Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


És az RS6-rol mi a vélemény? 580LE 2025 Kg
Gyönyörű autó, bár nekem az 5ös BMW kombi is tetszik. Viszont a motor már kicsit megalomán. 580 ló bakker...
Nekem már kicsit túl van ez az autó "számozva". Az M5 is csak 400 lovas alapból, nem tudom mennyi értelme van ennek. Ja és 2 tonna az autó.. Inkább ezen faragtak volna valahogy. Mondjuk nem mondom, az M5 kombi is csak vagy 80 kilóval könnyebb..

Az enyém 100 lóval kevesebb és kb 150 kilóval.Remélem nem sokáig.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


És az RS6-rol mi a vélemény? 580LE 2025 Kg
Gyönyörű autó, bár nekem az 5ös BMW kombi is tetszik. Viszont a motor már kicsit megalomán. 580 ló bakker...
Nekem már kicsit túl van ez az autó "számozva". Az M5 is csak 400 lovas alapból, nem tudom mennyi értelme van ennek. Ja és 2 tonna az autó.. Inkább ezen faragtak volna valahogy. Mondjuk nem mondom, az M5 kombi is csak vagy 80 kilóval könnyebb..

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Le ne csússzon már a topik.. Audi S5 vs Bmw 335i coupe. http://www.youtube.com/watch?v=2a4PPnOju34
 
Ezek után ha az RS5 Audi csak 420 lovas lesz, mint az M3, akkor a csatát el sem kell kezdeni.. Ettől függetlenül azért az A5/S5 elég mutatós lett.

És az RS6-rol mi a vélemény? 580LE 2025 Kg



Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Le ne csússzon már a topik.. Audi S5 vs Bmw 335i coupe. http://www.youtube.com/watch?v=2a4PPnOju34
 
Ezek után ha az RS5 Audi csak 420 lovas lesz, mint az M3, akkor a csatát el sem kell kezdeni..

Nono, a S5 és a RS4 között állítólag óriási szakadék tátong az utóbbi javára! Az EVO-s fiúk kivittek egy RS4-et az új M3-as bemutatójára, és gyorsan csináltak egy rövid összehasonlítást. Az M3 lett a győztes, de csak egy hajszállal, és az RS4 bizony számos kritikus ponton jobbnak bizonyult: fékek, kormányzás, váltó (!!!). Az M3-ból átülve az RS4 állítólag kisebbnek, direktebbnek, keményebbnek érződött, a BMW inkább "garnturizmós" benyomást keltett. Az M3 fő ütőkártyái a fantasztikus motor (ami a korábban egekig magasztalt Audi V8-ast is elhomályosította), valamint a jobb futómű.
 
Szóval az RS5 okozhat még pár álmatlan éjszakát a BMW mérnökeinek, főleg ha igaznak bizonyúlnak a hírek, miszerint az RS5 megkapja a Lamborghini Gallardo-ból származó V10-es motor "light" változatát

Avatar
HagaNRG
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2004.12.01., szer. 12:43
Értékelés: -3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: HagaNRG »


Goof Year Eagle F1 gumi van itt valaki autóján?
(12 ezer most akciósan 195/50R15-ben, ez elég jó árnak tűnik.)
 
Viszont ennyi körül van még:
Dunlop Sport Sp01 is (jelenleg használom, semmi gond vele, de múltkor egy izes úton való fékezésnél úgy elvágta a kcosi a farát, hogy rendesen megijesztett)
BFGoodrich Profiler G
Uniroyal Rainsport 1
Yokohama A539
 
Ezek közül szerintetek melyik a legjobb?
 
Köszi!
(ja és továbbra is várom, melyik legyne a legjobb olaj, ha Mobil 1 lesz Castrol helyett, mert azokból is van több típus)

Házimozi I. :: Erősítő: Yamaha RX-V357 Hangfalak: Clarus Charon Monitor, Koda 860 center és háttér, Clarus Charon II sub Tv:Thomson 32WM402 16:9, DVD: Panasonic DVD-S295
 
Házimozi II. :Tv: Thomson 28WS24E 16:9, DVD+erősítő: Panasonic SC-Ht75 kompakt
 
Fotó: Konica Minolta Dynax 5D
Gép: Acer Aspire 3023 WLmi
A másik életem: Seat Ibiza, Piaggio NRG

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Elkezdtem utánanézni a szlovák autó dolognak, kéne egy új pickup cégnek véve/bérelve meg egy személyautó is
http://www.calderan.hu/szlovak_auto
ezt az oldlt találtam, ami szerint mégsem akkor biznisz a dolog....
Esetleg tudtok még korrekt oldalakat akik ezzel foglalkoznak és részletezik, hogy mit kell fizetni ott és itt?

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Le ne csússzon már a topik..
Audi S5 vs Bmw 335i coupe. http://www.youtube.com/watch?v=2a4PPnOju34
 
Ezek után ha az RS5 Audi csak 420 lovas lesz, mint az M3, akkor a csatát el sem kell kezdeni.. Ettől függetlenül azért az A5/S5 elég mutatós lett.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


minek neked mindenáron kombi? 
egyébként kombiba tényleg van egy két pofás bömbi. egy jó kerékkel jól mutatnak.

Hát szeretem a kombikat, praktikusak. Másrészt sokat utazom autóval így jól jön, hogy kényelmesen lehet pakolni (nyaralás + síelés, stb). Arról nem is beszélve, hogy az is feltétel, hogy tudjak aludni a kocsiban, ha éppen úgy adódik.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12064
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3569
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


no,bömbi
 
most futottam össze egy régebbi ismerősömmel. megbízható és korrekt gyerek (erre mondják,hogy balfasz? minden esetre régebben komplett audio note rendszerét igen méltányos -értsd nevetséges- áron vettem meg, kifogástlan állapotban.)
 
1994-es E36 320-as böbbölőt adna el. megy ki spanyolországba és a kezdő ugráshoz kellene a bömbiért kért 1miska. 30év fölötti,nem az autó lelkét kitaposó falyta. inkább olyan atyáskodós. gőzöm nincs,ez mennyire jó ár, de a srác tom, hogy korrekt.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12064
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3569
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


minek neked mindenáron kombi?
 
egyébként kombiba tényleg van egy két pofás bömbi. egy jó kerékkel jól mutatnak.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


nu, én kb ilyen lennék,aki akar egy kicsit sportosat, de okosan 
nekem egyik se megfelelő
 
4miska: suzuki swift sport
5-5.5 miska reno cliRS vagy a pödzsó 207RCturbo (ople opc derogál)
7miska civic typeR vagy reno meganeRS
8misk mazda3 MPS
10 miska: kifizetem a lakáshitelemet, veszek egy reno clio RS-t és egy supertweetert
 
persze mindne újonnan. nem kell a 2éves clioRS 4miskáért

Hát ezek sem rosszak, ha nem lenne szükség kombira, akkor egyszerűbb lenne a képlet.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12064
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3569
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


Eltekintve ettől a cápától, azért mindig sokat gondolkozom azon, hogy mi éri meg annak az embernek, aki szereti a sportos kocsikat is. Természetesen használt autókban gondolkodva;1) Venni egy erős dízel kombit (530d) jó drágán, és az tulajdonképpen sportos, meg praktikus.
2) Venni olcsóbban egy benzin kombit, ami sportos, praktikus, de rém drága üzemeltetni.
3) Vagy a vázolt lehetőség, egy öreg sportos/buli autó + egy praktikus de abszolút nem sportos dízel kombi.

nu, én kb ilyen lennék,aki akar egy kicsit sportosat, de okosan
 
nekem egyik se megfelelő
 
4miska: suzuki swift sport
5-5.5 miska reno cliRS vagy a pödzsó 207RCturbo (ople opc derogál)
7miska civic typeR vagy reno meganeRS
8misk mazda3 MPS
10 miska: kifizetem a lakáshitelemet, veszek egy reno clio RS-t és egy supertweetert
 
persze mindne újonnan. nem kell a 2éves clioRS 4miskáért
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12064
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3569
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


engem nem is a vezetési élmény miatt aggaszt egy régebbi autó. volt nekem is több régi. ezek is persze kisautó kategóriában. én azokat szeretem és valahol tényleg a 4méteres(pl civic TypeR) a fölső határ,amit el tok egyelőre képzelni.

Akkor ehhez mit szólnál?
 
Tavaly kaptam le az M0-on. Az ott egy Ford Focus C-Max mellette, egy "kisbusz". Látszott, hogy a pali rendesen célozza a sávot

debrecenbe van egy ilyesmi és pont fehér is. győzök menekülni, ha mellettem lévő sávban megy. és még nyomja is neki
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Hát igen, minden igaz amit leírtatok. Amúgy a regadó olyan 800e Ft ha jól tudom, mivel már 25 éves autókról van szó. Ezt mondjuk meg tudnám spórolni német rendszámmal, cserébe viszont ki kéne járnom vizsgáztatni. Meg, hogy maradjunk a realizmus talaján egy ilyen autóból rögtön kettőt kell venni, egyet alkatrésznek .
 
Nem vagyok egy oldtimer fan amúgy, csak tetszik az autó. Elvileg a vezetési élményről is nyugodtan beszélhetünk - feltéve, hogy rendben van. Na most valószínűleg egy használt sincs igazán rendben, így valag pénz lenne a felfüggesztés szétkopott elemeinek a cseréje stb.
 
Ettől függetlenül én azért szívesebben ülnék egy 286 lovas M6 volánja mögé, mint mondjuk egy Swift Sport volánja mögé. Árban kb hasonló. Ami viszont igaz, hogy mire egy nagyjából használható autó kerekedne egy ilyen 20 évesből arra nem csak a pénzt, hanem az időt is (pár száz munkaórát) rá kéne szánni. Ja és teljesen egyedüli autónak egy ilyen 20 éves nem jó, kell még mellé vmi megbízható átlagautó.
 
Eltekintve ettől a cápától, azért mindig sokat gondolkozom azon, hogy mi éri meg annak az embernek, aki szereti a sportos kocsikat is. Természetesen használt autókban gondolkodva;
1) Venni egy erős dízel kombit (530d) jó drágán, és az tulajdonképpen sportos, meg praktikus.
2) Venni olcsóbban egy benzin kombit, ami sportos, praktikus, de rém drága üzemeltetni.
3) Vagy a vázolt lehetőség, egy öreg sportos/buli autó + egy praktikus de abszolút nem sportos dízel kombi.

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


engem nem is a vezetési élmény miatt aggaszt egy régebbi autó. volt nekem is több régi. ezek is persze kisautó kategóriában. én azokat szeretem és valahol tényleg a 4méteres(pl civic TypeR) a fölső határ,amit el tok egyelőre képzelni.

Akkor ehhez mit szólnál?
 
Tavaly kaptam le az M0-on. Az ott egy Ford Focus C-Max mellette, egy "kisbusz". Látszott, hogy a pali rendesen célozza a sávot


Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12064
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3569
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


engem nem is a vezetési élmény miatt aggaszt egy régebbi autó. volt nekem is több régi. ezek is persze kisautó kategóriában. én azokat szeretem és valahol tényleg a 4méteres(pl civic TypeR) a fölső határ,amit el tok egyelőre képzelni.
no, szal ezekkel a régi autókkal annyit szvítam,mint a borz. volt amivel többet,volt amivel kevesebbet(japán daihatsuval jóval kevesebbet). aztán vettünk újat. szidják,hogy ezek hol vannak már a régi gépektől? hát fene tudja. régen az R5 turbom hasonló kategória volt,mint most a sport swift. mondjuk az -új korában- jobbat gyorsult, de kanyarba felborult, stb... hát én most el nem cserélném a vadi új, sokkal modernebb és sokal jobban felszrelt,sokkal ergonómikusabb, könnyen kezelhetőbb,kezesebb swiftet egy vadi új állapotbna lévő ilyen R5 turbora. egyszerűen ez a mai autó szerintem jobb. nem beszélve arról, hogy ott a dupla karbi azért evett rendesen volt benne nyers erő és nem is kevés, de ez csak egyik szempontja az autóválasztásnak. nálam nagyon fontos, a megbízhatóság. aztán az se utolsó,milyen módon tudom megvenni,azaz mennyire jól hitelezik és persze egyik alapfeltételem, hogy sportos legyne valamelyest. ezek teljesülése után,mi van ráírva,engem már nem érdekel (bár a dacia nevet kevésbé érzem magaménak, az igaz. igaz, hotHatch-et se gyárt)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Végülis nem mindenki ugyanazt keresi az autózásban. Engem kiráz a hideg az öreg járgányok vezetési "élményétől", van aki meg egyenesen a veteránokra élvez.. Gondolom életkorral is változik ez, lehet hogy 50 évesen még mindig a 7gen Civic Type-R lesz az egyik vágyálmom, csak majd OT-xxxx rendszámmal...
 
Azt figyeltem meg, hogy minél több öreg (értsd: legalább 8 éves) annó drága, "nagyvasat" (értsd: legalább 180le) próbálok ki mostanában, annál jobban szeretem a kis fostalicska - de legalább új - Civicem.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12064
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3569
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »

ja, kinézni azért jól néz ki, csak nem túl okos döntés esetleg
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12064
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3569
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: revox »


1 milla körül már ki lehet fogni jobb állapotú darabokat. Hál istennek csak a pénz hiányzik, különben tuti beleásnám magam a dologba..
addig örülj,míg hiányzik. nomeg a regadó se kevés ezekre szerintem. azt a pénzt fogod és ügyesen betolod egy új aitó kezdő részletébe és vigyorogni fogsz,mint valami hülyegyerek. azért amikor a dolgok kezdenek racionalizálódni, szerintem kevesn ugranak ekkora indiánfejest a befagyot tóba legább is akinek esze van.
nem fog bmw így kitelni? érd be kevesebbel. szeritned ha egy ilyen elém állna a "suzuki a ti autótok" matricával, nem én sajnálnám jobban?
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- es a buxad atmenne negativba a fenntartasi koltsegeket eriintoen
Hát igen, 1 milla megvenni, + 1 milla évente fenttartani

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »

- es a buxad atmenne negativba a fenntartasi koltsegeket eriintoen
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Kezd leülni a topik.
Hamár így BMW-k voltak terítéken, játszóautónak jó lenne:

(régi M6os BMW).. Mondjuk a napokban komoly elgondolkoztam, hogy kéne venni egy 635CSi-t.

Németországban 1 milla körül már ki lehet fogni jobb állapotú darabokat. Hál istennek csak a pénz hiányzik, különben tuti beleásnám magam a dologba..

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én nem hagynám ki, ha ennyire biztos a múltja. De a lényeget nem írod: manuális vagy automata?
Manuális.
 
A multja teljesen tiszta, legalábbis az utóbbi 8 évben, mert azóta a cégünk tulajdonában van és a főnököm használta. - volt emeltt még egy 740-es is, meg vmi nagy dög amerikai gép. Mindez azért, hogy a cég és a lakhelye közti 15 km-t megtegye

Meg kell venni. Persze az ár még kérdéses.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”