Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AVX »



Spa, Verstappen-Raikkönen újratöltve: 3 napja szakadatlanul jönnek a kérdések a témában, ezért kicsit részletesebben is leírom, melyik megmozdulásról mit gondolok.
 

A lényeg:
Tudnánk még egy ilyen srácot mutatni, akitől 18 évesen ennyire tartanak a "nagyok". Nem hinném.
18 éves és így is vezet. Majd később lenyugszik, de ez az F1.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Vinklernek is igaza van. Akkor lesz gáz, ha összemennek és megsérül valaki, de ettől függetlenül nekem már nagyon hiányzott egy ilyen srác. Sumi volt ilyen.
 
 
Természetesen én sem várom, hogy minden futam végén kórházban kössön ki valaki...

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Spa, Verstappen-Raikkönen újratöltve: 3 napja szakadatlanul jönnek a kérdések a témában, ezért kicsit részletesebben is leírom, melyik megmozdulásról mit gondolok.
 
Rajtbaleset: ahogy a közvetítésben is, teljes mértékben Vettel volt a hibás a hármas koccért, Raikkönen és Verstappen csak azt tette, amit adott helyzetben kell és Vettel nélkül be is fordultak volna gond nélkül, vagy minimális érintéssel. A kívül érkezőnek ebben a szituációban, ismerve a La Source sajátosságait tudnia, éreznie kell, hogy a belső íven egy autó orra biztos ott lesz. Így becsukni az ajtót meggondolatlan manőver, és nem is valami udvariassági formula, hanem a saját túlélése érdekében, ugyanis a kívül érkező mindig megpördül ilyen esetben. Verstappen joggal dugta vissza az orrát a belső ívre, nem csúszott bele Raikkönenbe, ahogy a finn se kormányzott rá, egyszerűen csak próbálták a meglévő pozíciójukat nem feladva végigvinni a kanyart, amihez mindkettőjüknek joga volt abban a helyzetben. Ezúttal Vettel csúnyán benézte és nem igazán vállalta magára a dolgot, Verstappen utólag túlreagálta az én voltam az áldozat szöveggel, miközben Raikkönen csöndben volt és nem is tehetett az egészről.
 
Verstappen-Raikkönen első előzési kísérlet: szélárnyék, DRS, Verstappen védi a belső ívet, Kimi balra húzódva elmegy mellette és egy pillanatra, pont a féktáv előtt teljesen elé is kerül, azaz megelőzi. Verstappen belül azonban mélyet fékez és visszajön a Ferrari mellé, azonban kicsit elméri a féktávot és teljesen átcsúszik a Le Combes bal oldalára, sőt, egy pillanatra a pályát is elhagyja mind a négy kerékkel. Raikkönen az ütközést elkerülendő átvág a bukótéren, Max elé kerül, majd kis hezitálás és rádiózás után visszaadja a pozíciót.
 
Ez volt a fölösleges manőver, ugyanis azzal, hogy a Red Bull elé került az egyenesben egy új akció kezdődött, amiben Verstappen volt a (vissza)támadó, és az elmért féktávval kivezette a Ferrarit a pályáról, és ő maga sem tudott rajta maradni. Nem volt tehát tiszta előzés, ha elöl marad neki kellett volna visszaadni a helyet, azonban hátrébb jött ki, így a stewardoknak nem volt mit vizsgálni az ügyben. A hibát a Ferrari követte el Raikkönennel, amikor visszaadatták vele a pozíciót a hollandnak, ahogy azt pl. Perez nem is tette meg a verseny későbbi szakaszában, amikor ugyanígy járt ugyanitt a 33-as Red Bullal.
 
Verstappen-Raikkönen második előzési kísérlet: újra szélárnyék+DRS, Verstappen ezúttal baloldalt marad, majd amikor a Kimi elég közel kerül és jobbra kezd kormányozni ő is jobbra húzza az autót, Raikkönennek pedig egy pillanatra el kell vennie a gázt, hogy ne ütközzenek össze. A pillanat veszélyes volt, ugyanakkor Verstappen egyetlen irányváltoztatást csinált, ám azt éppen akkor, amikor Raikkönen is jobbra indult. A szabálykönyv betűjének tehát megfelelt, ezért nem büntették érte, más kérdés, hogy nálam ez a versenyzői etikett pengeélén táncolt, amit viszont csak saját maguk egymás közt tudnak kezelni.
 
Verstappen agresszivitását lassan kiismerhetné a mezőny, ahogy annak idején Senna, vagy Schumacher sem lopta be magát mindenki szívébe, ő sem a kölcsönös szülinapi meghívókért versenyez. Rendszeresen az utolsó pillanatig vár a védekező reakcióival, hogy ezzel is meglephesse, kényszerhelyzetbe hozhassa a támadót, ami elég pimaszsággal és tökéletes ütemérzékkel párosulva rendszerint nagyon hatékonyan működik. Egyértelműen a határokat feszegetve, de kétség kívül teljes kontroll alatt végzi ezeket a manővereket.
 
Raikkönen hátránya ebben a párharcban a kora volt, mégpedig abból a szempontból, hogy tökéletes úriemberként vív a pályán, a lehető legtisztább fegyverekkel, amiben csak Button lehetne párja a mezőnyben. A 10-12 évvel ezelőtti énje talán máshogy kezelte volna ezt a helyzetet, de a visszatérés óta egyértelműen a lovagias irányba indult a karaktere. Vasárnap ebben a párharcban tehát épp az utcagyerek és a gentleman találkozott egymással, így egyértelműbb volt a kimenetele, de a rádiós üzenetekből érezhető volt az is, hogy Raikkönent felpiszkált a dolog, egyszerűen sértette a versenyzői egóját.
 
Hogy mi az ellenszer Verstappen ellen? Természetesen a saját fegyvere, persze csak akkor, ha azt jól csinálják. Megpróbálni eladni neki valami mást, mint ami következik és végigcsinálni ugyanolyan könyörtelenséggel, ahogy ő teszi. Rosberg megpróbálta Hockenheimben, de nem volt elég közel hozzá, hogy hibátlanul végigvigye, rá is fázott. Ez most hatalmi harc is egyben, ahol a falkába bekerült újabb domináns egyed vív meg a helyéért az erősorrendben, ezzel fel is rázva az amúgy részben alvó mezőnyt.
 
Vannak versenyzők, akikkel még nem hozta össze a sors a hollandot komolyabb csatában, így nem kérdés, hogy lesznek még keményebb jelenetek a továbbiakban. Akkor sem járok messze a valóságtól, ha jelen pillanatban Hamiltont tippelném a legjobb partnernek egy ilyen ki-ki meccsre, hiszen az autója és az önbizalma is megvan hozzá, az intuitív döntéshozatalban pedig talán a legjobb.
 
Ne felejtsük, hogy Verstappen még mindig csak 19 éves lesz, így rengeteg változik majd, azonban a karaktere kísértetiesen emlékeztet Sennáéra a pályán, és néha a pályán kívül is. Tulajdonképpen minden benne van, amiért Sennát szerettem és amiért utáltam is anno.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


hol van?
Fb oldalán. Megkeresem és bemásolom...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AVX »


Aki nem bírja ezt a fajtát, az húzzon hátra a vokálba. Ennyi.
Vinklernek is igaza van. Akkor lesz gáz, ha összemennek és megsérül valaki, de ettől függetlenül nekem már nagyon hiányzott egy ilyen srác. Sumi volt ilyen.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AVX »


Wéber Gábor írt a témában egy korrekt kis összefoglalót. Kb. teljesen egyetértek vele.
hol van?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Aki nem bírja ezt a fajtát, az húzzon hátra a vokálba. Ennyi.
Wéber Gábor írt a témában egy korrekt kis összefoglalót. Kb. teljesen egyetértek vele.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Kell persze, de korrektség is kell.
 
Aki nem bírja ezt a fajtát, az húzzon hátra a vokálba. Ennyi.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Szerintem meg pont ő kellett az F1-nek.
 
 
Így van! Pont az a baj hogy totál punci lett az egész F1. Mindent szabályoznak, büntetnek, megtorolnak, megtiltanak, kitiltanak... Évekkel ezelőtt alig győztem várni, hogy eljöjjön a vasárnap 2 óra. Most 1 futamot sem nézek meg egy évben...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kell persze, de korrektség is kell.
18 évesen képtelen erre.
Hadd nyomja.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Szerintem meg pont ő kellett az F1-nek.
Kell persze, de korrektség is kell.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kéne neki egy kis regula.
Szerintem meg pont ő kellett az F1-nek.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Kéne neki egy kis regula.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AVX »


Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: lacee »



Itt az ítélet: Rosberget megbüntették, elveszítette második helyét!
 
A német pilótát a rádiós korlátozások megsértése miatt hallgatta meg a versenybíróság a Brit Nagydíj után. A stewardok úgy határoztak, hogy a Mercedes megszegte a Sportszabályzat 27.1-es cikkelyét, ezért Rosberget 10 másodperces büntetéssel sújtottak, melyet a verseny végi idejéhez írtak hozzá. Ennek értelmében Rosberg elveszítette a második helyet, és a harmadik helyen zárta a Brit Nagydíjat, pozíciójába pedig Max Verstappen lépett előre. A büntetés azt is jelenti, hogy a német így négy helyett mindössze egy pontos előnnyel várhatja a két hét múlva esedékes. Magyar Nagydíjat.

Ez így helyes....

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AVX »


 

Itt az ítélet: Rosberget megbüntették, elveszítette második helyét!


 


A német pilótát a rádiós korlátozások megsértése miatt hallgatta meg a versenybíróság a Brit Nagydíj után. A stewardok úgy határoztak, hogy a Mercedes megszegte a Sportszabályzat 27.1-es cikkelyét, ezért Rosberget 10 másodperces büntetéssel sújtottak, melyet a verseny végi idejéhez írtak hozzá. Ennek értelmében Rosberg elveszítette a második helyet, és a harmadik helyen zárta a Brit Nagydíjat, pozíciójába pedig Max Verstappen lépett előre. A büntetés azt is jelenti, hogy a német így négy helyett mindössze egy pontos előnnyel várhatja a két hét múlva esedékes. Magyar Nagydíjat.



 

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: lacee »


Tévedés ne essék elég nagy Kimi drukker vagyok, DE el kell fogadni, hogy a fiatalok (Hulkenberg, Verstappen, Vandoorne, stb.) baromi jók, van köztük rengeteg nagy tehetség. Sok ödregnek ,meg lassan ideje lesz más sorozat után nézni. (Button, Massa, Kimi) Át kell adni a helyet a fiataloknak.
Hulkenberg sztem. annyira nem jó, de Verstappen v.Sainz az igen, az öregeknél kihagytad Alonsot ha ők mennek az nagy érvágás lesz az F1-nek így ,is több sebböl vérzik......Na de lesz újabb Alonso,Massa ,Raikonnen,Button reméljük....elég savanyú mezőny ez -->Bottas és társai.

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Coyoman »


A FIA szerintem teljesen rosz úton halad. Meglátjuk mi sül ki belőle.
Lehet, ha az általad emlegetett öregek, vagy akár Alonso lelép, olyan nézettség-bevétel deficitjük lesz, amitől talán észhez térnek.
 
Egy kis off: nem tudnám őszintén azt mondani, hogy Froome rajongó lennék, de amit ma csinált, az megsüvegelendő!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Tudom hogy bírod az embert, ezért írtam, hogy nekem sem túl jó nézni amit mostanában produkál. Igazad  van, Max mellett Vandoorne is a jövő embere lehet. Engem csak az zavar, hogy szerintem, ha nem ez az óvd a gumikat, üzemanyagot világ lenne jelenleg, hanem a tényleges képességek jelentenék a lényeget, Kimi még mindig tényező lehetne.
 

A FIA szerintem teljesen rosz úton halad. Meglátjuk mi sül ki belőle.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Coyoman »


Tévedés ne essék elég nagy Kimi drukker vagyok, DE el kell fogadni, hogy a fiatalok (Hulkenberg, Verstappen, Vandoorne, stb.) baromi jók, van köztük rengeteg nagy tehetség. Sok ödregnek ,meg lassan ideje lesz más sorozat után nézni. (Button, Massa, Kimi), át kell adni a helyet a fiataloknak.
Tudom hogy bírod az embert, ezért írtam, hogy nekem sem túl jó nézni amit mostanában produkál. Igazad  van, Max mellett Vandoorne is a jövő embere lehet. Engem csak az zavar, hogy szerintem, ha nem ez az óvd a gumikat, üzemanyagot világ lenne jelenleg, hanem a tényleges képességek jelentenék a lényeget, Kimi még mindig tényező lehetne. 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Egy extrém hedonista, mindent a puszta élvezetért csináló emberről van szó, és számomra ez sokkal szimpatikusabb, mint az f1-re kitenyésztett mai generáció...Nekem sem esik jól nézni az időnkénti vergődését, de talán a nagyobb mechanikai tapadást biztosító szabályváltozások kedveznek neki jövőre. Ugyan kopott a versenytempó egy kicsit, de szerintem egy kevésbé leszabályozott rendszerben még most is meg tudná izzasztani a "playstation" srácokat. Tévedés ne essék, nem a kis Verstappen-re gondolok, ő tényleg piszok erősnek tűnik.
Tévedés ne essék elég nagy Kimi drukker vagyok, DE el kell fogadni, hogy a fiatalok (Hulkenberg, Verstappen, Vandoorne, stb.) baromi jók, van köztük rengeteg nagy tehetség. Sok ödregnek ,meg lassan ideje lesz más sorozat után nézni. (Button, Massa, Kimi) Át kell adni a helyet a fiataloknak.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Coyoman »


Nem tudtak értelmes pilótát szerezni, így várható volt. Sztem az utolsó éve lesz Kiminek a Ferrarinál.
Egy extrém hedonista, mindent a puszta élvezetért csináló emberről van szó, és számomra ez sokkal szimpatikusabb, mint az f1-re kitenyésztett mai generáció...Nekem sem esik jól nézni az időnkénti vergődését, de talán a nagyobb mechanikai tapadást biztosító szabályváltozások kedveznek neki jövőre. Ugyan kopott a versenytempó egy kicsit, de szerintem egy kevésbé leszabályozott rendszerben még most is meg tudná izzasztani a "playstation" srácokat. Tévedés ne essék, nem a kis Verstappen-re gondolok, ő tényleg piszok erősnek tűnik.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Hivatalos: Raikkönen marad a Ferrarinál [/size](Formula)[/size]Véget érhetnek a pletykák és találgatások, a 2007-es világbajnok a következő szezonban is marad a Scuderiánál - nem változtat pilótafelállásán a maranellói F1-es istálló.[/size]
Nem tudtak értelmes pilótát szerezni, így várható volt. Sztem az utolsó éve lesz Kiminek a Ferrarinál.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: lacee »


Hivatalos: Raikkönen marad a Ferrarinál (Formula)Véget érhetnek a pletykák és találgatások, a 2007-es világbajnok a következő szezonban is marad a Scuderiánál - nem változtat pilótafelállásán a maranellói F1-es istálló.

  ​..
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AVX »

Hivatalos: Raikkönen marad a Ferrarinál (Formula)Véget érhetnek a pletykák és találgatások, a 2007-es világbajnok a következő szezonban is marad a Scuderiánál - nem változtat pilótafelállásán a maranellói F1-es istálló.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”