Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Ma sikerült szemügyre venni Vácon egy RX400h-s Lexust. Nagyon szép vas, nekem nagyon bejön. ML-hez és X5-höz tudom viszonyítani és nálam ez vezet magasan. 


Én még mindig inkább egy fekete s-line Q7est vennék ebből a körből

Az egy kicsit böszme szerintem. Nem kimondottan városi autó. Nagyobb utakhoz viszont biztos jó.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Ha felpuposodik az üléshuzat, vagy ha elromlik a légkondi vagy az elektromos ablakemelő... 
...arról nem beszélve, hogy mi van ha megáll és vontatni kell a szervízbe, akkor majd elötte bevontatom egy gumishoz, hogy cseréljenek felnit.


Ez egy Toyota nem csinál ilyesmit!
Ne az előző autóidból indulj ki!

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Ma sikerült szemügyre venni Vácon egy RX400h-s Lexust. Nagyon szép vas, nekem nagyon bejön. ML-hez és X5-höz tudom viszonyítani és nálam ez vezet magasan. 


Én még mindig inkább egy fekete s-line Q7est vennék ebből a körből
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Totál jellemzően nálunk állandóan csak az okokat keresik (tisztelet a kivételnek), hogy milyen apróság miatt vonhatnák meg a teljes garanciát - nomeg persze egyből fenyegetéssel körítik mert szerintük a paraszt másból biztosan nem ért. 
Fel sem merül bennük, hogy annyira én is lehetnék - és vagyok is - korrekt, hogy nem viszem oda felháborodottan gariztatni a kocsit, ha a futómű esetleg idő előtt elhasználódik ha pl. 17-es felnit rakok az ezres Yaris-ra..

Szóról szóra, pontosan erről van szó. Én kedvesen mentem oda érdeklődni, hogy mivel ők a képviselet mondják már meg, hogy ez meg ez felrakható-e az autóra vagy sem, és ha igen, akkor milyen előnyökkel illetve hátrányokkal jár. Erre a pofámba mordulnak, hogy mégis mit képzelek, ugrik a garancia. Ha azt mondja kedvesen, hogy szerinte az a 2 centi annyira megváltozatatja a menetkarakterisztikát, hogy nem javasolja akkor megköszönöm és fel sem rakom. Vagy ha azt mondja, hogy sajnos előfordulhat, hogy kárt okoz az autóban és akkor azt a hibát nem fogják garanciába javítani akkor is megértem és elfogadom. Csak ezt hiányoltam.



Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Ma sikerült szemügyre venni Vácon egy RX400h-s Lexust. Nagyon szép vas, nekem nagyon bejön. ML-hez és X5-höz tudom viszonyítani és nálam ez vezet magasan.
 
Viszont egy valamit utólag nem sikerült találnunk. Sok hírdetést néztünk használtautó.hu-n és mindenhol más csomagot írnak rá. A legtöbbnél van Levinson csomag, de volt Sunroof csomag, excuisive csomag és még több variáció. A magyar lapon pedig csak a Levinson és a sunroof van fent, de nem írja, hogy mi mit tartalmaz, és mi az a plusz, amit lehet hozzá még rendelni, vagy esetleg mitől esel el, ha ilyen, vagy olyan csomagot választasz. Amit ma néztünk a Levinson csomagot tartalmazott, de ahogy néztem, az nem az összes extra, ami elérhető hozzá. Valaki tud linket, ahol fent vannak az opcionális kiegészítések?

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Ja és sokkal dinamikusabb, élvezetesebben vezethető mint az említett másik kettő (Swift és Yaris).
Nahát ez meg hogy lehet?
 
Idézek a Toyota weboldaláról:
 
"Fedezze fel Ön is legújabb büszkeségünk hihetetlen menetteljesítményét, és értékelje újra, amit eddig egy kisautótól elvárt!"

Kéész...

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ui: a 75 lovas Leon-hoz inkább részvétem, az nekem büntetés lenne
Főleg, hogy szerintem ez a 75LE kb. annyira marketing, mint a "hihetetlen menetteljesítmény". Úgy megy, mint egy csiga. Ez, amelyik: "Olyan erős, amilyennek látszik!"

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Én nem állítom, hogy a Yaris 1.3-asa vagy akár az ezrese arra amire kell nem elég, sőt. Én is gyakran vezetek egy 1.0-ás Yaris-t és nem tépem a hajam, városban dinamikus tud az lenni, ha valaki úgy használja, töketlenkedni meg bármivel lehet.
Csupán ez a "hihetetlen menetteljesítmény" ragadta meg a figyelmem.
(Tulajdonképpen a fajlagos teljesítményük nem is olyan rossz ezeknek a motoroknak és a kasztnijuk sem hízott még teljesen el.)
Ha az asszony most hirtelen erőszakoskodni kezdene, szinte biztos, hogy egy Yarissal lepném meg (esetleg az új Suzuki?).
 
ui: a 75 lovas Leon-hoz inkább részvétem, az nekem büntetés lenne

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Fedezze fel Ön is legújabb büszkeségünk hihetetlen menetteljesítményét, és értékelje újra, amit eddig egy kisautótól elvárt!"
Egyébként a Yaris számomra több szempontból előrelépés, az egyik a teljesítmény. A Leon 75 lovas, a Yaris kisebb motorral 87. Mindezek mellett a Leon 10 liter felett fogyasztott (!), a Yaris 7-tel beéri. Ha a belső teret nézzük (utastér) akkor a Yaris 10cm-rel hosszabb, mint a Leon. És az sem mindegy, hogy a Yarisban 9(!) légzsák van a Leonban 2.
 
A Yaris viszont belülről sokkal puritánabb, olyan gagyi az egész. Az ülések borzalmasak, műanyag minden. Na és persze sokkal kisebb a csomagtartó, de mi viszonylag rövid utakat megyünk és évente ha egyszer-kétszer megyünk kocsival hosszabb útra több csomaggal.

Avatar
zsééééé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.08.22., hétf. 14:57
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zsééééé »


Yaris 1.0 Terra Plus
Haverom is most vett egyet, nagyon fajin kis verda.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ja és sokkal dinamikusabb, élvezetesebben vezethető mint az említett másik kettő (Swift és Yaris).
Nahát ez meg hogy lehet?
 
Idézek a Toyota weboldaláról:
 
"Fedezze fel Ön is legújabb büszkeségünk hihetetlen menetteljesítményét, és értékelje újra, amit eddig egy kisautótól elvárt!"

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Hello mindenkinek! 
Szeretném a segítségeteket kérni! Hamarosan új autót szeretnék venni,de nem tudok dönteni,mert az az igazság hogy sok a befolyásoló tényező!
Kezdeném azzal hogy a páromnak fontos hogy kicsi de kényelmes legyen.Hozzáteszem hogy én 190 magas,és 110kg vagyok. Tehát fontos hogy tényleg kényelmes legyen. Könnyen lehessen be és kiszállni,az ülés megtartson a kanyarban. Lényeg még hogy nem legyen drága,olyan 2.2-2.8 millió körül legyen.
néztünk Suzuki Swiftet GS változatot. Ez Esztergomban 2.6 millióért lenne.
De az a helyzet hogy megtetszett a Grande Punto,ez olyan 3 millió lenne.
Viszont a Punto nem lenne olyan felszerelt mint a GS Suzuki.
Tudtok valamit ajánlani ami tényleg kényelmes nem is grága,meg viszonylag fel van szerelve??
Előre is köszi!


Mi ma veszünk egy Yaris 1.0 Terra Plus-t, pont 2.8 alatt egy kicsivel. Metálfénnyel, klímával. Szerintem elég jó választás lehet, ha megbízhatót akarsz, és sokkal jobban tartja az értékét mint egy Suzuki!
 
Ha nagyon jól felszerelt autót akarsz megcsípni olcsón, akkor sztem Renault Clio Campus, mondjuk 1.4es 100 lovas motorral. 2.6on megáll az ára, de ennyiért már van benne bőr kormány, meg ilyenek, szinte fullos felszereltség. (Több mint 400e Ft kedvezményt lehet kicsikarni rá.) Ja és sokkal dinamikusabb, élvezetesebben vezethető mint az említett másik kettő (Swift és Yaris).
 
A Grande Punto is jó autó, de árban tényleg ott van ahogy mondtad, te tudod, hogy mennyit tudtok áldozni kocsira.

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Totál jellemzően nálunk állandóan csak az okokat keresik (tisztelet a kivételnek), hogy milyen apróság miatt vonhatnák meg a teljes garanciát - nomeg persze egyből fenyegetéssel körítik mert szerintük a paraszt másból biztosan nem ért. 
Fel sem merül bennük, hogy annyira én is lehetnék - és vagyok is - korrekt, hogy nem viszem oda felháborodottan gariztatni a kocsit, ha a futómű esetleg idő előtt elhasználódik ha pl. 17-es felnit rakok az ezres Yaris-ra..

Szóról szóra, pontosan erről van szó. Én kedvesen mentem oda érdeklődni, hogy mivel ők a képviselet mondják már meg, hogy ez meg ez felrakható-e az autóra vagy sem, és ha igen, akkor milyen előnyökkel illetve hátrányokkal jár. Erre a pofámba mordulnak, hogy mégis mit képzelek, ugrik a garancia. Ha azt mondja kedvesen, hogy szerinte az a 2 centi annyira megváltozatatja a menetkarakterisztikát, hogy nem javasolja akkor megköszönöm és fel sem rakom. Vagy ha azt mondja, hogy sajnos előfordulhat, hogy kárt okoz az autóban és akkor azt a hibát nem fogják garanciába javítani akkor is megértem és elfogadom. Csak ezt hiányoltam.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »

Úgy tűnik továbbra is, hogy kisautóban egyszerűen képtelenség szépet alkotni az én fogalmaim szerint. :smile19:

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Hátulról!

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


A Toyota nagyon leszerepelt előttem.
Mondtam én látod, hogy az új mazda 2-est kell venni...
 
Olyan kis agresszív a kicsike kinézete, nagyon csípem az ilyen formákat:



Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


E miatt nem kéne fikázni. 1 rakat paraméter megváltozik ha más méretű felnit teszel rá, nem csoda ha nem szeretik az ilyet ha meg mindenképpen le akarod cserélni tedd, csak rakd vissza ha szervízbe viszed. Nem értem mi a gond?
Egy rakat paraméter megváltozik, de a teljes garanciát veszítem (legalábbis ezzel fenyegettek). Ha felpuposodik az üléshuzat, vagy ha elromlik a légkondi vagy az elektromos ablakemelő az valószínűleg nem a felni miatt lesz, de azt sem szeretnék javítani. Ezt külön kiemelték.


Totál jellemzően nálunk állandóan csak az okokat keresik (tisztelet a kivételnek), hogy milyen apróság miatt vonhatnák meg a teljes garanciát - nomeg persze egyből fenyegetéssel körítik mert szerintük a paraszt másból biztosan nem ért.
 
Fel sem merül bennük, hogy annyira én is lehetnék - és vagyok is - korrekt, hogy nem viszem oda felháborodottan gariztatni a kocsit, ha a futómű esetleg idő előtt elhasználódik ha pl. 17-es felnit rakok az ezres Yaris-ra..
 
Csak az a baj gondolom, hogy mégis vannak akik ezt teszik, így hozzád is így állnak alapból. Mindig a 10% miatt szív a 90%.
 
Egyébként meg meg kell nézni hogy a nagyobb felszereltségi szintekhez milyen méretű felni jár (amennyiben nem más a futóműve, esetleg a TSporté más lehet) és azokat mindenképpen szó nélkül rá lehet rakatni.
 
A gyári felnik sajna gyakran drágábbak mint egy kiváló minőségű márkás gyártóé, és nem ritkán rondábbak, jellegtelenebbek mint az összes többi együttvéve.
 
(Persze azért vannak kivételek hálistennek ez alól is.)

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


E miatt nem kéne fikázni. 1 rakat paraméter megváltozik ha más méretű felnit teszel rá, nem csoda ha nem szeretik az ilyet ha meg mindenképpen le akarod cserélni tedd, csak rakd vissza ha szervízbe viszed. Nem értem mi a gond?
Egy rakat paraméter megváltozik, de a teljes garanciát veszítem (legalábbis ezzel fenyegettek). Ha felpuposodik az üléshuzat, vagy ha elromlik a légkondi vagy az elektromos ablakemelő az valószínűleg nem a felni miatt lesz, de azt sem szeretnék javítani. Ezt külön kiemelték.
 
Minimum évente meg nem fogom pluszban cserélni a felnit (a téli gumis acélfelnire júniusban), arról nem beszélve, hogy mi van ha megáll és vontatni kell a szervízbe, akkor majd elötte bevontatom egy gumishoz, hogy cseréljenek felnit.

Avatar
balukapitány
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2004.01.07., szer. 17:46
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: balukapitány »


Hello mindenkinek!
 
Szeretném a segítségeteket kérni! Hamarosan új autót szeretnék venni,de nem tudok dönteni,mert az az igazság hogy sok a befolyásoló tényező!
Kezdeném azzal hogy a páromnak fontos hogy kicsi de kényelmes legyen.Hozzáteszem hogy én 190 magas,és 110kg vagyok. Tehát fontos hogy tényleg kényelmes legyen. Könnyen lehessen be és kiszállni,az ülés megtartson a kanyarban. Lényeg még hogy nem legyen drága,olyan 2.2-2.8 millió körül legyen.
néztünk Suzuki Swiftet GS változatot. Ez Esztergomban 2.6 millióért lenne.
De az a helyzet hogy megtetszett a Grande Punto,ez olyan 3 millió lenne.
Viszont a Punto nem lenne olyan felszerelt mint a GS Suzuki.
Tudtok valamit ajánlani ami tényleg kényelmes nem is grága,meg viszonylag fel van szerelve??
Előre is köszi!


TV:Samsung SP-43R1HL1X
Home Movie:Panasonic SC-PT160
Videó:Samsung SV-671GX
Konzol:Playstation 2 SCHP 70004
Hifi:LG FFH-515A
 
Tudom, hogy Isten én vagyok, mert ha hozzá imádkozom, én hallom az imát.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


A Toyota nagyon leszerepelt előttem.
E miatt nem kéne fikázni. 1 rakat paraméter megváltozik ha más méretű felnit teszel rá, nem csoda ha nem szeretik az ilyet ha meg mindenképpen le akarod cserélni tedd, csak rakd vissza ha szervízbe viszed. Nem értem mi a gond? Ennyi pénzért ingyen van ez a tipus és nem kell feszt a szervízbe hordani mint a Seat-ot bár az pofásabb 1 kicsit oszt van rá szép felni (Kell a francnak!).
 
 
Ilyet kellett volna venned:
 
http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... KwtpQuV543

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Mondtam én látod, hogy az új mazda 2-est kell venni...
Gondoltam rá, de soká lesz és drága lesz. Valamint a Leon óta irtózom az első szériás kiadásoktól.

Azt biza jól teszed
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mondtam én látod, hogy az új mazda 2-est kell venni...
Gondoltam rá, de soká lesz és drága lesz. Valamint a Leon óta irtózom az első szériás kiadásoktól.

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: saca »


A Toyota nagyon leszerepelt előttem.
Mondtam én látod, hogy az új mazda 2-est kell venni...
 
Olyan kis agresszív a kicsike kinézete, nagyon csípem az ilyen formákat:


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


... befenyítettek a Toyotánál, hogy ugrik a teljes garancia, ha nem a gyári előírt méretű felnit teszem az autóra...


Na ja. Egy fél délután gondolkodtam, hogy visszamondom a megrendelt autót és veszek másikat még úgy is, hogy bukom az előleget. Én az a fajta nyugati vásárló vagyok aki szereti ha kinyalják a seggét és nagyon nem szereti ha bunkóznak vele. A Toyota nagyon leszerepelt előttem. Mert az egy dolog, hogy esetleg kedvesen felhívják a figyelmem, hogy egy nem előírt felni milyen károkat okozhat a futóművön és ezért nem javasolják, hogy ilyet rakjak fel és egy esetleges meghibásodás esetén nem tudják majd garanciában javítani, de az, hogy a pofámba dobják, hogy ha a légkondi elromlik akkor sem javítják mert megszegem a garanciális feltételeket az kissé nonszensz (jelzem simán lehet, hogy ezt nem is tehetik meg). És ezen az sem segít, hogy utána az értékesítő finoman megsúgja, hogy vegyem megy a felnit bátran csak mindig cseréljem vissza mikor szervízbe jövök.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... befenyítettek a Toyotánál, hogy ugrik a teljes garancia, ha nem a gyári előírt méretű felnit teszem az autóra...


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”