Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Pér vegyes kép még ugyaninnen


.
Vegyes1.JPG
Vegyes2.JPG
Vegyes3.JPG
Vegyes4.JPG
Vegyes5.JPG
Vegyes6.JPG
Vegyes7.JPG
Vegyes8.JPG
Vegyes9.JPG
Vegyes10.JPG
Vegyes11.JPG
Vegyes12.JPG
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Kiskőrösön van egy Old Car Museum nevű hely, amit egy magán gyűjtő emberke állított össze. Egyébként restaurálnak bárkinek autókat.
Bementünk körül nézni, mert azért van látnivaló. Ha kicsit sárga, és kicsit savanyú is, de a "miénk".

.
Csoport1.JPG
Csoport2.JPG
Csoport3.JPG
Csoport4.JPG
Porsche1.JPG
Porsche2.JPG
Porsche3.JPG
Porsche4.JPG
Porsche5.JPG
Posrche6.JPG
Porsche_Bonus.JPG
Porsche_Bonus2.JPG
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

2 éve ezen a helyen döntöttem el, hogy nekem kellene egy nyitott tetejű autó. Idén sikerült, és el is jutottam vele oda, ahol megfogant a gondolat. Transrarau, Románia, Bukovina

trnsrr.jpg
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

nemtomm írta:
2023.08.12., szomb. 10:18
Vinkler írta:
2023.08.12., szomb. 08:38
Urban legend szerint, a német autóknál az élettartamot kb 300 000-350 000 km-ben határozták meg.
Ez még pár éve 500 000 volt.
Akkor ezek szerint sokkal drágábban gyártanak rövidebb életű autókat autókat?
Igen, és az első tulaj fizeti az egész cirkuszt.
Keleteurópában és Kínában gyártat, komoly haszonnal. Óriási székház, autóverseny szponzoráció stb.
A végén tele lesz a kocsi teljesen középszerü nélkülözhető vacakkal.
Ami igaz, hogy speciel a motorok jóval erősebbek lettek és nagyobb lett bizonyos helyeken az igénybevétel. Persze, hogy nem csinál annak megfelelő alkatrész minőséget.
Én a kis berregőmnél 50 ezernél akartam szíjat cseréltetni, felhívtam a dunakeszi Bosch-t - ott csinálták korábban - mondták menjek vele még 50 ezret :)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Vinkler írta:
2023.08.12., szomb. 08:38
Urban legend szerint, a német autóknál az élettartamot kb 300 000-350 000 km-ben határozták meg.
Ez még pár éve 500 000 volt.
Akkor ezek szerint sokkal drágábban gyártanak rövidebb életű autókat autókat?
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 08:55
Reggel fél hétkor nem azon járt az eszem, hogy minden szempontból egzakt, szabályos ábrát készítsek, csak azt akartam megmutatni, hogy mit értek a körforgalomban balra kanyarodáson. Eskü, ismerem a többsávos körforgalomban közlekedés szabályait, sőt, még alkalmazni is szoktam, mert bár egy 5000 fős kisvárosban élek, gyakran járok át a szomszédos Szatmárnémetibe, ott talán több ilyen többsávos körforgalom van, mint nálunk egész SZ-SZ-B megyében. A félreérthető rajzomért a Te és mindenki más bocsánatáért esedezem.
No problem, tényleg nem kell bocsánatért esedezz :D Mindössze azt hittem a rajzod alapján, hogy nem tiszta, ezért írtam le.
Egyébként meg köszönet a balraindexelős szabályért, jó tudni róla, viszonylag gyakran járok Erdélyben (ott születtem, élnek még ott rokonaim és ott van eltemetve édesapám is), de eddig nem tudtam róla (bár többször láttam, hogy balra indexelnek körforgalom előtt (és talán benne is) román rendszámú autók, de ez messze nem (volt) általános, és nem is tudtam rólha, hogy szabály.

Ha már körforgalom, aki járt Olaszország Veneto tartományában, az tudja, hogy ott az országúti körforgalmak több mint 50%-a három(!)- vagy többsávos, na azokat még nehezebben használják hazánkfiai (tanúja voltam nem egy szrencsétlenkedésnek), bár az olaszok eléggé rutinosan közlekednek bennük.
(az olaszok vezetési stílusáról és szabálytiszteletéről azért nagyon nem áradoznék, mert szerintem a hazait is mélyen alulmúlja, a csúcs az volt, amikor a Velencét Riminivel összekötő kétsávos úton (szinte végig 70-es korlátozás és rengeteg telepített sebességmérő) nagy porfelhőt csapva a padkán előzött jobbról az egyik kb 100-zal, mert zavarta őt, hogy betartom a 70-es korlátozást..)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Aszpirin írta:
2023.08.12., szomb. 08:43
feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 08:25
Igen, nyilván, de ezt csak hevenyészve rajzoltam, meg nincs mindenütt több sávos körforgalom.

Az a baj a többsávos körforgalmakkal, hogy szinte senki nem tudja őket szabályszerűen használni.
Sajnos a berajzolt útvonal alapján Te sem.
Pedig a kép azt mutatja, hogyan születik a baleset.
És ez nem azon múlik, hogy indexel-e a zöld autó balra, hanem hogy a körforgalom külső sávjában - hacsak jelzőtáblák ezt még a körforgallom előt másként nem egyértelműsítik - alapszabályként csak akkor haladsz, ha a következő kijáraton ki akarsz hajtani.
Az egyáltalán nem logikus, hogy a körforgalom belső sávjában haladó elsőbbséget adjon a külső sávban haladónak, mert egy forgalmas kétsávos körforgalomban a belső sávban haladó autókat ez teljesen bezárná.
Utálom a kétsávos körforgalmakat, mert amitnt írtam, azt igénylik, hogy minden részvevőjük pontosan ismerje a használatuk szabályait. Az ábrádom (amiből készítetted), pont az látszik, hogy mi történik, ha nem ismerik a résztvevők. És ez sajnos nagyon gyakori. És ehhez még hozzájönnek azok a helyek, ahol táblákkal írják felül ezt a használati módot. Debrecen előtt a 4-es főúton, Szehgednél az M43 le/feljárata utáni/előtti körforgalmakban korábban mindennaposak voltak a balesetek. Debrecenben már régen nem jártam ott, de Szegeden csak egyféleképpen (és nagyon ügyesen) tudták megoldani a folyamatos balesetveszélyt: "demszky-pogácsákkal" biztosították, hogy a külső sávban a kijárat után ne lehessen továbbhajtani a körforgalomban, és a bejáratok előtt kitáblázták a helyes használatot.
Reggel fél hétkor nem azon járt az eszem, hogy minden szempontból egzakt, szabályos ábrát készítsek, csak azt akartam megmutatni, hogy mit értek a körforgalomban balra kanyarodáson. Eskü, ismerem a többsávos körforgalomban közlekedés szabályait, sőt, még alkalmazni is szoktam, mert bár egy 5000 fős kisvárosban élek, gyakran járok át a szomszédos Szatmárnémetibe, ott talán több ilyen többsávos körforgalom van, mint nálunk egész SZ-SZ-B megyében. A félreérthető rajzomért a Te és mindenki más bocsánatáért esedezem.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2023.08.12., szomb. 08:43
Szegeden csak egyféleképpen (és nagyon ügyesen) tudták megoldani a folyamatos balesetveszélyt: "demszky-pogácsákkal" biztosították, hogy a külső sávban a kijárat után ne lehessen továbbhajtani a körforgalomban, és a bejáratok előtt kitáblázták a helyes használatot.
Turbó körforgalom.

https://www.google.com/search?q=turbo+k ... e&ie=UTF-8

Pár éve használják ezt egyre több helyen. Pont a hülyék miatt, ahogy írod. Nevelni kell a népet, másképp sokszor nem megy.
Sajnos ezért is kerül a legtöbb esetben egy egyszerű bolog is sok pénzbe, mert hülyebiztossá kell tenni.
Pedig Sapártában ezt anno számomra szimpatikusabban megoldották... :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Alex_Aston írta:
2023.08.12., szomb. 08:45
feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 08:37

Korábban írtam, hogy mindez Romániában van így, az egész polémia abból indult, hogy miért indexelnek balra, erre reflektálva kezdődött ez a beszélgetés-rész.
De ott kifelé irányban nem kell jobbra indexelni? Mert csak akkor lenne értelme balra indexelni. Hisz tök egyértelmű, hogy jobbra indexelve kijövök. Ha pedig nem indexelek, akkor megyek tovább, legalább a következő kihajtóig.

Vagy rosszul gondolom?
Kell indexelni kifelé is nyilván, bár pontosan nem ismerem az ottani KRESZ-t.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2023.08.12., szomb. 08:43
feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 08:25
Igen, nyilván, de ezt csak hevenyészve rajzoltam, meg nincs mindenütt több sávos körforgalom.

Az a baj a többsávos körforgalmakkal, hogy szinte senki nem tudja őket szabályszerűen használni.
Sajnos a berajzolt útvonal alapján Te sem.
Pedig a kép azt mutatja, hogyan születik a baleset.
És ez nem azon múlik, hogy indexel-e a zöld autó balra, hanem hogy a körforgalom külső sávjában - hacsak jelzőtáblák ezt még a körforgallom előt másként nem egyértelműsítik - alapszabályként csak akkor haladsz, ha a következő kijáraton ki akarsz hajtani.
Az egyáltalán nem logikus, hogy a körforgalom belső sávjában haladó elsőbbséget adjon a külső sávban haladónak, mert egy forgalmas kétsávos körforgalomban a belső sávban haladó autókat ez teljesen bezárná.
Utálom a kétsávos körforgalmakat, mert amitnt írtam, azt igénylik, hogy minden részvevőjük pontosan ismerje a használatuk szabályait. Az ábrádom (amiből készítetted), pont az látszik, hogy mi történik, ha nem ismerik a résztvevők. És ez sajnos nagyon gyakori. És ehhez még hozzájönnek azok a helyek, ahol táblákkal írják felül ezt a használati módot. Debrecen előtt a 4-es főúton, Szehgednél az M43 le/feljárata utáni/előtti körforgalmakban korábban mindennaposak voltak a balesetek. Debrecenben már régen nem jártam ott, de Szegeden csak egyféleképpen (és nagyon ügyesen) tudták megoldani a folyamatos balesetveszélyt: "demszky-pogácsákkal" biztosították, hogy a külső sávban a kijárat után ne lehessen továbbhajtani a körforgalomban, és a bejáratok előtt kitáblázták a helyes használatot.
A Budakalászi M0-Auchan körforgalomban is kirakták a betonszegélyeket, mégis átmennek rajtuk össze vissza, pedig eléggé egyértelmű, ráadásul jól fel is van festve, hogy melyik sáv hová tart.
A “legviccesebb” mostanában az volt, amikor szembe jött velem egy néni abban a kétsávos körforgalomban. :ohnoohnoohno:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 08:37

Korábban írtam, hogy mindez Romániában van így, az egész polémia abból indult, hogy miért indexelnek balra, erre reflektálva kezdődött ez a beszélgetés-rész.
De ott kifelé irányban nem kell jobbra indexelni? Mert csak akkor lenne értelme balra indexelni. Hisz tök egyértelmű, hogy jobbra indexelve kijövök. Ha pedig nem indexelek, akkor megyek tovább, legalább a következő kihajtóig.

Vagy rosszul gondolom?
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 08:25
Igen, nyilván, de ezt csak hevenyészve rajzoltam, meg nincs mindenütt több sávos körforgalom.

Az a baj a többsávos körforgalmakkal, hogy szinte senki nem tudja őket szabályszerűen használni.
Sajnos a berajzolt útvonal alapján Te sem.
Pedig a kép azt mutatja, hogyan születik a baleset.
És ez nem azon múlik, hogy indexel-e a zöld autó balra, hanem hogy a körforgalom külső sávjában - hacsak jelzőtáblák ezt még a körforgallom előt másként nem egyértelműsítik - alapszabályként csak akkor haladsz, ha a következő kijáraton ki akarsz hajtani.
Az egyáltalán nem logikus, hogy a körforgalom belső sávjában haladó elsőbbséget adjon a külső sávban haladónak, mert egy forgalmas kétsávos körforgalomban a belső sávban haladó autókat ez teljesen bezárná.
Utálom a kétsávos körforgalmakat, mert amitnt írtam, azt igénylik, hogy minden részvevőjük pontosan ismerje a használatuk szabályait. Az ábrádon (amiből készítetted), pont az látszik eredetileg, hogy mi történik, ha nem ismerik a résztvevők a szabályokat. És ez sajnos nagyon gyakori. És ehhez még hozzájönnek azok a helyek, ahol táblákkal írják felül ezt a használati módot. Debrecen előtt a 4-es főúton, Szegednél az M43 le/feljárata utáni/előtti körforgalmakban, Budaörsön az Auchan melletti körforgalomba, stb. korábban mindennaposak voltak a balesetek (az Auchannál manapság is). Debrecenben már régen nem jártam ott, de Szegeden csak egyféleképpen (és nagyon ügyesen) tudták megoldani a folyamatos balesetveszélyt: "demszky-pogácsákkal" biztosították, hogy a külső sávban a kijáratok után ne lehessen továbbhajtani a körforgalomban (a külső sávból muszáj az első kihajtón elhagynod a körforgalmat, különben keményen ütő "demszky-pogácsákra" hajtasz), és a bejáratok előtt kitáblázták a helyes használatot.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Urban legend szerint, a német autóknál az élettartamot kb 300 000-350 000 km-ben határozták meg.
Ez még pár éve 500 000 volt.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Alex_Aston írta:
2023.08.12., szomb. 08:31
feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 06:36


Erre gondoltam... A pirossal jelölt útvonalat bejárva a körforgalomba belépéskor balra indexelsz, és addig megy a bal index, míg ki nem akarsz lépni a körforgalomból, majd mikor el szeretnéd hagyni, akkor jobbra. Így a képen a kék és piros autó tudja, hogy elsőbbséget kell neked adniuk.
Nem erre van az a KRESZ szabály, hogy csak akkor indexelünk jobbra, amikor ki akarunk hajtani? gondolkodik.gif
Bár tudjuk, hogy elég sokan nem teszik ezt. Ezek úgy sem fognak balra sem indexelni...
Szóval szerintem ez a balra jelzés tök felesleges, hiszen ha ezt jobbra nem teszem, akkor nem akarok kijonni. Amúgy sem látszik kintről sok esetben, hogy megy e a bal indexe a bent lévő delikvensnek.
Úgy gondolom ez tök egyértelmű, ezért találták így ki a KRESZ-ben.
Korábban írtam, hogy mindez Romániában van így, az egész polémia abból indult, hogy miért indexelnek balra, erre reflektálva kezdődött ez a beszélgetés-rész.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

violin írta:
2023.08.11., pén. 18:45
Alex_Aston írta:
2023.08.11., pén. 15:51
Elvileg örök élet lánc, vagyis az élete eddig tartott, 250e km.
Na igen.... vezérműlánc... váltóolaj... élettartam garancia... :rolleyes: .... valahol, az apróbetűs részben lehet, hogy megemlítik, hogy ez náluk mennyi futott km-t is jelent... 200-250-300e km....? gondolkodik.gif
Ameddig bírja. Végül is jogilag nem lehet belekötni. Ameddig bírja, az az élettartam, ők szóltak... :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 06:36


Erre gondoltam... A pirossal jelölt útvonalat bejárva a körforgalomba belépéskor balra indexelsz, és addig megy a bal index, míg ki nem akarsz lépni a körforgalomból, majd mikor el szeretnéd hagyni, akkor jobbra. Így a képen a kék és piros autó tudja, hogy elsőbbséget kell neked adniuk.
Nem erre van az a KRESZ szabály, hogy csak akkor indexelünk jobbra, amikor ki akarunk hajtani? gondolkodik.gif
Bár tudjuk, hogy elég sokan nem teszik ezt. Ezek úgy sem fognak balra sem indexelni...
Szóval szerintem ez a balra jelzés tök felesleges, hiszen ha ezt jobbra nem teszem, akkor nem akarok kijonni. Amúgy sem látszik kintről sok esetben, hogy megy e a bal indexe a bent lévő delikvensnek.
Úgy gondolom ez tök egyértelmű, ezért találták így ki a KRESZ-ben.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

violin írta:
2023.08.12., szomb. 08:17
feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 06:36

Erre gondoltam... A pirossal jelölt útvonalat bejárva a körforgalomba belépéskor balra indexelsz, és addig megy a bal index, míg ki nem akarsz lépni a körforgalomból, majd mikor el szeretnéd hagyni, akkor jobbra. Így a képen a kék és piros autó tudja, hogy elsőbbséget kell neked adniuk.
Sőt... ha nem az első kijáratnál akarsz kihajtani, akkor eleve a "belső" sávban kéne haladni....
Igen, nyilván, de ezt csak hevenyészve rajzoltam, meg nincs mindenütt több sávos körforgalom.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

feket663 írta:
2023.08.12., szomb. 06:36

Erre gondoltam... A pirossal jelölt útvonalat bejárva a körforgalomba belépéskor balra indexelsz, és addig megy a bal index, míg ki nem akarsz lépni a körforgalomból, majd mikor el szeretnéd hagyni, akkor jobbra. Így a képen a kék és piros autó tudja, hogy elsőbbséget kell neked adniuk.
Sőt... ha nem az első kijáratnál akarsz kihajtani, akkor eleve a "belső" sávban kéne haladni....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

nemtomm írta:
2023.08.11., pén. 22:53
feket663 írta:
2023.08.11., pén. 21:30
zoli73 írta:
2023.08.11., pén. 21:27


Romániában, ha a körforgalomban balra akarnak menni, akkor balra kell indexelni, de kifelé ott is kell. Ezt a balra indexelést egyébként én személy szerint jó dolognak tartom...
Ezt ha egy kicsit jobban kifejtenéd …egy körforgalomban , hogy lehet balra menni? Romániában bevezették a bal oldali közlekedést ? Nem értem 😩
tsav.jpg
tsav.jpg (212.79 KiB) Megtekintve 626 alkalommal
Erre gondoltam... A pirossal jelölt útvonalat bejárva a körforgalomba belépéskor balra indexelsz, és addig megy a bal index, míg ki nem akarsz lépni a körforgalomból, majd mikor el szeretnéd hagyni, akkor jobbra. Így a képen a kék és piros autó tudja, hogy elsőbbséget kell neked adniuk.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Alex_Aston írta:
2023.08.11., pén. 15:51
Feleségem legjobb barátnőjének férje alatt megállt a kb. 10 éves A5 2.0TSI (211LE-s verzió) minden előzetes hibajalenség nélkül.
Mondjuk kiderült, a lánc szakadt el, és emiatt szelepek, dugattyúk, meg hengerfej csere is kellett. 2,2 millió lett a vége. Azért ez már igencsak jól látható összeg, a kocsi értékének kb. a fele?
Elvileg örök élet lánc, vagyis az élete eddig tartott, 250e km.

Nekem az 1.4TSI esetében volt a lánc nyúlásnak előjele, sőt hibajelzése is a kocsin.
Itt meg semmi.
Azt írja örökölte az 1.8-as előd tipushibáit. Megnyúlt vezmű lánc pl. 100 ezer km-nél. Lett cserélve valamikor?
https://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=119
https://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=118
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

feket663 írta:
2023.08.11., pén. 21:30
zoli73 írta:
2023.08.11., pén. 21:27
violin írta:
2023.08.11., pén. 18:45




Más.
Az utóbbi időben egyre többször látok autósoktól egy érthetetlen viselkedést, csak ma négy alkalommal találkoztam vele. Hőseink a körforgalomban haladva, folyamatosan balra indexelnek, viszont a kihajtásnál következetesen egyik sem. gondolkodik.gif
Segítsetek, lemaradtam valamiről? Változott a KRESZ? Ezek az emberek ezt honnan vették, hol tanították nekik?
Romániában, ha a körforgalomban balra akarnak menni, akkor balra kell indexelni, de kifelé ott is kell. Ezt a balra indexelést egyébként én személy szerint jó dolognak tartom...
Ezt ha egy kicsit jobban kifejtenéd …egy körforgalomban , hogy lehet balra menni? Romániában bevezették a bal oldali közlekedést ? Nem értem 😩
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

zoli73 írta:
2023.08.11., pén. 21:27
violin írta:
2023.08.11., pén. 18:45
Alex_Aston írta:
2023.08.11., pén. 15:51
Elvileg örök élet lánc, vagyis az élete eddig tartott, 250e km.
Na igen.... vezérműlánc... váltóolaj... élettartam garancia... :rolleyes: .... valahol, az apróbetűs részben lehet, hogy megemlítik, hogy ez náluk mennyi futott km-t is jelent... 200-250-300e km....? gondolkodik.gif
Szerintem örök életű alkatrész nem létezik. Talán arra gondoltak, hogy a motor garantált élettartamát kiszolgálja.
Például a Ford, az Ecoboost motorjaira 250e km futásteljesítményt garantál. Ez a vezérlésre még csak elfogadható volna, de a motorra...?

Más.
Az utóbbi időben egyre többször látok autósoktól egy érthetetlen viselkedést, csak ma négy alkalommal találkoztam vele. Hőseink a körforgalomban haladva, folyamatosan balra indexelnek, viszont a kihajtásnál következetesen egyik sem. gondolkodik.gif
Segítsetek, lemaradtam valamiről? Változott a KRESZ? Ezek az emberek ezt honnan vették, hol tanították nekik?
Romániában, ha a körforgalomban balra akarnak menni, akkor balra kell indexelni, de kifelé ott is kell. Ezt a balra indexelést egyébként én személy szerint jó dolognak tartom...
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

violin írta:
2023.08.11., pén. 18:45
Alex_Aston írta:
2023.08.11., pén. 15:51
Elvileg örök élet lánc, vagyis az élete eddig tartott, 250e km.
Na igen.... vezérműlánc... váltóolaj... élettartam garancia... :rolleyes: .... valahol, az apróbetűs részben lehet, hogy megemlítik, hogy ez náluk mennyi futott km-t is jelent... 200-250-300e km....? gondolkodik.gif
Szerintem örök életű alkatrész nem létezik. Talán arra gondoltak, hogy a motor garantált élettartamát kiszolgálja.
Például a Ford, az Ecoboost motorjaira 250e km futásteljesítményt garantál. Ez a vezérlésre még csak elfogadható volna, de a motorra...?

Más.
Az utóbbi időben egyre többször látok autósoktól egy érthetetlen viselkedést, csak ma négy alkalommal találkoztam vele. Hőseink a körforgalomban haladva, folyamatosan balra indexelnek, viszont a kihajtásnál következetesen egyik sem. gondolkodik.gif
Segítsetek, lemaradtam valamiről? Változott a KRESZ? Ezek az emberek ezt honnan vették, hol tanították nekik?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Alex_Aston írta:
2023.08.11., pén. 15:51
Elvileg örök élet lánc, vagyis az élete eddig tartott, 250e km.
Na igen.... vezérműlánc... váltóolaj... élettartam garancia... :rolleyes: .... valahol, az apróbetűs részben lehet, hogy megemlítik, hogy ez náluk mennyi futott km-t is jelent... 200-250-300e km....? gondolkodik.gif
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!
Hihetetlen, de megoldották az Ocatvia 4-em összes problémáját.
60ezres szervizre kellett vinnem, és kiderült, hogy visszahívás van pont arra a problémára, ami nálam jelentkezett, de nem csak arra. Két napra kellett otthagyjam, de tmost - hihetetlen - tényleg megcsinálták (és nem csak szoftver-frissítéssel, sőt, amennyiben érzékelem, azt nem is csináltak /de lehet, hogy mégis/).
Még maradt bennem egy apró tüske, hogy ha végre meglett a gyári visszahívás, akkor miért nem értesítettek, miért várták meg, hogy szervizre vigyem, de talán Skodáéknál ez így szokás (a BMW-nél minden visszahívásról értesítettek).
Most olyan fura úgy vezetni, hogy nem bigbangolja szét az agyamat :D
Egy év és 7 szervizben töltött nap kellett ahhoz, hogy megoldják ezt a problémámat. De legyünk pozitívak: most megvan, az autó ismét tetszik (merthogy minden egyéb tekintetben nagyon jó /egyelőre/).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”