Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Tonyka írta:
2018.12.15., szomb. 16:35
Gratulálok! Kíváncsi leszek hogyan szerepel majd. Érdekes lehet azoknak akik a Crown erejét, de a hagyományosok karakterét szeretnék hallani.
Fishnek baromira ajánlanám, neki jól jönne az erő a dögökhöz. Persze másnak sem kell félni tőle. Számomra nem steril a hangja, simán nem mondanám meg, hogy "D"-s. Jó kis cucc ez.
Egy kis pici hibácska van vele ,hogy kikapcsnál egy ici-pici pukk hallatszik a dobozokból. De nem vészes, nem az a hangszóró gyilkos pukk. De az is lehet ,hogy a procim csinálja... Sajnos procit is cseréltem ,a legutóbbi felállás óta ,így nehéz megmondani.
Nem sokára lesz egy 4 csatornásom is. Aki nagyon közel lakik ,vagy még ismerem is elviheti majd egy próbakörre. Nem is nehéz cipelni sem !! És ezt komolyan mondom. Utána meg visszahozza és lefikázhatja. ;peace;
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nekem már többen mondták, hogy a Hypex Ncore erősítőkre nem jellemző az a rossz értelemben vett D osztályú steril hang, ami miatt sokan nem szeretik. Ellenben nem olcsók főleg sokcsatornás kivitelben.

A six moons írt pl. a Nord Acousticról.

http://6moons.com/audioreviews2/nord/1.html

Audiosharkon meg van egy 1500 oldalas Nord Acoustic fórum.

https://www.audioshark.org/amplifiers-8 ... -9369.html

Hideg napokra kis olvasni való :D

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Gratulálok! Kíváncsi leszek hogyan szerepel majd. Érdekes lehet azoknak akik a Crown erejét, de a hagyományosok karakterét szeretnék hallani.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

És
Csatolmányok
IMG_0079.JPG
IMG_0079.JPG (2.59 MiB) Megtekintve 1776 alkalommal
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

És. Itt, annyi hiba látszik ,hogy a trigger nincs feliratozva.A bal oldali az in a másik a daisy chain.
Csatolmányok
IMG_0078.JPG
IMG_0078.JPG (2.49 MiB) Megtekintve 1760 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Morph 2018.12.15., szomb. 15:17-kor.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

-KP- írta:
2018.12.15., szomb. 13:56
Ezt a céget nézegettem én is párszor már. De hol megy a weblapjuk, hol nem. Leginkább hol nem. Nem valami bizalomgerjesztő...
Én még sosem futottam bele, abba, hogy nem megy.Valóban nehéz bízni egy ilyen kis cégben,de megérheti.
Amúgy látatlanba azt mondta a tulaj, ha nem vagyok megelégedve a hanggal minden indok nélkül küldjem vissza és térítik vissza az ellenértéket.Na ez a bizalomgerjesztő. :tutiok:

Összehasonlítást,ugye csak emlékezetből tudok majd, ha még emléxem majd. :D
Csatolmányok
IMG_0080.JPG
IMG_0080.JPG (1.71 MiB) Megtekintve 1743 alkalommal
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Csutka írta:
2018.12.15., szomb. 13:11
Morph írta:
2018.12.15., szomb. 12:43
Hello.
Érkezett egy, ilyen hozzám tegnap.https://www.apollonaudio.com/apollon-nc ... amplifier/ Én ezt kértem csak 6 csatornásat.
Egészen kiválónak tűnik! Egy összehasonlítást ide is írhatnál, ha majd összebarátkoztatok.

Nekem van egy neutrik hálózati csatlakozóm.
Odaadom neked ingyen, ha érdekes lehet.
A szerelése egyszerű és stabil.
Leveszed a tápkábeledről a jelenlegit és átszereled.
:smile32:
Köszönöm ez is átszerelhető. Egyébként a kábel ,amit kaptam is elég masszív.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ezt a céget nézegettem én is párszor már. De hol megy a weblapjuk, hol nem. Leginkább hol nem. Nem valami bizalomgerjesztő...

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

az összehasonlításra többen is kíváncsiak lennénk...
persze csak pártatlanul :):)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Csutka

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Morph írta:
2018.12.15., szomb. 12:43
Hello.
Érkezett egy, ilyen hozzám tegnap.https://www.apollonaudio.com/apollon-nc ... amplifier/ Én ezt kértem csak 6 csatornásat.
Egészen kiválónak tűnik! Egy összehasonlítást ide is írhatnál, ha majd összebarátkoztatok.

Nekem van egy neutrik hálózati csatlakozóm.
Odaadom neked ingyen, ha érdekes lehet.
A szerelése egyszerű és stabil.
Leveszed a tápkábeledről a jelenlegit és átszereled.
:smile32:

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Hello.
Érkezett egy, ilyen hozzám tegnap.https://www.apollonaudio.com/apollon-nc ... amplifier/ Én ezt kértem csak 6 csatornásat.
Még tesztelem. Nagyon kíváncsi voltam egy tisztességesen megépített "D" végfok mit tud moziban domborítani.
Csatornánként 350W papíron jól hangzik ,de vajon milyen ez felhasználás közben. Előtte Primare A30.7 -em volt ,amit dinamikátlannak éreztem. Reméltem megjön a dinamika is evvel a dobozzal.
A csomagolás igazán puritán volt , sőőőt!Hála az égnek ,hogy épségben ideért. Leleveleztem ezt a hibát a gyártóval és azt mondták ,most van rendelés és beszállítás alatt a vastagabb készülékházú termékekhez való szállítási doboz ,így az enyém ,valami DIY csomagban érkezett.Aggódtam is, hogy baja eshetett.Persze jól ki volt bélelve ,csak a karton vastagsága nem volt az igazi.
Nos a megépítettség a Primare-t idézi ,tényleg minőséginek tűnő darab. Ami furcsa ,hogy a tápkábel Neutrik ,így az én meglévő kábelemet nem tudom hozzá használni. :smile51: Sebaj. Én kértem így ,hogy 1 csatis legyen, ne 2-re csinálják, mert alapból a 6-8 csatornásra különben 2 -t raknak, mivel nagy az áramfelvétel. Mivel nekem is 9 dobozom van és van egy hálózati szűrőm, aminek 2 aljzata van, amibe nagy teljesítményt dughatok,így nem maradt volna hely a másik végfoknak.Teszek majd fel saját képeket is.
Az üzemi ledje egy kicsit fényes Nekem ,így azzal kezdenem kell valamit.Valószínű ,fedlap le,egy pici alkoholos filc a ledre és fedlap vissza.
Egyelőre , amit hallok: elég meleg a hangja, jól kinyitja a dobozaimat ,feszes pontos erőben nincs hiány.Én nagyon szertettem a Primaret is hallgatni ,de nagyobb hangerőn karcsú volt valahogy elfogyott. Na itt kérem, evvel qrvára nincs gond, sőt! Félek ,hogy a dobozok nem bírják majd. :D nekem beválni látszik és még ez csak az eleje. A gyártó azt mondja ,olyan 200 óra után szólnak úgy ,majd ,ahogy kell. Járatom hát .
Én pluszban rendeltem rá 12Volt triggert ,mert az alapból nincs és még a honlapjukon sem lehet kiválasztani a rendelésnél.
Mondták idővel ez is felkerül majd. Na bocsánat a zavarásért, hagyjatok hallgatózni. Ha kérdés van és tudok segíteni, megpróbálom megválaszolni.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Muki87 írta:
2018.12.11., kedd 00:23
nadtom írta:
2018.12.10., hétf. 22:02
Muki87 írta:
2018.12.10., hétf. 13:33


Rendszer bővítés elött állok, én is ezt a Marantz-ot nézegetem, vagy esetleg az SR8012-es modelt . Kb 60% zene 40% filmben használnám, milyen front hangfalakat tudtok ajánlani hozzá ? B and W hangfalakat nézegetem elsősorban de szívesen várok egyéb véleményt.
Ha a zene sztereo akkor kerüld ki az avr-t. Hangsugárzóra a keret mennyi? Egyébként még a keret függvényében is nehéz bármit is ajánlani, mert nagyon ízlésfüggő. Menj el hallgatózni, és ami tetszik azt vedd meg (arra figyelj, hogy ne 10MFt-os technikát tegyenek a hs mögé).

igen sztereo de sajnos nem a mozizás miatt szükség lenne a multichannelre. Elsősorban állványos hangfalakat néztem a viszonylag kis hely miatt (18nm). a multichannel többi részét dali phantom "hangfalakkal" szeretném megoldani.
Előre állványos, hátulra meg centernek phantom? Hát nem tudom :) Először egy keretet adj, hogy mennyi az annyi. Atmos tervben van, vagy 5.1 a cél?

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

nadtom írta:
2018.12.10., hétf. 22:02
Muki87 írta:
2018.12.10., hétf. 13:33
Hifilala írta:
2018.12.04., kedd 10:43


Nem egyszerű a helyzet.Az a Marantz még a régi iskola,az újabbak már nem annyira a zeneiségükről híresek,inkább a mozi részét domborították ki.Persze kérdés kinek mit jelent a zeneiség ugye?
A felsoroltak közül én mégis a Marantz-nál maradnék.A többi biztos jó mozit csinál,de a zeneiségük felejtős.
Rendszer bővítés elött állok, én is ezt a Marantz-ot nézegetem, vagy esetleg az SR8012-es modelt . Kb 60% zene 40% filmben használnám, milyen front hangfalakat tudtok ajánlani hozzá ? B and W hangfalakat nézegetem elsősorban de szívesen várok egyéb véleményt.
Ha a zene sztereo akkor kerüld ki az avr-t. Hangsugárzóra a keret mennyi? Egyébként még a keret függvényében is nehéz bármit is ajánlani, mert nagyon ízlésfüggő. Menj el hallgatózni, és ami tetszik azt vedd meg (arra figyelj, hogy ne 10MFt-os technikát tegyenek a hs mögé).
Ez a hallgatózás elég becsapós lehet,mert otthon egész más lesz az akusztika,de a semminél többet ér azért.

Muki87
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.09.22., szomb. 15:35
Értékelés: 0

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Muki87 »

nadtom írta:
2018.12.10., hétf. 22:02
Muki87 írta:
2018.12.10., hétf. 13:33
Hifilala írta:
2018.12.04., kedd 10:43


Nem egyszerű a helyzet.Az a Marantz még a régi iskola,az újabbak már nem annyira a zeneiségükről híresek,inkább a mozi részét domborították ki.Persze kérdés kinek mit jelent a zeneiség ugye?
A felsoroltak közül én mégis a Marantz-nál maradnék.A többi biztos jó mozit csinál,de a zeneiségük felejtős.
Rendszer bővítés elött állok, én is ezt a Marantz-ot nézegetem, vagy esetleg az SR8012-es modelt . Kb 60% zene 40% filmben használnám, milyen front hangfalakat tudtok ajánlani hozzá ? B and W hangfalakat nézegetem elsősorban de szívesen várok egyéb véleményt.
Ha a zene sztereo akkor kerüld ki az avr-t. Hangsugárzóra a keret mennyi? Egyébként még a keret függvényében is nehéz bármit is ajánlani, mert nagyon ízlésfüggő. Menj el hallgatózni, és ami tetszik azt vedd meg (arra figyelj, hogy ne 10MFt-os technikát tegyenek a hs mögé).

igen sztereo de sajnos nem a mozizás miatt szükség lenne a multichannelre. Elsősorban állványos hangfalakat néztem a viszonylag kis hely miatt (18nm). a multichannel többi részét dali phantom "hangfalakkal" szeretném megoldani.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Muki87 írta:
2018.12.10., hétf. 13:33
Hifilala írta:
2018.12.04., kedd 10:43
Joco1114 írta:
2018.12.04., kedd 09:16
Marantz SR8001-es erősítőmet szeretném lecserélni. Mit ajánlanátok, ami teljesítményben, zeneiségben legalább annyit tud. Jelen pillanatban az alábbiakkal szemezgetek: Yamaha RX-A2080, Marantz SR7013, Pioneer SC-LX901, Onkyo TX-RZ3100, Denon AVR-X6400H.
Köszönöm a tanácsokat.
Mod: persze egy SR8012es lenne a legjobb, ha lenne már jó árban...
Nem egyszerű a helyzet.Az a Marantz még a régi iskola,az újabbak már nem annyira a zeneiségükről híresek,inkább a mozi részét domborították ki.Persze kérdés kinek mit jelent a zeneiség ugye?
A felsoroltak közül én mégis a Marantz-nál maradnék.A többi biztos jó mozit csinál,de a zeneiségük felejtős.
Rendszer bővítés elött állok, én is ezt a Marantz-ot nézegetem, vagy esetleg az SR8012-es modelt . Kb 60% zene 40% filmben használnám, milyen front hangfalakat tudtok ajánlani hozzá ? B and W hangfalakat nézegetem elsősorban de szívesen várok egyéb véleményt.
Ha a zene sztereo akkor kerüld ki az avr-t. Hangsugárzóra a keret mennyi? Egyébként még a keret függvényében is nehéz bármit is ajánlani, mert nagyon ízlésfüggő. Menj el hallgatózni, és ami tetszik azt vedd meg (arra figyelj, hogy ne 10MFt-os technikát tegyenek a hs mögé).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Muki87
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.09.22., szomb. 15:35
Értékelés: 0

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Muki87 »

Hifilala írta:
2018.12.04., kedd 10:43
Joco1114 írta:
2018.12.04., kedd 09:16
Marantz SR8001-es erősítőmet szeretném lecserélni. Mit ajánlanátok, ami teljesítményben, zeneiségben legalább annyit tud. Jelen pillanatban az alábbiakkal szemezgetek: Yamaha RX-A2080, Marantz SR7013, Pioneer SC-LX901, Onkyo TX-RZ3100, Denon AVR-X6400H.
Köszönöm a tanácsokat.
Mod: persze egy SR8012es lenne a legjobb, ha lenne már jó árban...
Nem egyszerű a helyzet.Az a Marantz még a régi iskola,az újabbak már nem annyira a zeneiségükről híresek,inkább a mozi részét domborították ki.Persze kérdés kinek mit jelent a zeneiség ugye?
A felsoroltak közül én mégis a Marantz-nál maradnék.A többi biztos jó mozit csinál,de a zeneiségük felejtős.
Rendszer bővítés elött állok, én is ezt a Marantz-ot nézegetem, vagy esetleg az SR8012-es modelt . Kb 60% zene 40% filmben használnám, milyen front hangfalakat tudtok ajánlani hozzá ? B and W hangfalakat nézegetem elsősorban de szívesen várok egyéb véleményt.

Muki87
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.09.22., szomb. 15:35
Értékelés: 0

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Muki87 »

Hifilala írta:
2018.12.04., kedd 10:43
Joco1114 írta:
2018.12.04., kedd 09:16
Marantz SR8001-es erősítőmet szeretném lecserélni. Mit ajánlanátok, ami teljesítményben, zeneiségben legalább annyit tud. Jelen pillanatban az alábbiakkal szemezgetek: Yamaha RX-A2080, Marantz SR7013, Pioneer SC-LX901, Onkyo TX-RZ3100, Denon AVR-X6400H.
Köszönöm a tanácsokat.
Mod: persze egy SR8012es lenne a legjobb, ha lenne már jó árban...
Nem egyszerű a helyzet.Az a Marantz még a régi iskola,az újabbak már nem annyira a zeneiségükről híresek,inkább a mozi részét domborították ki.Persze kérdés kinek mit jelent a zeneiség ugye?
A felsoroltak közül én mégis a Marantz-nál maradnék.A többi biztos jó mozit csinál,de a zeneiségük felejtős.
Rendszer bővítés elött állok, én is ezt a Marantz-ot nézegetem, vagy esetleg az SR8012-es modelt . Kb 60% zene 40% filmben használnám, milyen front hangfalakat tudtok ajánlani hozzá ? B and W hangfalakat nézegetem elsősorban de szívesen várok egyéb véleményt.

Avatar
norcs85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 23:46
Értékelés: 1

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: norcs85 »

Backrau írta:
2018.12.07., pén. 09:45
Sziasztok. Erősítő vásárlás előtt állok. Per pill adott egy Marantz SR6006 ill. egy Denon X3200. Nagyjából ebben az árkategóriában tudok nézelődni. JBL ES90 ES25 ES30 és CAV mély kombóhoz lenne főképp mozira ill. ritkán elektronyos zenére. Melyik lenne a jobb választás?
Szia én Norbi vagyok , esetleg a JBL ES25C centeredet nem adnád el ?

Avatar
Backrau
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.03.19., hétf. 20:39
Értékelés: 1

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Backrau »

Sziasztok. Erősítő vásárlás előtt állok. Per pill adott egy Marantz SR6006 ill. egy Denon X3200. Nagyjából ebben az árkategóriában tudok nézelődni. JBL ES90 ES25 ES30 és CAV mély kombóhoz lenne főképp mozira ill. ritkán elektronyos zenére. Melyik lenne a jobb választás?

Csutka

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »

thxfan írta:
2018.12.06., csüt. 10:39
Érdekes, nem tűnik soknak subbal együtt gondolkodik.gif.
Miért 60 Hz-nél vágod a THX Klipscheket?
Meglepően kevés. De a Klipsch könnyen hajtható nagyon.
Kíváncsiságból szoktam nézegetni, mert a szűrőm sok adatot megmutat használat közben.

A 60Hz-es vágást szerettem meg, mindig azt használom.
Kivéve a hátsókat és a felsőket, ott 80Hz.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Csutka írta:
2018.12.06., csüt. 09:07

Nekem, ha megy a két végfok, a szubokhoz a végfok, a TV, lejátszó és referencia szint alatt hallgatom, akkor 400 watt alatt eszik alap állapotban és 700 watt fölé megy fel nagyobb robbanáskor.
60Hz vágást használok.
Ha referencia szintig szeretném feltornázni a hangnyomást úgy, hogy legyen még mondjuk 3db tartalék, ahhoz azért lényegesen több nafta szükséges, de ez a szint ami nekem jelenleg elég.
:smile32:
Érdekes, nem tűnik soknak subbal együtt gondolkodik.gif.
Miért 60 Hz-nél vágod a THX Klipscheket?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Csutka

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »

thxfan írta:
2018.12.06., csüt. 07:55
Mindenesetre jó lenne egy ilyen kütyüt szerezni, amivel le lehetne mérni, hogy a frekiket tologatva pontosan mennyi teljesítményt is vesznek fel ténylegesen a hangfalak, engem nagyon érdekelne :smile32:.
Nekem, ha megy a két végfok, a szubokhoz a végfok, a TV, lejátszó és referencia szint alatt hallgatom, akkor 400 watt alatt eszik alap állapotban és 700 watt fölé megy fel nagyobb robbanáskor.
60Hz vágást használok.
Ha referencia szintig szeretném feltornázni a hangnyomást úgy, hogy legyen még mondjuk 3db tartalék, ahhoz azért lényegesen több nafta szükséges, de ez a szint ami nekem jelenleg elég.
:smile32:

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

thxfan írta:
2018.12.06., csüt. 07:55
Mindenesetre jó lenne egy ilyen kütyüt szerezni, amivel le lehetne mérni, hogy a frekiket tologatva pontosan mennyi teljesítményt is vesznek fel ténylegesen a hangfalak, engem nagyon érdekelne :smile32:.
WinISD képes kalkulálni ilyet, ha ismered a hangszóró elektromos paramétereit. Az "Amplifier apparent load" grafikont kell nézned.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Üzletpolitikai lojalitásból nem írtam le, nehogy beragadjanak a hájend végfokaitok az apróba érdeklődés hiányában. :D

Nincs semmi titok, leírtam, van benne igazság. Elméletben legalábbis, de szinte senki nem vágja annyira magas frekiken a hangfalakat, hogy ez érvényesüljön is. 80 Hz-nél még kell erő, de kevesebb, mint sokkal lejjebb vágva, amit elméletben az is igazol, hogy miért többszörös teljesítményűek a subok a többi hangfalhoz képest. Vagy valami hasonló a lényeg :D.

Jobban belegondolva Pali submátrix rendszerét frekikben feljebb engedve és vegyítve azt kb. 500-1000 Hz-en vágott LCR rendszerrel akár tényleg megvalósulhat egy mjuzikcenter erejével is az otthoni ájmex ;peace;.

Mindenesetre jó lenne egy ilyen kütyüt szerezni, amivel le lehetne mérni, hogy a frekiket tologatva pontosan mennyi teljesítményt is vesznek fel ténylegesen a hangfalak, engem nagyon érdekelne :smile32:.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: irishcream »

secret-smiley1.jpg

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”