Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Alex_Aston írta:
2022.05.22., vas. 15:34
Russel kiválóan védekezik (is). Le a kalappal.
Ha újra igazán jó lesz (vagy nem rosszabb, mint a többiek) a Mercedes, simán világbajnok lesz ez az emberke.
Hamiltonnak nem kellett védekezni korábban
Még mindig kérdés számomra, hogy ebben a verseny ágban mennyi az ember és a gép ráció
Én pl az ember miatt nézek bármilyen sport műsort, látom a bicóiparban hogy alakult át a történet
mindegy, maradok őskövületnek :)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Russel kiválóan védekezik (is). Le a kalappal.
Ha újra igazán jó lesz (vagy nem rosszabb, mint a többiek) a Mercedes, simán világbajnok lesz ez az emberke.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Alex_Aston írta:
2022.04.25., hétf. 10:54
rokamester írta:
2022.04.25., hétf. 10:34

Félek a Ferrari elindult a lejtőn, amit korábbi években mindig elkövettek mikor a vb címért harcolhattak. De ne legyen igazam mert akkor egyoldalú év lesz. Ha csak a Red Bull nem tesz róla, hogy kiessenek és ezzel életben tartsák a Ferrari világbajnoki esélyeit.
A másik félelmem, hogy Leclerc gyengébb fejben Verstappennél. Verstappen fejébe már belefészkelte magát az a gondolat, hogy bármikor képes megelőzni Lökit ha az autója engedi. Löki fejében is benne van ez, hogy tartania kell Verstappentől mert ha mögötte van, akkor megelőzi. De tévedjek inkább ebben is...

Hami - Russell kérdés: szimplán az is lehet Haminak nem fekszik ez az autó, Russellnek jobban. Láttunk már olyat, hogy Alonso szétalázta Kimit. Pedig azért nem gondolnám hogy akkora különbség lenne a spanyol javára tudásban, nyers tempóban. Kimi esetében pl. a gumik okoztak sokszor problémát, lehet Haminak sem jön be a 18-as kerék. Persze lehet kár ilyen indokokat keresni, és Hami gyengébb mint Russell.
Meglátjuk par futam múlva, hogy miként alakul. Én is jobban örülnék, ha legalább 2 csapat küzdene a VB címért. Sőt, ha esetleg a McLaren egy kicsit még javulna, Norris képes lenne kihasznalni szerintem. De ez már álom szerű lenne.

Hamilton feje felett egyelőre nem török pálcát, hiába nem csípem. Ha jól emlékszem, pont ezen a pályán tudta Alonso vagy fél futamon keresztül Schumachert feltartani anno? Az rémlik, hogy körönként legalább fél mp-el érte utol Schumi Alonsot, de megelőzni nem tudta.
Ez is kiderül majd, hogy a kis hisztis bajnok felveszi e az új autó ritmusát, amire Russel látszólag rögtön ráérzett.
Igen itt volt 2x is hogy találkoztak. Amikor MSC üldözte ALO-t akkor több mint fél mp-cel volt gyorsabb körönként, mégsem tudott előzni. Igaz akkoriban nem volt DRS, bár Hamiék esetében kb. pont olyan volt mint ha nem lett volna.

Ez a delfinezés bizonyos pályákon, és körülmények között még veszélyes lesz úgy érzem. Lehet óriási baleset lesz belőle. Monzában pl. a Biassono kanyar kb. a régi Tamburello inverze, ott akár csúnya baleset is lehet belőle. A Parabolica is veszélyes, de ott kisebb a tempó a bejáratnál és később érnek el 300 körüli tempót, amikor már nem olyan nagy szögben kanyarodnak. Spa is veszélyes tud majd lenni pl. az Eau Rouge. Az orosz pálya is az lehetett volna, de az most tárgytalanná vált Putyin bácsi agressziója miatt. Most hirtelen több 250-300 körüli kanyar nem jut eszembe, de biztos van.

Jó lenne ha 4 csapat harcolna a győzelmekért. McLaren, Ferrari, Red Bull, Merci és mögöttük Haas, Alpine...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

rokamester írta:
2022.04.25., hétf. 10:34

Félek a Ferrari elindult a lejtőn, amit korábbi években mindig elkövettek mikor a vb címért harcolhattak. De ne legyen igazam mert akkor egyoldalú év lesz. Ha csak a Red Bull nem tesz róla, hogy kiessenek és ezzel életben tartsák a Ferrari világbajnoki esélyeit.
A másik félelmem, hogy Leclerc gyengébb fejben Verstappennél. Verstappen fejébe már belefészkelte magát az a gondolat, hogy bármikor képes megelőzni Lökit ha az autója engedi. Löki fejében is benne van ez, hogy tartania kell Verstappentől mert ha mögötte van, akkor megelőzi. De tévedjek inkább ebben is...

Hami - Russell kérdés: szimplán az is lehet Haminak nem fekszik ez az autó, Russellnek jobban. Láttunk már olyat, hogy Alonso szétalázta Kimit. Pedig azért nem gondolnám hogy akkora különbség lenne a spanyol javára tudásban, nyers tempóban. Kimi esetében pl. a gumik okoztak sokszor problémát, lehet Haminak sem jön be a 18-as kerék. Persze lehet kár ilyen indokokat keresni, és Hami gyengébb mint Russell.
Meglátjuk par futam múlva, hogy miként alakul. Én is jobban örülnék, ha legalább 2 csapat küzdene a VB címért. Sőt, ha esetleg a McLaren egy kicsit még javulna, Norris képes lenne kihasznalni szerintem. De ez már álom szerű lenne.

Hamilton feje felett egyelőre nem török pálcát, hiába nem csípem. Ha jól emlékszem, pont ezen a pályán tudta Alonso vagy fél futamon keresztül Schumachert feltartani anno? Az rémlik, hogy körönként legalább fél mp-el érte utol Schumi Alonsot, de megelőzni nem tudta.
Ez is kiderül majd, hogy a kis hisztis bajnok felveszi e az új autó ritmusát, amire Russel látszólag rögtön ráérzett.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Alex_Aston írta:
2022.04.25., hétf. 08:43
rokamester írta:
2022.04.24., vas. 21:48
Ezen a hétvégén a Red Bull dominált.


Hamilton szánalmasan gyenge volt
Igen, most nekik jött ki a lépés. Leclerc valószínű örökre megtanulta, hogy egy biztos dobogó jobb, mint egy bizonytalan második hely.
Következő futamon simán lehet, hogy a vörösök lesznek elől.

Hamilton - Russel. Há' nem ezt mondtam? ;)
Hamilton jó autóval jól tud menni, ez nem is kérdés. Viszont gyengébb esetén szenved, nem úgy, mint pl. Russel.
Félek a Ferrari elindult a lejtőn, amit korábbi években mindig elkövettek mikor a vb címért harcolhattak. De ne legyen igazam mert akkor egyoldalú év lesz. Ha csak a Red Bull nem tesz róla, hogy kiessenek és ezzel életben tartsák a Ferrari világbajnoki esélyeit.
A másik félelmem, hogy Leclerc gyengébb fejben Verstappennél. Verstappen fejébe már belefészkelte magát az a gondolat, hogy bármikor képes megelőzni Lökit ha az autója engedi. Löki fejében is benne van ez, hogy tartania kell Verstappentől mert ha mögötte van, akkor megelőzi. De tévedjek inkább ebben is...

Hami - Russell kérdés: szimplán az is lehet Haminak nem fekszik ez az autó, Russellnek jobban. Láttunk már olyat, hogy Alonso szétalázta Kimit. Pedig azért nem gondolnám hogy akkora különbség lenne a spanyol javára tudásban, nyers tempóban. Kimi esetében pl. a gumik okoztak sokszor problémát, lehet Haminak sem jön be a 18-as kerék. Persze lehet kár ilyen indokokat keresni, és Hami gyengébb mint Russell.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

rokamester írta:
2022.04.24., vas. 21:48
Ezen a hétvégén a Red Bull dominált.


Hamilton szánalmasan gyenge volt
Igen, most nekik jött ki a lépés. Leclerc valószínű örökre megtanulta, hogy egy biztos dobogó jobb, mint egy bizonytalan második hely.
Következő futamon simán lehet, hogy a vörösök lesznek elől.

Hamilton - Russel. Há' nem ezt mondtam? ;)
Hamilton jó autóval jól tud menni, ez nem is kérdés. Viszont gyengébb esetén szenved, nem úgy, mint pl. Russel.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Ezen a hétvégén a Red Bull dominált.

Szerintetek van értelme a sprint futamoknak?

Leclerc hibája súlyosnak mondható. A Ferrari kezd lecsúszni megint. Mint régen :)

Hamilton szánalmasan gyenge volt, Russell megmutatta mire képes az az autó. Hamilton képtelen volt előzni. Kérdés a két autó azonos volt-e teljesen.

gondolkodik.gif

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Alex_Aston írta:
2022.04.18., hétf. 08:54
rokamester írta:
2022.04.17., vas. 22:50

Szerinted ez most azt jelenti, hogy Hamilton nem is jó pilóta valójában? Akkor Michael Schumacher sem volt jó pilóta, kiderült ezek szerint a valóság végre... leborulok.gif
Nem ezt írtam. De, hogy nem annyira jó, mint amit a 7 cím alapján gondolni lehetne, az biztos.
Schumacher legalább sokkal többet dolgozott az autóján a szerereőkkel, mérnökökkel. Hamilton meg bulizik, és aztán elvárja, hogy a kocsi jó legyen alatta. Így verte meg Rosberg is, hogy amikor Hamton lazult 2015 szezon végén, akkor Nico felszívta magát, és a záró 4 futamot zsinórban megnyerte, egész pihenő szezonban készült, és még is nyerte a kezdő 4 futamot. Hamilton meg későn kapcsolt.

Idén is látszik már az, hogy Russel esetében is embererére akadt. Nem egy közepes Bottas a csapatársa. Persze majd kiderül, mi lesz még pár futam múlva.

Én is szeretném, ha legalább 3 csapat tudna a győzelemért csatázni. Persze utóbbi idők alapján már 2 csapatnak is örülni kellene. A 3 már unikum lenne, de van rá esély, hogy pár futam után ez legyen.
Ez is egy vélemény. Nekem más a meglátásom. De ettől szép a világ.
Én utáltam Hamiltont, Rosbergnek szurkoltam. Amikor 2016-ban elverte végre, akkor kb. a mennyben éreztem magam. Aztán észre kellett vegyek párhuzamokat a nagy bajnokok között és Hamilton között. Pl. neki is legtöbbször szerencséje van bizonyos helyzetekben. Schuminak sem kevésszer volt. Ez valahogy egy szint után valamiért jön. Megmagyarázhatatlan. De ez mellékes is. Másik párhuzam hogy Hamilton, amikor kellett mindig villantott az időmérőkön, vagy épp a Hammertimeok idején a futamok alatt. Egyszerűen van benne egy extra, ami sokakban nincs. Ezt persze el lehet fogadni, vagy nem, de így van. Nem lesz senki véletlenül 7x világbajnok, még akkor sem ha gyengébb a csapattársa.

Rosberg is mindössze 1x tudta legyőzni. Abban az évben volt esélye rá, akkor volt a legközelebb hozzá, és lekotlott Hami autója az utolsó előtti nagydíjon. De ha megnézed az utolsó futamot Rosberg összefosta magát, csak a kötelezőt tudta megcsinálni, nem sok kellett hozzá hogy elbukja, ha megelőzik hátulról... De ő is elárulta már nem egyszer, hogy nem lett volna képes az életét feláldozni újra a győzelemért. Azért szerintem ez sokat elárul, hogy hogyan lehet Hamiltont legyőzni azonos körülmények között.

Szerintem ez a Schumi autófejlesztési készség egy kicsit túl van misztifikálva. Tény és való, hogy sokat foglalkozott az autóval hogy megértse, illetve a saját kedvére formálja. Erre vevő volt mindenki a Ferrarinál mert egy tök új hozzáállás volt akkoriban, egy nagyon jó pilóta részéről. Rá épült egy igen komoly háttérrel a csapat. EGYÜTT értek el sikereket, nem egy emberként. Arról nem beszélve, hogy szerintem (lehet nem így van) akkoriban többet számított a pilóta és a véleménye. Manapság minden számítógéppel van megtervezve és szerintem csak néhány apró dologba tud a pilóta beleszólni. Sokkal profibb lett a sportág. Sokkal kiélezettebb. Sokkal kiszámíthatóbb is egyben. A pilóták is jobbak talán, ezt arra alapozom, hogy most már szinte 18 évesen kerülnek be és 20 évesen már villantanak. Ez a 90-es években nem volt így. Schumi attól volt nagyon nagy, hogy amit a Brawn kiagyalt az a pályán véghez tudta vinni!
Sennára szokás volt mondani hogy utált fejleszteni és tesztelni. Ehhez képest nem egy bizonyíték van rá, hogy állandóan a mérnökökkel ott maradt éjjelbe nyúlóan hogy rájöjjenek minden apróságra.
Hamilton sem kevés időt tölt a gyárba az elmondások alapján. Hogy szoknyát próbálgat, vagy a mérnökökkel együtt próbál javítani az autón azt nem tudom, de inkább az utóbbira tenném a pénzem.

Azt gondolom 7x nem lehet átlagos képességgel világbajnoknak lenni. Barrichellonak ott volt a lehetőség a Brawnnál és mégis a Button feltörölte vele a padlót. Hamilton biztos hogy nyert X bajnoki címet könnyedén, ami talán arra enged következtetni hogy nincs akkora tudása a srácnak, de szerintem ez tévhit. Schumi is nyert néhány vb címet úgy hogy kanyarban sem volt senki mert a Ferrari annyira jó volt (és ő is), mégsem vonja kétségbe senki a tudását (írom ezt úgy, hogy ki nem állhattam soha, de mindig elismertem hogy nagyon jó pilóta) A vb címhez tudás, jó autó, szerencse kell. Az is egyfajta szerencse, ha adott évben a többi csapat képtelen normális autót a pályára küldeni. Erről nem gondolom, hogy az adott bajnok tehet. És nem is kisebbíti a tudását. Maximum könnyebb dolga volt.
100 feletti pole szám, 100 feletti győzelem nem lehet kizárólag a jó autó eredménye, ehhez tudás kell.

Idén Russell kemény ellenfél lesz neki. Ez várható volt. Sokkal keményebb mint Bottas. Egy Rosberg, vagy még nála is magasabb szintű ellenfél. Az is lehet hogy Russell simán veri idén. De szerintem az sem jelent túl sokat, mert lehet baromira nem fekszik Haminak ez az autó. Schuminak sem feküldt a Mercedes és Rosberg verte könnyedén, viszont egy percig nem gondolta senki hogy Rosberg jobb pilóta. Button is verte a McLarennél Hamit egyik évben. És? Button jobb volt mint ő? Eredményesség tekintetében semmiképpen. Amúgy sem gondolnám. Nem volt rossz pilóta, de közel sem volt ott mint Hami.

Alonso is jó pilóta, van olyan jó talán mint Hami, neki mégsem jött össze - sokkal több volt benne - mert mindig rossz helyre igazolt az állandó makacssága és rossz stílusa ezt eredményezte. Neki csak a Briatora féle csapatvezetés felel meg. A Hondával is csak szította a feszkót.

Vettel pl. egy gyors pilóta, egy jó versenyző. Nyert 4 vb címet, amit valójában lehet nem érdemelt volna meg látva, hogy mások hogy kapartak össze akár 1-et is. De neki is összeállt minden. Jó autó, szerencse, és amikor kellett az időmérőn mindig elérte amit kellett. 4. helynél hátrébbról sosem nyert futamot. Ez sok mindent elárul szerintem. De neki is meg kellett vívnia a külön kis harcait. Hol csapattárssal szemben, hol ellenfelekkel szemben. Most meg megnézhetjük mit produkál... benne valami a bizonyos hockenheimi esős futam óta megtört. Azóta keresi magát. Már valószínűleg hiába.
Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy lehet Hami is megtörik innentől kezdve, de ettől egy grammnyit nem csökken a 7 vb címének értéke.

teszem hozzá: SZERINTEM

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

rokamester írta:
2022.04.17., vas. 22:50

Szerinted ez most azt jelenti, hogy Hamilton nem is jó pilóta valójában? Akkor Michael Schumacher sem volt jó pilóta, kiderült ezek szerint a valóság végre... leborulok.gif
Nem ezt írtam. De, hogy nem annyira jó, mint amit a 7 cím alapján gondolni lehetne, az biztos.
Schumacher legalább sokkal többet dolgozott az autóján a szerereőkkel, mérnökökkel. Hamilton meg bulizik, és aztán elvárja, hogy a kocsi jó legyen alatta. Így verte meg Rosberg is, hogy amikor Hamton lazult 2015 szezon végén, akkor Nico felszívta magát, és a záró 4 futamot zsinórban megnyerte, egész pihenő szezonban készült, és még is nyerte a kezdő 4 futamot. Hamilton meg későn kapcsolt.

Idén is látszik már az, hogy Russel esetében is embererére akadt. Nem egy közepes Bottas a csapatársa. Persze majd kiderül, mi lesz még pár futam múlva.

Én is szeretném, ha legalább 3 csapat tudna a győzelemért csatázni. Persze utóbbi idők alapján már 2 csapatnak is örülni kellene. A 3 már unikum lenne, de van rá esély, hogy pár futam után ez legyen.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Alex_Aston írta:
2022.03.27., vas. 21:38
2 futam alapján jónak tűnik az új szabály. Ha lesz mindig valós verseny az élen, az mindenkinek jó.
És én annak is örülök, hogy beszélgetnek a győztesek, nem úgy, mint Hamilton esetében volt.
Maradjon így minden, én ezt kívánom.

Hamilton meg látszik mit ér jó kocsi nélkül...
Szerinted ez most azt jelenti, hogy Hamilton nem is jó pilóta valójában? Akkor Michael Schumacher sem volt jó pilóta, kiderült ezek szerint a valóság végre... leborulok.gif
Azt gondolom, ebben a sportban csak különleges körülmények között lehet nagyot autózni egy gyengébb autóval. Egyéb esetben szenvedsz és ott futsz be ahová az autó való. És minél kifinomultabb s profibb az F1, minél kiszámíthatóbb, annál kevesebbet számít a pilóta tudása. 90-05' között mondjuk oda lehetett még érni a dobogó bármelyik fokára egy esőben, vagy bizonyos pályákon... De manapság ez már igen ritkán jöhet össze.
Hamiltont már Russell is beárazta olvastam sok helyen. Tényleg nem védeni akarom, de ez egy olyan buta vélemény. 3 futam alapján? Van közöttük jelenleg 5-6 pont? Ez a beárazás? Ne már...Arról nem beszélve, hogy neki sem feküdhet minden autó, ahogy most Verstappennek sem fekszik az autó, mint kiderült. Időmérőkön szenved vele, és futamon sem tud mindig 100%-on autózni. Várjuk meg legalább az év felét ezekkel a véleményekkel. Addig korai bármit kijelenteni, kivéve ha nagyon egyoldalú.
Ami egyértelmű, hogy a Stroll gárda nagyon gyenge autót rakott össze, a McLaren nagy kár, hogy visszaesett, az idei év pedig jónak és izgalmasnak tűnik ha ilyen csaták lesznek. Csak a Red Bull ne rohadjon le. És az is remek lenne, ha a Merci mindkét pilótájával bele tudna szólni a győzelmekbe. Na akkor aztán lenne harc 5-6 pilóta között.
Magnussennek külön örülök, remélem nem csúsznak vissza Haas-szék.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Úgy tűnik, hogy az új autókkal tényleg élvezetesebben lehet versenyezni, mint eddig, bár én a DRS-t továbbra sem kedvelem. Brawn elég nagy koponya, simán lehet, hogy pár apróságot még reszel a szabályokon a következő években, hogy még élvezetesebb versenyeket láthassunk. Azt sajnálom, hogy pár csapat visszaesett, persze legalább annyian viszont fejlődtek egy nagyot, szóval ez egy ilyen dolog.
Jó lesz ez, na! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

2 futam alapján jónak tűnik az új szabály. Ha lesz mindig valós verseny az élen, az mindenkinek jó.
És én annak is örülök, hogy beszélgetnek a győztesek, nem úgy, mint Hamilton esetében volt.
Maradjon így minden, én ezt kívánom.

Hamilton meg látszik mit ér jó kocsi nélkül...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Magnussen P5. :nonononono: :smile52:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Na, most mutassa meg, milyen pilóta, nem akkor amikor egyedül ő van másik ligábanaz autója miatt...

https://racingline.hu/forma-1/hamilton- ... 022/03/19/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Van pár negatív és pozitív meglepetés is, de ez egy ilyen sport. Mindenesetre elég meglepő, hogy Magnussen és Hülkenberg is kifújta az orrát a csapattársának. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Kiegyeznék egész évre vetítve ezzel a ma látott erőviszonnyal.
Kíváncsi vagyok, hány futam kell a Mercinek, hogy feljöjjön.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vettel koronavírusos. Már megint Hülkenberg! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Vinkler írta:
2022.02.12., szomb. 11:32
Izgalmasan néznek ki. :smile29:

0C492FF4-EA86-429A-8D83-75AC12E2FBCE.jpeg
Kiváncsi vagyok a “mekin”, hogy cserélnek majd első kereket :D :D :D
Lehet a kép csalóka, vagy csak nekem?
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Izgalmasan néznek ki. :smile29:
0C492FF4-EA86-429A-8D83-75AC12E2FBCE.jpeg
0C492FF4-EA86-429A-8D83-75AC12E2FBCE.jpeg (148.02 KiB) Megtekintve 1562 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Erről ennyit… ;peace; ;peace; ;peace;

BREAKING NEWS: LOEB SNATCHES DRAMATIC MONTE WIN FROM OGIER
Sébastien Loeb became the oldest winner of an FIA World Rally Championship round after grabbing a remarkable Rallye Monte-Carlo victory from the under the nose of old foe Sébastien Ogier on Sunday.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Az megvan, hogy Loeb beült egy Fordba a 2022-es MC Rally-n és jelenleg 9,5 mp-el vezet Ogier előtt?! ;peace; :nonononono: :smile52:

Bestofthebest! :smile54:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nem tudom, ki, hogy van vele, de szerintem szomorú, hogy egy ilyen kis "egyszerű" autó nagyságrendekkel több hangélményt ad, mint az király kategória...

https://totalcar.hu/magazin/bologatokut ... hallottal/
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

vidor2009 írta:
2021.12.25., szomb. 15:07

Mégegyszer:
Te értesz hozzá?
Ők értenek hozzá?
https://www.vezess.hu/forma-1/2021/12/2 ... ings-2021/
Nagyon kíváncsi leszek, Russel milyen lesz Hamilton mellett.
Persze kell majd pár futam, vagy talán fel évad is, hogy megszokja az autót/csapatot.
De szerintem jobban meg fogja szorongatni, mint Bottas, és remélem, hogy inkább azt mondhatom majd: sőt!
Csak a Marantz! :-D

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

robi20064 írta:
2021.12.15., szer. 00:03
vidor2009 írta:
2021.12.14., kedd 20:56
robi20064 írta:
2021.12.13., hétf. 12:46


Gyurci, a nyilvanvalo rasszizmuson kivul (amugy 2007-ben amikor az F1-ben kezdte baromira senkit sem erdekelt hogy afroamerikai vagy sem, es meg evtizednyire voltunk a BLM-tol is) szomoruan konstatalom, hogy te sajnos olyan sotet vagy mint hollo hata a teljes napfogyatkozaskor a Mariana arok melyerol nezve. Megszolalasaidbol sut hogy semmit sem tudsz errol a sportrol, sem az emberrol, sem a multjukrol, sem a jelenrol, csak utalod a szarmazasa miatt mert ez igy szamodra leegyszerusiti a dolgokat.

Azon kivul hogy nem mindig ove volt a legjobb auto, ajanlom figyelmedbe a "Formula–1-es rekordjai" reszt:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Lewis_Hamilton

Reszemrol itt be is fejeztem, falhoz beszelni csak a skizofrenek es mazohistak szoktak :napsut: ;peace; :napsut:
Én soha nem mondtam, hogy értek hozzá a többséggel együtt, ettől még elmondhatom a véleményemet, mint bárki más!
Te értesz hozzá???

Röviden, hogy mit gondolok a rasszizmusról:
Előttem alapból minden ember egyforma, fajtól, nemtől, bőrszíntől, vallási hovatartozástól függetlenül!
Amikor azonban bárki az előzőek miatt előnyben, vagy hátrányban részesül, akkor kinyílik a bicska a zsebemben!


Azzal amit és ahogy írtál, magadat jellemezted és visszaszáll Rád!
Üdv. Gyuri :napsut:
Velemenye mindenkinek lehet, es az latszik is hogy az emberek eloszeretettel elnek is ezzel, tematol es hozzaertestol abszolult fuggetlenul. A fingos hasonlatot most direkt nem citalom ide. A problema akkor van, amikor valaki olyan velemenyt nyilvanit ki ami teljesseggel szakmaiatlan - illetve legtobbszor erzelmi indittatasu - egy adott temanal, es az elismero vallveregetes helyett valami mast kap visszajelzesul. Peldanak okaert en egeszen biztosan nem fogom osztani az eszt egy enekes topikban hogy ki hany oktavot enekel ki es mi mennyire volt hamis vagy eppen ellenkezoleg. Egyreszt, mert kepes vagyok felmerni a sajat hozza(nem)ertesemet, masreszt mert ez is habitus es intelligencia kerdese.
Mégegyszer:
Te értesz hozzá?
Ők értenek hozzá?
https://www.vezess.hu/forma-1/2021/12/2 ... ings-2021/

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Beszurnam ide a sok neurotikus, szelektiv memoriaval rendelkezo embernek ezt a kis videot, a hibatlan mindig fair es profin vesenyzo Hamilton-rol hogyan is intezi o buntetlenul a rivalisait.
[youtube]https://www.youtube.com/shorts/IMySliDxx_U[/youtube]
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”