Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

zoli73 írta:
Tegnap, 20:29
Aszpirin írta:
Tegnap, 20:25
zoli73 írta:
Tegnap, 20:02
Ez a troligarázs hátsó kijárata, és a villamos(37-es) felúljáró közötti, szélesebb terület, szélesebb, mint a Pongrátz út többi része. .
Ez az?
.
IMG_1782.png
Igen.
Hm pont ma mentem direkt arra reggel de ezen a részen nem állt senki sem reggel (régebben sem állt) ....napközben nem tudom mi ott a szitu...de gyanítom ez csak pénzbehajtás lessz... persze mindent büntetést meg lehet magyarázni.
Üres a kassza sajnos.... :smile51:
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
Tegnap, 20:25
zoli73 írta:
Tegnap, 20:02
Ez a troligarázs hátsó kijárata, és a villamos(37-es) felúljáró közötti, szélesebb terület, szélesebb, mint a Pongrátz út többi része. A felüljáró, és a troligarázs kapuja felöl is be lehet ide kanyarodni. Az út mellet néhány fa szegélyezi, és egy rossz minősegű, töredezett járda szeli át. A terület valamikor vasúti ágyazatból kinyert zúzottkővel volt feltöltve, és ebből nőtt ki az a zöldfelület, amit talán a szél odahordott. Ez nyílvánvaló, hogy nem kijelölt parkoló, de fentartott területnek sem néz ki, ahányszor én arra jártam(évi 2-3x), mindig tele volt autókkal.
Ez az?
.
IMG_1782.png
Igen.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
Tegnap, 20:02
Ez a troligarázs hátsó kijárata, és a villamos(37-es) felúljáró közötti, szélesebb terület, szélesebb, mint a Pongrátz út többi része. A felüljáró, és a troligarázs kapuja felöl is be lehet ide kanyarodni. Az út mellet néhány fa szegélyezi, és egy rossz minősegű, töredezett járda szeli át. A terület valamikor vasúti ágyazatból kinyert zúzottkővel volt feltöltve, és ebből nőtt ki az a zöldfelület, amit talán a szél odahordott. Ez nyílvánvaló, hogy nem kijelölt parkoló, de fentartott területnek sem néz ki, ahányszor én arra jártam(évi 2-3x), mindig tele volt autókkal.
Ez az?
.
IMG_1782.png
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2417

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
Tegnap, 20:02

Leírom pontosan, hogy biztosan egyről beszéljünk.
Ez lenne az?

7 Pongrácz út
https://maps.app.goo.gl/N9Jk5FzqaXVw9RmX7

Mert ez bizony szabálytalan. Sose pakoltam itt, de jó eséllyel én is megállás volna itt hasonló esetben szerintem.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
Tegnap, 18:32
zoli73 írta:
Tegnap, 15:47

Szerintem azért ennyire nem fekete és fehér a kérdés.
De, alapvetően ennyire egyszerű.
Utcán parkolhatsz, ha nincs tiltás, ez nem is kérdés, és persze betartod a KRESZ-t, miszerint az út megfelelő oldalán, a megfelelő irányba állva, melletted elegendő helyet hagyva, stb.

Minden, ami nem közút (ebbe a járda is beletartozik), ott kell a külön engedély.

Az más kérdés, hogy hol, és mikor kérik ezt esetleg számon. A te esetedben megnezem a helyet, mert hetente 1-2x elmegyek ott a Pongrácz úton, és látom, hogy mindig tele van autókkal. Ha van ott parkoló tábla, akkor lehet szabályosan parkolni, ha nincs engedélyező tábla, akkor viszont nem.
Gondolom a rendőrök és buszvezetők parkolnak ott nagyrészt, megszokásból évek óta. Aztán most kitalálta valaki a kerületben, hogy vizsgálják meg a jogosságot...
Leírom pontosan, hogy biztosan egyről beszéljünk.
Ez a troligarázs hátsó kijárata, és a villamos(37-es) felúljáró közötti, szélesebb terület, szélesebb, mint a Pongrátz út többi része. A felüljáró, és a troligarázs kapuja felöl is be lehet ide kanyarodni. Az út mellet néhány fa szegélyezi, és egy rossz minősegű, töredezett járda szeli át. A terület valamikor vasúti ágyazatból kinyert zúzottkővel volt feltöltve, és ebből nőtt ki az a zöldfelület, amit talán a szél odahordott. Ez nyílvánvaló, hogy nem kijelölt parkoló, de fentartott területnek sem néz ki, ahányszor én arra jártam(évi 2-3x), mindig tele volt autókkal. Mitőbb, 2 éve már parkoltam itt én is egyszer, gond nélkül. Amúgy magán a Pongrátz úton, a Kerepesi út irányában végik kint vannak a megállni tilos táblák. Én is ebbe az irányba haladtam, és mikor elhaladva láttam, hogy van még néhány hely szabadon, akkor a TEK kapujában visszafordultam, és beálltam az ezek szerit, többi szabályszegő közé.

Közben jár az agyam a dolgon, és összeállt bennem egy elképzelés.
Ezen az ominózus hétvégén(márc 22-24.) volt az Expo területén az AMTS, vagyis Autó Motor Tuning Show, ami rengeteg látogatót vonz, köztük minket is a fiammal. Ennek köszönhetően, az Expohoz közelebb eső területeken, már esély sem volt parkolót találni, így vetődtünk a Pongrátz útra.
Ahogy fentebb említettem, korábban már egyszer sikeresen parkoltam az ominózus helyen, így most is erre a környékre vettem az irányt gondolván, valahol ott a felüljáró környékén talán meg tudunk állni, és a felüljárón átsétálva viszonylag könnyen elérhető az Expo.
Feltételezésem szerint, az ilyen rendezvényekkor kialakuló parkolási anomáliákról, az Önkormányzatnak, és a közterület felügyeletnek is tudomása van. Így mindenkit mozgósítva, akcióba lendülnek a szabálytalanúl parkolók ellen, gondolván "na majd most aratunk!"
Azért az is érdekes, hogy hétvégén büntettek(vasárnap volt az eset), igaz akkor sem mindenkit, hét közben pedig szemet hunynak. Mert ha nem hunynának szemet akkor mindig üres volna ez az állítólagos "zöld terület".
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2417

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
Tegnap, 15:47

Szerintem azért ennyire nem fekete és fehér a kérdés.
De, alapvetően ennyire egyszerű.
Utcán parkolhatsz, ha nincs tiltás, ez nem is kérdés, és persze betartod a KRESZ-t, miszerint az út megfelelő oldalán, a megfelelő irányba állva, melletted elegendő helyet hagyva, stb.

Minden, ami nem közút (ebbe a járda is beletartozik), ott kell a külön engedély.

Az más kérdés, hogy hol, és mikor kérik ezt esetleg számon. A te esetedben megnezem a helyet, mert hetente 1-2x elmegyek ott a Pongrácz úton, és látom, hogy mindig tele van autókkal. Ha van ott parkoló tábla, akkor lehet szabályosan parkolni, ha nincs engedélyező tábla, akkor viszont nem.
Gondolom a rendőrök és buszvezetők parkolnak ott nagyrészt, megszokásból évek óta. Aztán most kitalálta valaki a kerületben, hogy vizsgálják meg a jogosságot...
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: peterson »

stx írta:
Tegnap, 18:03
zoli73 írta:
Tegnap, 15:54
nemtomm írta:
Tegnap, 15:10



Pénzbehajtás ez a legjavából sajnos.. :smile51: vagyonnyilatkozatot azt milyen jogon kéri? Arra ott a NAV...
Csak úgy érdekesség képpen, mellékelem a kitöltendő vagyonnyilatkozatot.
Nos, én elkezdenék levelezni velük. A "nem volt tábla", "gazos terület =/= fű", "nem minden autón volt cetli" .. Szóval, rá kell kérdezni, de mindennek legyen írásos nyoma. Minden levél tértivevényes.
Szerintem a "nem volt tábla" nem jó irány.
Nem vagyok sem jogász, sem kresz szakértő, ráadásul majd 40 éve tanultam, de úgy emlékszem, hogy közterületen csak a kijelölt parkolóban, és az úttest menetirány szerinti jobb szélén lehet parkolni, ha tábla, illetve útburkolati jel azt nem tiltja. Talán még a járdán, ha marad a gyalogosforgalom számára elegendő hely (1,2 m ?)? A megfogalmazás, hogy "zöldterület rongálás" persze megtévesztő, de a gazos, kitaposott terület is zöldterület. Meg lehet nem is gaz volt, hanem méhlegelő?! :rolleyes:
A vagyonnyilatkozatot én sem értem, én sem nyújtanám be! Nem úgy van, hogy a szabálysértési bírság a szabálysértés súlyosságától, illetve az elkövetés "gyakoriságától" (visszaeső) függ?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

stx írta:
Tegnap, 18:03
Nos, én elkezdenék levelezni velük. A "nem volt tábla", "gazos terület =/= fű", "nem minden autón volt cetli" .. Szóval, rá kell kérdezni, de mindennek legyen írásos nyoma. Minden levél tértivevényes.
Az aláírt tértivevény mit bizonyít azonkívüĺ, hogy küldôtt nekik egy levelet, amit átvettek?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: stx »

zoli73 írta:
Tegnap, 15:54
nemtomm írta:
Tegnap, 15:10
Lemmy9.1 írta:
Tegnap, 13:57
Tudomásom szerint nem lehet zöldterületre parkolni, ez régóta így van.
Ezért valószínűleg jogos a bírság. A vagyonnyilatkozat az érdekes valóban.

Pénzbehajtás ez a legjavából sajnos.. :smile51: vagyonnyilatkozatot azt milyen jogon kéri? Arra ott a NAV...
Csak úgy érdekesség képpen, mellékelem a kitöltendő vagyonnyilatkozatot.
Nos, én elkezdenék levelezni velük. A "nem volt tábla", "gazos terület =/= fű", "nem minden autón volt cetli" .. Szóval, rá kell kérdezni, de mindennek legyen írásos nyoma. Minden levél tértivevényes.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

nemtomm írta:
Tegnap, 15:10
Lemmy9.1 írta:
Tegnap, 13:57
Tudomásom szerint nem lehet zöldterületre parkolni, ez régóta így van.
Ezért valószínűleg jogos a bírság. A vagyonnyilatkozat az érdekes valóban.

Pénzbehajtás ez a legjavából sajnos.. :smile51: vagyonnyilatkozatot azt milyen jogon kéri? Arra ott a NAV...
Csak úgy érdekesség képpen, mellékelem a kitöltendő vagyonnyilatkozatot.
Csatolmányok
image0000001(1).jpg
image0000001.jpg
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
Tegnap, 14:26
zoli73 írta:
Tegnap, 13:27

Pontosan így van. Engem is az vitt be az erdőbe(zöld területre), hogy semmi sem tiltja a parkolást, és állt már ott vagy 10 autó, mikor én is odaálltam.
Az van, hogy nem tiltani kell a parkolást ilyen esetben, hanem engedélyezni.
Azaz alapból tilos minden ilyen cselekedet, de ha tábla engedi, akkor szabad.
Ahogy a beton járdán parkolás is csak akkor szabályos, ha kifejezetten engedik.
Szerintem azért ennyire nem fekete és fehér a kérdés.
Számtalan helyen parkolnak autók teljesen legálisan anélkül, hogy az kifejezetten engedélyezve, jelezve volna. Gondolok ez alatt táblával, vagy útburkolati jellel való jelezve.
Csak egy példa.
Mikor nálad jártam, abban az utcában parkoltam, ahová a nappalitok néz, nem tudom az utca nevét.
Ott se nincs tíltva, se nincs engedélyezve(kijelölt parkoló), mégis állnak az autók, felteszem teljesen szabályosan.
Ahogy lentebb már írtam egy válaszban, ha hibáztam, és úgy néz ki, hogy igen, akkor természetesen vállalom a felelősséget és a következményeket.
Én pusztán magában az eljárásban találok kivetnivalókat.
Ez a vagyonnyilatkozat/átvilágitás, a nem egyenlő mértékű bírságolás, és az, hogy bár minden ott parkoló elkövette a szabálysértést, mégsem büntettek meg mindenkit.
Ez utóbbira az Önkormányzati ügyintéző nem tudott választ adni, hogy miért lehetett ez, azt mondta, "érdeklődjek a közterület felügyeletnél, a parkolás körülményeivel Ők vannak tisztában."
Bár az ablaktörlő mögé dugott, értesitő cédulán megvan az elérhetősegük, így utólag már nem sok értelmét látom felhívni Őket.
Feltételezem, hogy nekem kellene bizonyítanom(hogy is?), hogy nem volt minden autón büntetőcédula, és ez amúgy sem mentesitene a bírság megfizetése alól, így elengedem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Lemmy9.1 írta:
Tegnap, 13:57
Tudomásom szerint nem lehet zöldterületre parkolni, ez régóta így van.
Ezért valószínűleg jogos a bírság. A vagyonnyilatkozat az érdekes valóban.

Pénzbehajtás ez a legjavából sajnos.. :smile51: vagyonnyilatkozatot azt milyen jogon kéri? Arra ott a NAV...
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2417

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
Tegnap, 13:27

Pontosan így van. Engem is az vitt be az erdőbe(zöld területre), hogy semmi sem tiltja a parkolást, és állt már ott vagy 10 autó, mikor én is odaálltam.
Az van, hogy nem tiltani kell a parkolást ilyen esetben, hanem engedélyezni.
Azaz alapból tilos minden ilyen cselekedet, de ha tábla engedi, akkor szabad.
Ahogy a beton járdán parkolás is csak akkor szabályos, ha kifejezetten engedik.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Tudomásom szerint nem lehet zöldterületre parkolni, ez régóta így van.
Ezért valószínűleg jogos a bírság. A vagyonnyilatkozat az érdekes valóban.
Szerintem!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
Tegnap, 11:44
Azóta az autók az úttesten parkolnak.
Erről jut eszembe, picit más szemszög az utcai parkolásra: az utca, amiben lakom (egy vidéki faluban ugye), szerencsére a falu talán legkevésbé forgalmas utcája, lényegében csak a lakók és a lakókhoz érkező vendégek használják. Ez jó, nagyon jó.
A házam előtt van egy kisebb virágos-gyepes kert, majd kerítés (idáig az enyém), majd járda, majd ismét füves terület két fával (ez már önkormányzati), majd árok, majd ismét fű, majjd a (tavaly tökéletesen felújított útfelület, parkolók nélkül.
A ház előtti, önkormányzati területet és a fákat tudtommal köteles (nálunk) aa háztulajdonos rendben tartani, de az árok karbantartása az önkormányzat feladata lenne (meredeken tesznek rá amúgy, szóval mindenki úgy-ahpgy karbantartja).
Én kaszálom/nyírom is rendesen, kaptam felszólítást a szolgáltatótól, hogy a fák felső ágait nyessem meg, mert beleérnek a (nálunk oszlopokon vitt) vezetékekbe, és ez veszélyezteti a szolgátltatást, megtettem, mindez nem kevés munka (bár nem is vészes). Az utca elég szűk, azért ha valaki parkolni akar, az le kell húzódjon a zöld területre... a lényeg, hogy bár nem az én területem,, de mivel én gondozom (valakinek kell), azért kifejezetten zavar, ha valaki ráparkol. Az utcában sokan parkolnak így, lehúzódva a zöldterületre, a saját házuk előtt, én erről leszoktam, beállok az udvarba (télen pedig a garázsba, mindig).
Na, nemrég történt, hogy a szomszéd (srégen a szemközti), elkezdett parkolni a házam előtt a zöld füves területen, a kb harmadik autójával... kb 1 hónapig nem szóltam, aztán egyszer odamentem hozzá, és megkérdeztem, hogy ha már ott parkol a házam előtt két kerékkel a füves részen, lenne-e kedve besegíteni a füves rész karbantartásába is....
Vette a lapot, azóta máshogy oldja meg a parkolást azzal az autóval (a saját háza előtt).
Talán f@szkalap voltam, biztos nem szeret már annyira :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

nemtomm írta:
Tegnap, 12:41
zoli73 írta:
Tegnap, 11:46
nemtomm írta:
Tegnap, 11:29


Rááltál netán a fűre? Azért bírságolnak elég sok helyen mondjuk a birság összegét nem ismerem... sad.gif
Hát, ha a Pongrátz úti trolibuszgarázs mögötti köves-gazos területet lehet fűnek nevezni, akkor igen.
A legmeglepőbb az egészben, hogy vasárnap volt(a közterület felügyelők ekkor is dolgoznak?), illetve többedmagammal "követtem el" a kihágást.
Állt ott még vagy 15-20 autó(sokadiknak álltam oda, tehát más feje után mentem), de büntetésre figyelmeztető cédula, talán ha az autók felére került.
Ha hibáztam, nyilván elismerem, és vállalom a következményeit, de a körülmények kicsit zavarosak.
Rendszeresen járok arra (mondjuk nem parkolok ott) de ott parkol rengeteg autó már kora reggel és bírságolni sosem láttam ott senkit....akkor vajon hova fognap parkolni azok az autók akik idáig ott parkoltak...a sok buszsofőr vajon mivel megy dolgozni? Járj utána vajon miért is büntettek meg, vagy akarnak megbüntetni, érdemes lehet, hogy valaki túlbuzgó volt ami sajnos sokszor előfordul ....tábla nem tiltja egyáltalán a parkolást...
Pontosan így van. Engem is az vitt be az erdőbe(zöld területre), hogy semmi sem tiltja a parkolást, és állt már ott vagy 10 autó, mikor én is odaálltam.
Gondoltam, ha nekik is szabad, akkor nem lehet illegális. Mikor kiszálltam az autóból, nem figyeltem, hogy a másik autokon már van-e büntetőcédula, de visszaérkezve, és megtalálva a sajátomos, már alaposan körűlnéztem.
Ahogy írtam is, az autóknak csak egy részén volt.
Már elkezdtem az utánajárást, felhívtam az önkormányzati ügyintézőt, aki a végzést küldte nekem. Elmondása szerit, "a szabálysértés körülményei számára nem ismertek, a bejelentést a közterület felügyelettől kapták."
"Ha nem nyilatkozom a vagyoni helyzetemről(pedig elvárnák), akkor nem tudják mérlegelni a bírság mértékét. Előre a bírság mértékéről nem informálhat."
Arra a felvetésemre, hogy - ha minden ott parkolt, és feljelentett autótulajdonos ugyanazt a szabálysértést követte el, akkor mit, és miért kell mérlegelni, a szabály nem vonatkozik mindenkire egyelő mértekben, azt felelte, hogy "a rendelet értelmeben figyelembe kell venni az ügyfél anyagi helyzetét, körülményeit a bírság mértékének kiszabásánál."
Ezt nagyon diszkriminatívnak érzem, mert minden szabályszegő ugyanazt a vétséget követte el, miert lehet mégis akár különböző mértékben bírsagolni?
Igen, mellékeltek egy nyilatkozatot, amit kitöltve vissza kellene küldenem, de eszemben sincs. Olyan adatok megadásáról kéri, hogy nyilatkozzak, amik maximum a családomra tartoznak. Elvárnák, hogy nyilatkozzam az autómról, valóban én követtem-e el vele a szabálysértést, ha nem én, akkor ki? Van-e még másik jármű a tulajdonomban, nyilatkozzak a jövedelmemről, a munkahelyemről, az ingatlanomról, annak értékéről és tulajdoni hányadáról, ha van több ingatlanom, akkor arról is, a velem egy háztartásban élők számáról, jövedelméről, életkorálól, és mindenki egészségi, netán fogyatékkal élő állapotáról, stb. Mondván, Ők ezen információk bírtokában tudják elbírálni a bírságom mértékét!
Persze ezt a nyilatkozatot nem vagyok köteles megtenni, de ha megteszem, akkor nekik jogukban áll, az abban szereplő adatok hitelességét ellenőrizni!
Mindezt egy gazos, senkiföldjén való parkolás miatt, amit a KRESZ semmilyen formában nem tílt.
Pestiesen fogalmazva, "nem semmi"!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

zoli73 írta:
Tegnap, 11:46
nemtomm írta:
Tegnap, 11:29
zoli73 írta:
Tegnap, 10:32
Szép napot mindenkinek!
Egy kis segítséget, információt szeretnek kapni attól, aki jártas a témában.
Történt, hogy a Budapest X.ker önkormányzattól kaptam egy végzést, ahogy Ők fogalmaznak, "zöldterületi bírság" ügyében.
"A zöld terület nem rendeltetés szerű használata" indokkal készülnek megbírságolni, zöld területnek minősülő helyen parkoltam.
Kérdésem, kapott-e már más is e miatt bírságot, és ha igen, akkor mennyire szokott ez lenni rend szerint? A végzésben az áll, hogy 20e-től 200e-is kiszabható, de én arra lennék kiváncsi, mennyi szokott ez lenni valójában?
Köszönöm!
Rááltál netán a fűre? Azért bírságolnak elég sok helyen mondjuk a birság összegét nem ismerem... sad.gif
Hát, ha a Pongrátz úti trolibuszgarázs mögötti köves-gazos területet lehet fűnek nevezni, akkor igen.
A legmeglepőbb az egészben, hogy vasárnap volt(a közterület felügyelők ekkor is dolgoznak?), illetve többedmagammal "követtem el" a kihágást.
Állt ott még vagy 15-20 autó(sokadiknak álltam oda, tehát más feje után mentem), de büntetésre figyelmeztető cédula, talán ha az autók felére került.
Ha hibáztam, nyilván elismerem, és vállalom a következményeit, de a körülmények kicsit zavarosak.
Rendszeresen járok arra (mondjuk nem parkolok ott) de ott parkol rengeteg autó már kora reggel és bírságolni sosem láttam ott senkit....akkor vajon hova fognap parkolni azok az autók akik idáig ott parkoltak...a sok buszsofőr vajon mivel megy dolgozni? Járj utána vajon miért is büntettek meg, vagy akarnak megbüntetni, érdemes lehet, hogy valaki túlbuzgó volt ami sajnos sokszor előfordul ....tábla nem tiltja egyáltalán a parkolást...
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
Tegnap, 11:44
zoli73 írta:
Tegnap, 10:32
Szép napot mindenkinek!
Egy kis segítséget, információt szeretnek kapni attól, aki jártas a témában.
Történt, hogy a Budapest X.ker önkormányzattól kaptam egy végzést, ahogy Ők fogalmaznak, "zöldterületi bírság" ügyében.
"A zöld terület nem rendeltetés szerű használata" indokkal készülnek megbírságolni, zöld területnek minősülő helyen parkoltam.
Kérdésem, kapott-e már más is e miatt bírságot, és ha igen, akkor mennyire szokott ez lenni rend szerint? A végzésben az áll, hogy 20e-től 200e-is kiszabható, de én arra lennék kiváncsi, mennyi szokott ez lenni valójában?
Köszönöm!
A szüleimnél a járda és az utca között (Szentendrén) van egy kb 2-2,5 méteres füves, zöld terület. Majd minden ház előtt a tulajdonosok kialakítottak előkertet, parkolót, fűt, fát. bokrot, stb. Sokan a házuk előtt parkolnak, nem állnak be a kertbe, használják az ott kialakított helyeket. Történt egyszer, hogy a város éber közterület felügyelői reggelre az összes autót a környéken (Szomszédos utcákban is) végigbüntették erre hivatkozva 50 000 Ft-ra. Aztán össznépi nyomásra visszavonták. Azóta az autók az úttesten parkolnak.
Hát igen, ez annyira jellemző, mármint az Önkormányzatok gondolkodására.
Nálunk is volt egy hasonló "kampány", az Önkormányzatnál kitalálták, hogy fel kell szólítani/meg kell bírságolni azokat az ingatlantulajdonosokat, akik az ingatlanjuk előtt, az utcán építőanyagot(sóder/homok kupac, téglarakás,stb.) tárolnak, mert ugye az utca Önkormányzati terület.
Persze jött a zúgolódás, és egy fifikás lakó, akit érintett, bement az önkormányzathoz, és közölte, "hogy ha az utca Önkormányzati terület, akkor azt lesz szives az Önkormányzat fentartani. Ő eltünteti a sóderkupacot a háza elől, ha az Önkormányzat kéthetente odaküldi a közmunkásokat füvet nyírni!" Illetve bemutatott jónéhány fotót, amik embernagyságú gyommal(köztük nem kevés parlagfű) felvert, önkormányzati területekről készültek. Hozzátéve, hogy "az Önkormányzat előbb a saját háza előtt sepregessen, mielőtt a lakókat akarná szankcionálni."
Ennek, és a többi zúgolódó hatására az ügy elsikkadt, senki nem kapott büntetést, de még felszólítást sem.
Az én esetemben feltételezhetően az fog dönteni a bírság mértékéről(a "vagyonnyilatkozatot" nyílván valóan nem adom be, pedig kérik!), hogy az adott Önkormányzat mennyire mohó, és mennyire akat keresni az ügyön.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

nemtomm írta:
Tegnap, 11:29
zoli73 írta:
Tegnap, 10:32
Szép napot mindenkinek!
Egy kis segítséget, információt szeretnek kapni attól, aki jártas a témában.
Történt, hogy a Budapest X.ker önkormányzattól kaptam egy végzést, ahogy Ők fogalmaznak, "zöldterületi bírság" ügyében.
"A zöld terület nem rendeltetés szerű használata" indokkal készülnek megbírságolni, zöld területnek minősülő helyen parkoltam.
Kérdésem, kapott-e már más is e miatt bírságot, és ha igen, akkor mennyire szokott ez lenni rend szerint? A végzésben az áll, hogy 20e-től 200e-is kiszabható, de én arra lennék kiváncsi, mennyi szokott ez lenni valójában?
Köszönöm!
Rááltál netán a fűre? Azért bírságolnak elég sok helyen mondjuk a birság összegét nem ismerem... sad.gif
Hát, ha a Pongrátz úti trolibuszgarázs mögötti köves-gazos területet lehet fűnek nevezni, akkor igen.
A legmeglepőbb az egészben, hogy vasárnap volt(a közterület felügyelők ekkor is dolgoznak?), illetve többedmagammal "követtem el" a kihágást.
Állt ott még vagy 15-20 autó(sokadiknak álltam oda, tehát más feje után mentem), de büntetésre figyelmeztető cédula, talán ha az autók felére került.
Ha hibáztam, nyilván elismerem, és vállalom a következményeit, de a körülmények kicsit zavarosak.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12682
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7374
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

zoli73 írta:
Tegnap, 10:32
Szép napot mindenkinek!
Egy kis segítséget, információt szeretnek kapni attól, aki jártas a témában.
Történt, hogy a Budapest X.ker önkormányzattól kaptam egy végzést, ahogy Ők fogalmaznak, "zöldterületi bírság" ügyében.
"A zöld terület nem rendeltetés szerű használata" indokkal készülnek megbírságolni, zöld területnek minősülő helyen parkoltam.
Kérdésem, kapott-e már más is e miatt bírságot, és ha igen, akkor mennyire szokott ez lenni rend szerint? A végzésben az áll, hogy 20e-től 200e-is kiszabható, de én arra lennék kiváncsi, mennyi szokott ez lenni valójában?
Köszönöm!
A szüleimnél a járda és az utca között (Szentendrén) van egy kb 2-2,5 méteres füves, zöld terület. Majd minden ház előtt a tulajdonosok kialakítottak előkertet, parkolót, fűt, fát. bokrot, stb. Sokan a házuk előtt parkolnak, nem állnak be a kertbe, használják az ott kialakított helyeket. Történt egyszer, hogy a város éber közterület felügyelői reggelre az összes autót a környéken (Szomszédos utcákban is) végigbüntették erre hivatkozva 50 000 Ft-ra. Aztán össznépi nyomásra visszavonták. Azóta az autók az úttesten parkolnak.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

zoli73 írta:
Tegnap, 10:32
Szép napot mindenkinek!
Egy kis segítséget, információt szeretnek kapni attól, aki jártas a témában.
Történt, hogy a Budapest X.ker önkormányzattól kaptam egy végzést, ahogy Ők fogalmaznak, "zöldterületi bírság" ügyében.
"A zöld terület nem rendeltetés szerű használata" indokkal készülnek megbírságolni, zöld területnek minősülő helyen parkoltam.
Kérdésem, kapott-e már más is e miatt bírságot, és ha igen, akkor mennyire szokott ez lenni rend szerint? A végzésben az áll, hogy 20e-től 200e-is kiszabható, de én arra lennék kiváncsi, mennyi szokott ez lenni valójában?
Köszönöm!
Rááltál netán a fűre? Azért bírságolnak elég sok helyen mondjuk a birság összegét nem ismerem... sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
Egy kis segítséget, információt szeretnek kapni attól, aki jártas a témában.
Történt, hogy a Budapest X.ker önkormányzattól kaptam egy végzést, ahogy Ők fogalmaznak, "zöldterületi bírság" ügyében.
"A zöld terület nem rendeltetés szerű használata" indokkal készülnek megbírságolni, zöld területnek minősülő helyen parkoltam.
Kérdésem, kapott-e már más is e miatt bírságot, és ha igen, akkor mennyire szokott ez lenni rend szerint? A végzésben az áll, hogy 20e-től 200e-is kiszabható, de én arra lennék kiváncsi, mennyi szokott ez lenni valójában?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
2024.04.16., kedd 12:16


A gyári adatok nem tudom mennyire fedik a valóságot(bármely autónál) így ezek alapján én nem tudok ítélkezni.
Ha azt nézzük, hogy városban, lámpától-lámpáig gyorsulunk, de a megengedett sebességet se lépjük túl jelentősen(max. 60-70km/h) akkor egyértelműen nincs ellenfele. Ha a 0-100 sprintet nézzük, akkor már akadnak méltó kihívók.
Viszont ahol én találkoztam a "jelenséggel", az a "drag race", ahol hivatalos időmérés van, és 402m(¼mérföld) a táv amin gyorsulni kell.
A Tesla reakcióideje a rajtban hihetetlen, nyilván mert nem kell kuplungot engedni, csak rátaposni a gázra. Az első 100 méteren valóban nincs ellenfél(talán csak a csúcs dragsterek, de azok más kategóriakban futnak), majd a táv második felére(200m-400m közöt) valahogy "kifogy a szusz" a Teslából, és sok autó behozza a kezdeti lemaradást, sokszor meg is előzik.
A legutóbbi példa szombaton volt Lacházán, a dual motoros model 3-ra, egy Mitsubishi EVO Vlll a 402méteren, több mint 1,5mp-et vert, és ez a különbség rendszerint a táv utolsó harmadában jön össze.
De például egy Audi TT RS, egy R8, egy BMW M140i is ugyanígy "lenyomta" a Teslát. És ezek "csak" az utcai(street kategória) autói közül volt néhány, amik hirtelen eszembe jutottak.
Amúgy a Tesla nagyon kiszámítható, igen konstans időket produkál mindig.
11mp körüli idővel, és 210km/h célvonali sebességgel.
A legerősebb model S(1000+PS) tud itt szűk 10mp-et, és 240km/h körüli céltempót.
Most természetesen olyanokba ne folyjunk bele, hogy épített kategóriából mi gyorsulja le a Teslát, akár még töredék áron is, de mivel teljesítmény alapon állítják össze az ellenfeleket, így sokszor nagy érdekes járművekkel kell a Teslának összeakaszkodnia, és a végkimenet legtöbbször nagyon nem egyértelmű.
Ja hogy negyed mérföld.Akkor nem szóltam semmit :D Nekem a gyorsulási adat még mindig a 0-100,és ennyi.Ebben a tartományban is tud a legszürreálisabb lenni az élmény,és hogy feljebb mi van,az nem olyan érdekes.Mondjuk egy spécibb tesla 0-200-ig is szürreális,de itt már más benzinfaló vasak is azok tudnak lenni,és azoknak pluszban még hangjuk is van,ami csak növeli az élményt. :rolleyes:

Avatar
ELEX
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 178

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ELEX »

Vinkler írta:
2024.04.16., kedd 12:34
Minden elektromos, mert 100-120 környékén ugrásszerűen megugrik a fogyasztásuk.
Mert a fizikát nem lehet becsapni.
A sebességgel négyzetes arányban nő a légellenállás és azt rohadtul nem érdekli, hogy mivel hajtják a kocsit.
A gyorsítgatások szintén pillanatok alatt leszívják az akkumulátorokat.
Sajnálatosan ma még az akkumulátorok energia tároló kapacitása a fasorban sincs a benzintank energia tároló kapacitásával.
10-15-ször nagyobb tömegű akkumulátorokat kell cipelni, gyorsítani és lassítani, mint egy benzintank esetében. Ez tovább nyeli az energiát. Fizika. Egyszerű fizika.
Szerény véleményem szerint az akkumulátoros elektromos autózás egy totális zsákutca.
Semmiféle ésszel felfogható előnye sincs. Még környezetvédelem szempontjából sem, ha egy elektromos autó teljes életciklusát vizsgáljuk az előállításától, az üzemeltetésén keresztül a megsemmisítéséig. A teljes életciklusa sokkal környezetszennyezőbb, mint a fosszilis energiahordozókra épülő autóké.
Csak hát ma ez a lobby az erősebb és ezt kell letolni az emberek torkán. És ez működik is - sajnos. Ennek a fene nagy sötétzöldségnek fizetjük az árát minden szinten.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2024.04.16., kedd 12:24
Bitang gyorsak a Teslák, pontosabban bitangul gyorsulnak, szerintem ez nem kérdés. De valahogy soha nem látom őket se gyorsan menni, se őrülteket gyorsulgatni. ;) A sors fintora, hogy pár padlógázás gyorsulgatás és esetleg nem ér oda a szekér a célig :D Autópályán a Teslák mindig betartják a kötelező sebességet :D
Ennek a bitang gyorsulásnak bizony nagy ára van, ezért nem is látsz az utcán sprintelő, száguldó villanyautókat.
Megint az említett gyorsulási versenyeket kell idézzem.
A Teslák 8-10 kemény sprit után általában elszivárognak. Saját bevallásuk szeint, ez a felhasználás(súrolja a nem rendeltetés szerűt) annyira igénybe veszi az akkumulátort, hogy nem kockáztatnak meg egy üzemzavart, inkább hazamennek tölteni. Az ilyen fokozott igénybevétel, az akku töltöttségének jelentős részét felemészti.
Valahogy azt látom, a Teslások nagy szeretnek villogni az ilyen rendezvényeken, mert tényleg jól muzsikálnak, csak számomra nem tiszta, hogy ezért milyen árat fizetnek? Ez mennyire amortizálja az akkut, a technikát?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”