Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

A vászonnal kapcsolatos kérdéshez hülye vagyok, fehér falra vetítek, arra válaszoljon akinek van tapasztalata a témában.

Cisco:

> Nagyon érdekes azt olvasni, hogy nincs jó és megfizethető vetítő, de engem azért így nem hagy nyugodni.

Engem sem. De a valósággal vitatkozni értelmetlen.

Egyébként senki nem azt mondja, hogy nincs jó és megfizethető vetítő, hanem azt, hogy ÚJONNAN, azaz BOLTBAN nincs ilyen manapság. Használtan ellenben ott vannak a régebbi, komoly nagyvasak, amelyek ma már teljesen megfizethetőek ... de persze ott meg nincs jótállás, nagy a gép, hangos, büdös, stb., stb., stb.

> Most egy Samsung a600-al mozizom, ami annó kb 200e volt, most meg 50e-t ér a használt piacon, mégis jókat mozizom vele. Igen, kicsi a fényereje és a kontraszt sem túl sok, de ár értékben nagyon jó volt annó.

Szerintem az a gép még most, 10 év után is az egyik legjobb kompromisszum, mivel még a "3D őrület" előtt jelent meg, tehát az még a "normál" (békebeli?) házimozis "alapelvek" mentén van megépítve (azaz NEM a 3D-hez szükséges, maximális fényerő volt az egyetlen szempont a tervezésekor). A másik előnye, hogy "házimozis" vetítési aránya van, tehát elhelyezhető a nézőtér mögött, jó esetben a mozin kívül. A mai "olcsó" gépek tipikusan "gyárilag átgányolt" prezentációs vasak (igazából "műanyagok") amelyek baromi széles szögben vetítenek (primitív, műanyag optikával, a széleken jó homályos képet) így leginkább a nézők fölé lehet csak tenni őket ... Végülis a 3D igen jót tett a DLP iparnak, mert így a prezis gépet gyakorlatilag változtatás nélkül eladhatják "házimozis" gépnek ... persze csak ameddig van, aki megveszi.

> Nehezen tudom elhinni, hogy ha ma ezt le akarom cserélni egy új (boltban kapható), és "jobb" készülékre, akkor ezt nem tudom megtenni, ami hozza a kor kompatibilitását.

Nagyon is megteheted, csak az új gép lehet, hogy még gyengébb képet vetít majd. De persze tény, hogy a 0,45"-es DMD-vel épített gépeket is megveszi a nép ... és még csak nem is panaszkodik...

> Jobb:
> - nagyobb kontraszt (valamennyivel)

Hát ... ha az 1000:1-re úgy érzed, hogy jobb ... :-)

> - nagyobb fényerő (valamennyivel)

Na, az van ... csak kontraszt nincs.

>- hdmi 2.0
>- HDR megjelenítés

Hát ... 1000:1 natív kontraszt mellett a HDR nekem kicsit "neccesnek" tűnik ... de nyilván a legtöbben nem értenek egyet velem... :-)


> - tudom hogy sosem lesz tökéletes a hdr és a szín visszaadás, de ha az az opció, hogy egy rossz minőségű bd vagy egy új 4k hdr-es remaster forrást válasszak, akkor nem kapok jobb képet ez utóbbival.

Hát ... ez sok paramétertől függ. Kaphatsz jobb képet ... de rosszabbat is akkor, ha nagyon béna a HDR-SDR konverzió. Ez pedig manapság CSAK egy HTPC-n lesz biztosan jó ... de persze a jövő hozhat még a maiaknál sokkal jobb média lejátszókat.


- DCI-P3 "közeli" megjelenítés - nagyobbi a rec709-nél

Ezt ma már nagyon is tudják egyes gyári projektorok, de tipikusan nem az olcsó gépek. Amelyik meg tudja, az horror fényerő feláldozása mellett vetít nagyobb színtérben. Erre a jobb fényforrás lenne a megoldás, de olyan gép amiben pl. lézer dolgozik és egyéb paramétereiben sem nagyon szar és nem is drága ... nos, ilyenről én nem tudok. És mivel manapság a DLP vonalon leginkább a költségcsökkentésen dolgoznak a szakemberek (nem baj, ha romlik a kép, úgysem tudja senki, hogy mit kell nézni) ezért itt nem is várható nagy változás a közeljövőben.

A másik lehetőség, hogy a DLP vonal szándékosan fordult ebbe az irányba, mert pontosan tudja, hogy hamarosan esélye sem lesz a DLP-nek a modern LCD-k képminőségét hozni ... akkor pedig már csak és kizárólag az olcsóság adhatja majd el a DLP-t. Ha a hangkazetta esetére visszaemlékszünk (az is szar volt, mégis szinte az egész világ örömmel használta) szóval az olcsóság még évtizedekig biztosíthatja a DLP gyártók megélhetését ... a nagyobb chip-es gépek meg majd ezután is mennek a nagymozikba vagy a milliomosok (sosem használt) csoda-mozijaiba. A középkategóriát pedig lefedi majd az LCD ... amit persze az én kezemmel leírni elég borzalmasan hangzik ... de sajnos jelenleg ezt látom magam körül.

> Ez a vásárlási feltétel rendszer és tudom hogy Pali a tökéletes rec709-et elégnek gondolja a mozizáshoz, de a tartalom már nem ehhez igazodik sajnos és a visszakonvertáláshoz htpc kell, amit nem fogok meglépni.

Vannak média player-ek amik tudnak visszakonvertálni ... de hogy milyen minőségben, azt nem tudom.

A DCI-P3 szerintem is jó dolog, de csak akkor, ha a nagyobb színtér az egyéb paraméterek (lényeges) rontása nélkül elérhető. UHP lámpával ez sajnos csak a fény jelentős részének eldobásával megoldható, a lézer fényforrás pedig ma még drága. Más szóval egy szar DCI-P3 szerintem NEM jobb, mint egy jó Rec.709-ben vetített kép. De ha amúgy "legalább" egyforma a minőségük minden lényeges paraméterben (kontraszt, fényerő, színhűség, gamma) akkor én is teljes szívvel támogatom a DCI színteret. De 1000:1 kontraszt mellett igen kevés értelmét látom a DCI színtérnek (vagy a HDR-nek :-) mert a kép mindenképpen élvezhetetlen akkor, ha bármelyik paramétere alatta marad egy minimális szintnek. A kicsi chip-es DLP-k kontrasztja pedig sajnos nagyon is ebbe a kategóriába esik...

> Ki milyen készüléket venne a fenti kritériumok alapján? Ár mondjuk 1millióig kb.

Na, erre én is kiváncsi vagyok, hátha időközben megjelent valami normális gép a piacon, ami elkerülte a figyelmemet! Elméletileg bármikor "berobbanhat" a piacra egy valóban jó gép, de nem hiszem, hogy 0,45"-es DMD-vel ezt meg lehetne építeni ... ha csak nem valami nagyon "komoly" fényforrással. RGB lézer fényforrással persze ez sima ügy lenne, de ma még nem nagyon vannak nagy fényerejű lézerek a szükséges hullámhosszakon, úgyhogy ez nem reális egyelőre (és ha majd lesz ilyen, az első években az csak a sokmilliós gépekbe lesz beépítve).

Ha most kellene valamit vennem boltban ... hát ... nagyon vakarnám a fejemet ... :-(

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: cisco »

Nagyon érdekes azt olvasni, hogy nincs jó és megfizethető vetítő, de engem azért így nem hagy nyugodni. Most egy Samsung a600-al mozizom, ami annó kb 200e volt, most meg 50e-t ér a használt piacon, mégis jókat mozizom vele. Igen, kicsi a fényereje és a kontraszt sem túl sok, de ár értékben nagyon jó volt annó.

Nehezen tudom elhinni, hogy ha ma ezt le akarom cserélni egy új (boltban kapható), és "jobb" készülékre, akkor ezt nem tudom megtenni, ami hozza a kor kompatibilitását.

Jobb:
- nagyobb kontraszt (valamennyivel)
- nagyobb fényerő (valamennyivel)
- hdmi 2.0
- HDR megjelenítés - tudom hogy sosem lesz tökéletes a hdr és a szín visszaadás, de ha az az opció, hogy egy rossz minőségű bd vagy egy új 4k hdr-es remaster forrást válasszak, akkor nem kapok jobb képet ez utóbbival.
- DCI-P3 "közeli" megjelenítés - nagyobbi a rec709-nél

Ez a vásárlási feltétel rendszer és tudom hogy Pali a tökéletes rec709-et elégnek gondolja a mozizáshoz, de a tartalom már nem ehhez igazodik sajnos és a visszakonvertáláshoz htpc kell, amit nem fogok meglépni.

Ki milyen készüléket venne a fenti kritériumok alapján? Ár mondjuk 1millióig kb.

Avatar
s70071
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2006.12.26., kedd 18:26
Értékelés: 2

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: s70071 »

Vetítővászon vásárláshoz kérnék tapasztalattal rendelkezőktől tanácsot. A vetítő DLP 4k HDR. A vetített kép 220 cm széles. Milyen vászonra lenne szükségem? Kell valamilyen speciális vászon a 4k-s vetítéshez? A vetítő belépő szint. A ráfordítandó összeg: 200e-ig. 150e-nek jobban örülnék. :smile29: Mindenképpen motoros legyen. Köszönöm.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Hiccusz,

alapvetően mindenben egyetértek. De szerintem további problémák is vannak:

- az átlagos házimozis azt gondolja, hogy pl. a tesztekben látott műszeres mérések során olyan apró eltéréseket méreget a szakember, amelyek annyira picik és jelentéktelenek, hogy még a gyakorlott szem számára sem könnyű őket észrevenni. A valóságban a projektorok vetített képei között (kalibrálás nélkül) ORDÍTÓ eltérések vannak, tehát a legtöbb gép TORZ módon jeleníti meg a színeket, a fényességeket, stb. Érdemes lenne megmutatni a publikumnak, hogy mennyit változik a kép a kalibrálástól.

- Esetleg egy konkrétan szar (mondjuk pici chip-es 4K DLP) vetítőt oda lehetne tenni egy jó gép mellé. Sokan azt hiszik, hogy a képminőségben csak alig látható különbség van ... de aki szemmel látná a különbséget, annak gyorsan megváltozna a véleménye. Vagy ha nem, akkor legalább tudja, hogy neki valóban felesleges jó gépet venni ... :-)

- Azt is kevesen tudják, hogy az UHP lámpák öregedésével a színek igen durván változnak, ha tehát egy öreg lámpát használunk, akkor ezzel spórolunk ugyan egy kis pénzt, de emiatt annyit romlik a kép, hogy pl. a drága vászon árát FELESLEGESEN fizette ki a tulaj. Meg lehetne mutatni a publikumnak élőben, hogy egy adott gép mennyire más színeket vetít ha egy öreg lámpa van benne ...

- A legtöbben nem értik az összefüggéseket, pl. azt, hogy mit lehet és mit NEM lehet "beállítással" javítani. Még mindig sokan hiszik, hogy pl. a szobakorrekció használata feleslegessé teszi a rendes akusztikát, vagy hogy kalibrálással a szar projektorból jót lehet csinálni. Ezzel kapcsolatban lenne helye egy kis edukációnak... :-)

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Az összehasonlító tesztről anno még nem tudtam, Palibáltal tratott előadásra meg sajnos nem tudtam elmenni! A másik előadások alapján meg Palit ismerve biztos nagyon informatív volt!
Ezek szerint van remény egy újabb összehasonlításra! 36_1_11.gif

Független, hiteles adatbázis... ez azért utópia.

Ahogy írtátok ezeket valakinek finanszíroznia kell.... és aki fizet az kopogtat. Így a tészrehajlás kézenfekvő.
Churchillnek tulajdonított mondás alapján:
"Csak azt a statisztikát hiszem el, amit én magam hamisítottam."

Kereskedők részéről meg érthető hogy a saját lovát dícséri. A jó tulajdonságait kidomborítja a gyengéit meg elhallgatja a portékájának( és még nem is állított valótlant).
Anno a rómaiak idejében a kocsmáros szava egy per kapcsán fele annyit ért mont egy átlag állampolgáré (ezt történeszeink vagy megerősítik vagy kijavítják).

Ezek szerint mindig voltak ilyen szakmák.

Kiválasztani a megfelelő projektort valóban nehez mert nincsenek komoly márkafüggetlen helyek ( tömegek számára elérhetőek).

Ti nagyon szakmai szempontból nézitek mert értetek es, van szemetk is hozzá.

Az álag felhasználó számára szerintem korántsem ennyire tragikus a vásárlásuk eredménye számukra, és ez az ami számít.

Kíváncsi lennek hogy a globálisan eladott projektorok hány százaleka landol ilyen profikhoz mint ti. Talán 3%. Bár jobban belegond9lva lehet hogy ebbe a 3%-ba belefernek a fórumos kenény mag szintű felhasználók is... gondolkodik.gif

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

gyulaipal írta:
2019.01.02., szer. 17:28
Hiccusz: teljesen igazad van. Sajnos. Szerintem az egyetlen megoldás az lenne, ha a köz számára elérhetővé és ÉRTHETŐVÉ tenné valaki a valódi műszaki adatokat, amelyek alapján értelmesen választhatna a vevő. Ezt azonban könnyebb kimondani, mint megcsinálni. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Előadások tartása? Bemutatók? Független weboldal? Összehasonlító szeánszok élőben? Ez jól hangzik, de ki, hogyan és miből fogja ezeket finanszírozni?
Ha pusztán edukációról lenne szó, igen, az előadás, netán bemutató lenne az elsődleges és leghasznosabb szemléltető eszköz és mód. Persze egy pici fejtágítással megspékelve. No azért nem azokban a mélységekben, ahol te járkálsz, de mindenképp az alapoktól kellene nagyjából kezdeni. Ezt viszont szerintem senki sem vállalja fel, mivel 1) miért akarna egy kereskedő egy júzert kiokosítani??? Hogy aztán az elmenjen a konkurenciához, s ott vásároljon? 2) ha meg is tenné ezt, miért tenné ingyen? 3) nagy a "nemtörődömség" kis hazánkban, s csak kevesen elhivatottak ennyire, hogy a szívükön viseljék ezt a témát. Mondom egyszerűbben: beleszarna ebbe szinte mindenki. 4) még a végén kiderülne, hogy egy márka terméke gyengébb, mint a másik gyártóé. 5) vagy, hogy valaki nagyobbat hazudik...
A DC anno ugyan felvállalt és le is szervezett egy 1080p projektor shootout-ot (a saját költségén), sőt, előadásokat is tartott. S mi lett belőle? Szereztem pár öribarit. :D Pedig nem mondom, hogy nem játszadozom a gondolattal mostanában, hogy ezt a projektor összevetést meg kéne ismételni, de ezúttal UHD vetítőkkel... gondolkodik.gif

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Digital Projection HighLite 260HC teszt

Igen, EZ végre egy komoly gép:
- 3 chip DLP (bár a "pici" azaz 0,67"-es 1080p DMD-ből van benne 3db ... ezeket pedig ma már, a 0,45"-es 1080p chip-ek megjelenése óta "közepes" méretnek kell tekinteni ... nesze neked fejlődés! :-)
- 260W-os lámpateljesítmény (a lámpa típusát még nem tudom, de hamarosan kiderül)
- 2000 lumen fényesség (gyári adat)
- 20000:1 dinamikus kontraszt és 2000:1 natív kontraszt (szintén gyári adatok)

Első körben bekapcsoltam a masinát és megnéztem rajta pár ismert jelenetet. Brutál jó képe van a gépnek és nagyon fényes a kép (a lámpa csupán 7 órát "futott" de egy totálkáros lámpát is adott a tulajdonos, hogy megnézhessem mi van benne ... hátha lesz ötletem valamilyen tuningra).

A kép ... hát igen, a 3 chip az 3 chip ... még ha ilyen "szerény" méretűek is ezek a chip-ek. Az optika minősége, a kép rajzolata és tisztasága teljesen más kategória a "műanyag" gépekhez képest. A vetített képben olyan élet van, hogy az teljes döbbenet ... és nyilván a szivárvány is hiányzik. Ennél jobb vetített képet ritkán lát az ember ...

A gép natív kontrasztja szerintem sokkal jobb, mint amit a gyári (2000:1) speckó állít, de elméletileg sem lehetne ennyi a natív kontraszt, mivel a gépben a lencse "HC"-s, tehát szűkített blende van benne. Emiatt sokkal kisebb a ("Wattonként" mért) fényerő, mint amit a "nagytesó" (660Watt, 8000 lumen) produkál, viszont a natív kontraszt sokkal jobb. A gyári speckó tehát biztosan rossz (valószínűleg akkor igaz a benne leírt adat, amikor "fényes", azaz nagy íriszű lencse van a gépben) de jelen lencsével a natív kontrasztot én 4000:1 környékére tippelném. Teljesen nézhető a kép akkor is, ha a dinamikus íriszt kikapcsoljuk.

A dinamikus írisz a legjobb amit valaha láttam ... de még ez sem elég jó ahhoz, hogy "használhatónak" tekinthessük. Ez ugyan NEM égeti be a kép fényes részeit (pl. Passengers elején űrhajó + csillagköd) viszont "visszaveszi" a fényerejét az alapvetően sötét kép fényes részleteinek akkor, ha a kép átlagfényessége kicsi (pl. űrsétánál a szkafander fényei, csillagok). A másik probléma, hogy amikor a dinamikus írisz "becsukódik", akkor lecsökken a vörös fény mennyisége a képben (ez a túlságosan szűk íriszek mellékhatása kb. minden DLP-ben). A vörös mennyiségének csökkenése törvényszerű, lehetne szoftveresen kompenzálni elméletileg ... de mégsem oldotta meg a gyártó, valószínűleg azért, mert tudta, hogy aki nem kezdő, az úgyis kikapcsolja a dinamikus íriszt, aki meg vak, annak így is tökéletes lesz.

Az viszont igaz, a HP7-ben a varázslók "vonulása" hihetetlenül durván néz ki a vásznon ezzel a dinamikus íriszzel. Itt valóban teljesen becsukhatja a gép az íriszt és így olyan sötét a háttér és olyan részletes a kép, hogy az szinte hihetetlen. Ez magasan a legjobb megjelenítése ennek a filmnek, amit (DLP-n) életemben láttam. Ha csak ezt az egy jelenetet kellene nézegetni a következő 50 évben, akkor ez a gép lenne a "végső és tökéletes" megoldás a mozizásra. De sajnos a dinamikus írisz használatával az "általános" jelenetek során idegesítően beszűkül a kép a dinamikája, látható ahogy változik a kép fényereje amikor az átlagfényesség elér egy határértéket ... szóval ha tudjuk mit kell nézni, akkor a dinamikus írisz által okozott "torzítások" (szerintem) elfogadhatatlanok. HP7 rajongóknak viszont ez a gép a "best"... :-)

Persze ez a gép sem tökéletes, a konvergencia (3 chip-es DLP-hez "híven") nem perfekt (ha tudjuk mit kell nézni, akkor a dolog valóban látszik, de a kép élvezeti értékéből ez számomra semmit nem von le) és a kép sem olyan éles, mint a natív 1440p-s, de 1 chip-es (azaz konvergencia-hibákat még hírből sem ismerő) gépem esetén. De ez tipikusan az az eset, amikor NEM a számokat és NEM az elméletet kell nézni ... hanem a képet, amit ez a kb. 30 kilós behemót vetít.

Vizont ebben a gépben egyetlen 260W-os lámpával is BŐVEN van fényerő-tartalék ahhoz, hogy egy DCI-P3 színtérre konvertáló színszűrővel is rendes fényerőnk legyen. Ma, az UHD terjedésével ez fontos szempont lehet, hiszen ma már kihasználhatjuk a nagyobb színtér előnyeit. Ehhez azonban vagy jobb (spektrumú, pl. lézer) fényforrás kell, vagy több UHP lámpa fényerejét kell összegezni (így már lesz elégséges mennyiségű mélyvörös a képben, de ennek sok áram, sok hő és sok zaj az ára) ... vagy akár jobban hasznosíthatjuk a lámpa által megtermelt fényt ... és pontosan ezt teszi a 3 chip-es DLP (sajnos a közhiedelem ellenére a 3 chip-es LCD-k NEM teszik ezt, mivel azok csak polarizált fénnyel tudnak vetíteni, ott emiatt megy "kukába" a lámpa által megtermelt fény kb. fele). Ha tehát UHP fényforrással kell DCI színtérben vetíteni, akkor a 3 chip-es DLP rendszer MAGASAN a legjobb megoldás, hiszen ez az "összes" mélyvörös fényt hasznosítani képes, amit a lámpa megtermelt. Egyetlen másik rendszer sem képes erre ... de szerencsére ezt kevesen tudják, ezért ezeknek a gépeknek a használtpiaci ára idővel csak lefelé fog menni ... és ennek NAGYON kell örülni! :-)

NINCS tökéletes DLP a világon, a 3 chip előnyei (jobb fényhatásfok, szivárványmentes kép, "tisztán" RGB színek) mellett mindig jelen vannak a hátrányok is (kicsit kevésbé éles kép a több optikai alkatrész miatt, konvergencia-hibák). Ezekkel azonban nem kell törődni, mivel a lényeg az, hogy mit ÉRZÜNK akkor, amikor a gép vetíteni kezd. Nos, ebben ez a gép az egyik legjobb, amit valaha láttam. Amikor ez vetít, csak azt érzem, hogy NINCS kedvem kikapcsolni a gépet. NAGYON nincs kedvem. A projektort a tulajdonosának visszaadni pedig különösen NEM lesz kedvem ... de hát (sajnos) el fog jönni ez a pillanat. Addig viszont élvezem a dolgot ... :-)

Hiccusz: teljesen igazad van. Sajnos. Szerintem az egyetlen megoldás az lenne, ha a köz számára elérhetővé és ÉRTHETŐVÉ tenné valaki a valódi műszaki adatokat, amelyek alapján értelmesen választhatna a vevő. Ezt azonban könnyebb kimondani, mint megcsinálni. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Előadások tartása? Bemutatók? Független weboldal? Összehasonlító szeánszok élőben? Ez jól hangzik, de ki, hogyan és miből fogja ezeket finanszírozni?

Én ott látom az igazi gondot, hogy miközben pl. 1000 munkaórát sokan nem sajnálnak arra, hogy megkeressék egy termék árát, további 10 munkaórát (vagy annak árát) viszont már nagyon is sajnálják pl. értelmes információk beszerzésére. Ha az információt valódi értéknek tekintené a társadalom és persze ha szokás lenne előre gondolkozni (az utólagos fejvakargatás helyett) akkor a korrekt információk létrehozását is már régen megoldotta volna (és örömmel finanszírozná) a házimozis társadalom. Pl. már léteznének olyan review oldalak, ahol a valóság lenne leírva (a marketing maszlag helyett). Egy ilyen weboldal az ország (vagy a bolygó) bármely pontjáról olvasgatható lenne és a lakóhelytől függetlenül mindenki hozzájuthatna a valós, értelmes, érthető, hasznos adatokhoz. Ha erre lenne igény, szerintem már létezne ilyen szolgáltatás itthon is. De manapság az információt mindenki ingyen akarja megkapni, akkor is, ha amúgy ezeknek a teszteknek költsége van (a készülékek ide-oda küldözgetésének díja, biztosítás, stb.) a szükséges műszerek, a szakemberek ideje, minden pénzbe kerül. Ezt valakinek ki kell fizetni ... és mivel a házimozisok erre nem hajlandóak, így a teszteket továbbra is a gyártók fogják finanszírozni ... és így a tartalmuk is ennek megfelelő marad.

A fura az, hogy szerintem nyugaton sincsenek valóban független tesztelő oldalak. Ha lenne ilyen, akkor csak le kellene fordítani az eredményeket és mindenki hozzájuk férhetne...

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

gyulaipal írta:
2019.01.02., szer. 15:41
Acer H6540BD teszt
Mert így is van, aki megveszi?
Valószínűleg. S a helyzet egyre rosszabb. A vevők túlnyomó többségének a paraméterek jelentéséről fogalma sincs, tehát kimondhatjuk nyugodtan, megvezeti őket a gyártó keményen. Fingja nincs, mi az a "LumiSense", "ColorBoost" vagy "ColorSafe" technológia vagy a "BluelightShield" eljárás. De honnan is lenne???? Azt sem tudja elképzelni, milyen fényes az X ezer ANSI LUMEN. Gőze sincs, milyen egy VALÓS 10000:1 kontraszt. Másik része (nagyjából) tudja, mi, micsoda, de mivel elég olcsó, elhiszi, hogy ennyit fejlődött - tegnap óta - a technika, s ezért veszi meg. Megint más része (közelítőleg) tudja, mit kap, de nincs lehetősége mást venni (mert vidéken, messze egy nagyvárostól lakik, mert nincs módja demóra, pláne nem tudja megnézni a konkurens termékeket sem, stb.). S pénze sincs egy drágábbra. Általános trend, - tisztelet a kivételnek, de - ma MINDEN gyártó hazudik. A közönség pedig nem tudja eldönteni, melyiknek lehet, s melyiknek nem lehet hinni. Ahogy azt sem, melyik paraméterben lódít, s mennyire. S mivel az általa is értelmezhető feltételrendszer mentén próbál dönteni (MO-i szervíz háttér, lámpaélettartam, szín, súly, méret, elhelyezhetőség, hangosság, garancia idő hossza, haver ajánlása, stb.), sokszor "árnyékra vetődik". Ehhez még hozzájön a "mindenki pénzből él", s máris érthető a dolog...

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Acer H6540BD teszt

A gyári speckó impresszív: 3500 lumen fényerő, 10000:1 kontraszt, 0,48"-es DMD (1920*1200 pixel fizikai felbontás), 250W-os lámpa (10000 órás élettartammal ... haha! :-).

Csak tudnám, hogy a fenti marhaságokat:
- Hogyan találják ki a speckót író munkatársak? Kockafeldobással?
- Miért pont ezt a kontrasztot/lámpa-élettartamot hazudják bele a speckóba, ha hazudnatnának még 2x nagyobbat is? Nem jobban nézne ki? Mi lenne a különbség?
- Hogyan találták ki, hogy "házimozis" gépnek adjanak el egy "ennyire prezentációs" projektort?

A kép olyan, amilyet várunk egy ilyen pici DMD-vel épített, fehér szegmenses színkerekű, "full műanyag" géptől. "Túltolt" fehérszint, az alapszínek fényereje tehát relatíve kicsi, a kontraszt szemre gyenge. Ráadásul a kép felületén szélsőségesen változik a "szürkeszint", az on-off kontraszt legalább a duplája a kép egyik felén. Egy előnye viszont van a gépnek: tényleg fényes. Ha valaki nagy képet akar vetíteni, ennek a gépnek megvan hozzá a fényereje. Ha tehát a képminőség nem szempont, de a nagy fényerő fontos, akkor akkor ez egy perfekt gép (iskola, klub, prezentáció). Csak akkor miért adják el házimozis projektornak? Mert így is van, aki megveszi? Akkor viszont jól csinálja a gyártó...

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tonyka írta:
2018.12.30., vas. 18:48
Tessék csak tessék, szuper projit álomáron. A kommentek magukért beszélnek.

https://1ashop.hu/collections/minden-te ... d-kivetito
Miért kell Palinkat felhúzni így az Óévben? :)
A játékkonzolra, hordozható hangszóróra, stb. ketyerére nem írják hogy nem tartozék... így különösen Best buy!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Lehet neked is eljott a valtas ideje, egy uj, modern, mini gepre!!!! 😉
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Tessék csak tessék, szuper projit álomáron. A kommentek magukért beszélnek.

https://1ashop.hu/collections/minden-te ... d-kivetito
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

upetat2 írta:
2018.12.21., pén. 09:42
Ejha! Nincs 10 millio környékén dlp?
Nagy kár... nem is értem , miért ?

De azert nyugtass meg Iván , hogy legalább 3chip full hd van ....
4K 3-chip, lézer DLP-t kérdeztél 10 millió környékén vagy alatta. Az nincs. Full HD van, bár az lámpás, viszont az is többe kerül, mint 10M.

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Ejha! Nincs 10 millio környékén dlp?
Nagy kár... nem is értem , miért ?

De azert nyugtass meg Iván , hogy legalább 3chip full hd van ....
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2018.12.21., pén. 06:18
3D 55 mill-ert a hulyenek is megeri,2- t kerek! :D
Karácsonyi ajándékként jár hozzá a drágábbik lézer, 3 chip, 32000 lumen fényáram, brutál kép.
Szerintem az extra ér benne 54.999.999 Ft-ot!
31_1_21.gif

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

3D 55 mill-ert a hulyenek is megeri,2- t kerek! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

upetat2 írta:
2018.12.20., csüt. 18:06
Nagyon jó kus iromány Palikám! bravo.gif

Kíváncsi lennék milyen lehetőség illetve hasonló tudas van dlp fronton 10 milla alatt?
Esetleg 3chip 4k lézer? Mondjuk 10000:1 kontraszt? Van ilyen?
3-chip, 4K/UHD, lézer megvilágítású projektora (a házimozi piacon!) CSAK a Barconak van. A kontraszt simán megvan, de az ár borsos. Ezért viszont 15.000 ANSI LUMEN (THOR, 45 milla) illetve brutális, IMAX szintű, 32.000 ANSI LUMEN fényáramú, vetítőtőket kapsz (THOR+, 55 milla). Hab a tortán, hogy mindkettő 3D képes, 6P RGB lézerrel szerelt.

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Nagyon jó kus iromány Palikám! bravo.gif

Kíváncsi lennék milyen lehetőség illetve hasonló tudas van dlp fronton 10 milla alatt?
Esetleg 3chip 4k lézer? Mondjuk 10000:1 kontraszt? Van ilyen?
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Sony VPL-VW870ES Teszt:

Végre. Az első LCD ami ÉLES képet vetít!!! Persze azért egy közepes DLP élességét még nem éri el, de:
- Megjeleníti a 2K élesség tesztábrát és NEM szürkeség van az 1 pixeles "sakktábla" helyén. Látszik a világos és sötét pixelek váltakozása, persze a 2K tesztábra 2x2 pixeles fekete-fehér mintázatot jelent a 4K gépnek ... de legalább ez már elfogadhatóan megjelenik.
- A fekete alapon fehér magányos pixelek körül "értelmes" méretű a kiszórt fény halo-ja. A (2x2) pixel jóval fényesebb mint körülötte a fényudvar, tehát végre nem egy "maszat" a kép. Persze teljes felbontású tesztábrára már kevésbé lenne jó az eredmény, de ez már SOKKAL jobb mint bármi, amit eddig az LCD-k képesek voltak megjeleníteni.
- A 2x2 pixeles fehér pöttyök már nem csak pislákolnak a fekete háttérben, hanem van "racionális" fényerejük ... azaz a szomszédos pixelek sokkal kevésbé zavarják egymást, mint a régebbi LCD-k esetén.

Ennek a gépnek az élessége végre eléri a FullHD DLP-k élességét, viszont nincs szivárvány a képben, a 3 chip ellenére mikroszkópikus a konvergencia-hiba (a 4K felbontás miatt a fél pixel pontosra beállítható konvergencia-hiba a 2K felbontáshoz viszonyítva már csak negyed pixel). És persze van lézer fényforrás, DCI-P3 színtér (valószínűleg) és UHD kompatibilitás. Meg persze rendes (legalább 15000:1) natív kontraszt, a vetített színek nem változnak párszáz óránként, nem kell lámpát cserélgetni. Az ANSI kontraszt is teljesen jó, igazából ez az első LCD gép ami értelmes, élvezhető, szexi képet vetített UHD forrásból. És ugye a natív 4K felbontás miatt nem kell átméretezni a képet, tehát ezzel sincs gond.

Sajnos a gép több mint 8 millába kerül, tehát nem lesz az átlagembereknek ilyen gép a plafonján még egy ideig. De az új panelek majd szépen "lecsúsznak" az évek alatt az olcsóbb gépekbe is és mondjuk 5 év múlva már nagyon is lehet jó LCD az átlagos plafonon. Akkor pedig a DLP vonal nagy bajban fog ülni ... mert ők viszont csak rontják a minőséget ... bár az is igaz, hogy azok a gépek nagyon olcsók lehetnek, hiszen kb. ingyen legyárthatóak, semmi nincs bennük (az optikai alkatrészek határozzák meg nagyrészt a gyártási árat, de azokban töredék mennyiségben vannak jelen üveg alkatrészek).

Meglátjuk, hogy hogyan fog reagálni a DLP vonal, reméljük végre ők is elkezdenek a minőségen javítani az "olcsósítás és kisebbítés" helyett...

Akinek meg van ennyi pénze, annak ezennel áldásomat adom e gép megvásárlására, ez a gép az első LCD, ami tőlem ezt ki tudta érdemelni...

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Lemmy9 írta:
2018.12.20., csüt. 07:32
Mit csinál ez egy 16:9-es videóval?


Alul, felül fekete csík , szerintem

Mint anno a crt tv-n
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Futaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018.10.08., hétf. 10:04
Értékelés: 1

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Futaki »

nadtom írta:
2018.12.15., szomb. 01:35
Pl. ha még megvan.
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=30 ... r#p2321321
Igen.. ezt én is nézegettem, tudom, hogy nagyon jó FHD gép -az álmom is egy l-cos paneles gép- de félek tőle a jövőt illetően. Már a t*köm televan azzal a küzdelemmel amit PC-n művelni kell az UHD HDR miatt. A PowerDVD tök jó lenne, de nem tudja lekonvertáli a HDR-t SDR-re és az új verzió 3D-ben összeomlik. A MPC-HC madVR-el tök jól lekonvertálja a HDR- SDR-re de az meg nem tud 3D-t vagy legalábbis még én nem találtam meg, hogy hogyan kell beállítani, hogy kapcsolja a projektort 3D-be. A Kodi jó alternatíva, de talán már túl sok is. (A monitorom is 4K-s, HDR nélkül..)
Nem különösebben érdekel a HDR, viszont az emiatt fakó-rossz kép már igen.. Jó lenne legalább ezt a problémát kipipálni.
sad.gif

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Futaki írta:
2018.12.13., csüt. 09:49
Sziasztok!

Tudom, hogy "nem jó helyen" járok a kérdésemmel, de mégis itt vagyok. :D

Projektor csere előtt állok, jelenleg egy LG PF1500G-val vetítek egy fix keretes 100 colos 1.3 gaines screenline vászonra egy jól sötétíthető nappaliban.
A legfőbb problémám a projektorral a gyenge fényerő (élettelen színek) a hitvány lencserendszer (akárhogy állítgatom a kép maximum felére lehet azt mondani, hogy éles) és az idegesítő 4 centis venti hang. Persze a gyenge fekete meg társait is látom, de nem zavarnak annyira. A LED létet viszont nagyon szeretem. - de látom, hogy el kell engednem egyelőre-

Előtte egy LG PF70G-m volt -szóval "rendes" projektorom még sosem volt, nem is láttam-
Kb. 500-550e pénzt szánok az újdonságra (minden projektorcserénél ~200-at lépkedek feljebb :D) Szeretem a 3D-t és szeretnék 4K-t vagy legalábbis több pixelt mint FHD mert jelenleg is látom a pixeleket -ahol éles a kép :D -
Tudom, hogy a 0,47"-os DMD elég belépő.. de az általam kinézett kategóriában csak ez van. Az Optoma UHD51-val szemezgetek, az online tesztek alapján kategóriáján belül az egyik legjobb. Az LG-hez viszonyítok, ahhoz képest kéne jobbnak lennie. Esetleg tudtok valamit ajánlani még a támasztott elvárások ismeretében? Nem félek a használttól..

leborulok.gif
Pl. ha még megvan.
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=30 ... r#p2321321
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

Lg re termeszetesen
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Futaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018.10.08., hétf. 10:04
Értékelés: 1

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Futaki »

Fish írta:
2018.12.13., csüt. 20:36
Egy jo full hd is 1000 szer jobb annal a jatekgepnel, 550 ert volt itt sony lcd de nezz korbe a hasznaltba,csodat fogsz latni!
Az Optoma uhd51-re vagy az LG-re érted a játékgépet? (Ha az LG-re, akkor.. tudom.)

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

Egy jo full hd is 1000 szer jobb annal a jatekgepnel, 550 ert volt itt sony lcd de nezz korbe a hasznaltba,csodat fogsz latni!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”