Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TV sorozatok

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

TV sorozatok

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Személy szerint nemigen nézek sorozatokat. Sőt ha valamelyik túl régen megy megunom. A filmeket kultiválom. Erős kivétel a 24h. Igaz ezt szinte egyvégtében néztem meg. Útálom, ha két rész között egy hetet kell várnom. talán kivétel a bűnügyi sorozatok amik epizódokra vannak osztva, azaz mindegyik valójában egy külön film. Pl. Columbo, Tetthely, Derick stb. En nem szeretem a homoros sorozatokat sem mint pl. az Al Bundy vagy a Jó barátok.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

TV sorozatok

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


A sorozatokat én is szeretem, de csak módjával. Egyszerre maximum két sorozatot tudok követni. Ennek azonban nem szellemi kapcitásom az oka, hanem az elfoglaltságom, ami nem teszi lehetővé, hogy minden nap azonos időben a tévé elé üljek. Videóra is lehetne rögzíteni az egyes epizódokat, de nekem ez a fajta "utólag majd megnézem" verzió nem jön be, mindig van ami éppen fontosabb mint a felvett anyag megtekintése.
 
Mostanában csak a Szex és New Yorkot követem figyelemmel, nagyon tetszik, de ha jól tudom, sajnos a HBO-n már csak egy évad maradt hátra és aztán vége. Viszont a Band of Brotthers mellett ez az egyetlen sorozat, amiért pénzt adnék és megvenném DVD-n is.
 
Viszont vannak másfajta sorozatok, amiket bizonyára megmosolyogtok, de én nagyon szeretem őket. Egy sorozattal ér fel számomra a Formula-1 és az angol foci is, amit előszerettel nézek. Ezeket például el sem tudnám képzelni mozifilmen.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

TV sorozatok

Hozzászólás Szerző: close652 »


sok eddig felsorolt mellett: az összes Star Trek. és SATC.
na és a régi klasszikusok: Al Bundy, Alf, Family Ties, Beavis and Butthead
én se mindig tv-ben nézem
milyen szép, hogy 12-24 órával az US bemutató után az ember élvezhet egy új részt, nincs kiszolgáltatva annak, hogy egy-egy kedvencet levegyen valamelyik tv a műsoráról.
system

Vendég

TV sorozatok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csillagkapu: nagyon remek folytatása a FILM-nek, ami ritkaság, általában a sorozatok, amik mozifilmekből erednek, gyengén teljesítenek (ugyan nem erről szól a topic, de elrettentő példa nekem pl. a Total Recall )
 
És haát a Vészhelyzet, ami szerencsére holnaptól újra

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

TV sorozatok

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Tegyük még hozzá: Smallville, Point Pleasant, Lost, ER, Third watch, Carnivale és persze a már említett Maffiózók, 24, CSI...
 
 
szép lassan sorozat függő lettem Alig várom az új részeket

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

TV sorozatok

Hozzászólás Szerző: tau »


Én egyetértek az előttem szólóval annyiban, hogy nagyon ragályos dolog nemrég kezdődött el ez a nagy hype a neten a tv-sorozatok körül, és énis már több mint 10 sorozatot nézek, és van még olyan, ami érdekelne...
 
Amik abszolút nyerők:
Desperate Housewives és Medium..
 
Szóval azért a filmek nem fognak háttérbe szorulni, de tény, hogy énis nagyon csípem ezeket a sorozatokat
 
 
Plusz: The King Of Queens, Joey, CSI:NY, Veronica Mars, NCIS, Alias, 7th Heaven,West Wing (na ezt persze néha még magyarul se értettem
 
Egyébként kiváló lehetőség ez angol nyelv megismrésére, mert ugye a feliratok nem egyből készülnek, és ha már nagyon várod, mi jön, úgyis megnézed, még mielőtt lenne bármilyen felirat És akkor aztán figyelni kell nagyon...
 
 
U.I.: Ha valakinek ez a téma nagyon új, akkor hadd ajánljam a Despearte Housewives-t, nagyon jó huumorú sorozat

Vendég

TV sorozatok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem is igazán vitaindítónak szánom, csupán meglepődve tapasztaltam magamon, hogy egyre inkább a TV sorozatok felé fordulok.
Ebben alapvetően három dolog játszott szerepet:
- az egyik, hogy nagyon sokat csalódtam mostanában mozifilmekben. A sorozatoknál ha szereted az alapszitut és a szereplőket akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy a következő rész is szórakoztatni fog.
- a másik dolog, hogy a mostani TV sorozatok minőségben és tartalomban is egyre inkább a drágább mozifilmekre hajaznak.
- a harmadik dolog volt a perdöntő számomra ezt pedig egy véletlen adta és ez a Viasat3 sorozatpolitikája. Számomra a legnagyobb hátránya a sorozatoknak, hogy nagyon sok idő telik el két rész között. A Viasat3 viszont bizonyos sorozatokat minden nap ad és így követhető és szerethető a történet.
 
Sajnos ahhoz, hogy maradéktalanul élvezhessem a sorozataimat el kell fordulnom a TV-től. Kínosan figyelek már, hogy új sorozatot egyáltalán nem kezdek el nézni, ezeket vagy DVD-n vagy egyéb úton szerzem be.
Három nap alatt néztük meg a Band of Brothers-t DVD-n, átlagosan 2 hét alatt végzünk ki egy X-akták évadot. Havonta egyszer tartunk Joey napot, ilyenkor egy este megnézzük az elmúlt 4 részt. Nagy kedvenc a Helyszínelők és a Miami helyszínelők. Sajnos a Viasat elég összevissza adja, ezért itt is a DVDRip a megoldás. Most kezdődött amerikában a harmadik sorozat a New York-i helyszínelők ennek első 16 része szintén megtalálható a neten jórészt magyar felirattal. Itt tehát már meg sem várom, hogy talán valamelyik TV adó elkezdje (ne adj isten heti egy alkalommal adja), hanem megvárom a season végét és szintén két hét alatt lenyomjuk a teljes évadot.
 
Egy hátránya van ennek az egésznek az pedig az, hogy nagyon mélyre lehet merülni a sorozatok mocsarába. Csak néhány olyan sorozat amelyet már szándékosan mellőztem a TV-ben, hogy majd DVD illetve egyéb hordozón egyszerre tudjam megnézni:
 
Maffiózók (5 évad)
Az elnök emberei (4 évad)
Alias (4 évad)
CSI (4 évad)
CSI Miami (2 évad)
CSI New York (1 évad)
24 (4 évad)
 
Nem sorolom tovább pedig van még. Csak a fentiek összesen több, mint 400 epizódot jelentenek. Ezek közé bele kell szúrni még a fél órás rövideket (Joey, Kerge város, Fraser, stb).
 
Számomra nagy élmény elmerülni egy sorozatba (főleg ha az tetszik is), volt olyan időszak, hogy napi 3-4 X-aktákat néztünk meg, pár hét alatt kivégezve több évadot. Mindeközben néha megnézünk egy-egy mozifilmet és általánosságban nagy csalódások. Legutóbb az Aviator kapcsán gondoltam rá, hogy mással is eltölthettem volna azt a 3 órát. Egy sorozatnál nincs ilyen rizikó.
 
Mi a véleményetek?

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”