Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Csutka

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Vegyünk egy HDD-t, amin ott van egy film, amiről ugye tudjuk, hogy bizony egyesekből és nullákból áll.
Tegyük fel, hogy 1-0 a kép és 1-0 a hang.

Na most ez valahogy el kellene juttatni mondjuk egy TV-hez.
Több megoldás is lehetséges.
Legyen egy Popcorn lejátszó, tök mindegy.
Szépen átveszi a képnek az 1-0 és a hangnak a szintén 1-0 "számokat" a HDD-ről.
Utána kell egy HDMI kábel. 1-0 és 1-0 - továbbítja mondjuk egy AVR felé.
Digitális a jel, mindig marad 1-0. Szépen megkapja a képet és hangot. A hangot átalakítja analóggá és küldi tovább a hangfalak felé.
A képpel mit csinál? Hogyan jut el a TV-hez?
HDMI kábal, hát persze! OK, kábel nélkül is mehetne, de ez így most egyszerű, van otthon egy óccsó!
A TV szépen megkapja az 1-0 jelet, aminek nagyon örül, hoszen így meh tudja jeleníteni a tökéletes képet, ami a HDD-n volt.

Tegyük fel, hogy mindenki ugyanazt a TV-t vásárolta és ugyanazokkal a beállításokkal használja.
Így teljesen mindegy, hogy ki milyen HDMI kábelt, médialejátszó, esetleg BD lejátszót, AVR-t használ a végeredménynek ugyanannak kell lennie.

Öccászerez egy OPPO? A 10 ezer forintos ugyanúgy digitálisan dolgozik, vagy nem?

Átverés az egész!

;peace;

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Den írta:
2019.01.22., kedd 17:04
Minden szót, minden mondatot szándékosan félreértetek! :smile51:

A holland vászon értékesítője saját magának ártva- mert nem tőle vettem vásznat- elmondta, hogy az amerikai és az olasz is ugyanazt tudják, de nagyon eltérő árkategóriában.

A 3 szakember, akiket megkérdeztem, egyikük sem értékesíti azt a márkát amelyiket megvettem. Én Pio- t akartam venni különben. :smile33:
Den! Talán ha nem rébuszokban beszélnél, és leírnád akár csak a márkákat világosabb lenne a mondandód.

Nem írtam, de most rákérdezek, mert nekem nem volt vilagos hogy említetted a 3300 Ft-os HDMI kábel milyen jó képet adott. Akkor most mégsem kell drága kábel?

Senki nem engedett az árból de Te negyed áron vetted meg... vagy más márkát vettél?

Köszi!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

gyulaipal írta:
2019.01.22., kedd 15:57
...De ha most azt mondanám, hogy mindenki fogjon egy papírt és egy ceruzát és emlékezetből írja le a vászon v.s. fehér fal előnyeit és hátrányait (szerintem ezt én már többször leírtam az elmúlt évek alatt) ... hát ... szerintem a legtöbb papír "gyanúsan" üres maradna...
Kép

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Minden szót, minden mondatot szándékosan félreértetek! :smile51:

A holland vászon értékesítője saját magának ártva- mert nem tőle vettem vásznat- elmondta, hogy az amerikai és az olasz is ugyanazt tudják, de nagyon eltérő árkategóriában.

A 3 szakember, akiket megkérdeztem, egyikük sem értékesíti azt a márkát amelyiket megvettem. Én Pio- t akartam venni különben. :smile33:
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Den írta:
2019.01.22., kedd 16:24
Drága Pali!
...
Drága Den!

Szerintem ha elmlennék Hozzád a kis (friss, ropogós) colorimeter-emmel és megmutatnám, hogy a projektor menüjében egyetlen "kattintás" mekkora különbséget okoz a műszer által mért adatokban, illetve ha látnád, hogy szemmel SEMMIT nem veszel észre ugyanabból a változásból, aminek a tizedét a műszer már könnyedég megmutatja, akkor reális képet kapnál arról, hogy a műszer "HÁNYSZOR ÉRZÉKENYEBB MINT AZ EMBERI SZEM". Mondjuk én egy 10-es szorzóra tippelek, ennyiszer érzékenyebb a műszer, de ezt BÁRKI kipróbálhatja saját maga is.

Ezek után ha bedugod az "A'" típusú HDMI kábelt és mérek egyet, majd bedugod a "B" típust és a (szemednél 10x érzékenyebb) műszer szerint SEMMI nem változott ... na, akkor meg leszel győzve? Tudok mérni szín-koordinátákat a CIE diagramon, fehérszintet, feketeszintet (akkor ugye kontrasztot is, hiszen az a kettő hányadosa) szóval MINDENT. Előre borítékolom, hogy SEMMILYEN paraméterben nem fog kimutatni (a szemednél 10x érzékenyebb műszer) semmilyen változást. Ez meggyőzne Téged? Szerintem nem. Ha meggyőzne Téged a műszer a különbség NEM létezéséről, akkor bizony el kellene fogadnod, hogy:
- a semmire költöttél el egy csomó pénzt
- aki eladta Neked a semmit, az NEM biztos, hogy Neked akart "jót"
- halkan jegyzem meg: ha a "semmit" akarnám eladni Neked, én is "szorgosan" adnám az árengedményt. :-)

Te jól éreznéd magad akkor, ha a fenti tényeket bebizonyítanánk? Szerintem borzalmasan éreznéd magad ... és én is, mivel lerombolnám Benned a hitet, ami eddig boldoggá tett ... tehát konkrétan én lennék a boldogtalanságod okozója. Szerintem én ezt élvezném?

Ha örülsz annak, amit vettél és úgy gondolod, hogy Neked megérte a vásárlás, akkor szerintem jól költötted el a pénzed. Nem számít, hogy más mit gondol erről, az én véleményem sem számít semmit, csak egyetlen ember van akinek számít a véleménye és az Te magad vagy. Ha örülsz a megvásárolt dolgoknak, akkor minden rendben van. Ha viszont "munkálkodik" benned a kisördög, akkor talán elindultál egy úton, ami TALÁN az én nézőpontom irányába vezet majd téged. De a Passengers-ből tudjuk, hogy "sehonnan nem szabad annyira elvágyódni, hogy ne vegyük észre mennyire jó nekünk ott, ahol vagyunk".

Én senkinek hitét nem akarom lerombolni és senkinek az örömét nem akarom elrontani. De közben azt sem szeretném, ha olyan állítások maradnának megválaszolatlanul (azaz a "köz" által "nyugtázva") amelyek a (szerintem) a "nem helyes" irányba viszik el mások gondolkodását. Néha nehéz megtalálni az egyensúlyt, azaz úgy "ellenkezni" egy állítással, hogy közben ne bántsuk meg az állítás megfogalmazóját. Elnézést kérek ha néha tapintatlan voltam, én is ember vagyok, a jó szándék vezérelt, nem akartam megbántani senkit.

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

-KP- írta:
2019.01.22., kedd 16:09
Ritka, mint a fehér holló. Értettem mindent Pali írásából ;peace; :smile54: bocs.gif
Vagy azért mert kiművelt már, vagy mert rövidre sikerült! 31_1_21.gif

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nem tudom mégis milyen választ vársz "szakmabeliektől", ha anyagi érdekük fűződik az eladáshoz?

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Drága Pali!

Nagyon utánajártam a vászon, a média lejátszó, kábel vásárlásánál. Mindhárom esetben legalább 3 kifejezetten a szakmában dolgozó véleményét kérdeztem meg. Mindhármat harmad- negyedáron vásároltam meg. Nem engedett az árból egyik cég sem, a legmagasabb minőséghez lehet hozzájutni náluk, mert ők reális áron forgalmazzák.
Vászon: lehet venni amerikait, hollandot, olaszt...
Média lejátszó: lehet venni Oppot, Pioneert, Egreat- et...
Kábel: lehet venni 500- ért, 150- ért, most pedig 40- ért...

Én a drágát vettem meg nagyon olcsón, számlával...

A 2 kolléga akik nálam jártak, felhívták a figyelmemet, hogy illene a Dune- t lecserélni Oppo- ra stb, stb, stb...

Biztos rosszul végzem a munkám, ha nagyon nagy képet nézek rendkívül jó minőségben.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ritka, mint a fehér holló. Értettem mindent Pali írásából ;peace; :smile54: bocs.gif

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Pali ez ott van a szeren, ismét ;peace;

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Szerintem a kábel és a vászon között DURVA hasonlóságok vannak:

- Mindkettőből a drágább árkategória megvásárlására sokan "biztos ami biztos" alapon vállalkoznak.

- Akik ezeket megveszik, ritkán értik, hogy milyen előnyei vannak a megvásárolt terméknek. A fő hajtóerő: ha "komoly" cégek gyártják és mások is megveszik (és azután nem panaszkodnak) akkor biztos van értelme a dolognak...

- Aki olcsóbb kategóriát használ (vagy netán fehér falra vetít drága projektorral) az rendszeresen kapja az "ívet", hogy az igénytelensé mocsarába merült, elrontja a drágább eszközök teljesítményét az olcsó kábel/vászon. Nekem is "beszólt" valaki pár napja ... de én immunis vagyok az ilyesmire. :-)

- Valamiért mindkét terméktípus esetén "berögzült" egy csomó emberke agyába, hogy "ugyanabba a minőségi kategóriába" tartozzanak a rendszer elemei, akkor tudnak jól "együtt dolgozni". Ennél nagyobb marhaságot (még) én (is) ritkán hallok, valószínűleg az autós példa alapján (nagyobb motorhoz valóban jobb gumi és jobb fékrendszer kell) "általánosított" valaki ... kár, hogy az eredmény egy hamubasült baromság.

Ha az átlagos házimozis tisztában lenne a különböző vászontípusok előnyeivel és hátrányaival, akkor nagy lenne annak a valószínűsége, hogy az adott esetben optimális vásznat válasszon. De ha most azt mondanám, hogy mindenki fogjon egy papírt és egy ceruzát és emlékezetből írja le a vászon v.s. fehér fal előnyeit és hátrányait (szerintem ezt én már többször leírtam az elmúlt évek alatt) ... hát ... szerintem a legtöbb papír "gyanúsan" üres maradna. Sokan pedig azt írnák a vászon előnyéhez, hogy "az én vásznam drága volt, nehogy már azt mondja ez az ember, hogy nem lett sokkal jobb rajta a kép"! :-)

A kép esetén a lényeg (szerintem) a projektor minősége. Egy jó gép döbbenetes képminőséget vetít (akár) fehér falra is (ha amúgy a szoba belülről denevérbarlang) vagy pl. kertmozizáskor a ház oldalára (szorgalmi feladat a papír hátoldalára: miért ilyen "dögös" a kép kertmozizáskor? Mi a dolog fizikai háttere? :-)

Nézzünk szembe a tényekkel: a legtöbben nem igazán értik, hogy a moziban használt eszközök hogyan működnek. Ezzel nincs is gond, a gond akkor jön be a képbe, amikor ugyanezek az emberkék annyira elkezdenek hinni valamiben, hogy semmibe veszik a tudomány és a műszeres mérések (vagy A-B tesztek) eredményét. De hát a tudomány semmibe vétele nem csak a mi szintünkön "divat" és talán nem is nekünk jelent igazi gondot: az Apple tulajdonosa (tudtommal) azért halt meg fiatalon, mert inkább kuruzslókhoz ment orvos helyett. Ő konkrétan az életével fizetett a tudomány tagadásáért ... akkor érdemes egy vásznon vagy egy kábelen "vérre" menő vitákat folytatni? Aki hisz ebben a "azonos minőségű elemekből álló rendszer" dologban, azt úgysem lehet meggyőzni a tudomány eszközeivel. Aki meg abban hisz, amiben én is hiszek, az élvezi a képet. :-)

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Den írta:
2019.01.21., hétf. 16:27
Most, hogy szinte elrepült 33 évnyi 2- 3 állást egyszerre betöltő életem- 37 éve nem voltam szabadságon- most már mások a lehetőségeim, most már szabvány szerint házimozizhatok.
Den!
Szabad tudni, hogy mivel foglalkozol/foglalkoztál?

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Red75 írta:
2019.01.21., hétf. 21:59
Kellett egy 10m hosszú HDMI kábel. Olyat vettem (webáruházban) , amit már 33 ember dicsért. Megjött, működik. 2800ft.

Én a Sárkányon vettem 2400 ha jól rémlik, :D összekötni a PC-t a REW miatt a procival.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Kellett egy 10m hosszú HDMI kábel. Olyat vettem (webáruházban) , amit már 33 ember dicsért. Megjött, működik. 2800ft.

Hogy vetítőről is legyen szó: 1 éves a Benq W1090, nagyon kedvelem és már 54 óra van benne. :D
Ha jól tudom, 200-300 óra környékén érdemes kalibrálni, mert addig többet változik az UHP izzó színhőmérséklete. gondolkodik.gif
Egyébként valóban nagyon jó ár/érték arányú masina.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

Lemmy9 írta:
2019.01.21., hétf. 14:55
. Pislogtunk, Fish-el össze-vissza, aztán beírtunk valamit, amit látni akartunk, vagy nem akartunk.
Velünk volt a baj , ez már biztos! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

Nagyon szivesen maskor is! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

AAttila írta:
2019.01.21., hétf. 17:10
Még írd oda, hogy "utcára nyíló ajtó" :D
Akkir figyelni kell mert bekeveri a kocsmaajtós linkeket is! 31_1_21.gif

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Még írd oda, hogy "utcára nyíló ajtó" :D

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Den írta:
2019.01.21., hétf. 16:27
Hiccusz: nem titok, közismert üzlet, az megy be az utcáról, aki akar.
Kerestem, de a google nem adott ki találatot arra, hogy "házimozi közismert üzlet" jaj.gif
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Den írta:
2019.01.21., hétf. 16:27
Hiccusz: nem titok, közismert üzlet, az megy be az utcáról, aki akar.
Így már teljesen más. Köszönöm a pontosítást. :tutiok:
Den írta:
2019.01.21., hétf. 16:27
Te sem figyelsz oda Hiccusz!
A szabvány szerinti hangfal elhelyezés szóba sem jöhetett a régi körülményeimnél. Most, hogy szinte elrepült 33 évnyi 2- 3 állást egyszerre betöltő életem- 37 éve nem voltam szabadságon- most már mások a lehetőségeim, most már szabvány szerint házimozizhatok.
Én kérek elnézést! leborulok.gif
Den írta:
2019.01.21., hétf. 16:27
A Spektrumon lehetett látni: öt ember, 5 nem mindennapi génmutációs különleges képességgel. Ez az 1 nő lát 100 millió színt, a többi 1 milliót.
Rá is mutatott egyenként? De, viccet félretéve: Jól megdumcsiztuk, közünk ugyan nem volt egymáshoz, de azért élveztem, ;peace;

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

Hiccusz: nem titok, közismert üzlet, az megy be az utcáról, aki akar.

Fish tanácsa könnyedén lehet, hogy sokat- 6 számjegyet- ér nekem. Nem is gondoltam rá, eszembe sem jutott, hogy ilyen gagyi kábelt adjanak a per pillanat legjobbnak tartott média lejátszóhoz. Előszedtem a régi 3 méteres HDMI- HDMI kábelemet és kicseréltem. Nagyon meglepett az új kép, mely színben sokkal dinamikusabb lett, mélyebb feketét eredményezett, tisztább lett, egybefüggőbb.

Ahogy ennek a sok embernek itt 0 ft befektetéssel nem éri meg, nincs idejük kipróbálni technikákat, nekem bizony megéri. Sőt ugrok rá azonnal. Fish spórolt nekem úgy százezret legalább az ötletével.

Te sem figyelsz oda Hiccusz! Lacy százszor elküldött a pi...ba, de tanultam mégis, mert az ő ötletét is felhasználtam. :smile30: :tutiok:
A sok szidás közepette írt jó dolgot is és így már megérte olvasni az ő hozzászólását is, mert rájöttem mi az a hiba, amit rengetegen elkövetnek akár évtizedeken keresztül!!! :smile51:

A szabvány szerinti hangfal elhelyezés szóba sem jöhetett a régi körülményeimnél. Most, hogy szinte elrepült 33 évnyi 2- 3 állást egyszerre betöltő életem- 37 éve nem voltam szabadságon- most már mások a lehetőségeim, most már szabvány szerint házimozizhatok. happybday.gif

A kábelcsere próba Hiccusz persze, hogy jó. Ha egy névtelen kábel a színdinamikán, a képtisztaságon, a fekete színt mélységén ekkorát tud pozitívan változtatni, akkor egy high- end kábel mekkorát fog emelni rajta?
Bebizonyította, hogy a 340 centi széles 151'- os képnél minDEN számít, még a fekete- fehérben látóknak és a színvakoknak is.
Érdemes, kötelező kicserélni nagyon jóra, sőt a legjobbra, amit meg is teszek. szia.gif

A Spektrumon lehetett látni: öt ember, 5 nem mindennapi génmutációs különleges képességgel. Ez az 1 nő lát 100 millió színt, a többi 1 milliót.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Den írta:
2019.01.21., hétf. 13:03
Olyan bemutató teremben voltam, ahol a vászon rossz minőségű, a kábel nagyon hosszú és régi volt. A vetített film minősége tragikus lett. /A pénz pedig a zsebemben maradt!/
Melyik bolt volt ez, ha nem titok? Ha már ilyen domináns véleményed van, érdemes azt esetleg felvállalni. Másoknak (is) hasznos lehet.
Den írta:
2019.01.21., hétf. 13:03
Most szombaton kipróbáltam Fish tanácsára az új média lejátszóhoz kapott kábel cseréjét, ami: a média lejátszóból kényelmi okok miatt az erősítőbe megy. A látszólag igényes minőségű 1 méteres HDMI- HDMI kábel egy kalap semmit sem ér. A 3 évvel ezelőtt használt 3 méteres 3 ezerért vett kábel alapjaiban jobb, mint a HIGH- END média lejátszóhoz mellékelt HDMI. Egész vasárnap este negyed kilencig egy másik kolléga megjegyzése miatt dolgoztam. A megjegyzése: "még véletlenül sem szabvány szerint helyeztem el a hangfalaimat!"
Áthelyeztem a hátsó 8 db hangfalat: a szabvány szerint helyeztem el őket a nagykönyv szerint. Kaptam egy látványos 7.1.4 szabvány szerinti rajzot. Így most még jobb lesz a még jobb, már nem tudhatom jobban elhelyezni őket a rajz szerint.
Furcsállom, Den, hogy te, akinek markáns véleménye van dolgokról (még ha szembe is megy ez sokszor a többiekével), most hirtelen arra kezdtél hajlani, amerre a szél fújt. Ez nálam több kérdést is felvet. Egyrészt, miért? Másrészt, tudván, bejött, amit javasoltak, "még jobb lett a még jobb", legközelebb is megfogadod/kipróbálod, amit mondanak a többiek? Harmadrészt felvetődik a jogos kérdés, ha ilyen alap(nak számító) dolog, mint szabvány szerinti hangsugárzó elhelyezés eddig nem állt fenn nálad, mi minden máson lehetne még "reszelni", ami szintén nem "ideális" a rendszeredben?
Den írta:
2019.01.21., hétf. 13:03
Nem tudom Nektek miért kell kalibráció a képhez, mert nekem van 2 szemem, amivel TI is rendelkeztek. Ezzel a kettővel látom rögtön, ha a képen változás történik.
Átlendülve az 5. X-en, lassan négy is lesz, de még ez is kevés sokszor, hogy meglássak bizonyos dolgokat. Pedig nézem már "egy ideje"... :rolleyes:
Den írta:
2019.01.21., hétf. 13:03
A Fish tanácsára kicserélt kábellel sokkal színesebb lett a kép, a hang is erőteljesebb lett, le kellett venni a hangerőből.
S akkor ez most jó vagy nem?
Den írta:
2019.01.21., hétf. 13:03
A különleges képességű emberek között van egy nő, aki nem 1.000.000 színt lát,- mint a normál emberek-, hanem ennek a százszorosát.
Mint a női nem egyik legnagyobb tisztelője, megemelem a kalapom előtte, s azzal a ténnyel együtt is, miszerint a hölgyek több színt képesek megkülönböztetni, mint a teremtés koronái, ez nem 100x-os. leborulok.gif
Ezen az ábrán 16 millió pixel van, s mindegyik más színű. Ebből viszont mi jó, ha 10 milliót látunk.
Kép
Den írta:
2019.01.21., hétf. 13:03

Amikor kicseréltem a kábelt, láttam, hogy a fekete feketébb lett, a színek erőteljesebbek, a kép egybefüggőbb lett: pedig ez csak egy 3 ezres kábel.
Csupán az első jelződet tudom dekódolni, a többit sajna nem értem. Az is meglehetősen szubjektív, de elfogadom, ha te feketébbnek látod a feketét egy kábelcsere után.

Zárszóként csak annyit mondanék a kalibrációra visszatérve: Rengeteg "jó" kép létezik. Gyakorlatilag annyiféle, ahány ház. Színhelyes viszont csak egy. A kalibrált. Azért van a szabvány, hogy 1) azt láthasd, amit az operatőr megálmodott, 2) hogy okafogyott lehessen onnantól kezdve minden további kérdés. Az viszont, neked tetszik-e, (értsd: "jó-e"), már más kérdés. Egyetlen egyszer történt velem olyan incidens, amikor is a kalibráció után azzal hívott fel az ügyfél úgy 1 héttel később, hogy neki bizony nem tetszik a bekalibrált kép, úgyhogy visszaállította a beállításokat olyanra, amilyen előtte volt.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Den írta:
2019.01.21., hétf. 13:03
Amikor kicseréltem a kábelt, láttam, hogy a fekete feketébb lett, a színek erőteljesebbek, a kép egybefüggőbb lett: pedig ez csak egy 3 ezres kábel.
Még nem vagy kész, hiányzanak a kék unikornisok a hangfalaid tetejéről. Csak azokkal lesz 1000%-os a mozihangod. :guitar:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Lemmy9 írta:
2019.01.21., hétf. 13:39
200w.gif
31_1_21.gif

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Den »

thxfan: kiragadtál egy mondatrészt, csak a lényeg maradt ki! Az 50- 80% képminőség romlás úgy jön össze, hogy a négyesből: média lejátszó- kábel- projektor- vászon egyikét vagy több elemet is elhanyagol a tulajdonos. Nem egy színvonalon működteti a felszerelést, a leggyengébb láncszem lehúzza az egész összképet rendesen. Olyan bemutató teremben voltam, ahol a vászon rossz minőségű, a kábel nagyon hosszú és régi volt. A vetített film minősége tragikus lett. /A pénz pedig a zsebemben maradt!/
A 3 évvel ezelőtti komoly csetepaté eredményeképpen: felhoztam akkor egy színvonalra a képért felelős négyes minden tagját és így nagy lépést tettem a képminőség javulás terén. Volt nálam 2 kolléga- akik meg is vették a projektoromat- és tanácsolták a Dune leváltását Oppo- ra. Meg is tettem, valamint 50 ezer + 1 forintos kábelre váltottam, az egész AQ HDMI kábelcsaládot végigpróbálva.

Most szombaton kipróbáltam Fish tanácsára az új média lejátszóhoz kapott kábel cseréjét, ami: a média lejátszóból kényelmi okok miatt az erősítőbe megy. A látszólag igényes minőségű 1 méteres HDMI- HDMI kábel egy kalap semmit sem ér. A 3 évvel ezelőtt használt 3 méteres 3 ezerért vett kábel alapjaiban jobb, mint a HIGH- END média lejátszóhoz mellékelt HDMI.

Egész vasárnap este negyed kilencig egy másik kolléga megjegyzése miatt dolgoztam. A megjegyzése: "még véletlenül sem szabvány szerint helyeztem el a hangfalaimat!"
Áthelyeztem a hátsó 8 db hangfalat: a szabvány szerint helyeztem el őket a nagykönyv szerint. Kaptam egy látványos 7.1.4 szabvány szerinti rajzot. Így most még jobb lesz a még jobb, már nem tudhatom jobban elhelyezni őket a rajz szerint.

Nem tudom Nektek miért kell kalibráció a képhez, mert nekem van 2 szemem, amivel TI is rendelkeztek. Ezzel a kettővel látom rögtön, ha a képen változás történik. A Fish tanácsára kicserélt kábellel sokkal színesebb lett a kép, a hang is erőteljesebb lett, le kellett venni a hangerőből.

A különleges képességű emberek között van egy nő, aki nem 1.000.000 színt lát,- mint a normál emberek-, hanem ennek a százszorosát.
Amikor kicseréltem a kábelt, láttam, hogy a fekete feketébb lett, a színek erőteljesebbek, a kép egybefüggőbb lett: pedig ez csak egy 3 ezres kábel.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”