Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A megjegyzéseket és kritikákat olvasva meglepő lenne, ha a jövőben bárki is hajlandó lenne megosztani a saját esetét. Néha nagyon nem értem, néhányaknál milyen funkciója van a fórumozásnak.
Részemről csak annyi megállapítás történt,hogy jó néhány esetben "robi22" fórumtárs,mikor árult valami elektronikai tárgyat,olyan jellemzőket és kritikát írt egyes dolgokról,amik a kiderült hallgatási és fülelési képességeit megkérdőjelezik,pontosítok a véleménye az adott dolgokról nem igazán volt mérvadó,s ez lehet sok kezdőt vagy kevésbé hozzáértőt megtéveszthetett.Annak tükrében meg hogy kb 3 éve még hol és mit gondolt mozizási hobbinak,kissé nevetséges volt ezeket olvasni,s ha az ember ezt szóvá tette ott és akkor,le volt bunkózva...pedig csak figyelni kell,ki mit hogyan csereberél.S lám lám kiderülnek dolgok...Lehet kárörvendőnek tűnök,van is benne valami,de nem bírom az önjelölt tesztelgető,majd nagyzoló véleményekkel dobálózó irományokat,az ilyen hobbistáktól...
Mint írtam,vannak akiktől elfogadom s becsülöm azt amit tudnak(szakma)például Téged Laci.Neked sosem mondanék ilyen témákban ellent,mivel a tapasztalatod és szakmai tudásod jóval meghaladja az enyémet.Találkoztunk már jó néhányszor...vásároltam nem egyszer tőled,kikértem a véleményed esetekben.(adtam is rá)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A megjegyzéseket és kritikákat olvasva meglepő lenne, ha a jövőben bárki is hajlandó lenne megosztani a saját esetét. Néha nagyon nem értem, néhányaknál milyen funkciója van a fórumozásnak.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jah, meg meg akadva benyavogva. Igen hianyzott a kozvetlenseg, a nyiltsag, de.ezt neked is elmondtam. F@xa fulem lenne ha meg tudnam mondani. Robikam a magasoknal hianyzik egy ellenallas, es nagy a torzitas. Nekem nem volt banto a magas, ettol fuggetlenul megmondtam h nem igazan tetszik. Nallad amugy sem lehet talalgatasokba bocsajtkozni, mert annyira szet szoktad allitgatni a rendszert, h nem igazan tudja az ember milyen hangot miert hall ugy ahogy. Mind1, h proji vagy proci. Betudja az emeber annak, h te ugy szereted amilyennek lattod, es hallani akarod. Viszont legalabb elmondom a frankot, jartak nallad jo paran, hanyan mondtak, h khmm. Inkabb a hajbokolast nyomtak.
Ekkora szarvas hibat sem veszel eszre,hat milyen fuled van
Amugy ne mond ,hogy nem szoktad a pro bemeres ellott szarra allitgatni a rendszeredet es nem szoktal mindent kiprobalni amit lehet.
Ez a hobbi pont ebben a legjobb .Nagyon sokretu.Nem eleg a rendszert berakni es hadszoljon.Kell az akusztikaval a beallitasokkal ,elhelyezesel es minden massal foglalkozni .Legalabbis ha erdekel.Valakinek tobb turelme van hozza valaki meg homogba dugja a felyet .Az is igaz ,h nallam voltal vagy 5x es tetszest meg nem hallottam ,pedig sok fajta osszetevot fuleltel.De a Primaret meg allitgatni sem lehet.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Jah, meg meg akadva benyavogva. Igen hianyzott a kozvetlenseg, a nyiltsag, de.ezt neked is elmondtam. F@xa fulem lenne ha meg tudnam mondani. Robikam a magasoknal hianyzik egy ellenallas, es nagy a torzitas. Nekem nem volt banto a magas, ettol fuggetlenul megmondtam h nem igazan tetszik. Nallad amugy sem lehet talalgatasokba bocsajtkozni, mert annyira szet szoktad allitgatni a rendszert, h nem igazan tudja az ember milyen hangot miert hall ugy ahogy. Mind1, h proji vagy proci. Betudja az emeber annak, h te ugy szereted amilyennek lattod, es hallani akarod. Viszont legalabb elmondom a frankot, jartak nallad jo paran, hanyan mondtak, h khmm. Inkabb a hajbokolast nyomtak.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Most szep selymes es nem karcos a magas tartomany."
Beteszel 2db 10cm vastag panel es eltunik a kiemeles ,karcosag.Nallam 12 volt.
Tonyka mikor nalam jart kifejezetten hianyolta a magasokat .Neki tul tompa volt.Ugylatszik o is hiteltelen.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Akkor most már más is észrevette,hogy kissé elvarázsolt a kollega...Mikor én leírtam a véleményem,enyhén szólva kivertem a biztosítékot...pedig csak figyelek,évek óta,ki mit mikor csereberél s ki mit hogyan kritizál,véleményez...előbb utóbb igazam szokott lenni,még ha sokaknak nem tetszik.
Vannak itt olyanok akiknek a véleményére,kapott-hallott hang véleményezésére adok,még ha nem is szimpatizálok velük.Szgszntmiklósi Robi professzori hozzáállásához nem asszisztálok,tapsikálok ezek után sem.Sorra derült ki mit hogyan hol hallgat..vicc onnan kritikákat és hatalmas differenciákat firkálgatni komponensek közt.Tetszik,nem tetszik ez van öcsi;-))))

Latom meg mindig feltekeny vagy ,hogy mas tud cserelgetni te meg nem.Es kitalalsz ra nevetseges dolgokat.Szanalmas.
Johet a helyesirasom

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Kétlem ,hogy 2dB magas kiemelést észreveszel egy túl csillapított szobában.
"Most szep selymes es nem karcos a magas tartomany."

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem ismerem a rendszeredet de ezek után bármit leírsz azt mindig kétségbe fogom vonni, mert nem hiteles amit leírsz sajnos sztem. Többször is írtad, hogy milyen rosszul teljesített nálad egy csomó avr vagy proci de nem vettél észre egy olyan szarvas hibát amit illett volna észrevenned ha mint írtad még máshol is észreveszed ha változott a rendszer.
-
Akkor most már más is észrevette,hogy kissé elvarázsolt a kollega...Mikor én leírtam a véleményem,enyhén szólva kivertem a biztosítékot...pedig csak figyelek,évek óta,ki mit mikor csereberél s ki mit hogyan kritizál,véleményez...előbb utóbb igazam szokott lenni,még ha sokaknak nem tetszik.Vannak itt olyanok akiknek a véleményére,kapott-hallott hang véleményezésére adok,még ha nem is szimpatizálok velük.Szgszntmiklósi Robi professzori hozzáállásához nem asszisztálok,tapsikálok ezek után sem.Sorra derült ki mit hogyan hol hallgat..vicc onnan kritikákat és hatalmas differenciákat firkálgatni komponensek közt.Tetszik,nem tetszik ez van öcsi;-))))

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem ismerem a rendszeredet de ezek után bármit leírsz azt mindig kétségbe fogom vonni, mert nem hiteles amit leírsz sajnos sztem. Többször is írtad, hogy milyen rosszul teljesített nálad egy csomó avr vagy proci de nem vettél észre egy olyan szarvas hibát amit illett volna észrevenned ha mint írtad még máshol is észreveszed ha változott a rendszer.
-

Kétlem ,hogy 2dB magas kiemelést észreveszel egy túl csillapított szobában.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem ismerem a rendszeredet de ezek után bármit leírsz azt mindig kétségbe fogom vonni, mert nem hiteles amit leírsz sajnos sztem. Többször is írtad, hogy milyen rosszul teljesített nálad egy csomó avr vagy proci de nem vettél észre egy olyan szarvas hibát amit illett volna észrevenned ha mint írtad még máshol is észreveszed ha változott a rendszer.
-

Meg van az, aki bevállalja és van aki elsunnyogja. Szerintem tévedtünk már sokan, én pl többször is.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


A problema az volt,hogy a keresztvalto tervezesesnel a magas sugarzo ele Zoli nem rakott ellenállást.A tul csillapitott szobaban keveseltem a magasakat ,ezert nem rakott bele.Ezt  meg oldottuk.Most szep selymes es nem karcos a magas tartomany.
 
Nem ismerem a rendszeredet de ezek után bármit leírsz azt mindig kétségbe fogom vonni, mert nem hiteles amit leírsz sajnos sztem. Többször is írtad, hogy milyen rosszul teljesített nálad egy csomó avr vagy proci de nem vettél észre egy olyan szarvas hibát amit illett volna észrevenned ha mint írtad még máshol is észreveszed ha változott a rendszer.
-
"Az igazi barát szemből támad."

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Még jó, hogy kibírták a magassugárzók. Robi mérésein a 2 oldal nem is egyforma mértékben torzított, de az lehet mérési hiba volt még.
Lényeg, hogy megoldódott.
Milyen lett így a hang, Robi?

A problema az volt,hogy a keresztvalto tervezesesnel a magas sugarzo ele Zoli nem rakott ellenállást.A tul csillapitott szobaban keveseltem a magasakat ,ezert nem rakott bele.Ezt  meg oldottuk.Most szep selymes es nem karcos a magas tartomany.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangsugárzók keresztváltója volt elpiszkálva.
Még jó, hogy kibírták a magassugárzók. Robi mérésein a 2 oldal nem is egyforma mértékben torzított, de az lehet mérési hiba volt még.
Lényeg, hogy megoldódott.
Milyen lett így a hang, Robi?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Na és mi volt a probléma?
A hangsugárzók keresztváltója volt elpiszkálva.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Már megoldódott.
Na és mi volt a probléma?
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Erre kivancsi leszek, hogy melyik komponensben vagy esetleg hangsugarzoban van a galiba ami okozza ezt a torzitast. Remelem sikerul megoldani.
Már megoldódott.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

kábeleknél a sziszegésre, keménysége gondoltam.

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: timcs »


A túlvezérlés okozta torzítás eléggé más jellegű, mint a Robi hangdobozainál mért harmonikus torzítás (természetesen nem is vezéreltük túl a rendszer egyik elemét sem a mérés alatt). Abban is biztosak lehetünk, hogy semmilyen kábel nem képes 2 %-os THD-t generálni.Erre kivancsi leszek, hogy melyik komponensben vagy esetleg hangsugarzoban van a galiba ami okozza ezt a torzitast. Remelem sikerul megoldani.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ez lehetseges, de a sajat tapasztalatom amivel en talalkoztam a legtobb esetben a kozep es magas hangoknal volt legjobban eszreveheto a torzitas (hang drum, zongora, noi v ferfi hang).
A túlvezérlés okozta torzítás eléggé más jellegű, mint a Robi hangdobozainál mért harmonikus torzítás (természetesen nem is vezéreltük túl a rendszer egyik elemét sem a mérés alatt). Abban is biztosak lehetünk, hogy semmilyen kábel nem képes 2 %-os THD-t generálni.

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: timcs »


Okozhatja, de ebben az esetben nem valószínű, hogy erről van szó. Másrészt, ha így van, nem csak a magas torzít, sőt.Ez lehetseges, de a sajat tapasztalatom amivel en talalkoztam a legtobb esetben a kozep es magas hangoknal volt legjobban eszreveheto a torzitas (hang drum, zongora, noi v ferfi hang).

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A torzitast okozhatja a tul magas kimeno jelszint is amivel mar nem kepes az eloerosito megbirkozni, gerjed es egyidoben torzit. Ez sokszor hallhato szabad fullel is.
Okozhatja, de ebben az esetben nem valószínű, hogy erről van szó. Másrészt, ha így van, nem csak a magas torzít, sőt.

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: timcs »

A torzitast okozhatja a tul magas kimeno jelszint is amivel mar nem kepes az eloerosito megbirkozni, gerjed es egyidoben torzit. Ez sokszor hallhato szabad fullel is.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebben biztos vagy? Egy Malac, Arcam vagy Pájó szerencsétlen bemérő rendszere honnan tudod, h nem küzd az anomáliáddal. Olyan szinten, h a szoftver nem tud értékelhetőt, sőt rosszat hoz. Sztem bármilyen rangsorolásod teljesen fars a hibák ismeretében. 
Ez hülyeség .Bár milyen helyiségben megmondom egy jó és egy rossz közül melyik milyen. Főleg ,hogy nem mindig használtam a bemérő rendszert ami félre tudná vinni.
Sőt ha jobban elolvasod nem nagy anomáliák voltak a szobában ,hanem túl volt csillapítva ,aminek az egyik velejárója a szép egyenes görbék. Elsősorban a szobámmal ami baj volt az a mérete. Túl kicsi. De ebből nem adódik ,hogy egyből nem is hallasz benne rendesen ,és a fizika 180 fokot vesz.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Igazi energia vampir vagy.
Szerintem egy rossz akusztikaju szobaban ugyan annyira el lehet donteni ,hogy ketto proci ,vagy egy proci es egy avr kozott mekkorra a kulonbseg.Ahogy azt is meghalja barki ,h egy 100e es egy 2millas hangfal kozott mit hallott.
Az mar mas dolog ,h ilyen korulmenyek kozott kozelebe sem lehet erni  az elvart minoseg meg hallasara.De ennek nem sok koze van az en hitelesegemre vagy a zenei hallasomra ,ami eleg jo.Altalabban a legkisebb reszleteket is eszreveszem ,barmilyen valtoztataskor. Akar egy idegen rendszerben is.
Az ,hogy hozza lelkes is vagyok az mar szurja sok ember szemet.

Ebben biztos vagy? Egy Malac, Arcam vagy Pájó szerencsétlen bemérő rendszere honnan tudod, h nem küzd az anomáliáddal. Olyan szinten, h a szoftver nem tud értékelhetőt, sőt rosszat hoz. Sztem bármilyen rangsorolásod teljesen fars a hibák ismeretében. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
balageguy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2009.04.21., kedd 15:23
Értékelés: 52

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: balageguy »


Én a kábeleket néznem át először,azok tudnak ilyen tüneteket okozni.
Mire gondolsz? Torzításra?
Hangsugárzók: Klipsch RP-6000F front, Klipsch RP-600C center
AVR: Yamaha RX-A3080
Forrás: HTPC, Audio-Technica AT-LP5

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”