Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Ma este kb. 3 órát méregettem a REW-vel.
A hallagatási pozícióba tettem a mikrofont és csak a FL hsz-t mértem. A mérések után a Yamaha proci EQ-ját a mérési eredményeknek megfelelően manuálisan eltoltam, majd ismét mértem, és így tovább. Kb. 30-35db mérést végeztem (ugyanazon hangerőn és mikrofon pozícióban).
A cél az volt, hogy a az FL hsz hangnyomásgörbéjét kisímítsam amennyire csak lehet, és az utózengés diagramja is a lehető legjobb legyen (a Yamaha EQ manuális beállításával). A hangnyomás görbéket 1/6-os simítással (lehet nem jó a kifejezés amit használok) vizsgáltam.
 
Azt megfigyeltem, hogy a különböző frekvenciákon történő hangnyomás szint állítás jelentősen befolyásolja az utózengési értékeket is (minimális különbség is a hangnyomás görbe esetén, jelentős változásokat okoz az utózengési görbében).
 
100Hz alatt nem sok mindent tud tenni az EQ, a nagyobb manuális állítások is csak minimális változást okznak a mért eredményben. Valamivel nagyobb a mozgástér a 100Hz-20kHz tartományban, de csodát itt sem lehet várni az EQ-tól.
 
Holnap az FR hsz-t fogom mérni, illetve a FL és FR hsz-kat együtt.
 
Máris felmerült benne néhány kérdés:
Egy adott frekvencián (teszthang esetén) a FL és FR hsz-nak azonos fázisban kell lenni?
Az FL/FR és Szub-nak is egy fázisban kell lennie egy adott frekvencián?
Ha igen, de mégsem egy fázisban vannak akkor a hsz-k hallagtási pozíciótól mért távolságának állításával kell azonos fázisba állítani a hsz-kat?
A centert és a surround hsz-kat is lehet/érdemes mérni, illetve manuálisan EQ-zni?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Sokan vagyunk itt akik pont ilyen tetoterbe  "kenyszerulnek" mozizni.Ami szerintem az egyik legrosszabb akusztikaval megaldott hejiseg.
Minden szobának van valami nyűgje, de a tetőtéri helyiségek problémái általában könnyebben orvosolhatóak, mint a vastag, merev falakkal határolt pinceszobáké. Utóbbinak annyi előnye van, hogy a ház többi helyisége felé jobb a hanggátlás, de belül jóval több és erősebb az állóhullám, amikkel nem sokat lehet kezdeni. A görbéid elég zavarosak, de majd kiderítjük, mi az igazság.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem Fapacival helyrehozzátok az akusztikát.   Nagyon érdekel a végeredmény,mivel majdnem azonos méretű,alakú a te moziszobáddal az enyém is.
Erre valo ez a topik is
Sokan vagyunk itt akik pont ilyen tetoterbe  "kenyszerulnek" mozizni.Ami szerintem az egyik legrosszabb akusztikaval megaldott hejiseg.
Igy tudunk tanulni egymas hibaibol (remelem)
 

Persze, megoldjátok, afelől nincs kétség. Kíváncsi leszek, mire juttok.
Amiket írsz, számomra sok az ellentmondás, de majd kiderül mit értettem félre.
Várjuk a fejleményeket.

Sok mindent irtam, lehet valamit felreerthetoen ,ezert lehet ellentmondas.
 

De ha imádtad akkor minek szetted le a paneleket?
A mérési eredményre és a javaslatokra én is kíváncsi leszek.
Jó összehasonlítás lesz a Te méréseiddel.

Mert hulye vagyok mindig kivancsi es egy kicsi maximalista ,hatha lehet meg jobb.

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »



Ugyan úgy mint legutóbb. Nem sikerült előrébb jutnom .De mielőtt leszedtem a panelokat imádtam a hangját, most valami borzadály. Pedig elvileg most kellene jónak lennie ,mert úgy túl volt csillapítva. Most panelek nélkül a sztereó javult teresebb és szépen szól .A mozi borzasztó. Egybe szól az egész ,a magas hangok bántóan sziszegnek .A részletek elvesztek. A térleképezés széteset. Eddigi pontosan kivehető hangok akár a fejem felet is teljesen lemosódnak és tompábbak.
Tehát szétbarmoltam ismét a moziszobát(harmadjára)de rosszabb mint volt. Szerintem valami nagyon nincs jól be állítva a mikrofonnál. Mert ez a lecsengés nem 0.2-0.3 ahogy mutatja ,hanem 0.6 vagy több .A görbék sem olyanok mint amilynek hallom. Lehet ,h nem írtam de ez egy usb-s Umic-1 kalibrált és kalibráló fájlal rendelkező profi mikrofon.
Utolsó lehetőségként mielőtt kifestek ,kihívom Fapacit. Pedig nagyon nem hiszek az egészben .Mert nagyon önfejű vagyok ,és mindig azt hiszem amit én nem birok megcsinálni azt más sem. De csak Ő a szakember .De attól is félek ,hogy tényleg jók az értékek és ennek igy kell szólnia.Viszont az elemeket ha mond, nekem kell legyártanom anyagi okok miatt.
Tehát remélem Csütörtök estétől okosabb leszek .A végeredményről természetesen majd írok.

De ha imádtad akkor minek szetted le a paneleket?
A mérési eredményre és a javaslatokra én is kíváncsi leszek.
Jó összehasonlítás lesz a Te méréseiddel.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ugyan úgy mint legutóbb. Nem sikerült előrébb jutnom .De mielőtt leszedtem a panelokat imádtam a hangját, most valami borzadály. Pedig elvileg most kellene jónak  lennie ,mert úgy túl volt csillapítva. Most panelek nélkül a sztereó javult teresebb és szépen szól .A mozi borzasztó. Egybe szól az egész ,a magas hangok bántóan sziszegnek .A részletek elvesztek. A térleképezés széteset. Eddigi pontosan kivehető hangok akár a fejem felet is teljesen lemosódnak és tompábbak.
Tehát szétbarmoltam ismét a moziszobát(harmadjára)de rosszabb mint volt.  Szerintem valami nagyon nincs jól be állítva a mikrofonnál. Mert ez a lecsengés nem 0.2-0.3 ahogy mutatja ,hanem 0.6 vagy több .A görbék sem olyanok mint amilynek hallom. Lehet ,h nem írtam de ez egy usb-s Umic-1 kalibrált és kalibráló fájlal rendelkező profi mikrofon.
Utolsó lehetőségként mielőtt kifestek ,kihívom Fapacit. Pedig nagyon nem hiszek az egészben .Mert nagyon önfejű vagyok ,és mindig azt hiszem amit én nem birok megcsinálni azt más sem. De csak Ő a szakember .De attól is félek ,hogy tényleg jók az értékek és ennek igy kell szólnia.Viszont az elemeket ha mond, nekem kell legyártanom anyagi okok miatt.
Tehát remélem Csütörtök estétől okosabb leszek .A végeredményről természetesen majd írok.

Persze, megoldjátok, afelől nincs kétség. Kíváncsi leszek, mire juttok.
Amiket írsz, számomra sok az ellentmondás, de majd kiderül mit értettem félre.
Várjuk a fejleményeket.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



Ugyan úgy mint legutóbb. Nem sikerült előrébb jutnom .De mielőtt leszedtem a panelokat imádtam a hangját, most valami borzadály. Pedig elvileg most kellene jónak  lennie ,mert úgy túl volt csillapítva. Most panelek nélkül a sztereó javult teresebb és szépen szól .A mozi borzasztó. Egybe szól az egész ,a magas hangok bántóan sziszegnek .A részletek elvesztek. A térleképezés széteset. Eddigi pontosan kivehető hangok akár a fejem felet is teljesen lemosódnak és tompábbak.
Tehát szétbarmoltam ismét a moziszobát(harmadjára)de rosszabb mint volt.  Szerintem valami nagyon nincs jól be állítva a mikrofonnál. Mert ez a lecsengés nem 0.2-0.3 ahogy mutatja ,hanem 0.6 vagy több .A görbék sem olyanok mint amilynek hallom. Lehet ,h nem írtam de ez egy usb-s Umic-1 kalibrált és kalibráló fájlal rendelkező profi mikrofon.
Utolsó lehetőségként mielőtt kifestek ,kihívom Fapacit. Pedig nagyon nem hiszek az egészben .Mert nagyon önfejű vagyok ,és mindig azt hiszem amit én nem birok megcsinálni azt más sem. De csak Ő a szakember .De attól is félek ,hogy tényleg jók az értékek és ennek igy kell szólnia.Viszont az elemeket ha mond, nekem kell legyártanom anyagi okok miatt.
Tehát remélem Csütörtök estétől okosabb leszek .A végeredményről természetesen majd írok.

Szerintem Fapacival helyrehozzátok az akusztikát.   Nagyon érdekel a végeredmény,mivel majdnem azonos méretű,alakú a te moziszobáddal az enyém is.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hogy áll a dolog, Robi?
Ugyan úgy mint legutóbb. Nem sikerült előrébb jutnom .De mielőtt leszedtem a panelokat imádtam a hangját, most valami borzadály. Pedig elvileg most kellene jónak  lennie ,mert úgy túl volt csillapítva. Most panelek nélkül a sztereó javult teresebb és szépen szól .A mozi borzasztó. Egybe szól az egész ,a magas hangok bántóan sziszegnek .A részletek elvesztek. A térleképezés széteset. Eddigi pontosan kivehető hangok akár a fejem felet is teljesen lemosódnak és tompábbak.
Tehát szétbarmoltam ismét a moziszobát(harmadjára)de rosszabb mint volt.  Szerintem valami nagyon nincs jól be állítva a mikrofonnál. Mert ez a lecsengés nem 0.2-0.3 ahogy mutatja ,hanem 0.6 vagy több .A görbék sem olyanok mint amilynek hallom. Lehet ,h nem írtam de ez egy usb-s Umic-1 kalibrált és kalibráló fájlal rendelkező profi mikrofon.
Utolsó lehetőségként mielőtt kifestek ,kihívom Fapacit. Pedig nagyon nem hiszek az egészben .Mert nagyon önfejű vagyok ,és mindig azt hiszem amit én nem birok megcsinálni azt más sem. De csak Ő a szakember .De attól is félek ,hogy tényleg jók az értékek és ennek igy kell szólnia.Viszont az elemeket ha mond, nekem kell legyártanom anyagi okok miatt.
Tehát remélem Csütörtök estétől okosabb leszek .A végeredményről természetesen majd írok.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen ez bosszanto ,hogy a hangnyomas gorbe meg a 10cm vastag paneltol is csak tizedeket valtozik.Nem is ertem hogyan lehet ezeket a nagy cikcakkokat egyenesbe hozni.
Hogy áll a dolog, Robi?

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »




 
Nálam nagyon érdekes volt, hogy pár függöny hogyan "viszi le" a lecsengési diagram értékeit, közben semmilyen hatással nincs a hangnyomás görbére.

Igen ez bosszanto ,hogy a hangnyomas gorbe meg a 10cm vastag paneltol is csak tizedeket valtozik.Nem is ertem hogyan lehet ezeket a nagy cikcakkokat egyenesbe hozni.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Minden segítségnek örülni kell.
A leghasznosabb a tied volt .Kiderült ,hogy hónapok óta rosszul méregetek.41khz re állítva egyből másak az értékek
Személy szerint hálás vagyok a legkisebb útbaigazításért is
Csatoltam új értékeket ,csak hogy szemléltessem ,hogy a legkisebb amatőr beállítás is mekkora különbséggel mér.

 

 
Nálam nagyon érdekes volt, hogy pár függöny hogyan "viszi le" a lecsengési diagram értékeit, közben semmilyen hatással nincs a hangnyomás görbére.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Igen, bocs, összekevertelek benneteket!
NP :-) amúgy köszi az infókat!
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »


A lényeg a Bodor PC kiru, igaz nem tudom ezt hogyan lehet megállapítani a görbék alapján egy nyilvánvalóan finoman szólva is túlcsillapított, akusztikailag több sebből vérző szobában. Lehet jól érzékeltem, h mozin nem az igazi. Bezzeg a Bodor társ nem értette, h mit hallottam én rossznak, hát hisz ha már olyan van a másiknak, mint nekem akkor rossz nem lehet. Ilyen mikor megy a csordaszellem, meg az egekig magasztalás...
Igen a "Bodor Pc kiru"...:-) és ez független az akusztikai problémákról...Robinál nem hallottam, mert még nem jártam nála, de nem is ez alapján állítom, amit állítok. Hallottam Feriéknél és itthon is, hogy mit tud a masina és nekem ez elég ahhoz, hogy véleményt nyilvánítsak (itt főleg a hangminőségre gondolok).
A Robi rendszerével kapcsolatosan csupán a véleményedre voltam kíváncsi, nem kérdőjeleztem meg semmit, nem kritizáltam, úgyhogy túlgondolod kicsit a dolgot...
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Bocs, de ezt nem Robinak címezted, mert az általa ma feltett hangnyomás diagram szerint kb. 65dB az átlag?
Igen, bocs, összekevertelek benneteket!

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Igen, de ez nálad a görbéid szerint 65 dB körül van és nem tudjuk, mi a valós érték.
Bocs, de ezt nem Robinak címezted, mert az általa ma feltett hangnyomás diagram szerint kb. 65dB az átlag?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A leírás szerint nem kritikus a mérésnél alkalmazott hangnyomás értéke sem (75db körül van a javasolt érték).
Igen, de ez nálad a görbéid szerint 65 dB körül van és nem tudjuk, mi a valós érték.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Lehet rosszul gondolom de annyibol all az egesz,hogy a beallitasoknal a level szintet megmerem?
A kalibrálás annyiból áll, hogy a mikrofon által mért és a szoftver által kijelzett hangnyomás szinteket össze kell hozni, így fogsz valós adatokat látni a görbéken. Ehhez szükség van egy hiteles hangnyomás mérőre. Továbbá be kell kötni a szoftverbe a mikrofon kalibrációs csomagját is, ami korrigálja a mikrofon átviteli hibáit.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Lehet rosszul gondolom de annyibol all az egesz,hogy a beallitasoknal a level szintet megmerem?Pontosan én sem tudom mit kell ezalatt érteni, mert USB mikrofon esetén nem kell a hangkártya és az SPL kalibráció sem. Az Usb mikrofon szériaszáma alapján letöltött file tartalmazza a REW számára szükséges kalibrációs adatokat (ha jól értettem a HELP-ben leírtakat). A leírás szerint nem kritikus a mérésnél alkalmazott hangnyomás értéke sem (75db körül van a javasolt érték).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Fapaci leírta, hogy a REW-t is kalibrálni kell. Ez megtörtént nálad? Lehet ez is problémát okoz.
Lehet rosszul gondolom de annyibol all az egesz,hogy a beallitasoknal a level szintet megmerem?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Durva lenne ha 2 napot foloslegesen meregettem volna.
De meg mindig jobb.

Fapaci leírta, hogy a REW-t is kalibrálni kell. Ez megtörtént nálad? Lehet ez is problémát okoz.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Ebben nem értünk egyet. Képzeljük el, hogy egy képzett nyelvtanár egész nap a fórumon lóg és ingyen fordítja a mondatokat, amiket elküldenek neki a nyelvet nem beszélő fórumosok! Az emberek általában azért tanulnak ki egy szakmát, hogy abból meg is éljenek. Ezért írtam pár napja, hogy ha egy hobbi fórumra téved egy szakember, az konfliktusforrás lehet.
 
Egy moziszoba teljes körű akusztikai felmérését és tervezését szakosodott, képzett szakemberekből álló cégek piaci áron 100-300e Ft körül végzik el és ez csak a tervezés, a kivitelezés egy másik tétel. Mennyire reális elképzelés, hogy ezek a szakemberek ingyenesen osztogatnak tanácsokat ismeretlen embereknek a fórumokon?

Robi! Ez elég egyértelmű. Pengess! Ingyé nincs segítség vagy tanácsadás. 

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem senki sem rugdosott téged és nem is hiszem, hogy nagyon érdekelne.
Másnak meg főleg nem kell téged megvédeni! 
 
Amit én írtam, annak az a lényege, hogy személy szerint én szívesen venném, ha nem csak a te írásaidat lehetne olvasni mindenhol akusztika témában.
A szakemberek a hibák javításában és a tanácsokban igencsak tudnak eltérő véleményeket megfogalmazni Mekk Elek szinten is.
Érdekes lenne mindenképpen.


Minden segítségnek örülni kell.
A leghasznosabb a tied volt .Kiderült ,hogy hónapok óta rosszul méregetek.41khz re állítva egyből másak az értékek
Személy szerint hálás vagyok a legkisebb útbaigazításért is
Csatoltam új értékeket ,csak hogy szemléltessem ,hogy a legkisebb amatőr beállítás is mekkora különbséggel mér.




Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Amit én írtam, annak az a lényege, hogy személy szerint én szívesen venném, ha nem csak a te írásaidat lehetne olvasni mindenhol akusztika témában. A szakemberek a hibák javításában és a tanácsokban igencsak tudnak eltérő véleményeket megfogalmazni Mekk Elek szinten is. Érdekes lenne mindenképpen. 
Ebben nincs vita köztünk, de az internet nem csak AVX-ből áll. Eszeveszett mennyiségben lelhetőek fel szakmai anyagok, publikációk, oktatófilmek, kalkulátorok.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Ha ilyeneket olvas, melyik épeszű szaki írna ide bármit is:
 
"Ez egy misztikus, és a halandók számára titkos társaság lehet. Olvassák a fórumot és még véletlenül sem szólnak hozzá.   Közben időnként gondolom összejönnek és hangnyomás görbéket elemeznek a titkos helyükön."
 
Néhányan talán még emlékeznek rá, hogy az AVX (elődjének) indulásakor filmforgalmazó cégek képviselői is jelen voltak, de néhány fogalmatlan alak elüldözte őket a bunkóságával, pedig elég értékes, exkluzív infókat osztottak meg a fórum tagságával. Szóval inkább hagyjuk, hogy mire is való fórum...

 
Szerintem senki sem rugdosott téged és nem is hiszem, hogy nagyon érdekelne.
Másnak meg főleg nem kell téged megvédeni! 
 
Amit én írtam, annak az a lényege, hogy személy szerint én szívesen venném, ha nem csak a te írásaidat lehetne olvasni mindenhol akusztika témában.
A szakemberek a hibák javításában és a tanácsokban igencsak tudnak eltérő véleményeket megfogalmazni Mekk Elek szinten is.
Érdekes lenne mindenképpen.


Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


When using ASIO drivers sample rates up to 192 kHz will be offered, if the soundcard supports them. It is best to use 44.1kHz or 48kHz for acoustic measurements unless the test specifically requires measurement results above 20 kHz (studying tweeter resonances, for example). Higher sample rates increase memory use, slow down processing and do not improve accuracy.
Durva lenne ha 2 napot foloslegesen meregettem volna.
De meg mindig jobb.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Ezt honnan tudod?
Valahol le van irva?
Nem kotekedes
Erdekel hatha hivatalosan ugy kell

 
When using ASIO drivers sample rates up to 192 kHz will be offered, if the soundcard supports them. It is best to use 44.1kHz or 48kHz for acoustic measurements unless the test specifically requires measurement results above 20 kHz (studying tweeter resonances, for example). Higher sample rates increase memory use, slow down processing and do not improve accuracy.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”