Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Luxor Audio írta:
Tegnap, 18:25
ELEX írta:
Tegnap, 14:33
A távolkeletiek iszonyat bazáriak.
Távolkeleti bazár (BYD Seal 2024):

Kép
A hazai piacra szánt BYD modelleket megcsodáltuk az elmúlt hétvégi AMTS-en. Azok egyáltalán nem így néztek ki. Nekem a belterük "igényességéről" az ezredforduló idején futó Deawoo-k jutottak eszembe.
Villanyautós mércével versenyképes árakat társítottak hozzájuk, de abszolút értékben szerintem egy vicc.
Erre mondják pestiesen, hogy "ha utánam dobnák se kellene!"
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ELEX írta:
Tegnap, 14:33
A távolkeletiek iszonyat bazáriak.
Távolkeleti bazár (BYD Seal 2024):

Kép

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 153

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ELEX »

Shimano írta:
Tegnap, 07:17
Nem is értem hogy a villanyautóknál miért van ez a full fapadosság belső anyagminőség terén,de nem is kell nekem ezt érteni.
Azért nem mindegyikben.
A családban van Cupra Born meglepően esztétikus belsővel. Mondjuk kívül is csinos.
A belső tere meglepően nagy, a csomagtere is elfogadható. Városi autó, esztétikus, barátságos.
Az 5 fős család miatt a Tesla Model3 szóba se jöhetett, mert már 175 cm-el is bevertük a fejünket hátul.
Ebbe meg bőséggel elférni egy 185cm vezető és 190cm utas mögött is.

A távolkeletiek iszonyat bazáriak. Az ő világuk köszön vissza minden KIA, Hyundai kocsiban.
Azon nem kell csodálkozni, hogy pl. a BMW is ebbe az irányba megy. Ott a piac. Őket kell kiszolgálni.
Ha már kelet, hát a Lexus is megér egy misét a maga megjelenésével, szörnyű. A Toyotáról meg nem is beszélve. Annak a vezetése is katasztrófa (Corolla Hybrid). Majdnem vettem egyet, csak amikor kipróbáltam, rohantam, ahogy csak tudtam előle. Talán a Honda még ahogy tartja magát. A Mazda sosem volt a szívem csücske (nekem egyikben sem volt kényelmes ülni). De ez az én egyéni szociális problémám. Így marad egy európai, amiről mindenki lebeszélt. Konkrétan a fiam lehülyézett, hogy ezt veszek. Lassan két év és még mindig szeretem.
Csatolmányok
20230720_072947.jpg
20230720_072935.jpg
20230720_072959.jpg

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Shimano írta:
Tegnap, 07:17

A skodák sok esetben jobban felszereltek alap felállásban is mint a vw-k,ami vicces is,meg érthetetlen is egyben.De az is egy vicc amit írsz,miszerint egy fél autó árát lehet,kell extrákra is költeni hogy egy rendes autót kapj.
Viszont a villanyautóknál sivárabb belső nincs,napi szinten rácsodálkozok arra hogy ennél fapadosabb autók ezek már nem is lehetnének,mert ezekben nincs semmi minőséget látszató anyag.A tesla egy hulladék ilyen tekintetben,az ennél olcsóbbak szinte bűzlenek a fapados megoldásoktól,egy két prémium verda pofás kívül belül,de ezek a ritka kivételek.
Nem is értem hogy a villanyautóknál miért van ez a full fapadosság belső anyagminőség terén,de nem is kell nekem ezt érteni.
Azért, hogy érezd, hogy újrahasznosított re anyagból vannak, és minden a funkció, semmi luxus. Ezzel is sugallják, a márka zöld arculatát és költséghatékony gondolkodását. :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2024.03.25., hétf. 10:58
thxfan írta:
2024.03.25., hétf. 10:19
az ajtó térképzseb még egy X5M-ben sincs legalább flokkolva, de ha jól emlékszem egy Octaviába pl. belefér, hihetetlen szánalmas.
Igen, az Octaviában (a 4-esben legalábbis) “bélelt” elöl hátul a térképzseb.

A BMW-kről azonban tudni kell, ahogy az alapárnak még kb felét ráköltöd “extrákra”, és úgy lesz egy “rendesen” kialakított belsőjű, rendesen felszerelt BMW. Alapáron (hiába 50 millió) elég “fapados” tud lenni pl. egy 3-as. A “kedvenc” példám a kollégámé, aki a még a LCI előtti F30 3-as szedánba elfelejtett kérni dönthető hátsó ülést, nem is kapott… :rolleyes: És ez nem urban legend, szemtanúja voltam.
A skodák sok esetben jobban felszereltek alap felállásban is mint a vw-k,ami vicces is,meg érthetetlen is egyben.De az is egy vicc amit írsz,miszerint egy fél autó árát lehet,kell extrákra is költeni hogy egy rendes autót kapj.
Viszont a villanyautóknál sivárabb belső nincs,napi szinten rácsodálkozok arra hogy ennél fapadosabb autók ezek már nem is lehetnének,mert ezekben nincs semmi minőséget látszató anyag.A tesla egy hulladék ilyen tekintetben,az ennél olcsóbbak szinte bűzlenek a fapados megoldásoktól,egy két prémium verda pofás kívül belül,de ezek a ritka kivételek.
Nem is értem hogy a villanyautóknál miért van ez a full fapadosság belső anyagminőség terén,de nem is kell nekem ezt érteni.

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Aszpirin írta:
2024.03.25., hétf. 10:58
thxfan írta:
2024.03.25., hétf. 10:19
az ajtó térképzseb még egy X5M-ben sincs legalább flokkolva, de ha jól emlékszem egy Octaviába pl. belefér, hihetetlen szánalmas.
Igen, az Octaviában (a 4-esben legalábbis) “bélelt” elöl hátul a térképzseb.

A BMW-kről azonban tudni kell, ahogy az alapárnak még kb felét ráköltöd “extrákra”, és úgy lesz egy “rendesen” kialakított belsőjű, rendesen felszerelt BMW. Alapáron (hiába 50 millió) elég “fapados” tud lenni pl. egy 3-as. A “kedvenc” példám a kollégámé, aki a még a LCI előtti F30 3-as szedánba elfelejtett kérni dönthető hátsó ülést, nem is kapott… :rolleyes: És ez nem urban legend, szemtanúja voltam.
Egy X7M60i és X5M -ben egyikben sem volt, konfigurátort nézve szerintem nem is kérhető extraként gondolkodik.gif
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

thxfan írta:
2024.03.25., hétf. 10:19
az ajtó térképzseb még egy X5M-ben sincs legalább flokkolva, de ha jól emlékszem egy Octaviába pl. belefér, hihetetlen szánalmas.
Igen, az Octaviában (a 4-esben legalábbis) “bélelt” elöl hátul a térképzseb.

A BMW-kről azonban tudni kell, ahogy az alapárnak még kb felét ráköltöd “extrákra”, és úgy lesz egy “rendesen” kialakított belsőjű, rendesen felszerelt BMW. Alapáron (hiába 50 millió) elég “fapados” tud lenni pl. egy 3-as. A “kedvenc” példám a kollégámé, aki a még a LCI előtti F30 3-as szedánba elfelejtett kérni dönthető hátsó ülést, nem is kapott… :rolleyes: És ez nem urban legend, szemtanúja voltam.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

zoli73 írta:
2024.03.25., hétf. 09:02
Szép napot mindenkinek!
A fenti kép tanúsága szerint, tegnap a fiammal kilátoggatunk az AMTS-re.
Az Osram standján érdekődve figyeltem a hagyományos fényszórókba szánt H4, ill. H7 jelű, ledes izzókról tartott rögtönzött bemutatót.
Kiemelték a nagyobb fényerőt, hosszabb élettartamot a hagyományos, halogén izzóval szemben. Velem együtt többen már nyúltunk volna a pénztárcánkért, de az előadó Úr lelóhasztotta a lelkesedésünket.
Tudniillik ez a megoldás, jelen pillanatban hazánkban illegálisnak számít!
Elmondása szerint, Európa 26 országában már engedélyezett, de az Unión belül Magyarországon, és Romániában nem.
Hogy ez mikor változhat, arról semmilyen felvilágosítást sem tudott adni, de nagyon "dícsérte" a hazai szabályozást.
Kérdezem, tud erről valaki, valami közelebbit, pontosabbat, vagy hogy mi a magyarázat rá, hogy nálunk ez nem megengedett, miközben máshol meg igen?
Köszönöm!

Ui. :Ennek ellenére, láttam már az utakon ilyen megoldással világító(jól működve), hagyományos fényforrású fényszóróval szerelt autót, többet is.
Ezek szerint Ők kockáztatnak?
Ma hajnalban egy régebbi VW Passat rendszámtábla világításában láttam ilyen megoldást. Csalhatatlan volt, így rákérdeztem a gazdájánál, a válasz "igen az". Azt már nem fírtattam, de ez is tiltott, vagy csak a fényszóró "ledesítése"?
Köszönöm mégegyszer!
Pont ugyan az a helyzet, mint anno a xenonosítással. Utólag nem engedélyezték. Illetve ez sem igaz, csak kihullott a hajad, mire átütötted a rendszeren. Az a helyzet, hogy semmilyen külső izzós világítás cseréje ledre nem megengedett.
Az EU-ban van erre egy szabályozás, ami magyarországon is érvényben van, viszon érvényben van még az EU-t megelőző szabályozás is. Na a bökkenő abban az előírás rendszerben van. Nm sikerült tizenév alatt összefésülni, felelős nincs, a felhasználó meg szív. Akinek volt már dolga az NKH-val, az meg sem lepődik már ezen.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Tctronic írta:
2024.03.22., pén. 19:18
...
BMW -nél azért tudják tovább fokozni és még bazáribban kiemelni a vesét :D, de pl. egy 50-60 millás vasban úgy kopog egy-két gagyi műanyag, rettenetes műbőrfelületek, a műszerfal digitális deszka egy kaptafára, az ajtó térképzseb még egy X5M-ben sincs legalább flokkolva, de ha jól emlékszem egy Octaviába pl. belefér, hihetetlen szánalmas.
2.jpg
1.jpg
1.jpg (31.74 KiB) Megtekintve 184 alkalommal
Erről az jutott eszembe, amikor tuning céllal érkeztek hazánkba a 2000 években a neon világítású rendszámtábla keretek, természetesen az első sheriff, aki meglátta le is szedette :D, most lassan az is divat lesz...

A trend természetesen ragályos, kicsit szolidabb ugyan:
3.jpg
3.jpg (127.29 KiB) Megtekintve 184 alkalommal
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
A fenti kép tanúsága szerint, tegnap a fiammal kilátoggatunk az AMTS-re.
Az Osram standján érdekődve figyeltem a hagyományos fényszórókba szánt H4, ill. H7 jelű, ledes izzókról tartott rögtönzött bemutatót.
Kiemelték a nagyobb fényerőt, hosszabb élettartamot a hagyományos, halogén izzóval szemben. Velem együtt többen már nyúltunk volna a pénztárcánkért, de az előadó Úr lelóhasztotta a lelkesedésünket.
Tudniillik ez a megoldás, jelen pillanatban hazánkban illegálisnak számít!
Elmondása szerint, Európa 26 országában már engedélyezett, de az Unión belül Magyarországon, és Romániában nem.
Hogy ez mikor változhat, arról semmilyen felvilágosítást sem tudott adni, de nagyon "dícsérte" a hazai szabályozást.
Kérdezem, tud erről valaki, valami közelebbit, pontosabbat, vagy hogy mi a magyarázat rá, hogy nálunk ez nem megengedett, miközben máshol meg igen?
Köszönöm!

Ui. :Ennek ellenére, láttam már az utakon ilyen megoldással világító(jól működve), hagyományos fényforrású fényszóróval szerelt autót, többet is.
Ezek szerint Ők kockáztatnak?
Ma hajnalban egy régebbi VW Passat rendszámtábla világításában láttam ilyen megoldást. Csalhatatlan volt, így rákérdeztem a gazdájánál, a válasz "igen az". Azt már nem fírtattam, de ez is tiltott, vagy csak a fényszóró "ledesítése"?
Köszönöm mégegyszer!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Üdv az AMTS-ről!
Csatolmányok
20240324_130505.jpg
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
2024.03.22., pén. 19:18
Pár napja tankolnom kellett, Gödöllő Shell kúthoz vettem az irányt. Előttem a jobb oldali kútoszlophoz beállt egy Volvo XC90 SUV pár másodperccel utána én a bal oldali kútoszlophoz Skoda Octaviával. Mivel ő valószínűleg nem tudott közel parkolni a saját jobb oldali oszlopához (amit elhiszek, hiszen meglehetősen nagy vasról van szó nem biztos hogy jobboldalt a patkát fel tudja mérni érzésre) ezért a két autó között nagyon kevés hely maradt. Amikor a Volvo sofőrje kiszállt eléggé rossz szemmel nézet rám holott én is alig tudtam kiszállni a bal oldali kútoszlop mellett mert annyira közel húzódtam hozzá. Mikor bementem fizetni bentről láttam hogy, ilyen nagy vas mellett igencsak szűkös a hely, és nem is volt durván messze a patkától. Szerintem két XC 90 egyszerre nem férne el egymás mellé. De hogy nagyon centizni kellene az szinte biztos. Amikor megtervezték a helyet szerintem nem számítottak ilyen méretű autókra.
Csak azért írom, mert most személyesen is megtapasztaltam az autók brutális méret növekedését, amiről már sokan írtak...
A mindennapokban két saját autót használok vegyesen. Az egyik egy Golf 3, a másik egy Corolla E12. A Golf 10 évvel korábbi autó, bőven a 90-es évek, a Corolla már a kétezres évek terméke, akkor nőttek meg a kasztnik és lettek jelentősen magasabbak is az autók. A Corollával még csak-csak úgy érzem magam a forgalomban, mint egy átlagos résztvevő, de a Golf már érezhetően kisebb. Kifejezetten kispolski feelingem van benne, főleg, ha SUV-ok vesznek körül a forgalomban. És sajnos ezt ők is úgy gondolják, kb semmibe sem nézik, simán kikanyarodnak eléd, bejönnek eléd, úgy kezelik, mintha ott sem lenné a forgalomban. Érdekes szociológiai tanulmány.
A másik nem annyira ehhez a témához tartozik, de az is egy érdekes szociológiai tanulmány. A közel 200 le-s ca. 1200 kilós, viszonylag öreg Corolla esete a mai forgalomban. Hagyjuk má ezt az egynéges fostalicskát, mit akar ez a belső sávban?! Na az is megér egy misét. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vasárnapi :napsut:

.
IMG_1010.jpeg
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Pár napja tankolnom kellett, Gödöllő Shell kúthoz vettem az irányt. Előttem a jobb oldali kútoszlophoz beállt egy Volvo XC90 SUV pár másodperccel utána én a bal oldali kútoszlophoz Skoda Octaviával. Mivel ő valószínűleg nem tudott közel parkolni a saját jobb oldali oszlopához (amit elhiszek, hiszen meglehetősen nagy vasról van szó nem biztos hogy jobboldalt a patkát fel tudja mérni érzésre) ezért a két autó között nagyon kevés hely maradt. Amikor a Volvo sofőrje kiszállt eléggé rossz szemmel nézet rám holott én is alig tudtam kiszállni a bal oldali kútoszlop mellett mert annyira közel húzódtam hozzá. Mikor bementem fizetni bentről láttam hogy, ilyen nagy vas mellett igencsak szűkös a hely, és nem is volt durván messze a patkától. Szerintem két XC 90 egyszerre nem férne el egymás mellé. De hogy nagyon centizni kellene az szinte biztos. Amikor megtervezték a helyet szerintem nem számítottak ilyen méretű autókra.
Csak azért írom, mert most személyesen is megtapasztaltam az autók brutális méret növekedését, amiről már sokan írtak...
FB_IMG_1706561949712 (1).jpg
FB_IMG_1706561949712 (1).jpg (43.43 KiB) Megtekintve 364 alkalommal
FB_IMG_1705430176137 (1).jpg
FB_IMG_1705430176137 (1).jpg (51.75 KiB) Megtekintve 364 alkalommal
FB_IMG_1707774247898.jpg
FB_IMG_1707774247898.jpg (70.22 KiB) Megtekintve 364 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2024.03.20., szer. 21:42
Alex_Aston írta:
2024.03.19., kedd 06:39
Persze ez sem tökéletes, de már olyan, amit elvár az ember, nincsenek benne idióta megoldások.
Élvezd ki, amíg lehet. Mondeo már nincs, és ki tudja meddig gyártanak még Focust.
SUV kell a népnek meg villanyszekér.
Úgy volt, hogy a Passatot is elkaszálják, aztán mégis a gyártás mellett döntöttek. Igaz csak kombi karosszériával készül. Úgy érzem a Golf is az utolsó szériáját futja. sad.gif
Elég komoly átalakulásnak lehetünk most szemtanúi, résztvevői, nem is tudom mikor volt ilyen utoljára, talán mikor a T modellek után sorra születtek meg az autómárkák, na az sem ma volt...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2024.03.19., kedd 06:39
Persze ez sem tökéletes, de már olyan, amit elvár az ember, nincsenek benne idióta megoldások.
Élvezd ki, amíg lehet. Mondeo már nincs, és ki tudja meddig gyártanak még Focust.
SUV kell a népnek meg villanyszekér.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Mai brutálok. :D Kis kényeztetésre érkeztek.
FB_IMG_1710966681148.jpg
FB_IMG_1710966723559.jpg
FB_IMG_1710967172002.jpg

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2380

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Az utóbbi 7 évben a Renault és PUG modellek alsó, valamint középső kínálatának nagy részével közlekedtek elég sokat.
Nekem bőven elég volt hozzá, hogy sose vegyek magamnak ilyet.
2 hónapja az aktuális Focusban ülök, és végre autó szerű közlekedő edényben érzem magam újra, így 7 év után... :napsut:

Persze ez sem tökéletes, de már olyan, amit elvár az ember, nincsenek benne idióta megoldások.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Tudom,nem egy kategória. Nekem van egy C8 2.0 persze diesel. 11 év alatt toltam bele 250e kilit. Sokáig nem volt gond. De tényleg semmi. Jött a vezérlés csere,amit elba..tak. Motorcsere lett a vége. Azóta azonban mindig jön valami apróság, de már inkább megtartom és javíttatom,minthogy eladjam és egy másikkal kezdjem elölről. Megy,ameddig megy.

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 153

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ELEX »

Vinkler írta:
2024.03.18., hétf. 12:31
Én egyszerűen imádom a formát és a következő CX és XM formáért is odavagyok. Egyszer sem vettem a bátorságot, hogy vegyek egyet, pedig volt látótérben GTI CX és V6-os XM is, de nem léptem meg sajnos. Valószínűleg egy életen át bánom majd, persze a nyűg lehet elvitte volna az örömöt, de ezt már nem tudom meg.
Hát, ezzel én is így voltam. Kinéztem már egy V6 XM-et, a gyerekeim már vettek is egy kulcstartót hozzá.
Gyönyörű volt. Azok az ülések, kárpit. Repülőszőnyeg. Aztán én sem mertem belevágni.
Pechemre egy Peugeot 605-öst vettem, ami szintén gyönyörű volt és abba is beleszerettem. 3 éves 70 ekm-el.
Majd mikor reggelente imádkoztam, hogy elinduljon, a sárga lámpa ne égjen. A szervizben már előre köszöntek, hogy kiüssék a sárga lámpát. Persze semmi hibát nem találtak sosem.
Egy évig bírtam, majd eladtam.
És akkor fogalmazódott meg bennem, hogy soha többet francia autót, akármennyire is tetszik.
Sajnos ez olyan rég volt, hogy a kocsikról kép már nincs (talán a 605-ről van, egyik francia síelésünkre azzal mentünk). 4-en box nélkül, teljes felszereléssel, kajával...! Befért minden.
Csatolmányok
20240318_213858.jpg

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2024.03.17., vas. 09:20
Vinkler írta:
2024.03.17., vas. 09:11
Vasárnapi. :napsut:

.
IMG_0044.jpeg
Egy ilyen autón mindig úgy elámulok. Még sosem jutottam el odáig, hogy tetszik v nem,de mindig megcsodálom és gondolkozok rajta. (mondjuk már ezért is klassz,mert nem hagyja az embert)
Én egyszerűen imádom a formát és a következő CX és XM formáért is odavagyok. Egyszer sem vettem a bátorságot, hogy vegyek egyet, pedig volt látótérben GTI CX és V6-os XM is, de nem léptem meg sajnos. Valószínűleg egy életen át bánom majd, persze a nyűg lehet elvitte volna az örömöt, de ezt már nem tudom meg.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Már többször volt itt téma, leginkább én forszíroztam, de ezek szerint nem(csak) az én "készülékemben" van a hiba. Ha már így foglalkoznak vele, akkor talán lehet benne valami.
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2024/ ... szorokrol/
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: stx »

Vinkler írta:
2024.03.17., vas. 09:11
Vasárnapi. :napsut:

.
IMG_0044.jpeg
Ez annyira ronda, hogy már szép. :D

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Nekem mint forma mindig is bejött, egyéniség az egyszer biztos. Nemrég találtam egy újragondolt formatervet ami ennek az alapjaira épül. Kicsit csodálkoztam is hogy még nem porolták le újra.
FB_IMG_1704984086171.jpg
FB_IMG_1704984086171.jpg (52.75 KiB) Megtekintve 655 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2024.03.17., vas. 09:11
Vasárnapi. :napsut:

.
IMG_0044.jpeg
Egy ilyen autón mindig úgy elámulok. Még sosem jutottam el odáig, hogy tetszik v nem,de mindig megcsodálom és gondolkozok rajta. (mondjuk már ezért is klassz,mert nem hagyja az embert)

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”