Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Az oldal most már https-en keresztül működik!

Ebay vásárlás

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 126

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2018.09.19., szer. 00:35

Rotox írta:
2018.09.18., kedd 13:57
Ajándékba szeretnék venni egy üveg itthon nem kapható gin-t (
Van rokonom, akik évekig éltek Londonban, a családtagok időnként együtt, időnként felváltva. Van buszjárat, ha igaz, a sofőrökkel egyezkedtek, ez bevett dolog ott. X Ft-ért elhozzák a csomagot, csak oda kellene vinni, meg el kell menni érte érkezéskor.
Esetleg telekocsis cégeknél is lehet olyan sofőrt találni, aki hajlandó elhozni egy összegért.

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 97

Hozzászólás Szerző: Majik » 2018.09.18., kedd 15:53

Rotox írta:
2018.09.18., kedd 13:57
Nem Ebay, de Anglia; hátha tud valaki segíteni... :rolleyes:

Ajándékba szeretnék venni egy üveg itthon nem kapható gin-t (https://www.fortnumandmason.com/product ... -curiosity), csak UK-n belül postázzák, illetve Londonban két helyen személyesen átvehető. Érdeklődtem a "szokásos" Angliából hazaszállítóknál (Árva-Trans, Zsofutár), de 11-13 E Ft-ért hoznák haza. Ez az ár rendben is van mondjuk egy pár hangsugárzóért, többször is szállíttattam már haza ilyesmit, de egy üveg, 10 E Ft alatti árú italért azért sokallom.

Van esetleg valamilyen jobb ötletetek? Ami még lényeges, hogy nem Budapestre, hanem lehetőleg Pécsre kellene eljuttatni.

Előre is kösz, ha... :smile53:
Szia,
az Árvatransz-nak is van ilyen szolgáltatása:
http://www.arvatrans.com/index.php?lang=en

ez pedig egy angol cég:
https://www.forward2me.com/how-it-works/

Hopp! most látom, hogy az Árvákat már ismered... :)
Hát egy üveg piát bármelyik kint dolgozó honfitársunk hazahozna. Elég sokan vannak....

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 158

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2018.09.18., kedd 13:57

Nem Ebay, de Anglia; hátha tud valaki segíteni... :rolleyes:

Ajándékba szeretnék venni egy üveg itthon nem kapható gin-t (https://www.fortnumandmason.com/product ... -curiosity), csak UK-n belül postázzák, illetve Londonban két helyen személyesen átvehető. Érdeklődtem a "szokásos" Angliából hazaszállítóknál (Árva-Trans, Zsofutár), de 11-13 E Ft-ért hoznák haza. Ez az ár rendben is van mondjuk egy pár hangsugárzóért, többször is szállíttattam már haza ilyesmit, de egy üveg, 10 E Ft alatti árú italért azért sokallom.

Van esetleg valamilyen jobb ötletetek? Ami még lényeges, hogy nem Budapestre, hanem lehetőleg Pécsre kellene eljuttatni.

Előre is kösz, ha... :smile53:
PC -- Bladelius USB DAC / Rega Planar3 (RB300, Elys2, Arzachel mod) -- Audio Innovations S300 mk1 -- Rega RS3
Rega Radio3 -- DIY EL84 SE by Zozoweb -- Braun LS120 (Sonny mod)
Kábelek: Freebá, Rega Duet

irishcream
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 728

Hozzászólás Szerző: irishcream » 2018.08.09., csüt. 20:57

Doky írta:
2018.08.09., csüt. 20:47
irishcream írta:
2018.08.08., szer. 21:49
nemtomm írta:
2018.08.08., szer. 21:31

Nem semmi kálvária :D :D de a végén megkaptad... :D :D
Leginkább azért írtam le a történetet, hogy érdemes keresni az elveszettnek hitt csomagokat, mert lehet hogy megkerülnek.
De ha nem csinál az ember semmit csak vár, akkor tuti nem lesz meg.
Nos, igaz hogy nem külföd.
Bő 2 éve egy mosógépet vesztettek el a MM logisztikai partnerei!
A legjobb hogy tönkre ment a készülék és az helyett kellett!
Eltelt 4 nap aztán telefon ide, oda... keresik!
Ez ment napokig aztán csak meg lett valamelyik sarokban ez a csöpp kos csomag!
A jab a tortán hogy miután meglett a csomag lebeszéltük hogy mikor hozzák mert párommal dolgoztunk, anyós kórházban volt... após meg nem egyszerű eset, erre megjelennek de. mikor senki nincs otthon!
Felhívnak, mondom dolgozok és nem tudok eljönni!
Akkor ök itthagyják a ház előtt az utcán!

De végül nem voltak bátrak és du. visszajöttek.
Ja a mosógép azért nem tud olyan könnyen elrejtőzni, ez az ilyen csomag elveszés inkább a "beleszarok hozzáállás" következménye. Az hogy szükség volna rá - nekik nem téma, hogy értesitsenek előre az átvételről, az smafu. Az hogy pofátlanul beszélnek Veled, pedig ők kúrták el, természetes......de lagalább nem tették ki az utcára.
Hát ez se kutyafasza sztori. bravo.gif

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 771

Hozzászólás Szerző: Doky » 2018.08.09., csüt. 20:47

irishcream írta:
2018.08.08., szer. 21:49
nemtomm írta:
irishcream írta:
2018.08.08., szer. 20:47
HERMES csomagküldő szolgálat

Leginkább azért írtam le a történetet, hogy érdemes keresni az elveszettnek hitt csomagokat, mert lehet hogy megkerülnek.
Nos, igaz hogy nem külföd.
Bő 2 éve egy mosógépet vesztettek el a MM logisztikai partnerei!
A legjobb hogy tönkre ment a készülék és az helyett kellett!
Eltelt 4 nap aztán telefon ide, oda... keresik!
Ez ment napokig aztán csak meg lett valamelyik sarokban ez a csöpp kos csomag!
A jab a tortán hogy miután meglett a csomag lebeszéltük hogy mikor hozzák mert párommal dolgoztunk, anyós kórházban volt... após meg nem egyszerű eset, erre megjelennek de. mikor senki nincs otthon!
Felhívnak, mondom dolgozok és nem tudok eljönni!
Akkor ök itthagyják a ház előtt az utcán!

De végül nem voltak bátrak és du. visszajöttek.
Sztereó / Mozi: HDI Dune BD Prime 3.0., Heed DACtilus II., Denon PMA 1055R., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro. (Fodesz Tüskék), Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC Kábel, Audioquest Cinnamon Digi., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

irishcream
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: irishcream » 2018.08.09., csüt. 10:25

Szóval, ha lehet mindenki kerülje a Hermes szolgáltatását.

Hermes :ohnoohnoohno:

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2490

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.08.09., csüt. 08:37

pali923 írta:
2018.08.09., csüt. 08:34
irishcream írta:
Úgy látszik, ez a Hermes érdekes dolgokat tud csinálni. Nekem eddig egyszer küldtek ezzel ebay-ről valami kábelt, az legalább egy hétig itt Magyarországon keringett, mire megtaláltak. Semmilyen más futárszolgálattal nem volt még ilyen tapasztalatom.
Itt az Angliában élő ismerőseim között is a Hermes-el és Yodel-el van a legtöbb negatív tapasztalat.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 126

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2018.08.09., csüt. 08:34

irishcream írta:
Úgy látszik, ez a Hermes érdekes dolgokat tud csinálni. Nekem eddig egyszer küldtek ezzel ebay-ről valami kábelt, az legalább egy hétig itt Magyarországon keringett, mire megtaláltak. Semmilyen más futárszolgálattal nem volt még ilyen tapasztalatom.

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

irishcream
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: irishcream » 2018.08.08., szer. 21:49

nemtomm írta:
irishcream írta:

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 526

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2018.08.08., szer. 21:31

irishcream írta:

Ez egy német nemzetközi csomagszállító cég.

Még június 6-n vásároltam egy német sráctól / Essen környéki kisvárosban lakik / . Fél óra alatt megegyeztünk az árban,
még aznap fizettem neki /Pay Pal/, a tranzakció rendben volt, visszaigazolta a pénzt. Másnap elvitte a Hermes csomagpontjába feladta, szerencsére elküldte a csomagjegyet.A következő napon a csomag már Essenben volt a Hermes logisztikai központjában feldolgozás státuszban. Ez aztán megy mint a karikacsapás- gondoltam. Hétvége következett, nyilván nem történt semmi, a csomag továbbra is Essenben várta sorsát.....aztán ott töltötte a következő hetet, még nem aggódtam, a csomagkövető megnyugtatóan mutatta a csomag helyét....OK. Újabb hét telt el változás nélkül, ekkor már megnéztem a szállítási határidőket : Magyarország 4-6 nap. Ekkor 18 napja jött a csomag. A harmadik hét elteltével írtam a Hermes ügyfél szolgálatának, hogy hol a csomag. Egy rövid mondat volt a válasz: a csomag már nem áll készen a szállításra.
Ezt ők maguk is egy kicsit rövidnek érezték mert pár perc múlva ugyanezt megismételve még hozzátették, hogy vegyem fel a kapcsolatot a feladóval kártérítés ügyben. Mivel nem vagyok ügyfelük ők a feladóval rendezik az ügyet, én meg rendezzem vele. nacccerű............írtam az eladónak, ő azt válaszolta, hogy még sosem küldött semmit külföldre, nincs ebben tapasztalata. Továbbítottam neki a Hermes email-t, ......végül, mint a mesében: elveszett, megtalálták, megjött, sértetlen, hibátlan.........

"Az igazi barát szemből támad."

irishcream
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: irishcream » 2018.08.08., szer. 20:47

Ez egy német nemzetközi csomagszállító cég.

Még június 6-n vásároltam egy német sráctól / Essen környéki kisvárosban lakik / . Fél óra alatt megegyeztünk az árban,
még aznap fizettem neki /Pay Pal/, a tranzakció rendben volt, visszaigazolta a pénzt. Másnap elvitte a Hermes csomagpontjába feladta, szerencsére elküldte a csomagjegyet.A következő napon a csomag már Essenben volt a Hermes logisztikai központjában feldolgozás státuszban. Ez aztán megy mint a karikacsapás- gondoltam. Hétvége következett, nyilván nem történt semmi, a csomag továbbra is Essenben várta sorsát.....aztán ott töltötte a következő hetet, még nem aggódtam, a csomagkövető megnyugtatóan mutatta a csomag helyét....OK. Újabb hét telt el változás nélkül, ekkor már megnéztem a szállítási határidőket : Magyarország 4-6 nap. Ekkor 18 napja jött a csomag. A harmadik hét elteltével írtam a Hermes ügyfél szolgálatának, hogy hol a csomag. Egy rövid mondat volt a válasz: a csomag már nem áll készen a szállításra.
Ezt ők maguk is egy kicsit rövidnek érezték mert pár perc múlva ugyanezt megismételve még hozzátették, hogy vegyem fel a kapcsolatot a feladóval kártérítés ügyben. Mivel nem vagyok ügyfelük ők a feladóval rendezik az ügyet, én meg rendezzem vele. nacccerű............írtam az eladónak, ő azt válaszolta, hogy még sosem küldött semmit külföldre, nincs ebben tapasztalata. Továbbítottam neki a Hermes email-t, hátha...... egy két napig semmi válasz, aztán írt, hogy ő most elmegy nyaralni, amikor visszajön, intézi az ügyet. Július 20-n megjött a nyaralásból és rövidesen válaszolt, hogy a Hermes megpróbálja megkeresni a csomagot. Öt nap múlva meglett a csomag, írt a srác. Azt hittem leesett a nagy kő.
Vártam az SMS, Email, Telefon értesítést, de semmi, egyik nap, persze tökig a munkában telefon: polgármesteri hivatal,
Vilmos mit csináljunk? itt van egy csomagszállító egy nagy, nehéz dobozzal nem kell érte fizetni átvegyük? Ja én egy kicsi faluban lakom és 11km-re dolgozom egy kisvárosban. Tisztáztuk a doboz nem sérült, a "feladó valami Stephan". Jó vegyék át. Még három óra agyvérzés, hogy egyben van a cucc?
A feladáskor elkérték a tel. számomat, az email címemet, a DPD mert ez a magyar partner, nem tudott értesíteni a csomag érkezéséről.
.........végül, mint a mesében: elveszett, megtalálták, megjött, sértetlen, hibátlan.........

Sonny
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 495

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2018.02.05., hétf. 19:46

Szia!

Szerintem ez már túl régi.

Nekem pár éve egyszer volt panaszom, de azt 30 napon belül megtettem.

Akkor a paypal visszafizette.

S

Beléptem a PayPal felületre, de nem ajánl ilyen lehetőséget. Látom a tranzakciót, de panasz esetén az eBay oldalra irányít, ott meg már nem tudok reagálni az adás-vételt illetően, mert 3 hónapnál régebbi a rendelésem.

Intézett mostanság valaki hasonlót a PayPal oldalon? (ami leírásokat találtam ilyen esetekre, ott régebbi honlapfelépítés szerinti menüpontokat emlegetnek)

scaurus
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 75

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: scaurus » 2018.02.05., hétf. 19:05

Beléptem a PayPal felületre, de nem ajánl ilyen lehetőséget. Látom a tranzakciót, de panasz esetén az eBay oldalra irányít, ott meg már nem tudok reagálni az adás-vételt illetően, mert 3 hónapnál régebbi a rendelésem.

Intézett mostanság valaki hasonlót a PayPal oldalon? (ami leírásokat találtam ilyen esetekre, ott régebbi honlapfelépítés szerinti menüpontokat emlegetnek)

Hm.

Mostanában én sem intéztem, évekkel ezelőtt volt egy aprócseprő panaszügyem.

Elvileg a tranzakció részletes adatainál szerepel, hogy dátum szerint meddig reklamálhatsz a PayPal-nál.

Pl. a legutolsó Netflix levonásomnál mint tranzakciónál ez szerepel:

"If there's an issue, make sure to contact the seller through PayPal by 20 July 2018. You may be eligible for Buyer Protection".

És ezen mondat mellett a tranzakció adatainál szerepel a "Report an issue" opció.

Erre kattintva pedig engem tovább visz a PayPal panasz oldalra (választható, hogy "nem kaptam meg" vagy "engedély nélküli tranzakció").

Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Sene
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 76

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Sene » 2018.02.05., hétf. 16:37

Próbálj meg egy panaszesetet nyitni a Paypalnál és kérd vissza a pénzed.

dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 393

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: dörmögi » 2018.02.04., vas. 11:03

Ez már meg volt. Decemberben írtam először. Leveleztünk, és abban maradtunk újraküldi a csomagot. Eddig vártam, közben az Ebay oldal 3 hónap után már nem ad lehetőséget reagálni az adás-vételre. Mivel december óta (állítólag újrapostázta) ismét meg kellett volna érkeznie, ezért most már türelmetlenebb vagyok. Érdeklődtem ismét, azt mondták utánajártak, és szerintük Pesten van a csomag (ez volt decemberben is), de a vámhivatal csak kiértesítés után (ilyen még nem volt) tud infót adni a csomag hollétéről (telefonon érdeklődtem a héten, ahogy decemberben is). Túl sok értelmét nem látom a további levelezésnek.

Próbálj meg egy panaszesetet nyitni a Paypalnál és kérd vissza a pénzed.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Sene
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Sene » 2018.02.04., vas. 11:01

Nézz utána, de ha jól tudom, a paypal 6 hónapig fizet vissza, ha tudod indokolni az igazadat. Írj az eladónak, hogy negatívot fogsz adni, és visszakéred a paypaltól a pénzed, ha nem intéz valamit. Arra figyelj, ki ne csússz a 6 hónapból.

Köszi az ötletet, lehet, hogy megpróbálom a PayPal-nál.

Sajnos 3 hónap után nem tudom értékelni az adás-vételt.

Sene
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Sene » 2018.02.04., vas. 10:59

Szerintem küldj egy üzenetet az eladónak, hátha érdemben reagál.

Ez már meg volt. Decemberben írtam először. Leveleztünk, és abban maradtunk újraküldi a csomagot. Eddig vártam, közben az Ebay oldal 3 hónap után már nem ad lehetőséget reagálni az adás-vételre. Mivel december óta (állítólag újrapostázta) ismét meg kellett volna érkeznie, ezért most már türelmetlenebb vagyok. Érdeklődtem ismét, azt mondták utánajártak, és szerintük Pesten van a csomag (ez volt decemberben is), de a vámhivatal csak kiértesítés után (ilyen még nem volt) tud infót adni a csomag hollétéről (telefonon érdeklődtem a héten, ahogy decemberben is). Túl sok értelmét nem látom a további levelezésnek.

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 621

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: gyuszmo » 2018.02.04., vas. 10:26

Nézz utána, de ha jól tudom, a paypal 6 hónapig fizet vissza, ha tudod indokolni az igazadat. Írj az eladónak, hogy negatívot fogsz adni, és visszakéred a paypaltól a pénzed, ha nem intéz valamit. Arra figyelj, ki ne csússz a 6 hónapból.

Sziasztok. Kérnék egy kis tapasztalati segítséget.

Szeptemberben vásároltam az USA-ból. Nem kaptam meg, reklamáltam decemberben, és abban maradtunk, hogy újrapostázzák. Természetesen azt sem kaptam meg. (Nem volt olcsó) Hogyan tudom bejelenteni az esetet, mert már a régi tranzakció miatt nem tudom értékelni az eladót, illetve az ebay-nek sem tudom jelenteni?

Köszi a segítséget.

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

tonee73
Site Admin
Site Admin

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.02.04., vas. 08:22

Szeptemberben vásároltam az USA-ból. Nem kaptam meg, reklamáltam decemberben, és abban maradtunk, hogy újrapostázzák. Természetesen azt sem kaptam meg. (Nem volt olcsó) Hogyan tudom bejelenteni az esetet, mert már a régi tranzakció miatt nem tudom értékelni az eladót, illetve az ebay-nek sem tudom jelenteni?

Köszi a segítséget.

Szerintem küldj egy üzenetet az eladónak, hátha érdemben reagál.

Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Sene
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Sene » 2018.02.04., vas. 08:11

Köszi a segítséget.

petimre
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 462

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: petimre » 2017.12.25., hétf. 21:45

Én most vettem egy cd-t a német elmebayra belépve, de a paypal csak pörgött.. Beléptem a .com-on, mert USA-ból jön, ottt simán ki tudtam fizetni...Az ebay azt írta, hogy szinkronizációs hiba, keresik a megoldást..

üdv.

Imi

Rendszerem:

Cd futómű: Ethosz Reference PRO II,  Dac: Ethosz LXS, Előfok: Ethosz LXS, Végfok: Ethosz LXS Biamp, Állvány: Valhalla, Kábelek: Valhalla AgPt-R, Aura V2, Aura Ref, Aurora HC, Hangsugárzó: Ethosz Duett Diamond Line
Analóg: Gyrophon Fb. Ref. - SME 309 - Ethosz LXS Tube Phono

gyuszmo
Moderátor
Moderátor

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: gyuszmo » 2017.12.25., hétf. 21:22

Nem, nem történt ilyen változás. Közben beírtam keresőbe a problémát, valamilyen fórumon többen is panaszkodtak ilyenre. Aztán valaki javasolta, hogy lépjek be pl. az ebay.ca honlapra, és próbáljam ott, így sikerült, de tivábbra se tudom a bibi okát. :)

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 699

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2017.12.25., hétf. 10:46

@gyuszmo:nem cseréltél véletlenül bankártyát,és elfelejtetted frissiteni annak az adatait a paypal-nál?

Thorens 126/3,Grace G707/II...Shure V15/xMR JICO SAS/ ,Shure M95ED JICO/Ed Saunders,Stanton 681EEE,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2....2.0 roulez..

gyuszmo
Moderátor
Moderátor

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: gyuszmo » 2017.12.23., szomb. 13:31

Sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni. Vettem eladótól pár dolgot, küldte is emailben az invoice-t. Rákattintok a Pay now gombra, bejön egy új oldal, és választhatok fizetési módot, hogy paypal, vagy mastercard. Rákatt a paypalra, bejön a paypal oldal, ugye ott kéri az email címet és jelszót, beírom, ésvitt jön a bibi. Nem irányít át a paypal oldalára, körbe megy egy kis ikon, és azt írja: cheking your info..., De nem utal, és nem enged tovább. Mi lehet a gond? A jelszó biztos hogy jó, mert a paypal.com oldalra be tudok lépni. Az eladótól kértem email címet, hogy közvetlenül utaljak, de ebayen keresztül akarja. Köszi.

tonee73
Site Admin
Site Admin

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2017.11.29., szer. 19:52

200 feletti ebay vásárlásom van éppen 10 éve, de mostanában mintha valami furcsa dolgok történnének. A 10 év alatt egyszer kellett háborognom, mert nem jött meg az áru (újra elküldték, és az megérkezett Kanadából), most viszont 2 hónap alatt a 4. pénzvisszautalásom jött meg a paypalról, szintén eltűnt áruk miatt. Ezeken kívül tegnap nyitottam megint 2 reklamációt, pedig ez a cucc Angliából jött volna, nem is Kínából, mint a többi. Érdekes például, hogy van egy késélező sablon, amit már kétszer megrendeltem, más-más eladótól, de egyik sem ért ide, az eladók meg azóta eltűntek az ebay-ről, mindkettő sok ezer sikeres tranzakció után.

Valami van a levegőben, vagy örüljek, hogy az elmúlt 10 évben szerencsém volt, és ez a szokásos ügymenet? Van valakinek hasonló tapasztalata?  

Nekem kétszer volt csak bajom, az egyik át akart verni valami ótvar használt sz@rral, amit vadi újnak hirdetett.Rányitottam a case-t, bekínált egy részleges refund-al, azt töröltem azzal a lendülettel, másnap már jött is vissza a pénz, meg a retúr bélyeg.

A másik szimplán rosszul adta meg a méretet, ahogy megkaptam a cuccot már egy óra után a postán volt visszafelé és megkaptam a csere árut pár napon belül gond nélkül.

Úgyhogy azt hiszem én jól állok eddig, az általad tapasztalt gondokkal még hál'istennek nem találkoztam.

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”