Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wittao mozi- és zeneszobája

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Szuper!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

karácsony2 Sok sikert!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Nekem is van egy lemezem amin Sara K. énekel, talán egy két szám tetszett rajta, persze nem a felvétel miatt. Ettől függetlenül kíváncsi lrnnék hogy ott hogy szól. Szép volt az a fabetét!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.11.25., vas. 12:30
Egy ETALON SuprA integrált járt nálam rövid időre (1hét), csináltam egy kis rövid leírást róla.

Ha érdekel Benneteket, megköszönöm ha benéztek és elolvassátok:

https://wittaozeneszobaja.blog.hu/2018/ ... sito_teszt

üdv,
wittao
Köszönet érte!
Mivel keresgélek egy normálisabb integráltat, nagy élvezettel olvastam a leírásodat.
(Ráadásul Sara K. Hell or High Water c. albuma meg is van, az eredeti Stockfisch-kiadású lemezen. Nekem sem ez a kedvencem, de van olyan Stockfisch lemezem azért, amit igencsak kedvelek - ízlések és... :D ).

Egy apróság: számomra, és talán mások számára is, hasznos lett volna még esetleg egy rövid tapasztalatleírás klasszikus darabokkal (mondjuk egy barokk concerto és egy nagyzenekari mű, pl Mahler valamelyik szimfóniája). Ha lehet az általad leírtaknál többet kívánni, akkor én ezt kívánnám még. De így is nagyon jó!!!

Szuper lett a blogod, jól tetted, hogy meglépted ezt...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2018.11.25., vas. 21:19-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

wittao írta:
2018.11.24., szomb. 11:25
Hifilala írta:
2018.11.24., szomb. 10:53
Ha már alapvetően mozis topicban vagyunk és máshol megemlítetted,hogy nem tetszett a mozis produkciód,akkor azért megkérdezem és nemcsak tőled,hogy miért is várunk el ütős hangot egy olyan hangszórókészlettől,ami esetleg egy autó levegőjét képes megmozgatni?
13 m2-en szerintem egy MA Silver+ Bronze szett, melynyomoval 2m-rol elegge kellemes produkciot tud nyujtani. Tobben jartak nalam, akik azt mondtak brutal erosnek ereztek a rendszert.
Nekem a hang tonalitasa nem volt az igazi, lagynak talaltam es nem gyengenek. Persze 5.1 koncertfelvetelnel meg jol jott a zeneiseg.
Visszagondolva valamilyen procival es az UREI vegfokokkal lehet szivemhez kozelebb allo mozis hangot tudtam volna kicsikarni. + emelle egy jo sztereo rendszer. Csak nem engedhettem meg magamnak mindkettot es most sem.
Gold az igazi!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Ha már alapvetően mozis topicban vagyunk és máshol megemlítetted,hogy nem tetszett a mozis produkciód,akkor azért megkérdezem és nemcsak tőled,hogy miért is várunk el ütős hangot egy olyan hangszórókészlettől,ami esetleg egy autó levegőjét képes megmozgatni?

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.11.23., pén. 02:20
Beszereztem tegnap egy Valhalla AgPt koax kábelt kipróbálásra. Miközben dolgoztam, végig azzal hallgattam a rendszeremet.
Azt kell mondjam, sokkal transzparensebb lett a hangkép, nem gondoltam volna, hogy még hallok ilyen jellegű változást a rendszeremben (Acoustic Zen Silver Bytes helyett). A mélyeket érzem megfogottabbnak még. Vannak, de valahogy lerövidültek, gyorsabbak. Nagyon örülök neki, úgy érzem marad egy darabig a kábel :) . Részletességében az Entreq Apollo Infinity digit összekötő köré tenném, de számomra kellemesebb lágy hangzással. Azokat is csípem, de most valahogy ezzel jobban összeáll a rendszer. Gondolom erről a felhasznált platina gondoskodik. Van már egy Aura V2/2 a rendszeremben. Most sajnálom csak igazán, hogy elszalasztottam a V2/2 AES/EBU-t !!! Eljön majd annak is az ideje...
Viszont egyre inkább kikandikál a rendszerből a WireWorld USB kábelem. Oda majd idővel be kell pattintanom valamit, mert eléggé idegen, mintha rögtön az elején megfogná a rendszert.
Kemény vagy Csoki!
Megenyhültél? :)
Jól tetted, ártana a azépsegednek ha magadba fojtanád az írást. Kitudja, lehet még pattanasaid lennének cölibátustól! 31_1_21.gif

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2018.11.20., kedd 21:42
Vinkler írta:
2018.11.20., kedd 21:06
wittao írta:
2018.11.20., kedd 09:44
Koszi Gabi :)

Majd meglatjuk mit tojik a pok...

Egyelore ezt a tesztleirasosdit hanyagolom itt, majd elmegyek az Ad-vesz topikba kotekedni egy picit, azt szabad buntetlenul ;peace;
Az nálunk a policy, ha magadnak kevered a trágyát, akkor vállald a felelősséget.
Ettől függetlenül teljesítettük a kérésed és kipucoltuk a fekáliát utánad. Nem kellett volna? ;peace;
Delutan kertelek meg, hogy szedd ki. Ehhez kepest ejfelig nezted, lattam ott voltal a topikban. Masnap mikor jelentettem 2x, Tonee ganezta ki a topikot. Vegulis igen, kiszedtetek...
Tulleptem en mar a teman, megyunk tovabb igy. Legalabb tobb szabadidom van :D
19:00-kor küldtél egy privát üzenetet, hogy ki kellene pucolni a topicot, mert kellemetlenné vált.
Én 21:00-kor olvastam és kérdeztem, hogy mit szeretnél vele. Azt már meg sem jegyzem, hogy ennek a módja a jelentés gomb, nem a privát üzenet, ezt is számos alkalommal jeleztük. Nem baj, hogy nem ment át, ebből is tanultunk. Ezután az ilyen jellegű privát üzeneteket figyelmen kívül hagyjuk és csak a jelentéseket fogjuk megvizsgálni. Ettől függetlenül probáltam segíteni, és megkérdeztem, hogy mit szeretnél.
Azt ugyan nem tudom, hogy mi alapján kéred számon, hogy nem azonnal moderáltuk a kérésedet, ettől függetlenül megtettük, amikor lehetőségünk volt rá! Köszi tonee!
Kérlek viszont, ha lehet, hogy a jövőben gondold át a kommunikációdat, mert simán lehet, hogy nem olvassuk az üzeneteket azonnal, ami estleges kellemetlenségekre adhat okot a továbbiakban.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.11.20., kedd 21:42
Legalabb tobb szabadidom van :D
Mitől???? Hogy azt a két tőmondatot nem írod le? :fekverohog:

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: R.G. »

:smile52:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: R.G. »

A szabaly az szabaly! Tartsuk be, kulonben eluralkoduk a kaosz :tutiok:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2018.11.20., kedd 09:44
Koszi Gabi :)

Majd meglatjuk mit tojik a pok...

Egyelore ezt a tesztleirasosdit hanyagolom itt, majd elmegyek az Ad-vesz topikba kotekedni egy picit, azt szabad buntetlenul ;peace;
Az nálunk a policy, ha magadnak kevered a trágyát, akkor vállald a felelősséget.
Ettől függetlenül teljesítettük a kérésed és kipucoltuk a fekáliát utánad. Nem kellett volna? ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Aprosag!!! Inkabb tapasztalat megosztasokkal folytassuk. Aki meg mindent jobban tud, az..... van akit nem kell meggyozni, hisz vagy botfulu, vagy semmihez sem ert, csak hangoztatja az igazat. Bele sem gondolvan abba, hogy mas is.lehet mint ami eddig volt. Ezt a reszt hagyni kell. Kell az eszmecsere, de ettol meg nem kell egy velemenyen is lennunk. Mi sem vagyunk egy velemenyen a hangzast illetoen. De ettol meg nagyon is erdekel az, ahogyan azt te eled meg, milyen velemenyt is formalsz valamilyen audio ezkozrol stb. Stb. Stb. Tudod mit! Lehet igazad van! Ne is ird le, atugrom hozzad egyik este es majd ketten, vagy max paran jol kitargyaljuk a hallottakat.
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: R.G. »

[quote=wittao post_id=2314265 time=1542657321 user_id=39756]
Várom szeretettel Rotox, Zolaba, Bitrograde és az őket további plusszolók cikkeit, beszámolóit, tesztjeit. Most megmutathatja mindegyikőtök, hogy hogy kell ezt csinálni rendesen, normálisan! Részemről ezt itt befejeztem.

Kicsit el lett kanyarintva ez a "vitatkozas" tema. En szurkolok neked, nektek tovabb 😉
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

wittao írta:
2018.11.19., hétf. 09:39
Nem is tudom hol kezdjem, lehet az a legjobb, ha belevágok a közepébe a dolgoknak.

Tegnap kicsit elbizonytalanodtam, van-e értelme ezen a fórumon tovább súlyzóznom a rosszindulatú, ám annál kevesebbet az asztalra lepakoló emberekkel és a velük való kardoskodásnak. Már minden vagyok, blogger, hazug, üzletember, kupec, csaló, más cégérével ékeskedek stb. Nem biztos, hogy erre nekem szükségem van, van elég dolgom rajtuk kívül is. Ha ezt az egészet hagyom a francba, akkor viszont ők "győztek" (azért teszem idézőjelbe, mert valójában egy nagy rakás irigy senkinek tartom őket, akik itt a fórumon a szájtépésen kívül még nem mutattak semmit, és a való életben sem nézek ki többet belőlük). Néhány cinikus megjegyzésre, szurkálódásra futja tőlük, nulla valódi teljesítménnyel. A való életben is vélhetően kis niemand-ok, akik a gépük billentyűzete és a székük háttámlája között elhelyezkedő vírusként jellemezhetők leginkább. Sok esetben ezek a dolgok engem inkább feltüzelnek, és arra buzdítanak ha ilyen senkiháziak szerint valamit rosszul csinálok és az ő értékrendjük szerint nem ok az általam végzett munka, akkor valójában jól - vagy legalábbis nem teljesen rosszul - csinálom amit csinálok.

Hogy ne a levegőbe beszéljek: régóta fenn van egy hirdetésem (a többi kupec hirdetésem mellett), amire hogyhogy nem rácsapott a fórum önkéntes helyőrségének pár tagja, milyen dolog már hogy nem adok mellé dobozt... erre megpróbáltam először finoman, aztán amikor felismertem a kötekedés valódi célját - jó nagy balhé kerekedjen, ezzel a céget is belehúzva és utána már lehet azt is fikázni - kicsit erélyesebben odaszóltam. Természetesen szó szót követett. Végül megkértem a modikat, kapják ki az egészet az OFF-ba, mert ennek semmi értelme. Szóval ez is egy hitelrontási stratégia a sok közül, már csak az a kérdés kinek milyen érdeke fűződik ehhez? Bizony az is elég szarul esett, hogy a moderátorok 1 napig végignézték az egészet, máskor ha egy sima kommentet odateszünk valahová, rögtönítélő bíróság van és jön a "fejezzétek be a nem a témához tartozó dumát' c. ejnye-bejnye. Most ma reggelre szerencsére Tonee közbelépett és kukázott pár tételt, azt ezúton is köszönöm (bár itt is bennehagyott pár dolgot, de mindegy, már nem érdekel).

Az alapvető dolgot az indukálta, hogy tagja vagyok egy gyártónak, és innen hozzám került 1, majd mégegy USB/SPDIF konverter beszámításból. Mind a kettő az én magántulajdonom, de nincs rá szükségem... mit csinál ilyenkor az ember? Eladja(ná).
Két lehetőség vanilyenkor: vagy suttyomban valakivel meghirdettetnek az eladni szándékozók egy-két árút (tömkelegével lehet gyártók, forgalmazók, DIY-erek maguk vagy alkalmazottai által üzletszerű hirdetéseket megtalálni a fórumon, aki nem hiszi, simán nyomok neki 10-et privátban), vagy pedig fogom magam és felteszem egyenesben a terméket és eladom(nám). Az utóbbi megoldást választottam, nekem aztán nincs semmi titkolnivalóm, ide be is írtam még a céges dolgaimat is, mivel úgy gondoltam az írásaim miatt ez fontos. Majd úgyis szóltok, ha éppen részrehajló, elfogult voltam, és akkor korrigálom (persze ezt ezek az "urak" rögtön visszakézből benyomták, sajnos a kreativitásnak annyira hiányában vannak, olyan fegyverrel támadtak amit én dobtam eléjük a trágyagödörbe, és más nem lévén még bele is másztak érte, utána tetőtöl talpig sz@rosan küzdöttek ám derekasan).

A legelső kérdésük olyan kellemes volt, hogy " a gyártó nem mellékel hozzá dobozt " ?
Az fel sem merült bennük, hogy de igen mellékel, csak én nem adok hozzá. A hirdetésemben is leírtam: tartozékok nélkül eladó. Szerintem ez egy elég egyértelmű kijelentés. Sok olyan hirdetést lehet látni, amikor egy erősítő mellé nincs távirányító. Miért nincs? Mert széttört, költözésnél elhagyták, nem működik ezért kidobták stb. Az én esetemben ez sokkal egyszerűbb: nekem nem kellettek tartozékok, így nem is volt semmi. Érdekes volt számomra (utána már rájöttem a valódi okokra), hogy emellett a kérdés mellett kellemesen leragadt a tisztelt publikum, máskor nem kezdik el degradálni a gyártót azért mert egy vásárlójuk/tulajuk az eladó terméket nem tartozékaival adja. Már halványan látom is a szemem előtt, ahogy gépeli az egyik kolléga harmadmagával a mail-t az Apple CEO-jának, mert a Vaterán hirdetett iPhone-t megvette és a szemétláda eladó (ezáltal szemétláda gyártó) nem mellékelt a termék mellé töltőt, holott az elvileg a gyári dobozban benne van! Tehát járna!
Egyébként itt is érdemes egy pillanatot elidőzni, mivel pont egy ilyen filléres kis garázscég mint az Apple folyamatosan nyom ki "refurbished" eszközöket egy papírzacsiban. Persze ilyenkor kb. az új bolti árnál 1/3-dal kevesebb áron veheted meg így. Örül a vásárló, örül a gyártó. Na nem nálunk! Itt elindul a szemétkedés... vajon a gyártó miért nem mellékel minden tartozékot. Erre én lereagáltam, hogy igen itt az az eset forog fenn, hogy nincs tartozék ami a gyártótól teljesen független. Egyébként a gyártó mellékel minden tartozékot az új, teljes áron megvett készülékhez brt. .... EUR áron (kb. .... Ft). A hirdetésemben levő ár ennél kevesebb egy „picit”. És ha megnézzük a tartozékokat: egy töltőkábel, amit minden valamirevaló hifista csak addig tart meg, amíg nincsen kerete egy jobb tápkábelre - valljuk meg aki 300.000 - 500.000 Ft körüli összeget költ egy USB/SPDIF konverterre már nem egy 20-50.000 Ft-os tápkábel megvásárlásán gondolkodik el lépje-e meg következő fél évben - , egy install fájlokat tartalmazó pendrive, kellemes csomagolás, 2 nyelvű felhasználói útmutató. Úgy gondolom ezek nélkül a tartozékok nélkül az árat figyelembe véve lehet élni. De a gyártótól vagy tőlem is beszerezhető ez utólag. Vagy neadjisten azt mondja nekem a vevő, figyi, akkor nem alkudozom, de szerezz már be hozzá minden tartozékot. És láss csodát meg is kapna mindent.

(múltkor is megtaláltak egy ilyennel, hogy én miért hirdetek ennyi mindent, seftelek velük? nem, nem seftelek semmivel, egy-egy barátom az ilyen undorító férgekkel való társalgásokat megunva engem kér meg tegyem fel az eladó cuccukat, én pedig 0 azaz nulla Ft-ért cserébe ezt meg is teszem... úgy hívják baráti szivesség. Ha 370.000 Ft-ot kapok egy hangfalért, akkor 370.000 Ft-ot számolok át a barátom tenyerébe és még egy jót dumálunk + zenét hallgatunk. Ilyen nagy seftelő kupac volnék én).

A srácoknak sajnos ez nem volt elég. Előkerült a régi lemez: mi milyen elektronikákat teszünk a gépbe? Kivel csináltatjuk ezt? Mit csinálunk mi tulajdonképpen? Csak dobozolunk? Hogy merjük mi ezt fejlesztésnek nevezni, mivel a PC-nk és egyéb termékeink sem fejlesztések csak másét vesszük és dobozoljuk. Ezek a kedves „urak” nagyon nincsenek tisztában egy ilyen folyamattal. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy 10-20 MFt-ot megmozgassanak a családi kasszából, 4-5 fejlesztő cégbe (aki lehet hazai és külföldi) belepumpáljanak és kifejlesszenek a céggel egy USB/SPDIF bridge panelt (még csak a panelnél járunk). Vagy egy DAC-panelt, ez még mókásabb feladat. Fogalmuk nincsen erről, milyen erőfeszítés és pénz megtalálni a megfelelő feladatra a megfelelő fejlesztőmérnököt, akinek az a feladata, hogy FEJLESSZEN. Tehát nem én fejlesztek hátul a garázs végében (itt meg is kaptam a magamét, hogy a DIY-erek lelkébe gázoltam, tehát az önkéntes fórum angyalai újra közbeléptek, közben fel sem ismerik saját hülyeségüket: a barebone PC-nket pont DIY-ereknek készítjük!), hanem pénzért fejleszt sok cég. Részegységeket, részfeladatokat, szoftvereket, szoftverek részeit stb. Sajnálom, ha ezt nem tudják fejben összefogni és megérteni. Azon kívül, ha mindez megvan, akkor a kész - feladatot ellátó - alkatrészeket be is kell rakni egy megtervezett házba, ennek is rengeteg funkciója van. Figyelni kell a hőelvezetésre, ÉV előírásokra, nem utolsósorban ki is kell valahogy néznie. Ezen túlmenően működtetni kell egy céget költségekkel, disztribútori hálózatot kiépíteni elég nagy rohangálással.
És ekkor jön egy ilyen kis unatkozó vérpistike, nagy virtuális ketrecharcos, majd most ő megmondja a tutit. Megpróbálja felsorolni azokat az embereket akik dolgoznak velünk (nem nekünk, VELÜNK) ezen a projekten, ezáltal is saját mellkasát döngetve, kiemelve a „rálátását” a témára. Közben pedig töredékét nem látja, fogalma nincs, még a felszínt sem kapargatja. Persze suttyomban minden általa gondolt résztvevőt felhívogatja, hogy hátha kéz alól meg tudja-e venni tőlük a termékünket „okosba”, majd ő otthon bedobozolja. Igen, igazi úriemberek :D A többi hirdetésemben érintett havernak is gyorsan szól, ott is kicsit kellemetlenkedjél már, ne legyen olyan tuti. Persze azért ott is jól beleszaladtak abba a bizonyosba, egyrészt a gép elkelt, másrészt olyan szakmaiatlan és fogalomnélküli volt az egész, én szégyelltem magam helyettük.
Ugyanilyen vicces, amikor 3-4 éves termékeket hirdetnek „Core Audio PC” stb. névvel, mikor az egyik tervezőnk saját keze terméke magánszemélyként, nem is a cég neve alatt futott. Ilyenkor jó „húzónév”-nek tűnik, amikor el akarják adni. Egyébként meg egy utolsó senkik vagyunk, csak más tollával ékeskedünk. Kettős mérce? Talán ez a keresett szó.

Szóval mindent összevetve nem tudom sírjak vagy nevessek, egyelőre nevetni is csak kínomban tudnék, borzasztóan sajnálom ezeket az irigy, rosszindulatú embereket.

Az elfogultságommal kapcsolatosan csak annyit írok, egy újabb konkurensnek (ő szerinte és én szerintem sem vagyunk azok, egyikőnk részéről sem nagyképűségből, hanem ez egy rohadt nagy torta - nem a hazai piac - , bőven elférünk békésen benne egymás mellett) mondható gyártó termékét sikerül éppen tesztelnem. Fura, hogy egy gyártó így viszonyul hozzám / hozzánk és bizalommal fordul felém, néhány tudatlan paraszt (elnézést kérve a tiszteletreméltó földművelésből élőktől) pedig teljesen próbálja bemószerolni az embert ahol és ahogy tudja. Ezek a nagy mószerolók pedig igencsak gyakran megfordulnak az ad-vesz topikban, tök érdekes és biztos csak véletlen. Persze ha az „úriemberek” fórumért / magyar audioért tett tevékenységüket össze kellene foglalnom, akkor egy sms-be is be tudnám írni, talán maradna is még pár karakter a 160-ból.

Pont volt nálam most egy HiDiamond HDX2 tápkondícionáló, egy HiDiamond elég komoly tápkábel, Valhalla Aura Reference AES/EBU kábel is teszten, most jön egy Accuphase integrált vissza és a magyar gyártó terméke is. De a fentiek fényében egyszerűen nincs kedvem nekiállni és megírni, talán majd ha lehiggadok ( még jót nevetve a Jay és néma Bob egyik részének vége jutott eszembe, amikor a fórumukra kommentelőket látogatták meg :D , kb. ilyeneknek gondolom a jóakaróimat is... )
Nos, mivel nem akar elülni a dolog akkor itt is reagálnék - részemről még egyszer és utoljára - a témával kapcsolatban.
Nem kellett volna abban a hangnemben válaszolni az egészet elindító kérdésre ahogyan tetted-innen indult a többi és terjedt tovább mint a futótűz.Nem véletlenül maradtak dolgok a topikban, és nem véletlenül nem reagált egyik modi sem (mondjuk pillanatnyilag rajtam és Vinkleren kívül nem nagyon moderál más mostanában-de ez más lapra tartozik).Szóval nekem is emésztenem kellett a dolgot-pont azért moderálódott a topik annyira amennyire, és akkor amikor.Így éreztem jogosnak.
A szomorú az, hogy az itt kifejtett válaszodban tovább folytatod a személyeskedést:"vírus", "niemand" "vérpistike".Ennek következményeként a posztom elküldése után egy warning-ot azért adni fogok és megkérlek, hogy a jövőben ne ebben a stílusban reagálj a jövőben a téged ért valós vagy vélt sérelmekre.Ha csak így megy akkor tedd privátban.
Köszi a megértést, remélem lezárul a téma-részemről többet nem kívánok ezzel foglalkozni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Én komolyan gondolkodom egy filmlejátszásra kihegyezett video PC megtekintésében. UHD lejátszó vásárlás előtt vagyok és megnézném a PC megoldást is.

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Debrecen? :D

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Cutler írta:
2018.11.19., hétf. 11:31
Hifilala írta:
2018.11.19., hétf. 11:24
Persze az egy más kérdés,hogy fogadjuk a kritikát!
Mivel már tudni, hogy a kritikád azt jelenti, hogy jól csinálok valamit, így egész jól fogadom ;)
Igen,jó irányba mozdultál végfok ügyben,amikor hangnyomásról,tartalékokról van szó.Mindez elérhető árban újan,garanciával. :tutiok:

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Hifilala írta:
2018.11.19., hétf. 11:24
Persze az egy más kérdés,hogy fogadjuk a kritikát!
Mivel már tudni, hogy a kritikád azt jelenti, hogy jól csinálok valamit, így egész jól fogadom ;)

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »

wittao írta:
2018.11.19., hétf. 11:17
Úgy néz ki lassan körvonalazódik egy Audio/Video PC is. Néhány érdekes paraméterrel felvértezve. Ha valaki projektoros szobában szeretné kipróbálni, pár órára szivesen elviszem/szük ha nekem nagyjából lőtávon belül van (Sopron, Nyíregyháza kizárva :) )
Vas megye akkor oké? :D

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Cutler írta:
2018.11.19., hétf. 11:18
Hifilala írta:
2018.11.19., hétf. 10:27
Kritizálnak,ezt azt jelenti valamit jól csinálsz! :tutiok:
Köszönöm, a magam és Zozi, Thxfan, Quetz, a diósdi moziszobás nevében is leborulok.gif

Bocsi, de ez ziccer volt a javából 31_1_21.gif
Elnézést Wittao az off miatt!
Amúgy folytasd az írásaidat, nekem tetszenek :tutiok:
Ha ettől boldogabb lettél,akkor nagyon örülök 36_1_11.gif
Azt nem lehet kritizálni aki nem csinál semmit ugye?
Persze az egy más kérdés,hogy fogadjuk a kritikát!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Hifilala írta:
2018.11.19., hétf. 10:27
Kritizálnak,ezt azt jelenti valamit jól csinálsz! :tutiok:
Köszönöm, a magam és Zozi, Thxfan, Quetz, a diósdi moziszobás nevében is leborulok.gif

Bocsi, de ez ziccer volt a javából 31_1_21.gif
Elnézést Wittao az off miatt!
Amúgy folytasd az írásaidat, nekem tetszenek :tutiok:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: avl2 »

szerintem ezekert a szavakert kar volt:
wittao írta:
2018.11.19., hétf. 09:39
....egy nagy rakás irigy senkinek tartom őket, akik itt a fórumon a szájtépésen kívül még nem mutattak semmit, és a való életben sem nézek ki többet belőlük...A való életben is vélhetően kis niemand-ok, akik a gépük billentyűzete és a székük háttámlája között elhelyezkedő vírusként jellemezhetők leginkább.
...
És ekkor jön egy ilyen kis unatkozó vérpistike, nagy virtuális ketrecharcos....Közben pedig töredékét nem látja, fogalma nincs, még a felszínt sem kapargatja....
szemelyesen: nekem is jobban tetszettek a régebbi, még nem "ceghez tartozo" beirasaid. ...szerintem el kell tudni fogadni, hogy egy "ceghez tartozas" mas-mas erzeseket kelt emberekben.
...nem mondom hogy könnyü sehogy sem vagy finomabban (!!) reagalni a kritikakra (bantasnak erzettre, piszkalasra, akarmira), de ezt javaslom.

és persze: sok sikert !

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Kritizálnak,ezt azt jelenti valamit jól csinálsz! :tutiok:

Csutka

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Elkezdtél vitatkozni és nagyon hosszan kifejteni a véleményedet. Egy idő után pedig egyre idegesebb lettél.

Egy hirdetésnél erre nincs szükség.
Írd be, hogy nincs doboz és kész. Akinek további kérdése van, az keressen PÜ-ben.
Ha valaki meg nagyon kötözködik, akkor ne állj le vele vitázni, mert más dimenzióban élnek a vitapartnerek.
Nézd levegőnek!
Ha valaki elkezd magyarázni és magyarázkodni, akkor abból csak annyi jön le, hogy valami nem OK.

:tutiok:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”