Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
Tegnap, 12:16


A gyári adatok nem tudom mennyire fedik a valóságot(bármely autónál) így ezek alapján én nem tudok ítélkezni.
Ha azt nézzük, hogy városban, lámpától-lámpáig gyorsulunk, de a megengedett sebességet se lépjük túl jelentősen(max. 60-70km/h) akkor egyértelműen nincs ellenfele. Ha a 0-100 sprintet nézzük, akkor már akadnak méltó kihívók.
Viszont ahol én találkoztam a "jelenséggel", az a "drag race", ahol hivatalos időmérés van, és 402m(¼mérföld) a táv amin gyorsulni kell.
A Tesla reakcióideje a rajtban hihetetlen, nyilván mert nem kell kuplungot engedni, csak rátaposni a gázra. Az első 100 méteren valóban nincs ellenfél(talán csak a csúcs dragsterek, de azok más kategóriakban futnak), majd a táv második felére(200m-400m közöt) valahogy "kifogy a szusz" a Teslából, és sok autó behozza a kezdeti lemaradást, sokszor meg is előzik.
A legutóbbi példa szombaton volt Lacházán, a dual motoros model 3-ra, egy Mitsubishi EVO Vlll a 402méteren, több mint 1,5mp-et vert, és ez a különbség rendszerint a táv utolsó harmadában jön össze.
De például egy Audi TT RS, egy R8, egy BMW M140i is ugyanígy "lenyomta" a Teslát. És ezek "csak" az utcai(street kategória) autói közül volt néhány, amik hirtelen eszembe jutottak.
Amúgy a Tesla nagyon kiszámítható, igen konstans időket produkál mindig.
11mp körüli idővel, és 210km/h célvonali sebességgel.
A legerősebb model S(1000+PS) tud itt szűk 10mp-et, és 240km/h körüli céltempót.
Most természetesen olyanokba ne folyjunk bele, hogy épített kategóriából mi gyorsulja le a Teslát, akár még töredék áron is, de mivel teljesítmény alapon állítják össze az ellenfeleket, így sokszor nagy érdekes járművekkel kell a Teslának összeakaszkodnia, és a végkimenet legtöbbször nagyon nem egyértelmű.
Ja hogy negyed mérföld.Akkor nem szóltam semmit :D Nekem a gyorsulási adat még mindig a 0-100,és ennyi.Ebben a tartományban is tud a legszürreálisabb lenni az élmény,és hogy feljebb mi van,az nem olyan érdekes.Mondjuk egy spécibb tesla 0-200-ig is szürreális,de itt már más benzinfaló vasak is azok tudnak lenni,és azoknak pluszban még hangjuk is van,ami csak növeli az élményt. :rolleyes:

Avatar
ELEX
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 176

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ELEX »

Vinkler írta:
Tegnap, 12:34
Minden elektromos, mert 100-120 környékén ugrásszerűen megugrik a fogyasztásuk.
Mert a fizikát nem lehet becsapni.
A sebességgel négyzetes arányban nő a légellenállás és azt rohadtul nem érdekli, hogy mivel hajtják a kocsit.
A gyorsítgatások szintén pillanatok alatt leszívják az akkumulátorokat.
Sajnálatosan ma még az akkumulátorok energia tároló kapacitása a fasorban sincs a benzintank energia tároló kapacitásával.
10-15-ször nagyobb tömegű akkumulátorokat kell cipelni, gyorsítani és lassítani, mint egy benzintank esetében. Ez tovább nyeli az energiát. Fizika. Egyszerű fizika.
Szerény véleményem szerint az akkumulátoros elektromos autózás egy totális zsákutca.
Semmiféle ésszel felfogható előnye sincs. Még környezetvédelem szempontjából sem, ha egy elektromos autó teljes életciklusát vizsgáljuk az előállításától, az üzemeltetésén keresztül a megsemmisítéséig. A teljes életciklusa sokkal környezetszennyezőbb, mint a fosszilis energiahordozókra épülő autóké.
Csak hát ma ez a lobby az erősebb és ezt kell letolni az emberek torkán. És ez működik is - sajnos. Ennek a fene nagy sötétzöldségnek fizetjük az árát minden szinten.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
Tegnap, 12:24
Bitang gyorsak a Teslák, pontosabban bitangul gyorsulnak, szerintem ez nem kérdés. De valahogy soha nem látom őket se gyorsan menni, se őrülteket gyorsulgatni. ;) A sors fintora, hogy pár padlógázás gyorsulgatás és esetleg nem ér oda a szekér a célig :D Autópályán a Teslák mindig betartják a kötelező sebességet :D
Ennek a bitang gyorsulásnak bizony nagy ára van, ezért nem is látsz az utcán sprintelő, száguldó villanyautókat.
Megint az említett gyorsulási versenyeket kell idézzem.
A Teslák 8-10 kemény sprit után általában elszivárognak. Saját bevallásuk szeint, ez a felhasználás(súrolja a nem rendeltetés szerűt) annyira igénybe veszi az akkumulátort, hogy nem kockáztatnak meg egy üzemzavart, inkább hazamennek tölteni. Az ilyen fokozott igénybevétel, az akku töltöttségének jelentős részét felemészti.
Valahogy azt látom, a Teslások nagy szeretnek villogni az ilyen rendezvényeken, mert tényleg jól muzsikálnak, csak számomra nem tiszta, hogy ezért milyen árat fizetnek? Ez mennyire amortizálja az akkut, a technikát?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
Tegnap, 12:24
Autópályán a Teslák mindig betartják a kötelező sebességet :D
Minden elektromos, mert 100-120 környékén ugrásszerűen megugrik a fogyasztásuk.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Bitang gyorsak a Teslák, pontosabban bitangul gyorsulnak, szerintem ez nem kérdés. De valahogy soha nem látom őket se gyorsan menni, se őrülteket gyorsulgatni. ;) A sors fintora, hogy pár padlógázás gyorsulgatás és esetleg nem ér oda a szekér a célig :D Autópályán a Teslák mindig betartják a kötelező sebességet :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

peterson írta:
Tegnap, 11:07
Shimano írta:
Tegnap, 09:58
zoli73 írta:
Tegnap, 06:56

Ha Te mondod, akkor biztos így van, bár én mást láttam.
De egy átlag tesla s is tudja azt a 3mp/100km-es tempót,szóval én nem tudom hogy milyen körülmények közt láttad azt amit,de ott valami nem volt kerek,szerintem.

Model 3 – Specifikációk

Hátsókerék-hajtás
Drive
Akkumulátor
Standard Range
Hatótávolság (WLTP)
513 km
Gyorsulás
6,1 s 0–100 km/h

Drive
Hátsókerék-hajtás

Model 3 – Specifikációk
Long Range AWD
Drive
Akkumulátor
Long Range
Hatótávolság (WLTP)
629 km
Gyorsulás
4,4 s 0-100 km/h

Drive
Kétmotoros összkerékhajtás

De amúgy tök mindegy is szerintem, mert sokkal élvezetesebb kanyargós úton, főleg szerpentinen autózni, mint nulla-százakat menni! ;)
Ok,de mivel gyorsulási versenyekről volt szó,feltételeztem hogy a spécibb dupla motoros vasak lehettek ott,és azok tudják a 3.3mp időt is 100-ig,200-ig meg főleg nincs ellenfelük.Egyszerűen nincs az a váltó,ami képes úgy váltani,hogy tartsa a lépést a villanymotorok gyorsulásával.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
Tegnap, 09:58
zoli73 írta:
Tegnap, 06:56

Ha Te mondod, akkor biztos így van, bár én mást láttam.
Biztos úgy van ahogyan mondod,de.Most a legerősebb tesla 1.9mp alatt van 100km/órán,az ennél "gyengébb" plaid x verzió "csak" 2,59mp/100km,ez 100-ról 200-ra 4.27 mp alatt gyorsul,0-ról 300-ra pedig 16.1 mp kell neki.
De egy átlag tesla s is tudja azt a 3mp/100km-es tempót,szóval én nem tudom hogy milyen körülmények közt láttad azt amit,de ott valami nem volt kerek,szerintem.
A gyári adatok nem tudom mennyire fedik a valóságot(bármely autónál) így ezek alapján én nem tudok ítélkezni.
Ha azt nézzük, hogy városban, lámpától-lámpáig gyorsulunk, de a megengedett sebességet se lépjük túl jelentősen(max. 60-70km/h) akkor egyértelműen nincs ellenfele. Ha a 0-100 sprintet nézzük, akkor már akadnak méltó kihívók.
Viszont ahol én találkoztam a "jelenséggel", az a "drag race", ahol hivatalos időmérés van, és 402m(¼mérföld) a táv amin gyorsulni kell.
A Tesla reakcióideje a rajtban hihetetlen, nyilván mert nem kell kuplungot engedni, csak rátaposni a gázra. Az első 100 méteren valóban nincs ellenfél(talán csak a csúcs dragsterek, de azok más kategóriakban futnak), majd a táv második felére(200m-400m közöt) valahogy "kifogy a szusz" a Teslából, és sok autó behozza a kezdeti lemaradást, sokszor meg is előzik.
A legutóbbi példa szombaton volt Lacházán, a dual motoros model 3-ra, egy Mitsubishi EVO Vlll a 402méteren, több mint 1,5mp-et vert, és ez a különbség rendszerint a táv utolsó harmadában jön össze.
De például egy Audi TT RS, egy R8, egy BMW M140i is ugyanígy "lenyomta" a Teslát. És ezek "csak" az utcai(street kategória) autói közül volt néhány, amik hirtelen eszembe jutottak.
Amúgy a Tesla nagyon kiszámítható, igen konstans időket produkál mindig.
11mp körüli idővel, és 210km/h célvonali sebességgel.
A legerősebb model S(1000+PS) tud itt szűk 10mp-et, és 240km/h körüli céltempót.
Most természetesen olyanokba ne folyjunk bele, hogy épített kategóriából mi gyorsulja le a Teslát, akár még töredék áron is, de mivel teljesítmény alapon állítják össze az ellenfeleket, így sokszor nagy érdekes járművekkel kell a Teslának összeakaszkodnia, és a végkimenet legtöbbször nagyon nem egyértelmű.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A Model 3 Performance 0-100 km/h 3,3s

Model S 0-100 km/h 3,2s
Model S Plaid 0-100 km/h 2,1s

Azért belső égésű motorral szerelt (Gyári!) autó legyen a talpán ami ezt tudja. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1100
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Győr

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: peterson »

Shimano írta:
Tegnap, 09:58
zoli73 írta:
Tegnap, 06:56

Ha Te mondod, akkor biztos így van, bár én mást láttam.
De egy átlag tesla s is tudja azt a 3mp/100km-es tempót,szóval én nem tudom hogy milyen körülmények közt láttad azt amit,de ott valami nem volt kerek,szerintem.

Model 3 – Specifikációk

Hátsókerék-hajtás
Drive
Akkumulátor
Standard Range
Hatótávolság (WLTP)
513 km
Gyorsulás
6,1 s 0–100 km/h

Drive
Hátsókerék-hajtás

Model 3 – Specifikációk
Long Range AWD
Drive
Akkumulátor
Long Range
Hatótávolság (WLTP)
629 km
Gyorsulás
4,4 s 0-100 km/h

Drive
Kétmotoros összkerékhajtás

De amúgy tök mindegy is szerintem, mert sokkal élvezetesebb kanyargós úton, főleg szerpentinen autózni, mint nulla-százakat menni! ;)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
Tegnap, 06:56

Ha Te mondod, akkor biztos így van, bár én mást láttam.
Biztos úgy van ahogyan mondod,de.Most a legerősebb tesla 1.9mp alatt van 100km/órán,az ennél "gyengébb" plaid x verzió "csak" 2,59mp/100km,ez 100-ról 200-ra 4.27 mp alatt gyorsul,0-ról 300-ra pedig 16.1 mp kell neki.
De egy átlag tesla s is tudja azt a 3mp/100km-es tempót,szóval én nem tudom hogy milyen körülmények közt láttad azt amit,de ott valami nem volt kerek,szerintem.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

AAttila írta:
Tegnap, 00:00
zoli73 írta:
2024.04.15., hétf. 21:36
Nissan GT-R 36_3_1.gif .
Mindig is nagyon tetszettek, de két éve, egy gyorsulási versenyen beülhettem egy GT-R-be a jobb 1-be. Hogy is fogalmazzak, megfordult velem a világ!
Mondjuk lehet Vinkler nem fér bele,mert egy kicsit beleér a feje. Vagy ez még éppen jó? gondolkodik.gif
Sajnos a magas embereknek sok élményautó kiesik. :angry:
A GT-R-t nem mondanám kicsi autónak, szerintem ebbe nem gond beülni egy nagyobb embernek sem. Igen, van sok olyan sportautó, amibe még egy átlagos testalkatú egyén is, csak "cipőkanállal" képes beülni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2024.04.15., hétf. 22:09
zoli73 írta:
2024.04.15., hétf. 20:24
Aszpirin írta:
2024.04.15., hétf. 19:22


Ha mar vezetted a legerősebb széria 3-ast, akkkor tudod, hogy egyáltalán nem túlzás a pimaszsága :D (bar ez nekem egy Y-nak tűnik)
Igen, ez egy model Y. Volt szerencsém utazni ilyenben, mint taxi, látván az érdeklődésemet, a sofőr nagyon meg akarta mutatni, mit is tud. A lámpáktól való elindulásokat, a lehető legsportosabbra vette.
Nem mondom, meglepő gyorsulásra képes, pláne a villanymotornak köszönhető, folyamatos nyomaték meggyőző.
Biztosan van sok olyan "V8-as" amit lesprintelne, meg sok olyan is amit nem, de a két célközönség annyira más, hogy az összehasonlításnak túl sok értelme nincs is.
A magánvéleményem, hogy bár tényleg baromi dinamikus a Tesla, de e mellett annyira "sótlan" semmilyen, hogy számomra nem tudna olyan vezetési élményt nyújtani, mint egy nála lomhább V8-as.

Ui.: Mivel a fiammal rendszeres látogatói vagyunk gyorsulási versenyeknek(Tököl, Kiskunlacháza, Kunmadaras), így sokszor tanúi voltunk már Tesla vs. sok más autó párbajának. Elmondhatom, hogy sok autót legyőz a Tesla, de legalább ugyanannyitól ki is kap. Igen, akár még a model S plaid is!
Amúgy a "Teslások" előszeretettel látogatják az ilyen versenyeket, mert tényleg baromi dinamikus, és hírtelen tud reagálni, gyorsulni, és meg is van e miatt mindnél a "nagy mellény", mert ebben tényleg nagyon jó.
Persze aztán mindig van egy nagyobb hal...
Kizárt dolog hogy bármilyen széria benzines autó legyőzze a teslát gyorsulásban.
Ha Te mondod, akkor biztos így van, bár én mást láttam.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

zoli73 írta:
2024.04.15., hétf. 21:36
Nissan GT-R 36_3_1.gif .
Mindig is nagyon tetszettek, de két éve, egy gyorsulási versenyen beülhettem egy GT-R-be a jobb 1-be. Hogy is fogalmazzak, megfordult velem a világ!
Mondjuk lehet Vinkler nem fér bele,mert egy kicsit beleér a feje. Vagy ez még éppen jó? gondolkodik.gif
Sajnos a magas embereknek sok élményautó kiesik. :angry:

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Shimano írta:
2024.04.15., hétf. 22:09
zoli73 írta:
2024.04.15., hétf. 20:24
Aszpirin írta:
2024.04.15., hétf. 19:22


Ha mar vezetted a legerősebb széria 3-ast, akkkor tudod, hogy egyáltalán nem túlzás a pimaszsága :D (bar ez nekem egy Y-nak tűnik)
Igen, ez egy model Y.
Kizárt dolog hogy bármilyen széria benzines autó legyőzze a teslát gyorsulásban.
Majd jön egy másik elektromos és simán le tolja…. De minek ?
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
2024.04.15., hétf. 20:24
Aszpirin írta:
2024.04.15., hétf. 19:22
Tctronic írta:
2024.04.15., hétf. 18:13
Eh a kis pimasz...

FB_IMG_1713197084182.jpg
Ha mar vezetted a legerősebb széria 3-ast, akkkor tudod, hogy egyáltalán nem túlzás a pimaszsága :D (bar ez nekem egy Y-nak tűnik)
Igen, ez egy model Y. Volt szerencsém utazni ilyenben, mint taxi, látván az érdeklődésemet, a sofőr nagyon meg akarta mutatni, mit is tud. A lámpáktól való elindulásokat, a lehető legsportosabbra vette.
Nem mondom, meglepő gyorsulásra képes, pláne a villanymotornak köszönhető, folyamatos nyomaték meggyőző.
Biztosan van sok olyan "V8-as" amit lesprintelne, meg sok olyan is amit nem, de a két célközönség annyira más, hogy az összehasonlításnak túl sok értelme nincs is.
A magánvéleményem, hogy bár tényleg baromi dinamikus a Tesla, de e mellett annyira "sótlan" semmilyen, hogy számomra nem tudna olyan vezetési élményt nyújtani, mint egy nála lomhább V8-as.

Ui.: Mivel a fiammal rendszeres látogatói vagyunk gyorsulási versenyeknek(Tököl, Kiskunlacháza, Kunmadaras), így sokszor tanúi voltunk már Tesla vs. sok más autó párbajának. Elmondhatom, hogy sok autót legyőz a Tesla, de legalább ugyanannyitól ki is kap. Igen, akár még a model S plaid is!
Amúgy a "Teslások" előszeretettel látogatják az ilyen versenyeket, mert tényleg baromi dinamikus, és hírtelen tud reagálni, gyorsulni, és meg is van e miatt mindnél a "nagy mellény", mert ebben tényleg nagyon jó.
Persze aztán mindig van egy nagyobb hal...
Kizárt dolog hogy bármilyen széria benzines autó legyőzze a teslát gyorsulásban.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2024.04.15., hétf. 21:04
Tisztelem, becsülöm amit a Tesla (vagy egyéb elektromos autók tudnak) de valahogy úgy vagyok vele mint a zsiráffal. Szép-szép de haza nem vinném. Becsülöm mint mérnöki teljesítmény, de valahogy nekem nem áll össze a kirakós vele kapcsolatban. (Talán mert olaj nélkül ő sem létezne...) de az is lehet nem vagyok már nyitott az újdonságok iránt? Egyszer vezettem valamelyiket, de csak szolidan, nem padlón, nem rossz, de nagyon steril, bár valakinek meg ez a jó.

Nekem ez valahogy még jobban bejön :D Ha már választanom kellene mire szórom el a Lottó 5-öst :guitar:

20240325_1.jpg
20240325_151519.jpg
Nyilván, kinek, mi a zsánere, meg milyen felhasználási terület a cél.
Városban egy villanyautó szerintem verhetetlen, de ha élvezetes autózás a cél, akkor nagyon szerteágazóak tudnak lenni az igények, vágyak.
Ami neked a Dodge RAM, az nekem a Nissan GT-R 36_3_1.gif .
Mindig is nagyon tetszettek, de két éve, egy gyorsulási versenyen beülhettem egy GT-R-be a jobb 1-be. Hogy is fogalmazzak, megfordult velem a világ!
32 év autózás után már átéltem egyet s mást, de ott át kellett értékeljem a fogalmakat.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
2024.04.15., hétf. 21:04
Tisztelem, becsülöm amit a Tesla (vagy egyéb elektromos autók tudnak) de valahogy úgy vagyok vele mint a zsiráffal. Szép-szép de haza nem vinném. Becsülöm mint mérnöki teljesítmény, de valahogy nekem nem áll össze a kirakós vele kapcsolatban. (Talán mert olaj nélkül ő sem létezne...) de az is lehet nem vagyok már nyitott az újdonságok iránt? Egyszer vezettem valamelyiket, de csak szolidan, nem padlón, nem rossz, de nagyon steril, bár valakinek meg ez a jó.

Nekem ez valahogy még jobban bejön :D Ha már választanom kellene mire szórom el a Lottó 5-öst :guitar:
Itthon van ez is, az is. Mármint úgy értem elektromos és hagyományos is. Mindig nyelek egy nagyot, amikor az egyiket telenyomom 100-as benzinnel, a másikat meg csak lehúzom a garázsban a töltőről, amit napelemmel töltök fel.
Egyébként utazni is jobban szeretek az elektromossal, nincs olyan hang és ami a legfontosabb nincs vibráció! Sokkal pihentetőbb, igaz 5-600 km-nél többet nem mentem még elektromossal egy seggel. Lehet az nem esne jól, míg a dieselt megtankolom és simán lenyomok 900 km-t 140-160 km/h val.
Egyébként az élvezeti faktor sem annyira rossz. Hang nincs, de brutál direkt gázreakció és dinamika sokat segít, hogy feledtesse azt. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Tisztelem, becsülöm amit a Tesla (vagy egyéb elektromos autók tudnak) de valahogy úgy vagyok vele mint a zsiráffal. Szép-szép de haza nem vinném. Becsülöm mint mérnöki teljesítmény, de valahogy nekem nem áll össze a kirakós vele kapcsolatban. (Talán mert olaj nélkül ő sem létezne...) de az is lehet nem vagyok már nyitott az újdonságok iránt? Egyszer vezettem valamelyiket, de csak szolidan, nem padlón, nem rossz, de nagyon steril, bár valakinek meg ez a jó.

Nekem ez valahogy még jobban bejön :D Ha már választanom kellene mire szórom el a Lottó 5-öst :guitar:
20240325_1.jpg
20240325_151519.jpg
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én például városban imádok e-UP al járkálni. Ha valami, az egyáltalán nem egy erő, vagy gyorsuló gép, mégis akkorát lehet autózni vele, hogy vigyorogsz végig. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2024.04.15., hétf. 20:24
Biztosan van sok olyan "V8-as" amit lesprintelne, meg sok olyan is amit nem, de a két célközönség annyira más, hogy az összehasonlításnak túl sok értelme nincs is.
A magánvéleményem, hogy bár tényleg baromi dinamikus a Tesla, de e mellett annyira "sótlan" semmilyen, hogy számomra nem tudna olyan vezetési élményt nyújtani, mint egy nála lomhább V8-as.
Én vezettem egy ilyen duplamotoros long range model3-at, és brutális. V8-ast többet vezettem már, azok kb vizet sem hordhattak neki szerintem. De azt a véleményedet osztom, hogy amúgy “sótlan semmilyen”.
(azért azt a mutatvány csinálja utána egy V8, hogy autópályán 120-ról 170-re kevesebb kb egy másodperc alatt… széria autókról beszélek, of course).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2024.04.15., hétf. 19:22
Tctronic írta:
2024.04.15., hétf. 18:13
Eh a kis pimasz...

FB_IMG_1713197084182.jpg
Ha mar vezetted a legerősebb széria 3-ast, akkkor tudod, hogy egyáltalán nem túlzás a pimaszsága :D (bar ez nekem egy Y-nak tűnik)
Igen, ez egy model Y. Volt szerencsém utazni ilyenben, mint taxi, látván az érdeklődésemet, a sofőr nagyon meg akarta mutatni, mit is tud. A lámpáktól való elindulásokat, a lehető legsportosabbra vette.
Nem mondom, meglepő gyorsulásra képes, pláne a villanymotornak köszönhető, folyamatos nyomaték meggyőző.
Biztosan van sok olyan "V8-as" amit lesprintelne, meg sok olyan is amit nem, de a két célközönség annyira más, hogy az összehasonlításnak túl sok értelme nincs is.
A magánvéleményem, hogy bár tényleg baromi dinamikus a Tesla, de e mellett annyira "sótlan" semmilyen, hogy számomra nem tudna olyan vezetési élményt nyújtani, mint egy nála lomhább V8-as.

Ui.: Mivel a fiammal rendszeres látogatói vagyunk gyorsulási versenyeknek(Tököl, Kiskunlacháza, Kunmadaras), így sokszor tanúi voltunk már Tesla vs. sok más autó párbajának. Elmondhatom, hogy sok autót legyőz a Tesla, de legalább ugyanannyitól ki is kap. Igen, akár még a model S plaid is!
Amúgy a "Teslások" előszeretettel látogatják az ilyen versenyeket, mert tényleg baromi dinamikus, és hírtelen tud reagálni, gyorsulni, és meg is van e miatt mindnél a "nagy mellény", mert ebben tényleg nagyon jó.
Persze aztán mindig van egy nagyobb hal...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2024.04.15., hétf. 19:22
Tctronic írta:
2024.04.15., hétf. 18:13
Eh a kis pimasz...

FB_IMG_1713197084182.jpg
Ha mar vezetted a legerősebb széria 3-ast, akkkor tudod, hogy egyáltalán nem túlzás a pimaszsága :D (bar ez nekem egy Y-nak tűnik)
Nem nagyon van menetdinamikai különbség a 2 modell között szerintem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tctronic írta:
2024.04.15., hétf. 18:13
Eh a kis pimasz...

FB_IMG_1713197084182.jpg
Ha mar vezetted a legerősebb széria 3-ast, akkkor tudod, hogy egyáltalán nem túlzás a pimaszsága :D (bar ez nekem egy Y-nak tűnik)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Eh a kis pimasz...
FB_IMG_1713197084182.jpg
FB_IMG_1713197084182.jpg (51.43 KiB) Megtekintve 260 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Aszpirin írta:
2024.04.14., vas. 17:55
Akkor én is mutatok egy érdekeset.
Mondjuk, most ránéztem, katalógus szerint 6,6-7,2l/100km a kombinált átlagfogyasztás. Az mondjuk nem tudom, hogyan viszonyul az én utazásomhoz.
Összesített átlag 6,2l (még bejáratós...), de ebben volt minden: sok rövid táv, dugó, hegyvidék,... Meg hát csak egy benzines. :D
Nem szotkam hibázni.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”