Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Én is beszélem ráfele az Istvánt hogy vegye már meg ezt a bömbit, vagy a végén nekem kell ha ő nem fogja.
Ha télleg 130 van benne akkor ez amolyan ritka kincs... BMW-ből a használtpiacon nehéz ilyet kifogni.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Én nem hagynám ki, ha ennyire biztos a múltja. De a lényeget nem írod: manuális vagy automata?
Manuális.
 
A multja teljesen tiszta, legalábbis az utóbbi 8 évben, mert azóta a cégünk tulajdonában van és a főnököm használta. - volt emeltt még egy 740-es is, meg vmi nagy dög amerikai gép. Mindez azért, hogy a cég és a lakhelye közti 15 km-t megtegye

Egyértelmű a választás: vidd el. Lenyomozható multú használt kocsi ritka mint a fehér holló, gyorsan le kell csapni rájuk!
 
Apropó, ha nagyon zavar, hogy kombi+bőrülés+fekete, akkor tudok ajánlani egy eladó Volvo S80-at, a miénket , igaz az nem lesz ennyire sportos. De zöld, félbőr ülés van benne, és nem kombi.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Én nem hagynám ki, ha ennyire biztos a múltja. De a lényeget nem írod: manuális vagy automata?
Manuális.
 
A multja teljesen tiszta, legalábbis az utóbbi 8 évben, mert azóta a cégünk tulajdonában van és a főnököm használta. - volt emeltt még egy 740-es is, meg vmi nagy dög amerikai gép. Mindez azért, hogy a cég és a lakhelye közti 15 km-t megtegye

Király. Le kell csapni rá. A kombi esztétikailag valóban elmarad a limuzintól, viszont nyílván sokkal praktikusabb. A fekete meg szerintem szép, csak időnként át kell polírozni, és gyakran kell mosni. A bőrrel sincs különösebb baj, ha csak nincs teljesen szétrepedezve. Az ugyan igaz, hogy télen hideg - nyáron meleg, de legalább cola és fagylaltálló
 
Mennyi most ennek a reális piaci ára, 2-2,5 mFt körül?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Én nem hagynám ki, ha ennyire biztos a múltja. De a lényeget nem írod: manuális vagy automata?
Manuális.
 
A multja teljesen tiszta, legalábbis az utóbbi 8 évben, mert azóta a cégünk tulajdonában van és a főnököm használta. - volt emeltt még egy 740-es is, meg vmi nagy dög amerikai gép. Mindez azért, hogy a cég és a lakhelye közti 15 km-t megtegye

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Most egy ideje nálam van egy 10 éves 535i BMW. Kezdek kételkedni abban, hogy ezután vmi más autót akarok
Az már az E39-es széria, ugye? Volt hozzá szerencsém, finom kis vas

Nagyon jó és lassan teljesen beleszeretek
 
Igazából csak egy dolog zavar benne:
- fekete
- bőr ülés
- kombi
 
Bár ez igazából ugye 3..
 
Mindenesetre erősen agyalok azon, hogy megvegyem. Van benne szük 130e km, ismerem az autót, tudom, hogy mennyire törődtek vele, szóval ha BMW-t vennék, akkor ezzel nem járnék rosszul az biztos.
 
A fogyasztás meg.. Mivel úgyse vennék 2 literesnél kisebb autót, nem sokkal rosszabb ezzel se. 8-9l között elmegy országúton, városba meg persze horror, de ott nem igazán használom, arra tuti a bicikli is.

Én nem hagynám ki, ha ennyire biztos a múltja. De a lényeget nem írod: manuális vagy automata?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Most egy ideje nálam van egy 10 éves 535i BMW. Kezdek kételkedni abban, hogy ezután vmi más autót akarok
Az már az E39-es széria, ugye? Volt hozzá szerencsém, finom kis vas

Nagyon jó és lassan teljesen beleszeretek
 
Igazából csak egy dolog zavar benne:
- fekete
- bőr ülés
- kombi
 
Bár ez igazából ugye 3..
 
Mindenesetre erősen agyalok azon, hogy megvegyem. Van benne szük 130e km, ismerem az autót, tudom, hogy mennyire törődtek vele, szóval ha BMW-t vennék, akkor ezzel nem járnék rosszul az biztos.
 
A fogyasztás meg.. Mivel úgyse vennék 2 literesnél kisebb autót, nem sokkal rosszabb ezzel se. 8-9l között elmegy országúton, városba meg persze horror, de ott nem igazán használom, arra tuti a bicikli is.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Most egy ideje nálam van egy 10 éves 535i BMW. Kezdek kételkedni abban, hogy ezután vmi más autót akarok
jó kaszni csak étvágya is nagy van

Az élvezetek nincsenek ingyen

Ha valakit ez nagyon zavar, akkor ott az 530d. Fogyasztásban fele + nyomatékban még jobb is, mint az 535i. Na jó ezen kívül mindenben rosszabb a dízel , értsd végsebesség, gyorsulás, feeling (V8 ugyebár), stb.

... hangélmény, futáskultúra, motor kakarterisztika, teljesítmény leadás
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Most egy ideje nálam van egy 10 éves 535i BMW. Kezdek kételkedni abban, hogy ezután vmi más autót akarok
jó kaszni csak étvágya is nagy van

Az élvezetek nincsenek ingyen

Ha valakit ez nagyon zavar, akkor ott az 530d. Fogyasztásban fele + nyomatékban még jobb is, mint az 535i. Na jó ezen kívül mindenben rosszabb a dízel , értsd végsebesség, gyorsulás, feeling (V8 ugyebár), stb.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Most egy ideje nálam van egy 10 éves 535i BMW. Kezdek kételkedni abban, hogy ezután vmi más autót akarok
Az már az E39-es széria, ugye? Volt hozzá szerencsém, finom kis vas
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Most egy ideje nálam van egy 10 éves 535i BMW. Kezdek kételkedni abban, hogy ezután vmi más autót akarok
jó kaszni csak étvágya is nagy van

Az élvezetek nincsenek ingyen
 
Takarékos ember meg vegyen inkább VW Lupo 3L-t
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Most egy ideje nálam van egy 10 éves 535i BMW. Kezdek kételkedni abban, hogy ezután vmi más autót akarok
jó kaszni csak étvágya is nagy van
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

Most egy ideje nálam van egy 10 éves 535i BMW. Kezdek kételkedni abban, hogy ezután vmi más autót akarok

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


- itt motorrol van szo es nem valtorol - asszem a tema a valto recsegese miatt kerult elo.
Nem, a váltó recsegését, illetve annak megszünését csak én említettem meg, mint kellemes hozadéka a pörgetős indításnak.
- ok.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


- itt motorrol van szo es nem valtorol - asszem a tema a valto recsegese miatt kerult elo.

Nem, a váltó recsegését, illetve annak megszünését csak én említettem meg, mint kellemes hozadéka a pörgetős indításnak.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


- itt motorrol van szo es nem valtorol
- asszem a tema a valto recsegese miatt kerult elo.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


És még egy jó tanács, ami elsőre talán kicsit furcsának tűnik, de érdemes élni vele: hideg indítás után mielőtt ténylegesen elindulsz, még üresben érdemes a motort egy párszor alaposan "megbőgetni", azaz felpörgetni a maximális fordulatszám közelébe, ha a környezeted engedi (értsd: nem lincselnek meg a szomszédok).
 
Ez mire jó? Egészséges ez? Nem vagyok biztos benne, hogy terheletlenül szeretik ezt a motorok, persze nem értek hozzá

Az EVO-nak van egy rovata, ahol olvasói kérdésekre válaszolnak. Az egyik számban egy levél író arra volt kiváncsi, hogy mi az ideális metódus a motor melegítésére hideg indítás után? A levelében azt írta, hogy több alkalommal meglepve tapasztalta, hogy a versenyautókat hideg indítás után általában többször egymás után felpörgertik. Arra volt kiváncsi, hogy ez valami speciális technika, amit csak versenyautóknál szoktak alkalmazni, vagy utcai autóknál is működik?
 
Jeff Daniels technikai guru válasza a következő volt:
 
"Igen, lényegében működik, bár feltehetően nem növeli az ember népszerűségét a szomszédok körében. A versenycsapatok sem viccből csinálják, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy mennyibe kerül egy verseny motor. A helyzet az, hogy a közhiedelemmel ellentétben a motor tényleges megpróbáltatásnak csak terhelés alatt van kitéve (... itt egy kis műszaki duma van, amit nem tudok pontosan lefordítani...). A legrosszabb dolog, amit az ember tehet, hogy a motor beindítását követően azonnal kövér gázzal elindul. Ha "megpumpálod" a hideg motort egy párszor, amolyan versenyautós stílusban, két dolgot teszel: egyrészt jelentős mennyiségű hőt termelsz, ami elősegíti az általános melegítési procedúrát, és javítja az olaj viszkozitást (szó szerint:" thin the oil to working viscosity ), másrészt alaposan szétfröcskölöd az olajat a motorban, ami a motor megfelelő kenését biztosítja indulás előtt."
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Amúgy vicces dolog lenne ezt a mélygarázsban csinálni.
Én ott csinálom!
 
(Persze csak ha nincs lent rajtam kívül más )
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


És még egy jó tanács, ami elsőre talán kicsit furcsának tűnik, de érdemes élni vele: hideg indítás után mielőtt ténylegesen elindulsz, még üresben érdemes a motort egy párszor alaposan "megbőgetni", azaz felpörgetni a maximális fordulatszám közelébe, ha a környezeted engedi (értsd: nem lincselnek meg a szomszédok).
 
Ez mire jó?

Pár hsz-szel ezelőtt írtam le, hogy mire.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
dékány
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2005.10.29., szomb. 13:14
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: dékány »

21st! reggel kipróbáltam igy a váltást. és valóban rengetegett finomodott, már alig észrevehető. millio kösz a tippért
TV:Pioneer 4280XA; Erősítő:Marantz SR-5200; DVD-lejátszó: Denon DVD-1910; Front: TDL RTL 3; Center: Wharfedale Diamond 8 Center; Surround: Wharfedale Diamond 8.1 Surrond; Sub: Wharfedale Power Cube 12A Konzol: XBOX 360; HD lejátszó: Popcorn Hour NMT-100A

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


De más forrásból azt is hallottam, hogy az alapjáratos melegítés se jó,
Ezt olvastam mindenütt én is, és nem is csinálok ilyet soha.
 
Elindítom a motort és még max az övet kapcsolom be, aztán megyek, aztán ha a víz már meleg, akkor merem jobban nyomni neki, de akkor se durván, mert - mint tanultabb kollégánk is mondta - a víz még nem az olaj.
 
Szomszédomon szoktam röhögni - fodrász a lelkem - aki vett egy 530D-t, még nem az új szériát.
Elindulási módszere: beszáll, kimegy az utcánkra és tol neki egy padlót úgy kb. 120-150-ig (automata a kocsi). Eleinte azt hittem, hogy biztos csak én nem figyelek, és valójában 5 percre jött haza és a motor már üzemmeleg. De nem, ez minden reggel így küldi a szegény dízelt.
Már várom, mikor esik neki szét benne valami, pl. turbo, ilyesmi... Kár, hogy a bömbit kemény fából faragták, de szerintem az se fogja örökké bírni.
Mindenesetre ebből az a tapasztalat (azon kívül, hogy baszki, minek a parasztnak zongora?) hogy legalább az alap dolgokat valahol valakinek a fejébe kéne verni az embereknek, vagy tegyenek minden kocsiba leszabályzást amíg nem üzemmeleg a motor.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: andix »


Ez mire jó? Egészséges ez? Nem vagyok biztos benne, hogy terheletlenül szeretik ezt a motorok, persze nem értek hozzá, de az enyém pl. nem is engedi terheletlenül magát 4500 rpm fölé pörgetni, ott leszabályoz.
Én is ezt hallottam, furcsának tűnik, hogy hidegen pörgetni kéne.. De más forrásból azt is hallottam, hogy az alapjáratos melegítés se jó, hanem a legcélszerűbb elindulni, és finom gázadást használni, amíg el nem éri a motor az üzemi hőfokot és kész.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Jelenleg úgy csinálod, hogy váltásnál miután kapcsoltad a következő fokozatot, először felengeded a kuplungut, és csak utána lépsz a gázra? Mert ez is lehet a rángatás oka. Ez esetben próbálj úgy váltani, hogy miközben engeded fel a kuplungut, már adhatod neki finoman a gázt. A gáz- és kuplungpedál mozgásának megfelelő összehangolása a titka az észrevétlen sebességváltásnak.
Ja, ez így van, van amelyik autónál jobbam van amelyiknél kevésbé kell csinálni, de rá lehet érezni.
 
Sose értettem, hogy valakinek 3 éve ugyanaz az autója van és még mindig képtelen ugrálás nélkül váltani... Ilyenkor vagy nem figyel, vagy nincs érzéke hozzá, vagy a kocsi is olyanabb jellegű.. Tulajdonképpen láttam már mindhármat... Ha kipróbálok egy új autót, mindig kínosan ügyelek arra, hogy igyekezzek minél finomabban váltogatni-kuplungolni a rángatást elkerülendő, ebből már amolyan kis belső presztizskérdést csináltam.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


És még egy jó tanács, ami elsőre talán kicsit furcsának tűnik, de érdemes élni vele: hideg indítás után mielőtt ténylegesen elindulsz, még üresben érdemes a motort egy párszor alaposan "megbőgetni", azaz felpörgetni a maximális fordulatszám közelébe, ha a környezeted engedi (értsd: nem lincselnek meg a szomszédok).
 
Ez mire jó? Egészséges ez? Nem vagyok biztos benne, hogy terheletlenül szeretik ezt a motorok, persze nem értek hozzá, de az enyém pl. nem is engedi terheletlenül magát 4500 rpm fölé pörgetni, ott leszabályoz. Sokan rajt-automatikának hívják.
 
Amúgy vicces dolog lenne ezt a mélygarázsban csinálni.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


- uresben a valtoban alig forog par tengely, nem produkalnak nagy olajfelkavarast, foleg nem akkora valtozast az olajzasban amitol megszunne egy reccseno hang, a reccsenes nem kenesi hianyossagra utal..
Akkor biztos mágia
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Amióta ezt a felpörgetési procedúrát végrehajtom minden reggel, azóta olyan simán siklik a váltó, mint kés a vajban. 
- a felporgetest, hogyan csinalod? uresben? es meg benyomott kuplungal?

Üresben, de nem benyomott kuplunggal.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”