Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Online vásárlás külföldről

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: szigony »



Sziasztok!
 
Segítséget szeretnék kérni, remélem jó helyen teszem.
 
Volna Angliában egy hangsugárzó, DE sajnos a tulaj nem postázza, gyári csomagolása nincs meg.
 
A kérdésem az lenne, létezik-e megbízható futárcég, aki elmegy érte, becsomagolja és épségben leszállítja? Mindezt emberi áron.
 
Segítséget előre is köszönöm! 
 
Üdv: Attila

Válaszoltam.Ha gondolod akkor megadom a címem és ide kuldheti az eladó.Innen meg a futár viszi hozzád.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


Sajnos nincs kint élő ismerősöm... 
Kérdezd meg Viktort, hátha vállalja a csomagolást is: +447816938527
 
http://fuvarozasmanchester.co.uk/csomagszallitas/

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Az tuti, jól össze is törték nekik...
 
Az a biztos, ha kint élő ismerős elmegy érte, becsomagolja és haza hozza neked legközelebbi hazalátogatáskor, ha kocsival jön haza.

Sajnos nincs kint élő ismerősöm... 

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


Kérdezd szigonyt és komarfamilyt ez ügyben.Nekik nagy tapasztalatuk van az itteni "csomaghurcibálókkal".
Az tuti, jól össze is törték nekik...
 
Az a biztos, ha kint élő ismerős elmegy érte, becsomagolja és haza hozza neked legközelebbi hazalátogatáskor, ha kocsival jön haza.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok!
 
Segítséget szeretnék kérni, remélem jó helyen teszem.
 
Volna Angliában egy hangsugárzó, DE sajnos a tulaj nem postázza, gyári csomagolása nincs meg.
 
A kérdésem az lenne, létezik-e megbízható futárcég, aki elmegy érte, becsomagolja és épségben leszállítja? Mindezt emberi áron.
 
Segítséget előre is köszönöm! 
 
Üdv: Attila

Kérdezd szigonyt és komarfamilyt ez ügyben.Nekik nagy tapasztalatuk van az itteni "csomaghurcibálókkal".
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Sziasztok!
 
Segítséget szeretnék kérni, remélem jó helyen teszem.
 
Volna Angliában egy hangsugárzó, DE sajnos a tulaj nem postázza, gyári csomagolása nincs meg.
 
A kérdésem az lenne, létezik-e megbízható futárcég, aki elmegy érte, becsomagolja és épségben leszállítja? Mindezt emberi áron.
 
Segítséget előre is köszönöm! 
 
Üdv: Attila

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: istvan77 »


Anyám pattant elektromos bicóra, tekintettel arra, hogy a kis posta 8:15-15:45-ig van nyitva. Ami teljesen logikus,mivel az átlag munkaidő 8-16-ig tart.Néni kis iróniát vélek felfedezni a mondatodban földim.
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


én is Vecsésen nöttem fel a lakótelepen,igazából nem csodálkozom rajta egy percig sem.Mondjuk ott nincsenek nagy távolságok,gondolim bicóra pattantál,és betekertél érte☺
Anyám pattant elektromos bicóra, tekintettel arra, hogy a kis posta 8:15-15:45-ig van nyitva. Ami teljesen logikus,mivel az átlag munkaidő 8-16-ig tart.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: istvan77 »



Ez nem általános. Magyar webáruház hiányosan küldte a csomagot, e-mail, válasz e-mail:elnézést és 2 nap múlva ott volt.
 
Kínából viszont nem jött meg a termék. Levelezés, válasz: elhagyta a posta valahol.
 
De a csúcs a magyar posta, azon belül is a vecsési. AVX kávé rendel, utal, eltelik 5 nap, semmi. Email AVX-nek. Kedves hölgy visszahív, szabadkozik, Ő még ilyet nem látott. A lényeg: ők a csomagot 5 napja feladták, a vecsési kis postán van 3 napja, de el kell mennem érte, mert a postának nincsen embere, aki kihozná. Mondták a postának, hogy kiszállításos a csomag. Posta mondta, hogy tudja, de akkor sincs ember. Ezen csak röhögni lehet
én is Vecsésen nöttem fel a lakótelepen,igazából nem csodálkozom rajta egy percig sem.Mondjuk ott nincsenek nagy távolságok,gondolim bicóra pattantál,és betekertél érte☺
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Menjenek a fenébe!
 
Kínából rendeltem 12db LED izzót. 11db jött. Írtam nekik és sűrű elnézést követően másnap már el is postázták a hiányzó 1db-ot. Itt nálunk bizonygatnom kellett volna, hogy valóban kevesebbet kaptam.
És nem egy hasonló jó tapasztalatom volt már kinti rendeléssel kapcsolatban. Ez volt a legutóbbi.

Ez nem általános. Magyar webáruház hiányosan küldte a csomagot, e-mail, válasz e-mail:elnézést és 2 nap múlva ott volt.
 
Kínából viszont nem jött meg a termék. Levelezés, válasz: elhagyta a posta valahol.
 
De a csúcs a magyar posta, azon belül is a vecsési. AVX kávé rendel, utal, eltelik 5 nap, semmi. Email AVX-nek. Kedves hölgy visszahív, szabadkozik, Ő még ilyet nem látott. A lényeg: ők a csomagot 5 napja feladták, a vecsési kis postán van 3 napja, de el kell mennem érte, mert a postának nincsen embere, aki kihozná.  Mondták a postának, hogy kiszállításos a csomag. Posta mondta, hogy tudja, de akkor sincs ember.  Ezen csak röhögni lehet
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Menjenek a fenébe!
 
Kínából rendeltem 12db LED izzót. 11db jött. Írtam nekik és sűrű elnézést követően másnap már el is postázták a hiányzó 1db-ot. Itt nálunk bizonygatnom kellett volna, hogy valóban kevesebbet kaptam.
És nem egy hasonló jó tapasztalatom volt már kinti rendeléssel kapcsolatban. Ez volt a legutóbbi.

Nekem a kinabol valo rendeles csak pozitivak eddig minden megjott, a multkor sokaig jott valami (3 het) es mar irogattam veluk de mondtak, hogy meg akkor elkuldtek es vegul kiderult, hogy igen elkuldtek de a cseh-eknel volt masfel hetig.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Red75 »


 mindenféle szöveg és bocsánatkérés nélkül a mínuszos számláról.
Menjenek a fenébe!
 
Kínából rendeltem 12db LED izzót. 11db jött. Írtam nekik és sűrű elnézést követően másnap már el is postázták a hiányzó 1db-ot. Itt nálunk bizonygatnom kellett volna, hogy valóban kevesebbet kaptam.
És nem egy hasonló jó tapasztalatom volt már kinti rendeléssel kapcsolatban. Ez volt a legutóbbi.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Vendég

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Itt Angliában így megy:
Rendeltem négy db ugyanolyan terméket az Amazonról (a teljes összeg postával egyébként 22 font, de nem ez a lényeg)Típusszáma SC33.Két nap múlva jön a cucc de 4 db SC25-öt küldtek és nem annyira kompatibilis, hogy fel tudjam használni, tehát-->kapcsolat az eladóval, leírom, hogy french connection van, ki kéne cserélni.A rendszer automatán dobja az üzenetet, hogy ajak 3 munkanap válaszidőt az eladónak, ha nem reagál akkor szóljak, majd ők átveszik.Négy órán belül kapom a választ, hogy nagyon sorry, küldjük a jó cuccot, meg a borítékban benne lesz a bérmentesítő postai "bélyeg" csak dobjam be egy bubisba és küldjem vissza,Ma meg is jött a jó cucc, holnap megy vissza a rossz.
Itt ilyen, nem vatera szint.

Nekem annak idején gyári hibás Kindle-t küldtek. Díjmentes számot hívhattam, adminisztrátor a távolból resetelte a készüléket, majd miután bemondtam, hogy most sem működik, hasonló eljárásban volt részem. Másnap ott volt a cserepéldány.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Itt Angliában így megy:
Rendeltem négy db ugyanolyan terméket az Amazonról (a teljes összeg postával egyébként 22 font, de nem ez a lényeg)Típusszáma SC33.Két nap múlva jön a cucc de 4 db SC25-öt küldtek és nem annyira kompatibilis, hogy fel tudjam használni, tehát-->kapcsolat az eladóval, leírom, hogy french connection van, ki kéne cserélni.A rendszer automatán dobja az üzenetet, hogy adjak 3 munkanap válaszidőt az eladónak, ha nem reagál akkor szóljak, majd ők átveszik.Négy órán belül kapom a választ, hogy nagyon sorry, küldjük a jó cuccot, meg a borítékban benne lesz a bérmentesítő postai "bélyeg" csak dobjam be egy bubisba és küldjem vissza,Ma meg is jött a jó cucc, holnap megy vissza a rossz.
Itt ilyen, nem vatera szint.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Sonny

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Sonny »


A terméket neked kell visszavinni, így a 990-es szállítás jogos lett volna.
Ügyes voltál, szerintem 10-ből 8-an kifizetik az 1480-at és örülnek az újnak.
S

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Most pedig jöjjön egy negatív tapasztalat, igaz nem külföldről, de leírom,
 
(mivel online vásárlás) hogy mindenki tisztában legyen a jogaival.
 
A termék egy merevlemez dokkoló, márka mindegy, garanciális probléma.
 
A készülék 09.11-én meghibásodott, amit 12-én jeleztem  e-mail-ben és telefonon is a webáruháznak,
 
akik készségesen közölték, hogy megrendelik nekem a futárt, akinél 990.- ft-ot kell majd fizetnem az elszállításért.
 
A futár jött is (09.14), de mégsem kért tőlem egy petákot sem, amin meg is lepődtem, hisz nem erre voltam felkészülve.
 
Hagytam időt a dolgoknak, így csak kedden (09.20) telefonáltam, hogy mik a fejlemények, hol tart a történet.
 
Közölték velem, Ők nem tudják előre, elküldték a márkaszervízbe, ami lehet kettő, de akár három hét is.
 
Kicsit elkeseredtem, hisz addig a tartalmakat nem tudom elérni a merevlemezeken, de gondoltam majd kibírom valahogy...
 
Aztán este jött az újabb telefon, (hallelujah) hogy nem javítható, holnap átadják az új készüléket a futárnak,
 
1480.- ft lesz a szállítási költség, amit átvételkor kell fizetnem. Este szépen jött is az e-mail, az 1480,- ft összegű számláról.
 
Nem hagyott nyugodni a dolog, miért fizessek, amikor garanciális a történet?
 
Ma reggel felhívtam a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséget, és tájékoztatást kértem, hogy mi az ide vonatkozó törvényi előírás.
 
A hölgy készségesen tájékoztatott, hogy A PTK. 2013 évi V.törvény 6:166. § kimondja: 
 
"(1) A szavatossági kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a kötelezettet terhelik."
 
Ezen felbuzdulva hívtam is gyorsan a webáruházat, hogy legyenek szívesek.... bla... bla... bla...bla...
 
egy férfi vette fel a telefont, aki azt mondta, Ő ebben nem kompetens, írjak levelet.
 
Amit ma 10:10 perckor meg is tettem, és "csodák-csodája" 10:11-perckor jött a levél,
 
(persze) mindenféle szöveg és bocsánatkérés nélkül a mínuszos számláról.
 
Elnézést, hogy irományom kissé hosszúra sikeredett, de fontosnak tartottam megosztani,
 
senkit se nézhessenek lámának, erre figyeljetek oda!

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Az a baj, hogy az ilyen tapasztalatot már különlegességként kell közzé tenni. De jó volna, ha ez lenne a 'norma'! Igen, példaértékű a történet, korrektség és gyorsaság szempontjából is!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: audioline »


...3db is küldtek nekem!
 
Az a baj, hogy az ilyen tapasztalatot már különlegességként kell közzé tenni. De jó volna, ha ez lenne a 'norma'!
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Csavar is volt benne Attila?
 

 

.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Csavar is volt benne Attila?
 
Muszáj volt leütnöm....
 
Hát igen ehhez nem kell kommentár... 

Igen Sándor, képzeld 3 db-ot küldtek nekem! 

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: meridián »


Csavar is volt benne Attila?
 
Muszáj volt leütnöm....
 
Hát igen ehhez nem kell kommentár... 
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Sziasztok!
 
Egy pozitív tapasztalatom szeretném megosztani, remélem nem probléma, hogy itt teszem.
 
Vettem a fórumon egy pár  WBT 0644 típusú banándugót, aminek sajnos egyik gyári torx hernyócsavarja,
 
valami rövidebb, egyenes hornyos csavarral volt helyettesítve.
 
A csavar sajnos nem volt kellően hosszú, hogy a kábelt megfelelően leszorítsa,
 
ezért bátorkodtam írni a WBT-Industrie GmbH- nak, hogy tájékoztassanak arról, hol tudnám beszerezni a gyári csavart.
 
A  levelemre 15 percen belül készségesen válaszoltak, és címemet kérték, ahová postázhatják a szóban forgó csavart. 
 
Az eset hétfőn történt (09.12) és a mai napon ez várt a postaládámban:
 

 
Mindezt költségtérítés nélkül tették.
 
Itt biztos nem olvassák és e-mailben már megköszöntem, de emelem a kalapom a hozzáállásuk előtt!

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Aspius »


Üdv.
Az Audiophonics.fr oldalról rendelt már valaki? 
http://www.audiophonics.fr/

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: kasumi »


10-25$-is árak szerepelnek ott,ami jóval kedvezőbb mint a hazai webes árak ha nem rakódik még rá valami.
 
 

Szia,
 
Nekem elsőre sikerült regisztrálni, többféle szállítási opció is van, a legolcsóbb 7-10 napos 5-8 dolcsi között..

 
 
Ha türelmes vagy, és nem egyszerre rendeled meg, átmehet az áru simán áfa vagy vám nélkül. Ha meg esetleg megkéred a családot, barátokat, hogy rendelhess az ő címükre, nevükre, akkor is működhet a dolog. Vagy ha mégsem, akkor fizetsz állambácsinak.
 
Azért vegyük már számításba, hogy ebben az esetben a szállítási költség minden egyes tételt terhelne, ami - ha igaz, amit az előttem szólók írtak, akkor - közel azonos mértékű, mint az ÁFA, amiről itt szó van.
 
Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy egy-egy CD mindenféle gond és extra költség, ügyintézés nélkül célba ér Amerikából. Egyszer rendeltem 3 CD-t, amit egy kisebb dobozban küldtek, az értékük összege meghaladta a 20e forintot. Akkor, arra a tételre már kellett ÁFA-t fizetnem.
 
Újratervezés

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: pali923 »



Legalább 4 db-ot rendelnék,de lehet lesz még több is.Szóval így az ott feltüntetett árra még a hazai 27%-os áfa is menne?
Milyen fizetési lehetőségek vannak?Nekem valamiért nem megy a reg,nem fogadja el az ellenőrző kódot.

Ha türelmes vagy, és nem egyszerre rendeled meg, átmehet az áru simán áfa vagy vám nélkül. Ha meg esetleg megkéred a családot, barátokat, hogy rendelhess az ő címükre, nevükre, akkor is működhet a dolog. Vagy ha mégsem, akkor fizetsz állambácsinak.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”