Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Online vásárlás külföldről

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Taarzan írta:
2024.04.10., szer. 05:53
Vigyázz!
Előfordulhat, hogy feltörték a fiókját...
Kérjél FB profilt... a termékről képet, videót , hogy megvan valami magyar mondattal.
De még igy is van kockázat
Erre em is gondoltam de szerencsere kuldott videot sajat magarol a szemelyi-rol es a portekarol es a nevemmel kezdte az elejen a videot.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2016.05.09., hétf. 21:48
Értékelés: 113

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Taarzan »

Vigyázz!
Előfordulhat, hogy feltörték a fiókját...
Kérjél FB profilt... a termékről képet, videót , hogy megvan valami magyar mondattal.
De még igy is van kockázat
Naim SuperUniti - Naim CD5x - Naim HiCap2 - Naim ND5 XS / Naim NAC202/NAP200 - MonitorAudio Gold100 / AudioSolution Figaro BL
ISOL-8, Furutech, QED, DNM, Viablue, RiCable

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Audio Markt Felhasznalo

Hozzászólás Szerző: tottyi »

kasumi írta:
2024.04.09., kedd 09:16
tottyi írta:
2024.04.09., kedd 09:08
Hi, hogyan lehet megtudni, hogy egy Audio-Markt elado megbizhato-e? Felek ettol az eloreutalastol.
A user profile tartalmaz(hat) értékeléseket.
Kattints az eladó nevére a termék adatlapján!
De ha más nem, én megkérdezném az eladót, milyen referenciái vannak, mert lehet, hogy valamilyen módon tudja igazolni, hogy hiteles.
Kb 2016-tol vannak neki referenciai es csupa 5 csillagos es mindenki rendkivul megvan vele elegedve. Ezeket nem lehet kamuzni?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Audio Markt Felhasznalo

Hozzászólás Szerző: kasumi »

tottyi írta:
2024.04.09., kedd 09:08
Hi, hogyan lehet megtudni, hogy egy Audio-Markt elado megbizhato-e? Felek ettol az eloreutalastol.
A user profile tartalmaz(hat) értékeléseket.
Kattints az eladó nevére a termék adatlapján!
De ha más nem, én megkérdezném az eladót, milyen referenciái vannak, mert lehet, hogy valamilyen módon tudja igazolni, hogy hiteles.
Újratervezés

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Audio Markt Felhasznalo

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tottyi írta:
2024.04.09., kedd 09:08
Hi, hogyan lehet megtudni, hogy egy Audio-Markt elado megbizhato-e? Felek ettol az eloreutalastol.
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Audio Markt Felhasznalo

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, hogyan lehet megtudni, hogy egy Audio-Markt elado megbizhato-e? Felek ettol az eloreutalastol. Allitolag se a DHL es se az UPC nem kuld ugy csomagot nemetroszagbol, hogy atvetelkor legyen a fizetes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tottyi 2024.04.09., kedd 09:16-kor.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Indy »

Taarzan írta:
2024.03.12., kedd 12:35
Indy írta:
2024.03.12., kedd 12:04
viszont az értékelése nagyon jó volt, ezért megkockáztattam.
Ránézésre a csaló(m)nak is jó az értékelése. Vagy ellopták a hozzáférését, vagy simán németként sem megbízható.
Képernyőkép 2024-03-12 123324.png
Már én is negíatívan értékeltem, ebben az is benne van.
Nálam ilyen volt:
kl.JPG
kl.JPG (11.17 KiB) Megtekintve 359 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2016.05.09., hétf. 21:48
Értékelés: 113

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Taarzan »

Indy írta:
2024.03.12., kedd 12:04
viszont az értékelése nagyon jó volt, ezért megkockáztattam.
Ránézésre a csaló(m)nak is jó az értékelése. Vagy ellopták a hozzáférését, vagy simán németként sem megbízható.
Képernyőkép 2024-03-12 123324.png
Már én is negíatívan értékeltem, ebben az is benne van.
Naim SuperUniti - Naim CD5x - Naim HiCap2 - Naim ND5 XS / Naim NAC202/NAP200 - MonitorAudio Gold100 / AudioSolution Figaro BL
ISOL-8, Furutech, QED, DNM, Viablue, RiCable

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Indy »

pali923 írta:
2024.03.11., hétf. 10:34
Taarzan írta:
2024.03.11., hétf. 09:39
kleinazeigen-nel kapcsolatban nekem is van egy 740EUR-ós rossztapasztalatom..
Hm, az összeg érdekes. Én is kinéztem ott valamit, amit éppen ennyiért árultak, pedig mindenhol máshol 1000€ körül volt az ára. Volt bennem sok szkepszis emiatt, azért írtam az eladónak, aki válaszolt is lelkesen, de nem ugrottam bele az ügyletbe. Pár nap után aztán eltűnt a hirdetés, és kaptam is emailt a kleinanzeigentől, hogy óvatos legyek, szerintem ők tüntették el, nagyon helyesen.
Nemrég vásároltam innen kábelt. Az eladó csak németül beszélt, elég rossz némettel ráadásul, viszont az értékelése nagyon jó volt, ezért megkockáztattam. Megállapodtunk az árban, PayPal-al fizettem, a csomag megérkezett. Mondjuk utána bepróbálkozott, hogy drágább lett a csomagolás és a posta (12 kg) mint gondolta, de hát pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadok el. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Taarzan írta:
2024.03.11., hétf. 09:39
kleinazeigen-nel kapcsolatban nekem is van egy 740EUR-ós rossztapasztalatom..
Hm, az összeg érdekes. Én is kinéztem ott valamit, amit éppen ennyiért árultak, pedig mindenhol máshol 1000€ körül volt az ára. Volt bennem sok szkepszis emiatt, azért írtam az eladónak, aki válaszolt is lelkesen, de nem ugrottam bele az ügyletbe. Pár nap után aztán eltűnt a hirdetés, és kaptam is emailt a kleinanzeigentől, hogy óvatos legyek, szerintem ők tüntették el, nagyon helyesen.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2016.05.09., hétf. 21:48
Értékelés: 113

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Taarzan »

edzoba írta:
2024.03.10., vas. 17:20
... talán nem annyira gáz mint a kleinazeigen vagy a quoka...
kleinazeigen-nel kapcsolatban nekem is van egy 740EUR-ós rossztapasztalatom..
Pedig volt személy igazolvány bankkártya fotó...De "szerencsére" csak a félét utaltam el (740 EUR-t) a vételi árnak.

A legjobb ötlet lehet talán, ha tényleg egy videóban rögzíti, és kérsze benne valami egyedit ("lapra írja fel, hogy micimackó").
Sajnos nekem csak az első részlet utálása után lett gyanús és a Google kép kereső buktatta le a csalót. (ugyanaz a kép - háttér, asztal minden... egy teljesen más hirdetési oldalon)
Litván bankba kellett utalnom, még ez sem volt gyanús, mert a bankkártyakép és a számlaszám mellett volt az eladó nicknevére hasonlító német személyigazolványfotó.
A litván bank készséges volt, de nem adhatta ki az ügyfél adatait, a litván rendőrség is. Válaszolt, hogy sajnos nem az ő hatáskörük, az indító és a fogadó ország (németország) az illetékes. Írtam a német kiberbűnözési osztálynak (online feljelentő felüle) és a magyar rendőrség hasonló kibervisszaélésekkel foglalkozó osztálynak - egyik sem méltatott válaszra sem.

Tanulópénz, nem kevés - de csak óvatosan!!!!
Naim SuperUniti - Naim CD5x - Naim HiCap2 - Naim ND5 XS / Naim NAC202/NAP200 - MonitorAudio Gold100 / AudioSolution Figaro BL
ISOL-8, Furutech, QED, DNM, Viablue, RiCable

Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 134
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: edzoba »

IDEAL-hoz a lenti bankok valamelyikében kell legyen számlád:
Képernyőfotó 2024-03-10 - 17.11.07.png
Képernyőfotó 2024-03-10 - 17.11.07.png (134.91 KiB) Megtekintve 451 alkalommal
esélyesen ez azt jelenti ez csak belföldi szolgáltatás.
több alkalommal vásároltam markplaatson, drága holmikat is, leginkáb előre utalással.
valóban nagy %-ban nem állnak szóba velem, akkor továbbálok.
1x futottam csalóba sajnos, egyszer nem olyan volt a termék ahogy hirdették. jogorvoslatra nincs lehetőség, interpol 2M alatt nem nyomoz, holland rendőrség nem áll velem szóba, a marktpaalts csak sajnálkozik.
viszonlyag informatív ez eladó minősítése, igazolása, tagságának kezdete. sok bolt is van fent, azok teljesen rendben voltak eddig. talán nem annyira gáz mint a kleinazeigen vagy a quoka.
úgyhogy a szokásos nagy elővigyázatosság sztem szükséges, pl valamilyen videochaten megnézni a holmit, kérni igazolványt, képet valami random tárggyal, képeket google lenssel megnézni nem-e plágium:)
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Taarzan írta:
2024.03.10., vas. 15:02
Én próbáltam már venni onnan.. de nagyon bizalmatlanok a hollandok. 5-ből 5 alkalomal elutasítás volt.
Az IDEALlal nem sikerült, csak holland címet (irsz) enged... ha jól emlékszem.
Na, szépen köszöntéssel, elköszönéssel, stb. megírt üzenetemre annyit tudott válaszolni az ürge: "Nope"
Ez az egyetlen szó, még pontot sem tett a végére.

Okés, akkor ennyi volt (egyébként egy hónapja árulja már a cuccost).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2016.05.09., hétf. 21:48
Értékelés: 113

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Taarzan »

Én próbáltam már venni onnan.. de nagyon bizalmatlanok a hollandok. 5-ből 5 alkalomal elutasítás volt.
Az IDEALlal nem sikerült, csak holland címet (irsz) enged... ha jól emlékszem.
Naim SuperUniti - Naim CD5x - Naim HiCap2 - Naim ND5 XS / Naim NAC202/NAP200 - MonitorAudio Gold100 / AudioSolution Figaro BL
ISOL-8, Furutech, QED, DNM, Viablue, RiCable

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!
Szerintem lesz itt valaki, aki használta már a holland Marktplaats -ot.
Sajnos nem tudok hollandul, de angol- és német tudásommal azért nagyjából megfejtem a szöveget, ráasául ott a böngészőbe épített fordító... szóval nézem ezt az Marktplaats-os IDEAL fizetést, és próbálom megérteni, de nehezen megy: jól értem, hogy ehhez holland bankszámlára lenne szükségem, vagy jó akármilyen SEPA-országbeli bankszámla (pl. a miénk) is?
Az eladó ezt vagy személyes átvételt jelölt meg, PayPal-t nem. Írtam, neki, hogy egyáltalán hajlandó lenne-e küldeni ide (ezt azért mindig meg kell kérdeznem, mert él irányunkban egy "egészséges" előítélet a világon sok emberben), és ha igen, hogyan tudnánk megoldani a fizetést, egyelőre PayPal- vagy direkt SEPA-transzfert ajánlottam fel... de mehetne ez az IDEAL-lal is? gondolkodik.gif
Köszi előre is, ha valaki észreveszi ezt, és tud is válaszolni!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Linn írta:
2024.02.13., kedd 12:07
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat. Valójában a https://www.hifishark.com/ -on találtam egy Sf Cremona-t, ami 2100.-EUR lett volna az eladó által javasolt szállítással. De nem megyek bele. Már nincs is meg a hirdetés. Tehát kamu volt.
Legkozelebb probalkozz olyannal, hogy ha megfizeted a Paypal adot ez esetben 71.50,- €uro akkor hajlando-e elkuldeni, bar nem tudom mit tud csinalni egy csaloval a Paypal. gondolkodik.gif
Esetleg ha valakinek van ilyennel tapasztalata, leirhatna.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Linn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.03.18., csüt. 20:29
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Linn »

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat. Valójában a https://www.hifishark.com/ -on találtam egy Sf Cremona-t, ami 2100.-EUR lett volna az eladó által javasolt szállítással. De nem megyek bele. Már nincs is meg a hirdetés. Tehát kamu volt.
Solidsteel asztal, Isotek GII Sigmas tápszűrő
Linn Sondek Lp12,Mose-Hercules, Ittok LVII, EMT HSD 006 MC hangszedő
Marantz SA-15S1
Unison Research Sinfonia+Simply Phono,
Sonus faber Venere 2.5
Kábelek: Van den Hul

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tottyi »

pali923 írta:
2024.02.13., kedd 10:42
tottyi írta:
2024.02.13., kedd 10:17
mit rendeltel es annak hogyan kene kineznie es a dobozban is lehet akarmi csak epp sulyra lesz megegyezo. :
Valamikor úgy a 70-es években a Fradi ifjúsági focicsapata vett részt egy tornán talán Tajvanon, vagy azon a környéken. Nyertek valamit, és a díj egy videómagnó volt (ami akkor még kuriózumnak számított). Mikor itthon kibontották, kiderült, hogy egy fából fűrészelt darabot kaptak, pont olyanra kifaragva, mintha magnó lett volna, szép fekete lakkal, és a súlya is meggyőző volt. :D :rolleyes:
En a vasarokban hallottam ilyenekrol de ezzel nem segitjuk a kedves vasarlot itt a topikban. :rolleyes:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tottyi írta:
2024.02.13., kedd 10:17
mit rendeltel es annak hogyan kene kineznie es a dobozban is lehet akarmi csak epp sulyra lesz megegyezo. :
Valamikor úgy a 70-es években a Fradi ifjúsági focicsapata vett részt egy tornán talán Tajvanon, vagy azon a környéken. Nyertek valamit, és a díj egy videómagnó volt (ami akkor még kuriózumnak számított). Mikor itthon kibontották, kiderült, hogy egy fából fűrészelt darabot kaptak, pont olyanra kifaragva, mintha magnó lett volna, szép fekete lakkal, és a súlya is meggyőző volt. :D :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tottyi »

pali923 írta:
2024.02.13., kedd 10:08
tottyi írta:
2024.02.13., kedd 08:27
Meg annyit, hogy ezektol a szallitoktol sem kell annyira felni mert pl nekem is mondott valami szallitoceget amit sosem hallottam de azota meg minden heten legalabb haromszor latom elmenni a varosban csak egyszeruen nem ismertem es nem figyeltem
Nem biztos, hogy itt az a helyzet, de szerintem itt nem a szállítmányozóval van a baj, hanem ezzel a letétes konstrukcióval. Legalábbis én már olvastam róla, és bele is futottam volna egy magyar ügyletnél, ha nem vagyok szkeptikus. Valami olyasmi az ügylet, hogy befizeted a pénzed valahova, a vevő elküldi a pakkot, és csak akkor kapja meg a pénzét, ha jelzed, hogy megjött az áru - ez a működési elv. A részleteket nem ismerem, de a lényeg, hogy neked a végén se pénzed, se árud nem lesz.
Szóval a neten észnél kell lenni, és alaposan körüljárni az eladót is.
Viszont ha megbizhato a ceg akkor ez az egyik legbiztonsagosabb uzlet de ez csak akkor derul ki ha mar valaki uzletelt igy veluk. De meg ezen is lehetne csavarni mert a ceg nemtudja, hogy te mit rendeltel es annak hogyan kene kineznie es a dobozban is lehet akarmi csak epp sulyra lesz megegyezo. :rolleyes:
Egyebkent ez a fajta uzleteles a Diablo jatekban van, hogy egy Moderatornak van adva a jatekpenz es a cucc akiknek kulonleges statuszuk van a neten es rogton fel lehet ismerni oket. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

konok írta:
2024.02.13., kedd 09:58
Amire még érdemes figyelni, hogy a PP igen rosszul váltja a Forintot,
Szerintem volt már itt arról szó, hogy régebben a PP alapból a saját árfolyamán váltotta a Ft-ot, és ha ezt át akartad állítani a bankod/bankkártyád árfolyamára, akkor nagyon mélyen kellett keresgélni a beállítások között. Ma azt látom, hogy ilyen ügyletnél feljön a kérdés, hogy melyik árfolyamot akarod használni. Természetesen a PP-t soha nem érdemes választani.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Ez tipikus marketplace-es lehúzásnak tűnik.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tottyi írta:
2024.02.13., kedd 08:27
Meg annyit, hogy ezektol a szallitoktol sem kell annyira felni mert pl nekem is mondott valami szallitoceget amit sosem hallottam de azota meg minden heten legalabb haromszor latom elmenni a varosban csak egyszeruen nem ismertem es nem figyeltem
Nem biztos, hogy itt az a helyzet, de szerintem itt nem a szállítmányozóval van a baj, hanem ezzel a letétes konstrukcióval. Legalábbis én már olvastam róla, és bele is futottam volna egy magyar ügyletnél, ha nem vagyok szkeptikus. Valami olyasmi az ügylet, hogy befizeted a pénzed valahova, a vevő elküldi a pakkot, és csak akkor kapja meg a pénzét, ha jelzed, hogy megjött az áru - ez a működési elv. A részleteket nem ismerem, de a lényeg, hogy neked a végén se pénzed, se árud nem lesz.
Szóval a neten észnél kell lenni, és alaposan körüljárni az eladót is.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

konok írta:
2024.02.13., kedd 09:58
tonee73 írta:
2024.02.13., kedd 09:30
konok írta:
2024.02.13., kedd 09:27


3.4% a jutalék és 0.34EUR a fix költség, kártya használat költségmentes a vevőnek és ezért 180nap áll rendelkezésre vita indításra az eladóval, amibe keményen bele áll a PP, ha a vevő reklamációját jogosnak ítéli, ezt nem nyújtja a personal payment.
Na akkor ez is tiszta.Köszi. :smile53:
Nincs mit. Amire még érdemes figyelni, hogy a PP igen rosszul váltja a Forintot, ezért érdemes EUR alapú kártyát használni, vagy nyitni pl egy Revolut számlát és azt a kártyát használni, talán ez költségét tekintve a legjobb megoldás, az EUR alapú, PP-tól független vásárlásra is jól használható, HUF > EUR > bank transfer középárfolyamon és költségmentesen intézhető 350eFt/hó-ig (csak hétköznap, hétvégére felszámol díjat!).
Ezt tudtam eddig is, elég szépen hajlik maga felé a PP keze, ha váltásról van szó.Ilyen célokra én a Wise-t használom.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: konok »

tonee73 írta:
2024.02.13., kedd 09:30
konok írta:
2024.02.13., kedd 09:27
tonee73 írta:
2024.02.13., kedd 09:09
A Paypalen keresztül fizethetsz "friends and family" módon is, így nem vesznek le annyit az utalásért.(sőt, ha jól tudom akkor semmit.)
"Within the United States (or within the U.K.), personal payments between friends and family are free via PayPal, as long as you're paying directly from your PayPal balance or bank account. If you're paying via debit or credit card, there's a “small charge” of 2.90% + a fixed fee."
Azt viszont nem tudom, hogy ha gebasz van akkor ugyanúgy kérhetsz-e kompenzációt, hiszen a családnak vagy barátnak fizettél... gondolkodik.gif
3.4% a jutalék és 0.34EUR a fix költség, kártya használat költségmentes a vevőnek és ezért 180nap áll rendelkezésre vita indításra az eladóval, amibe keményen bele áll a PP, ha a vevő reklamációját jogosnak ítéli, ezt nem nyújtja a personal payment.
Na akkor ez is tiszta.Köszi. :smile53:
Nincs mit. Amire még érdemes figyelni, hogy a PP igen rosszul váltja a Forintot, ezért érdemes EUR alapú kártyát használni, vagy nyitni pl egy Revolut számlát és azt a kártyát használni, talán ez költségét tekintve a legjobb megoldás, az EUR alapú, PP-tól független vásárlásra is jól használható, HUF > EUR > bank transfer, középárfolyamon és költségmentesen intézhető 350eFt/hó-ig (csak hétköznap, hétvégére felszámol díjat!).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára konok 2024.02.13., kedd 10:03-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”