Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Online vásárlás külföldről

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

edzoba írta:
2022.03.30., szer. 11:15
Mai gyöngyszem: a MPosta akkor is "vámkezel", ha EU-n kívülről a magyar ÁFA-t már vásárláskor kizetted. Ha a csomagon nincs emailcím, telefonszám akkor nem kapsz lehetőséget online fizetésre, utánvét is rájön. Grat... Futár cégeknél ilyen költség nincs tapasztalatom szerint.
A Magyar Posta (is) amúgy kínai tulajdonban van.
Én nemrég vettem az Aliról pár ledet, és gond nélkül házhoz jött mindenféle sarc nélkül. Mondjuk a kínai okosan Belgiumból szállítja. Pedig a rendeléskor Kína volt a kiindulási pont.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Sziasztok!

Catawiki-ről vásárolt már valaki esetleg?
Ha az “automatic bid”-re rárakom amennyit maxnak gondolok, akkor ugyanúgy megy minden mint egy ebay-es licitálás?
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Doky »

edzoba írta:
2022.03.30., szer. 11:15
Mai gyöngyszem: a MPosta akkor is "vámkezel", ha EU-n kívülről a magyar ÁFA-t már vásárláskor kizetted. Ha a csomagon nincs emailcím, telefonszám akkor nem kapsz lehetőséget online fizetésre, utánvét is rájön. Grat... Futár cégeknél ilyen költség nincs tapasztalatom szerint.
Igen, királyi postánál ez bevett szokás!
Meg ha van mail cim akkor is arra hivatkoznak hogy a feladó nem vitte fel a rendszerbe!
Ha megreklamálod akkor vagy szimplán leráznak vagy hivatalosan kérheted a kivizsgálási eljárást (ami ha jól emlékszem 6500 ft + áfa) aminek megint kétes a kimenetele.
Ahogy olvasom, nagyon sok cég visszavonta a postától a megbizást és különböző futár céget bíztak meg.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: edzoba »

Mai gyöngyszem: a MPosta akkor is "vámkezel", ha EU-n kívülről a magyar ÁFA-t már vásárláskor kizetted. Ha a csomagon nincs emailcím, telefonszám akkor nem kapsz lehetőséget online fizetésre, utánvét is rájön. Grat... Futár cégeknél ilyen költség nincs tapasztalatom szerint.
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: edzoba »

A Paypal (számomra) új pénzszivattyút állított üzembe: ha külföldről kifizetést kapsz, az összeget default forintban teszi a PP számládra laza kb 6% "komissióval" (gyakorlatban előnytelen árfolyam alkalmazásával). Kérni kell a vásárlót, hogy figyeljen oda és eredeti valutában érkeztesse az utalást. Az már csak ismétlés, hogy ha fizetsz default PP árfolyam van beállítva, ezt érdemes a kártyakibocsátó árfolyamára (minden egyes utalás alkalmával) átállítani.
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
twinastir
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2008.07.24., csüt. 16:08
Értékelés: 116

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: twinastir »

Csak ajánlani tudom...többször vásároltam lan kábelt, csatlakozókat stb...minden alkalommal rendben volt ;peace;

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Rendelt már valaki az avcorp.pl oldalról? Érdekelne a tapasztalata, mert szeretnék rendelni.
https://avcorp.pl/main-eng.html
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Sziasztok, tudnátok tanácsot adni, hogy ha Szlovéniából szeretnék valamit küldetni magamnak, akkor hogyan lehet biztonságosan lebonyolítani az üzletet? Nem E-bay-en, hanem egy ehhez hasonló fórumon hirdetett dolognál csak az utánvét jön szóba?
Nagyon köszi!

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Aszpirin írta:
2021.04.24., szomb. 07:35
John írta:
2021.04.24., szomb. 06:02
Aszpirin írta:
2020.12.09., szer. 16:19
Sziasztok!

Egy kis értékű (kevesebb, mint 7 euró) ebayes küldeményt várok Kínából, és úgy tűnik, mintha Ferihegyen elakadt volna nov. 22 óta.


Nagyon nincs tapasztalatom a kínai rendelésekkel eddig kétszer rendeltem onnan, az egyiknek nyomaveszett, de a küldő szó nélkül visszautalta PayPal-ra az árát.

A tapasztaltabbaktól kérdeném: ez, hogy Ferihegyen dekkol a kisértékű kínai cucc, szokványos, vagy valaki itthon lenyúlta?
Egyáltalán hol lehet itthon utánakérdezni? Ezeket a Posta szállítaná, ott próbálkozzak? Posta nyomkövetőjében természetesen ezen a számon nem látszik, de azt már tapasztaltam, hogy a Magyar Posta a beérkező küldeményekre saját számot tesz, csak azt meg nem tudom...
Sajnos az a gond ezekkel a kis méretű-értékű cuccok kézbesítésével,hogy a "leveles" postás viszi ki őket.
Amíg, például egy társasházba bemegy,ahol mások leveleit,csomagjait adja át,a bringája felügyelet nélkül marad,és közben
annak a csomagtartójából simán kilophatnak csomagokat. sad.gif
Szerencsére nálunk (falu, nincsenek társasházak) biztonságos a postás kihordás, nagyjából ismer mindenk mindenkit, az idegeneket pedig “figyelik” :) Vagyis ha már megérkezik a falusi postára, itt biztosan nem tűnik el. Nagyvárosból (Budapestről) költöztem ki, összehasonlíthatatlan a biztonságérzet, és mellesleg életem talán legjobb döntése volt a faluba költözés...
Egyébként, a kis csomagom végül megérkezett, valamikor december második felében, és igen, a postás hozta ki és bedobta a postaládába (egy kövérebb boríték volt, egy pár fejhallgató-fülpárnával)... csak lehetetlenül hosszú idő telt el az országba érkezés után... már le is mondtam róla. De minden jó, ha a vége jó...
Valószínűleg áll a Vám ellenőrzés miatt , értékhatártól függetlenül vizsgálhatnak minden Európán kívüli küldeményt , kérhetnek behozatali nyilatkozatot, eredeti számlát, megrendelőt, fizetési igaazolást . Az érték vám kiszabás alatti , de ettől még elszaroznak vele jó sokáig. Volt olyan kanadai csomagom, hogy egy hónapot állt a vámon.
A csomagkövetőn elvileg látszania kell, hogy hol van éppen a csomagod.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

John írta:
2021.04.24., szomb. 06:02
Aszpirin írta:
2020.12.09., szer. 16:19
Sziasztok!

Egy kis értékű (kevesebb, mint 7 euró) ebayes küldeményt várok Kínából, és úgy tűnik, mintha Ferihegyen elakadt volna nov. 22 óta.
Shunyou Post Sendungsnr.: SY140xxxxxxxx
22. Nov 2020 21:06 Hungary, Arrived at destination country airport
19. Nov 2020 13:17 GMTC, Departed
16. Nov 2020 14:31 GMTC, Arrived
9. Nov 2020 20:54 CHINA, SHENZHEN, Acceptance, Sent to Hungary
8. Nov 2020 19:45 Pre Alert to Hungary
8. Nov 2020 12:45 Sendungsnummer angegeben
Nagyon nincs tapasztalatom a kínai rendelésekkel eddig kétszer rendeltem onnan, az egyiknek nyomaveszett, de a küldő szó nélkül visszautalta PayPal-ra az árát.

A tapasztaltabbaktól kérdeném: ez, hogy Ferihegyen dekkol a kisértékű kínai cucc, szokványos, vagy valaki itthon lenyúlta?
Egyáltalán hol lehet itthon utánakérdezni? Ezeket a Posta szállítaná, ott próbálkozzak? Posta nyomkövetőjében természetesen ezen a számon nem látszik, de azt már tapasztaltam, hogy a Magyar Posta a beérkező küldeményekre saját számot tesz, csak azt meg nem tudom...
Sajnos az a gond ezekkel a kis méretű-értékű cuccok kézbesítésével,hogy a "leveles" postás viszi ki őket.
Amíg, például egy társasházba bemegy,ahol mások leveleit,csomagjait adja át,a bringája felügyelet nélkül marad,és közben
annak a csomagtartójából simán kilophatnak csomagokat. sad.gif
Szerencsére nálunk (falu, nincsenek társasházak) biztonságos a postás kihordás, nagyjából ismer mindenk mindenkit, az idegeneket pedig “figyelik” :) Vagyis ha már megérkezik a falusi postára, itt biztosan nem tűnik el. Nagyvárosból (Budapestről) költöztem ki 2016-ban, összehasonlíthatatlanul nagyobb falun a biztonságérzet, és mellesleg életem talán legjobb döntés volt a faluba költözés, legalábbis ebben az életszakaszban (a lemez B oldala forog már :rolleyes: )...
Egyébként, a kis csomagom végül megérkezett, valamikor december második felében, és igen, a postás hozta ki és bedobta a postaládába (egy kövérebb boríték volt, egy pár fejhallgató-fülpárnával)... csak lehetetlenül hosszú idő telt el az országba érkezés után... már le is mondtam róla. De minden jó, ha a vége jó...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: John »

Aszpirin írta:
2020.12.09., szer. 16:19
Sziasztok!

Egy kis értékű (kevesebb, mint 7 euró) ebayes küldeményt várok Kínából, és úgy tűnik, mintha Ferihegyen elakadt volna nov. 22 óta.
Shunyou Post Sendungsnr.: SY140xxxxxxxx
22. Nov 2020 21:06 Hungary, Arrived at destination country airport
19. Nov 2020 13:17 GMTC, Departed
16. Nov 2020 14:31 GMTC, Arrived
9. Nov 2020 20:54 CHINA, SHENZHEN, Acceptance, Sent to Hungary
8. Nov 2020 19:45 Pre Alert to Hungary
8. Nov 2020 12:45 Sendungsnummer angegeben
Nagyon nincs tapasztalatom a kínai rendelésekkel eddig kétszer rendeltem onnan, az egyiknek nyomaveszett, de a küldő szó nélkül visszautalta PayPal-ra az árát.

A tapasztaltabbaktól kérdeném: ez, hogy Ferihegyen dekkol a kisértékű kínai cucc, szokványos, vagy valaki itthon lenyúlta?
Egyáltalán hol lehet itthon utánakérdezni? Ezeket a Posta szállítaná, ott próbálkozzak? Posta nyomkövetőjében természetesen ezen a számon nem látszik, de azt már tapasztaltam, hogy a Magyar Posta a beérkező küldeményekre saját számot tesz, csak azt meg nem tudom...
Sajnos az a gond ezekkel a kis méretű-értékű cuccok kézbesítésével,hogy a "leveles" postás viszi ki őket.
Amíg, például egy társasházba bemegy,ahol mások leveleit,csomagjait adja át,a bringája felügyelet nélkül marad,és közben
annak a csomagtartójából simán kilophatnak csomagokat. sad.gif

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: John »

affilyon1 írta:
2021.04.23., pén. 16:09
John írta:
2021.04.23., pén. 15:15
Sziasztok!
Megbízható külföldi oldalt keresek,ahonnan eredeti Alps motoros potmétert be tudnék szerezni.
Első körben erre gondoltam:
https://www.audiophonics.fr/en/
Valakinek esetleg valamilyen vásárlási tapasztalata van a linkelt oldallal kapcsolatban?
Nekem kizárólag pozitív tapasztalataim voltak velük. Gyorsan reagáltak a kérdéseimre és a megrendelések teljesítése is rendben volt, időben és tartalomban is.
Köszönöm a gyors reagálást!
Lehet,én vagyok a naív,de azt gondolom,ha ilyen,vagy ehhez hasonló helyről rendelek,akkor talán kisebb eséllyel futok bele egy silány minőségű alkatrészbe.

Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: edzoba »

ezek a 2 betű sok szám kóddal rendelkező küldemények csak a "határig" nyomkövetettek (SY mindenképpen).
kicsit a szerencsén múlik h mi történik velük.
az utolsó rendeléseim közül (ali, ebay) 3 ilyen volt,1 megérkezett, másik 2 márc. 25 ill. 31 óta valahol Mo-on van.
Aszpirin írta:
2020.12.09., szer. 16:19
Sziasztok!

Egy kis értékű (kevesebb, mint 7 euró) ebayes küldeményt várok Kínából, és úgy tűnik, mintha Ferihegyen elakadt volna nov. 22 óta.
Shunyou Post Sendungsnr.: SY140xxxxxxxx
22. Nov 2020 21:06 Hungary, Arrived at destination country airport
19. Nov 2020 13:17 GMTC, Departed
16. Nov 2020 14:31 GMTC, Arrived
9. Nov 2020 20:54 CHINA, SHENZHEN, Acceptance, Sent to Hungary
8. Nov 2020 19:45 Pre Alert to Hungary
8. Nov 2020 12:45 Sendungsnummer angegeben
Nagyon nincs tapasztalatom a kínai rendelésekkel eddig kétszer rendeltem onnan, az egyiknek nyomaveszett, de a küldő szó nélkül visszautalta PayPal-ra az árát.

A tapasztaltabbaktól kérdeném: ez, hogy Ferihegyen dekkol a kisértékű kínai cucc, szokványos, vagy valaki itthon lenyúlta?
Egyáltalán hol lehet itthon utánakérdezni? Ezeket a Posta szállítaná, ott próbálkozzak? Posta nyomkövetőjében természetesen ezen a számon nem látszik, de azt már tapasztaltam, hogy a Magyar Posta a beérkező küldeményekre saját számot tesz, csak azt meg nem tudom...
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
affilyon1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2016.09.04., vas. 23:36
Értékelés: 6

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: affilyon1 »

John írta:
2021.04.23., pén. 15:15
Sziasztok!
Megbízható külföldi oldalt keresek,ahonnan eredeti Alps motoros potmétert be tudnék szerezni.
Első körben erre gondoltam:
https://www.audiophonics.fr/en/
Valakinek esetleg valamilyen vásárlási tapasztalata van a linkelt oldallal kapcsolatban?
Nekem kizárólag pozitív tapasztalataim voltak velük. Gyorsan reagáltak a kérdéseimre és a megrendelések teljesítése is rendben volt, időben és tartalomban is.

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: John »

Sziasztok!
Megbízható külföldi oldalt keresek,ahonnan eredeti Alps motoros potmétert be tudnék szerezni.
Első körben erre gondoltam:
https://www.audiophonics.fr/en/
Valakinek esetleg valamilyen vásárlási tapasztalata van a linkelt oldallal kapcsolatban?

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Re: Online vásárlás külföldről-VIGYÁZAT INTERNETES CSALÓ(K)!!!

Hozzászólás Szerző: antz »

Hiszekenylanyka írta:
2021.02.26., pén. 22:00
Sziasztok! Nekem jelenleg egy szollosi Andras nevű angliai úriember irkal hogy jofogason látta a hirdetesem és így keresett meg viberen / külföldi szám meg a csavo is angolul beszél / és ugyan ilyen képet küldött el hogy el utalta a pénzt , akkor gondolom ne is várják rá 😅 természetesen nem küldtem neki addig semmit gondoltam megvárom azt a pár napot hátha megjön a pénz mert nagyon fujja hogy megjön a penzem addig nyugodtan adjam fel meg nagyon egyszerűen belement az utalasba.
Amíg nem látod a pénzt a saját számládon ne küldj semmit.

Hiszekenylanyka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.02.26., pén. 21:54
Értékelés: 0

Re: Online vásárlás külföldről-VIGYÁZAT INTERNETES CSALÓ(K)!!!

Hozzászólás Szerző: Hiszekenylanyka »

Sziasztok! Nekem jelenleg egy szollosi Andras nevű angliai úriember irkal hogy jofogason látta a hirdetesem és így keresett meg viberen / külföldi szám meg a csavo is angolul beszél / és ugyan ilyen képet küldött el hogy el utalta a pénzt , akkor gondolom ne is várják rá 😅 természetesen nem küldtem neki addig semmit gondoltam megvárom azt a pár napot hátha megjön a pénz mert nagyon fujja hogy megjön a penzem addig nyugodtan adjam fel meg nagyon egyszerűen belement az utalasba.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!

Egy kis értékű (kevesebb, mint 7 euró) ebayes küldeményt várok Kínából, és úgy tűnik, mintha Ferihegyen elakadt volna nov. 22 óta.
Shunyou Post Sendungsnr.: SY140xxxxxxxx
22. Nov 2020 21:06 Hungary, Arrived at destination country airport
19. Nov 2020 13:17 GMTC, Departed
16. Nov 2020 14:31 GMTC, Arrived
9. Nov 2020 20:54 CHINA, SHENZHEN, Acceptance, Sent to Hungary
8. Nov 2020 19:45 Pre Alert to Hungary
8. Nov 2020 12:45 Sendungsnummer angegeben
Nagyon nincs tapasztalatom a kínai rendelésekkel eddig kétszer rendeltem onnan, az egyiknek nyomaveszett, de a küldő szó nélkül visszautalta PayPal-ra az árát.

A tapasztaltabbaktól kérdeném: ez, hogy Ferihegyen dekkol a kisértékű kínai cucc, szokványos, vagy valaki itthon lenyúlta?
Egyáltalán hol lehet itthon utánakérdezni? Ezeket a Posta szállítaná, ott próbálkozzak? Posta nyomkövetőjében természetesen ezen a számon nem látszik, de azt már tapasztaltam, hogy a Magyar Posta a beérkező küldeményekre saját számot tesz, csak azt meg nem tudom...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: https://www.zleapmom.com/

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

zocsi írta:
2020.12.03., csüt. 10:49
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hogy mennyire megbizható ez az online bolt?
https://www.zleapmom.com/
Én nem találtam igazán semmit róluk a neten.
Köszönöm.
Az a helyzet, hogy adatvédelmi rész van. Azt mondják, ha ez megvan, az már jó jel.

De egy szó nincs arról, hogy ezt az adatot ki kezeli. Nincs semmi cégadat feltüntetve, csak fizetési módszerek. Skippelném, ha más nem mond jobbat.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
zocsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014.06.01., vas. 15:17
Értékelés: 6

https://www.zleapmom.com/

Hozzászólás Szerző: zocsi »

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hogy mennyire megbizható ez az online bolt?
https://www.zleapmom.com/
Én nem találtam igazán semmit róluk a neten.
Köszönöm.

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: avstore.ro és audiomonkey.com

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Gógyimogyi írta:
2020.09.21., hétf. 14:34
...
Ezek után jó szívvel ajánlom a két weboldalt mindenkinek.
Hát ez hatalmas sztori a pozitívan csalódós fajtából :rolleyes: Köszönjük, hogy megosztottad
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
clearsound
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.08.09., szer. 09:40
Értékelés: 7

Online vásárlás külföldről-VIGYÁZAT INTERNETES CSALÓ(K)!!!

Hozzászólás Szerző: clearsound »

Sziasztok!

A saját érdeketekben sohase fogadjátok el az online banki átutalás „BMCE Bank” mobiltelefonos igazolását a pénzügyi átutalás megtörténtéről. Ez egy hamisítvány! (Csatolok egy ilyen a „banki igazolást” az átutalás „megtörténtéről”.) Szerintem ilyen bank nem is létezik a valóságban.
Főleg sohase küldjétek el az eladott terméket a vevőnek addig, amíg annak vételára meg nem érkezik a bankszámlátokra. Ez a külföldről történő online banki átutalásnál akár 5 munkanapba is beletelhet!
(Én sajnos, jóhiszeműen és a mi hirdetési felületünkön megszokott becsületes eladó-vevő hozzáállástól vezérelve idejekorán - azaz a vételár bankszámlámra történő tényleges megérkezése előtt - küldtem el egy méregdrága HiDiamond kábelt külföldre (Anglia), mely épségben oda meg is érkezett, de ma már tudom, hogy a fenti „BMCE bank” és a vevő (aki lehet, hogy 1 személy!) sohasem fogja nekem a kábel árát és postaköltségét megfizetni, átutalni. Nem akarom, hogy Ti is így járjatok!)

Legyetek nagyon óvatosak, mert sajnos egyes rosszhiszemű, csaló emberek visszaélnek a mi Hi-Fi-s, audiofil világunkban régóta megszokott bizalmunkkal!

Köszönettel és üdvözlettel:
Clearsound
Csatolmányok
Authentic Payment Confirmation_BMCE Bank.jpg
Authentic Payment Confirmation_BMCE Bank.jpg (52.04 KiB) Megtekintve 5456 alkalommal

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: kasumi »

bitrograde írta:
2020.09.27., vas. 20:48
Vásárolt már valaki erről az oldalról: http://www.hattyscottage.co.uk/ ? Egy kisebb rendelést adtam fel, amit ki is fizettem, de kétszer jelenik meg a személyes oldalamon náluk, méghozzá nem kifizetettként. A "contact us" pedig értelmezhetetlen captcha üzenetet ad, görögül: ez mennyi? majd egy összeadás, és annak eredményét kellene beírni, de ami szerintem helyes, az az oldal szerint nem. Semmi más elérhetőség nincs feltüntetve sehol. Valakinek van valami tippje? Az oldal egyébként brit cím, kalifornai törvények szerint van megírva a user agreement, a pénzem pedig Honkongba ment. gondolkodik.gif
:ccard: :byebye:

Szerintem ezt buktad, de ne legyen igazam!
- az oldal címe egy szállásadó "hatty's cottage" oldala lehetett valamikor
- a szoc.média elérhetőségek nem működnek, mind a kezdőlapra visz
- az árak túl jók, hogy igazak legyenek
- a hírlevélre sem tudtam feliratkozni
- az angol oldalon a kosár tartalmának megtekintésekor német fejlécek vannak
- kaliforniai policy
- a regisztrációs oldalon e-mail címet és jelszót kér - a firefox meg azt jelzi, hogy nem biztonságos kapcsolat
- a fizetésnél csak bankkártya opció van
- nincs "about us" szekció
- a captcha nem működik

Ha a kártyaadatokat is azon az oldalon adtad meg, akkor én sürgősen intézkednék, hogy ne férhessenek hozzá a pénzedhez.

:goodluck:
Újratervezés

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Vásárolt már valaki erről az oldalról: http://www.hattyscottage.co.uk/ ? Egy kisebb rendelést adtam fel, amit ki is fizettem, de kétszer jelenik meg a személyes oldalamon náluk, méghozzá nem kifizetettként. A "contact us" pedig értelmezhetetlen captcha üzenetet ad, görögül: ez mennyi? majd egy összeadás, és annak eredményét kellene beírni, de ami szerintem helyes, az az oldal szerint nem. Semmi más elérhetőség nincs feltüntetve sehol. Valakinek van valami tippje? Az oldal egyébként brit cím, kalifornai törvények szerint van megírva a user agreement, a pénzem pedig Honkongba ment. gondolkodik.gif
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

avstore.ro és audiomonkey.com

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

Egy hónapja találtam az avstore.ro oldalán jó áron egy olyan erősítőt, amivel már régóta szemezek. Gondoltam érdeklődök náluk, de már a regisztrációnál elakadtam, ugyanis nem lehet náluk magyarországi címmel regisztrálni. Érdeklődő emailemre válaszolva megírták, hogy ez nem hiba, hanem szándékos, mert ők csak Románián belül kereskednek. Ezt én elég furának találtam. Kezdtem beletörődni, hogy mégsem lesz új játékszer.

A következő furcsaság néhány nappal később történt amikor valaki egy bizonyos audiomonkey.com-tól írt emailt. Róluk még sosem hallottam és a google sem. A jelenleg már működő weboldaluk akkor még nem ment. Emailben azt írták, hogy ők intézik a külföldi eladásokat az avstore-nak. Ígérték, hogy haramosan beindult a weboldaluk és ott majd tudok online rendelni, de ha hamarabb akarok vásárolni, akkor előre kell utalni és utána tudják küldeni a terméket, számlával, garanciával. Normálisan ezzel nem is lenne bajom, de egy weboldal nélküli cégtől így venni, hát, elég "merész", ezért először nem is akartam náluk vásárolni, pedig nagyon jó áron volt az erősítő. Viszont az sem garancia arra, hogy valami nem átverés ha van weboldala, sőt. Ennek ellenére végül nem utaltam semmit, hanem edzettem a türelmemet és megvártam a weboldalukat.

Múlt héten kaptam tőlük újra emailt, hogy beindult az oldal, rendelhetek. Elég fura volt ismét a dolog, ugyanis az amit kinéztem csak úgy volt megtalálható, ha rákerestem a nevére, tehát listában nem is jelent meg. Ezt onnan tudom, hogy írták emailben és próbáltam is. Tehát úgy nézett ki, hogy csak nekem rakták fel... Ezt később meg is tudtam erősíteni, mert ahogy megrendeltem, rögtön out of stock lett. Ami ismét bekapcsolta a vészvillogót, mivel emailben azt ígérték, hogy ha esetleg sérülten kapom meg, akkor további költség nélkül küldenek egy másikat. Ha nincs nekik több, akkor miből? Kifutó termékről van szó, Magyarországon már hónapok óta nem lehet kapni.

Ennek ellenére regisztráltam és kifizettem az erősítőt hitelkártyával, hogy ha mégis átvágás, akkor a bankomnál még legyen lehetőségem intézkedni. Még ekkor sem voltam teljesen biztos, hogy jó ötlet onnan venni bármit is. Ez volt múlt csütörtökön dél körül, pár órával később kaptam a DPD-től emailt, hogy csomagot adtak fel nekem... Oké... akkor valamit csak küldenek... Így a péntek és a hétvége a várakozás "izgalmával" telt el. Ma délelőtt pedig megjött a futár és szerencsére azt hozta amit vártam. Az eszköz tökéletes állapotban van és rendben működik, így egy újabb kalandos vásárlás élményével lettem gazdagabb, de úgy érzem jó vásárt csináltam.

Ezek után jó szívvel ajánlom a két weboldalt mindenkinek.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.09.21., hétf. 16:09-kor.
Ok: elírt link (audiomokey.com helyesen audiomonkey.com) javítása a szerző kérésére

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”