Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tehát akkor 4-es Octaviat ne tároljuk így... :D

.
Car-parked-inside-home-8.jpg
Car-parked-inside-home-8.jpg (49.22 KiB) Megtekintve 512 alkalommal
Car-parked-inside-home-3.jpg
Car-parked-inside-home-3.jpg (65.02 KiB) Megtekintve 512 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

ZolaBA írta:
2023.11.11., szomb. 14:56
Aszpirin írta:
2023.11.11., szomb. 10:55
Vinkler írta:
2023.11.11., szomb. 08:52
Mondjuk a kulcsot érdemes minimum 5 méterre tárolni az autótól. :rolleyes:
Szóval lehet, hogy user error,
kemény! :smile51: De ez nem juzer error, pláne hogy az RTFM is meg volt.

Nem akarok vájklni, de érdekelne, hogy Vinker ezt eddig is tudta csak nem sejtette, most derítettétek ki a háttérben vagy jött egy új vw körlevél az ideges ügyfelek tájékoztatásához? ;)
A Kessy megjelenésekor mondták az oktatáson, hogy 5 méternél távolabb érdemes tárolni a kulcsot, különben előfordulhat, hogy az autó nem kerül “alvó” állapotba.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2023.11.11., szomb. 10:55
Vinkler írta:
2023.11.11., szomb. 08:52
Mondjuk a kulcsot érdemes minimum 5 méterre tárolni az autótól. :rolleyes:
Szóval lehet, hogy user error,
kemény! :smile51: De ez nem juzer error, pláne hogy az RTFM is meg volt.

Nem akarok vájklni, de érdekelne, hogy Vinker ezt eddig is tudta csak nem sejtette, most derítettétek ki a háttérben vagy jött egy új vw körlevél az ideges ügyfelek tájékoztatásához? ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Volt 1.9 tdi 105 Le motoros octaviám ahhoz adtak olajat és neha nem is bírta ki olajcseréig. Mostani 2.0 tdi hez nem adtak és nem is kellett soha utántölteni. Mindkettő új kora óta volt van nálam hasznalatban. Nem tudom mitől függ.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Nekem a 263 ezret futott BMW Z4-esem, M54B30 motorral a 10000 kilométer alatt, amit mentem vele, megevett 1,5 liter olajat. de főképp akkor fogyott, ha valamelyik szerpentinen 2-3-as sebességtől nem váltottam feljebb. Ez számomra még elfogadható...
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vinkler írta:
2023.11.11., szomb. 12:23

Azért akad olyan is. :rolleyes:
Egyébként a 26 éves Golfom egy gramm olajat nem fogyaszt. ;peace;
Nekem a korábbi 1.3d Astrám volt így. Új kora és az eladáskori 288e km között (ekkor volt 11 éves) sosem kellett után tölteni. Pedig első 5-6 évben be volt tartva a gyári 30e km-es olajcsere periódus, és később is 20-25e km-t mentem vele 1 év alatt, akkor cseréltem benne olajat.
Előtte a benzines G Astrám is 145e km alatt egyszer sem kért olajat két csere között, pedig az is kb. 30e km-enként ment éves szervizre.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

stx írta:
2023.11.11., szomb. 12:45
Vinkler írta:
2023.11.11., szomb. 12:23
feket663 írta:
2023.11.11., szomb. 12:10
de egyébként nincs olyan motor, ami ne fogyasztaná a motorolajat, maximum nem veszed észre, mert telemegy gázolajjal, vagy párával, stb, így nem veszed észre, hogy csökken a szint.
Azért akad olyan is. :rolleyes:
Egyébként a 26 éves Golfom egy gramm olajat nem fogyaszt. ;peace;
Ha 2 éves lenne..
Olyan is van. ;) De sajnos egyre ritkább. Ahogy @feket663 írta, az új emissziós szabvány miatti szűk illesztésű, és nagyon híg olajjal működő motoroknál már nem meglepő sajnos. Anno csak a type R Civicem ette az olajat… :smile29:
Jaaaah, meg az Opel Astrám. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: stx »

Vinkler írta:
2023.11.11., szomb. 12:23
feket663 írta:
2023.11.11., szomb. 12:10
de egyébként nincs olyan motor, ami ne fogyasztaná a motorolajat, maximum nem veszed észre, mert telemegy gázolajjal, vagy párával, stb, így nem veszed észre, hogy csökken a szint.
Azért akad olyan is. :rolleyes:
Egyébként a 26 éves Golfom egy gramm olajat nem fogyaszt. ;peace;
Ha 2 éves lenne..

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

feket663 írta:
2023.11.11., szomb. 12:10
de egyébként nincs olyan motor, ami ne fogyasztaná a motorolajat, maximum nem veszed észre, mert telemegy gázolajjal, vagy párával, stb, így nem veszed észre, hogy csökken a szint.
Azért akad olyan is. :rolleyes:
Egyébként a 26 éves Golfom egy gramm olajat nem fogyaszt. ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Tctronic írta:
2023.11.11., szomb. 11:58
Öcsém új céges autója Audi A6 quattro avant 2.0 tdi s line. Gyárilag adtak hozzá 1 liter 5W30 Castrol olajat. Kicsit aggódik mert 7000 Km alatt már bele kellett tölteni az 1 litert gondolkodik.gif
Az az olajfogyasztás azért még nem olyan vészes, 1,5 dl/1000 km, főképp egy bejáratós motornál. Lehet, hogy majd még összébb kopik, és mérséklődik, de ettől még nem kell a falnak menni, sajnos a mostani környezetvédelmi előírások miatt jó vékony olajakhoz tervezik a motorokat, kicsi a dugattyúgyűrűk előfeszítése is, így mellettük felszivárog egy kicsike olaj az égéstérbe, és ott meg elég, de egyébként nincs olyan motor, ami ne fogyasztaná a motorolajat, maximum nem veszed észre, mert telemegy gázolajjal, vagy párával, stb, így nem veszed észre, hogy csökken a szint. Gyakori regenerálásnál simán előfordul, hogy nő a motorolaj szintje, az sem túl egészséges.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
2023.11.11., szomb. 11:58
Öcsém új céges autója Audi A6 quattro avant 2.0 tdi s line. Gyárilag adtak hozzá 1 liter 5W30 Castrol olajat. Kicsit aggódik mert 7000 Km alatt már bele kellett tölteni az 1 litert gondolkodik.gif
Nem kell. A gyárban a minimumra töltik.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Öcsém új céges autója Audi A6 quattro avant 2.0 tdi s line. Gyárilag adtak hozzá 1 liter 5W30 Castrol olajat. Kicsit aggódik mert 7000 Km alatt már bele kellett tölteni az 1 litert gondolkodik.gif
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2023.11.11., szomb. 10:55
Vinkler írta:
2023.11.11., szomb. 08:52
Mondjuk a kulcsot érdemes minimum 5 méterre tárolni az autótól. :rolleyes:
Ez fontos, és kiemelendő.
Sőt, az az érzésem, hogy nekem ez okozta az eddigi problémáimat.
Van ugyanis egy kulcsakasztó a lakásban (a bejárati ajtó nellett belül), amit használok mindenféle kulcshoz (beleértve az autókulcsot is), ami viszont közel van az autó szokásos parkolási helyéhez (akkor is, ha az a garázsban van).
Azt figyeltem meg, hogy ha a kulccsal auz autó felé közelítek, jól hallható "történések" zajlanak benne.... ersze fogalmam sincs, hogy mik, de hangot adnak ki.
Ezért pár napja beviszem a házba "mélyebben" a kulcsot, és láss csodát, két nap használatlanság után a csütörtöki fagyos reggelen is pöccre indult.
Szóval lehet, hogy user error, de annnak még nem találtam nyomát a manuálban, hogy erre figyelni kell...
(a manual-ról egyébként nagyon megvan a véleményem... ami részben pozitív, de az, hogy nincs benne, hogy milyen olaj kell a különböző motorípusoknak, az számomra egy Skoda /VW-konszern?/ sajátosság újabban. Jópofa volt, amikor kiírta az autó /vasárnap, szóval sok sikert a márkaszerviz eléréséhez/, hogy töltsek utána olajat, és rejöttem, hogy a f.cking manual nem tartalmazza azt az információt, hogy MILYEN olajat pontosan, csak azt, hogy hívjam a márkaszervizet... Aztán hétfőn hívtam a budapesti márkaszervizt, és mondtak egy típusú olajat... de mivel /szerencsére/ nem találtam olyant, bementem a közeli márkaszervizbe, ami végül alvázszám alapján derítette ki, hogy nem is azt a típust kell, hanem egy másikat... :napsut: )
Igen, ezért is írtam az 5 métert. :rolleyes:

Sajnos van olyan, hogy változik a specifikáció. A felhasználó szempontjából a 2.0 tdi mind egyforma, de valójában sokféle motor volt/van. Van, amibe 5W30-as olaj kell, és van, amibe 0W20. Érdemes megjegyezni egyszer, vagy kérni egy tartalék olajat a csomagtartóba. Sajnos ez ilyen, de nem csak a VW konszernnél van ez. jaj.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2023.11.11., szomb. 08:52
Mondjuk a kulcsot érdemes minimum 5 méterre tárolni az autótól. :rolleyes:
Ez fontos, és kiemelendő.
Sőt, az az érzésem, hogy nekem ez okozta az eddigi problémáimat.
Van ugyanis egy kulcsakasztó a lakásban (a bejárati ajtó nellett belül), amit használok mindenféle kulcshoz (beleértve az autókulcsot is), ami viszont közel van az autó szokásos parkolási helyéhez (akkor is, ha az a garázsban van).
Azt figyeltem meg, hogy ha a kulccsal auz autó felé közelítek, jól hallható "történések" zajlanak benne.... ersze fogalmam sincs, hogy mik, de hangot adnak ki.
Ezért pár napja beviszem a házba "mélyebben" a kulcsot, és láss csodát, két nap használatlanság után a csütörtöki fagyos reggelen is pöccre indult.
Szóval lehet, hogy user error, de annnak még nem találtam nyomát a manuálban, hogy erre figyelni kell...
(a manual-ról egyébként nagyon megvan a véleményem... ami részben pozitív, de az, hogy nincs benne, hogy milyen olaj kell a különböző motorípusoknak, az számomra egy Skoda /VW-konszern?/ sajátosság újabban. Jópofa volt, amikor kiírta az autó /vasárnap, szóval sok sikert a márkaszerviz eléréséhez/, hogy töltsek utána olajat, és rejöttem, hogy a f.cking manual nem tartalmazza azt az információt, hogy MILYEN olajat pontosan, csak azt, hogy hívjam a márkaszervizet... Aztán hétfőn hívtam a budapesti márkaszervizt, és mondtak egy típusú olajat... de mivel /szerencsére/ nem találtam olyant, bementem a közeli márkaszervizbe, ami végül alvázszám alapján derítette ki, hogy nem is azt a típust kell, hanem egy másikat... :napsut: )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Azért ez elég durva.
FB_IMG_1697292576252.jpg
FB_IMG_1697292576252.jpg (98.95 KiB) Megtekintve 445 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Azt figyeltem meg, hogy az akkumulátorok minősége iszonyatos mértékben romlott az elmúlt években, annak ellenére, hogy az áruk megsokszorozódott.
Manapság 3-4 év az átlagos élettartam, míg anno nem ritkán 8-10 évet is kibírtak. Nekem volt olyan autóm, amiben a gyári 12 éves akkumulátor volt, amikor eladtam.
Ehhez persze, hozzájön az új autók megnövekedett elektromos igénye is, de a fogyasztókat pár perc után lekapcsolja a vezérlő, szóval nyugalmi áramfelvétel nem igazán van onnantól. Mondjuk a kulcsot érdemes minimum 5 méterre tárolni az autótól. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: stx »

Aszpirin írta:
2023.11.10., pén. 17:48
Tctronic írta:
2023.11.10., pén. 15:17
2016.01 havi Octavia 2.0 110Kw diesel. Most cseréltük benne a gyári aksit, mert már kicsit köszörült. 175000 Km van benne. Régen minden jobb vót ;)
Az az elméletem a mai Octaviákkal kapcsolatban, hogy teletömték ugyan ficsörökel, amelyek mind-mind elektromosságot, sokszor az akkumulátor erejét igénylik (és itt egyáltalán nem a sokat szidott asszisztensekre meg infotainmentre gondolok, sokkal inkább az elektromos kézifére, az elektromos váltóra, a keyless openre, a keyless go-ra, ilyenekre), de valahogy mintha az akkumulátor, amit amúgyis jól megkínoz a start-stop divat, mintha nem lenne elég erős mindehhez... Nagyobb kellene bele, szvsz.
Nem csak Octavia. Fabia is. Anyósom menekült tőle...Most van egy 5 éves Suzuki Swiftje, ami egy főnyeremény neki. Évente olaj/szűrő/mifene csere és semmi gondja.
Ellenben villany panel , amit nézel, sok szép színnel, meg témával, nagyon jól néz ki, de hullanak ki.. Közben befékez a Skodád a semmitől...
Nekem az akku nem merül le, mert ha rádió/CD bekapcsolva marad, x perc után automatikusan lekapcsol mindent... Nem is olyan dizájnos, mint a VW konszern autói..

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Aszpirin írta:
2023.11.10., pén. 17:48
Tctronic írta:
2023.11.10., pén. 15:17
2016.01 havi Octavia 2.0 110Kw diesel. Most cseréltük benne a gyári aksit, mert már kicsit köszörült. 175000 Km van benne. Régen minden jobb vót ;)
Az az elméletem a mai Octaviákkal kapcsolatban, hogy teletömték ugyan ficsörökel, amelyek mind-mind elektromosságot, sokszor az akkumulátor erejét igénylik (és itt egyáltalán nem a sokat szidott asszisztensekre meg infotainmentre gondolok, sokkal inkább az elektromos kézifére, az elektromos váltóra, a keyless openre, a keyless go-ra, ilyenekre), de valahogy mintha az akkumulátor, amit amúgyis jól megkínoz a start-stop divat, mintha nem lenne elég erős mindehhez... Nagyobb kellene bele, szvsz.
Ha jól olvastam vissza 2-3 nap állás után lemerül az aksi. Ha így van és megnézték akku teszterrel az aksit és az jónak bizonyult akkor valami lemeríti, "szívja" az akkut. Mivel ennyi elektronikus kütyü van benne lehet azok közül valamelyik a ludas. Lehet majd kitalálják, megoldják ezt is. Nem kizárt, hogy egyszer csak lesz erre is szervizinfó, visszahívás akármi.

Talán már volt téma, hogy az új autókban a fiatalabb generáció már igényli az e-féle hókuszpókuszokat, de én csak hibaforrást látok bennük. De én már boomer vagyok :D Nekem csak start-stop van benne, első dolgom hogy azonnal kikapcsolom mikor beülök. Számomra egy autó inkább legyen egyszerű és megbízható, mint csillagháborús technika de megbízhatatlan, bonyolultsága miatt nehezen és drágán javítható. Sajnos a világ nem e-felé megy tudom.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tctronic írta:
2023.11.10., pén. 15:17
2016.01 havi Octavia 2.0 110Kw diesel. Most cseréltük benne a gyári aksit, mert már kicsit köszörült. 175000 Km van benne. Régen minden jobb vót ;)
Az az elméletem a mai Octaviákkal kapcsolatban, hogy teletömték ugyan ficsörökel, amelyek mind-mind elektromosságot, sokszor az akkumulátor erejét igénylik (és itt egyáltalán nem a sokat szidott asszisztensekre meg infotainmentre gondolok, sokkal inkább az elektromos kézifére, az elektromos váltóra, a keyless openre, a keyless go-ra, ilyenekre), de valahogy mintha az akkumulátor, amit amúgyis jól megkínoz a start-stop divat, mintha nem lenne elég erős mindehhez... Nagyobb kellene bele, szvsz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: stx »

Tctronic írta:
2023.11.10., pén. 15:17
2016.01 havi Octavia 2.0 110Kw diesel. Most cseréltük benne a gyári aksit, mert már kicsit köszörült. 175000 Km van benne. Régen minden jobb vót ;)
Ja. Civicben 9.5 éves volt az akku, reggel indult rendesen, délután meg csak nyünyögött. Bezzeg, a Banner bírta vagy 2 évig.. :-)

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

2016.01 havi Octavia 2.0 110Kw diesel. Most cseréltük benne a gyári aksit, mert már kicsit köszörült. 175000 Km van benne. Régen minden jobb vót ;)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nagy és biztonságos autók, ezért is veszik, ráadásul hátul a gyerekek ülnek ugye....

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2023/ ... paign=link
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2023.11.06., hétf. 23:13

Tamás, képzeld el a helyzetet: menned KELL Budapestre egy magbeszélésre, és reggel nem indul be az autód. Egy FALUBAN. Te mit csinálnál? B.szakodnál az asszisztenciával, vagy szólnál a havernak, hogy ugorjon át, és 10 perc múlva mehetsz?

Keresem a sokoldalas asszisztencia-tájékoztatót, de tuti valahol elhagytam, mert nem találom sehol :) Be kellett volna magolnom, tudom. Mea culpa.
Én teljes mértekben megértem a problémádat, hidd el.
Nem kell feltétlen bemagolni a tájékoztatót, ha már úgy is el van mentve a szerviztanácsadó száma a telefonodba, akkor a tárgyalásra menet felhívhattad volna az autóbál, hogy ugyan mondja már el, ilyenkor mi a teendőd, és segítsen megoldani a problémát, hiszen ez a te érdeked is lenne, de akár engem is, hidd el, segítettem volna.

Most látom, h utólag szereztetted a hsz-t.
Ha nincs külön garanciális munkalap megnyitva a problémáról, akkor hivatalosan nem jelezted a problémát! Ezért fontos, hogy dedikáltan dokumentálva legyen!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2023.11.06., hétf. 23:03
Aszpirin írta:
2023.11.06., hétf. 22:51
Vinkler írta:
2023.11.06., hétf. 22:21
Én csak arra próbáltam rávilágítani, ha ez nem így történt, akkor több ponton is hiba csúszott a gépezetbe és nem feltétlen a te részedről.
Ez mind szép és jó így leírva, de a helyzet az, hogy nem tudom mit csináltak vele, mert ezenkívül még két hibajjelenségért volt benn egy egész nap az autó. A másik két dologról (vészhívó meghibásodás, és a travel assist hibaüzenetek miatti n-edik szoftverfrissítésről) rendes munkalapot kaptam, az akkumulátorról csak egy hőpapírra nyomtatott fecnit, amin németül volt egy akkuteszteredmény. AKbmint egy nyugta. Kétlem, hogy órákig tesztelték volna, és semmiféle jegyzőkönyvet nem láttam. A fecnin az állt, hogy az akkumulátor okés, jól láthatóan valami akkuteszterből jött ki. Keresem itthon, de valószínűleg már kidobtam, mindenesetre ha kezembe akad, be fogom tenni ide szkennelve...
A bbeikázás házilag ment, az autót én vittem el szervizbe, a 24 óra nem biztos, hogy nem lett túllépve (nem is tudtam róla), de ha igen, nem sokkal. A helyszín a Porsche Tatabánya volt, a szerviztanácsadó neve és (céges) telefonszáma itt vana telefonomban, mert felvettem a kontaktjaim közé, annyi dolgom volt vele :)
Eddig csak a BMW-s ismerőseim telefonjában volt gyorshívás funkcióba mentve a szerviz száma, de úgy látszik változnak az idők… :fekverohog:

Ha külön garanciális munkalapot nem nyitottak az akksi problémára, akkor az teljesen biztos, hogy annak kivizsgálása nem történt meg úgy, ahogy az elő van írva.
Amennyiben a bikázás házilag ment, úgy nincs előírva semmilyen kötelezően elvégzendő feladat (miért is lenne), hiszen hivatalosan a garanciát nyújtó nem tud a problémádról. Ezért, jobb lett volna hivatalosan a segélyszolgálattal elvégeztetni, hiszen az érvényesítésnek vannak feltételei is, jól le van írva egy sok oldalas tájékoztatóba, amit nyilván senki sem olvas el. :rolleyes:
Tamás, képzeld el a helyzetet: menned KELL Budapestre egy megbeszélésre, és reggel nem indul be az autód. Egy Szár nevű FALUBAN. Te mit csinálnál? B.szakodnál az asszisztenciával, vagy szólnál a havernak, hogy ugorjon át, és 10 perc múlva mehetsz? (a bikázás benne van az autó kézikönyvében, tehát nem valami "illegális" dolog)

Keresem a sokoldalas asszisztencia-tájékoztatót, de tuti valahol elhagytam, mert nem találom sehol :) Be kellett volna magolnom, tudom. Mea culpa.

(amúgy: miért is lenne? élőírva feladat, ha az ügyfél beviszi az autót, hogy spontán lemerül az akksi? hmmm... nem tudom. szerinted? Nem az a dolga egy szerviznek, hogy megvizsgálja redndesen? miért is lenne?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2023.11.06., hétf. 22:51
Vinkler írta:
2023.11.06., hétf. 22:21
Én csak arra próbáltam rávilágítani, ha ez nem így történt, akkor több ponton is hiba csúszott a gépezetbe és nem feltétlen a te részedről.
Ez mind szép és jó így leírva, de a helyzet az, hogy nem tudom mit csináltak vele, mert ezenkívül még két hibajjelenségért volt benn egy egész nap az autó. A másik két dologról (vészhívó meghibásodás, és a travel assist hibaüzenetek miatti n-edik szoftverfrissítésről) rendes munkalapot kaptam, az akkumulátorról csak egy hőpapírra nyomtatott fecnit, amin németül volt egy akkuteszteredmény. AKbmint egy nyugta. Kétlem, hogy órákig tesztelték volna, és semmiféle jegyzőkönyvet nem láttam. A fecnin az állt, hogy az akkumulátor okés, jól láthatóan valami akkuteszterből jött ki. Keresem itthon, de valószínűleg már kidobtam, mindenesetre ha kezembe akad, be fogom tenni ide szkennelve...
A bbeikázás házilag ment, az autót én vittem el szervizbe, a 24 óra nem biztos, hogy nem lett túllépve (nem is tudtam róla), de ha igen, nem sokkal. A helyszín a Porsche Tatabánya volt, a szerviztanácsadó neve és (céges) telefonszáma itt vana telefonomban, mert felvettem a kontaktjaim közé, annyi dolgom volt vele :)
Eddig csak a BMW-s ismerőseim telefonjában volt gyorshívás funkcióba mentve a szerviz száma, de úgy látszik változnak az idők… :fekverohog:

Ha külön garanciális munkalapot nem nyitottak az akksi problémára, akkor az teljesen biztos, hogy annak kivizsgálása nem történt meg úgy, ahogy az elő van írva.
Amennyiben a bikázás házilag ment, úgy nincs előírva semmilyen kötelezően elvégzendő feladat (miért is lenne), hiszen hivatalosan a garanciát nyújtó nem tud a problémádról. Ezért, jobb lett volna hivatalosan a segélyszolgálattal elvégeztetni, hiszen az érvényesítésnek vannak feltételei is, jól le van írva egy sok oldalas tájékoztatóba, amit nyilván senki sem olvas el. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”