Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Tok jo aron van most a Chord Dave. :)


https://apro.hifipiac.hu/category-table ... dac,116196
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5702
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Andraspetar írta:
2022.12.17., szomb. 12:21
Üdv!
Sajnos itt a csoportban csalás áldozata lettem, egy csoport tag itt ajánlott egy erősítőt, és nem azt küldte el, amiben megeggyeztünk! Előre utaltam neki számlájára, és a beszámítandó tételt, az átvételkor küldtem volna én is csomagként.
De ő egy másik, nem hozzávaló távirányítót küldött az erősítővel. Most nem akarja visszautalni a pénzt, pedig felajánlottam, hogy saját költségen visszajuttatom a csomagot olyan állapotban ahogy azt kaptam.
Megegyeztünk, hogy a világító nyomógombos távja van a készüléknek, amivel hírdette is, és ír egy adásvételit is, és előkeresi a papírjait, de ezek sem voltak a csomagban! A készülék kijelzőjének a fényereje nem egyenletes, az esztétikailag számomra nem elfogadható, javításra szorul, ami plusz költség lenne számomra. A tápkábel sem az, ami hozzá tartozik. Utólag azt mondta, hogy a távirányítója rossz, ezért nem azt küldte vele. Amit küldött hozzá, azzal alapvető funkciók sem érhetők el. Most azt akarja, hogy utazzak többszáz kilométert, vigyem el személyesen csak akkor hajlandó visszaadni a vételárat. Szeretnék elállni a vételtöl. Tudna valaki segíteni? Megy valaki Bp-ről Kunhegyesre? Mert ott lakik az illető. Gorzat Attila, csoport tag https://www.facebook.com/profile.php?id=100006995267389 (Ha beírjátok a keresőbe, hogy SR 6004 vatera, a képek közt még fent van a távirányítója is a hirdetés fotón! Kérem az admint, hogy tegye topikba, ha van jobb hely a posztnak)
Az "itt a csoportban" igazándiból nem állja meg a helyét, mert nem itt történt, hanem a facebookon - s mivel ott történt pont itt van a helye ahová írtad.
Többek között sokan az ilyenek miatt nem vásárolnak sem vateráról sem fb-ról (személy szerint én biztos nem utalnék még 20 ft-ot sem előre vadidegennek, pláne, hogy nem láttam az árut).
Mondhatni aranyszabály: hifit csak személyes átvétellel próba után, (jobb esetben saját rendszeres próbával) -ha meg túl messze van akkor el kell engedni.
Talán ezért ritkább az ilyen eset itt és általában sikerül is elsimítani ezeket.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2378

Re: Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Már kezdem élvezni. Úgy bele élte magát szerintem emberünk, mert végig kedves voltam vele... :D
Screenshot_20221111-182104_WhatsApp.jpg
Screenshot_20221111-182104_WhatsApp.jpg (724.79 KiB) Megtekintve 1952 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2022.10.10., hétf. 20:35
Újabb netes kamu hirdetés.

https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zem ... 750931.htm

Már a szöveg is gyanús, de egy beugratós üzenet váltás biztossá tette.
Huhh, az a szöveg egy komplett zagyvaság. “szendvics-wo-boofer” :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2378

Re: Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Újabb netes kamu hirdetés.

https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zem ... 750931.htm

Már a szöveg is gyanús, de egy beugratós üzenet váltás biztossá tette.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2378

Re: Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Árulom az Orkanokat.
Tegnap valami bolgár mobil számról próbálkoztak, hasonló módon, de akkor csak GLS került szoba. Ma meg már magyarnak látszó szám. Felhívni persze nem lehet...
Berakom ide a levelezést.
Egyrészt okulni (akinek szükséges persze), másrészt meg kicsit talán vicces is...

Először is, nincs ekkora Foxpost doboz hely. Másodszor a futár nem jön házhoz. Harmadszor, amikor ezt jelzem neki, akkor jön az, hogy ja, akkor GLS. De akkor kinek utalt, és milyen címszóval? :fekverohog:
Screenshot_20221003-185700_WhatsApp.jpg
Screenshot_20221003-185700_WhatsApp.jpg (847.13 KiB) Megtekintve 2843 alkalommal
Screenshot_20221003-185955_WhatsApp.jpg
Screenshot_20221003-185955_WhatsApp.jpg (810.34 KiB) Megtekintve 2843 alkalommal
Screenshot_20221003-190746_WhatsApp.jpg
Screenshot_20221003-190746_WhatsApp.jpg (734 KiB) Megtekintve 2843 alkalommal
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Alex_Aston 2022.10.03., hétf. 19:43-kor.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5702
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cannonball írta:
2022.09.26., hétf. 11:34
Kérem a modit esetleg tegye át a megfelelő helyre.
Megtörtént.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Újabb nigériai átb@szás, bár nem itt. Kérem a modit esetleg tegye át a megfelelő helyre.

https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar ... 714183.htm

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Velem is tortent ilyesmi, egy romaniai telefonszamrol kaptam viberen keresztul uzenetet, hogy megvenne a portekat de nagyon egyszeruen le lehet bonyolitani az uzletet mert elkuld az itteni posta egy futart autoval es csak be kell csomagolnom es levinni az autoba es o ad egy szamlat vagy mit, ohgy atvette az arut es en az interneten keresztul fogom mekapni a posta oldalarol bejelentkezve megadva az adataimat a penzem. Persze az oldal teljesen olyan volt mint az igazi posta oldal csak az url volt mas. :) Aztan meg irtam neki, hogy en addig ki nem engedem a kezembol az arut amig a szamlamon nincs a penz. Volt meg par probalkozas mastol de mar figyelembe sem vettem az ilyen uzeneteket. Volt lengyelorszagbol, horvatorszagbol, szloveniabol aztan vegul csehorszagbol eljott erte valaki es keszpenzel kifizette, na annak segitettem levinni a hifi-t. :)
Voltak meg kombinaciok is, hogy lengyelorszagi de szloveniaban dolgozik meg hasonlok. Szoval szlovakiaban is vannak lehuzasok ahogy aztan beirtam egy itteni forumban es lasd nem en voltam az eggyetlen.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Re: Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: andarson »

Sziasztok,

Még egy internetes csalás, ma kaptam sms-t tört magyarral hogy ha megvan még az eladó hifi komponens megvenné, írjak emailt, egy német telefonszámról.

Feleségem kissé bizakodva, lehet csak Magyarországon élő német vagy német száma van stb... írjak neki. Természetesen kétkedve, de írtam melyik eladó termék érdekelné, mert épp kettő is van.
Nagy napom van, mit ad Isten, mindkettőt vinné, adjam meg a számlaszámom nevem indítja az utalást, majd ha megkaptam az összeget adjam meg a címem a futárrendeléshez. Közben kérte adjam meg a viber számom is, hogy gyorsabb legyen a kommunikáció.

Megadtam a bankszámlaszámom, nevem, bankom nevét, ahogy kérte (ezzel még érdemi kárt nem tud okozni úgy gondolom), kb fél óra és megjött a várva várt következő lépés, egy kamu email a Paypal nevében (úgy néz ki mintha Paypal lenne de egy más email címről jön ha a részleteket megtekintjük).
Maga az email egyébként egész hihetőnek tűnne formailag. Az áll benne, hogy indítottak utalást nekem de tartva van az utalás.

Kicsit később már egy lengyel számról ír a vevőjelölt viberen, hogy megvan az utalással, nézzem meg az email fiókomat kell, hogy kapjak a paypaltól egy emailt a jóváhagyás folyamatáról. Írom neki, megkaptam az emailt, de hozzám semmi pénz nem jött. Írja írjak a paypalnak, hogy mit kell tennem a pénz kiengedéséhez.

Itt miután tudtam hogy kamu emailről jött, írtam neki, hogy utaljon direktben a bankomra, ekkor kissé kiakadva visszaírta, hogy nem kockáztatná a pénzét a paypal felé, ügynöki díjat kell fizetnem a paypalnak, hogy kiengedjék nekem az utalását.

Szóval nekem kellene fizetnem azért, hogy a várva várt pénze megérkezzen.

Nem tudom a csaláshoz megadjam-e itt a telefonszámait, email címet amiről írt hátha a jövőben más is belebotlik, de leírom ha kell, természetesen.

Avatar
clearsound
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.08.09., szer. 09:40
Értékelés: 7

Vigyázat: internetes csaló(k)!!!

Hozzászólás Szerző: clearsound »

Sziasztok!

A saját érdeketekben sohase fogadjátok el az online banki átutalás „BMCE Bank” mobiltelefonos igazolását a pénzügyi átutalás megtörténtéről. Ez egy hamisítvány! (Csatolok egy ilyen a „banki igazolást” az átutalás „megtörténtéről”.) Szerintem ilyen bank nem is létezik a valóságban.
Főleg sohase küldjétek el az eladott terméket a vevőnek addig, amíg annak vételára meg nem érkezik a bankszámlátokra. Ez a külföldről történő online banki átutalásnál akár 5 munkanapba is beletelhet!
(Én sajnos, jóhiszeműen és a mi hirdetési felületünkön megszokott becsületes eladó-vevő hozzáállástól vezérelve idejekorán - azaz a vételár bankszámlámra történő tényleges megérkezése előtt - küldtem el egy méregdrága HiDiamond kábelt külföldre (Anglia), mely épségben oda meg is érkezett, de ma már tudom, hogy a fenti „BMCE bank” és a vevő (aki lehet, hogy 1 személy!) sohasem fogja nekem a kábel árát és postaköltségét megfizetni, átutalni. Nem akarom, hogy Ti is így járjatok!)

Legyetek nagyon óvatosak, mert sajnos egyes rosszhiszemű, csaló emberek visszaélnek a mi Hi-Fi-s, audiofil világunkban régóta megszokott bizalmunkkal!

Köszönettel és üdvözlettel:
Clearsound
Csatolmányok
Authentic Payment Confirmation_BMCE Bank.jpg
Authentic Payment Confirmation_BMCE Bank.jpg (52.04 KiB) Megtekintve 3905 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”