Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 15:00
Tuod az a baj ezekkel a kódokkal, hogy ez sem adja meg pontosan a teljesítményt, ez is csak egy tól-ig adat, példaul a 40-hez 125-150KW tartozik. Ráadásul ezek a számok, kódok, az Audi számai, nem egy nemzetközileg elfogadott szabvány.
Persze, de így is legalább tudod, hogy a nagyobb szám a jobb :D
Különben ott vagy, ahol a Ford Mustang példámban: mit gondolnál a 2.3 literes Ecoboost (sor-négyes) motor és a 3.7 literes V6-os közül melyik az erősebb? Egyértelmű, hogy ha nem néztél utána, akkor a 3.7 V6-ot fogod annak hinni. És nem, abban a kis 4 hengeresben valamivel több a szufla /nyomatékban és lóerőben is, miközben utóbbit alacsonyabb fordulaton adja le/, és miközben jelentősen kevesebbet fogyaszt - mert hatékonyabb motor, ez van. Persze ettől még kellhet a V6 hangja és "presztízse" (ami amúgy nincs annak a V6-nak, mert Mustangból V8-as rotyogás vagy semmi a legtöbbeknél /nálam is :D/ - pedig az Ecoboost is meglepően jól viszi a járgányt), ha valaki pont arra gerjed, nem a teljesítményre...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.09.10., vas. 14:18
zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 13:51
Ez az új(vagy nem is annyira új) kódrenszer szerintem akkor lenne tényleg logikus, ha minde gyártó ezt alkalmazná, és ha mindenki tisztában lenne vele, hogy melyik kódhoz, milyen teljesítmény tartomány tartozik. Kvázi egy szabványként kellene elterjednie, de szerintem ettől még messze vagyunk.
Logikusnak logikus így is, a többivel egyetértek, pont erre utaltam én is.
De legalább a VW-konszernen belül alkalmazhatnák ezt minden modellnél (azt is leírtam, miért... hirtelen Skoda Octaviából is lenne 30TDI meg 35TDI, ma ezeket ugyanúgy hívják, 2.0 TDI SCR mindkettő, miközben az egyik 115 lovas, a mások 150 lovas... agyrém.)

De ma már az össz-hengerűrtartalom konkrétan semmit nem mond, mert nem csak az határozza egy hajtáslánc maximális leadott teljesítményét (pontosabban: a teljesítmény sokkal kisebb mértékű korrelációban áll az össz-hengerűrtartalommal, mint korábban, annyira, hogy már jószerivel nincs is értelme mutogatni).
Tuod az a baj ezekkel a kódokkal, hogy ez sem adja meg pontosan a teljesítményt, ez is csak egy tól-ig adat, példaul a 40-hez 125-150KW tartozik. Ráadásul ezek a számok, kódok, az Audi számai, nem egy nemzetközileg elfogadott szabvány. Akár lehetne belőle az is, de ahogy a világ működik, erre nem sok esélyt látok.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2023.09.10., vas. 14:00
zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 13:51
A hangja alapján biztosan nem gyári volt, ilyen hanggal(hangos) utcára szerintem nem adhatnak el autót. A BMW viszont talán gyári volt, de ott semmi sem biztos, agyrém, hogy mik felbukkannak...
Amúgy egy ilyen gyorsulási versenyen nem a 0-100-as sprint a szempont, hanem a 402 méter, vagyis 1/4 mérföld. Itt kicsit máshogy alakulnak az erőviszonyok.
Azért elég hangos ez az RS3, főként mert nem 4 hengeres, hanem 5.
Nem ilyesmi volt a hangja?


400m nagyon más, mint a 0-100. De azért a legtöbb esetben, ha nem elrontott a rajt, akkor a 100-ig gyorsabb autó később is tartja az előnyét.
Kivéve persze, ha 4x4-es sz egyik, és mondjuk sima elsőkerekes a másik amelyik erősebb. Ilyenkor a 4x4es altalaban jobban indul, aztán utána lemarad.
Ránézésre ilyen volt(csak olyan ronda "egérszürke"), de a hangja ennél agresszívabb volt. Szerintem biztos, hogy nem gyári volt, le lehetett volna nyomozni, de nem akartuk feladni a jó helyünket a lelátón. Később, amikor meg lett volna lehetőség, addigra már elszivárgott, mert nem jutott tovább.

Igen, a 402 méter kicsit más kávéház, csak egy példa. A jelen lévő Tesla Model S-nek, az első 50-100-150 méteren nem volt ellenfele, de a 402-nél a fotocellát a Nissan GT-R, ill. egy bitangúl felhúzott Audi TT lépte átt előbb.
A verhetetlen gázreakció, és az azonnal rendelkezésre álló, maximális forgatónyomaték a Tesla mellett van, de úgy 250 méter után már nem volt elég dinamikus, kifogyott belőle a szusz. A célvonalnál a végsebessége "csak" olyan 225km/h körül alakult, ellenben a Nissan GT-R a 250-et is átlépte, így "Ő" futotta rövidebb idő alatt a 402 métert.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 13:51
Ez az új(vagy nem is annyira új) kódrenszer szerintem akkor lenne tényleg logikus, ha minde gyártó ezt alkalmazná, és ha mindenki tisztában lenne vele, hogy melyik kódhoz, milyen teljesítmény tartomány tartozik. Kvázi egy szabványként kellene elterjednie, de szerintem ettől még messze vagyunk.
Logikusnak logikus így is, a többivel egyetértek, pont erre utaltam én is.
De legalább a VW-konszernen belül alkalmazhatnák ezt minden modellnél (azt is leírtam, miért... hirtelen Skoda Octaviából is lenne 30TDI meg 35TDI, ma ezeket ugyanúgy hívják, 2.0 TDI SCR mindkettő, miközben az egyik 115 lovas, a mások 150 lovas... agyrém.)

De ma már az össz-hengerűrtartalom konkrétan semmit nem mond, mert nem csak az határozza egy hajtáslánc maximális leadott teljesítményét (pontosabban: a teljesítmény sokkal kisebb mértékű korrelációban áll az össz-hengerűrtartalommal, mint korábban, annyira, hogy már jószerivel nincs is értelme mutogatni).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 13:51
A hangja alapján biztosan nem gyári volt, ilyen hanggal(hangos) utcára szerintem nem adhatnak el autót. A BMW viszont talán gyári volt, de ott semmi sem biztos, agyrém, hogy mik felbukkannak...
Amúgy egy ilyen gyorsulási versenyen nem a 0-100-as sprint a szempont, hanem a 402 méter, vagyis 1/4 mérföld. Itt kicsit máshogy alakulnak az erőviszonyok.
Azért elég hangos ez az RS3, főként mert nem 4 hengeres, hanem 5.
Nem ilyesmi volt a hangja?


youtu.be/u-CUobmVO2s



400m nagyon más, mint a 0-100. De azért a legtöbb esetben, ha nem elrontott a rajt, akkor a 100-ig gyorsabb autó később is tartja az előnyét.
Kivéve persze, ha 4x4-es sz egyik, és mondjuk sima elsőkerekes a másik amelyik erősebb. Ilyenkor a 4x4es altalaban jobban indul, aztán utána lemarad.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.09.10., vas. 13:01
zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 12:50
Amúgy ez a logikátlan, bocsánat, más logikára való áttérés, az élet más területén is tetten érhető már.
Konkrétan mit találsz benne logikátlan(abb)nak? Mert így tényleg jobban össze tudod hasonlítani (legalább azonos gyártón különböző autói között) a várható teljesítményeket, mint a hengerűrtartalom-jelzés alapján.
Az más, hogy azt hitted, hogy a 40 TFSI 4.0 l-es motort jelent, a 35i pedig 3.5 l-est. Igen, ez egy régi berögződés, amit tudatosan el kell nyomni, és akkor hirtelen logikussá válik az új rendszer...
(Azért az M135i tényleg egy kis méregzsák, és ha az A1 40 TFSI megverte /ha tényleg az volt/, az már csak a sofőrjén múlott, nem az autón - az M135i 4,8 másodperc alatt gyorsul állóról százra, az A1 40 TFSI pedig 6,5 másodperc alatt, azért ez már jelentős különbség)
Ez az új(vagy nem is annyira új) kódrenszer szerintem akkor lenne tényleg logikus, ha minde gyártó ezt alkalmazná, és ha mindenki tisztában lenne vele, hogy melyik kódhoz, milyen teljesítmény tartomány tartozik. Kvázi egy szabványként kellene elterjednie, de szerintem ettől még messze vagyunk.
Nekem, meg szerintem még sokan másoknak is, a hengerürtartalom biztosabb támpontot ad.
Tudom, ezen belül is nagy lehet a teljesítménybeli szórás, de akkor is, nekem sokkal inkább megítélhető egy autó, ha az van a hátuljára írva, hogy 1.6; 2.0, vagy 2.5.
A gyorsulásról.
Amit én láttam tegnap, az nem A1 40TFSI volt, hanem RS3 40TFSI. Viszont itt kilóg a lóláb, mert ahogy Vinkler írja, ilyen "állat" márpedig nincs, így minden bizonnyal ez az autó, valami "buhera matrix" lehetett, jól álcázva. A hangja alapján biztosan nem gyári volt, ilyen hanggal(hangos) utcára szerintem nem adhatnak el autót. A BMW viszont talán gyári volt, de ott semmi sem biztos, agyrém, hogy mik felbukkannak...
Amúgy egy ilyen gyorsulási versenyen nem a 0-100-as sprint a szempont, hanem a 402 méter, vagyis 1/4 mérföld. Itt kicsit máshogy alakulnak az erőviszonyok.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 12:50
Amúgy ez a logikátlan, bocsánat, más logikára való áttérés, az élet más területén is tetten érhető már.
Konkrétan mit találsz benne logikátlan(abb)nak? Mert így tényleg jobban össze tudod hasonlítani (legalább azonos gyártón különböző autói között) a várható teljesítményeket, mint a hengerűrtartalom-jelzés alapján.
Az más, hogy azt hitted, hogy a 40 TFSI 4.0 l-es motort jelent, a 35i pedig 3.5 l-est. Igen, ez egy régi berögződés, amit tudatosan el kell nyomni, és akkor hirtelen logikussá válik az új rendszer...
(Azért az M135i tényleg egy kis méregzsák, és ha az A1 40 TFSI megverte /ha tényleg az volt/, az már csak a sofőrjén múlott, nem az autón - az M135i 4,8 másodperc alatt gyorsul állóról százra, az A1 40 TFSI pedig 6,5 másodperc alatt, azért ez már jelentős különbség)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.09.10., vas. 11:11
zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 07:57
Ezen logika alapján a BMW sem 3,5 literes?
Bingó :D

A BMW-nél is már jó ideje a nem a hengerűrtartalomra, hanem (a kasznijelleg/méret mellett) motorteljesítményre utalnak a típusfeliratok a robbanómotoros autóknál: 16d, 18d, 20d, 25d mind 2 literes TDI motor, 30d, 35d általában a soros 6 hengeres 3 literes, 16i másfél literes (újabban), 18i, 20i, 28i kétliteres, (kivétel az 1-es széria, ahol a 18i az erősebbik másfeles motort takarja jelenleg) stb. - a hibrideknél még nyilvánvalóbb, hogy a teljesítményre utal az utolsó két számjegy, pl. egy 330e-ben soros négyhengeres 2 literes motor van, kiegészítve egy villanymotorral, szóval "olyan teljesítményt ad le, mint egy 30-as".
A konkrét kérdésre: az M135i-ben 2 literes motor van :D
Hát ez remek, akkor a régi, berögződéseket mára el kell felejteni. Azt hittem tudom értelmezni az autók hátulján látható jelzéseket. bocs.gif Hát ezek szerint nem.
Amúgy ez a logikátlan, bocsánat, más logikára való áttérés, az élet más területén is tetten érhető már.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Na, látom közben Alex beelőzött :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 07:57
Ezen logika alapján a BMW sem 3,5 literes?
Bingó :D

A BMW-nél is már jó ideje a nem a hengerűrtartalomra, hanem (a kasznijelleg/méret mellett) motorteljesítményre utalnak a típusfeliratok a robbanómotoros autóknál: 16d, 18d, 20d, 25d mind 2 literes TDI motor, 30d, 35d általában a soros 6 hengeres 3 literes, 16i másfél literes (újabban), 18i, 20i, 28i kétliteres, (kivétel az 1-es széria, ahol a 18i az erősebbik másfeles motort takarja jelenleg) stb. - a hibrideknél még nyilvánvalóbb, hogy a teljesítményre utal az utolsó két számjegy, pl. egy 330e-ben soros négyhengeres 2 literes motor van, kiegészítve egy villanymotorral, szóval "olyan teljesítményt ad le, mint egy 30-as".
A konkrét kérdésre: az M135i-ben 2 literes motor van :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Alex_Aston írta:
2023.09.09., szomb. 22:35
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:29

Amúgy ez a táblázat csuda logikus meg kell hagyni.
B@sznám szíven péklapáttal, aki ezt kitalálta, és azt is aki jóváhagyta. Tök logikátlan hülyeség az egész.
Miért lenne logikátlan? Szerintem meg ez logikus, hogy teljesítményadatokat látsz, nem pedig fals köbcentiket, ahogy Aszpirin is írta.
Van egy ismerősöm, aki anno, az Accord Type-R jére ragasztott egy 1.6 feliratot, kérdezem, h ezt miért tette rá? Hát, mert sokan benyalják, aztán meg nagyot néznek, hogy megy a kis egyhatos. Akkor is gratuláltam neki, most is szánalmasnak tartom. gondolkodik.gif
Egyébként meg szerintem teljesen mindegy ez az egész, kit érdekel, h milyen motor van benne? Max a szomszédot. :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:59

Most látom a mondatot, amivel kiegészítetted. Biztos, hogy ez minden esetben így van? A tulajdonos sem kérheti másként?
Csak azért kérdezem, mert az egyik szomszédom feleségének egy 3-as Audija van, a hatulján két felirat látható. Bal oldalon S3, jobb oldalon 35TFSI. kb. 1,5 éve van meg neki, akarva-akaratlanúl már vagy 100X elolvastam.
Olyat hallottam már, hogy autókat a vevő kérésére feliratoznak(persze csak a valóságot), vagy ha úgy kéri, akkor teljesen felirat nélkül kapja. Az Audinál nem így megy?
Értékesítésben annyira nem vagyok otthon, elképzelhető, hogy kérheti, meg egyébként is alkatrészmént megvehetőek a feliratok bármikor, de a matek akkor sem jön ki! A mostani S3 több, mint 300 Le (asszem 310), a 35-ös megjelölés, pedig egy 200 Le alatti autót takar. Nem lehet, hogy A3 S line felírat van rajta?

Még egy jel. A sima modelleken gyárilag egy oldalon kettő, vagy két oldalon 1-1 kipufogó vég van.
Az S modelleken mindkét oldalin 2-2 kipufogó vég található.
Az RS modelleken pedig mindkét oldalon 1-1 nagyobb ovál vég van.
Első pillantásra hátulról innen ismerem meg legkönnyebben, persze utólag ezen is lehet pimpelni. ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2023.09.10., vas. 07:57


De ezek után, látva a táblázatot elbizonytalanodtam, nem is tudom miféle Audi "nyomta le" a 135i BMW-t? gondolkodik.gif
Bár egy ilyen versenyen nagyon sokszor nem szabad hinni a szemünknek, a feliratoknak. Hatalmas meglepetések láthatók, előitéletek dőlnek meg.
A mostani 135i egy 2.0 4 hengeres motor, 306LE-vel
De pár éve még a 35i jelölve egy soros 6 hengeres motort takart több modellben is, először szintén 306LE-vel, majd mindig egy picit erősebb lett, végül ez a 3.0 S6 motor már egy ideje 40i néven fut.

Kb. a 2000-es évek közepéig volt jellemző, hogy azt láttuk a BMW-k hátulján, ami benne volt, mint motor a régi logika mentén. Bár E46 esetén már ekkor is volt kivétel, mert a 316i és 318i 1.9-es motor volt 2 teljesítmény szinttel az elején, majd később a a 16i valóban 1.6 volt, de a 18i 2.0 lett, a 20i pedig 2.2-esre nőtt... :rolleyes:
De a 318d is a 2.0 motor a 20d kisebb teljesítményű verziója a mai napig.
De volt már itt kavar a 2.5-2.8 motorral is, mert a 23i az 2.5-ös motor volt 170LE-vel, a 28i pedig 193LE és 2.8-as. Majd a 2.5 motor újra 192LE lett, mint az E36-ban, és újra 25i lett a neve, és leváltotta a 28i motort. Ez a 28i-23i az E39-es 5-ös modellben is volt, meg az E36 3-asban is.

De Merci is kavart a 2.2cdi motorral, mert a 220cdi motor kisebb verzióját 200cdi-nek nevezik, pedig 2.2-es volt az is, a 250cdi pedig szintén 2.2-es volt, csak növelt, 200LE feletti teljesítménnyel.
Aztán pár éve a 220cdi 2.0 motor lett, de az elnevezés maradt. Az erősebb 220cdi, a gyengébb pedig 200cdi.
És a 180cdi modellek pár éve Renault 1.5dci motort takarnak, csak, hogy könnyű legyen beazonosítani :D
A 350-400cdi modellek pedig 3.0d motorok, csak különböző teljesítmény szinteken.

RS3 és 40TFSI sehogy sem jön össze.
RS3 eléggé agresszív külsőt is kapott, és a hajatáslánca nem egy liga a 135i-vel (plusz 1 henger, és +150LE). A 40TFSI viszont jó 100LE-vel gyengébb, mint a 135i.

Szerintem inkább add fel a pontos beazonosítást ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.09.09., szomb. 23:06
Alex_Aston írta:
2023.09.09., szomb. 22:35
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:29

Amúgy ez a táblázat csuda logikus meg kell hagyni.
B@sznám szíven péklapáttal, aki ezt kitalálta, és azt is aki jóváhagyta. Tök logikátlan hülyeség az egész.
Miért?
Szerintem egy nagyságrenddel informatívabbak, mint a teljesítményről majdnem semmit nem mondó hengerűrtartalom-jelölések + esetleges fantázianevek vagy rövidításek) (pl. találóskérdés milyen erős egy Ford Mustang 2.3L EcoBoost motorja? :D illetve erősebb-e nála a 3.7L V6 motor :D /megfejtés: NEM, szóval ez e jó példa/ ). Itt csak annyit kel megjegyezned, hogy a számok 30-tól 70-ig mennek, és értelemszerűen minél nagyobb, annál erősebb, a 40 az valahol "középmezőny" alja, de legalább mindig ugyanazt a lóerő-tartományt takarja. Az RS3 motra pl. 55-ös :D , ez már eléggé izmoska.

Én inkább szeretném, hogy áltlánossá váljon egy ilyen (vagy hasonló) rendszer, kezdődhet pl. a VW-konszern további márkáival (pl. a Skoda Octavia-nál a 2.0 TDI SCR jelölés mögött lehet 115 lovas és 150 lovas motor is, mindkettő aktuális kínálatban van, na gratulálok.... azért a 30 TDI ill. 35 TDI legalább megkülönböztetné őket, és tudnád, hogy melyik az jobb teljesítményű).
Pedig én is, rutinból arra következtettem, hogy ezek a számok utalnak az autó valamely paraméterére, mint azt a többi autónál már megszokhattuk az elmúlt évtizedek alatt.
Az ilyen számok nagyrészt hengerürtartalomra szoktak utalni, így a szomszédomék S3-ánál simán bevettem a felirat alapján, hogy 3,5l-es motor van benne. Simán beleférhet nekik egy ilyen mérgesebb modell, mert Ők is a "nehéz helyzetben lévő" kisvállalkozói rétegbe tartoznak. Apukának a közelmúltig RS7 volt a segge alatt, de úgy 2 hónapja E-tron GT-re váltott.
De vissza ezekhez a kódokhoz.
A tegnapi, tököli gyorsulási versenyen látott, RS3 hátulján látott 40 TFSI felirat(ami ezek szerint nem is valós) alapján 4 literes motorra asszociáltam. Pláne azok után, hogy egy 135i BMW-vel akasztotta össze a bajszát, és győzött. Ezen logika alapján a BMW sem 3,5 literes? De talán igen. Elég nagy csata volt, de az Audi behúzta, elkönyveltem, hogy a nagyobb motor, és a hallhatóan már nem gyári kivitel, felé döntötte a mérleg nyelvét.
De ezek után, látva a táblázatot elbizonytalanodtam, nem is tudom miféle Audi "nyomta le" a 135i BMW-t? gondolkodik.gif
Bár egy ilyen versenyen nagyon sokszor nem szabad hinni a szemünknek, a feliratoknak. Hatalmas meglepetések láthatók, előitéletek dőlnek meg.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2023.09.09., szomb. 22:35
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:29

Amúgy ez a táblázat csuda logikus meg kell hagyni.
B@sznám szíven péklapáttal, aki ezt kitalálta, és azt is aki jóváhagyta. Tök logikátlan hülyeség az egész.
Miért?
Szerintem egy nagyságrenddel informatívabbak, mint a teljesítményről majdnem semmit nem mondó hengerűrtartalom-jelölések + esetleges fantázianevek vagy rövidításek) (pl. találóskérdés milyen erős egy Ford Mustang 2.3L EcoBoost motorja? :D illetve erősebb-e nála a 3.7L V6 motor :D /megfejtés: NEM, szóval ez e jó példa/ ). Itt csak annyit kel megjegyezned, hogy a számok 30-tól 70-ig mennek, és értelemszerűen minél nagyobb, annál erősebb, a 40 az valahol "középmezőny" alja, de legalább mindig ugyanazt a lóerő-tartományt takarja. Az RS3 motra pl. 55-ös :D , ez már eléggé izmoska.

Én inkább szeretném, hogy áltlánossá váljon egy ilyen (vagy hasonló) rendszer, kezdődhet pl. a VW-konszern további márkáival (pl. a Skoda Octavia-nál a 2.0 TDI SCR jelölés mögött lehet 115 lovas és 150 lovas motor is, mindkettő aktuális kínálatban van, na gratulálok.... azért a 30 TDI ill. 35 TDI legalább megkülönböztetné őket, és tudnád, hogy melyik az jobb teljesítményű).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2023.09.09., szomb. 22:19
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:13
Aszpirin írta:
2023.09.09., szomb. 21:39


Mekkorát? :napsut:
(RS3-ban nem 2,5 litres, 400 lovas motor van gondolkodik.gif Ebben meg 2 literes 207 lovas (?)... gondolkodik.gif Méregzsáknak lehet hogy méregzsák, de azért... na...)
Ezek szerint az RS3 hátulján a 40 TFSI felirat mást jelent, mint az A1 hatulján? Nem ugyanazt a motort takarja? Nekem az lenne a logikus, hogy igen.
Az RS3 hátulján nincs 40 tfsi felírat, csak annyi, hogy RS3 :rolleyes:
Az S és RS modelleken sosincs motor teljesítményre utaló szám megjelölés.
Most látom a mondatot, amivel kiegészítetted. Biztos, hogy ez minden esetben így van? A tulajdonos sem kérheti másként?
Csak azért kérdezem, mert az egyik szomszédom feleségének egy 3-as Audija van, a hatulján két felirat látható. Bal oldalon S3, jobb oldalon 35TFSI. kb. 1,5 éve van meg neki, akarva-akaratlanúl már vagy 100X elolvastam.
Olyat hallottam már, hogy autókat a vevő kérésére feliratoznak(persze csak a valóságot), vagy ha úgy kéri, akkor teljesen felirat nélkül kapja. Az Audinál nem így megy?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:29

Amúgy ez a táblázat csuda logikus meg kell hagyni.
B@sznám szíven péklapáttal, aki ezt kitalálta, és azt is aki jóváhagyta. Tök logikátlan hülyeség az egész.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2023.09.09., szomb. 22:21
Az Audikon a szám jelölés ezt jelenti.
.
.

IMG_8096.jpeg
Akkor ém ma valamilyen "fantom" autót láttam? gondolkodik.gif
Ezek után csak arra tudok gondolni, hogy az ominózus autó(Audi volt, 3-as és 3 ajtós ez biztos) feliratai nem gyárilag kerültek rá, hanem a gazdája huncutkodott valamit.
Amúgy ez a táblázat csuda logikus meg kell hagyni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Az Audikon a szám jelölés ezt jelenti.
.
.
IMG_8096.jpeg
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 22:13
Aszpirin írta:
2023.09.09., szomb. 21:39
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 21:35
A1-esbe belepréselni egy ekkora motort, nem kicsit méregzsák lehet!
Mekkorát? :napsut:
(RS3-ban nem 2,5 litres, 400 lovas motor van gondolkodik.gif Ebben meg 2 literes 207 lovas (?)... gondolkodik.gif Méregzsáknak lehet hogy méregzsák, de azért... na...)
Ezek szerint az RS3 hátulján a 40 TFSI felirat mást jelent, mint az A1 hatulján? Nem ugyanazt a motort takarja? Nekem az lenne a logikus, hogy igen.
Az RS3 hátulján nincs 40 tfsi felírat, csak annyi, hogy RS3 :rolleyes:
Az S és RS modelleken sosincs motor teljesítményre utaló szám megjelölés.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.09.09., szomb. 21:39
zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 21:35
A1-esbe belepréselni egy ekkora motort, nem kicsit méregzsák lehet!
Mekkorát? :napsut:
(RS3-ban nem 2,5 litres, 400 lovas motor van gondolkodik.gif Ebben meg 2 literes 207 lovas (?)... gondolkodik.gif Méregzsáknak lehet hogy méregzsák, de azért... na...)
Ezek szerint az RS3 hátulján a 40 TFSI felirat mást jelent, mint az A1 hatulján? Nem ugyanazt a motort takarja? Nekem az lenne a logikus, hogy igen.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.09.09., szomb. 21:35
A1-esbe belepréselni egy ekkora motort, nem kicsit méregzsák lehet!
Mekkorát? :napsut:
(RS3-ban nem 2,5 litres, 400 lovas motor van ??? gondolkodik.gif Ebben meg 2 literes 200 lovas (?)... gondolkodik.gif Méregzsáknak lehet hogy méregzsák, de azért... na...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tamagaba írta:
2023.09.07., csüt. 21:46
Ezt még Horviba lőttem nyáron
Érdekes kis izomgolyó lehet
Ma, Tökölön egy ugyan ilyen motorral szerelt nagytesó(RS3), igen jól vitézkedett, a hangja is elég meggyőző volt, nagyon tetszett amit művelt. Aztán jött a "mindig van egy nagyobb hal" effektus...
A1-esbe belepréselni egy ekkora motort, nem kicsit méregzsák lehet!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Ezt még Horviba lőttem nyáron
Érdekes kis izomgolyó lehet
Csatolmányok
331.jpg
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: stx »


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”