Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
Dvico
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.03.29., kedd 12:26
Értékelés: 4

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dvico »

Sziasztok!
Nem tudom melyik a megfelelő topic, ha nem ide passzol akkor elnézést.A véleményetek szeretném kérni.Ha adott egy Dolby Atmos 5.1.2 setup (front L+R, center, surround L+R, front height L+R, sw), akkor ha Atmos 5.1 mkv file amit lejátszok, hogyan szólalnak meg a felső hangsugárzók? Illetve mi helyzet ha DTS-HD 7.1 hang a forrás? Ennek a konfiguráicónak csak akkor van értelme ha Atmos 7.1 hang a forrás? (az erősítő tudja a front height virtualization-t).A kérdés azért is merült fel bennem mert a legtöbb webes tartalom Netflix stb, amihez van Atmos hang csak 5.1-ben elérhető. Csak a bluray rip-ek amik 7.1.
Előre is köszi az infókat.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

pali923 írta:
2023.09.28., csüt. 10:21
DeLorean írta:
2023.09.28., csüt. 09:55
Egyetértek!
Köszönöm urak, meg vagyok győzve.
A baj egyébként az, hogy nem csak ez a 3 kábel van, pedig nincs is házimozim. :D Elég talán annyi, hogy a 9-es elosztót most cserélem 14-esre, és ezek csak a tápkábelek. :rolleyes:
Akkor főleg! 3 HDMi nem ügy! :D

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: pali923 »

DeLorean írta:
2023.09.28., csüt. 09:55
Egyetértek!
Köszönöm urak, meg vagyok győzve.
A baj egyébként az, hogy nem csak ez a 3 kábel van, pedig nincs is házimozim. :D Elég talán annyi, hogy a 9-es elosztót most cserélem 14-esre, és ezek csak a tápkábelek. :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Roli80 írta:
2023.09.28., csüt. 09:30
Szia!
Feleslegesen keresgélsz. Véleményem szerint a 3 db kábel az nem vezetékdzsungel. Jönnél el hozzám! :)
Ezeket az eszközöket arra találták ki, hogy amennyiben kevés a csatlakozó a tv-n be tudd kötni. Én is árulok hasonlót, az is távirányítós is és van auto átkapcsolás is rajt. Viszont továbbra is azt mondom nincs ilyenre szükséged!
Egyetértek!
Ezért nem szükséges vásárolni plusz pénzért switch-et.
Ami nem rossz dolog egyébként, de a legtöbb auto átkapcsolós csak a legutolsó forrást tudja auto módon kapcsolni, vagy csak távirányító van hozzá, ami nagyon gagyi - sokat nem bír.
A jelnek meg nem annyira jó még valamin átvezetni és HDMI problémák bármikor történhetnek.

Három kábel, nem nagy kunszt, esetleg el lehet őket vezetni egy csatornában és akkor nem látszanak. Azt meg a fal színére festeni. Nem kell túlgondolni szerintem sem.

:smile32:

Online
Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Roli80 »

pali923 írta:
2023.09.27., szer. 22:30
Egy hdmi-eszközzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van 3 gépely, amik hdmi-n adják ki a jelet, és ez a 3 drót megy egy tv-be. Szeretném a vezetékdzsungelt kicsit egyszerűsíteni, ezért azt gondoltam ki, hogy veszek egy switchet (vagy mit) amivel egy dróton lehetne bevinni a jelet a tv-be. Találtam is mindenfélét, ha jól értem, switchnek hívják ezt, de nem nyitnék erről vitát. Viszont csak olyat leltem, ami kapcsolóval vagy távirányítóval működik, és ezzel lehet/kell váltani a különböző források között. Én viszont olyat szeretnék, ami ezt tudja magától is. Van már elég táv itthon, és nem is szeretném látható helyre tenni, nem szeretném kapcsolgatni sem. Egyszerre csak egy forrás megy.

Van-e ilyen szerkezet, vagy feleslegesen keresgélek? Ha nincs, akkor inkább marad a mostani felállás. Ja, és az sem lenne baj, ha nem kéne eladnom érte a fél vesémet.
Szia!
Feleslegesen keresgélsz. Véleményem szerint a 3 db kábel az nem vezetékdzsungel. Jönnél el hozzám! :)
Ezeket az eszközöket arra találták ki, hogy amennyiben kevés a csatlakozó a tv-n be tudd kötni. Én is árulok hasonlót, az is távirányítós is és van auto átkapcsolás is rajt. Viszont továbbra is azt mondom nincs ilyenre szükséged!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

pali923 írta:
2023.09.27., szer. 22:30
Egy hdmi-eszközzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van 3 gépely, amik hdmi-n adják ki a jelet, és ez a 3 drót megy egy tv-be. Szeretném a vezetékdzsungelt kicsit egyszerűsíteni, ezért azt gondoltam ki, hogy veszek egy switchet (vagy mit) amivel egy dróton lehetne bevinni a jelet a tv-be. Találtam is mindenfélét, ha jól értem, switchnek hívják ezt, de nem nyitnék erről vitát. Viszont csak olyat leltem, ami kapcsolóval vagy távirányítóval működik, és ezzel lehet/kell váltani a különböző források között. Én viszont olyat szeretnék, ami ezt tudja magától is. Van már elég táv itthon, és nem is szeretném látható helyre tenni, nem szeretném kapcsolgatni sem. Egyszerre csak egy forrás megy.

Van-e ilyen szerkezet, vagy feleslegesen keresgélek? Ha nincs, akkor inkább marad a mostani felállás. Ja, és az sem lenne baj, ha nem kéne eladnom érte a fél vesémet.
Ha már úgy is megvan minden, és a TV-n is van elég aljzat… még egy eszközt iktatnál be, ugyanúgy a switchig megy a 3 kábel. Biztos ezt el tudnád rejteni. Ezek a switchek inkább arra vannak kitalálva, ha valakinek a TV-jén nincs elég aljzat ne kelljen a TV-ből ki-be húzgálnina a kábelt. Nem tudom hogy kiválasztó nélkül gyártanak-e ilyet. Lehet hogy még standby állapotban is van valami jel az aljzatokon és ezért kell a kiválasztó gomb hogy ne zavarja be az aktuális forrás jelét.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Egy hdmi-eszközzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van 3 gépely, amik hdmi-n adják ki a jelet, és ez a 3 drót megy egy tv-be. Szeretném a vezetékdzsungelt kicsit egyszerűsíteni, ezért azt gondoltam ki, hogy veszek egy switchet (vagy mit) amivel egy dróton lehetne bevinni a jelet a tv-be. Találtam is mindenfélét, ha jól értem, switchnek hívják ezt, de nem nyitnék erről vitát. Viszont csak olyat leltem, ami kapcsolóval vagy távirányítóval működik, és ezzel lehet/kell váltani a különböző források között. Én viszont olyat szeretnék, ami ezt tudja magától is. Van már elég táv itthon, és nem is szeretném látható helyre tenni, nem szeretném kapcsolgatni sem. Egyszerre csak egy forrás megy.

Van-e ilyen szerkezet, vagy feleslegesen keresgélek? Ha nincs, akkor inkább marad a mostani felállás. Ja, és az sem lenne baj, ha nem kéne eladnom érte a fél vesémet.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Parsley
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 13:05
Értékelés: 1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Parsley »

DeLorean írta:
2023.09.05., kedd 20:18
Parsley írta:
2023.09.05., kedd 19:00
Valószínűleg a 950 marad akkor, mivel mélynyomót még nem akarok. Szeretnék egy Arcam AVR390 -et a Dirac miatt vagy valami hasonló tudásút sztereózni és mozizni, valamint van egy KEF Q250 centerem is, azzal már lenne így egy jó alapom?! Megfelelő irányban haladok vagy egész rossz az egész? Ha jó, akkor már csak valami olcsó, de alsó-középszinten megfelelő kábelezés kellene. Merre nézelődjek? Ezekből aztán végképp nem ismerek semmit ...
Mélynyomó nélkül nincs mozi.
Szerintem "akarj" azt is mindenképpen!
Főleg, ha Dirac is lesz - be tudja szépen állítani.

Kábeleknél most nem kell túlzásba esni.
Mérd meg, hogy összesen hány méter kell és vegyél akár Klotz kábelt és annyi banándugót, amennyire szükséged van.
Ha beírod a keresőbe, hogy Klotz hangfal kábel kidob sokat.
Ha mélynyomó is lesz, akkor viszont az R5 öt tartanám meg. Most ugyanott vagyok, mint az elején. A kábel tippet nagyon köszönöm.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Parsley írta:
2023.09.05., kedd 19:00
Valószínűleg a 950 marad akkor, mivel mélynyomót még nem akarok. Szeretnék egy Arcam AVR390 -et a Dirac miatt vagy valami hasonló tudásút sztereózni és mozizni, valamint van egy KEF Q250 centerem is, azzal már lenne így egy jó alapom?! Megfelelő irányban haladok vagy egész rossz az egész? Ha jó, akkor már csak valami olcsó, de alsó-középszinten megfelelő kábelezés kellene. Merre nézelődjek? Ezekből aztán végképp nem ismerek semmit ...
Mélynyomó nélkül nincs mozi.
Szerintem "akarj" azt is mindenképpen!
Főleg, ha Dirac is lesz - be tudja szépen állítani.

Kábeleknél most nem kell túlzásba esni.
Mérd meg, hogy összesen hány méter kell és vegyél akár Klotz kábelt és annyi banándugót, amennyire szükséged van.
Ha beírod a keresőbe, hogy Klotz hangfal kábel kidob sokat.

Avatar
Parsley
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 13:05
Értékelés: 1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Parsley »

denesdr írta:
2023.09.05., kedd 13:23
Parsley írta:
2023.09.05., kedd 10:22
denesdr írta:
2023.09.04., hétf. 13:07

Ha ez segít valamit, a német Stereoplay tesztjei szerint összességében hangra a Q950 hozza az R5 szintjét, de mások a fő erényeik. A Q950 jobb mélyátvitelt és magasabb maximális hangerőt tudott, az R5 pedig felbontásban és "hangképalkotásban" jeleskedett.
Köszönöm! Igen, ezt én is olvastam, de a fő baj az, hogy kb 50 m2 .en, 6m -es belmagassággal kellene valahogy szólnia, ami igazából alkalmatlan bármire is ...
Akkor a kettő közül szerintem inkább a Q950, bár ha lesz mélynyomó (valószínűleg méretes fog kelleni), akkor az R5 is működhet egy megfelelő beállítással/kalibrálással. Sub nélkül az R5 szerintem felejtős ekkora helyiségben, de a Q950 is határeset, persze sokminden függ az igényektől.
Valószínűleg a 950 marad akkor, mivel mélynyomót még nem akarok. Szeretnék egy Arcam AVR390 -et a Dirac miatt vagy valami hasonló tudásút sztereózni és mozizni, valamint van egy KEF Q250 centerem is, azzal már lenne így egy jó alapom?! Megfelelő irányban haladok vagy egész rossz az egész? Ha jó, akkor már csak valami olcsó, de alsó-középszinten megfelelő kábelezés kellene. Merre nézelődjek? Ezekből aztán végképp nem ismerek semmit ...

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Parsley írta:
2023.09.05., kedd 10:22
denesdr írta:
2023.09.04., hétf. 13:07
Parsley írta:
2023.09.04., hétf. 10:52
Igen, azért vagyok nehez helyzetben a hangfalakkal, mert csak az egyiket akarom kibontani és így nem tudom összehasonlítani...
Ha ez segít valamit, a német Stereoplay tesztjei szerint összességében hangra a Q950 hozza az R5 szintjét, de mások a fő erényeik. A Q950 jobb mélyátvitelt és magasabb maximális hangerőt tudott, az R5 pedig felbontásban és "hangképalkotásban" jeleskedett.
Köszönöm! Igen, ezt én is olvastam, de a fő baj az, hogy kb 50 m2 .en, 6m -es belmagassággal kellene valahogy szólnia, ami igazából alkalmatlan bármire is ...
Akkor a kettő közül szerintem inkább a Q950, bár ha lesz mélynyomó (valószínűleg méretes fog kelleni), akkor az R5 is működhet egy megfelelő beállítással/kalibrálással. Sub nélkül az R5 szerintem felejtős ekkora helyiségben, de a Q950 is határeset, persze sokminden függ az igényektől.

Avatar
Parsley
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 13:05
Értékelés: 1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Parsley »

denesdr írta:
2023.09.04., hétf. 13:07
Parsley írta:
2023.09.04., hétf. 10:52
Igen, azért vagyok nehez helyzetben a hangfalakkal, mert csak az egyiket akarom kibontani és így nem tudom összehasonlítani...
Ha ez segít valamit, a német Stereoplay tesztjei szerint összességében hangra a Q950 hozza az R5 szintjét, de mások a fő erényeik. A Q950 jobb mélyátvitelt és magasabb maximális hangerőt tudott, az R5 pedig felbontásban és "hangképalkotásban" jeleskedett.
Köszönöm! Igen, ezt én is olvastam, de a fő baj az, hogy kb 50 m2 .en, 6m -es belmagassággal kellene valahogy szólnia, ami igazából alkalmatlan bármire is ...

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Cutler írta:
2023.09.03., vas. 20:16
Arpi82 írta:
2023.09.03., vas. 14:37
Amit pl. találtam hirtelen:
https://www.audiomekka.hu/cikk/3217/Den ... 5-0-szett/

Köszönöm előre is a segítséget!
Tök jó, vegye meg👍
Köszönöm! 🙂
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Parsley írta:
2023.09.04., hétf. 10:52
Igen, azért vagyok nehez helyzetben a hangfalakkal, mert csak az egyiket akarom kibontani és így nem tudom összehasonlítani...
Ha ez segít valamit, a német Stereoplay tesztjei szerint összességében hangra a Q950 hozza az R5 szintjét, de mások a fő erényeik. A Q950 jobb mélyátvitelt és magasabb maximális hangerőt tudott, az R5 pedig felbontásban és "hangképalkotásban" jeleskedett.

Avatar
Parsley
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 13:05
Értékelés: 1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Parsley »

denesdr írta: Erősítőre egy példa:
viewtopic.php?f=177&t=192436

A hangsugárzók közül meg azt tartsd meg, amelyik NEKED jobban tetszik hosszú távon!
Köszönöm, de ez az erősítő nem fogott meg, főleg úgy, hogy esztétikailag is csúnya, nekem pedig központi helyen lenne.
Igen, azért vagyok nehez helyzetben a hangfalakkal, mert csak az egyiket akarom kibontani és így nem tudom összehasonlítani...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2023.09.05., kedd 12:59-kor.
Ok: elrontott idézés javítása

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Parsley írta:
2023.09.03., vas. 21:34
Most kedvet kaptam egy kis mozira, zenére. Elsőre nem szeretnék sokat költeni, ezért egy sztereóban is megfelelően szóló házimozi erősítőt keresnék.
Olvasgattam kicsit, úgy látom, hogy az Arcam márka megfelelő lenne ennek a kritériumnak, de az ár elég nyomasztó.
Ami a lényeg, max 200nál nem szeretnék többet költeni, ebből szeretném kihozni a legjobbat alternatívát.
Milyen irányban kellene keresgélnem? Illetve melyiket érdemes megtartani az R5 és Q950 közül?
Előre is köszi
Erősítőre egy példa:
viewtopic.php?f=177&t=192436

A hangsugárzók közül meg azt tartsd meg, amelyik NEKED jobban tetszik hosszú távon!

Avatar
Parsley
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 13:05
Értékelés: 1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Parsley »

Sziasztok!

Nagyjából 15 éve nem rendelkezem semmiféle rendszerrel, azelőtt is csak valami alapom volt, Techincs 3 fejes deck, sztereó erősítő, CD lejátszó, álló alap Jamo kal.
Most úgy alakult, hogy hozzám került egy KEF R5 és egy Q950 hangfalpár.
Igazából még nem tudom, hogy melyiket tartom meg (kis sincsenek bontva).
Most kedvet kaptam egy kis mozira, zenére. Elsőre nem szeretnék sokat költeni, ezért egy sztereóban is megfelelően szóló házimozi erősítőt keresnék.
Olvasgattam kicsit, úgy látom, hogy az Arcam márka megfelelő lenne ennek a kritériumnak, de az ár elég nyomasztó.
Ami a lényeg, max 200nál nem szeretnék többet költeni, ebből szeretném kihozni a legjobbat alternatívát.
Milyen irányban kellene keresgélnem? Illetve melyiket érdemes megtartani az R5 és Q950 közül?
Előre is köszi

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Arpi82 írta:
2023.09.03., vas. 14:37
Amit pl. találtam hirtelen:
https://www.audiomekka.hu/cikk/3217/Den ... 5-0-szett/

Köszönöm előre is a segítséget!
Tök jó, vegye meg👍

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Tudnátok ajánlani valami belépő szintű házimoziszettet?
Sógoromnak keresek a nappalijába, de én már régóta nem vagyok képben házimozi terén.
Szóval nem kell hi end, audiofil kategória, mert őt ennyire ez nem érdekli.
A nappali ahol lesz 25 m2.
Erősítő+ hangfalszett kellene, frontnak álló hangsugárzóra gondoltam, 5.0 vagy 5.1 a sub egyenlőre opcionális, azt lehet később is.
Jó lenne ha az erősítőbe lenne streamer,
pl. Spotify képes legyen.
Csak új, garanciális jöhet szóba.

Amit pl. találtam hirtelen:
https://www.audiomekka.hu/cikk/3217/Den ... 5-0-szett/

Köszönöm előre is a segítséget!
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
Garagez
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 22:30
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Garagez »

Quetz írta:
2023.05.27., szomb. 16:58
DeLorean írta:
2023.05.26., pén. 14:07
Garagez írta:
2023.05.25., csüt. 22:26
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mivel lesz szebb a hang egy felsőközép kategóriás Yamaha (2011ből) erősítő
saját DACjával hdmi-n keresztül, vagy ha teszek a HTPC-mbe egy Soundblaster AE5 plus-t például amiben
egy újabb DAC van és használom az erősítőn a multi channel inputot?
A jelforrás mind2 esetben a HTPC.
Nagy általánosságban az RCA-s bekötés sztereón jobb hangot eredményez, de mozin a HDMI jobb.
Ha analógon kötöd be, akkor vagy kikerülheti a DSP-t, vagy először végez egy digitális átalakítást az ADC-vel és utána megint átalakítja. Ez talán a felső kategóriában jó lehet, de alatta inkább rossz.

Amennyiben mindent a HTPC-vel végzel, EQ és más, akkor a HTPC, egy szuper DAC és végfok megint jó lehet.
A te esetedben szerintem mozira a HDMi jobb és esetleg a sztereót oldd meg külön hangkártyával.

Persze ismerni kellene a rendszeredet pontosan...
:smile32:
Az AVR-ben annyi extra elektronika van, hogy felesleges ilyesmivel vacakolni. Mérés nélkül meg pláne nem lehet megmondani, melyik a jobb megoldás.
Kösz a válaszokat, de nem túl egyértelmű,h melyik jobb egy burr-brown DAC yamaha körítéssel
vagy egy ESS sabre 9016 számítógép körítéssel.
Közben meglett az AE5 és kb semmi különbséget nem vélek felfedezni a saját fülemmel.
Lehet, hogy a fülemet is upgradelni kéne:)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: -KP- »

B.Levente írta:
2023.06.04., vas. 19:30
Sziasztok!
Lehet mosolyogni fogtok... de úgy döntöttem bevállalom a kérdést. 😂
...
Baj nem lesz belőle, de nagyon gagyinak tűnik ez a hangsugárzó. Szóval óvatosan a hangerővel, és adj neki vágást is, minimum 80hz-en, de az se baj, ha feljebb. Sőt. Én mindenesetre biztos nem tökölnék ezzel, sajna simán előfordulhat hogy a hangsugárzó gyenge produkciója miatt azt fogod hinni, hogy rossz a 7.1-es felállás, holott egy normális hangsugárzóval más lenne,vagy lehetne a végeredmény. Szóval óvatosan, nehogy téves következtetést vonj le. A másik, hogy a 7.1-es felállásnál a két oldalsónak máshol van a helye,mint az 5.1-es felállásnál. Szóval vagy tesztelj normálisan, vagy sehogy. Persze szigorúan szvsz :)

Avatar
B.Levente
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018.04.10., kedd 21:48
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: B.Levente »

Sziasztok!
Lehet mosolyogni fogtok... de úgy döntöttem bevállalom a kérdést. 😂
Van egy pár nagyon komoly hangsugárzóm. Egy kb 35 éves Toshiba music centeré volt. Mellékelten küldöm a fotókat róla. Külső címkén 30w van írva, belül 10 wattot látok. Hogy ezekből a számokból mennyi az igaz, nem tudom. Hátsó reflex nyílás, kábel csatlakozó negatív, még csak nem is csíptetős. A dobozból - szó szerint - kilógó "kábelt" is odatettem, hogy lehessen látni.
És most jön a vicc. Az épp most létrehozott 5.1 - et szeretném IDEIGLENESEN 7.1re kiegészíteni ezekkel a dobozokkal, addig míg nem találok a csapatba megfelelő Surround ot. Vennék hozzá KáCsa KCE-LSW15 - kábelt.
Ami van :
MA bronze MR4
MA FX bronze
MA monitor c150 center
Klipsch R-10SW
NAD T757 v2
Tudom, hogy a hangsugárzó gyártókat nem kevergetjük, de poénból kipróbálnám.
A kérdésem az, hogy mennyire gagyik ezek a dobozok?
Illetve lehet baj az erős erősítő - gyenge hangsugárzó kombóból?
Egyébként sztereoban kipróbáltam, nem is olyan vészes (saját madzagjával)!
az erősítő paraméterei :
https://www.av-online.hu/hazimozi/nad-t ... eszt_313/2
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv Levente
Csatolmányok
IMG_20230604_172924.jpg
IMG_20230604_172924.jpg (5.47 MiB) Megtekintve 2033 alkalommal
IMG_20230604_172514.jpg
IMG_20230604_172514.jpg (4.58 MiB) Megtekintve 2033 alkalommal
IMG_20230604_172546.jpg
IMG_20230604_172546.jpg (4.94 MiB) Megtekintve 2033 alkalommal
IMG_20230604_172650.jpg
IMG_20230604_172650.jpg (4.71 MiB) Megtekintve 2033 alkalommal

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2023.05.26., pén. 14:07
Garagez írta:
2023.05.25., csüt. 22:26
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mivel lesz szebb a hang egy felsőközép kategóriás Yamaha (2011ből) erősítő
saját DACjával hdmi-n keresztül, vagy ha teszek a HTPC-mbe egy Soundblaster AE5 plus-t például amiben
egy újabb DAC van és használom az erősítőn a multi channel inputot?
A jelforrás mind2 esetben a HTPC.
Nagy általánosságban az RCA-s bekötés sztereón jobb hangot eredményez, de mozin a HDMI jobb.
Ha analógon kötöd be, akkor vagy kikerülheti a DSP-t, vagy először végez egy digitális átalakítást az ADC-vel és utána megint átalakítja. Ez talán a felső kategóriában jó lehet, de alatta inkább rossz.

Amennyiben mindent a HTPC-vel végzel, EQ és más, akkor a HTPC, egy szuper DAC és végfok megint jó lehet.
A te esetedben szerintem mozira a HDMi jobb és esetleg a sztereót oldd meg külön hangkártyával.

Persze ismerni kellene a rendszeredet pontosan...
:smile32:
Az AVR-ben annyi extra elektronika van, hogy felesleges ilyesmivel vacakolni. Mérés nélkül meg pláne nem lehet megmondani, melyik a jobb megoldás.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Garagez írta:
2023.05.25., csüt. 22:26
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mivel lesz szebb a hang egy felsőközép kategóriás Yamaha (2011ből) erősítő
saját DACjával hdmi-n keresztül, vagy ha teszek a HTPC-mbe egy Soundblaster AE5 plus-t például amiben
egy újabb DAC van és használom az erősítőn a multi channel inputot?
A jelforrás mind2 esetben a HTPC.
Nagy általánosságban az RCA-s bekötés sztereón jobb hangot eredményez, de mozin a HDMI jobb.
Ha analógon kötöd be, akkor vagy kikerülheti a DSP-t, vagy először végez egy digitális átalakítást az ADC-vel és utána megint átalakítja. Ez talán a felső kategóriában jó lehet, de alatta inkább rossz.

Amennyiben mindent a HTPC-vel végzel, EQ és más, akkor a HTPC, egy szuper DAC és végfok megint jó lehet.
A te esetedben szerintem mozira a HDMi jobb és esetleg a sztereót oldd meg külön hangkártyával.

Persze ismerni kellene a rendszeredet pontosan...
:smile32:

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Garagez írta:
2023.05.25., csüt. 22:26
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mivel lesz szebb a hang egy felsőközép kategóriás Yamaha (2011ből) erősítő
saját DACjával hdmi-n keresztül, vagy ha teszek a HTPC-mbe egy Soundblaster AE5 plus-t például amiben
egy újabb DAC van és használom az erősítőn a multi channel inputot?
A jelforrás mind2 esetben a HTPC.
A szoba/helyiség akusztikai kezelésével. :rolleyes:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”