Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Motoros topic motorosoknak

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: feket663 »

asebestyen írta:
2020.05.13., szer. 21:58
Bodoraudio írta:
2020.05.13., szer. 21:12
Szeretek kislétszámú csapattal motorozni.
Arra kell figyelni hogy hasonló tempót szeresse a többi tag is.
Nem szoktam gyorsan menni, de ezt ti is tudjátok.
Én meg a robogóval úgyse tudnék gyorsan menni. :D

Én azt hiszem, kb sejtem Te hogy szeretsz/szeretnél motorozni. Sajnos nem én leszek hozzá a jó csapattag.
Én a motorozásaim 90%-át tanulási folyamatként végzem, tudatosan. Előre tudom, hová megyek és mit és miért fogok csinálni, gyakorolni, igyekszem videót csinálni róla magamnak, hogy a felvételekből is tanuljak. Van még ezer dolog, amin dolgoznom kell. Na, nem azért, hogy bárkit utolérjek, vagy le tudjak hagyni. Oda akarok kilyukadni, hogy ha tempót akarok motorozni, akkor egyedül megyek, csak a motorozásra koncentrálok. Az egyenesbe gyorsulás nem érdekel, az autósorok előzése se érdekel, nyilván a kis Vstrom nem is erre való. Engem a folyékony kanyarfűzés érdekel egy kellemes, biztonságos, tartalékolt tempóval, ami már számomra élvezetes. Hogy másnak ez lassú, jó vagy gyors, egyáltalán nem érdekel. A motorozás az egyetlen önző dolog az életemben. :)
Aztán van, hogy csapatban motorozok és van hogy a kicsi lányommal. Itt nem érdekel a tempó, számomra ez nem erről szól. Ez az együtt töltött időről szól nekem.
A szokásos - sajnos itthon elég kevés - kanyargós szakaszokon mindig lehet találni olyanokat, akik hasonlót tudnak, akarnak, szeretnek menni és a legtöbben ezt valamiért pont ilyen kis létszámú csapatokban szeretik. Meg hát ott vannak a pályanapok, ott meg aztán tényleg vannak mindig hasonló szinten lévők, bárki is megy oda kezdőtől az amatőr bajnokig.
Érdemes elolvasnod a "Motorozás mesterfokon" című könyvet, pdf-ben elérhető a google segítségével, nagyon sok olyan információ van benne, amitől magabiztosabb leszel, ha célirányosan gyakorlod (kanyarodás mikéntje, fékezés, hová kell nézni, stb.). Nekem nagyon sokat segített.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sűrűn viszem én is a család több tagját is magammal.
Mind szeretnek velem jönni, bár a feleségem néha már lassítana.
Sem az autópálya, sem a versenypálya nem vonz. A dinamikus gyorsulás ami felpörget.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Bodoraudio írta:
2020.05.13., szer. 21:12
Szeretek kislétszámú csapattal motorozni.
Arra kell figyelni hogy hasonló tempót szeresse a többi tag is.
Nem szoktam gyorsan menni, de ezt ti is tudjátok.
Én meg a robogóval úgyse tudnék gyorsan menni. :D

Én azt hiszem, kb sejtem Te hogy szeretsz/szeretnél motorozni. Sajnos nem én leszek hozzá a jó csapattag.
Én a motorozásaim 90%-át tanulási folyamatként végzem, tudatosan. Előre tudom, hová megyek és mit és miért fogok csinálni, gyakorolni, igyekszem videót csinálni róla magamnak, hogy a felvételekből is tanuljak. Van még ezer dolog, amin dolgoznom kell. Na, nem azért, hogy bárkit utolérjek, vagy le tudjak hagyni. Oda akarok kilyukadni, hogy ha tempót akarok motorozni, akkor egyedül megyek, csak a motorozásra koncentrálok. Az egyenesbe gyorsulás nem érdekel, az autósorok előzése se érdekel, nyilván a kis Vstrom nem is erre való. Engem a folyékony kanyarfűzés érdekel egy kellemes, biztonságos, tartalékolt tempóval, ami már számomra élvezetes. Hogy másnak ez lassú, jó vagy gyors, egyáltalán nem érdekel. A motorozás az egyetlen önző dolog az életemben. :)
Aztán van, hogy csapatban motorozok és van hogy a kicsi lányommal. Itt nem érdekel a tempó, számomra ez nem erről szól. Ez az együtt töltött időről szól nekem.
A szokásos - sajnos itthon elég kevés - kanyargós szakaszokon mindig lehet találni olyanokat, akik hasonlót tudnak, akarnak, szeretnek menni és a legtöbben ezt valamiért pont ilyen kis létszámú csapatokban szeretik. Meg hát ott vannak a pályanapok, ott meg aztán tényleg vannak mindig hasonló szinten lévők, bárki is megy oda kezdőtől az amatőr bajnokig.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Bodoraudio írta:
2020.05.13., szer. 21:12
Szeretek kislétszámú csapattal motorozni.

"Persze...az élbolyban... :D ..."

Arra kell figyelni hogy hasonló tempót szeresse a többi tag is.
Nem szoktam gyorsan menni, de ezt ti is tudjátok.
Végülis...nézőpont kérdése.....hogy kinek mi a gyors........ :rolleyes:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5230
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3175

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Bodoraudio írta:
2020.05.13., szer. 21:12

Nem szoktam gyorsan menni, de ezt ti is tudjátok.
gondolkodik.gif :hahaha: :car-motor:

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Szeretek kislétszámú csapattal motorozni.
Arra kell figyelni hogy hasonló tempót szeresse a többi tag is.
Nem szoktam gyorsan menni, de ezt ti is tudjátok.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Bodoraudio írta:
2020.05.13., szer. 19:53
Én szívesen meghallgatom, de ahhoz utol kell érned. 31_1_21.gif
Feri, Neked nem lehet, hogy csapatban motorozás helyett versenypályára kéne menned/járnod? :rolleyes: :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Bodoraudio írta:
2020.05.13., szer. 19:53
Én szívesen meghallgatom, de ahhoz utol kell érned. 31_1_21.gif
Pedig az ember azt hinné,hogy ennyi hifivel töltött idő után eléggé kiművelt füled van ahhoz, hogy akár kilóméterekről is maghalld az ilyesmit.... :rolleyes: ....sőt! Azt is megmondod milyen gép,éppen mennyivel megy...és mikor volt olajcsere... :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Én szívesen meghallgatom, de ahhoz utol kell érned. 31_1_21.gif

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

asebestyen írta:
2020.05.13., szer. 18:52
A kipufogó a motor mellett állva jó hangos, de ha megyek lecsukott sisakkal, 100-nál már semmit nem hallani belőle, legalábbis akkora szélben, mint ma volt. Viszont városi közlekedésnél tökéletes. Nem is baj, hogy nem viszi szét a fejemet a kipufogóhang. Múltkor Fehérváron egy MT09-Mivv rendszerrel, az rendesen fájt, nem vicc, annyira hangos volt a lámpánál állva, pedig mellette voltam, nem is mögötte.
Akkor pont jó! ;peace; Remélem hamarosan élőben is meg tudom fülelni...

Egyébként én is ugyanígy vagyok vele.... a Buell-ről ezért kellett mennie a V&H-nak.
Szerintem a Morinin egy kicsit "segítettek",hogy ilyen hangja legyen (a szegecselés nem gyári), de én nem bánom, mert pont jó....tök jó röfögtetni, de menet közben abszolúte nem sok...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

violin írta:
2020.05.13., szer. 18:45

Kár,hogy nem ez az általános....mármit ez a sebesség. Elég gáz, hogy sok esetben belföldről sem jön meg ilyen gyorsan a cucc....
Jaja, sajnos. sad.gif
A kipufogó a motor mellett állva jó hangos, de ha megyek lecsukott sisakkal, 100-nál már semmit nem hallani belőle, legalábbis akkora szélben, mint ma volt. Viszont városi közlekedésnél tökéletes. Nem is baj, hogy nem viszi szét a fejemet a kipufogóhang. Múltkor Fehérváron egy MT09-Mivv rendszerrel, az rendesen fájt, nem vicc, annyira hangos volt a lámpánál állva, pedig mellette voltam, nem is mögötte.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

asebestyen írta:
2020.05.13., szer. 18:35

Személyes adatokat kitöröltem.
Kár,hogy nem ez az általános....mármit ez a sebesség. Elég gáz, hogy sok esetben belföldről sem jön meg ilyen gyorsan a cucc....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

violin írta:
2020.05.13., szer. 18:04
asebestyen írta:
2020.05.13., szer. 17:42
11-én 23:30-kor rendeltem meg a görögöktől ezt a konzolt, ma délelőtt hozta a DHL. Durva.
Az ablakot kinyitottad...? :rolleyes: ....Küld fény-post.... :D
Személyes adatokat kitöröltem.
Nyomkövetés.jpg
Nyomkövetés.jpg (174 KiB) Megtekintve 2016 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Ma elvittem az egyik kollégámat a motorjáért a szervizbe az Ivanicshoz. Kicsit körülnéztem várakozás közben...

Volt ott mindenféle új és használt járgány, de főleg az Indian érdekelt. A neten már nézegettem az FTR-1200-t (a dodor is most csinált video-t róla), most élőben is szemügyre vettem.

Érdekes egy jószág... gondolkodik.gif ...olyan fura arányai vannak,mert a hátsó kerék olyan érdekesen "kilóg" a motorból. Illetve csak úgy tűnik,mert nagyon rövid az ülés, faridom meg tulajdonképpen nincs.

Az meg tök vicces,hogy rengeteg hasonlóságot véltem felfedezni a Morinihez képest....nagyon hasonló koncepció alapján készültek. A csőváz, a motor, az olajhűtő....még a fék ill. kuplung főhengerek is megeggyeznek...márkára/tipusra...

Bár az is igaz,hogy lassan nem csak az autóiparban fogynak el az ötletek... egyre kevesebb olyan műszaki megoldás születik,amit valaki valahol már ne sütött volna el......
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

asebestyen írta:
2020.05.13., szer. 17:42
11-én 23:30-kor rendeltem meg a görögöktől ezt a konzolt, ma délelőtt hozta a DHL. Durva.
Az ablakot kinyitottad...? :rolleyes: ....Küld fény-post.... :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

11-én 23:30-kor rendeltem meg a görögöktől ezt a konzolt, ma délelőtt hozta a DHL. Durva. A kormányra szereltre mindig le kellett nézni, ami hát nem egészséges hosszú távon. :rolleyes:
Konzol1.jpg
Konzol1.jpg (294.51 KiB) Megtekintve 2005 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

asebestyen írta:
2020.05.12., kedd 19:11
A motor jó, a kipufogó gyárilag "szar", én meg azért tolom, mert nem tudok motorozni, még egy ilyen robogóval se. Letolom a kocsmához, ha villogni akarok. :fekverohog:
utolso pihent/fárasztó hülyülésem (itt es most): eleg az indexet vinni a kocsmába: villogni is lehet vele es hazafelé is könnyebb vele, mint a motorral :D

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Bodoraudio írta:
2020.05.12., kedd 17:17
Szerencsére nem kell költeni a mocira, max nyáron egy garnitúra gumi.
Így marad benzinre.
Hétvégén egy rövid csapatás???
Én,ha végre már "hivatalosan" is szabad... felkutatom a hazai Morinistákat. Felvetettem a Magyar Morini Club ötletét, és magam is meglepődtem, hogy mennyien vannak...
Ha más nem,augusztusban a Pannónia Ringen megtartjuk az alakuló gyűlést.... :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

asebestyen írta:
2020.05.12., kedd 19:11
.... Letolom a kocsmához, ha villogni akarok. :fekverohog:
Legalább hazafelé sem bactat a rendőr..... :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

avl2 írta:
2020.05.12., kedd 19:07
asebestyen írta:
2020.05.12., kedd 18:58
Bodoraudio írta:
2020.05.12., kedd 18:48
A hangja nem rossz. Segéd motorra elmegy.
Ki lehetne venni a katalizátort és a dB killert is, de bőven jó ez így segédmotorra. Még a mozgássérült kiegészítők kellenek a szellemi fogyatékos kiegészítők mellé, és tolhatom. :D :D :D :D
szóval már el is romlott ?? tényleg olasz ! :smile29:
A motor jó, a kipufogó gyárilag "szar", én meg azért tolom, mert nem tudok motorozni, még egy ilyen robogóval se. Letolom a kocsmához, ha villogni akarok. :fekverohog:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

asebestyen írta:
2020.05.12., kedd 18:58
Bodoraudio írta:
2020.05.12., kedd 18:48
A hangja nem rossz. Segéd motorra elmegy.
Ki lehetne venni a katalizátort és a dB killert is, de bőven jó ez így segédmotorra. Még a mozgássérült kiegészítők kellenek a szellemi fogyatékos kiegészítők mellé, és tolhatom. :D :D :D :D
szóval már el is romlott ?? tényleg olasz ! :smile29:

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Bodoraudio írta:
2020.05.12., kedd 18:48
A hangja nem rossz. Segéd motorra elmegy.
Ki lehetne venni a katalizátort és a dB killert is, de bőven jó ez így segédmotorra. Még a mozgássérült kiegészítők kellenek a szellemi fogyatékos kiegészítők mellé, és tolhatom. :D :D :D :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

A hangja nem rossz. Segéd motorra elmegy.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Hát ez azért nem egy Bódis dob. Közösítő, összekötő cső hegesztéseknél átgyün a fény kis pontokon. Nem is volt olyan passzentos, jól megszenvedtem vele. Mondanám, hogy olasz, tehát szép, de szar, de nem akarok senkit megsérteni. :rolleyes: :D :D :D :D


youtu.be/QXrDsuGcZuk
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Motoros topic motorosoknak

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Szerencsére nem kell költeni a mocira, max nyáron egy garnitúra gumi.
Így marad benzinre.
Hétvégén egy rövid csapatás???

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”