Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tökmindegy milyen ótót nézel, mindegyik kap majd hideget-meleget, embertől függően. Ugyanaz a típus az egyik embernél az isteni, a másiknál xar.
- haaat erre nemtok mint mondani..., sokan mondjak, hogy Megane-t ne vegyel, en mar a masodikat fogyasztom teljes megelegedettseggel, a tipushibakkal tisztaban vagyok, komoly problema nemvolt vele.
- azt tudom, hogy a moci es a 6-os valto az ok, a kasztni is egyben van, futomu olyan amilyen egy ilyen nagy egyterunel, nem tudom mi lehet vele a gond??
- mocira visszaterve ugyanezeket pakoljak be audiba, passatba stb., vetelkor ha szakival megnezeted a mocit nem foghatsz nagyon melle.
Erről beszélek.
 
a közvetlen főnököm csak olasz autóval áll szóba, imádja őket. elmondása szerint semmi bajuk. Mindenki más szidja őket. Szerintem bátor gyerek, de Ő elégedett. Ez a lényeg.
 
Sokmindentől függ, jól működik-e egy autó. Főleg a gazdájától. Szerintem.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


- beszeltem az elmult 1 honapban tobb tulajjal, komoly problemat egyik sem mondott. - te mit tudsz?
Én sem vagyk Vóxvágen párti, de ez most mellékes.Tökmindegy milyen ótót nézel, mindegyik kap majd hideget-meleget, embertől függően. Ugyanaz a típus az egyik embernél az isteni, a másiknál xar.

- haaat erre nemtok mint mondani..., sokan mondjak, hogy Megane-t ne vegyel, en mar a masodikat fogyasztom teljes megelegedettseggel, a tipushibakkal tisztaban vagyok, komoly problema nemvolt vele.
- azt tudom, hogy a moci es a 6-os valto az ok, a kasztni is egyben van, futomu olyan amilyen egy ilyen nagy egyterunel, nem tudom mi lehet vele a gond??
- mocira visszaterve ugyanezeket pakoljak be audiba, passatba stb., vetelkor ha szakival megnezeted a mocit nem foghatsz nagyon melle.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- beszeltem az elmult 1 honapban tobb tulajjal, komoly problemat egyik sem mondott. - te mit tudsz?

Én sem vagyk Vóxvágen párti, de ez most mellékes.
 
Tökmindegy milyen ótót nézel, mindegyik kap majd hideget-meleget, embertől függően. Ugyanaz a típus az egyik embernél az isteni, a másiknál xar.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


Állítólag aki jót akar, az messze elkerüli ezeket a modelleket
- beszeltem az elmult 1 honapban tobb tulajjal, komoly problemat egyik sem mondott.
- te mit tudsz?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mázli...

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


nem kell más, mint egy ismerős a rendőrségen/okmányirodában/önkormányzatnál/biztosítónál.
Ezzel azért érdemes vigyázni. Közvetlen ismerőssel történt meg, hogy az autókereskedésük előtt feltűnően sokáig ólálkodott egy ismeretlen autó. Mivel nekik is megvolt a kapcsolatuk (több éve működő) az egyik okmányirodánál lekérdezték rendszám alapján. A rendszer nem adta ki a tulajt, viszont a lekérdező hölgyet rövid időn belül felelősségre vonták (és ki is rúgták) a lekérdezés miatt. Kiderült, hogy az autó a Nemzetbiztonsági Hivatal-hoz tartozott és valaki tök mást figyeltek meg.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


- elkezdtem nezni a VW konszern 'alol' kikerulo, Sharan, Alhambra, Galaxy modelleket [1.9tdi, 6 seb.], termeszetesen a hasznalt verziokat, olyan 4-5 ev korulieket nezegettem, es a hazai piacon a kinalat elkeserito... - persze nemet, osztrak piacon nagyon jo a valasztek, de maceras a behozatal..

Állítólag aki jót akar, az messze elkerüli ezeket a modelleket
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


- elkezdtem nezni a VW konszern 'alol' kikerulo, Sharan, Alhambra, Galaxy modelleket [1.9tdi, 6 seb.], termeszetesen a hasznalt verziokat, olyan 4-5 ev korulieket nezegettem, es a hazai piacon a kinalat elkeserito...
- persze nemet, osztrak piacon nagyon jo a valasztek, de maceras a behozatal..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó reggelt! Reggelre meghúzták a kocsimat, és tovább hajtottak (nem tudom, mikor történt: este/éjszaka/reggel). Mikor ma beültem, a szélvédőmön találtam egy papírt, amin egy szemtanú fölírta a rendszámot ( gyorsan ment, két variációt írt fel, plusz piros kombi). Valakinek van ötlete, hogyan tudnék a rendszámokhoz egy lakcímet, telefonszámot szerezni? Előre is köszönöm.
nem kell más, mint egy ismerős a rendőrségen/okmányirodában/önkormányzatnál/biztosítónál.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »


Porsche vezetésen már voltam,de ez nagyon zártkörű dolog.Ide én nem tudok bevinni senkit.Most voltam egy pár hete audi teszten a hungaroringen:R8,S8,S5 autókkal.
Azért az se piskóta
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Azt azért ígérd meg, hogy ha majd Porsche-d lesz, arról nem ilyen ismertetőt fogsz írni   
Igyekeztem az AVX szolgáltató jellegét erősíteni, de úgy látom nincs rá igény.
 
Majd ha legközelebb megyek egy Ferrarival akkor utána leírom, hogy húúú meg háááá.

Gyere el szegedre az egyik AVX-es bulira és akkor egy kicsit megautóztatlak.

Tudsz szervezni Ferrari meg Porsche vezetést?

Porsche vezetésen már voltam,de ez nagyon zártkörű dolog.Ide én nem tudok bevinni senkit.Most voltam egy pár hete audi teszten a hungaroringen:R8,S8,S5 autókkal.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »


Azt azért ígérd meg, hogy ha majd Porsche-d lesz, arról nem ilyen ismertetőt fogsz írni   
Igyekeztem az AVX szolgáltató jellegét erősíteni, de úgy látom nincs rá igény.
 
Majd ha legközelebb megyek egy Ferrarival akkor utána leírom, hogy húúú meg háááá.

Gyere el szegedre az egyik AVX-es bulira és akkor egy kicsit megautóztatlak.

Tudsz szervezni Ferrari meg Porsche vezetést?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Azt azért ígérd meg, hogy ha majd Porsche-d lesz, arról nem ilyen ismertetőt fogsz írni   
Igyekeztem az AVX szolgáltató jellegét erősíteni, de úgy látom nincs rá igény.
 
Majd ha legközelebb megyek egy Ferrarival akkor utána leírom, hogy húúú meg háááá.

Gyere el szegedre az egyik AVX-es bulira és akkor egy kicsit megautóztatlak.

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Mondom, hogy van. Küldd el a rendszámot, talán van pár ismerős, aki segíthet, ezen kívül még jobb, ha egyből mész te magada rendőrségre.
Végülis anyagi kárt csináltak "cserbenhagyással", ez a rendőrök dolga.

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: mv3 »

Jó reggelt! Reggelre meghúzták a kocsimat, és tovább hajtottak (nem tudom, mikor történt: este/éjszaka/reggel). Mikor ma beültem, a szélvédőmön találtam egy papírt, amin egy szemtanú fölírta a rendszámot ( gyorsan ment, két variációt írt fel, plusz piros kombi). Valakinek van ötlete, hogyan tudnék a rendszámokhoz egy lakcímet, telefonszámot szerezni? Előre is köszönöm.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


magyar sztárok luxusautói: 
luxusautók
 
a kedvencem, ahogy gáspár laci megmagyarázza: "én nagyon sokat variáltam ezért a kocsiért"

Lehet nekem is el kellene kezdeni variálni, mert munkából már látom hogy nem lesz ilyen autóm, még kölcsönbe sem.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »

Márciusban a kuvaiti Investment Dar egy konzorcium részeként 479 millió fontért megvette a Fordtól a brit Aston Martint.

Avatar
Declan.Delfino
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 17:20
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Declan.Delfino »


magyar sztárok luxusautói:
 
luxusautók
 
a kedvencem, ahogy gáspár laci megmagyarázza: "én nagyon sokat variáltam ezért a kocsiért"

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »


Azt azért ígérd meg, hogy ha majd Porsche-d lesz, arról nem ilyen ismertetőt fogsz írni   
Igyekeztem az AVX szolgáltató jellegét erősíteni, de úgy látom nincs rá igény.
 
Majd ha legközelebb megyek egy Ferrarival akkor utána leírom, hogy húúú meg háááá.

Én örültem, hogy olyan autó tesztjét olvashatom, amit egyszer talán lesz esélyem megvenni (kb 5 év múlva, használtan )
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Nem tudom érdekel-e egyáltalán valakit, de írok egy rövid beszámolót a Yarisról.  
Szeretjük.
 
Hát, ennyi. Remélem nem aludt el senki.

Mondtam én hogy jó gép! Ár érték arányban legjobb SZVSZ!

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt azért ígérd meg, hogy ha majd Porsche-d lesz, arról nem ilyen ismertetőt fogsz írni
Igyekeztem az AVX szolgáltató jellegét erősíteni, de úgy látom nincs rá igény.
 
Majd ha legközelebb megyek egy Ferrarival akkor utána leírom, hogy húúú meg háááá.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Nem tudom érdekel-e egyáltalán valakit, de írok egy rövid beszámolót a Yarisról.  
Éppen egy hónapos. A külsejével kezdek egyre jobban megbarátkozni, bevallom nem volt a kedvencem. Igyekeztem minden szir-szart megrendelni hozzá (ködfényszóró, oldalvédő, felni, krómcsík) amitől kicsit emberibb lett. Belül nagyon tágas, a méreteit meghazudtolóan. Négy felnőttnek bőven elég, ha kényelmes vezetési pozíciót állítok be, akkor egy átlag 180cm-es eberkének hátul még marad 10centi a lábának. Az ülések nem túl kényelmesek bár lehet, hogy csak szokatlan volt. Kezdetben többször fájt a hátam, ez mára elmúlt (a héten volt egy 500km-es túrám és egész elfogadható volt). A csomagtartó szintén csalóka. Elsőre meghökkentően mininek néz ki. De okosan van megoldva. Két polcra van osztva, és az alsóban két kivehető fiók is van. Mindezek mellett a hátsó üléssor 10cm-t mozgatható előre-hátra. Anyámékat vittük üdülni nemrég és volt bennem aggodalom. De miután kivettem a két fiókot, a polcot és 5cm-rel előre toltam a hátsó üléssort (még így is bőven kényelmes volt hátul), a két nagy bőrönd mellé befért két sportáska is.
 
A beépített CD játszó + 6 hangszóró meglepően jól szól, lejátsza az MP3-at (megjeleníti az ID tag-et) és kellemes mély és magas hangokat produkál. A kuplung kicsit szokatlan volt, a tesztúton többször lefulladtunk, pedig ez amúgy nem szokásunk. A váltó japánosan tökéletes, a motor a méretéhez képest dinamikus, 120-nál még meglódul és simán hozza az utazó 170-et (ami a valóságban 162). A fogyasztása átlagos, nem vagyok túl agresszív vezető, így városban dugókkal terhelve 8 liter alatt van. Autóutón 5 liter körül eszik, de a sztrádán sem eszik 8-nál többet. Átlagban 6.5-7 liter között ki lehet hozni.
 
A számítógép nagyjából semmit nem ér. A pillanatnyi fogyasztás mérő hót' marhaságokat ír, az átlagfogyasztás mérő lefelé csal (3-4 decit), a sebességmérő pedig fölfelé (100-nál 5km/h-át). A benzintank visszajelző és az ezzel összefüggő hátralévő kilóméter számláló szintén semmit nem ér. Illetve szokni kell. Mikor azt írja ki, hogy 0 van hátra akörül kezd el villogni a benzinszint jelző. Na ekkor van még benne 10 liter benzin ami 120km-re elég.
 
Az autó nagyon komfortos, a motor, a kormány a váltó nagyon egyben van, kifejezetten élvezet vezetni. A Seat Leon után ég és föld. Meglepő de nagyon magas építésű autó a Leonban a földön ültem, itt meg mintha mikorbuszt vezetnék. Menetzaj alig, a motornak magasabb fordulaton egész sportos hangja van, belül egyelőre nem zörög semmi. Szeretjük.
 
Hát, ennyi. Remélem nem aludt el senki.

Zzzzzzzzzzzzzzzzzzz...............
 

 
Azt azért ígérd meg, hogy ha majd Porsche-d lesz, arról nem ilyen ismertetőt fogsz írni
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom érdekel-e egyáltalán valakit, de írok egy rövid beszámolót a Yarisról.
 
Éppen egy hónapos. A külsejével kezdek egyre jobban megbarátkozni, bevallom nem volt a kedvencem. Igyekeztem minden szir-szart megrendelni hozzá (ködfényszóró, oldalvédő, felni, krómcsík) amitől kicsit emberibb lett. Belül nagyon tágas, a méreteit meghazudtolóan. Négy felnőttnek bőven elég, ha kényelmes vezetési pozíciót állítok be, akkor egy átlag 180cm-es eberkének hátul még marad 10centi a lábának. Az ülések nem túl kényelmesek bár lehet, hogy csak szokatlan volt. Kezdetben többször fájt a hátam, ez mára elmúlt (a héten volt egy 500km-es túrám és egész elfogadható volt). A csomagtartó szintén csalóka. Elsőre meghökkentően mininek néz ki. De okosan van megoldva. Két polcra van osztva, és az alsóban két kivehető fiók is van. Mindezek mellett a hátsó üléssor 10cm-t mozgatható előre-hátra. Anyámékat vittük üdülni nemrég és volt bennem aggodalom. De miután kivettem a két fiókot, a polcot és 5cm-rel előre toltam a hátsó üléssort (még így is bőven kényelmes volt hátul), a két nagy bőrönd mellé befért két sportáska is.
 
A beépített CD játszó + 6 hangszóró meglepően jól szól, lejátsza az MP3-at (megjeleníti az ID tag-et) és kellemes mély és magas hangokat produkál. A kuplung kicsit szokatlan volt, a tesztúton többször lefulladtunk, pedig ez amúgy nem szokásunk. A váltó japánosan tökéletes, a motor a méretéhez képest dinamikus, 120-nál még meglódul és simán hozza az utazó 170-et (ami a valóságban 162). A fogyasztása átlagos, nem vagyok túl agresszív vezető, így városban dugókkal terhelve 8 liter alatt van. Autóutón 5 liter körül eszik, de a sztrádán sem eszik 8-nál többet. Átlagban 6.5-7 liter között ki lehet hozni.
 
A számítógép nagyjából semmit nem ér. A pillanatnyi fogyasztás mérő hót' marhaságokat ír, az átlagfogyasztás mérő lefelé csal (3-4 decit), a sebességmérő pedig fölfelé (100-nál 5km/h-át). A benzintank visszajelző és az ezzel összefüggő hátralévő kilóméter számláló szintén semmit nem ér. Illetve szokni kell. Mikor azt írja ki, hogy 0 van hátra akörül kezd el villogni a benzinszint jelző. Na ekkor van még benne 10 liter benzin ami 120km-re elég.
 
Az autó nagyon komfortos, a motor, a kormány a váltó nagyon egyben van, kifejezetten élvezet vezetni. A Seat Leon után ég és föld. Meglepő de nagyon magas építésű autó a Leonban a földön ültem, itt meg mintha mikorbuszt vezetnék. Menetzaj alig, a motornak magasabb fordulaton egész sportos hangja van, belül egyelőre nem zörög semmi. Szeretjük.
 
Hát, ennyi. Remélem nem aludt el senki.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


- nah kocsi megkapta a 2 hetes nyralas elotti olaj+szurok cserejet
- most vegeztem a levegoszuro cserevel
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »


az tényleg k*rva jó.Ha egy szeméykautó 38-42 m -en belül van a féktávja már jónak mondható
30 m az nagyon durva!!!!!

Éppen ezért, ha drága (és ezért jó fékű + magas kárigényű ) kocsi mögött autózom, mindig túlméretes féktávot hagyok. Ha egy komolyabb kocsi satuféket nyom a Skodám előtt, tuti beleszállok . Így a legrosszabb eset, hogy megelőznek
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”