Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: momba »


Azt pedig tévedés hinni, hogy ezek a dízelek is olyan tartósak, mint a régiek és elmennek 600-800e kilométert.
Ma gyártott autók közül semmi sem megy el 600-800 ezer kilométert, függetlenűl attól, hogy dízel vagy benzin üzemű. Talán néhány lefojtott amerikai "nagy vas"...

Igen de ha egy benzinest megveszel az legalább 100-150e km-ig hozza a gyári teljesítményadatokat, míg egy változógeometriás turbóval szerelt dízel jó ha 10-20e km-ig!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Nézzé meg egy 30 millás mercit ott hogy van varva a bőr (és akkor még az amerikai "csodákról" nem is írtam) na az engem 100* jobban zavarna ha 30 milláér azt kell néznem nap mint nap hogy hogy sikerült olyan kacskaringót húzni!
Persze tudtam, hogy lesz vmi furmányos ellenérv.. :kiraly: Én nem kákán a csomót keresem... Csak csendben megjegyzem, hogy legalább egyszer egy E osztályt, vagy egy S80as Volvot megnéztek volna terverzés közben..

Ezt nem furmányos ellenérvnek csak száraz ténynek szántam.


Hát ez kb. olyan messze van a száraz ténytől, mint én Pamela Andersontól
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


LS 460 légellenállás mutatói milyenek a konkurenciához képest? Ki tudja nyomni fejből!?
Most őszintén, kit érdekel? Attól jobb autó lesz, ha ennek a legalacsonyabb a légellenállása?
 
Amikor annak idején piacra dobta az Opel a Calibrát, mindenki dobott egy hátast a 0,26-os cW értéktől. És hogy milyen volt a kocsi? Szar.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


A felniek meg szépek, de aranyárban mennek..

És akkor még nem is beszéltünk a gumikról...
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


- nemtudom ennyire nemertik egyesek ezt??
Nálam is lassú folyamat volt, mire a régi Fiat Tipo, meg zöldségesmerci dízelkopogását kivertem a fejemből, és jött helyébe a dinamikus TDI.

Ugyanazzal a dízelkopogással!

Igen, a PD TDI motorok talán a "legnosztalgikusabbak" e tekintetben ma a piacon
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Azt pedig tévedés hinni, hogy ezek a dízelek is olyan tartósak, mint a régiek és elmennek 600-800e kilométert.
Ma gyártott autók közül semmi sem megy el 600-800 ezer kilométert, függetlenűl attól, hogy dízel vagy benzin üzemű. Talán néhány lefojtott amerikai "nagy vas"...
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Manapság a dízel ellen kb három érv maradt:- Hangja; van akit zavar, nekem mondjuk nem szempont..
- Kormoz; környezetvédelmi aktivistáknak sem ajánlom..
- Drágább, mint a benzin. Itt mindenki osszon szorozzon papíron ceruzával, aztán könnyen kijön. Egy ritkán használt városi kisautónál nem mindig éri meg pl. a dízel.


Az autógyártók árpolitikájától is függ, hogy mennyire érdemes dízelt venni, nem mindenütt pozícionálják azonosan a benzines modellekhez képest. Azért a legtöbb esetben 80 -120 ezer km alatt megtérül a plusz befektetés, nem is beszélve az ez idő alatti használati értékről
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Egy 1.9es pdtdi-re is is ráugranék 
Fúj büdízel, személyautóba!? Az traktorba való!

Ja, pár éve én is ezt hangoztattam. De azért ma már más a helyzet, lassan nem lesz érezhető különbség a dízel és a benzines motorok között. Legalábbis nem egyértelműen jobb egyik sem a másiknál.

Mára a dízel lassan elhúzni látszik, mert habár a gázolaj többé nem olcsóbb a benzinnél, de azonos teljesítményt alapúl véve a dízel sokkal kevesebbet fogyaszt (nagyobb hatótávolság!), és a sokkal nagyobb nyomaték miatt könnyebben kiautózható a teljesítménye. Komolyabb autókban már a zaj ill. vibráció problémáját is megoldották, koromszűrővel pedig megszűnt a kormolás.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


M 5 TESZT
 
 
Tud ennyit egy e 55, egy cls 55 vagy egy rs6 ?
 
 
Tényleg komolyan vehető a kérdés miszerint jobb mint egy f430 ?
 
Nem hinném, de az osztályában mindenkit aláz...

Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Én meg tavaszig nem használom a gépet.    A gumik sem kopnak, nem kell le fel rakosgatni őket. Benzint sem zabálja, kész haszon!
- a kenyelmes megoldas 2 ugyanolyan auto, egyiken teli masikon nyari :vazeg:

Most hogy mondod :kiraly:
Amióta felköltöztem Pestre szinte nem is használom de jó a tudat ha el kell szaladni valahova, akkor van mivel nyáron lehet motorra cserélem...

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Én meg tavaszig nem használom a gépet.    A gumik sem kopnak, nem kell le fel rakosgatni őket. Benzint sem zabálja, kész haszon!
Szerintem télire is érvényes a japánokra az átrozsdásodás elleni garancia :kiraly: .

Höhö...de nékem még mindig koreai vasam van... Úgy szétrohadt az egész kipufogórendszer hogy Tusitól jövet felébresztettem egész Pestet vele. Most meg nincs keret megcsináltatni úgyhogy rohad a parkolóban tovább...pedig a hátsó dobot már egyszer cseréltem, 6 éves a gép, fűtött garásban állt két évig... Na mind 1 máshol nem rohad...

Hát igen. Még mindig inkább az rohadjon, mint más része az autónak.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


Én meg tavaszig nem használom a gépet. A gumik sem kopnak, nem kell le fel rakosgatni őket. Benzint sem zabálja, kész haszon!
- a kenyelmes megoldas 2 ugyanolyan auto, egyiken teli masikon nyari
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Én meg tavaszig nem használom a gépet.    A gumik sem kopnak, nem kell le fel rakosgatni őket. Benzint sem zabálja, kész haszon!
Szerintem télire is érvényes a japánokra az átrozsdásodás elleni garancia :kiraly: .

Höhö...de nékem még mindig koreai vasam van... Úgy szétrohadt az egész kipufogórendszer hogy Tusitól jövet felébresztettem egész Pestet vele. Most meg nincs keret megcsináltatni úgyhogy rohad a parkolóban tovább...pedig a hátsó dobot már egyszer cseréltem, 6 éves a gép, fűtött garásban állt két évig... Na mind 1 máshol nem rohad...

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Én meg tavaszig nem használom a gépet. A gumik sem kopnak, nem kell le fel rakosgatni őket. Benzint sem zabálja, kész haszon!
Szerintem télire is érvényes a japánokra az átrozsdásodás elleni garancia :kiraly: .
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »

Lenne egy kérdésem.. Nem tudok vmi netes helyet, ahol vannak infók autók értéktartásáról? Kicsit megnézném a számokat, hogy alakulnak. Mert pl. köztudott klisé, hogy dízel jobban tartja az értékét, de tényleg így van? Persze drágábban adható el, de drágább is volt, szóval lehet arányaiban nem változik a helyzet, vagy mégis?.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »

Én meg tavaszig nem használom a gépet. A gumik sem kopnak, nem kell le fel rakosgatni őket. Benzint sem zabálja, kész haszon!

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


- tegnap este csereltem nyari gumit telire.., elhamarkodtam volna? 
És szombaton fogom cseréltetni.

Én 3 hete cseréltem le a kocsin
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: momba »

Mondjuk a hóláncot még én sem tettem be!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


- tegnap este csereltem nyari gumit telire.., elhamarkodtam volna?
És szombaton fogom cseréltetni.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: momba »


- tegnap este csereltem nyari gumit telire.., elhamarkodtam volna?
Hát nem vagy egy kapkodó idegbeteg az biztos!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »

- tegnap este csereltem nyari gumit telire.., elhamarkodtam volna?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: momba »


Nem tudja valaki, hol tudnék fűthetőő tükröt venni Nissanhoz?Megfizethetően...
Esetleg jó lenne a jobb oldali tükröt osztottra cserélni, ahhoz is jó lenne ötlet, hogy honnan...

Vannak ilyennel foglakozó tükrösök, idén volt egy cikk erről az a2-ben. Nézd meg a neten, ha nem találod kikeresem neked!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Nem tudja valaki, hol tudnék fűthetőő tükröt venni Nissanhoz?
Megfizethetően...
Esetleg jó lenne a jobb oldali tükröt osztottra cserélni, ahhoz is jó lenne ötlet, hogy honnan...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Nézzé meg egy 30 millás mercit ott hogy van varva a bőr (és akkor még az amerikai "csodákról" nem is írtam) na az engem 100* jobban zavarna ha 30 milláér azt kell néznem nap mint nap hogy hogy sikerült olyan kacskaringót húzni!
Persze tudtam, hogy lesz vmi furmányos ellenérv.. Én nem kákán a csomót keresem... Csak csendben megjegyzem, hogy legalább egyszer egy E osztályt, vagy egy S80as Volvot megnéztek volna terverzés közben..

Ezt nem furmányos ellenérvnek csak száraz ténynek szántam. :kiraly:
E osztály, vagy S80 tervezésénél remélem csak a belső tér mejelenésére gondoltál. Bár SZVSZ azzé ez sem szégyen...
LS 460 légellenállás mutatói milyenek a konkurenciához képest? Ki tudja nyomni fejből!?

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Nézzé meg egy 30 millás mercit ott hogy van varva a bőr (és akkor még az amerikai "csodákról" nem is írtam) na az engem 100* jobban zavarna ha 30 milláér azt kell néznem nap mint nap hogy hogy sikerült olyan kacskaringót húzni!
Persze tudtam, hogy lesz vmi furmányos ellenérv.. Én nem kákán a csomót keresem... Csak csendben megjegyzem, hogy legalább egyszer egy E osztályt, vagy egy S80as Volvot megnéztek volna terverzés közben..

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”