Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
joran
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2016.04.13., szer. 16:56
Értékelés: 43

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: joran »

Tisztelt fórumtársaim!

William nevű felhasználótól átvettem kipróbálásra egy Gold Note Arno Extra nevű tápszűrő-elosztót. Lettem a vételárat úgy ahogyan azt kérte, kipróbáltam a készüléket, de mivel a rendszeremben az nem hozta azt az előrelépést amit vártam tőle, kértem hogy jelezze hol tudom neki vissza adni. Telefonon nem volt elérhető csak sms-ben kommunikált, de azt írta vissza hogy nem tudja vissza adni a pénzem mert kölcsön adta és nem is éri el a tagot. Csatoltam a levelezésünk. Vigyázzatok vele, kérem jelentkezzen akinek hasonló tapasztalatai voltak vele! Üdv.

Avatar
Világjáró atti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2020.05.13., szer. 12:55
Értékelés: 23

Re: Transparent Premium Power Cord

Hozzászólás Szerző: Világjáró atti »

Sajnos komolytalan eladó!

Avatar
Bazirga
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.03.01., vas. 12:09
Értékelés: 7

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Bazirga »

Ó, és vajon Smart845 pár éve, hirtelen meghibásodott Okki Nokki mosója megjavult már a szervizben?
Ha már VIP...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

DJK írta:
2023.01.07., szomb. 11:48
Elérkezett az idő, hogy én is csatlakozzam azokhoz, akiket ugyan nem vertek át (bár bizonyos szempontból ez is annak tekinthető), de elég kellemetlenül jártak egy leendő adásvétellel kapcsolatban. 200km-t kellett volna utazom egy hangfalért, az eladóval mindent leegyeztettem, az "új" hangfalnak előkészítettem a terepet (új állvány, rezgéscsillapító szettet vettem), teljesen biztosra mondtam a vételt. Az indulás előtti napon felhív az eladó, hogy inkább egy barátjának adta el.... Most nézegethetem az állványokat. :smile30:

Egy biztos, én ilyet nem csináltam volna.

Konkrétumokat, ha nem muszáj, akkor nem írnék, mert VIP rangú tag hirdette meg a cuccot. Nem akarok indulatokat kelteni, mert lehet hogy ez másoknak tök rendben van és nem értenék, hogy miért vagyok csalódott.
Tökéletesen átérzem a helyzeted, felháborodásod! Úgy 2 éve én is ugyanígy jártam igaz, nem VIP tag volt az eladó. Én már elindultam a megvásárolni szándékozott előerősítőért, zsebemben az árával(alkú nélkül), a megbeszélt időpontra . Az út kb. 230 km lett volna oda-vissza, de "szerencsémre", úgy 10 perc autózás után megszólalt a telefonom. Az eladó hívott, és azt mondta, hogy "mégse menjek, mert ugyan azt Ő nem említette, de az előerősítő nincs nála otthon, hanem az egyik barátjánál van kölcsönbe, meghallgatáson, és most, hogy megyek érte vissza akarta hozni a barátjától, de a barátjának annyira megtetszett, hogy meg akarja venni. De ugye azért én megértem, hogy inkább a barátját részesíti előnyben, mint egy idegent?"
Hírtelen köpni-nyelni nem tudtam, csak próbáltam arra hivatkozni, hogy hát már nekem ígérte, meg megbeszélt időpont, nem alkuszom, már úton vagyok, de nem érdekelte, csak azt hajtogadta, hogy hát a barátság az milyen szent dolog...
Leforrázva visszafordultam, de ez a tüske az óta is bennem van.
Mivel ez már kb. 2 éve történt, így a fórumtársat nem nevesíteném, már lényegtelen.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

VIP rang ide vagy oda: ezt inkorrekt, akárhogy is nézzük és jogos is a felháborodás, úgyhogy nincs semmi gond a tag nickjének nevesítésével. Én mindig az "adott szó kötelez" elv mentén intéztem az ügyleteimet, sajnos a mai világban ez egyre kevésbé működik és érvényesül.
Sajnálom, hogy így jártál.
Az érme másik oldala (megértve azt is, hogy előre rákészülve megvetted a szükséges kiegészítőket a mielőbbi minőségi használatbavétel érdekében): én csak a hangsugárzó érkezése után tettem volna - persze ez csak az én álláspontom, épp az ilyen esetek elkerülése érdekében.Nyilván te sem feltételezted, hogy ez fog történni így ezt nem neked szádékozom felróni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: DJK »

kasumi írta:
2023.01.07., szomb. 12:15
DJK írta:
2023.01.07., szomb. 11:48

Konkrétumokat, ha nem muszáj, akkor nem írnék...
Szóval, csak bátran...! ;-)
viewtopic.php?f=33&t=184440&p=2757689&h ... e#p2757689

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

DJK írta:
2023.01.07., szomb. 11:48

Konkrétumokat, ha nem muszáj, akkor nem írnék...
Ez így egy "off", ha figyelembe vesszük a téma címét, ráadásul senkinek sem segít, hogy a jövőben jobban/ügyesebben/hatékonyabban intézze adásvételeit.
Szóval, csak bátran...! ;-)
Újratervezés

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: DJK »

Elérkezett az idő, hogy én is csatlakozzam azokhoz, akiket ugyan nem vertek át (bár bizonyos szempontból ez is annak tekinthető), de elég kellemetlenül jártak egy leendő adásvétellel kapcsolatban. 200km-t kellett volna utazom egy hangfalért, az eladóval mindent leegyeztettem, az "új" hangfalnak előkészítettem a terepet (új állvány, rezgéscsillapító szettet vettem), teljesen biztosra mondtam a vételt. Az indulás előtti napon felhív az eladó, hogy inkább egy barátjának adta el.... Most nézegethetem az állványokat. :smile30:

Egy biztos, én ilyet nem csináltam volna.

Konkrétumokat, ha nem muszáj, akkor nem írnék, mert VIP rangú tag hirdette meg a cuccot. Nem akarok indulatokat kelteni, mert lehet hogy ez másoknak tök rendben van és nem értenék, hogy miért vagyok csalódott.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Samsung Galaxy S10e telefon

Hozzászólás Szerző: peterson »

trane írta:
2022.11.02., szer. 10:54
gugli írta:
2022.11.02., szer. 04:06
"Sportszerűtlen hozzászólás és törölni kell"...na ne már..először is nem szórakozásból és nem is hitelrontásból írtam amit írtam.Még tegnap 6.00 óra körül írtam az eladónak , hogy meg szeretném vásárolni a készüléket, ha a posta belefér az árba,megkérdeztem mekora a telefon RAM/ROM -ja valamint a szine, mert ezek nem derülnek ki a hirdetésből.Válaszában valami memóriakártyáról mesélt amit ő nem tud mekkora (persze nem ez volt a kérdés,de úgy tűnt fogalma sincs mit jelent a telefon belső memóriája) ezenkívűl kérte az előre utalást már akkor.Én megírtam neki, hogy nem utalok előre mert már kétszer is megszívtam egyszer kb.650EUR másodszor pedig 400EUR-t buktam.Nem szeretnék mégegyszer, mert ami túl olcsó az általában gyanús és átverés szagú.Viszont postán utánvéttel vagy GLS-el házhozszálítással megveszem.Kértem whatsapp-on vagy viberen elérhető-e mert jelenleg külföldön vagyok de itt fel tudom hívni , hogy egyeztessünk a részletekről .(Erre nem is válaszolt, mint kiderült nem is halott még ezekről az alkalmazásokról) Ezután következő válaszában már kezdett idegeskedni, felszólított nézzem meg a képeket mert a hirdetéséből minden kiderül. Na ez baromság mert továbra sem látható melyik verzió a készülék (létezik 6/128Gb és 8/256GB) és a szine sem, mert szilikon tokban van.Erre nem válaszoltam, majd két óra eltelltével megkérdezte érdekel -e még a készülék mert sok más komoly érdeklődője is van.Erre válaszoltam , hogy természetesen meg szeretném venni és oldjuk akkor meg paypall-on keresztül, úgy elküldöm előre a pénzt, mert biztonságos.Ezután rögtön fel is hivtam (ami egy vagyonba került), akkor már azt álította mivel én nem küldöm a pénzt van másik érdeklődője és már eladta a készüléket.Paypallról még nem is hallot életében , nem tudja mi fán terem , neki banki utalás kell.Na ezután felháborodtam és mondtam , EZ EGY KOMOLYTALAN ELADÓ, nincs rögtön pénz akkor variál.Hol itt a korrektség????A kérdesekre meg értelmes válaszokat nem tud adni, fogalma sincs mit árul.Arra hivatkozik hogy ő 3-4 éve regisztrált és már mióta tag -ez semmit sem jelent (én 14 éve tag vagyok..és akkor mi van). ennyi a történet, akit érdekel elolvassa akit nem nem.Én ilyen eladótól nem vásárolok, aki igen lelke rajta...

bocs.gif uvegajto.gif

Nem tudom kinek, minek szól ez a két emoji!?

De, én sem tudom kapásból mekkora a telefonom memóriája (persze megtudnám nézni, ha kell), alapból nem érdekel, elég amire kell! Nincs whatsapp-om sem viberem! Nem kell, elég a telefon, mail. Nem tudok fogadni PayPal utalást. Igaz mindegyikről hallottam már.
Ezek szerint megbízhatatlan vagyok? Ha csak hagyományos módokon tudok, akarok kommunikálni, pénzt fogadni, akkor variálok? Nem tudom... de azt hiszem valahol máshol csúszott el a kommunikáció mindkét részről!

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: erica »

forester1 írta:
2022.11.02., szer. 10:05
T Fórum tagok!!

Évek óta AVX tag vagyok, mindig a saját tulajdonú, eladásra szánt készülékeimet árulom itt feljebb lépés miatt.
Soha senkit nem vertem át, aki előre fizetett nekem banki átutalással, az is megkapta mindig tőlem a készüléket vagy kábelt, stb.. Az elmúlt pár hónapban is vettek itt a fórumon tőlem egy-egy digitális kábelt, mindkét vevő elégedett volt velem. A tárgyi év első felében pl. az "erica" nevű fórumtag is vásárolt tőlem egy drága tápkábelt előre fizetéssel, gond nélkül megtörtént az adás-vétel.
Minden előre utalásos eladásnál a pénz beérkezését követően üzenetben vissza igazolom a vevőnek, hogy megkaptam az átutalást, majd a csomag indulásáról is tájékoztatni szoktam őket (tracking number!!).
Többször is vásároltam, előre utalással nagyértékben forester1 forutárstól mindíg a megbeszéltek szerint zajlott minden és nálam mindenben segítőkész volt!
Absolute megbízható embernek ismertem meg!
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
forester1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.04.17., kedd 17:21
Értékelés: 30

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: forester1 »

T Fórum tagok!!

Évek óta AVX tag vagyok, mindig a saját tulajdonú, eladásra szánt készülékeimet árulom itt feljebb lépés miatt.
Soha senkit nem vertem át, aki előre fizetett nekem banki átutalással, az is megkapta mindig tőlem a készüléket vagy kábelt, stb.. Az elmúlt pár hónapban is vettek itt a fórumon tőlem egy-egy digitális kábelt, mindkét vevő elégedett volt velem. A tárgyi év első felében pl. az "erica" nevű fórumtag is vásárolt tőlem egy drága tápkábelt előre fizetéssel, gond nélkül megtörtént az adás-vétel.
Minden előre utalásos eladásnál a pénz beérkezését követően üzenetben vissza igazolom a vevőnek, hogy megkaptam az átutalást, majd a csomag indulásáról is tájékoztatni szoktam őket (tracking number!!).

Avatar
gugli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 03:02
Értékelés: 17

Re: Samsung Galaxy S10e telefon

Hozzászólás Szerző: gugli »

"Sportszerűtlen hozzászólás és törölni kell"...na ne már..először is nem szórakozásból és nem is hitelrontásból írtam amit írtam.Még tegnap 6.00 óra körül írtam az eladónak , hogy meg szeretném vásárolni a készüléket, ha a posta belefér az árba,megkérdeztem mekora a telefon RAM/ROM -ja valamint a szine, mert ezek nem derülnek ki a hirdetésből.Válaszában valami memóriakártyáról mesélt amit ő nem tud mekkora (persze nem ez volt a kérdés,de úgy tűnt fogalma sincs mit jelent a telefon belső memóriája) ezenkívűl kérte az előre utalást már akkor.Én megírtam neki, hogy nem utalok előre mert már kétszer is megszívtam egyszer kb.650EUR másodszor pedig 400EUR-t buktam.Nem szeretnék mégegyszer, mert ami túl olcsó az általában gyanús és átverés szagú.Viszont postán utánvéttel vagy GLS-el házhozszálítással megveszem.Kértem whatsapp-on vagy viberen elérhető-e mert jelenleg külföldön vagyok de itt fel tudom hívni , hogy egyeztessünk a részletekről .(Erre nem is válaszolt, mint kiderült nem is halott még ezekről az alkalmazásokról) Ezután következő válaszában már kezdett idegeskedni, felszólított nézzem meg a képeket mert a hirdetéséből minden kiderül. Na ez baromság mert továbra sem látható melyik verzió a készülék (létezik 6/128Gb és 8/256GB) és a szine sem, mert szilikon tokban van.Erre nem válaszoltam, majd két óra eltelltével megkérdezte érdekel -e még a készülék mert sok más komoly érdeklődője is van.Erre válaszoltam , hogy természetesen meg szeretném venni és oldjuk akkor meg paypall-on keresztül, úgy elküldöm előre a pénzt, mert biztonságos.Ezután rögtön fel is hivtam (ami egy vagyonba került), akkor már azt álította mivel én nem küldöm a pénzt van másik érdeklődője és már eladta a készüléket.Paypallról még nem is hallot életében , nem tudja mi fán terem , neki banki utalás kell.Na ezután felháborodtam és mondtam , EZ EGY KOMOLYTALAN ELADÓ, nincs rögtön pénz akkor variál.Hol itt a korrektség????A kérdesekre meg értelmes válaszokat nem tud adni, fogalma sincs mit árul.Arra hivatkozik hogy ő 3-4 éve regisztrált és már mióta tag -ez semmit sem jelent (én 14 éve tag vagyok..és akkor mi van). ennyi a történet, akit érdekel elolvassa akit nem nem.Én ilyen eladótól nem vásárolok, aki igen lelke rajta...

Avatar
forester1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.04.17., kedd 17:21
Értékelés: 30

Re: Samsung Galaxy S10e telefon

Hozzászólás Szerző: forester1 »

Felhívnám a fórumtársak figyelmét az alábbiakra.
Évek óta AVX tag vagyok, mindig a saját tulajdonú, eladásra szánt készülékeimet árultam itt feljebb lépés miatt.
Soha senkit nem vertem át, mindenki előre fizetett nekem, és megkapta tőlem a készüléket vagy kábelt, stb..
Akit érdekel a telefon, az keressen nyugodtan, a fővárosban személyesen is át tudom adni készpénzes fizetés esetén.

Avatar
szaki80
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2008.12.31., szer. 18:45
Értékelés: 112

Re: Samsung Galaxy S10e telefon

Hozzászólás Szerző: szaki80 »

Az alábbi hozzászólás miatt én elengedem. Sajnos több éve egy Samsung S3-at akartam venni, de a mai napig nem kaptam meg. Rendőrségi feljelentést tettem, de 50000Ft alatt szabálysértés miatt nem tettek semmit.

Avatar
forester1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.04.17., kedd 17:21
Értékelés: 30

Re: Samsung Galaxy S10e telefon

Hozzászólás Szerző: forester1 »

Jegelve "szaki80" fórumtársnak!

Avatar
forester1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.04.17., kedd 17:21
Értékelés: 30

Re: Samsung Galaxy S10e telefon

Hozzászólás Szerző: forester1 »

Kérem a moderátortól ez előző "sportszerűtlen" hozzá szólás törlését,
minden adatot valósan közöltem a telefonról.
Úgy néz ki, hogy a "szaki80" fórumtárs megvette, várom a tényleges visszaigazolást tőle a banki előre utalás
elfogadásához.

Avatar
gugli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 03:02
Értékelés: 17

Re: Samsung Galaxy S10e telefon

Hozzászólás Szerző: gugli »

Komolytalan eladó...senki ne utaljon neki előre!!!!
Összevissza igérget fűnek fának,variál , még a hirdetés is tele van hiányosságokkal , azt sem tudja mekkora memóriája van az eladandó készüléknek.Soha tőbbet!!!!

Mr.Fox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2019.01.05., szomb. 00:28
Értékelés: 56

Re: Lyngdorf TDAI 2200

Hozzászólás Szerző: Mr.Fox »

tonee73 írta:
2022.10.15., szomb. 20:10
tonee73 írta:
2022.10.14., pén. 16:49
hifipisti írta:
2022.10.14., pén. 10:46


Totál természetesen, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga hazudozik teljes nyugalommal és megelégedettséggel.
Azért érdemben te is reagálhatnál az ominózus erősítő topikjában a hibával kapcsolatban... gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Már nincs rá szükség, reakció hiányában a topikot töröltem.
Ha hazudozom akkor nincs para,hirdesd meg az eredeti szöveggel ! ;peace;

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Lyngdorf TDAI 2200

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tonee73 írta:
2022.10.14., pén. 16:49
hifipisti írta:
2022.10.14., pén. 10:46


Totál természetesen, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga hazudozik teljes nyugalommal és megelégedettséggel.
Azért érdemben te is reagálhatnál az ominózus erősítő topikjában a hibával kapcsolatban... gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Már nincs rá szükség, reakció hiányában a topikot töröltem.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Lyngdorf TDAI 2200

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

hifipisti írta:
2022.10.14., pén. 10:46


Totál természetesen, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga hazudozik teljes nyugalommal és megelégedettséggel.
Azért érdemben te is reagálhatnál az ominózus erősítő topikjában a hibával kapcsolatban... gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

hifipisti
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.07.09., csüt. 10:07
Értékelés: 1

Re: Lyngdorf TDAI 2200

Hozzászólás Szerző: hifipisti »

:alert2:

Kérlek benneteket vigyázzatok következő emberkével!!! 06702092402 csabesz6@freemail.hu Ha jól látom rendszeresen hirdet itt is az úriember.

Konkrét eset: Az úriember rám ír egy SMS-t név nélkül a fenti hirdetéssel kapcsolatosan, ahol megírja, hogy x Ft-t adna az gépért. Eleve gyanús volt, hogy valaki sms-ben alkudozik. Semmi gond visszahívom gondolván, ha már valaki leír valamit, akkor van is mögötte konkrét érdeklődés. Egész jól elbeszélgetünk, odaadnám annyiért amit az ember beajánlott és meg is állapodunk egy másnapi időpontban, amikor az úriember eljön és megnézi a gépet. Utána még rám is ír, hogy 4-5 körül érkezne és tutifix a dolog. Másnap fél öt és még semmi, gondolom, csak megkérdezem mi a helyzet. Természetesen semmi :-) Se fel nem veszi a telefont, se vissza nem hív többszöri próbálkozásra sem. Másnap azért rápróbáltam egy másik telefonról is. Az úriember azonnal készségesen felveszi és teljes nyugodtsággal hazudja a szemembe, hogy közbejött valami "Anyukámat kórházba kellett vinni" ésatöbbi felesleges hazudozás. Természetesen megint megállapodunk egy időpontban, amiből nyilván nem lett semmi. Ezt mér én is sejtettem ,de gondoltam csak megnézném, hogyan reagál valaki egy ilyen ügyre. Totál természetesen, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga hazudozik teljes nyugalommal és megelégedettséggel.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

Köszönöm a hozzászólásokat.
Ez már a második olyan sztori, ami így alakul(t). De ilyen típusú támadásokra nem vagyok hajlandó reagálni, védekezni úgy, hogy teljesen értelmetlen.
Tamás, köszönöm a felajánlást, természetesen az anyagi vonzatát - amennyiben lesz - vállalom. De nem a VEVŐ miatt, hanem kizárólag a a saját lelkiismeretem és becsületem miatt.
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

"annyit csak, én Speedy-t egy végtelenül korrekt embernek (és eladónak) ismerem :smile32: leborulok.gif"

Csatlakozom Trane kolléga véleményéhez. Nagyon meglepne, ha mindez így történt volna, s nem csak a dolgok egy olvasata a panasz.

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: TMP »

vájtfül:-) írta:
2022.09.26., hétf. 10:26
"Az egész adás-vétel furcsán kezdődött és furcsán is végződött ezek szerint. de ezekről a kedves vevő nem ír ám..."


Le tudom írni még részletesebben is ha valakiek semmi sem elég.
Amúgy miután meglátta a beírt véleményemet, utána persze már tudott hívni; de mostmár én nem veszem föl (sőt le is tiltottam), előbb kellett volna beszélgetni. Téma részemről már lezárva.
Nos én a történetet kicsit másképp ismerem, valamint Speedy-t nagyon korrekt vevőnek és eladóak, de hogy az ügy lezáruljon mindenki számára pozitív módon, vállalom, hogyha hozzám kerül a készülék, akkor azt átnézem és rendbe rakom.

Avatar
vájtfül:-)
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2015.02.26., csüt. 02:06
Értékelés: 47

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: vájtfül:-) »

"Az egész adás-vétel furcsán kezdődött és furcsán is végződött ezek szerint. de ezekről a kedves vevő nem ír ám..."

Nem tudom mi volt az a nagyon furcsa, és hogy milyen részletesen kellene írnom, tudok én akármilyen részletesen csak most ha percre pontosan leírok mindent, annak nem tudom mi az értelme a lényeg szempontjából; de jó, legyen szó nagyobb vonalakban a kezdetekről is.

Járt nálam egy napra egy régebbi TMP ANT. Meghallgattam és tetszett, bár mivel tudtam hogy létezik már audiofilebb alkatrészekkel szerelt változat is, ezért miután ismerősöm felhívta rá a figyelmem hogy épp hirdetnek egyet, elkezdtem gondolkodni rajta.
Volt előre betervezett szabadságom ezért utolsó munkanapomon 18.-án kora reggel ráírtam (igen én vasárnap is szoktam dolgozni, ha épp úgy esik a beosztásom) és megkérdeztem hogy esetleg 160-ért odaadná-e, mert akkor akár már másnap is tudnék érte menni. 170-et mondott végső árra, erre én azt mondtam még alszok rá egyet, illetve azt is hogy ~elég messziről is mennék, azért szerettem volna többet alkudni. Másnap azzal voltak tele a hírek hogy 22.-én szinte ingyen lehet utazni az autómentes nap jóvoltából és mivel én úgyis tömegközlekedéssel mentem volna (ez amúgy elhiszem hogy furcsa, de hát van aki nek nincs kocsija, vagy elvették a jogsiját ... stb. mindenki gondolja ami számára szimpatikusabbat) ezért újból ráírtam, hogy rendben, legyen 170 viszont csütörtökön mennék érte. Mondta hogy neki a héten pont az az egy nap nem jó, de át tudnám venni a feleségétől 16 óra után. Mondtam hogy OK de akkor ha lehet inkább a felesége munkahelyén venném át, mert sok időm elmegy az utazással és inkább hamarabbi időpontban mennék. Azt is mondtam hogy nem baj ha így nem tudom kipróbálni, mert ha ő azt mondja hogy hibátlan, azt én elhiszem (persze ez is lehet hogy számára fura, mármint ha hiszünk valakinek).
Szóval 22.-én reggel 7:55-kor elindultam otthonról, 12:05-kor átvettem a feleségétől, 16 óra után nemsokkal értem haza.
18 óra után kapcsoltam be a fejeserősítőt, bekapcsoló gomb elfordítása után már megjelent az a recsegős sistergős zaj hol egyik hol másik csatornán. Próbálgattam több bekapcsolgatást, másik aljzatot. Mivel azt mondta Speedy Gonzales, hogy ő csak hagdobozzal használta, ezért rátettem a focal profil 908-asaimat is, annak a magassugárzói is adták ezt a hangot.
Ezekután még aznap este, 22.-én 19:59 megpróbáltam hívni de foglalt volt. Úgy gondoltam ilyen későn már nem próbálkozok többet, így inkább még akkor megírtam neki 22.-én 20:30-kor és vártam hogy mit válaszol. Másnap, tehát 23.-án napközben még próbálgattam az erősítőt, próbáltam volna feltérképezni jobban a hibát. Olyat észrevettem hogy ha kapcsolok rá valami jelet és használom, akkor ritkábban jelentkezik ez a sistergős recsegős hang, volt hogy több zeneszám alatt se jöt elő, és olyan is volt hogy bekapcsolás után se csinálta egyből. Délután láttam a privát üzeneteknél hogy az előző este írt levelem már el lett olvasva, és estig vártam is, de mivel nem volt válasz így 23.-án 19:12-kor megpróbáltam hívni, végigcsngettem de semmi. 24.-én reggel láttam hogy hogy 23.-án 19:50-kor írt, hogy másnap délelőtt felhív. Én 24.-én délelőtt miután ezt elolvastam visszaírtam hogy rendben; elérhető vagyok + még a hibával kapcsolatos újabb tapasztalásokat is leírtam.
Hiába mondta hogy felhív, egész álló nap nem hívott.
Másnap azaz 25.-én úgy döntöttem hogy nem szarozok tovább ezzel az illetővel hisz látszik hogy levegőnek néz, ezért inkább megadom a negatívot és felveszem a kapcsolatot a gyártóval. Így tegnap leírtam a véleményem és délután beszéltem Gál Tamással, szerencsére válallta.
Le tudom írni még részletesebben is ha valakiek semmi sem elég.
Amúgy miután meglátta a beírt véleményemet, utána persze már tudott hívni; de mostmár én nem veszem föl (sőt le is tiltottam), előbb kellett volna beszélgetni. Téma részemről már lezárva.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”