Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3170

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Én meg ilyet láttam ma az egyik parkolóban:
20240413_180417.jpg
20240413_180517.jpg
20240413_180532.jpg

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Kiskunlacháza ma.
Csatolmányok
20240413_135256.jpg
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3170

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »


Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 532
Tartózkodási hely: Győr

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: peterson »

violin írta:
2024.04.05., pén. 15:38
peterson írta:
2024.04.05., pén. 15:27
violin írta:
2024.04.05., pén. 14:54
Optimálisak.... csak kérdés, hogy mihez.... :rolleyes:
Nekem munkába járáshoz...
Nekem akkor optimálisak, mikor úgy tudok autózni, hogy élvezem a vezetést!
Lehet ez akár munkába járás, akár kirándulás. Az út, a körülmények a fontosak (az autó pl. csak másodlagos!).
Egy reggeli M0-ás Gyál - XI.-ker vonatkozásban minden csak nem optimális... általában... :rolleyes:
Leglábbis "autózáshoz" semmiképp.... :D
Igen, ebben egyet értünk! :smile53:
De nekem volt egy év, hogy napi szinten jártam a Pilisbe, és mikor a Perbál-Tinnye-Pilisjászfalu útvonalon jó útviszonyok, kedvező közlekedési feltételek mellett "saját tempót" mehettem... ;peace; Na ilyenkor OPTIMÁLIS! :napsut:

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

peterson írta:
2024.04.05., pén. 15:27
violin írta:
2024.04.05., pén. 14:54
Optimálisak.... csak kérdés, hogy mihez.... :rolleyes:
Nekem munkába járáshoz...
Nekem akkor optimálisak, mikor úgy tudok autózni, hogy élvezem a vezetést!
Lehet ez akár munkába járás, akár kirándulás. Az út, a körülmények a fontosak (az autó pl. csak másodlagos!).
Egy reggeli M0-ás Gyál - XI.-ker vonatkozásban minden csak nem optimális... általában... :rolleyes:
Leglábbis "autózáshoz" semmiképp.... :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 532
Tartózkodási hely: Győr

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: peterson »

violin írta:
2024.04.05., pén. 14:54


Optimálisak.... csak kérdés, hogy mihez.... :rolleyes:
Nekem munkába járáshoz...
Nekem akkor optimálisak, mikor úgy tudok autózni, hogy élvezem a vezetést!
Lehet ez akár munkába járás, akár kirándulás. Az út, a körülmények a fontosak (az autó pl. csak másodlagos!).

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

peterson írta:
2024.04.05., pén. 14:35
Milyen különbözőek vagyunk! :D
Mikor nekem optimálisak a körülmények, akkor 17+ litert ír ki, és ilyenek az utak...:
Optimálisak.... csak kérdés, hogy mihez.... :rolleyes:
Nekem munkába járáshoz...
433708908_351766834549761_6445618981920992390_n.jpg
433708908_351766834549761_6445618981920992390_n.jpg (50.07 KiB) Megtekintve 381 alkalommal
Motorozáshoz optimális körülmények esetén a motorom is kb kétszer ennyit fogyaszt.... :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 532
Tartózkodási hely: Győr

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: peterson »

Milyen különbözőek vagyunk! :D
Mikor nekem optimálisak a körülmények, akkor 17+ litert ír ki, és ilyenek az utak...:
IMG_2140.JPG

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Amikor optimálisak a körülmények....
433975782_943528827169610_5433039325738005692_n.jpg
434019621_447017201091133_2243536975142725825_n.jpg
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vasárnapi romantika.

.
IMG_0378.jpeg
IMG_0378.jpeg (188.47 KiB) Megtekintve 472 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

stx írta:
2024.03.29., pén. 20:38
ZolaBA írta:
2024.03.29., pén. 18:30
Torres EVX...
Elölről és oldalról nagyon jól néz ki. Erre hátul mintha valami daganat nőtt volna rá... de a hátsó lámpa is gáz.
Számomra hihetetlen, hogy hány emberen megy át egy-egy modell látványterv és senki nem szól, hogy "gyerekek ez ronda" :D

20231112000081_0.jpg
Ja, ennek se nézett utána a formatervező brigád, amikor kigurult a nagykapun. :D

Magyarul ronda mint a bűn sad.gif sad.gif sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: stx »

ZolaBA írta:
2024.03.29., pén. 18:30
Torres EVX...
Elölről és oldalról nagyon jól néz ki. Erre hátul mintha valami daganat nőtt volna rá... de a hátsó lámpa is gáz.
Számomra hihetetlen, hogy hány emberen megy át egy-egy modell látványterv és senki nem szól, hogy "gyerekek ez ronda" :D

20231112000081_0.jpg
Ja, ennek se nézett utána a formatervező brigád, amikor kigurult a nagykapun. :D

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Jók az elektromos autók, anno egy BMW i3-ast sikerült is vezetnem, kellemesen ment, el is fogadnám szaladgálósnak, de azért összehasonlítva azzal, mikor ebben a fülkébe bevezetett hathengeres szívóhang megszólal 2-3. sebességben lepadlózva, igencsak ingerszegény, még ha vannak ennél a z4-esnél jóval erősebb villanyautók is, de élményben nem biztos, hogy nyújtanak ennyit, mint ez az öreg járgány.
434381057_7425247614207643_7293280306687270538_n.jpg
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3170

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

ZolaBA írta:
2024.03.29., pén. 18:30
Torres EVX...
senki nem szól, hogy "gyerekek ez ronda" :D

20231112000081_0.jpg
Nem,mert nekik ez így tetszik :smile29:

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Torres EVX...
Elölről és oldalról nagyon jól néz ki. Erre hátul mintha valami daganat nőtt volna rá... de a hátsó lámpa is gáz.
Számomra hihetetlen, hogy hány emberen megy át egy-egy modell látványterv és senki nem szól, hogy "gyerekek ez ronda" :D
20231112000081_0.jpg
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Vinkler írta:
2024.03.29., pén. 15:05
Kórea is beerősít. 10 év, vagy 1 000 000, igen 1 MILLIÓ km garancia az akkumulátorra. Kérdés a periféria elbírja-e? gondolkodik.gif ;peace;

.
IMG_0341.jpeg
Ki fog derülni 10 év múlva….🤩🤩
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Kórea is beerősít. 10 év, vagy 1 000 000, igen 1 MILLIÓ km garancia az akkumulátorra. Kérdés a periféria elbírja-e? gondolkodik.gif ;peace;

.
IMG_0341.jpeg
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3170

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2024.03.27., szer. 09:46


Azért, hogy érezd, hogy újrahasznosított re anyagból vannak, és minden a funkció, semmi luxus. Ezzel is sugallják, a márka zöld arculatát és költséghatékony gondolkodását. :smile29:
Persze ez sem annyira zöld,mint hirdetik. Elég, ha csak az akkumulátorokra,stb gondolunk.
A másik kedvencem,ahogy megyünk ki a városból az M7-n, ott virít,hogy a zajterhelés miatt, a megengedett sebesség max 100km/h. Akkor az nem autópálya vagy ne építsenek oda lakóházakat,ahol autópálya van vagy oldják meg a zajszigetelést másképp. Persze kibirom,hogy lassabban megyek,de az elvvel nem értek egyet.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Luxor Audio írta:
2024.03.28., csüt. 12:09
zoli73 írta:
2024.03.27., szer. 21:25
A hazai piacra szánt BYD modelleket megcsodáltuk az elmúlt hétvégi AMTS-en. Azok egyáltalán nem így néztek ki. Nekem a belterük "igényességéről" az ezredforduló idején futó Deawoo-k jutottak eszembe. Villanyautós mércével versenyképes árakat társítottak hozzájuk, de abszolút értékben szerintem egy vicc.
Erre mondják pestiesen, hogy "ha utánam dobnák se kellene!"
Hogy kinek mi tetszik, arról nincs sok értelme egyeztetni, nagyon szubjektív kérdés.

Pár napja vezettem egy BYD Sealt, ami pont úgy nézett ki, mint a bemutatott fotón, csak más volt a színe. A szoftveres és vezérlési problémáival nem akartam együtt élni a majd valamikor érkező frissítésig, így végül másik elektromos autót választottam. De számomra a legnagyobb tanulság az volt, hogy a Sealben ülve nem éreztem, hogy összeszerelési minőségben elmaradna az európai gyártóktól (természetesen árkategórián belül vizsgálva), a sokak szerint etalon Teslahoz képest pedig jóval feljebb van (bár ők is gyorsan fejlődnek).

Ez már egyáltalán nem az a szint, amit 3-4 éve láttunk az akkori kezdetleges elektromos autóktól, azokhoz tényleg jó nagy adag mazochizmusra volt szüksége egy vevőnek. Persze a népvélemény lassan változik, sokan még évekig a Nissan Leaf-re, meg az első Teslákra mutogatva szarozzák majd az egész műfajt, na de ez legyen az ő bajuk! Nem célom, hogy mindenki olyan autóval járjon, mint én. :)
Valóban így van, arról semmi értelme vitatkozni, hogy mi tetszik, és mi nem.
Számomra a villanyautók jelentős része elfogadhatatlanúl néz ki, nem is értem, miért kell a legtöbbnek ilyen esetlennek kinéznie.
Nagyon kevés a tapasztalatom villanyautók terén, mindössze utaztam néhányban. Ez alapján ugyanazt mondhatom én is, hogy aTesla semmivel sem érződik minőségibbnek, mint bármi más. Amiben ültem legutóbb, egy model Y(taxi), iszonyatosan puritán, szinte komforttalan, és béna megoldásai vannal. Pl. a kilincs, biztos valakinek bejön, de szerintem minden, csak nem praktikus.
A Tesla-nál kiemelkedő a marketing, de koránt sincs annyi benne, mint amit mutatnak.
Az említett BYD, amit láttam a kiállításon, nem tudom milyen modell volt, nem győződtem meg róla. Nem vagyok célközönség, csak mint érdekesség nézegettem meg. Beleülni nem engedtek, csak az ablakon keresztül lehetett bekukucskálni. A beltér teljesen egyszínű hamuszürke volt, az ajtó belső borítása, lehet becsapós volt üvegen keresztűl, de mintha egyetlen fröccsöntött műanyag panel lenne, kárpit nélkül, innen jött a Deawoo utánérzés.
Nyílván ennek a szegmensnek fejlődnie kell még, és hifis párhuzamot vonva, a Kínaiak be fogják hozni a lemaradást, e felől nem lehet kétség.
Viszont az is igaz, hogy mindenkinek, vagy minden feladtra még nem való a villanyautó, de például városi közlekedésre, aglomerációból bejárásra, vagy akár Taxinak ideális.
Nekem feltehetőleg sohasem lesz villanyautóm. Amit meg tudnék fizetni, pl. egy Nissan Leaf, az viszont max városban, másra nem való, oda járok a legkevesebbet. Amire én használom az autót(80%+ autópálya, általában egyvégtében többszáz kilóméter) arra nagyon kevés villanyautó képes, ami talán igen, az elérhetetlen.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Luxor Audio írta:
2024.03.28., csüt. 14:38
Vinkler írta:
2024.03.28., csüt. 13:40
A Tesla nem tudom kik számára jelenti az etalont...
Kérj meg találomra néhány embert, hogy mondjanak egy elektromos autó márkát! A többség a Teslát fogja megjelölni. A nagyközönség számára a Tesla AZ elektromos autó, ami érthető is, hiszen ők adták el a legtöbbet (ma már a BYD), Musk csapata úttörő volt, a cég imázsa is nagyon magasan van (még). Sőt sokan luxusterméknek tekintik az én ismerőseim között is, aztán mikor benéznek, rádöbbennek, mennyire fapados.

A kínai autókat bármennyire is kényelmes, nem célszerű egy kalap alá venni és minden mással szembeállítani. Lásd pl. Volvo, ami kínai tulajdon, leginkább Kínában, de más országokban is gyárt (az EU-ban is), de a tervezést európaiak viszik, tipikus európai autók maradtak hangulatban, kinézetben, minőségben. Persze értem én, hogy amiben kínai alkatrészek vannak (miben nincs?), az sokak szemében kínai cucc és kész, de a világ ezen már túllépett, nincs sok értelme ilyen címkéket használni a globális termelési hálózatok korában.

Érdemes visszaemlékezni, miként alakult a japán ipar termékeinek megítélése a múlt században. Azokat eleinte ugyanúgy gagyizták, a japán autó nevetség tárgya volt az USA-ban, aztán hova futott ki a történet 2 évtized alatt? Nem hogy utolérték, de le is előzték az európai és amerikai ipart, a japán technika a minőség védjegyévé vált, már amíg volt értelme a Made in... címkének.
Én nem mint elektromos autó, hanem anyag és összeszerelés minőségre reagálván írtam. Az alábbi kijelentésedre.
Luxor Audio írta:
2024.03.28., csüt. 12:09
De számomra a legnagyobb tanulság az volt, hogy a Sealben ülve nem éreztem, hogy összeszerelési minőségben elmaradna az európai gyártóktól (természetesen árkategórián belül vizsgálva), a sokak szerint etalon Teslahoz képest pedig jóval feljebb van (bár ők is gyorsan fejlődnek).
Pont az anyag és az összeszerelési minőség az, ami összehasonlítható a hagyományos, vagy hibrid autókkal.

Az utolsó mondatodat nem tudom, hogy nekem szántad-e? De én ebben a tekintetben nem címkéztem. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2024.03.28., csüt. 13:40
A Tesla nem tudom kik számára jelenti az etalont...
Kérj meg találomra néhány embert, hogy mondjanak egy elektromos autó márkát! A többség a Teslát fogja megjelölni. A nagyközönség számára a Tesla AZ elektromos autó, ami érthető is, hiszen ők adták el a legtöbbet (ma már a BYD), Musk csapata úttörő volt, a cég imázsa is nagyon magasan van (még). Sőt sokan luxusterméknek tekintik az én ismerőseim között is, aztán mikor benéznek, rádöbbennek, mennyire fapados.

A kínai autókat bármennyire is kényelmes, nem célszerű egy kalap alá venni és minden mással szembeállítani. Lásd pl. Volvo, ami kínai tulajdon, leginkább Kínában, de más országokban is gyárt (az EU-ban is), de a tervezést európaiak viszik, tipikus európai autók maradtak hangulatban, kinézetben, minőségben. Persze értem én, hogy amiben kínai alkatrészek vannak (miben nincs?), az sokak szemében kínai cucc és kész, de a világ ezen már túllépett, nincs sok értelme ilyen címkéket használni a globális termelési hálózatok korában.

Érdemes visszaemlékezni, miként alakult a japán ipar termékeinek megítélése a múlt században. Azokat eleinte ugyanúgy gagyizták, a japán autó nevetség tárgya volt az USA-ban, aztán hova futott ki a történet 2 évtized alatt? Nem hogy utolérték, de le is előzték az európai és amerikai ipart, a japán technika a minőség védjegyévé vált, már amíg volt értelme a Made in... címkének.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Luxor Audio írta:
2024.03.28., csüt. 12:09

Pár napja vezettem egy BYD Sealt, ami pont úgy nézett ki, mint a bemutatott fotón, csak más volt a színe. A szoftveres és vezérlési problémáival nem akartam együtt élni a majd valamikor érkező frissítésig, így végül másik elektromos autót választottam. De számomra a legnagyobb tanulság az volt, hogy a Sealben ülve nem éreztem, hogy összeszerelési minőségben elmaradna az európai gyártóktól (természetesen árkategórián belül vizsgálva), a sokak szerint etalon Teslahoz képest pedig jóval feljebb van (bár ők is gyorsan fejlődnek).

Ez már egyáltalán nem az a szint, amit 3-4 éve láttunk az akkori kezdetleges elektromos autóktól, azokhoz tényleg jó nagy adag mazochizmusra volt szüksége egy vevőnek. Persze a népvélemény lassan változik, sokan még évekig a Nissan Leaf-re, meg az első Teslákra mutogatva szarozzák majd az egész műfajt, na de ez legyen az ő bajuk! Nem célom, hogy mindenki olyan autóval járjon, mint én. :)
A Tesla nem tudom kik számára jelenti az etalont, de sajnos sem anyagminőségre, főként nem összeszerelési minőségre nem az. Minden fiatal gyártó életében, akik ekkora volumenben termelnek igen gyors a fejlődés, a Teslánál is, bár ott most már lassul a tendencia, ahogy javul a termék. Csakúgy mint a "hifiben" az utolsó pár százalék a legnehezebb.
A kínaiaknál egyelőre másban rejlik az ördög. Az anyag és összeszerelési minőség olyan, amilyen. Én azt látom, hogy van már egész elfogadható, de valójában elég hektikus. Mintha ismét értelmét nyerné a hétfői és a szerda délutáni autók tanmeséje. :D A fő probléma a terméktámogatásban rejlik. Ebben egyelőre hatalmas hátrábban vannak még. A hangsúly a még-en van, ki tudja meddig.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

zoli73 írta:
2024.03.27., szer. 21:25
A hazai piacra szánt BYD modelleket megcsodáltuk az elmúlt hétvégi AMTS-en. Azok egyáltalán nem így néztek ki. Nekem a belterük "igényességéről" az ezredforduló idején futó Deawoo-k jutottak eszembe. Villanyautós mércével versenyképes árakat társítottak hozzájuk, de abszolút értékben szerintem egy vicc.
Erre mondják pestiesen, hogy "ha utánam dobnák se kellene!"
Hogy kinek mi tetszik, arról nincs sok értelme egyeztetni, nagyon szubjektív kérdés.

Pár napja vezettem egy BYD Sealt, ami pont úgy nézett ki, mint a bemutatott fotón, csak más volt a színe. A szoftveres és vezérlési problémáival nem akartam együtt élni a majd valamikor érkező frissítésig, így végül másik elektromos autót választottam. De számomra a legnagyobb tanulság az volt, hogy a Sealben ülve nem éreztem, hogy összeszerelési minőségben elmaradna az európai gyártóktól (természetesen árkategórián belül vizsgálva), a sokak szerint etalon Teslahoz képest pedig jóval feljebb van (bár ők is gyorsan fejlődnek).

Ez már egyáltalán nem az a szint, amit 3-4 éve láttunk az akkori kezdetleges elektromos autóktól, azokhoz tényleg jó nagy adag mazochizmusra volt szüksége egy vevőnek. Persze a népvélemény lassan változik, sokan még évekig a Nissan Leaf-re, meg az első Teslákra mutogatva szarozzák majd az egész műfajt, na de ez legyen az ő bajuk! Nem célom, hogy mindenki olyan autóval járjon, mint én. :)

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 170

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ELEX »

Elég érdekes, bár nem életszerű törésteszt.
Gyakorlatilag mindegyikben meghalnak, talán 2-3 kivétellel.

https://www.facebook.com/watch/?mibexti ... 0690075222

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Luxor Audio írta:
2024.03.27., szer. 18:25
ELEX írta:
2024.03.27., szer. 14:33
A távolkeletiek iszonyat bazáriak.
Távolkeleti bazár (BYD Seal 2024):

Kép
A hazai piacra szánt BYD modelleket megcsodáltuk az elmúlt hétvégi AMTS-en. Azok egyáltalán nem így néztek ki. Nekem a belterük "igényességéről" az ezredforduló idején futó Deawoo-k jutottak eszembe.
Villanyautós mércével versenyképes árakat társítottak hozzájuk, de abszolút értékben szerintem egy vicc.
Erre mondják pestiesen, hogy "ha utánam dobnák se kellene!"
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”