Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »

thxfan írta:
2019.01.17., csüt. 07:45
Érdekes módon a DC teszten Gyulai Pali, akinek a szeme már-már műszer érzékenységű a projektorok képére, saját bevallása szerint sem látott különbséget a HDMI kábelek között, ahogy mások sem tudták eltalálni, köztük a "látó" fórumtárs sem.
Azt viszont tudod, hogy a "látó" fórumtárs, pl nemmtom miért nem látott különbséget?
Azért mert a DC teszt drága kábele, az valójában se nem drága, se nem jó hdmi nem volt. Tehát a Nordost 80-100ezres kábele még nem az a szint, a 3000-es hdmi-hez és a wireless hdmi összeköttetéshez képest, hogy különbséget lehessen tenni. Ahhoz jóval drágább és minőségibb hdmi kellett volna. Na én itt engedtem el ezt a hdmi történetet ;)

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

szepi0808 írta:
2019.01.17., csüt. 08:31

Most nem Dent védem, de már kellemetlen nézni ezt, hogy ennyire hülyére veszitek a másikat.
Valljuk be azért Dent nem nehéz. Időközönként feltűnik a világmegváltásaival. Kalibrált ő már szemre világmegváltó képet ha emlékeim nem csalnak. Amúgy meg ezekkel semmi gond nincs, simán elhiszem, h óriási lelkesedéssel maximálisan hisz magában, és ezt így éli meg. A gond ott kezdődik, kijelenti a csodáit, miközben degradálja mások útját. Kb. annyira vesz másokat hülyére, amennyire mi őt. Sztem tökéletes az egyensúly. Zavart okoz még azokban is akik amúgy kapnak az ő világukhoz közel álló teóriáin. Nem kell drága lejátszó hipp hipp hurrá, aztán betolja a kábel okozta javulást. Na itt aztán bejön a zavar a képben :) Az amúgy kezdő a gondolattal szimpatizáló táborban. Dent nem kell védeni, erős pajzsa van, lepattan róla minden. :smile32:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Miért kell elvenni másnak a lelkesedését? Ezért fog már lassan kihalni a fórum meg az ebereknek a lelkesedése a hobbi iránt, mert mindig le van szólva, meg meg van cáfolva és mindenki a saját véleményére alapoz.
Ha nekem tetszik egy kábelcsere, vagy bármilyen komponens cseréje és tetszik, akkor engedtessék már meg nekem, hogy az tetsszen. Ha pedig írni merek róla a fórumon, akkor meg annak sem kellene bajnak lenni, mert azért van, hogy beszámoljunk dolgokról, tapasztalatainkról.
Most nem Dent védem, de már kellemetlen nézni ezt, hogy ennyire hülyére veszitek a másikat.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Csutka írta:
2019.01.16., szer. 22:12

"egy kábelnél már a csillagok együtt állása is szükséges annak a hatásához."

Ez az írásod maradt meg bennem, illetve valakinek írtad, hogy túltolta a kábelezést az 5 ezer forintos (talán szub) kábelével, a tiéd 1500 forint volt és pont elég arra, amire kell.

Summázva a véleményed a kábelekről - kábeleknél lóf@sz különbséghez is a csillagok együttállása szükséges.

Így OK?
;)
Ezek szövegkörnyezetből kiragadott gondolatok, pontosan tudod, hogy mire és miért írtam ;).

Én is akciósan vettem a kábelt, eredeti ára közel a duplája volt, ami amúgy nem is konkrétan sub, hanem XLR-RCA. :D

Mehetünk ebbe az irányba is.
Summázva a Te és a kábelguruk véleményét: pl. egy Epson 7400 + egy AQ kávé ugyanolyan, vagy jobb képet adhat, mint egy Epson 9400, egy SVS NSD sub + egy AQ vadkutya ugyanolyan, vagy jobb lehet, mint egy SVS ultra. Persze... :D.

Érdekes módon a DC teszten Gyulai Pali, akinek a szeme már-már műszer érzékenységű a projektorok képére, saját bevallása szerint sem látott különbséget a HDMI kábelek között, ahogy mások sem tudták eltalálni, köztük a "látó" fórumtárs sem.

Így OK?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Csutka

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »

thxfan írta:
2019.01.16., szer. 20:52
Ne ferdítsd el a dolgokat, helyesen így írtam mindig: hangfal, IC és tápkábel között van különbség, de rohadt sokba kerül a lóf@sz különbség, abból jobb elektronikát és/vagy hangfalat lehet venni, ami sokkal érdemibb javulást hoz :smile32:

A Louis Vuitton táskákat is viszik, mint a cukrot, DVD visszatekerőt is vettek emberek... :D
"egy kábelnél már a csillagok együtt állása is szükséges annak a hatásához."

Ez az írásod maradt meg bennem, illetve valakinek írtad, hogy túltolta a kábelezést az 5 ezer forintos (talán szub) kábelével, a tiéd 1500 forint volt és pont elég arra, amire kell.

Summázva a véleményed a kábelekről - kábeleknél lóf@sz különbséghez is a csillagok együttállása szükséges.

Így OK?
;)

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Csutka írta:
2019.01.16., szer. 19:09

THXFan már a hangfalkábel, IC kábel között sem hall különbséget. Nem is említem a hálózati kábelt, mert tökéletes a gyári PC-s tápkábel is.
De így sokat spórol az biztos és így jó neki.

Rengetegen megveszik a AQ Diamond Ethernet hálózati kábelt is, amiből egy 1,5 méteres 333 ezer forint.
Én csak gondolom és remélem, hogy nem azért, mert annyi fölös pénzük van, hogy nem tudnak vele mit csinálni.

Mindenesetre két tábor van és nincs közeledés. vagy fehér, vagy fekete a dolog.
:D
Ne ferdítsd el a dolgokat, helyesen így írtam mindig: hangfal, IC és tápkábel között van különbség, de rohadt sokba kerül a lóf@sz különbség, abból jobb elektronikát és/vagy hangfalat lehet venni, ami sokkal érdemibb javulást hoz :smile32:

A Louis Vuitton táskákat is viszik, mint a cukrot, DVD visszatekerőt is vettek emberek... :D
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Hiccusz írta:
2019.01.16., szer. 16:33
gyulaipal írta:
2019.01.16., szer. 16:01
Den írta:
2019.01.16., szer. 14:49
Gyulai Pali Te voltál, Te vagy ...
Az eredmény az lett, hogy a szobából visszavert fények még ilyen sötét falak esetén is NAGYOBB mértékben rontják az ANSI kontrasztot, mint magának a projektor optikájának a fényszórása (optikai felületeken levő por, polírozási hibák, stb).
Így van. A következő adatok a nyugalom nagy mértékű megzavarására szolgál(hatnak), úgyhogy csak bátraknak és a mindenre elszántaknak javallott a továbbolvasás!

Ha egy projektor egyidejű kontrasztja (ANSI az 50-50%-os, 9 pont mérésének átlagolt értéke) 300:1, annak képe már dinamikusnak mondható. Élénk, kontrasztos képet fogunk látni. Viszont ezt az értéket csak a legritkább esetben kapjuk a vászonról mérve! Ugyanis, amennyiben a vetítő objektívétől úgy 15-20 cm-re mérünk (kalibráltan) 300:1-et, akkor a vásznon, a kontrasztunk a következőképp alakul (magyarán ennyi lesz a ténylegesen, a szobában elérhető LEGNAGYOBB fekete-fehér átfogási arány):

- 200:1, amennyiben denevérbarlangunk van (=matt fekete, nem csillogó festésű falak és mennyezet vagy matt fekete, nem csillogó tapéta, függöny, fekete padlószőnyeg, ablak egy szál se)
- 100:1, amennyiben sötét a moziszoba (=falak és mennyezet sötét tónusú, ablak egy szál se)
- 60:1, amennyiben a mozi front része sötét, a többi már nem az (ablak egy szál se)
- 40:1, amennyiben világosabb tónusú a szoba, ablak vagy beszűrődő fény van
- 20:1, amennyiben elsötétíthetőek a nyílászárók, de falak és a mennyezet fehér

Feltéve, hogy a fenti műveletet gyászruhában, komor (mosoly-mentes) pofával végezzük el. :D

Felmerül a kérdés, pld. milyen projektornak van 300:1-s kontrasztja. Jellemzően az 1-chipes DLP-k (akár a viszonylag olcsók is!) és az átlagnál jobb LCD-k produkálhatnak ilyet. A 3-chipes DLP-ké akár ennek a duplája is lehet.
Nem semmi!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

Azt meg sem merem kérdezni hogy a vetítő és az avr között lett cserélve vagy az avr és media player/htpc között? :D nekem is ugyanaz a kaliber van hdmi ,de nem a kép miatt vettem ,abban semmi sem számított, és érdekes nekem előtte is fekete volt a fekete és utána is .. de lehet nálam van a baj.. gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Den írta:
2019.01.16., szer. 17:24
Ha nem lenne különbség HDMI és HDMI kábelek között, akkor csak hossz eltérések lennének, mindenki ugyanannyiért adná.
Akkor mindenki a pár száz forintos kábelt használná, mert úgyis egyformák.
A legdrágább kábel a Diamond, ami kb 600 ezer ft 3m, ennek a negyedéért tudtam megvenni a 3m Coffee- t.
Ha ugyanazt produkálja minden HDMI kábel, akkor miért változott meg a kép "radikálisan" a minőségi kábel által? Teljesen befeketítette a képet, nem értettem mi történt, hogy a képem ilyen mértékben megváltozott? Aztán rájöttem, hogy ez egy teljesen más minőségi osztály, hozzá kell állítani a projektort. Vettem egy abszolút felső kategóriás HDMI kábelt, amivel az áhított fekete valódi fekete lesz.
Köszönöm a véleményed és örülök, hogy le merted írni a véleményedet nem is akárhogyan. ...mindenesetre élvezd a jó képet otthon tudom mekkora öröm ez leborulok.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Csutka

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Den írta:
2019.01.16., szer. 17:24
Ha nem lenne különbség HDMI és HDMI kábelek között, akkor csak hossz eltérések lennének, mindenki ugyanannyiért adná.
Akkor mindenki a pár száz forintos kábelt használná, mert úgyis egyformák.
A legdrágább kábel a Diamond, ami kb 600 ezer ft 3m, ennek a negyedéért tudtam megvenni a 3m Coffee- t.
Ha ugyanazt produkálja minden HDMI kábel, akkor miért változott meg a kép "radikálisan" a minőségi kábel által? Teljesen befeketítette a képet, nem értettem mi történt, hogy a képem ilyen mértékben megváltozott? Aztán rájöttem, hogy ez egy teljesen más minőségi osztály, hozzá kell állítani a projektort. Vettem egy abszolút felső kategóriás HDMI kábelt, amivel az áhított fekete valódi fekete lesz.
Ez nem jó, mert így könnyű fogást találni.

Hülyítik a népet, mert HDMI digitális átvitelnél nincs különbség.
Vagy átviszi a jelet, vagy nem. Ha átviszi, akkor ugyanazt az egyest és nullát kapod, nincs különbség.
THXFan már a hangfalkábel, IC kábel között sem hall különbséget. Nem is említem a hálózati kábelt, mert tökéletes a gyári PC-s tápkábel is.
De így sokat spórol az biztos és így jó neki.

Rengetegen megveszik a AQ Diamond Ethernet hálózati kábelt is, amiből egy 1,5 méteres 333 ezer forint.
Én csak gondolom és remélem, hogy nem azért, mert annyi fölös pénzük van, hogy nem tudnak vele mit csinálni.

Mindenesetre két tábor van és nincs közeledés. vagy fehér, vagy fekete a dolog.
:D

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Ha nem lenne különbség HDMI és HDMI kábelek között, akkor csak hossz eltérések lennének, mindenki ugyanannyiért adná.
Akkor mindenki a pár száz forintos kábelt használná, mert úgyis egyformák.
A legdrágább kábel a Diamond, ami kb 600 ezer ft 3m, ennek a negyedéért tudtam megvenni a 3m Coffee- t.
Ha ugyanazt produkálja minden HDMI kábel, akkor miért változott meg a kép "radikálisan" a minőségi kábel által? Teljesen befeketítette a képet, nem értettem mi történt, hogy a képem ilyen mértékben megváltozott? Aztán rájöttem, hogy ez egy teljesen más minőségi osztály, hozzá kell állítani a projektort. Vettem egy abszolút felső kategóriás HDMI kábelt, amivel az áhított fekete valódi fekete lesz.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Csutka írta:
2019.01.16., szer. 16:49

Akkor a te tapasztalatod szerint HDMI és HDMI kábel között van különbség.
Köszi, hogy megosztottad és le merted írni! :D

:smile32:
Tévedni emberi dolog, a lapos Földben is hisznek páran és próbálják is bizonyítani :D .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Csutka írta:
2019.01.16., szer. 12:44
"végigpróbáltam a talán legjobban kedvelt kábelcsalád összes tagját, kivéve az 5- 600 ezres legdrágábbat, és a második legnagyobbat vettem meg negyed áron, amire eleve azt mondták, hogy az a legjobb. Radikálisan megváltoztatta a képminőséget"

Ehhez mit szólsz?
Mihez, a képminőségi ugráshoz, vagy a negyed áron vásárolt kábelhez? :D
Eddig próbáltam megemészteni az itt olvasottakat, de szinte még most sem jutok szóhoz, ami így hirtelen eszembe jut: tyűha ;peace;.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Csutka

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Den írta:
2019.01.16., szer. 16:33
Nagyon egyszerű volt a fizikai kísérletezés: hazavihettem ingyen 4 egymást követő HDMI- HDMI AQ kábelt. 1.5- 10 % ezüstöt tartalmazó kábelek.
A projektor egy 2500 ft értékű HDMI- HDMI kábellel volt összekötve és ahhoz beállítva. A kép tiszta, jó minőségű.
Az első kábel nem hatott meg, de a második már befeketítette a képet, a negyedik pedig teljesen. Elkezdtem átállni egy teljesen más színvonalra, a fekete látványosan jobb lett, nem szürkés fekete, hanem valódi fekete.
Erre rápakoltam még az új "csodavászonnal", most pedig a legújabb médialejátszóval. Nem kerültek vagyonba egyáltalán, főleg úgy, hogy 3 készüléket napok alatt eladtam, mert nagyon vigyáztam rájuk.
Akkor a te tapasztalatod szerint HDMI és HDMI kábel között van különbség.
Köszi, hogy megosztottad és le merted írni! :D

A Dreamcinema-ban volt egy HDMI kábel összehasonlító teszt, ahol össze-vissza tippelgettek a résztvevők és Gyulaipal is az előbb írta le, hogy "vagy működik, vagy nem" - ennyi a különbség két HDMI kábel között.

:smile32:

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Dorian írta:
2019.01.16., szer. 15:19
phyton71 írta:
2019.01.16., szer. 13:00
Dorian írta:
2019.01.15., kedd 16:05


OK, akkor úgy kérdezem, hogy vannak, akik szerint 1:1,3 arány túl közeli?
Viszont atra vigyázz,hogy milyen magasra helyezed a vásznat,nálam 45cm-re van az alja a vetített képnek,3 méter a képátló.Mikor magasabban volt pl 60 cm,akkor olyan érzésem volt mint amikor a moziban az első sorban ülnék.
Most 45cm magas az állványom, centerrel együtt kb. 65.
2,66 szélességhez ha jól számoltam 1,5m magasság tartozik, most kipróbáltam, 3,5m-ről a 2,1m nem tűnik magasnak.
De simán levágok az állvány felső lábaiból 10 centit, ha kell.
Mindenképp nézz végig pár filmet,mielőtt megtalálod a tökéletes magasságot a számodra.Nekem a 210cm már sok,elméletileg a cselekmények a megjelenítő közepére fókuszálódik ami ülve nekem kb pont a szemem magasságában van,pont mintha a cselekmény közepében ülnék.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

gyulaipal írta:
2019.01.16., szer. 16:01
Den írta:
2019.01.16., szer. 14:49
Gyulai Pali Te voltál, Te vagy ...
Az eredmény az lett, hogy a szobából visszavert fények még ilyen sötét falak esetén is NAGYOBB mértékben rontják az ANSI kontrasztot, mint magának a projektor optikájának a fényszórása (optikai felületeken levő por, polírozási hibák, stb).
Így van. A következő adatok a nyugalom nagy mértékű megzavarására szolgál(hatnak), úgyhogy csak bátraknak és a mindenre elszántaknak javallott a továbbolvasás!

Ha egy projektor egyidejű kontrasztja (ANSI az 50-50%-os, 9 pont mérésének átlagolt értéke) 300:1, annak képe már dinamikusnak mondható. Élénk, kontrasztos képet fogunk látni. Viszont ezt az értéket csak a legritkább esetben kapjuk a vászonról mérve! Ugyanis, amennyiben a vetítő objektívétől úgy 15-20 cm-re mérünk (kalibráltan) 300:1-et, akkor a vásznon, a kontrasztunk a következőképp alakul (magyarán ennyi lesz a ténylegesen, a szobában elérhető LEGNAGYOBB fekete-fehér átfogási arány):

- 200:1, amennyiben denevérbarlangunk van (=matt fekete, nem csillogó festésű falak és mennyezet vagy matt fekete, nem csillogó tapéta, függöny, fekete padlószőnyeg, ablak egy szál se)
- 100:1, amennyiben sötét a moziszoba (=falak és mennyezet sötét tónusú, ablak egy szál se)
- 60:1, amennyiben a mozi front része sötét, a többi már nem az (ablak egy szál se)
- 40:1, amennyiben világosabb tónusú a szoba, ablak vagy beszűrődő fény van
- 20:1, amennyiben elsötétíthetőek a nyílászárók, de falak és a mennyezet fehér

Feltéve, hogy a fenti műveletet gyászruhában, komor (mosoly-mentes) pofával végezzük el. :D

Felmerül a kérdés, pld. milyen projektornak van 300:1-s kontrasztja. Jellemzően az 1-chipes DLP-k (akár a viszonylag olcsók is!) és az átlagnál jobb LCD-k produkálhatnak ilyet. A 3-chipes DLP-ké akár ennek a duplája is lehet.

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Nagyon egyszerű volt a fizikai kísérletezés: hazavihettem ingyen 4 egymást követő HDMI- HDMI AQ kábelt. 1.5- 10 % ezüstöt tartalmazó kábelek.
A projektor egy 2500 ft értékű HDMI- HDMI kábellel volt összekötve és ahhoz beállítva. A kép tiszta, jó minőségű.
Az első kábel nem hatott meg, de a második már befeketítette a képet, a negyedik pedig teljesen. Elkezdtem átállni egy teljesen más színvonalra, a fekete látványosan jobb lett, nem szürkés fekete, hanem valódi fekete.
Erre rápakoltam még az új "csodavászonnal", most pedig a legújabb médialejátszóval. Nem kerültek vagyonba egyáltalán, főleg úgy, hogy 3 készüléket napok alatt eladtam, mert nagyon vigyáztam rájuk.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Csutka

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Den írta:
2019.01.16., szer. 11:13
kábel: végigpróbáltam a talán legjobban kedvelt kábelcsalád összes tagját, kivéve az 5- 600 ezres legdrágábbat, és a második legnagyobbat vettem meg negyed áron, amire eleve azt mondták, hogy az a legjobb. Radikálisan megváltoztatta a képminőséget, de ehhez hozzájárult a vászon, a média lejátszó és persze a projektor is.
Elárulod, hogy milyen HDMI kábelt vásároltál és a "radikálisan megváltoztatta a képminőséget" kijelentésed pontosan mit jelent? Mi lett jobb?

A legjobban kedvelt kábelcsalád az Audioquest?
Miket próbáltál?

Persze ha nem titok!
:smile32:

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Den írta:
2019.01.16., szer. 14:49
Gyulai Pali Te voltál, Te vagy ...
Köszönöm a kedves szavakat, de én jelen pillanatban még valóban egy fehérre festett falra vetítek (bár a mozi sötét). Nemrég megnéztem, hogy a vásznon látható ANSI kontraszt mennyire a projektor- és mennyire a(z amúgy sötét) szobából visszavert fények miatt alakul ki. Az eredmény az lett, hogy a szobából visszavert fények még ilyen sötét falak esetén is NAGYOBB mértékben rontják az ANSI kontrasztot, mint magának a projektor optikájának a fényszórása (optikai felületeken levő por, polírozási hibák, stb). Ez alapján egy (valamennyire) irányított visszaverésű vászon valóban javíthatná a képet, tehát lenne értelme valamennyi pénzt elkölteni rá. Vagy persze még tovább lehetne sötétíteni a szobát. De ez még a jövő zenéje.

Digitális (HDMI) kábelből viszont én csak két típust ismerek: ami működik ... és ami nem. A digitális (HDMI) kábelek közötti bármiféle valós különbség detektálása SENKINEK NEM sikerült a DreamCinema-s összehasonlításon, így (tudományos értelemben) minden "jobb" digitális kábelre elköltött pénzt ablakon kidobott pénznek kell tekinteni mindaddig, amíg egy másik, hasonló (elfogulatlan, rendesen dokumentált, tényszerű) kísérlet be nem bizonyítja, hogy mégis csak van különbség (de ezen erősen meglepődnék). MIndenki abban hisz amiben akar, de én abban hiszek, hogy amit egy A-B teszten detektálni lehet, az létezik, amit nem lehet, az nem létezik. Egy "nem létező" dologért pedig én igen kicsi lelkesedéssel adok pénzt (mivel viszont egy csomó ötletem lenne VALÓS javulásokat hozó vásárlásokra) ... de ismétlem, hogy ez magánvélemény, mindenki abban hisz, amiben akar. Nem akarom újraindítani a kábeles vitát, de nem is szeretném, ha bárki azt hinné, hogy átálltam a másik oldalra. Én a fizikában, a mérési adatokban és a hasonló dolgokban hiszek, más meg maga dönti el, hogy miben akar hinni (és persze hogy miért akar fizetni)...

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Dorian »

phyton71 írta:
2019.01.16., szer. 13:00
Dorian írta:
2019.01.15., kedd 16:05
phyton71 írta:
2019.01.14., hétf. 16:56

Nálam is ez a felállás.
OK, akkor úgy kérdezem, hogy vannak, akik szerint 1:1,3 arány túl közeli?
Viszont atra vigyázz,hogy milyen magasra helyezed a vásznat,nálam 45cm-re van az alja a vetített képnek,3 méter a képátló.Mikor magasabban volt pl 60 cm,akkor olyan érzésem volt mint amikor a moziban az első sorban ülnék.
Most 45cm magas az állványom, centerrel együtt kb. 65.
2,66 szélességhez ha jól számoltam 1,5m magasság tartozik, most kipróbáltam, 3,5m-ről a 2,1m nem tűnik magasnak.
De simán levágok az állvány felső lábaiból 10 centit, ha kell.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Gyulai Pali Te voltál, Te vagy és Te maradsz mindenkinek a példaképe, mert Neked egy los- angelesi filmstúdióban lenne a helyed a tudásoddal.
Pont Te vagy aki aki a legjobban értest a vetítés technikához és azt írtad, hogy 320 centis képet vetítesz. Ezt én nagyon megjegyeztem.
Minden összetevőt egy szintre hoztam, így a képminőségem is rendesen jobb lett.

Azt tapasztaltam, hogy a vászon minőségét elhanyagolják, vagy a kábel hosszú és vagy rossz minőségű, a projektor nagyon régi és és, vagy a média lejátszó is 6- 8 éves már...

Nekem is mutogattak 2- 2.5 milliós vásznat, 800 ezerért lejátszót, 10- 12 millióért projektort, 650 ezerért kábelt.
Most már leestek az árak, érdeklődni kell és hozzá lehet jutni újonnan, vagy alig használtan csúcsminőségű vászonért- lejátszóért- kábelért. Projektorban Te vagy Otthon Pali.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Den írta:
2019.01.16., szer. 11:13
...A házimozi megszállottjai és az üzletekben is elkövetnek egy igen nagy hibát: a projektor- vászon- lejátszó- kábel négyes valamelyikét, vagy több összetevőt is jóval gyengébb szinten hagynak, mint a többit. Így akár 50- 80%- al silányabb képminőséget vetít a projektor. ...
Szerintem nálam is ez lesz a gond! 2500Ft-os (Dual link DVI) kábelen megy a kép a(z eredetileg) 9milliós projektorba. Sosem lesz így jó a kép (százalékosan) ... :-)

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Den írta:
2019.01.16., szer. 13:50
Cutler:
"""Nekem úgy lenne logikus, hogy növeled a képméretet, a nézési távolság marad a régi."""

A nézési távolság kicsit megnőtt, mert adott volt a 10 hangfal elhelyezése, de így jó ahogy van, ahogy lett!!!
Kicseréltem az Oppo 103D- t Egreat A11- re és azonnal jött a lehetőség, mivel a kép minősége jobb lett, növelhetem a 3 méter széles képet 334 cm- re 151'- re. Hát akkor legyen! Így a "mozifiling" a mozihangulat igazán jó lesz!
A projektort összehangoltam az új média lejátszóval és annak az eredménye lett, hogy a lehetőség adott...
Nem lehet, hogy áttértél a 4k-ra? Az megmagyarázná a minőség javulást :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Den írta:
2019.01.16., szer. 11:13
Így akár 50- 80%- al silányabb képminőséget vetít a projektor.
Ezekre még rárakódik, ha a projektor rosszul van beállítva,
Atya ég, levonva ezeket a számokat a 100%-ból, nem is nagyon szabadna képnek lenni a projin. Milyen rossz lehet már az a 10%.os kép. :smile29:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Cutler:
"""Nekem úgy lenne logikus, hogy növeled a képméretet, a nézési távolság marad a régi."""

A nézési távolság kicsit megnőtt, mert adott volt a 10 hangfal elhelyezése, de így jó ahogy van, ahogy lett!!!
Kicseréltem az Oppo 103D- t Egreat A11- re és azonnal jött a lehetőség, mivel a kép minősége jobb lett, növelhetem a 3 méter széles képet 334 cm- re 151'- re. Hát akkor legyen! Így a "mozifiling" a mozihangulat igazán jó lesz!
A projektort összehangoltam az új média lejátszóval és annak az eredménye lett, hogy a lehetőség adott...
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”