlott a használt 55 AMG (475-500Le) - bár szerintem bőven jó a sima V8 is

Az 55 AMG az már komoly.
Én vezettem ezt a tipust.
Az 500 lovas nagyon jól megy.
A 65AMG ára olyan magas,hogy alig adnak el belőle.

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Amúgy sport autók közül egy SL merci sem lehet rossz. Egyrészt nem annyira feltűnő, mint mondjuk egy R8, ami szerintem jó tulajdonság. Belülről iszonyat jól össze van rakva. És abból is lehet válogatni teljesítményre. 270-től 620 lóig van választék.
és hát coupé/rodsterként is használható
 
ezüstben és feketében is jól néz ki
 
használtan már kb 12 Mért lehetne venni 500ast

Van egy SL 65 is eladó,de az pont a háromszorosa és 3 éves.
Az SL 500 csak 300 LE.Alig tud többet,mint az uj TT.

akkor ajánlott a használt 55 AMG (475-500Le) - bár szerintem bőven jó a sima V8 is
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Amúgy sport autók közül egy SL merci sem lehet rossz. Egyrészt nem annyira feltűnő, mint mondjuk egy R8, ami szerintem jó tulajdonság. Belülről iszonyat jól össze van rakva. És abból is lehet válogatni teljesítményre. 270-től 620 lóig van választék.
és hát coupé/rodsterként is használható
 
ezüstben és feketében is jól néz ki
 
használtan már kb 12 Mért lehetne venni 500ast

Van egy SL 65 is eladó,de az pont a háromszorosa és 3 éves.
Az SL 500 csak 300 LE.Alig tud többet,mint az uj TT.

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


55 amg v8 kompressor - na ezek még mindig 19-21 körül vannak a hasznáta. piacon

Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Amúgy sport autók közül egy SL merci sem lehet rossz. Egyrészt nem annyira feltűnő, mint mondjuk egy R8, ami szerintem jó tulajdonság. Belülről iszonyat jól össze van rakva. És abból is lehet válogatni teljesítményre. 270-től 620 lóig van választék.
és hát coupé/roadsterként is használható
 
ezüstben és feketében is jól néz ki
 
használtan már kb 12 Mért lehetne venni 500ast
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Hamár Merci, ez sokkal cukibb . Igaz csak a motor származik a Mercitől (pontosabban 7.3 V12 AMG).
Ez Pagani?

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Hamár Merci, ez sokkal cukibb . Igaz csak a motor származik a Mercitől (pontosabban 7.3 V12 AMG).


Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Ronin »


szerintem cuki.
 


Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Amúgy sport autók közül egy SL merci sem lehet rossz. Egyrészt nem annyira feltűnő, mint mondjuk egy R8, ami szerintem jó tulajdonság. Belülről iszonyat jól össze van rakva. És abból is lehet válogatni teljesítményre. 270-től 620 lóig van választék.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Egy kicsit megint vitatkozni fogok.A vevők akiknek van ezekre pénzük  egy kicsit másként gondolkodnak,mint akik csak áhitoznak ezekről.
Az R8 nem olcsó autó,mert kevesebb mint 20000 euróval olcsóbb csak mint a Porshe turbó.Az akinek van annyi pénze,hogy jó kocsit vegyen az lazán kifizeti a + árat és megveszi a Porschét,mert az fényévekkel többet tud,mint az audi R8.
Ha majd kijön a 10 hengeres tipus akkor már gond lehet.
Az én kocsim kb így megy mint az R8.Majd szerdán beszámolok,hogy mi a külömbség a két kocsi között.Az enyém is megy 300-at és a gyursulása is ugyan annyi,viyzont a nagy előnye,hogy sokkal komfortosabb és nem feltünő.

Talán egyenes úton tudná a lépést tartani ezekkel a sportautókkal az RS6. Nem tudom, a számok elmondják - de az autóvezetés élvezetét nem számokban mérjük ! Hiába a plusz lóerők a fizikával nem lehet vitatkozni, főleg nem a kanyarokban. Ott válna teljesen esélytelenné, és esetlenné (mármint egy R8 jellegű autóhoz képest persze).
Na most ezek az érvek furán hangoznak egy olyan szájából aki egyik gépet sem vezette.. Persze nem degradálni szeretném az izmos kombikat, mert x év múlva valami ilyesmit szeretnék én is. Pont amiatt mert kényelmes, nem feltűnő, és mégis élvezetes is. De illúzióink ne legyenek, egy vérbeli sportautó általában teljesen más kategória, ezt el kell fogadni. Még a kifejezetten sportosnak szánt kupék, pl. az RS5 majd sem tudják majd felvenni a versenyt egy R8 kaliberű autóval. Persze sokszor, hogy ez a különbség rendesen kiderüljön a határon kell autózni. Ami közúton nem megoldható normálisan.

Abszolút egyetértek amit leírtál.
Ezért is lettem szerelmes a Porsche Turboba.
Az R8 kanyarokban bizonyára jobb,de ez engem a legkevésbé sem érdekel.
49 évesen már nem ez a szempont hidd el.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Ronin: "mennyi az annyi" - mire gondolsz?t.
CO2 kibocsátás. Törvény fogja szabályozna a maximumot? Mennyinek kellene lennie ennek az értéknek?

Huhh fejből nem tudom, rá kell keresni a neten. Viszont az autógyáraknak átlagban kell teljesíteniük ezt. Ami így pl. a VW konszernnek nem nagy vész, mert gyárt egy rakat alacsony kibocsájtású kocsit is, így mehetnek a terepjárók is simán.
Viszont a szingli cégek vannak gondban; jellemzően a BMW meg a Porsche.. Persze még nem fix, hogy mi lesz a határt túllépő cégekkel, valószínűleg fizetni fognak.
 
Az egész persze egy nagy vicc. Világ szinten az autók a kibocsájtás 10%át okozzák, aminek kis része keletkezik európában. Ahol a rengeteg régi autó miatt is, az egész tervezet csak sanyargatja az autógyárakat, valós eredményt szvsz aligha hoz.
 
Az autóknál sokkal több CO2-t juttatnak a levegőbe a repülők. Gondolom az Airbus rendeles lekente az Európai Parlamentet, azért nem veszik őket elő. Persze az igazi giáns kibocsájtást a szénerőművek csinálják. Ott meg általam ismeretlen okokból nem alkalmazzák a tökéletes tiszta atomenergiát...

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”