Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

cisco írta:
2022.08.19., pén. 09:07
Alapvetően én is mindig úgy gondoltam, hogy vetítésnél a nagyobb színtérrel, de kevesebb fénnyel nem jó kompromisszumot hozunk, mert a nagyobb fényerő, rec709-ben sokkal jobb és a különbség új tartalmaknál nem jönne le, hogy huh ez most csak rec709 nem dci-p3.
Na látod, ez egy érdekes és sokszor, sokak által vitatott téma. Nagy fényerő vs széles(ebb) színtér. Jómagam is ezen évődtem sokáig, pláne azok után, hogy az ember egyszer/többször megtapasztalja a P3 színteret. Mennyivel gazdagabb, mennyivel szaturáltabb, mennyivel többet ad. A BT709 gamma korrekciós görbéjével az a pici gond, hogy lineárisra van kitalálva. Az SDR szabványosított fényértéke 100 nitre van gradálva, tehát ennél "nem szabadna" fényesebbre állítani és nézni. Más kérdés, hogy a projektorral működő mozisok 99,9%-át ez nem értinti, hisz meg sem közelíti ezt nyilvánvalóan. AZ SDR-ről és a gammáról viszont már 8 éve tudjuk, hogy nem úgy viselkedik a különböző fényességi tartományban, ahogy az emberi szem " ott lát" és "érzékel". Pontosan ezért találták ki az EOTF PQ-t (Electro-Optical Transfer Function Perceptual Quantizer), amelyet a HDR szabványhoz társítottak, hisz az azokban a tartományokban és olyan mértékben követi le a luminancia változást, ahol és amilyen mértékben az emberi szemben lévő receptorok erre különösen érzékenyek. Tehát nem a teljes vetített képnek kell egyöntetűen nagyon világosnak lennie, csupán egy-egy részletének (Specular Highlight). Erről szól(na) a jól implementált HDR, miközben minden sötét és fényes részlet a képen 100%-ban megmarad. Feltéve, hogy jó algoritmus dolgozik a képalkotásban, jó a tone és color-mapping leképezés, dinamika tartománya a gépnek jól van beállítva és jól is kezeli a klippelést (roll-off). A maga 10000 nitjével nyugodtan kijelenthetjük, a HDR megjelenítésnek nincs felső korlátja, így minden megjelenítő esetében érdemes "elmenni vele a falig", s kihozni belőle a maximumot. Ha viszont történetesen épp projektor az a bizonyos fénykeltő gépezet, ott jönnek a problémák. Azt most hagyjuk (mert mindenki számára köztudott), hogy a HDR szabványt sosem értelmezték és szabványosították a vetítőkre, de ha nincs kellő mértékű fénykibocsátási képesség, a HDR nem éri el a célját. Ezzel egyet is tudok érteni, meg nem is. Ez gép és szoftver kérdése. Az önmagában nem igaz, hogy 40fL alatt nincs élvezhető HDR! Más kérdés, sőt tény, hogy amennyiben "csak" 20 bekalibrált foot Lambert áll rendelkezésre HSDR esetében, akkor a színek luminancia értékei, tehát maga a kiterjesztett színtér "volumene" kisebb a kelleténél. Ez utóbbit látom a magam részéről egy olyan, egyelőre áthidalhatatlan gondnak, amellyel a vetítők küzdenek, s amire a mérnökök folyamatosan ilyen-olyan megoldást próbálnak találni (frame adaptive vagy object-based HDR Enhancement). Mi, a DREAMCINEMA-ban lecseréltük a Barco Balder CinemaScope vetítőnkben a színkereket RGBRGB-re, így láthatóan szaturáltabb és szélesebb színteret kaptunk, nyilván kisebb fénykibocsátással. Ettől még a színtér vs fényerő dilemma továbbra is megvan, fennmarad, úgyhogy ezt mindenkinek magának kell egyénileg eldöntenie, melyiket részesíti előnyben.

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

cisco írta:
2022.08.19., pén. 09:07
Alapvetően én is mindig úgy gondoltam, hogy vetítésnél a nagyobb színtérrel, de kevesebb fénnyel nem jó kompromisszumot hozunk, mert a nagyobb fényerő, rec709-ben sokkal jobb és a különbség új tartalmaknál nem jönne le, hogy huh ez most csak rec709 nem dci-p3.
Hát ezt majd az idő eldönti. Geminiman-ben, Aquaman-ben azért észlelhető volt a különbség. A Szicilia jelenetnél jól lehet ellenőrizni, hogy mennyire széles a színtér..De a rec709-et sem mondanám rossznak. Lucy például baromi jól nézett ki ezzel a presettel is, mint ahogy a Valerian bármelyik jelenete, Anna, vagy épp az új kedvenc demoanyag, a 355 vége.


A calman képernyő képen azért meg lehet nézni az RGB együttfutást és a szürkeskálát is. Én ezért is szeretem a professzionális gépet. Annyira precízen beállítható, hogy bámulat. Gyönyörűen megírt szoftver és azt csinálja, amit kell és elvár az ember. Ehhez hozzájön az átlagon felüli élesség még a nagy vászonra vetítve is.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: cisco »

Alapvetően én is mindig úgy gondoltam, hogy vetítésnél a nagyobb színtérrel, de kevesebb fénnyel nem jó kompromisszumot hozunk, mert a nagyobb fényerő, rec709-ben sokkal jobb és a különbség új tartalmaknál nem jönne le, hogy huh ez most csak rec709 nem dci-p3.

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Hogy egy kicsit elkanyarodjunk a Cseneles - Gyulaipali nézeteltéréstől...

Tegnap játszadoztam kicsit a Christie beállításaival. Szoftverből kivettem a fény útjából a yellow notch filtert, ami a DCI-P3 színtér lefedettségéért felel.
Kiválasztottam egy gyári színprofilt a "max driven" módot, majd klónoztam az user3-ra. Ezt azért kellett megtennem, mert a gyári preset nem módosítható a CMS-ben. Gyorsan beállítottam a fehérpontot D65-re. A YNF nélkül ebben a módban tökéletes D65 mellett 44 fL-tel vetített a gép a vászonra. Ez elég komoly különbség a YNF-fel elért 30 fL-hez képest... magam sem gondoltam volna. Eddig 18-20% veszteséget gondoltam a filterrel.

Ezek után az iriszt 50%-ra zártam, amivel pontosan 40 fL-t mértem a vásznamon. Egy gyors 3DLUT-ot futtattam le a Calman-nal. Sajnos a piros színbe belehibázott, de még így is 99.9% rec709 színtér lefedettséget hozott. Valószínű, olyan profilt kellett volna választanom, ami közelebb van a rec709-hez és akkor könnyebb dolga lett volna a Calman-nak. Talán majd legközelebb. Most csak arra voltam kíváncsi, mekkora kompromisszum számomra a nagyobb fényerő vs szűkebb színtér.


Viszont a nyereség nem csak fényerő lett, amivel korábban számoltam, hanem a kontraszt is tovább nőtt az irisz zárása miatt.

A végeredmény beszédes lett, nem láttam eddig dinamikus iriszvezérlés nélkül DLP géptől ilyen számokat.

0IRE - 0.0077 fL
100IRE - 40.4 fL
nativ ON/OFF - 5300:1
REC709 - 99.9%

A Pali féle tuning teszi a dolgát továbbra is, ami egy nagyon kiváló, dinamikus képet eredményez a vásznon. Tegnap a kalibrálás után hozzápasszítottam a madvr-t a nagyobb fényerőhöz és majd 3 órán keresztül teszteltem különböző jelenetekkel. Elsőre nagyon impozáns a látvány. Egyelőre nem tudtam dönteni, hogy melyik preset a mgfelelőbb. Ha őszinte akarok lenni a 4300-as kontraszt után az 5300-as kontraszt nem annyira látványos, mint volt például 2300:1 után a 4300:1...

A HDR effektek a 40 fL mellett baromi jól néz ki. A madvr-nek köszönhetően ki lehet aknázni a gépben rejlő dinamikatartományt. A DCI-P3 - REC709 különbsége azért észre vehető, de csak akkor, ha a már rongyosra nézett kimondottam képre használt demo jeleneteimet nézem. Szerintem egy "ismeretlen" filmnél kevésbé gondolkodna azon az ember, hogy "vajon ez hogy nézne ki DCI-P3-ban", inkább élvezné a képet.


christie rec709_grayscale.JPG
christie rec709_grayscale.JPG (240.26 KiB) Megtekintve 1571 alkalommal



Ugyanez HCFR-rel visszamérve:

grayscale rec709 hcfr.JPG
grayscale rec709 hcfr.JPG (271.16 KiB) Megtekintve 1571 alkalommal
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: PJani »

-KP- írta:
2022.08.19., pén. 07:28

Meg tudnád mérni úgy? Rajtad kívül szerintem nincs is másnak ilyen masinája, ahol a fő venti ellenállással lassítva van.
Ahogy írtam csak volt ilyen gépem...:-) az új tulajt megkérdezem hátha be tudjuk vonni ebbe.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

PJani írta:
2022.08.18., csüt. 15:38
Ezzel a módszerrel fel tudod tenni maxra a lámpafényerőt tartósan?


Én mindenképp megmérném a gépen a progi segítségével hogy alakul a hőmérséklet. Tartós 11-est nem mértem, nálam elég volt az ECO is.
Meg tudnád mérni úgy? Rajtad kívül szerintem nincs is másnak ilyen masinája, ahol a fő venti ellenállással lassítva van.

Avatar
qti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2005.04.07., csüt. 18:07
Értékelés: 34

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: qti »

Cseneles vs. gyulaipal posztokhoz>
Az én gépem nem jó példa a tisztítás utáni fényerő növekedés kérdésében, mert az első "koszos" mérésnél valóban be volt húzva az írisz egy kicsit. Fogalmam sem volt róla, mert direkt, soha nem piszkáltam, sőt azt sem tudtam, hogy Pali az írisz vezérlését is felprogramozta a távirányítóra. Véletlen elnyomkodás volt. Nem tudom, hogy mekkorára volt összezárva, de itthon próbálgatva 4-5-ös állásban szemmel még nem látom a hatását. Ettől függetlenül, ki tudom mérni, hogy lépésenként mennyi fényerőt vesztek. Ha valakit érdekel...
Az elvégzett munka minőségét nem lehet vitatni! Ez csak egy alkatrész, de minden tükrön és lencsén ilyen finom por ült:
PXL_20220413_082256149.jpg
PXL_20220413_082256149.jpg (2.43 MiB) Megtekintve 1482 alkalommal
PXL_20220413_085732982.jpg
PXL_20220413_085732982.jpg (3.23 MiB) Megtekintve 1482 alkalommal

F22-höz>
Ha nem lennék erősen szivárványlátó, még ma is napi szinten használnám. Így már ritkábban megy. A családból senki mást nem zavar. Epson 9300-ast váltott, kb. a harmadik filmnél már nem is figyeltem a hangjára és azóta sem zavar. Nagyon szomorú lennék, ha ezért újra Epsont vagy Sony-t kellene használnom. :kapdelm:
Amit -KP-is írt az elhelyezés és hangosság viszonyáról, azt csak megerősíteni tudom. Nálam az F22 lábon állva halkabb, az FL32 viszont lábon hangosabb. Viszont az FL LED vezérlője lábon hangtalan, fejjel lefelé viszont van egy nagyfrekvenciás sipolása, mint a crt TV-k nagyfesz sokszorozójának (ha még emlékszik itt valaki a képcsöves TV-kre) :D . Azért nem annyira durva és szigorúan fülre "mérve".

Egyébként az én gépem volt -KP-nál és ezt a gépet mértük össze PJanival is. Ez már örökre nálam marad. Egyszerűen nem tudok ezeknél a gépeknél ár/értéket figyelembevéve jobbat mondani.
 

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: PJani »

Ezzel a módszerrel fel tudod tenni maxra a lámpafényerőt tartósan?


Én mindenképp megmérném a gépen a progi segítségével hogy alakul a hőmérséklet. Tartós 11-est nem mértem, nálam elég volt az ECO is.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

PJani írta:
2022.08.18., csüt. 13:05
Ha már F22, hátha vkinek segít:
Ezzel a módszerrel fel tudod tenni maxra a lámpafényerőt tartósan?

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: PJani »

Ha már F22, hátha vkinek segít:
Nekem is volt F22, a 2 Noctua mellett a 3. venti be lett lassítva 30%-al egy ellenállás segítségével, by Pali.
A tanács az volt hogy ne emeljem a fényerőt nagyon mert hátha túlmelegszik. Egy idő után azért piszkált hogy meddig is lehet elmenni ezzel.
A Barco oldaláról letöltöttem egy szoftvert, ez a hálózati kezelője a Barco/PD projiknak, F22-t gond nélkül felismerte.
Az F22-ben 3 venti és 4 hőmérséklet érzékelő szenzor van, ezek ha túl magas éréket mérnek akkor kikapcsolják a gépet, ezt az értéket amúgy nem sikerült kiderítenem a neten és a gépet sem nyektettem ez ügyben.
Szóval kimértem az enyémet több állásban és megkértem egy fórumtársat akinek nem volt semmi változtatás hogy nézzük meg/hasonlítsuk össze a fordulatszámokat és hőmérséleteket. Azt szűrtem le hogy kb 5-10 fok melegedés volt a módosított gépben, az adatokat elküldtem a Barco supportnak a kérdéssel hogy ezt mértem (nem árultam el h mókoltunk a géppel) és magasnak találják-e. Egy mérnök válaszolt h teljesen normális adatok, nem kell aggódni.
A 3. venti belassításával kb felezni lehet a hangerőt, egy telefonos app segítségével 3-4 db különbséget mértem ami alá is támasztja ezt. A gép egyébként sztem az átlag DLP-nél hangosabb pláne ha vki megszokta a 22db-s sony/jvc-t. A képe meg tényleg jó, az N35-s lencse parádés, ilyen képélességet a Runco/Sim2 tud, nem beszélve az alacsony input lagról (22ms).
Egy 0.8-as szürke vászonnal használtam, ott még a szürke is majdnem fekete volt...:-)

Progi: Projector Toolset for Windows....https://www.barco.com/en/support/f22-series/drivers
Táblázathoz:
A bal oldali az eredeti venti, jobb oldali a Noctua. Bal oldalt a lámpa 3 az a bekapcsolás utáni percekben mért hőmérséklet, aztán emelve a fényerőt hogy változtak az értékek, félóra filmezés után mértem a Noctuás gépet. Nyáron este mértem, sztem használtam klímát is, nálunk ilyenkor 26 fokon megy, kellemes száraz hűvös van így. Nyári dögmelegben sztem más gép is hálás ha klímás helyen működik.
F22_venti.JPG
F22_venti.JPG (73.19 KiB) Megtekintve 1466 alkalommal

Avatar
Ijk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:58
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Ijk »

Ugye nekem is pontosan az RS1100 Ultra utána az F22 útvonalam van. Runco előnye az RGBRGB színkerék, már ha nem Vizsim kerekes F22-ről beszélünk (általában a bright verziósak mennek), hűtésben jelentősen halkabb a Runco, színkerék szerintem a leghangosabb és azzal nem is nagyon lehet mit kezdeni. Sajnos a proteus B lencsében nincs állítható írisz, így kontrasztban nem lehet többet kihozni mint az F22-ből, igaz a régebbi lámpa típus miatt nincs is benne ilyen tartalék. Runconál abszolút nem láttam a színkerék miatt szivárványt, F22-nél hébe-hóba előfordul azért, de nem filmeknél. ANSI-t nem tudtam gyakorlatban sem összemérni, mert az F22 már tényleg koromfekete szobát kapott, tehát jóval dinamikusabb világosabb jeleneteknél a képe, de ha tippelnem kellene alapból magasabb.
Nagyjából egy kategóriát képviselnek ezek, az F22 jelenleg személyes kedvencem a mérete és egyszerűsége miatt, de ha nagychipes DLP előnyei élvezete mellett elfogadhatók a hátrányok akkor nem lehet ezekkel a gépekkel melléfogni, pedig 77" OLED-et nézek nappaliban.
PD F22
Screenline 2.35:1 270cm

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

DeLorean írta:
2022.08.17., szer. 20:04
Na a szakértő urak erre simán rámozdulhatnak!

Mijafenéért lehetséges, hogy egy gyári ventivel rendelkezp F22 nem hangos KP fórumtársnak, akinek azért van füle hozzá és a család nőtagja sem panaszkodik, de egy Notcua ventis meg hangos Spiky03 fórumtárnak?
Szepi meg leírja, hogy hallgathatatlan.
Plusz lehet sorolni!

Na erre találjatok ki valami tutit! Akár mérni is lehetne őket!
A kontraszt tuningot majd utána!
:tutiok:
Beszállok én is!
F22, nem Noctuás, full gyári. Legkisebb fokozaton használom, nekem tök elég.
Runco RS1100 ultra volt korábban, előtte Benq W5000.

A Runco akkora mint egy ház. Alig volt halkabb, igaz a fejem felett volt. A PD egy méterre van mögöttem.
Nem érzem hangosnak. Feltekertem a teljesítményét maxra, na így már azért kezd zavaró lenni, de nincs is rá szükség. Szeretem a fényerőt. Nem feltétlen filmre, de pl. ps4-nél hatalmas a különbség a Runco és a PD között a PD javára. Egyszerűen oda kell a több. Ez tudja csuklóból.

Félreértés ne essék. Szerettem mindhárom gépet. A Benq optikája szuper, de a gép már most érződik, hogy elég régi. A Runco bizonyos paraméterekben sokkal jobb volt, de ha emlékszel hatalmas különbségek nem voltak.
Életszerűbb volt a képe sokkal, meg a fekete szint is jobb volt. A PD viszont nálam hatalmas különbséget hozott. Fényben és kontrasztban is. (Ansi, nem on-off. Igen, a sony ebben sokkal jobb, de nem, engem nem zavar, hogy a tök fekete kép mérhetően szürkébb. kevés a tök fekete kép amit nézek. Emellett viszont van egy csomó ahol az ansi fontos. Ezt látom, nem zavar, ez tudja. Boldog felhasználó vagyok)
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Cseneles írta:
2022.08.18., csüt. 05:44
:smile29:

Sajnálom, hogy idaig fajult, nem ez volt a celom! Viszont a szavam hitelessegeert barmeddig elmegyek! Ha tevedtem, rosszul mertem azt nekem nem esik nehezemre beismerni, kijavitani, kielemezni!

Online
Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

:smile29:

Online
Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Meresekkel kapcsolatban meg egy mondat. Nem kell elfogadni a mereseimet, megkell merni es melletenni a tiedet, mint ahogyan sok gep eseteben en is tettem az allitasaiddal szemben. Ezek hianyaban oldalakat teleirni felesleges az igazadat hajtva! Arra ott a saját szobad, akit erdekel az majd ott elolvashatja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cseneles 2022.08.18., csüt. 06:00-kor.

Online
Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Pali.

Egy ovodas felfogja, megerti amit mar 5* leirtam azzal a ledes geppel kapcsolatban de te nem! Mit hasonlitgatod a te gepedhez? Mit kell meg ezen ragodnod? Koszos volt, tulaj is latta stb! Ki vagy te, hogy neked egy alltalam elvegzett munkaval kapcsolatban magyarazatot kellje adnom? SENKI! Részemről errol ennyit!

Hajthatod itt egy allitolag "szakmai" forumon az igazad, dolgaidat. Felolem suketelhetsz tovabb de felkellene noni a feladathoz es az ervelesedet meresekkel(mert azt meg senki nem latott toled) is alatamasztani nem pedig ezoteriaval ahogy azt csinalod!

A masik meg ha egy objemtivet szetszedsz ahhoz nem artana objektiv nyito kulcsot hasznalni, az objektivek belsejeben fenyelnyelo, kevesbe reflektiv anyagokat beépíteni!

Az F32 Vizsim gepemet magamnak csinaltam meg es egy masikat Cutlernek cserebe az elotte utána meresekert. Koszoni szepen a gep hozza amit kell es ami a mereseken is jol látható. VEGYEL PELDAT a meresekkel eggyuttes bemutatasrol ez volt vele a celom!

Nem kell beleirnod a hirdetesedbe... Konkurencia😃 eszem agaban sincsen! Nekem te nem vagy az!

Szakmailag barmirol hajlando vagyok beszelni a tovabbiakban is, a hit kerdeset radhagyom!

Avatar
Gyulai D.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2019.11.26., kedd 14:51
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gyulai D. »

Cseneles írta:
2022.08.17., szer. 11:25
Csak a kedvedert direkt felhivtan annak a bizonyos Fl32 gepnek a tulajat es rakerdeztem az ertekekre hatha nem pontosan emlekszem. Tobbet mondott mint a 20fl...maradjunk annyiban. A masik, hogy lehet ennyi eszed h a sajat gepedet megpucolod es azt gondolod h ugyanannyi nyereseget ersz el mimt egy masik gep esteben?! Egy gyereknek tobb esze van... Menj at a szomszedhoz nezz ki az ablakan hatha ugyanolyan tiszta mint a "tiéd". Jossz nekem itt az azonos feltetelek, korulmenyek melletti valos meresekkel, akkor kerdezem en... Hol vannak jelen a te 2% es 2 kulon gep teljesen fuggetlenul elkoszolodott fenyutja eseteben?

Kicsit vissza lehet venni ok? remélem! :smile33:
Denon AVR 3803
DIY 5.1 szett
T.amp E-400 szuboknak
Barco FS35IR wqxga
100" 1.1gain DIY Peroni vászon
HTPC + MadVR

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Cseneles írta:
2022.08.17., szer. 11:25
A masik, hogy lehet ennyi eszed h a sajat gepedet megpucolod es azt gondolod h ugyanannyi nyereseget ersz el mimt egy masik gep esteben?! Egy gyereknek tobb esze van... Menj at a szomszedhoz nezz ki az ablakan hatha ugyanolyan tiszta mint a "tiéd". Jossz nekem itt az azonos feltetelek, korulmenyek melletti valos meresekkel, akkor kerdezem en... Hol vannak jelen a te 2% es 2 kulon gep teljesen fuggetlenul elkoszolodott fenyutja eseteben?
Az a két (a valóságban jóval több) gép egy többprojektoros rendszerben egymás mellé volt installálva vagy 9 éven át. Egyszerre kapcsolták be őket, ugyanazt a levegőt szívták, azaz ugyanannyi órát vetítettek azonos körülmények között. Ezután egy évig voltak "elválasztva". Ezek után az egyikben ugyanannak az alkatrésznek a tisztítása 2% plusz fényerőt ad, a másikban 30-at? Tehát 14x több kosz ment bele az Általad kitisztított gépbe egyetlen év alatt, mint előtte 9 év alatt (plusz nálam teljesen pormentes a levegő, ott semmi nem ment bele a nálam levő ikertestvérébe). Gratulálok.
Cseneles írta:
2022.08.17., szer. 11:25
Egy gyereknek tobb esze van...
Ez igaz. Pl. észérveket hoznak fel egy vitában a partner sértegetése helyett.
Cseneles írta:
2022.08.17., szer. 11:25
Masik a lampa dolog. ... Ossze lehet majd vetni a diagrammokat, persze felteve ha tudod majd ertelmezni!
Ha tudom értelmezni? Úgy érted be tudom-e vinni az adatokat egy táblázat-kezelőbe, ki tudom-e számoltatni a géppel a mért adatokból származtatható, adott esetben érdekes paramétereket, tudom-e diagramon ábrázolni az adatokat, tudok-e hibaterjedést számítani (gondolom az Neked is megvan, hogy ha pl. 3% a gyártó által specifikált mérési hibája egy eszköznek, akkor az azzal mért adatból, miután kiszámoltad azt, amire kiváncsi voltál, hogyan kell a kiszámolt adat hibáját meghatározni ... ja, bocs, csak nem azt hitted, hogy ha a mérőeszköz "1"-et mér egy paraméterre, akkor az az érték tényleg "1" a valóságban ... nem mondod, hogy sosem hallottál még a mérési hibáról ... ja, bocs, hát nem is hallhattál, mert aki az internetes projektor teszteken szocializálódott annak ez teljesen ismeretlen terület).

Szerintem meg fogok bírkózni a feladattal, addigra biztosan, mire Te képes leszel pl. egy projektor fényerejét önerőből kiszámolni a screenshot-ok csatolgatása helyett. Bár lehet, hogy addigra csak a nyálam csorgatása lesz majd a legnagyobb tudományom. Ha egyáltalán élek még.

GyP

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Én nem mondom azért, hogy olyan hangos, de azt sem, hogy hangtalan. :)
NEm tudom amúgy milyen a gyári hangja, meg eddig otthoni körülmények között egy 9300 Epsont hallottam, ECO módban Tomkkynál, nála az ülő pocízió mögött van a talpán egy polcon a faknak tolva, az szinte hangtalan volt.
Valamint a mivanma PHs fórumtársnál egy Optimot (a típusát nem tudom) az is fej fölött volt ECO módban is az is hangtalan volt.
Nálam az F22 is ECO modban van amúgy.

Anynira nem zavar, de azt sem bánnám, hogy kicsit hallkabb lenne.

Majd, ha Palival tudunk időpontot egyzetetni, akkor elviszi kitakarítani és akkor kiderül, hogy esetleg por miatt van-e hangja, vagy ő megmondja, hogy ez ennek ilyen a hangja. :)

Nálam úgy nincs azért közel egyik fal sem, lb egyforma távolságra van a hátsó fal is meg a plafon is.

Ezért mert így lentebb van azért érdekesnek nézne ki ott egy doboz. :D Főleg ha akkora lenne, hogy a plafonig felér, nah meg alatta meg ott van az ablak is, vagyis lefelé nincs sok helyem...
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Na a szakértő urak erre simán rámozdulhatnak!

Mijafenéért lehetséges, hogy egy gyári ventivel rendelkezp F22 nem hangos KP fórumtársnak, akinek azért van füle hozzá és a család nőtagja sem panaszkodik, de egy Notcua ventis meg hangos Spiky03 fórumtárnak?
Szepi meg leírja, hogy hallgathatatlan.
Plusz lehet sorolni!

Na erre találjatok ki valami tutit! Akár mérni is lehetne őket!
A kontraszt tuningot majd utána!
:tutiok:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nemrég kaptam kölcsönbe egy ilyen gépet (PD F22), amit elvittem ismerősömhöz megmutatni. Alig volt szinte hangja, pedig a fejünk mögött volt kb. 1 méterre, még a haverom feleségét se zavarta pedig egy nőről beszélünk. Amikor pedig tök normál hangerőn szólt egy youtube videó vagy film, konkrétan semmit nem lehetett már hallani belőle. Szó nem volt itt demózásról, vagy a hangerő megküldéséről. Nem is értem, hogy lehet ez. 2 órát nyúztuk kb. a gépet és nem jött meg a hangra a végére se.
Mondjuk tény, hogy nem a fejünk fölé a plafonra lett fellógatva közvetlen az összes falhoz, hanem fejmagasság fölé és mögé lett feltéve egy polcra és mellette előtte és mögötte is volt tér jócskán. Miközben pl. hallottam Epson 9300-at, szintén plafonra szerelve közvetlen a plafonnál / hátsó falnál és hát ha nem ECO módban volt,akkor az se volt épp halk. Dhcodokinál meg pl. a Sony HW55 megint egy polcra van felrakva és van jócskán levegő körülötte, és ismét full halk a masina. Akitől viszont kölcsönkaptam a PD F22-t ő szintén plafonról lelógatva használta és ismét csak volt hangja. Ugyanannak a masinának meg ismerősömnél alig volt az ülő pozícióban hallható zajszintje. Szóval ez lenne a dolog kulcsa zajszint szempontjából, hogy hova rögzítjük vagy hova tesszük a vetítőt? Vagy fejjel lefele lógatva kifújja lefelé a meleg levegőt, aminek egy részét ismét beszívja utána, míg ha nem fejjel lefelé van a vetítő egy polcon, akkor szépen tud hideg levegőt szívni és a meleg eltávozik felfelé? Vagy a közel levő falak eleve felerősítik a ventik hangját? Jó lenne megfejteni a titok nyitját. Ja és még annyit, hogy eredeti ventis PD F22-ről beszélünk, tudtommal nem volt noctuára cserélve egyik venti sem.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Spiky03 írta:
2022.08.17., szer. 19:35
Úgy értettem a mobilt, hogy levehető, amikro nem használom a projektort és visszatehető, amikor emg igen. :)
A lényeg az volt, hogy könnyű legyen és mozgatható. :D

Semmit nem fog így fel, kb. :D
Ezért gondoltam, hogy még a tetejére is kellene szivacs, mert annó Pali is azt mondta, hogy vsz az is segítene, ha a palfonra felé ragasztanék szivacsot, mert ugye onnan verődik vissza a hang.

Majd, ha egyszer eljutok a Baohousbe, akkor veszek még szivacsot és kiderül.

Jah meg a másik lényeg a költséghatékonyság is volt. Léc volt itthon csak a szivacsot kellett beszerezni.
A képen nem teljesen látszik, de miért kellene a főnökkel ezért hadakozni?
Van egy fehér mennyezet és fehér falak, ahol egy lelógó konzol és rajta a projektor nem szép látvány főnöki szemmel.
ha valóban csinálsz egy normális dobozt, akkor azt csak értékelni fogja - ráadásul nem is látja, hogy milyen érték van a dobozban.
Simán ki tudod cserélni majd egy F35-re mondjuk. (legalább akkora dobozt csinálj!) :D

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Spiky03 írta:
2022.08.17., szer. 14:50
Ez a mobil hushbox, amit kreáltam :D
Bocs, de ez inkább jokebox, mint hushbox.

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

DeLorean írta:
2022.08.17., szer. 17:18
Ez így nem éppen mobil hushbox SZVSZ.
Egy doboz kellene, ami mindent eltakar és nem engedi ki a zajt, a hőt meg kivezetni belőle.
Úgy értettem a mobilt, hogy levehető, amikro nem használom a projektort és visszatehető, amikor emg igen. :)
A lényeg az volt, hogy könnyű legyen és mozgatható. :D

Semmit nem fog így fel, kb. :D
Ezért gondoltam, hogy még a tetejére is kellene szivacs, mert annó Pali is azt mondta, hogy vsz az is segítene, ha a palfonra felé ragasztanék szivacsot, mert ugye onnan verődik vissza a hang.

Majd, ha egyszer eljutok a Baohousbe, akkor veszek még szivacsot és kiderül.

Jah meg a másik lényeg a költséghatékonyság is volt. Léc volt itthon csak a szivacsot kellett beszerezni.
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

DeLorean írta:
2022.08.17., szer. 17:18
Spiky03 írta:
2022.08.17., szer. 14:50
Ide mit lehetne tenni?
Ez a mobil hushbox, amit kreáltam :D
Arra kellene még a tetejére is egy szivacs, hogy az is tompitsa a hangot. :)
Egy Epson-t kellene ide tenni, vagy Sony-t. :D

Ez így nem éppen mobil hushbox SZVSZ.
Egy doboz kellene, ami mindent eltakar és nem engedi ki a zajt, a hőt meg kivezetni belőle.

De amit Pali írt - van benne egy harmadik venti is - azt tuti, hogy nem lehet cserélni? Valami megoldás tuti lenne arra is. gondolkodik.gif

Nemtomm ugyanilyen projektorát láttam és hallottam - pont a fejünk fölött volt, de nekem nem tűnt hangosnak.
Volt hangja a ventiknek, de annyi minden projektornak van.
Én ebben a moziban voltam hangot kalibrálni, mondtam a srácnak, hogy hozzon be egy TV-t, mert elviselhetetlen hangja van a projinak és úgy csináltam meg. A végén segített demózáskor, hogy hang is volt, de számomra kegyetlen volt ezt elviselni, még az közben is. Legalább a képe kárpótólt volna érte :)
9ABF42FF-C6A4-4569-91F4-A7B5C241A8D8.jpeg
9ABF42FF-C6A4-4569-91F4-A7B5C241A8D8.jpeg (3.97 MiB) Megtekintve 1333 alkalommal
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”