Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: MGMART »


Sziasztok!
 
Kis összegű Ebay-es vásárlás lebonyolításában tudna valaki segíteni?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

elmebajon mennyiért lehet hirdetni? magyar személytől vásárolnának külföldiek, vagy kerülnek inkább minket?

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »

És hiàba kéri az eladó, hogy zàrd le a case-t, ígéri, hogy utal stb. addig ne zàrd le, amig vissza nem kaptad a pénzt, ez nagyon fontos.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »



Köszönöm.Próbálkozom.A pénzt le tudják venni ,de ha valami probléma adódik és segítség kellene akkor csinálj amit akarsz..
Mondtam az eladónak,hogy hiába küldte arra a címre.Azt követelte,hogy töröljem a tranzakciót.Lehet,hogy láma vagyok,de egy nem létező PayPal regisztrációról,hogy tudnám ezt megtenni? 

Szia, két lehetőséged is van. Személy szerint mind a kettőt ajánlom, hogy tedd meg!
 
1. Ahogy már említették az Ebayen mindenképp nyitnod kell egy "cases"-t. A Help & Contact -> Resolutin center -> I bought an item. I haven't received it yet. menü alatt, természetesen az adott termék eBay-es ID-vel. (Ilyenkor lefogja a PayPal az eladó számláján az adott összeget, amíg nem rendeződik a dolog). Az eladó dönthet, hogy magától visszautalja az adott összeget, erre 2 hete van. Vagy az Ebay dönt helyette ez kb. 1 hónap. Ha az eladó időközben visszautalta a pénzt egy másik számlára azt neki kell bizonyítani, hogy megkaptad.
 
2. A  PayPalon (is) nyitsz egy ügyet az adott PayPal tranzakcióval, hogy nem kaptad meg azt amiért fizettél. Az adott tranzakció alatt ezt kell keresned: "You can report a transaction problem in the Resolution Center within 180 days of this payment. Have a problem with this transaction? Click here to resolve." Ezen kb. 1 hónapot ülnek, de az eladónak kell bizonyítani, hogy elküldte a terméket, vagy visszatérítette az összeget.
 
Jártam már én is úgy, hogy olyan PayPal email címre küldtem el a pénzt ami nem létezett, mert egyetlen egy betűt lehagytam. Ilyenkor az utaló félnek folyamatosan jelzi a rendszer, hogy nem regisztrált Email címre utalt és az utalás státusza folyamatosan "Pending" alatt van. Magyarul még nem fejeződött be az utalás, az ellen oldalról nem kap visszajelzést (PayPal ID-t) a rendszer. EZT AZ UTALÓ FÉLNEK LÁTNI KELL, hívd fel rá a figyelmét, hogy ellenőrizze le. Ilyenkor az utaló fél egy laza mozdulattal cansel-ezni tudja a hibás utalást.
 
Remélem tudtam segíteni és minél hamarabb megoldódik a dolog.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: szigony »



A PayPal a legszemetebb sivatagi cég.Nekem már loptak el pénzemet,úgyhogy csak az ima marad.
Amúgy az ebay-n nyissál egy claim-et avval az indokkal,hogy nem kaptad meg az árut.

Köszönöm.Próbálkozom.A pénzt le tudják venni ,de ha valami probléma adódik és segítség kellene akkor csinálj amit akarsz..
Mondtam az eladónak,hogy hiába küldte arra a címre.Azt követelte,hogy töröljem a tranzakciót.Lehet,hogy láma vagyok,de egy nem létező PayPal regisztrációról,hogy tudnám ezt megtenni? 

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Kérnék egy kis egítséget.Vettem 4db Quad L-ite-ot (cherry-t) amit az eladó utazás és egyéb okok miatt nem postázott a megbeszéltek szerint.Aztán kiderült,hogy hiányzik a hátuljáról a felfogatást megkönnyítő menetes rész.Ekkor megegyeztünk,hogy visszautalja a pénzt.
Eddig ok.Viszont valamiért az én email címemre akarta visszaküldeni a vételárat ami nincs regisztrálva a  PayPal-on.Azt nem tudom honnan gondolta,hogy oda utalja.Mikor jól láthatóan ahonnan kapta a pénzt és ahová akarta visszautalni az két különbözü számlaszám.Így értelemszerűen nem is kaphattam meg.Ezt valamiért nem sikerült megértenie.Mondtam,hogy,mint PayPal guest fizettem és a mi regisztrált PayPal címünk nem az ahová utalta.
Hívtam az ebay-t.Elmondták,hogy állítólag vissza lett utalva a pénz és ennek az ID-t meg is adták.Ezt megírtam  a PayPal-nak,de semmi válasz.Próbáltam megoldást találni és regisztráltam azt az emailt a PayPal-on amire utalt a kedves eladó,de természtesen oda sem érkezett semmi.
Találkozott valaki ilyennel?Ilyenkor mit lehet tenni.Tovább zaklatni az ebay-t?Az eladónak is írtam,de a füle botját nem mozgatja.
Azért az idegesítő,hogy rendesen fizettem.Nem kaptam semmit és még én járkáljak a pénzem után.

 
A PayPal a legszemetebb sivatagi cég.Nekem már loptak el pénzemet,úgyhogy csak az ima marad.
Amúgy az ebay-n nyissál egy claim-et avval az indokkal,hogy nem kaptad meg az árut.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: szigony »


Kérnék egy kis egítséget.Vettem 4db Quad L-ite-ot (cherry-t) amit az eladó utazás és egyéb okok miatt nem postázott a megbeszéltek szerint.Aztán kiderült,hogy hiányzik a hátuljáról a felfogatást megkönnyítő menetes rész.Ekkor megegyeztünk,hogy visszautalja a pénzt.
Eddig ok.Viszont valamiért az én email címemre akarta visszaküldeni a vételárat ami nincs regisztrálva a  PayPal-on.Azt nem tudom honnan gondolta,hogy oda utalja.Mikor jól láthatóan ahonnan kapta a pénzt és ahová akarta visszautalni az két különbözü számlaszám.Így értelemszerűen nem is kaphattam meg.Ezt valamiért nem sikerült megértenie.Mondtam,hogy,mint PayPal guest fizettem és a mi regisztrált PayPal címünk nem az ahová utalta.
Hívtam az ebay-t.Elmondták,hogy állítólag vissza lett utalva a pénz és ennek az ID-t meg is adták.Ezt megírtam  a PayPal-nak,de semmi válasz.Próbáltam megoldást találni és regisztráltam azt az emailt a PayPal-on amire utalt a kedves eladó,de természtesen oda sem érkezett semmi.
Találkozott valaki ilyennel?Ilyenkor mit lehet tenni.Tovább zaklatni az ebay-t?Az eladónak is írtam,de a füle botját nem mozgatja.
Azért az idegesítő,hogy rendesen fizettem.Nem kaptam semmit és még én járkáljak a pénzem után.
 

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: pali923 »



igen, azaz egész pontosan az eBay levonja tőled az eladási ár/postaktsg. utáni 10-10% jutalékot, a PP a maga 5%-át, és eme levont jutalék-totál alapján (petiimi biztos tudná, mi a neve ) az eladási árból az eBay még további 27%-ot levon tőled.
 
egy konkrét és egyszerű példával illusztrálva: ha valamit 100 USD-ért eladtál és 10 USD-ért elpostáztad, az eBay levon tőled 10 és 1 USD-t (illetve a PayPal 0.55 USD-t), majd a 11 USD után még 2.97 USD-t, s így össz. 13.97 USD-től szabadítanak meg .
 
várom egyébként a válaszukat, hogy mely konkrét magyar pénzintézet milyen számlaszámára fizetik be ezt a összeget - már csak a korrektség okán...

Hát ez nagyszerű.  
A számlaszámot megmondom neked én is: HU68100320000107686800000000. Ez a magyar áfa-bevételi számlaszám az adóhivatalnál. Ha nem ide fizetik be, sz@r van a palacsintában.   Ha más választ kapsz, írhatod a feljelentést.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Azért ez már nem kevés levonás, főleg ha nagyobb az összeg....-
De hát ez van ezt kell szeretni sajna ők diktálnak. ...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: kasumi »



idézném magam magyarul: "...10-10%-ot von le a sikeres eladás után (a végső eladási árból és a postaktsg.-ből, amire még rácsúszik a PayPal 5%-a)...." - azaz ugyanazt írom előbb, mint később
és ez a verzió él, sajna

Ha Te mondod...! 
Újratervezés

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: kasumi »


Szia trane!
 
Csak én látok ellentmondást az eredeti hozzászólásod és a példa között?
Az első esetben a 27% alapjaként az eladási árat, az utóbbi esetben a levont jutalékokat adod meg. Melyik verzió él?
Újratervezés

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...várom egyébként a válaszukat, hogy mely konkrét magyar pénzintézet milyen számlaszámára fizetik be ezt a összeget - már csak a korrektség okán...
jo kerdes !  ..gondolom, hogy a valaszt illetve a valosagot is sejted

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: pali923 »


nagyon nem reklámozta az eBay , de 2016.06.15-től már nem csupán 10-10%-ot von le a sikeres eladás után (a végső eladási árból és a postaktsg.-ből, amire még rácsúszik a PayPal 5%-a), hanem, az adózás korrektsége okán (khm-khm ) az eladó lakhelye szerinti országában alkalmazott ÁFA-t is, esetünkben tehát újabb 27%-ot a látszólag kapott összegből  . lehet számolni...
Jól értem? Ha eladok egy cd-t magánszemélyként egy osztrák parasztgyereknek, akkor az ebay levonja tőlem az áfa összegét, és befizeti a magyar költségvetésbe?
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

alfaati

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Louis trans, Árva trans. Mindektto nagyon nagyon jó cég. 12-13ezer HUF/ 20kg. Kellenek az angol eladó adati a megrendelo kitoltésénél, tehát az legyen meg. SMS-ben értesítik az eladót jó elore mikor veszik fel a csomagot (3 órás pontossággal), téged is értesítenek SMS-ben egy nappal azelott mielott kiszállítanák. Ha valamiért nem tudják kiszállítani neked akkor a kozeli postán hagyják a csomagot és ott felveheted.

Avatar
JaSSeR
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2005.07.20., szer. 14:25
Értékelés: 53

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: JaSSeR »


sajnos nincs meg az eredeti csomagolása
 
megnézem az ajánlottakat, köszi
"Ha a gazdagok harcolnak a szegények ellen, akkor azt háborúnak nevezik. Ha pedig a szegények küzdenek a gazdagok ellen, azt terrorizmusnak hívják."

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »

Silk road trans, vagy árva trans, nem bìznám nagy futárcègekre az ilyesmit. Ha megvan az eredeti csomagolás nincs mitől fèlned.

Avatar
JaSSeR
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2005.07.20., szer. 14:25
Értékelés: 53

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: JaSSeR »


segítséget szeretnék kérni, az angol ebay-en vettem a kivetítőt, de az eladó azt mondja nem tudja biztosítva feladni Magyarországra, két dologban kérném a segítséget: 1. tudtok olyan futárcéget aki vállalna rá biztosítást és nem horror áron van? 2. valaki esetleg ott él és segítene nekem a fuvar lebonyolításában?
 
 
köszi előre is a segítséget
"Ha a gazdagok harcolnak a szegények ellen, akkor azt háborúnak nevezik. Ha pedig a szegények küzdenek a gazdagok ellen, azt terrorizmusnak hívják."

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 138
Tartózkodási hely: Budapest

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Nem biztos, hogy jó helyen kérdezek. Ha így van, akkor elnézést.
 
eBay-en volt már vásárlásom bőven, eladásom viszont egy sem. Most van pár dolog, amit ott szeretnék eladni, mert jó eséllyel itthon nem nagyon van reális felvevőpiaca, vagy ha mégis, akkor max. nagyon nyomott áron.
A kérdés az, hogy hogy megy ott az eladás? A meghirdetés, szöveg, képek, stb. oké. De amit nem tudok, hogy a különböző országokra való szállítási kalkuláció hogy megy? Amikor veszek valamit - akárhonnan - akkor lehet országokat választani, és egyből dobja is a postaköltséget. Ilyet én hogy tudok beállítani? A leendő vevővel az aukció után egyeztetni a postaköltségről elég macerás, meg ha esetleg több, mint amit ő szeretne, akkor lemondja a vásárlást, stb. Ennek szeretnék elébe menni.
Köszi a válaszokat!
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Ma kiderült az ok.
5 alkalommal le akartak emelni pénzeket illegálisan, így a bank lekorlátozta 2ft-ra a limitet.
Ma be is vonták a kártyámat.
Franciaországból akartak 1000 EUR-t lenyúlni az állami vasúttársaság nevében, meg volt más is.
Eszem megáll.

 
Ez kemény.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Amikor legutóbb így jártam, akkor kiderült, hogy a kártyám járt le.
Ma kiderült az ok.
5 alkalommal le akartak emelni pénzeket illegálisan, így a bank lekorlátozta 2ft-ra a limitet.
Ma be is vonták a kártyámat.
Franciaországból akartak 1000 EUR-t lenyúlni az állami vasúttársaság nevében, meg volt más is.
Eszem megáll.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »



Valamiért nem tudok Paypal-lal átutalni.
Eddig minden OK volt, de most valamiért visszadobja.
Pénz is van rajta elég.
Az nem tudom gond e, hogy ma utaltattam a számlámra.

Amikor legutóbb így jártam, akkor kiderült, hogy a kártyám járt le.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Valamiért nem tudok Paypal-lal átutalni.
Eddig minden OK volt, de most valamiért visszadobja.
Pénz is van rajta elég.
Az nem tudom gond e, hogy ma utaltattam a számlámra.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: Red75 »

[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

alfaati

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: alfaati »

hibás SP 10MK2 Magyarországon

Avatar
mombullet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.15., szomb. 20:02
Értékelés: 4

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: mombullet »

Ebay rendelésben tudna valaki segíteni? Két db dualshock 3 joy kellene... Természetesen utalnék előre..
Tv: Sharp Aquos LC-60LE635E FullHD LED Blu-ray és Média: Pioneer BDP-140 BD(3D) ISO, FLAC, MKV, MULTI Region, 13TB Konzol: Sony Playstation3 500GB Erőlködő: Pioneer VSX-LX50 THX Select2 Hangfalak: B&W DM603, B&W LCR6 S2 Mélyláda: B&W ASW 650

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”