Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

Na,ma jön velem haza egy rx5700 ,kíváncsi leszek rá :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Örülök neki,hogy 1 taggal bővült a PC-t processzornak használó emberek száma. :smile32:
Én jelenleg szintén PC-t használok processzornak hasonló tapasztalattal,most vettem egy XTZ room analyzer II pro analizáló,és bemérő rendszert ami alapján tudok majd kalibrálni,probálkozok még az equalizer Apo-val is,igaz most szünetel a projekt,mert most alakÍtom a mozira szánt helyiséget ami nappaliként is funkcionál,igaz csak nyomokban fog nappalira emlékeztetni.Remélem sikerül megtalálni a hibát!
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Feladtam...

Annyi kiderült, hogy nem a kártyával van gond (ha a PC alaplapi hangkártyáját és min 1 csatorna van a Marancról a végfokra kötve ugyanúgy nyivákol).

Találtam egy szett 7.1 RCA Kácsás kábelt a fiókban, a bal-jobb csatornás kábeleket hagytam ahogy vannak, a többi RCA-ból kiforrasztottam a földet.
A PC-t és Asus kártyát rákötöttem ezekkel a kábelekkel a Marantz 7.1 bemenetére. A Maranzt pedig ment a CAV végfokra.
A földelés kikötésével a nyivákolás esett kb. 20 db-t, így ebben a kombóban nem hallható egyáltalán.

Természetesen nem tesz jót a hangnak a Marantz közbeiktatása, de még így is sokkal-sokkal jobb mint amire a Marantz önerőből képes. Kábelekből is elég basic van most az Asus és a Marantz között, itt is sokat lehetne még hozni.

Jriver-el kombinálva nagyot sikerült még az előadáson javítani. Egy room correction bekalibrálása sokat segített. A marantz-ról átmásoltam Jriver-be is az Audyssey EQ-t is de az inkább hátra, mint elrő vitt. Egy szakemberes bemérést majd lehet megelytek, mert utána tényleg mint egy brutál HM proci.

Egyszóval maga a kártya szuper - főleg ha azt nézem, hogy egy új áron 700-800k-s procin zenén és hm-en is bőven túlmutat.

Pár hét múlva lesz nálam még egy másik végfok és PC, abból ki kell derüljön mivel is van baj.

Köszönöm mégegyszer a segítséget, talán egyszer meglesz, hogy pontosan mi miért történik :)

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Neked a segédkártyát külön kell tápolni? Nálam a főkártyával van összekötve a segédkártya egy portkábellel,külön nincs a segédkártyának tápolási lehetősége.Ne kösd össze,valami más gubanc lesz ott a 230v-os konnektor biztosan földelt,vagy az elosztódba biztosan be van kötve a föld?Egy képet tudsz dobni,hogy hogy kötötted be a kártyákat?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Sziasztok,

Nem akarok off lenni, de azt hiszem közelednek a megoldáshoz, ami elsőre furanak tűnik...

Mindent minden kombóban osszekotottem már és azt vettem észre hogy a kezdeti megfigyelések pontatlanok voltak...

Ha csak a fő vagy csak a segéd kártyát kötöm be akkor nincs nyivakolas.

Ha a kettő egyszerre van bekotve (vagy pl csak az egyik kártya van bekotve de a marantz egyik csatornaja is rá van kötve a vegfokra) akkor tök mindegy mint hova kötök minden esetben a Center és a két hátsó nyivakol. (pl ha a kártya FL-t kötöm a C-re akkor is a center nyavog)

Egy ötlettől felbuzdulva osszekotottem egy harmadik kábel beiktatasaval a front rca és a center rca foldeleset... Láss csodát a nyivakolas megszüntet amíg oda tudtam tartani a kábelt athidalasnak...

Erre van valakinek ötlete? Csak tekerjem ossze a vegfoknal egy szál forrasztó onnal az összes rca foldeleset es éljék boldogan?

uvegajto.gif

Köszi!

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Köszi a segítséget mindenkinek.

Tegnap még végső elkeseredésemben áttettem a fő kártyáról az op ampokat a kiegészítő kártyára, de semmi sem változott.

Win újratelepítést szerintem kihagyom. A probléma a PC-s power gomb megnyomásával kezdődik és ugyanaz a zaj hallható windows belöltése előtt, közben után.

Valószínű ahogy Phyton írta a táp-alaplap-segédkártya trióban lesz a ludas.

Még alszok rá egyet, de valószínű visszaviszem :(

Avatar
Gabesz26
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2014.02.21., pén. 09:08
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Göd

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gabesz26 »

albertka írta:
2019.10.06., vas. 18:26
Tovább szórakoztam vele tegnap és ma is...
Win reinstall volt esetleg? Én azt még mindenképp megpróbálnám (persze ha Windowst használsz)

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Ha tudsz szerezni próbára egy másik tápot,akkor érdemes tenni egy próbát,hogy nem-e ott van a hiba,másik az alaplap feszültségszabályozója harmadik variáció a segédkártya,de talán egyszerűbb egy másik gépbe kipróbálni a kártyát.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Tovább szórakoztam vele tegnap és ma is...
Ezt a c mode-ot biosban én is megtaláltam de nem ért semmit
Teljesítmény módot is most kipróbáltam de semmi
Tegnap még összeszedtem a házban található külső tapokbol egy csokrot és egy 12v-s xbox tuning tápot és egy lineáris 5v-s összeforrasztottam egy molexra. A hang szépen javult de a vinnyogas ugyanúgy megmaradt.

Ma volt egy kósza ötletem és nem a vegfokra hanem a malac 7.1 bemenetere kötöttem.
Tanulság: a vinnyogas csak a - 100-ból az utolsó - 20 db körül kezd hallhatova vallni.
Vagyis valószínű nem hibás a kártya csak a kiegészítő kártya olyan zajos hogy nem ildomos közvetlenül vegfokra kötni...

Volt még egy op amp készlet a dobozban, azt kicseréltem a hátsó két csatornanal de az sem segített :(

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Bios belép,és az összes energiatakarékos módot kikapcsolsz,C1,C6 stb,ezt a processzor beállításaiban fogod megtalálni.Majd a windows-t tedd teljesítménycentrikus módba. Ha nem megy írj rám privátba.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Sziasztok,

Hátha valaki tud segíteni...
Annyi szó esett mostanában asus stx II 7.1-rol hogy vettem egyet kipróbálásra.
Röviden: állat amit csinál, nagyon állat... Marantz av8003 helyett tettem be a rendszerbe, alaposan elpaholta...

Viszont... A bal/jobb front csatornát leszámítva minden csatornabol egy magasfrekvencias nyivakolas jön ami a processzor terhelés függvényében gyengül/erősödik...
Felállás:
Pc: 3 koros tap amiből 1 a gpu-t 1 a cput 1 egy hdplex 400w-t táplál ami az alaplap atx csatlakozóra van kötve. Hangkartya a hdplexre lett kötve direktben.
Vegfok: vegfokka alakított cav a8m
Tapolas: minőségi kábelek és agyonszurt tapkor

Próbáltam millió dolgot:
- más kábelek / cserelgetesek
- rizer-el kivezetni a hangkartyat a gépből
- foldeles ki/be kötés
- minden lecsatlakozatatasa a rendszerről, csak pc-vegfok-hangfal maradt
- pc - vegfok más biztosítékon lévő konnektorra csatlakoztatas
- vga kiszedes
- minden pci-e slot

De semmi nem hozott eredményt.
Jó lett volna dedikált tápra tenni az Asus-t de nincs itthon felesleges lineáris táp 5/12v kimenettel és molex csatival. Másik pc sincs kéznél...

Bármi tipp ami még megoldásra vezethet?

Nagyon tetszik a kártya, szívesen levaltanam vele a malacot, épp ezért szánnek meg időt a probléma megoldasba...
De ilyen formában használhatatlan és visszaviszem ha nem lesz megoldás.

Köszi!

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Ha jól ertem ez a Madvr envy egy külső videoprocesszor lesz?
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »

Ma megjelentek hivatalos infók a hardveres madvr-ról. Végeredményben az Ultra High-end szegmens kap egy szinte mindent kielégítő hardveres videoprocesszort grafikus felülettel. Természetesen nulla informatikai tudással konfigurálható, egyszerűen a médialejátszóhoz kötve, mint a Lumagen. Nem kell kidobni az Oppot. :-) Igaz az ára fájni fog, a 2 verzió kb $6.000 és $10.000-t kóstál. Értelemszerűen hardveres és folyamatos szoftveres frissítés...

Speckók:

Pro Cinema: about ~10 TFLOPS, plus ~100 TFLOPS for AI / Neural Network
- Base model: about half the computational power of the Pro Cinema
- 32 bit floating point processing (per component), with 16 bit buffers
- One 18.0 Gbps HDMI 2.0 port each for input, output and loop-through
- One 36.4 Gbps DisplayPort 1.4a output port with DSC (Display Stream Compression) support
- Pro Cinema model will get hardware upgrades (at a cost) to keep it up-to-date
- 65 point or 256 point 3D LUT for accurate calibration
- supported by Calman, LightSpace, DisplayCAL/ArgyllCMS via LAN connection
- Integrated SDR and HDR pattern generator
- Support for IR Remote control and IP Control
- Dynamic Tone Mapping with unique Highlight Recovery technology
- AI / Neural Network algorithms for upscaling, mosquito noise reduction etc
- 4K Anamorphic Stretch, using AI / Neural Network scaling
- 4K Debanding & Sharpening
- Automatic Black Bar & Aspect Ratio detection
- Extra features for CIH, CIW and CIA front projection
- Graphical, modern interface that combines flexibility, power and ease of use

Ami számunkra lényeg, marad a PC-s vonal, és lesz egy fizetős pro verzió. Szóval a közel 2 és hárommillió forintos eszközt az ügyesebbek továbbra is megépíthetik 1:1-ben PC alapon pár százezer forintból. Nyilván folyamatos hardveres és szoftveres tudás ugyanúgy kell, mint eddig. Amíg előbbi eszköz kb plug n' play, addig mi maradunk házimozi művészek. :-)

Pro rendszerbe pro hang mellé pro videót. :smile29: Ami miatt többen féltünk, azaz hogy nem lesz pc/szoftver vonal, szerencsére nem valósul meg, amiért nagy köszönet jár a fejlesztőnek. Elfogult leszek, szerintem nélkülözhetetlen videofil megjelenítéshez.

Nem tudom mekkora igény lesz rá Magyarországon, de szabad lehet a pálya hivatalos forgalmazóknak...

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2019.09.09., hétf. 23:07
Már eladtam az rx580-at ,nincs mit cserélni, megmaradt a gtx1070 -em :D
Látodlátod! A jó portékát pillanatok alatt el lehet adni! :D

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

Már eladtam az rx580-at ,nincs mit cserélni, megmaradt a gtx1070 -em :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

-KP- írta:
2019.09.09., hétf. 19:51
Én meg a hétvégém után majdnem kivágtam az nvidiát. Ha beüzelem végre a vetítőt amit vettem, szépen repülni is fog, és jön majd egy 5700 vagy 5700xt.
Cseréljetek! Mindenki boldog lesz! :kapdelm:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Én meg a hétvégém után majdnem kivágtam az nvidiát. Ha beüzelem végre a vetítőt amit vettem, szépen repülni is fog, és jön majd egy 5700 vagy 5700xt.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

nekem a legfrisebb nvidia driver van fent és tökre jó..hang meg kép is..gtx1070... amd vel az istennek nem akart jó lenni.. nekem képfrissitési problémám volt vele.. folyamatosan 24hz be rakta úgy hogy 1080p 60hz volt állítva de ő ezt nem vette figyelembe ,a másik kedvencem volt a 3820x1560 felbontásba ugrás a semmiből,érthetetlen volt,20féle driverrel próbálkoztam, és volt egy full win10 reinstall is,de semmi sem változott.. ment a levesbe ezek után az az rx580 8gb ,pedig isten a tanúm megpróbáltam, a 1070 mellé vettem egy rx580 at is..még szerencse ,hogy nem adtam el a 1070-et , szóval sosem lesz amd vga-m,ez már tuti.. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Ezen a driver cserélésen átsiklottam.
Kipróbálom egy másikkal én is. Bár én AMD-t használok de ugyan ez a jelenség. Vagy a Win kavart be valamint..

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2019.09.09., hétf. 11:18
TSanyi írta:
2019.09.09., hétf. 10:51
Nekem ha lesz HTPC-m...
És lesz? :rolleyes:
Remelem igen. De Teged idézve : "Nyugi, az elsők között fogsz értesülni róla!" :)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Pampika írta:
2019.09.09., hétf. 12:39
Erre kérdeztem?
"Aztán végül visszatértem egy májusi driverre, azzal jó lett." Véletlenszerűen kiválasztottam egy nvidia drivert május elejéről és visszaraktam azt. Azzal most jó. De más windowson más vga kártyával, sajna semmire sincs garancia. De ez nálam bevált, ha valami elcsesződött és nem akar jó lenni, hogy visszaállni valami régebbi verzióra valamiből. Illetve az se mindegy milyen hardvered van és milyen madvr beállítások.

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Pampika »

A hétvégén még szívtam tovább a kodival. A hang ugyan jó lett, de utána jött egy újabb probléma. Rohadtul akadt a kép. Bármilyen madvr beállítással. Még a leggyengébb algoritmusokkal is. Teljesen mindegy milyen kombinációban állítottam a directx és a teljes képernyős exkluzív módokat, vagy a frameket dobálta el folyamatosan, vagy a presentation glitch érték nőtt pillanatról pillanatra. Közben meg folyamat akadt a kép... Frame render time átlag 5-7 ms volt,de mégis fél másodperces, másodperces, de sokszor még 4-5 másodperces akadásokat produkált. Ment a hang rendesen, de a kép meg 4-5 másodpercenként frissített. Nézhetetlen volt minden.

Erre kérdeztem?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Pampika írta:
2019.09.09., hétf. 12:29
És mi volt a megoldàs? Csak mert nàlam is ugyan ez van jelenleg.
Mármint micsoda?

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Pampika »

És mi volt a megoldàs? Csak mert nàlam is ugyan ez van jelenleg.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Quetz írta:
2019.09.09., hétf. 11:54
-KP- írta:
2019.09.09., hétf. 09:48
Úgyhogy lehet szívni bőven nvidiával is. Bár személy szerint még mindig a Win10 1903-ra gyanakszom, hogy az kavart be valamit. Évek óta használom ezt a Kodit és még sose volt sem képpel, sem hanggal gondom.
Nem lehet megoldás ezekre a problémákra, ha átállsz LTSC-re? Azok feature szinten elvileg nem kapnak nagy updateket, meg egy csomó fölösleges cucc alapból nincs is bennük.
Nem kell LTSC. Egyrészt le lehet tiltani a frissítéseket ezen is, másrészt 10 napon belül vissza tudtam volna térni a régi verzióra. Egyébként szerintem felesleges. Most szívtem egy napot és most ismét jó. Más kérdés, hogy hétvégémet szívesebben töltöttem volna más elfoglatsággal. Ez egyébként se kifejezett htpc, hanem a mindenes gépem, amin lehet filmezni, játszani, dolgozni, bármit.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”