Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Nem. Mi az?
Szerintem!

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2022.05.24., kedd 21:11
Tokyo Vice

Ajánlom!
90-es évek, Japán, Jakuzák. Igaz sztori, állítólag kissé kiszínezve.
Egy negatívum: szinte nikotinmérgezést kaptam. Nem tudom miért kell ennyire túltolni a dohányzást.
A dohányzással kapcsolatos japán tüdőrák paradoxonról hallottál már?
Érdekes dolog...

A sorozat jó, de szerintem a második évad lesz az igazán ütős, ahogy a főszereplő remélhetőleg még jobban beépül a jakuzák világába.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Tokyo Vice

Ajánlom!
90-es évek, Japán, Jakuzák. Igaz sztori, állítólag kissé kiszínezve.
Egy negatívum: szinte nikotinmérgezést kaptam. Nem tudom miért kell ennyire túltolni a dohányzást.
Szerintem!

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

fapaci írta:
2022.05.24., kedd 20:53
Életem harmadát ilyen zenekarok mellett éltem le. A karmester is a partitúra után megy, nem játszathat mást a zenekarral sem, ahogy a rendező sem térhet el a forgatókönyvtől. Egyikük sem ülhet be a brácsás, vagy a világosító helyére. Egy fecske nem csinál nyarat, pláne télen hóviharban.

u.i.: Coppolának is voltak mellényúlásai, utolsó filmjei bukásnak tekinthetők, pedig neki kevesen mertek dirigálni.
Hatalmas különbségek vannak két előadás között még ugyanazzal a zenekarral és zeneművel is, de ez más téma.
Ha ezt a véleményed elmondod egy karmesternek, akik mellett éled az életed - kíváncsi leszek a reakcióra! :D

Itt pont azt mondtam, hogy két jó film után ezt nem is kellett volna megrendeznie, mert szerintem látta, hogy ez azért nem üti meg azt a színvonalat, mint az első kettő.
De ez pénz kérdés is - a rendezőnek nem volt olyan nagyon sok filmje - ez meg egy 150 milliós viszonylag nagy film - gondolom ez volt a fő szempont. Az előző hasonló filmeket meg előnynek gondolta.

Magam ellen beszélek, mert nekem azért tetszett a film. :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15223
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

DeLorean írta:
2022.05.24., kedd 20:43
De a karmesteres példa jó - sajnos a karmester a felelős a rossz produkcióért. Senki más. Ha valaha közel kerültél 80 fős nagyzenekarhoz, akkor tudod, hogy így van. Bakik vannak mindig, amiért mondjuk az első hegedűs a felelős, de itt nem arról van szó - a koncepció volt rossz.
Életem harmadát ilyen zenekarok mellett éltem le. A karmester is a partitúra után megy, nem játszathat mást a zenekarral sem, ahogy a rendező sem térhet el a forgatókönyvtől. Egyikük sem ülhet be a brácsás, vagy a világosító helyére. Egy fecske nem csinál nyarat, pláne télen hóviharban.

u.i.: Coppolának is voltak mellényúlásai, utolsó filmjei bukásnak tekinthetők, pedig neki kevesen mertek dirigálni.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Alex_Aston írta:
2022.05.24., kedd 19:44
A Holnapután szerintem sem volt rossz, többször is nézhető.
A 2012 viszont SZERINTEM borzasztó mozi. Még sima látvány filmnek is gyenge. Ez utóbbiban a Moonfall legalább jó volt.
A Midway is kiváló látványos film volt, elképsztően jó csata jelenetekkel.
Az első Függetlenség napja is jó volt (elvonatkoztatva attól, hogy röhej, hogy az emberiség győzött :fekverohog: ).
És tudott egész jó nem csak látvány filmeket készíteni, mint pl. A hazafi, vagy a Csillagkapu.
A 2012 hangilag, látványilag brutális.A színészek is nagyon jók. Egyben van az egész.
A Holnaputánnál már a kezdő zene is megmutatja, hogy nagy film lesz, de ott szép az "íve" a történetnek. A CGI nem sikerült akkor annyira.
Itt azért hiányérzete van az embernek.
Még azt sem mondom, hogy jó lehetett volna - sokkal jobban át kellett volna gondolni.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

fapaci írta:
2022.05.24., kedd 19:24
Egy 80 fős nagyzenekar előadásáért kizárólag a karmester tehető felelőssé? Valamiért azt gondolják az emberek, hogy a filmet a rendező készíti, ő csinál mindent, ő felel mindenért és az ő kizárólagos érdeme a siker, vagy a bukás. A valóságban a folyamatban több száz ember vesz részt, a színészeken, a technikai stábon, kellékeseken, sminkeseken, öltöztetőkön, asszisztensek hadán és a kiszolgáló személyzeten túl még a kiadó emberei is folyamatosan ott kavarnak. Nem véletlenül van olyan hosszú stáblista a mozi végén, perceken át gördülnek a nevek.
Én azt nem értem, hogy két jó (szerintem) katasztrófa film után egy hasonló megcsinálni ugyanannak a rendezőnek???
Mintha a Keresztapa filmek után Francis Ford Coppola csinált volna egy hasonlót.

De a karmesteres példa jó - sajnos a karmester a felelős a rossz produkcióért. Senki más.
Ha valaha közel kerültél 80 fős nagyzenekarhoz, akkor tudod, hogy így van.
Bakik vannak mindig, amiért mondjuk az első hegedűs a felelős, de itt nem arról van szó - a koncepció volt rossz.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15223
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2022.05.24., kedd 19:47
A karmester is felel érte, hogy a zenekar, hogy játszik, nemde? Nem az ő dolga javítani, vagy lecserélni egy zenészt, ha nem illik a csapatba?
Mindenre van példa, de ez jellemzően a munkáltató dolga, sőt sokszor a zenekar (illetve a management) kéri fel a karmestert a közös fellépésre. Fura lenne, ha lecserélné a megrendelőt, nem? De ez itt off-topic. A film rendezőjét a kiadó kéri fel és mivel ők a megrendelők, ők döntik el, mi legyen a filmben. A rendező dolga, hogy ezt megvalósítsa az elfogadott forgatókönyv szerint. Ki fizetne ki több millió dollárt (a Moonfal esetében 145 millió USD-t) egy filmért, amibe nincs beleszólása? Én biztosan nem. :D

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Rendező: Roland Emmerich
Író: Roland Emmerich, Harald Kloser, Spenser Cohen

Szóval falónak igazat kell most adnom. Nem csak az ő hibája egyedül, hogy ilyen lett. Potenciál volt benne, de szerintem ez a megastruktúra / mesterséges intelligencia vonal nagyon félrement. Viszont azért a 2012 és a Holnapután sem volt azért egy mestermű. Látványban a 2012 jobb, viszont elég bugyuta párbeszédekkel van teletömve az egész. A Moonfall még erre is rátesz egy lapáttal, de még bugyutább mint a 2012. Érdekes utat jár be a 3 film. Ha magát a filmeket nézzük Holnapután>2012>Moonfall, ha csak a látványt, akkor meg pont fordítva.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2419

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2022.05.24., kedd 19:24

Egy 80 fős nagyzenekar előadásáért kizárólag a karmester tehető felelőssé? Valamiért azt gondolják az emberek, hogy a filmet a rendező készíti, ő csinál mindent, ő felel mindenért és az ő kizárólagos érdeme a siker, vagy a bukás.
Pedig ő felel érte, hogy mindenki jól csinálja, amit, amennyiben az alapok adottak hozzá. És persze, ha a producerek engedik.

A karmester is felel érte, hogy a zenekar, hogy játszik, nemde? Nem az ő dolga javítani, vagy lecserélni egy zenészt, ha nem illik a csapatba?
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2419

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

DeLorean írta:
2022.05.24., kedd 16:35

Én egyet nem értek - a rendezőnek egy Holnapután és egy 2012 után ezt már minek kellett elkészítenie? gondolkodik.gif
Két szuper katasztrófafilm és egy harmadik gyenge.
A Holnapután szerintem sem volt rossz, többször is nézhető.
A 2012 viszont SZERINTEM borzasztó mozi. Még sima látvány filmnek is gyenge. Ez utóbbiban a Moonfall legalább jó volt.
A Midway is kiváló látványos film volt, elképsztően jó csata jelenetekkel.
Az első Függetlenség napja is jó volt (elvonatkoztatva attól, hogy röhej, hogy az emberiség győzött :fekverohog: ).
És tudott egész jó nem csak látvány filmeket készíteni, mint pl. A hazafi, vagy a Csillagkapu.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15223
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

DeLorean írta:
2022.05.24., kedd 16:35
Én egyet nem értek - a rendezőnek egy Holnapután és egy 2012 után ezt már minek kellett elkészítenie? gondolkodik.gif
Egy 80 fős nagyzenekar előadásáért kizárólag a karmester tehető felelőssé? Valamiért azt gondolják az emberek, hogy a filmet a rendező készíti, ő csinál mindent, ő felel mindenért és az ő kizárólagos érdeme a siker, vagy a bukás. A valóságban a folyamatban több száz ember vesz részt, a színészeken, a technikai stábon, kellékeseken, sminkeseken, öltöztetőkön, asszisztensek hadán és a kiszolgáló személyzeten túl még a kiadó emberei is folyamatosan ott kavarnak. Nem véletlenül van olyan hosszú stáblista a mozi végén, perceken át gördülnek a nevek.

Kép

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Moonfall

Hát már írtatok róla, én mostanában néztem meg.
Mindenhol azért igen kemény kritikákat kapott a film - nem véletlenül.
Én egyet nem értek - a rendezőnek egy Holnapután és egy 2012 után ezt már minek kellett elkészítenie? gondolkodik.gif
Két szuper katasztrófafilm és egy harmadik gyenge.

A három főszereplő szerintem kiváló választás volt. Sokan a színészi játékot is kritizálták, de nekem tetszett mindhárom. Halle Berry és John Bradley különösen.

A látvány és a hangok is teljesen rendben vannak. Mindenképpen atmos változatban nézzétek-hallgassátok!

Egyszerűen nem értettem a forgatókönyvet - sok részt simán ki lehetett volna hagyni a filmből. Így lett kesze-kusza.
A főszereplő fiának a mellékszálát én totál kivettem volna az egészből. A srác amúgy sem volt szimpatikus és kicsit nevetséges volt az is, amiket csinált. Plusz a korábban leírtak is igazak - mintha egy kisgyerek találta volna ki a történetet és írta volna meg a forgatókönyvet.

Összességében érdekes, mert ez egy két órás film és én simán abbahagyok ilyeneket, ha unom, de mégis végignéztem az egészet. Nem volt annyira rossz, egyszer simán nézhető.
moonfall_poster-1.jpg
moonfall_poster-1.jpg (116.81 KiB) Megtekintve 1956 alkalommal

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

scaurus írta:
2022.05.24., kedd 07:42
Nyakunkon a Stranger Things 4. évada, gondoltam, itt az ideje befejezni a 3. évadot.

Eddig 3 részt láttam a 3. évadból (az 1. részt még 2019.-ben megnéztem, a 2. részt 1-2 hónapja, a 3. részt a napokban), meglepően szórakoztató, sokkal jobban indul, mint ahogy a 2. évad indult.

A fő történet szál nem tűnik túl érdekesnek, de Hopper sheriff mint egy tinédzser atyja, a tinédzserek egymás közti viszonyai, az olyan utalások, hogy a tini magazinban Ralph Macchio, a karate kölyök van poszteren (vajh, ez a 2018.-ban sugárzott Cobra Kai 1. évadának sikere miatt van, vagy anélkül is ő lett volna a poszteren?), mókásak és, egyelőre, lekötnek.
Már csak három nap és indul a negyedik évad! ;peace;

Kíváncsi leszek a szereplőkre, már igencsak megnőttek közben. (mint a Harry Potter szereplői)
Millie Bobby Brown a kedvencem a sorozat indulása óta - szerintem iszonyatosan nagy tehetség - és főleg ő eléggé megváltozott.

A sorozat együtt kezd az Obi-Wan Kenobi sorozattal, ami sokunknak szintén várólistán van - érdekes lesz, hogy melyik nyeri a versenyt.
:smile32:

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Nyakunkon a Stranger Things 4. évada, gondoltam, itt az ideje befejezni a 3. évadot.

Eddig 3 részt láttam a 3. évadból (az 1. részt még 2019.-ben megnéztem, a 2. részt 1-2 hónapja, a 3. részt a napokban), meglepően szórakoztató, sokkal jobban indul, mint ahogy a 2. évad indult.

A fő történet szál nem tűnik túl érdekesnek, de Hopper sheriff mint egy tinédzser atyja, a tinédzserek egymás közti viszonyai, az olyan utalások, hogy a tini magazinban Ralph Macchio, a karate kölyök van poszteren (vajh, ez a 2018.-ban sugárzott Cobra Kai 1. évadának sikere miatt van, vagy anélkül is ő lett volna a poszteren?), mókásak és, egyelőre, lekötnek.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

No ez érdekesnek tűnik: Three Thousand Years Of Longing


youtu.be/TWGvntl9itE
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2419

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2022.01.31., hétf. 18:22

The Power of the Dog (nagyon erős dráma, A-kategóriás alakításokkal)
Tegnap este megnéztem. Nem egészen értettem, mire megy ki a játék, de a végére összeállt. Az a fajta film, ami nem tolja az ember arcába a megoldást, hanem magának kell rájönnie. Nekem sikerült :rolleyes:

Nagyon szép a képi világa is, és a színészi játékba sem tudok belekötni, max a főszereplő hölgyébe, mert őt még jól játszani sehol sem láttam.
Nem rossz mozi, bár nem pörgős egyáltalán. 7/10 nálam.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Az egyik várós sorozatom elérhető.
The Staircase - Az Utolsó Lépcsőfok.
Igaz történet alapján készített sorozat, a főszerepben Colin Firth, de más ismert színészek is szerepet kapnak.
staircase1.jpg
staircase1.jpg (2.21 MiB) Megtekintve 1855 alkalommal
Akinek tetszik, utána nézze meg az "eredetit". Korábban készült egy duku-sorozat is a történetről.
A Netflix adta le. Kis érdekesség, hogy a doku-sorozat készítői kiakadtak az új sorozaton.
staircase2.jpg
staircase2.jpg (176.02 KiB) Megtekintve 1855 alkalommal

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

LOST CITY

Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Az elmúlt évek legrosszabb “kaland”filmje. Mindenki kerülje! Hülye amerikai locsogás az egész, ami arrafelé biztos poénos valamennyire, de Európában már nem jön be, Magyarországon még kevésbé. Alapvetően az ötlet jó lenne, de ahogy megcsinálták az egy bűncselekmény. Hiába vannak benne jó nevek (Channing Tatum, Sandra Bullock, egy kicsit Brad Pitt) lapos az egész, vontatott, tele van semmitmondó párbeszédekkel, ráadásul minden párbeszédben van valamiféle erőltetett “politicly correct”-ség, amit háromszor meg is magyaráznak utána. Talán az az egy jó hír, hogy nincs benne erőltetett LMBTQ meg Greta Thunberg-es zöld vallás. Minden főszereplő katasztrófálisan szerepel, elenyésző a poénok száma. Sandra Bullock azért jól tartja magát…
images.jpeg
images.jpeg (87.24 KiB) Megtekintve 1903 alkalommal
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Végre jutott időm mozizni, illetve lemet pár sorozat is, vagy a vége felé közelít:

- The Batman. Amennyire idegenkedtem tőle, hogy Pattinson mit fog alkotni, olyannyira pozitívan csalódtam a filmben. Egy jó kis detektív sztori - Batman sokszor van ilyen szerepben a képregényekben - ütős hang és képi világ jellemzi. Amikor pedig az utca végén beindul a traktor, az libabőr :)

- Picard Season 2. Csakis hardcore star trek rajongóknak. Erősen indul, hogy azután a dombtetőről mélyrepülésbe kezdjen. Csak becsületből fogom megnézni a harmadik, utolsó szezont, kíváncsi vagyok mit tudnak kihozni az eredeti gárdából.

- Moon Knight. Egy kérdés merült fel bennem, ezt miért kellett. A Wandavison/Loki/Hawkeye után ez egy erőtlen sorozat.

- Halo. Pozitív csalódás volt. A Kwan szálat kihagyhatták volna belőle, de Master Chief-es részek jók, a 8. epizod pedig szó szerint ütős lett :) Ami még talán kiragadja az embert a történetből, amikor ismerős magyar helyszíneken kalandoznak.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2419

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nem volt "igazi szupersztár", viszont remek (karakter) színész volt szerintem.

https://hu.ign.com/tremors-theater/7684 ... hova-lepek

A kérdéses Tremors film pedig imádni való ZS. Mai napig bármikor meg tudom nézni :D

A folytatásokat persze hagyjuk, de ez az első rész, véleményem szerint, imádni való. :napsut:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Úgy látom nehéz "megszólalni" ilyen után! gondolkodik.gif

Pár rövid vélemény - nem erről, inkább filmekről és sorozatokról. Nem fejtem ki bővebben, ezekről már többen írtatok.

Uncharted:
Hát én ugye csípem az ilyeneket, de ez nekem nem tetszett. Végignéztem ugyan, de semmit sem tudok felidézni belőle.
5 pont jóindulattal.
Ami meglepett - Paul Wahlberg, aki azért Mark Wahlberg nagyon béna. OK, ez magas labda sokaknak, de ennél azért többet tud. Itt valami pocsék! Éppen most néztem meg az Olasz Melót - már abban mérföldekkel jobb. Lehet benne volt a szerződésében, hogy mindenképpen rosszabbnak kell lennie, mint Tom Holland. Az pedig nem is annyira egyszerű...

Severance:
Egyelőre egy rész ment le. A vége felé mondtam magamban, hogy ha nem történik semmi, akkor én kaszálom.
Az első rész vége biztató és mivel írtátok többen, hogy jó - érzem benne a lehetőséget. Jó lesz az!

Tokyo Vice:
Ez bejött. Lassan bontakozik ki és végig lekötött, ahogy a főszereplő egyre inkább megismeri Japán sötét oldalát és a környezetet. Jöhet a második évad! Szerintem a színészek kiválóak.

We Own this City:
Valóban hasonló, mint a Drót, de az a valaha készített egyik legjobb sorozat, nehéz vele versenyezni.
Jó lesz szerintem - ajánlom mindenkinek!

Alex Rider:
Ez egy sorozat. Nekem tetszett. Erősen B kategóriás, de élvezhető. Tini-kémes, kicsit akció, kicsit vicces, kicsit béna, de valahogy szerethető. Két évad elérhető, lesz harmadik is, ha jól olvastam.

The Thaw/Enyhülés:
Lengyel sorozat, a skandináv stílust hozza. Nekem tetszett, köszi az ajánlást!
Keresek még hasonlót - ezek a lengyelek is tudnak sorozatot csinálni!

A besúgó:
Hááát, elindítottam és annyira bénák a magyar színészek, hogy nem bírtam nézni.
lehet majd visszatérek, mert mindenhol áradoznak róla - itt is. Ennyi alapján persze nem lehet megítélni, de kaszáltam szinte azonnal.

A vezércsel - The Queen's Gambit
Nagyon tetszett. Maximális pontot adok rá.
A történet vége azért kitalálható, de a színészi alakítások nagyon jók. Bár nem az ilyen sorozatok a kedvenceim, de ezt kiváló alkotás.

Pár sorozat van bekészítve és pár várós. Persze elég nagy a felhozatal és még van sok elmaradásom is - nehéz tartani a lépést!

Under the Banner of Heaven
The Girl From Plainville
Slow Horses
The Staircase
House of Dragons
Obi-Wan Kenobi

Ezeken kívül kedvem volt egy kis Disney-hez!
A Mulan hozta meg a kedvemet. Popcorn, nagy kép, nagy hang és tökéletes alkotás.
Persze nem a régi rajzfilm, hanem az új! A régi is teljesen rendben van persze. :D

Így kis felsorolás (amiket ajánlok), hátha valaki szintén megnézné új köntösben a klasszikusokat! 4K, nagy kép előny. ;)
-Beauty and the Beast - 2017
-Cinderella - 2015
-Cruella - 2021
-The Lion King - 2019
-Aladdin - 2019
-The Jungle Book - 2016
-Mulan - 2020

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Alex_Aston írta:
2022.05.13., pén. 08:36
zx07 írta:
2022.03.19., szomb. 18:02
UNCHARTED

Igazi családi mozi. Mai, modern kori Indiana Jones és Nemzet Aranya film. Tom Holland, Paul Wahlberg, Sophia Taylor Ali, Banderas jól hangzó nevek a szereposztásból. Jópofa történet, nem mindig lehet kitalálni, hogy mi a következő lépés. Poénok is vannak benne szép számmal. Klasszikus receptre írt amerikai kalandfilm. A végét mondjuk nem úgy képzeltem el, ahogy történt. Gyerekek is jöhetnek, bár van egy-két jelenet, amit esetleg meg kell magyarázni nekik utána.

A mai háborús hírek áradatából kiszakítja az embert két órára. Popcorn-t, üdítőt elő.

uncharted.jpg
Tegnap este megnéztem. Lehet túl öreg vagyok, de nekem nagyon nem jött be. Egynek talán elmegy. Nálam messze nem a többször nézős kategória.
Az egy dolog, hogy a főszereplő jobban mozog, mint az általa szintén megformált eleve szuper képességű Pókember, de, hogy már egy alapvető verekedés is annyira a fizikai határokon túl van, hogy az már fáj. Az a repülőn logó dobozokon ugrálás meg egyenesen röhejes volt. A helikopterest nem is említem inkább :fekverohog:

És annyi logikátlanság volt benne, hogy fogtam a fejem szinte.

És mindez talán még nem is lett volna akkora gond, ha nem akarná a film magát komolyan venni.

Max 5/10 a saját izlesem alapján.
Szerintem ennyire közel sem rossz. Egy tesco gazdaságos Nemzet aranya koppintás, egyszer bőven nézhető. Ellenben a The Lost Cityvel, amit 50 perc után leállítottam a fenébe. Gyakorlatilag jelenetről jelenetre Sandra Bullock geek okoskodása és Sandra Bullock p(icsogása)anaszkodása váltja egymást,megfejelve némi Channing Tatum bénázással és egy rettentően gyengén előadott Daniel Radcliffe főellenséggel. Az egész számomra még a Hitmans Wife's Bodyguardnál is erőltetettebb.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2419

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zx07 írta:
2022.03.19., szomb. 18:02
UNCHARTED

Igazi családi mozi. Mai, modern kori Indiana Jones és Nemzet Aranya film. Tom Holland, Paul Wahlberg, Sophia Taylor Ali, Banderas jól hangzó nevek a szereposztásból. Jópofa történet, nem mindig lehet kitalálni, hogy mi a következő lépés. Poénok is vannak benne szép számmal. Klasszikus receptre írt amerikai kalandfilm. A végét mondjuk nem úgy képzeltem el, ahogy történt. Gyerekek is jöhetnek, bár van egy-két jelenet, amit esetleg meg kell magyarázni nekik utána.

A mai háborús hírek áradatából kiszakítja az embert két órára. Popcorn-t, üdítőt elő.

uncharted.jpg
Tegnap este megnéztem. Lehet túl öreg vagyok, de nekem nagyon nem jött be. Egynek talán elmegy. Nálam messze nem a többször nézős kategória.
Az egy dolog, hogy a főszereplő jobban mozog, mint az általa szintén megformált eleve szuper képességű Pókember, de, hogy már egy alapvető verekedés is annyira a fizikai határokon túl van, hogy az már fáj. Az a repülőn logó dobozokon ugrálás meg egyenesen röhejes volt. A helikopterest nem is említem inkább :fekverohog:

És annyi logikátlanság volt benne, hogy fogtam a fejem szinte.

És mindez talán még nem is lett volna akkora gond, ha nem akarná a film magát komolyan venni.

Max 5/10 a saját izlesem alapján.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2419

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Bár az orosz szó mostanában szitok szó, én mégis egy orosz filmet ajánlok, aki esetleg még nem látta (én is most néztem csak meg).

Brother
https://www.imdb.com/title/tt0118767/

Kiváló alkotás, és egy kis szelet történelem a 90-es évek Oroszországából. A főszereplő keményebb, mint Chuck Norris és John Wick együttvéve. Mégis marad a realisztikus megvalósítás talaján az egész film, amennyire lehet. Kiváló operatőri és színészi munkák, nem bonyolult sztori, de nagyon jó az egész megvalósítás, a sötét és mocskos városi környezet (meg emberek). Az egész hangulat megfogja az embert.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”