Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: geza123 »

Cutler írta:
2019.01.19., szomb. 10:36
Pont nem ezt.
Csupán egy olyan véleményt, aki hallotta is a saját fülével ezt a rendszert.
Mert pl te vagy Lala már többször vélemenyt nyilvánítottatok erről a moziról, pedig nem is jártatok ott gondolkodik.gif
Tibi, szerintem engedd el a témát. Mi ketten jónéhány órát eltöltöttünk ebben a bizonyos szobában úgy, hogy minden percét élveztük. Mindezt úgy, hogy mindkettőnknél teljesen más alapokon nyugvó, talán a kétkedők körében is minőséginek, és nem „csak hangosnak” titulálható rendszer van, vagy volt.
Ahhoz, hogy valaki korrekt módon álljon ehhez a történethez, véleményem szerint két dolog szükséges:
- tapasztalat (olyanról nyilatkozzon, amit már látott, hallott)
- bizonyos fokú nyitottság. Nem egyszerű ám elismerni, hogy nem csak a saját magunk által választott út, eszköz lehet jó
Mind ezek után persze simán előfordulhat az is, hogy valakinek nem tetszik összességében ez a rendszer, de a professzionalitás, és a minőség magas fokának elvitatása akkor is balgaság lenne.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Csutka írta:
2019.01.19., szomb. 10:26
Mit szeretnél olvasni?
A világ legjobb, legrészletezőbb mozihangja és Diana Krall is olyan érzelmekkel szól, amit még ember nem hallott?

Mindenki irigylésre méltónak tartja a szobát is és az egész feeling sugárzik a szobáról meghallgatás nélkül is.
Amit a Crown és a JBL Cinema tud, azt tökéletesen bemutatja és az Anthem proci az ARC miatt jó választás.
Ráadásul a referencia szintet kisujjból kirázza.

Ez az egyik út tökéletes megvalósítása, azonban vannak más utak is és mindent a maga helyén kell kezelni.

:smile32:
Pont nem ezt.
Csupán egy olyan véleményt, aki hallotta is a saját fülével ezt a rendszert.
Mert pl te vagy Lala már többször vélemenyt nyilvánítottatok erről a moziról, pedig nem is jártatok ott gondolkodik.gif

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2019.01.19., szomb. 09:56
Érdekelne, hogy te is csak a dobhártyát beszakító hangnyomásra emlékszel, száraz, lélektelen, a hallgathatatlanság határát súroló filmzenei produkcióval karöltve vagy esetleg máshogy hallottad?
Még ha így is lenne akkor sem történne semmi, a leírásban benne volt hogy a megrendelő elvárása a nagy kép és nagy hang . Ez teljesült is! Nem a zenei részletekben való elmerülés, kisújjat eltartva a félhomályban ücsörögve, aprókat kortyolgatva közben egy jófajta Burgundy-ból.

Van akinek a kemény, dinamikus, referenciaszintet tudó ütös hang tetszik, ez az elvárása, míg a másiknak a melegebb, lágyabb, zeneibb hangzás a zsánere.

Ez nem jelenti azt hogy az ütős moziban nem lehet zenét hallgatni, jó minőségben vagy a másik csapat csak halkan nézi a filmeket, basszus mellőzésével.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TSanyi 2019.01.19., szomb. 10:46-kor.

Csutka

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Cutler írta:
2019.01.19., szomb. 09:56
Mivel a, de előtti részt általaban figyelmen kívűl kell hagyni, így kiváncsi lennék a véleményedre.
Úgy tudom te is jártál a diósdi Jbl-Crown moziban. Érdekelne, hogy te is csak a dobhártyát beszakító hangnyomásra emlékszel, száraz, lélektelen, a hallgathatatlanság határát súroló filmzenei produkcióval karöltve vagy esetleg máshogy hallottad?
Azért lennék kiváncsi a véleményedre, mert mielőtt eltűntél, eljutottál szerintem arra a szintre, hogy a régi discós szemléletedtől elvonatkoztatva, igenis objektíven tudtál megítélni más hangzásokat.
Mit szeretnél olvasni?
A világ legjobb, legrészletezőbb mozihangja és Diana Krall is olyan érzelmekkel szól, amit még ember nem hallott?

Mindenki irigylésre méltónak tartja a szobát is és az egész feeling sugárzik a szobáról meghallgatás nélkül is.
Amit a Crown és a JBL Cinema tud, azt tökéletesen bemutatja és az Anthem proci az ARC miatt jó választás.
Ráadásul a referencia szintet kisujjból kirázza.

Ez az egyik út tökéletes megvalósítása, azonban vannak más utak is és mindent a maga helyén kell kezelni.

:smile32:

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »

2019 van istenem :-). HDMI capture, screenshot plusz akár 400x nagyításban tudjuk vizsgálni, hogy videó rendereléskor különböző erőforrásigényű képalkotó/skálázó algoritmusok között milyen és mekkora mértékű valós képminőség különbség van médialejátszótól kezdve BD playeren át PC alapú erőművekig. Ugyanígy mérhető, hogy kábelek között semmi, főleg nem közröhej szintű fekete és kontraszt különbség. Ahhoz jobb projit kell venni, sajnos más nem segít rajra. Kábelkérdés szimpla tudatlanságból fakadó hókuszpókusz, illetve egy marha kényelmes út saját magunk megnyugtatására, hogy megcselekedtük, amit megkövetelt a haza.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Cutler írta:
2019.01.19., szomb. 09:56
feherlaci írta:
2019.01.18., pén. 21:57
:rolleyes:
Igyexem nem nagyon belefolyni a dolgokba, de....
Mivel a, de előtti részt általaban figyelmen kívűl kell hagyni, így kiváncsi lennék a véleményedre.
Úgy tudom te is jártál a diósdi Jbl-Crown moziban. Érdekelne, hogy te is csak a dobhártyát beszakító hangnyomásra emlékszel, száraz, lélektelen, a hallgathatatlanság határát súroló filmzenei produkcióval karöltve vagy esetleg máshogy hallottad?
Azért lennék kiváncsi a véleményedre, mert mielőtt eltűntél, eljutottál szerintem arra a szintre, hogy a régi discós szemléletedtől elvonatkoztatva, igenis objektíven tudtál megítélni más hangzásokat.
Sztem túlságosan ráfeszülsz erre, feleslegesen. :smile32:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »

szepi0808 írta:
2019.01.19., szomb. 10:00
Cutler írta:
2019.01.19., szomb. 09:56
feherlaci írta:
2019.01.18., pén. 21:57
:rolleyes:
Igyexem
diósdi Jbl-Crown mozi
Ezt a mozit miért nem lehet a tulajdonos nevén említeni, szerintem mindenki tudja kié :)
Szerintem nem tudja mindenki, az hogy te ennyire benfentes vagy az azért nem alap a fórumon.
Amúgy a tulaj nem szeretné és én ezt tiszteletben tartom. Tégy így te is ;)

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Cutler írta:
2019.01.19., szomb. 09:56
feherlaci írta:
2019.01.18., pén. 21:57
:rolleyes:
Igyexem
diósdi Jbl-Crown mozi
Ezt a mozit miért nem lehet a tulajdonos nevén említeni, szerintem mindenki tudja kié :)
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »

feherlaci írta:
2019.01.18., pén. 21:57
:rolleyes:
Igyexem nem nagyon belefolyni a dolgokba, de....
Mivel a, de előtti részt általaban figyelmen kívűl kell hagyni, így kiváncsi lennék a véleményedre.
Úgy tudom te is jártál a diósdi Jbl-Crown moziban. Érdekelne, hogy te is csak a dobhártyát beszakító hangnyomásra emlékszel, száraz, lélektelen, a hallgathatatlanság határát súroló filmzenei produkcióval karöltve vagy esetleg máshogy hallottad?
Azért lennék kiváncsi a véleményedre, mert mielőtt eltűntél, eljutottál szerintem arra a szintre, hogy a régi discós szemléletedtől elvonatkoztatva, igenis objektíven tudtál megítélni más hangzásokat.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

Hello Laci, :D udv ujra itt!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Hiccusz írta:
2019.01.19., szomb. 00:41
feherlaci írta:
2019.01.18., pén. 21:57
:rolleyes:
Igyexem nem nagyon belefolyni a dolgokba,...
Kép
.........fekve tölts!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

feherlaci írta:
2019.01.18., pén. 21:57
:rolleyes:
Igyexem nem nagyon belefolyni a dolgokba,...
Kép

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

[quote=feherlaci post_id=2337197 time=1547845043 user_id=6960]
:rolleyes:
Igyexem nem nagyon belefolyni a dolgokba,


Szia F.Laci!

Szóval viiszatérsz véglegesen vagy csak ez egy villám látogatás , lesz a részedről? A tesztről leírtam a véleményem olvass vissza nem kell sokat Onkyo nagykövet úr!
:quetionmark: 36_1_11.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

feherlaci írta:
2019.01.18., pén. 21:57
Röviden: Aki mást, haszon szerzés céljából tévedésbe ejt vagy tart, csalást követ el! 50e Ft értékhatár felett bűncselekménynek számít, márpedig sok olyan hdmi kábel van, aminek ára 50.000 Ft felett van.
....és a tékozló fiú visszatért! On the road again!
36_1_11.gif

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: feherlaci »

:rolleyes:
Igyexem nem nagyon belefolyni a dolgokba, de szeretném én is ismét-újra-megint leírni a véleményemet-tapasztalatomat a DC-s hdmi kép tesztről.
A teszt lapon 50% volt a kiinduló állapot, ettől 50-50%-ban lehetett eltérni. 0-nál fekete-fehér képet, 100-nál valamiféle színes pacát kellett volna látnunk.
Emlékeim szerint Nemtomm a wireless átvitelnél is behúzott +25%-ot, a drága hdmi kábelnél pedig -25%-ot. 25% drasztikus kép változást jelent, ami MINDENKINEK kilökte volna a szemét! Tesztlap ikszelgetés közben nézelődtem, volt, hogy Cutler papírjáról puskáztam, mert a vetített képen nem láttam különbséget. A tesztlapjáról láttam, hogy Ő sem. A józanabb gondolkodásúak arcán tanácstalanságot láttam, ekkor nyugodtam meg, ők sem látnak különbséget.
Egyébként a teszt elején volt egy kábel, ami annyira gagyi volt, hogy semmilyen kép nem ment át rajta.
A teszt után tüzetesen átbeszéltük, hogy a drágább kábeleknél sincs kerekebb 0 vagy hegyesebb 1-es, ezért aki azt állítja, hogy van, annak tényszerűen kellene bizonyítania az állítását! Wireless jelátvitelnél nincs kábel, ennek ellenére a kép tökéletesen olyan volt, mint amikor dróton ment az elektron ...
Ha valaki tudja, hogy nem lehet különbség, mégis azt állítja, hogy van, csalást követ el. Röviden: Aki mást, haszon szerzés céljából tévedésbe ejt vagy tart, csalást követ el! 50e Ft értékhatár felett bűncselekménynek számít, márpedig sok olyan hdmi kábel van, aminek ára 50.000 Ft felett van.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Den írta:
2019.01.18., pén. 14:28
Nem tudom, hogy milyen körülmények között milyen kábel után milyen kábelt mértetek, de azt tudom, hogy nem egy gépnek hiszek, hanem a saját szememnek.
Ti most vagy hülyének néztek engem, vagy bődületesen nagyot hazudtok! HDMI és HDMI kábel között mind anyagilag, mind színmélység, színmegjelenítés terén nagyon- nagy különbségeket látni a saját szemeddel, nem géppel.
Szerintem ez a társaság nem szokott hazudni, maximum diplomatikusan nyilvánít véleményt. :smile53:

A kérdésemet ez alapján tettem fel:
Ez az az eset, amikor tőlem mérhettek műszerrel amit akartok, ha egyszer 10 minőségi osztállyal jobb képet kaptam, a műszer szerint pedig nincs különbség a 2500 ft- os és a 248 e ft- os kábel között. Én a szememnek hiszek, nekem az a mérvadó és nem egy műszer.
Ezek után talán érthetőbb mit próbálok megtudakolni: úgy teszteltél, hogy kalibráltátok a projektort, kábelt cseréltetek, majd a kalibráló műszerrel visszaellenőriztétek, hogy semmi sem változott, viszont szemre 10 szintnyi javulást láttál?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Den írta:
2019.01.18., pén. 12:22
Szidjátok Szepit: én sem hittem neki, hogy az általa forgalmazott vászon annyira jó! A véletlen segítségemre jött: egy igazi szakértő, forgalmazó haver saját kárára elmondta,...
A kolléga nevében ezt kikérem magamnak! :D

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

én nem szidtam Szepit egy szóval sem, semmi gondom vele.. gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

motorgyilkos írta:
2019.01.18., pén. 14:06
"Laktanyabajnok" Imádom :D :D
Igen én még voltam katona és nem egy vidám helyen, mert éles gyakorlat közben meg is halt egy társam. Engem és a kiképzőt egyszer kis híján fejbe lőttek, éles gránátdobásnál egy tiszt összecsavart 2 gránátot és a gránátszilánk a fejem mellett repült el...
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Nem tudom, hogy milyen körülmények között milyen kábel után milyen kábelt mértetek, de azt tudom, hogy nem egy gépnek hiszek, hanem a saját szememnek.
Ti most vagy hülyének néztek engem, vagy bődületesen nagyot hazudtok! HDMI és HDMI kábel között mind anyagilag, mind színmélység, színmegjelenítés terén nagyon- nagy különbségeket látni a saját szemeddel, nem géppel.
Ha ezt nem látod- ahogy már kismilliószor leírtam hogyan lehet a legnagyobb különbséggel látni a 2500 és a 160 ezer ft- os kábel közötti színdinamikai eltérést- akkor használjál olcsó kábelt, mert az ugyanúgy jó, mint a drágább- a gép szerint meg pláne.

23 évvel ezelőtt, amikor vettem az első projektoromat azt mondta az egyik ott dolgozó munkatárs, hogy: "5 méterig mindegy milyen kábelt használsz".
Pár év múlva kicseréltem a kábelt egy jobbra, drágábbra és érdekes mód a képminőségem is jobb lett. Most pedig már az egyik legjobbat vettem meg és nem, hogy megérte, hanem szidom magam, hogy miért nem előbb próbáltam végig egy jó kábelcsalád egész sorozatát. Egyébként több fórumtárs tanácsára hallgatva választottam az AQ- et évekkel ezelőtt.
Azt a sok céget bezárnátok, akik pár száz ft- nál többet kérnek a kábel méteréért?
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

"Laktanyabajnok" Imádom :D :D
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Den írta:
2019.01.18., pén. 12:22
A szememről annyit: kerületi- budapesti- országos- 3- szoros laktanyabajnok lövész voltam, minden címemet más fegyverrel értem el.
Ha jól értettem az eddigieket, a kalibrátor készülék az mérte, hogy a kábelcsere hatására a fekete szint nem változott, de te mégis azt látod, hogy igen?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Fish: azért nem cseréltem még le, mert egyáltalán nem volt időm rá, annyira frissek még a vételek és eladások, még be sem fejeződtek. Az átállás 7.1.4- re még javában tart január végéig. Van amit meg kell rendelni és 1 hónap múlva kapod meg stb. A plafon alá tartókat kellett felszerelni az atmosokhoz, teljes technikai átállás kép és hang terén. Olyan kis állványokat, amelyeken a hangfalakat a 45'- hoz képest vízszintesen és függőlegesen is lehet még 20'- ban mozgatni.
///Annyira jó az akusztika a Marantz szerint, hogy felszabadult az Arcam 9- es végerősítőm és meg lehet vele hajtani még 2 atmost, így lesz meg a teljes 7.1.4.

"""olyan a világon nincs hogy egy hdmi kábeltől minden változtatás nélkül feketébb ,vagy színesebb vagy kontrasztosabb képed lesz"""

Akkor leírom sokadszor, milyen a valós teszt, ami nálam történt!
1- Természetesen ugyanaz a média lejátszó- projektor és film. Olcsó 3m- es kábellel beállítod a képminőséget a projektoron, majd nézed amíg megjegyzed a kép minőségét. Kicseréled a kb 2500 ft- os kábelt 3m- es AQ Coffee- re és minden bajod lesz, hogy eddig miért nem ilyen kábelt használtál. Nálam a kép minden tulajdonsága ugrásszerűen, nagyon nagy mértékben megváltozott jó irányba. Az annyira áhított fekete szint mélységében létrejött.
Persze ha a vásznad is és a média lejátszód is minőségi "naprakész",akkor az igazi mozis élmény létrejön.

Szidjátok Szepit: én sem hittem neki, hogy az általa forgalmazott vászon annyira jó! A véletlen segítségemre jött: egy igazi szakértő, forgalmazó haver saját kárára elmondta, hogy az általa forgalmazott holland vászon és az amerikai is ugyanazon értéket, minőséget nyújtja, mint az olasz, de a holland és az amerikai sokkal drágább. Szepi ráadásul nem mondta el, hogy a vászna kihúzza magát, ami egyedülálló, tehát nem kell feltekerni sehogyan sem, mert nem igényli.

A szememről annyit: kerületi- budapesti- országos- 3- szoros laktanyabajnok lövész voltam, minden címemet más fegyverrel értem el.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

[/quote]
Köszönöm kérdésed Fish: az Egreat A11 képe és hangja az Egreathoz kapott HDMI kábelen keresztül jut el az erősítőbe, a Marantz 6013- ból megy a Coffee AQ kábellel az Epsonba.
AQ Coffee 3m HDMI- HDMI kábel: DBS rendszerrel működik, 10% ezüst- LGC réz, komoly árnyékolással.
[/quote]

hmm.. a media lejátszó és marantz közt miért nem cserélted le a hdmi-t ,pont ott lenne a lényegi változás, természetesen csak hangban..

nekem mocha- van ugyanaz mint a tied, és nordost 15m-es a vetitő és proci között..volt ennél is komolyabb hdmi-m vetitő és avr vagy proci között, de nem vettem észre semmi difit a képben ,illetve ugyanolyan jó volt mint a szerényebb elődje vagy akár a mostani.. olyan a világon nincs hogy egy hdmi kábeltől minden változtatás nélkül feketébb ,vagy színesebb vagy kontrasztosabb képed lesz.. nem is értem. azt sem vettük észre azon a bizonyos teszten ,amikor wifin ment a jel :D pedig a látó kollega is ott volt, na mindegy.. biztos velünk van a baj! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Az Ocean's 8 fim zenéjét többször visszatekertem olyan jól szólt, annyira tetszett! A film végén lévő zenét is. 36_1_11.gif
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”