Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Cutlernél járva,óta igen átértékeltem a mozi fgalmát a fejemben,nem csak a hangnyomás,az egész mozi kézben tartása is példás,fotelből megy minden.Vittem a bazáromat (htpc) 1-óra demó után már úgy éreztem,hogy felesleges lesz beköttni,pedig tényleg köröket vert a dune lejátszóta,de kicsit sem felhasználóbarát,ezen javítanom kell.A következő,hogy nincs felesleges,látható sallang (tecnika,kábel) ami elvonná a figyelmet,csak a mozi,az áteresztő vászon,egyszerűen fogalmazva,nagyszerű.Most millió gondolat kavarog a fejemben,meg pár tucat kérdőjel.Az már alakul.hogy valóban rejtem a technikát + ha bele is szakadok,ÁTERESZTŐ VÁSZON lesz a moziban. :tutiok:
Simán megéri egy csapatra bízni az egész mozi installálását,aki nem ért hozzá,vagy van rá pénze,sok felesleges körtől szabadulhat így meg,arról már nem is beszélve,hogy nem ég ki az ember.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Tonyka írta:
2019.05.19., vas. 12:49
Hiccusz írta:
2019.05.19., vas. 10:01
Eközben persze az is ott van/lehet, csak győzze kihámozni.
Létezik a " nagy tuti " ?
Szerintem elbeszélünk egymás mellett.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Hiccusz írta:
2019.05.19., vas. 10:01
Eközben persze az is ott van/lehet, csak győzze kihámozni.
Létezik a " nagy tuti " ?
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Hiccusz írta:
2019.05.19., vas. 10:01
thxfan írta:
2019.05.19., vas. 09:52
fapaci írta:
2019.05.19., vas. 09:28
Nem gondolom, hogy ezért a fórum tehető felelőssé.
Ezek alapján továbbra is tartom, hogy igenis félreviheti az embert a fórum.
Mivel a delikvens azt gondolja, egy ilyen szakmai fórumon megtalálja a frankó tutit.
Engem is félre vitt már jó néhányszor. Nem egy túlhájpolt eszközt vettem, ami igencsak csalódás volt számomra. Mondjuk, eladni nem volt nehéz éppen emiatt. :D
Hallgatózni és nézelődni én sem járok. Tisztában vagyok a sajátom gyengeségeivel, de nincs ingerem fejlesztgetni. Egy jó filmet ezen is élvezettel tudok nézni.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

thxfan írta:
2019.05.19., vas. 09:52
... Ezek alapján továbbra is tartom, hogy igenis félreviheti az embert a fórum.
Ez kétségtelen, de a tudatlanságból következő folyamatos elégedetlenség, a vásárlási láz és a versenyszellem az érintettek sajátja. Ők az alapállást nem a fórumtól kapják, hanem hozzák magukkal, bár nyilván a fórum is táplálja a hajlamaikat. Akik ezektől mentesek, azokat nem igazán lehet bevinni az erdőbe, mert eleve nincs kedvük túrázni.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

dhcodoki írta:
2019.05.19., vas. 09:36

Napok óta pár gondolat cikázik bennem, ez most jó alkalom írásba foglalni.


Én mindkettőben maximálisan jól éreztem magam. Köszönöm ezúttal is!
Korrekt írás, sajnos a fórumból kihalt a hasonló hozzáállás. Mindenki görcsösen ragaszkodik a saját felsőbbségéhez. Ezért megy az állandó feszültség. Mindkét oldal megragad minden alkalmat a másik kifigurázására. Az egyik azért hülyézi a másikat mert elbíbelődik a kábelekkel, rezgéscsillapítással, stb. Aztán ugyanez fordítva arról aki meg nem. Mennek a sértődött utalgatások egy - egy sértődött gazdától. Így folyamatos egymásnak feszülés a fórum, ahelyett h elfogadnánk egymás véleményét, hozzáállását. Annyiféle összetevő van mindenkinél, egyéni okok, igények, hozzáállás, elvárás. A jó hang véletlen sem egyféle, ahogy mi is különbözünk, no meg változunk is. Sok - sok éve ismerjük egymást, szinte mindenkinél óriási a változás, teli kacsakaringóval a megtett út, és ki tudja még mi lesz a vége.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

thxfan írta:
2019.05.19., vas. 09:52
fapaci írta:
2019.05.19., vas. 09:28
Nem gondolom, hogy ezért a fórum tehető felelőssé.
Ezek alapján továbbra is tartom, hogy igenis félreviheti az embert a fórum.
Mivel a delikvens azt gondolja, egy ilyen szakmai fórumon megtalálja a frankó tutit. Eközben persze az is ott van/lehet, csak győzze kihámozni.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

fapaci írta:
2019.05.19., vas. 09:28
Nem gondolom, hogy ezért a fórum tehető felelőssé.
Persze, utána is lehetett volna olvasni sok mindennek (már ha tudja az ember, hogy hol is keresse a szakirodalmat és teljes mértékben meg is érti azt, tudja alkalmazni a gyakorlatban) és elkerülhető lehet néhány vakvágány, de sokan, többek között én is azért csatlakoztam a fórumhoz, hogy a házimozival kapcsolatban az ismereteimet bővítsem és higgyek a tapasztaltabbnak vélt fórumtársaknak. Jobb esetben elég sok hozzászólás születik egy felvetéssel kapcsolatban és az elején még nem igazán tudja a laikus, hogy ki az akire érdemes is figyelni, mert ért is hozzá és nem a placebó, esetleg az érdek hajtja. Ezek alapján továbbra is tartom, hogy igenis félreviheti az embert a fórum.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

thxfan írta:
2019.05.19., vas. 08:20
Természetesen itt nem a nappali mozi irányra gondolok (nem lenéző és sértődésre okot adó jó értelemben írva), oda nem lehet hűtőszekrény méretű, gusztustalan kinézetű hangfalakat, végfokokat berakni, én sem tenném.
Napok óta pár gondolat cikázik bennem, ez most jó alkalom írásba foglalni.

A kiragadott pár mondatoddal és a kábelezéssel kapcsolatban. Blondsztyú "hálómozija" nagyon jó példa arra, hogy is kell kinézni egy "hibrid" szobának. Zongoralakk cuccok, motoros vászon, egységes neves kábelezés fa konzolokkal megvezetve. Nappaliba illő dizájnos eszközök. Minden polc, készülék fényes tüskékkel/lábakkal elcsatolva. A készülékek milliméter pontossággal lettek elhelyezve. Nem láttam még se fórumon, se élőben ilyen ízlésesen berendezett rendszert. Nem highend kategória, de azt a környezetet látva valamiért megszűnt minden hiányérzetem. Én itt látom értelmét a magasabb szintű kábelezésnek, "kütyüzésnek".

Közvetlen utána Cutler-nél voltunk. Egy teljesen más irányvonalat demóztunk, ahol a drága madzagok és a fent említett mainstream hatás egyáltalán nem volt jelen. Az előadás mégis tökéletes, teljes mértékben hibamentes.

Blondsztyú-nál erősen kilógna egy Crown végfok, egy nevenincs vastag rézkábel, de még a fix vászon sem odavaló.
Cutler-nél nem tudok elképzelni sem zongoralakk cuccot, sem dizájnos Marantz-ot, sem csillivilli kábelezést, vagy bármi mást.

Ez a két mozi szépen prezentálja a két lehetséges útvonalat. ..és arra is jól rámutat, miért születhetnek viták, nézeteltérések, ha kábelekről, elcsatolásokról, divatos tömegtermékekről van szó.

Én mindkettőben maximálisan jól éreztem magam. Köszönöm ezúttal is!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

thxfan írta:
2019.05.19., vas. 08:20
Arra azért kíváncsi lennék, hogy őszintén színt vallva hányan ismernék be, hogy sok baromságot bekajáltak a fórumnak hála és költöttek el egy vagon pénz értelmetlen dolgokra? ;)
Nem gondolom, hogy ezért a fórum tehető felelőssé.

Avatar
Szeki2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.12., kedd 13:39
Értékelés: 169
Tartózkodási hely: 1043 Budapest, 2120 Dunakeszi

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Szeki2 »

phyton71 írta:
2019.05.18., szomb. 20:15
Mindent egybevetve rájöttem,hogy az én rendszerem csak reklám vagy némafilmkre való.
Hát, igen... ettől félek én is. Ezért nem merek a fórumtársakhoz időpontot kérni egy kis bemutatóra. Most elvagyok a "mozimmal", természetesen tisztában vagyok nagyjából a szintjével.
Talán jobb megmaradni a kis "burkomban"...? A változás, fejlődés igénye úgyis jön magától.

...de azért motoszkál a kíváncsiság, milyen egy igazán jó házimozi...
Üdv.: Jani

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

thxfan írta:
2019.05.19., vas. 08:20
Fish írta:
2019.05.15., szer. 21:26

Ezt kb. úgy írtad ide ,mint ha Cutler 200e ft ból odahányt volna valamit aztán ,tessék milyen frankó a mozi.. azért ne felejtsük már el ,hogy ami ott van azért be lehetne sétálni egy merci szalonba és nem dobnának ki ,hogy nincs nálad lové.. Csak a mihez tartás végett! Ne írjunk már csacskaságokat.. na! :smile51: :smile30:
Van egy új irány, ami korábban elképzelhetetlen volt itt a fórumon, .... Azóta sokan próbálkoznak ezzel az iránnyal..
Szűk tucatnyira saccolom.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Cutler írta:
2019.05.18., szomb. 22:39
TSanyi írta:
2019.05.18., szomb. 22:11
Nem ML? Vagy lemaradtam valamiről?
Nyugi Sanyi, nem maradtál le semmiről. Ha lesz valami változás elsők között foglak értesíteni😅
:kapdelm:

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Fish írta:
2019.05.15., szer. 21:26

Ezt kb. úgy írtad ide ,mint ha Cutler 200e ft ból odahányt volna valamit aztán ,tessék milyen frankó a mozi.. azért ne felejtsük már el ,hogy ami ott van azért be lehetne sétálni egy merci szalonba és nem dobnának ki ,hogy nincs nálad lové.. Csak a mihez tartás végett! Ne írjunk már csacskaságokat.. na! :smile51: :smile30:
Cutler megválaszolta, teljesen feleslegesnek tartom azt még egyszer leírni.

Annyival azért kiegészíteném, hogy amennyire én szándékosan kisarkítva írtam amit, kb. ugyan az jön vissza egyesektől, pl. amikor a mozira szinte teljesen felesleges drága kábelezés, élen a HDMI képet színesebbé tevő baromsággal stb., illetve a pro vonal bármilyen téren (végfok, hangfal, sub stb.) említésre kerül.

Van egy új irány, ami korábban elképzelhetetlen volt itt a fórumon, mert ugye mindenki a „hájendhuszár” vonalat erőltette, az volt az egyetlen elfogadott irány a jó mozira –sajnos csak itthon, nem úgy külföldön, ahol jóval komolyabb a házimozis kultúra. Kb. tizenpár éve kezdtem jobb cuccokat vásárolni és sajnos –sokakkal együtt- én is felültem erre a vonatra, mert nem volt más alternatíva és kellő mennyiségű tapasztalat. Azóta sokan próbálkoznak ezzel az iránnyal és egyre többen –köztük igen komoly rendszerrel és sok év tapasztalattal rendelkező fórumtársak is- nyitnak efelé, így bővül az ismeret ezen a téren, annak ellenére, hogy a „barlangban rekedtektől” folyamatosan áramlik a sz@rból várat nem lehet építeni, kis mozi kis pénz, igénytelen jelző stb. bullshit nulla saját rendszerben megszerzett tapasztalattal. Azt is be kellene már látni, hogy az audio világ is elment az aljas tömegtermelés irányába, elég megnézni egy mai és egy régi pl. Onkyo, Denon, Marantz, Pioneer stb. hasonló árú csúcsmodell belsejét, de millió példát lehetne még hozni. A pro vonalon -ide értve a nagymozis és stúdió irányt is- viszont bármennyire is csúnyán hangzik, de ár-érték arányban sokkal jobbat kapsz, mint hifi vonalon, mert ott nem a marketing adja el a terméket, hanem annak valódi tudása. Eléggé körbejártam ezt a témát mostanában pl. a 120e Ft-os JBL aktív, tabletről DSP-hető, hangszórónkénti végfokozású EON pro hangfalban ua. a nyomókamrás magas van, mint a generációkkal ezelőtti tölcséres JBL 500-as szériás Studio hifis hangfalban, amit a belépő Synthesisként is hirdettek, csak árban többszöröse volt. De lehetne említeni a JBL pro mozis subok és Synthesis subok közötti rokon szálat a többnyire teljesen azonos hangszórók miatt, ahol szintén megfizetheted 3-4X az árát egy plusz plecsniért. Persze nem csak a hangszórón múlik a jó hang, de azért van hozzá köze rendesen.

Aki most kezd mozit építeni itthon az sokkal előnyösebb helyzetben van, mint pl. 10 éve, mert lehet emberi léptékű pénzből nagyon jó mozit kihozni, csak el kell engedni a korábbi berögződéseket és körbe kell járni a dolgokat. Természetesen itt nem a nappali mozi irányra gondolok (nem lenéző és sértődésre okot adó jó értelemben írva), oda nem lehet hűtőszekrény méretű, gusztustalan kinézetű hangfalakat, végfokokat berakni, én sem tenném.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy őszintén színt vallva hányan ismernék be, hogy sok baromságot bekajáltak a fórumnak hála és költöttek el egy vagon pénz értelmetlen dolgokra? ;)
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2019.05.18., szomb. 22:39
Ha lesz valami változás elsők között foglak értesíteni😅
:D

Díszes meghívótól eltekinthetsz, ne verd magad költségekbe feleslegesen! 31_1_21.gif

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Cutler írta:
2019.05.18., szomb. 22:39
TSanyi írta:
2019.05.18., szomb. 22:11
Nem ML? Vagy lemaradtam valamiről?
Szerintem a Crown végfokokra gondolt, nem JBL-re.
Nyugi Sanyi, nem maradtál le semmiről. Ha lesz valami változás elsők között foglak értesíteni😅
Arra arra. :smile30:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

TSanyi írta:
2019.05.18., szomb. 22:11
Nem ML? Vagy lemaradtam valamiről?
Szerintem a Crown végfokokra gondolt, nem JBL-re.
Nyugi Sanyi, nem maradtál le semmiről. Ha lesz valami változás elsők között foglak értesíteni😅

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

phyton71 írta:
2019.05.18., szomb. 20:15
Annyi lejött,kell az erő a rendszernek,meg kell azt támogatni rendesen amit kíván,gondolok itt a nyers jbl erőre
Nem ML? Vagy lemaradtam valamiről?
phyton71 írta:
2019.05.18., szomb. 20:15
A másik, vittem egy HTPC-t is a látogatásra,kicsit hangoltuk a rendszerhez,inkább csak a projektorhoz,de a bonyolultra sikeredett file kiválasztás beányékolta a hatást,képben megegyeztünk,nincs mese jobb,hangban egál.Legközelebb testreszabott HTPC-vel támadok,remélem sikerül Cutlert bevinni a málnásba,több idő instal a rendszerbe és kész is a testreszabott Mozi pc.
Remélem legközelebb sikerül könnyen installalni a HTPC-t. Nekem tetszik a HTPC, csak olyan egyszerű legyen kezelni mint egy médialejátszót. Valaki programozza le, csinaljon egy lebutító menüt hogy nekem ne kelljen állítgatni semmit.

(Remélem KP-nak is megfelel!)😁

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Cutler írta:
2019.05.18., szomb. 21:38
phyton71 írta:
2019.05.18., szomb. 20:15
...Köszi Cutler a vendéglátást....
Nincs mit Colin Farrell :D
Lebuktam. :D
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

phyton71 írta:
2019.05.18., szomb. 20:15
...Köszi Cutler a vendéglátást....
Nincs mit Colin Farrell :D
Csatolmányok
IMG_6759.JPG
IMG_6759.JPG (252.1 KiB) Megtekintve 1953 alkalommal

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Üdv

Megvolt a vizit Cutlernél, az első ami feltűnt,hogy milyen közel lakik a másik az,hogy mindketten nyomjuk a vasat. :tutiok:
Hogy essen szó a moziról is,kp mindent le is írt amit én is alátámasztok,f@sza.Annyi lejött,kell az erő a rendszernek,meg kell azt támogatni rendesen amit kíván,gondolok itt a nyers jbl erőre a másik az atmosz, aki igazi mozit akar annak kötelező.Mielőtt valaki azt mondaná, hogy nincs létjogosultsága, az vagy süket vagy nem hall, elég csak film közben a hangsávok váltogatása,máris előjön a nem kis különbség.A másik, vittem egy HTPC-t is a látogatásra,kicsit hangoltuk a rendszerhez,inkább csak a projektorhoz,de a bonyolultra sikeredett file kiválasztás beányékolta a hatást,képben megegyeztünk,nincs mese jobb,hangban egál.Legközelebb testreszabott HTPC-vel támadok,remélem sikerül Cutlert bevinni a málnásba,több idő instal a rendszerbe és kész is a testreszabott Mozi pc. Mindent egybevetve rájöttem,hogy az én rendszerem csak reklám vagy némafilmkre való.Köszi Cutler a vendéglátást,élmény volt! :tutiok: leborulok.gif
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

-KP- írta:
2019.05.16., csüt. 11:05
Szerintem itt is, mint sok minden másban, az a fontos, hogy okosan költsünk, nem pedig az, hogy szórjuk a pénzt. Ezt most még véletlen se vedd magadra. :smile32:
1-et értek, illetve, dehogy veszem magamra, azt gondolom én sem szórtam hülyeségre a pénzemet, illetve ha még is azt ki lehet venni ,szinte bukta nélkül! ( vagy pici buktával) :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Fish írta:
2019.05.16., csüt. 06:55
Persze,koltoi tulzas volt ,de sztem azert a te cuccaid messze vannak az olcso jelzotol! A lenyeg,hogy kiraly a rendszer ,ahogy itt olvasom a beszamolokat! :smile32:
Nyilván van ott "anyag" bőven, és akkor még meg sem említem a faházat, ahol a mozit alakította ki, ahol kb. nincs mélyhang feldúsulás, mint az átlag betonból,téglából kirakott szobákban. Nincs brummogás, dünnyögés, csak a móka, nagyon nagy előny. :smile32:

De nála látom azt, hogy tény,hogy nem költött keveset, de azt okosan tette és meggondolja mit miért és mire mennyire költ. Nem csak szórja a pénzt meggondolatlanul. Sokszor itt is, de inkább prohardveren meg az ilyen-olyan face csoportokban is azt látom, hogy sokan csak költik a milliókat ész nélkül. Igencsak megkérdőjelezhető végeredménnyel. Szerintem itt is, mint sok minden másban, az a fontos, hogy okosan költsünk, nem pedig az, hogy szórjuk a pénzt. Ezt most még véletlen se vedd magadra. :smile32:

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

Persze,koltoi tulzas volt ,de sztem azert a te cuccaid messze vannak az olcso jelzotol! A lenyeg,hogy kiraly a rendszer ,ahogy itt olvasom a beszamolokat! :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”