Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Mindenesetre írd meg mi lett a vége!

Elvittem a kocsit szerelőhöz és a látottak alapján azt gondolja, hogy ugrott egyet a vezérműszíj, de szerdán hív...

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Igazából rengeteg terepképességekkel is rendelkező SUV-ot megnéztem, de a végén csak három maradt: 
Land Rover Discovery
Volvo XC60
Volkswagen Touareg
 
Aztán jött egy lehetőség, hogy a Touareg áráért beleülhetek egy Cayenne-be...
 
Hát ennyi, nem gondolkodtam sokat....
 


Én most csak esztétikai szempontból közelíteném meg.
 
Mind 3 illetőleg 4 gyengén néz ki külsőleg. Persze a átszabott új Touareg front lámpái most már jobban néznek ki.
 
 
Nálam simán az Audi Q7 (esetleg S-Lineba) viszi a pálmát fekete vagy ezüst colorban.
 
Amúgy meg amerikai gépek vannak a listán.

Szerintem baromi ocsmány az Audi Q7. Igazi debella. Ha már Amerikának csinálták, legalább nézne ki jobban az amcsi terepeseknél.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Igazából rengeteg terepképességekkel is rendelkező SUV-ot megnéztem, de a végén csak három maradt: 
Land Rover Discovery
Volvo XC60
Volkswagen Touareg
 
Aztán jött egy lehetőség, hogy a Touareg áráért beleülhetek egy Cayenne-be...
 
Hát ennyi, nem gondolkodtam sokat....
 


Én most csak esztétikai szempontból közelíteném meg.
 
Mind 3 illetőleg 4 gyengén néz ki külsőleg. Persze a átszabott új Touareg front lámpái most már jobban néznek ki.
 
 
Nálam simán az Audi Q7 (esetleg S-Lineba) viszi a pálmát fekete vagy ezüst colorban.
 
Amúgy meg amerikai gépek vannak a listán.
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: saca »


Igazából rengeteg terepképességekkel is rendelkező SUV-ot megnéztem, de a végén csak három maradt:
 
Land Rover Discovery
Volvo XC60
Volkswagen Touareg
 
Aztán jött egy lehetőség, hogy a Touareg áráért beleülhetek egy Cayenne-be...
 
Hát ennyi, nem gondolkodtam sokat....
 
Ettől függetlenül, minhárom fenti autót lemosta minden szempontból a Jeep Commander. Csak most valahogy nem egy vérbeli terepjárora van szükségem, ha nem egy "külvárosi" SUV-ra....
 
Most már csak izgulnom kell, hogy ne jöjjön közbe semmi...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Itt van egy amerikai terepjáró borulás teszt vs XC90. Belső kamerás felvételen látszik legjobban a különbség. Persze lehet mondani, hogy az egy 2000-es Explorer, de mérget vennék rá, hogy az összes terepjárójuk hasonló eredményt mutatna. (A Ford F150 ncap tesztjét már be sem merem linkelni, olyan gáz. )
Van egy kis különbség
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


http://wm.nmmstream.net/genasx/cas/2000 ... v51487.asx
http://wm.nmmstream.net/genasx/cas/2004 ... v51488.asx
Itt van egy amerikai terepjáró borulás teszt vs XC90. Belső kamerás felvételen látszik legjobban a különbség. Persze lehet mondani, hogy az egy 2000-es Explorer, de mérget vennék rá, hogy az összes terepjárójuk hasonló eredményt mutatna. (A Ford F150 ncap tesztjét már be sem merem linkelni, olyan gáz. )
 
http://www.citizen.org/autosafety/images/XC-90Video.avi
^Ez is egy érdekes törésteszt. Megnéznék pár kisautót a nagy üvegetetőikkel, hogy hogyan szerepelnek.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


X5 népautó???
Örülne a nép, ha ilyennel járthatna.
 
Már beszélgettünk terepjárókról régebben, de leírom a véleményem mégegyszer. Műszakilag az X5 és a Cayenne a két "benchmark". Ha pénzügyi-praktikus szempontokat nézünk akkor meg az XC90 a nyerő. Rengeteg tesztet elolvasomtam, nagyon ez jött le belőlük. A Q7 nekem nem jö be, már túl nagy, akkor mint a GL merci. Jó az új ML lehet kicsit megzavarja még a vizet, de sztem továbbra is Mercisen kényelmes, oszt ennyi. (Míg az X5 és Cayenne az átlag személyautónál is sokkal sportosabban vezethető.)
 
Ha valaki az egyediségre megy, akkor szerintem az üdvözítő megoldás a Range Rover. :kiraly:

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Zsír a Cayenne angyon!
Öröm látni,hogy vannak itt ilyen emberek is, akik ilyen kocsikkal járhatnak.
Mondjuk abból a kategóriából nálam a Q7 magasan a király.
- ML nem jó, unalmas, új már jobb, de drágább is.
- X5 népautó
- Touareg nem olyan szép
- Cayenne, bevallom, soha nem tetszett, de kétség sincs,hogy tökéletes autó lehet.
Illetve a Q7 meleltt szintén gyönyörű és egyedi még a Mazda CX7 (persze ez talán nem is egy kategóriával gyengébb autó ezeknél).
Na, ha sok zsém lenne, most csak ezt venném, ilyet még alig látni:


Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Gyújtás hiba

Ha a gyertyák jók akkor csak az elosztóban lehet a gond, bár nem tudom milyen a gyújtásrendszered. Ha hengerenkénti mint az enyém akkor ha bármelyik rossz ilyet produkál a motor. Ezeket állítólag csak párban lehet cserélni, de hogy miért azt nem tudom, majd egy szaki fölvilágosít!
Mindenesetre írd meg mi lett a vége!

 
Az elosztó teljessen jó megnéztem ill. nyáron tettem bele.
A gyújtásrendszert én sem ismerem, hogy milyen ebben a kocsiban......

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: saca »


No látod, tudsz te rendes autót is választani! Sokkal jobb, mint azok a hülye amerikai imbolygós holmik! :D
Hát... azért még a szívem csücske marad a Lincoln Navigator.... :kiraly:

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: LCO »


Gyújtás hiba

Ha a gyertyák jók akkor csak az elosztóban lehet a gond, bár nem tudom milyen a gyújtásrendszered. Ha hengerenkénti mint az enyém akkor ha bármelyik rossz ilyet produkál a motor. Ezeket állítólag csak párban lehet cserélni, de hogy miért azt nem tudom, majd egy szaki fölvilágosít!
Mindenesetre írd meg mi lett a vége!

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Öreg grand csirkém nyugdíjba megy és ha minden igaz, a jobb oldali képen van az utód...
No látod, tudsz te rendes autót is választani! :kiraly: Sokkal jobb, mint azok a hülye amerikai imbolygós holmik! :D

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Balha »


Öreg grand csirkém nyugdíjba megy és ha minden igaz, a jobb oldali képen van az utód...
bazz, elsárgultam, mint az őszi falevél
 
ez qrva jó, grati
...

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Öreg grand csirkém nyugdíjba megy és ha minden igaz, a jobb oldali képen van az utód...
Gratula!
Csirkét a levesbe!

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: saca »


Öreg grand csirkém nyugdíjba megy és ha minden igaz, a jobb oldali képen van az utód...


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: jankó31 »

Gyújtás hiba

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Na a helyzet nem reménytelen. Kiszedett gyertyákkal gyönyörűen pörgeti az önindító a főtengelyt és kézzel is át tudtam forgatni.
Amint vissza kerültek a gyertyák, ismét akadozva pörgette a tengelyt az önindító meg-meg állva, ill. egyenetlen a motor járása.
Viszont szép "őz barnák" a gyertyák....

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Akkor röhögok ha két hiba lesz egyszerre. Önindító+gyújtás. Adja az ég
Generál már nem lesz
Mindjárt nekiesek, aztán meglátjuk.....

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: LCO »


Ez egy kis Citroen Ax GT.181000 van benne, szerintem még korai lenne a motor hiba.

Ezért gyanakszom valamilyen gyújtáshibára az viszonylag egyszerűen orvosolható, jobb mint egy motorgenerál. Egyébként a km szvsz is sok egy ilyen kis gépbe, de még nem jelenti azt, hogy motorhiba lenne.

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: momba »


Ez egy kis Citroen Ax GT.181000 van benne, szerintem még korai lenne a motor hiba.

Ezeket nem sokkal hosszabb távra tervezik!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Ez egy kis Citroen Ax GT.
181000 van benne, szerintem még korai lenne a motor hiba.

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: LCO »


A minap elkezdett egyenetlenül műköndni a kocsi motorja, hiba jelzés nincs. Olajszint a pálca alatt volt. 1.5 liter olaj ment rá. Önindítozásnál enyhén rázkódik a kocsi, ill. meg-meg állna az indító motor, mintha fogná valami a főtengelyt. Mintha gyenge lenne az akksi, de az mégsem, mert a visszajelzők nem halványodnak, mint amikor valóban gyenge az akku. Mikor beindúl a motor akkor meg kissé gyenge és persze egyenetlen a járása. Természetesen nem is erőltettem tovább ezek után.
Nekem is hasonló gondom volt a megane-nal, gyújtótrafó hibát jósoltak. Rángatott leállt, nehezen indult, köhögött stb. Azt mondták cseréljem ki őket, darabja egy huszas lett volna. Kiszedtem és akkor láttam, hogy már nagyon szarok a gyertyáim, így előtte azokat kicseréltem. Ennyi volt a baj azóta uis szuper a gyújtásom.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Ha nincs megfelelő - vagy egyáltalán nincs - kenése a kocsi motorjának, akkor mondjuk a vízhőfok nem megy el?A minap elkezdett egyenetlenül műköndni a kocsi motorja, hiba jelzés nincs. Olajszint a pálca alatt volt. 1.5 liter olaj ment rá. Önindítozásnál enyhén rázkódik a kocsi, ill. meg-meg állna az indító motor, mintha fogná valami a főtengelyt. Mintha gyenge lenne az akksi, de az mégsem, mert a visszajelzők nem halványodnak, mint amikor valóban gyenge az akku. Mikor beindúl a motor akkor meg kissé gyenge és persze egyenetlen a járása. Természetesen nem is erőltettem tovább ezek után.
Ma kiveszem a gyertyákat és úgy indítozok. Ekkor könnyedén kell járnia a motornak ha nincs baj.?
Lehet talán csapágy gond is?

Milyen gép? Nekem egyszer ilyesmi volt a devóval. Gyenge teljesítmény, teljesen egyenletlen járású motor (mondjuk pöcre indult). Féltéglával rávágtam a katalizátorra azót jó!

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Ha nincs megfelelő - vagy egyáltalán nincs - kenése a kocsi motorjának, akkor mondjuk a vízhőfok nem megy el?
A minap elkezdett egyenetlenül műköndni a kocsi motorja, hiba jelzés nincs. Olajszint a pálca alatt volt. 1.5 liter olaj ment rá. Önindítozásnál enyhén rázkódik a kocsi, ill. meg-meg állna az indító motor, mintha fogná valami a főtengelyt. Mintha gyenge lenne az akksi, de az mégsem, mert a visszajelzők nem halványodnak, mint amikor valóban gyenge az akku. Mikor beindúl a motor akkor meg kissé gyenge és persze egyenetlen a járása. Természetesen nem is erőltettem tovább ezek után.
Ma kiveszem a gyertyákat és úgy indítozok. Ekkor könnyedén kell járnia a motornak ha nincs baj.?
Lehet talán csapágy gond is?

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: LCO »


Csak a Palik Toyota Landcruser-e volt az. Raktak bele egy bukócsövet oszt lazán végigment a versenyen
ja... tegnap mutatták be Józsi bácsit a mezőny a legöregebb motorosát. Ő is végigmegy

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”